Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) z0d1AK válasza upszilon (#600) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nagyon sokat nem várok tőle, mint a Tattoo-m, csak 7"-al.
Ha azt nézzük, új ára még jobb, mint a telefonnak.:D

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#602) upszilon válasza z0d1AK (#601) üzenetére


upszilon
őstag

Ha azt nézzük, új ára még jobb, mint a telefonnak.

Hát pontosan ez-az, amiért engem is érdekel. Telefonálásra még mindig a jó-öreg Nokia lcd-s kijelzősömet használom. Telefonálásra az a tökéletes. GPS-re WayteQ x950. Az is tökéletes. Most már csak egy utazásra jól használható tablet kellene. Talán éppen ez lesz az? :F :F :F

(#603) upszilon válasza upszilon (#602) üzenetére


upszilon
őstag

...tényleg, azt nem is kérdeztem, hogy telefonálni lehet-e vele :F

(#604) z0d1AK válasza upszilon (#603) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem hiszem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#605) z0d1AK válasza upszilon (#603) üzenetére


z0d1AK
veterán

Most nézem, ha jól látom, 3G modul sincs benne. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#606) z0d1AK válasza timeline (#583) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kaptam infót a WeTab-ról. Valóban kapható Németországban a Media Markt üzletekben, ám elég sok a botrány vele kapcsolatban. WiFi-vel az üzemidő 4 óra.

Egyébként ha valaki feltétlen késztetést érez rá, hogy ilyen gépe legyen, ismerősöm tud hozni Münchenből.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#607) harry válasza Alex91 (#588) üzenetére


harry
veterán

Nem kicsi azaz aksi...? De amúgy valóban baráti.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#608) upszilon válasza z0d1AK (#604) üzenetére


upszilon
őstag

Kár. Nekem tetszene ha azt is tudná. Van amelyik tudja?

(#609) z0d1AK válasza upszilon (#608) üzenetére


z0d1AK
veterán

Commtiva/Viewsonic lesz, 100-140K között.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#610) tjb007


tjb007
nagyúr

Új, igaz nem Androidos nettábla elég jó áron. Hátha valakit érdekel :)
[link]
[link]
[link]

Ára $559.99, ITT megvásárolható.

Képek linkesítve, máskor ekkora képet ne illessz be.

[ Módosította: philoxenia ]

(#611) tibcsi99 válasza tjb007 (#610) üzenetére


tibcsi99
csendes tag

Itt az aliexpressen megveheted 430$ alatt egyenesen a gyártótól ;)

(#612) upszilon válasza tibcsi99 (#611) üzenetére


upszilon
őstag

Intel Atom N455 :F

(#613) rakal válasza tjb007 (#610) üzenetére


rakal
senior tag

Ilyeneket már régóta lehet vásárolni("billentyűzetmentesített,esetleg kisképernyősített netbook"...400-650 USD körüli áron)
Sajnos a probléma az üzemidő ezekkel(2,5-3h)-kutyából sajnos nem lesz szalonna(lsd.Atom proci etc.ismert téma)

[ Szerkesztve ]

(#614) upszilon válasza rakal (#613) üzenetére


upszilon
őstag

Miért, mi a baj az Atommal szerinted?

(#615) philoxenia válasza rakal (#613) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Asus 1005H-m van, volt, hogy nem volt áram a melóhelyen és interneteztem mobilnettel legalább 6 órát és még mindig legalább 30-40% körül maradt benne töltés..... :U

szerk: tehát nyilván nem az Atom eszi az energiát ezeknél, hanem az érintőképernyő lehet esetleg nagyobb fogyasztó....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#616) Peat;) válasza philoxenia (#615) üzenetére


Peat;)
veterán

De az nem tábla gép ha jól tudom. Ha jól akkor onnantól meg beláthatod mi a gond fizikai területen. Illetve a gpu általában nagyon elavult az atom mellett ha jól tudom, másrészt egy majdani android, vagy most egy ipad sokkal jobban használható céleszközként sok funkcióra mint egy win7-es netbook. Gyorsabbak, azonnal ott van minden, jobban elérhetőek az alapdolgok.

(#617) rakal válasza philoxenia (#615) üzenetére


rakal
senior tag

Szerintem meg a fő gond,hogy az 1. generációs chipset van bennük az olcsó ár végett(Atom N270,Intel GMA950),magyarán az újabb kiadású netbookok lépéselőnyben vannak a kínai tabletekkel szemben,ha ezekbe újabb generációs alkatrészek kerülnének,akkor oda lenne az előny,az olcsó ár.

[ Szerkesztve ]

(#618) z0d1AK válasza Peat;) (#616) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha már annyira netbook és win, akkor: Acer Aspire One AOD255 - 2BQRR netbook Win XP-vel és Androiddal. Ez már jóval barátibb, mint a Toshiba AC100, bár akkor is inkább nettáblát vennék magamnak.

Egyébként azért csak megérdeklődöm, hogy van-e belőle demo darab, mert jó lenne erről is tesztet írni.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#619) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A ZTE is bejelentkezik nettáblával.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#620) timeline válasza z0d1AK (#619) üzenetére


timeline
tag

Úristen! Már ennyire nem megy a foci Zalaegerszegen, hogy inkább táblagépeket gyártatnak velük? :DDD

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#621) stevve válasza timeline (#620) üzenetére


stevve
nagyúr

ááá, ez a poén ült. :DD

(#622) upszilon válasza timeline (#620) üzenetére


upszilon
őstag

:))

(#623) philoxenia válasza timeline (#620) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én is csodálkoztam, mikor megnéztem, hogy hol gyártották a T-Mobile-os modememet, hogy Zalaegerszeg, de a gugliban nem az volt az első találat..... :D [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#624) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Célegyenesben lassan a Toshiba Folio 100 is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#625) upszilon válasza z0d1AK (#624) üzenetére


upszilon
őstag

7 órás használat... :C

(#626) Holdláng


Holdláng
csendes tag

árról tudni már valamit? sajna én nem találtam semmit.

(#627) philoxenia válasza Holdláng (#626) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mire ide elér lesz szvsz 130-140k.[link] Bár inkább 150.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#628) upszilon válasza philoxenia (#627) üzenetére


upszilon
őstag

Viszont úgylátom mindent tud ami csak kell. 130-ér bruttóban szerintem megéri. :K

(#629) z0d1AK válasza philoxenia (#627) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jajjaj, ennyire nem ismered a magyar piacot, vagy én lennék rosszhiszemű, ha azt mondanám, hogy 160 alatt nem igen lesz kapható itthon?:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#630) upszilon válasza z0d1AK (#629) üzenetére


upszilon
őstag

Akkor behozzuk kintről. Mi ebben a szokatlan?

(#631) z0d1AK válasza upszilon (#630) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hmm. Drága készüléket nem biztos, hogy külföldről vennék.
Garancia nincs, ha van is, fizetheted a szállítást, ami tízezreket is felölelhet.
Ha megfogják a határon, akkor a vámot is fizetheted. Azért, mert Hong-kongban a 100USD tabletet gift-ként adják fel, 10$ értékkel, ezt valószínűleg egy nyugati cég nem fogja eljátszani.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#632) upszilon válasza z0d1AK (#631) üzenetére


upszilon
őstag

Hüm-hüm, bizony igazad van... :K

(#633) Peat;) válasza z0d1AK (#631) üzenetére


Peat;)
veterán

"A készülék első lépcsőben kizárólag az Európát, Afrikát és a Közel-Keletet magában foglaló ún. EMEA-régióban kerül piacra, ott viszont még az idén"

Az említett gép EU-ban lesz elérhető, ahol természetesen nincs vám (ami csak pár% egyébként) és áfa se(ez a sok %). Ahol még debütál az meg nem nyugati cég lesz.

(#634) timeline válasza upszilon (#632) üzenetére


timeline
tag

bocsika, de így leírva most épp nincs igaza - tízezrekért többször körbe viszik a földön és a nyugati cégektől épp hogy nincs vám - úgyhíjják EU ;)

[ Szerkesztve ]

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#635) z0d1AK válasza Peat;) (#633) üzenetére


z0d1AK
veterán

Már miért ne kéne áfát fizetned az eu-n belül? Fizetsz ugyan úgy annak az országnak, ahonnan veszed.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#636) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Első magyar kicsomagoló és bemutató videó a Samsung Galaxy Tab-ról!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#637) z0d1AK válasza philoxenia (#627) üzenetére


z0d1AK
veterán

Bocsánat, megkövetlek!
Neked volt igazad, már tudom az árát.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#638) Peat;) válasza z0d1AK (#635) üzenetére


Peat;)
veterán

A vám írás részed hibás állítás, másrészt az áfát igen megfizeted, de nem akkor amikor bejön az országba. Az adott eu-s ország árusítója fizeti meg, te meg neki az összeget. A vám-ra reagáltam és azért raktam oda az áfát, mert az a nagy tétel. 3% a vám kb, most az tényleg tétel...szerintem nem és az áfára gondoltál pl ha amcsiktól fogják meg akkor totál szívás az egész. De ez esetben nincs áfa+vám kombó, még csak vám se. Rendelsz valamit pl a britektől vagy a németektől egy dolgot kell megfizetni pluszba a netes áron kívül: a szállítást. Tökre más szűrődik ki a hozzászólásodból és az utánad lévő egyén rád is bólintott, magyarul meg is volt egy áldozat, ezért írtam, nem kötekedésnek ment. :)

Archosokról semmi hír? Miért csúsznak? Én totál kiábrándultam ezekből a tabletekből jelenleg, csúsznak és drágák..android 3-at várják, már csak erre tudok gondolni. De 1-2 kivételtől eltekintve szinte meg sem említik, mint ha nem is létezne, miközben decemberben dobják ki a nagyobb gyártók a 2.2-es készülékeiket, amikor már a 3-as droid is kezd kopogtatni...pedig a frissíthetőség elég központi téma tablet szempontból, gyakorlatilag arról nem nyilatkoznak hogy a valóban tabletre is való android elérhető lesz-e vagy sem. Nekem ez átlépi a határt a mennyire nézzük le a fogyasztót dologban...

[ Szerkesztve ]

(#639) mrlujoak


mrlujoak
veterán

A Sony Dash-ról valami infója van már valakinek?

Mert azt láttam, hogy bemutatta a Sony, azt is tudni, hogy nem lesz drága, de aztán valahogy eltűnt a szemem elől.
Most is egy Adam Lambert számban szúrtam ki - pontosabban klipben - és kíváncsi lettem, nálunk mikor lesz kapható az androidos masina...
...vagy igaznak bizonyult a pletyka/felvetés, hogy csak amerikai piacon lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#640) z0d1AK válasza Peat;) (#638) üzenetére


z0d1AK
veterán

A vám része nem hibás, mindössze nem vonatkozik az EU-n belüli vásárlásra.

Az Archos-ról nincs hír, október vége továbbra is amit mondanak rá. Nem hiszem, hogy a Gingerbread miatt nem lenne még forgalomban, arra még januárig lehetne várniuk a felhasználóknak. Ami tuti, hogy nem sokkal kerül majd többe a Toshiba a 101-nél (cca. 30%), így az is a jó vételek közé tartozhat majd, rögtön elérhető lesz hozzá a gyári tok és a tv kit is.
Remélem a Galaxy Tab-al sem hülyítenek minket, és tényleg itt lesz 25-én.
Az ára is barátságosabb lett, bár még mindig drága.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#641) Balinov


Balinov
félisten

Advent Vega/Advent Amico?

Amico 2.1/ 7", kamera (GPS valszeg nyista) valszeg rezisztiv, Vega 10" 2.2 kapacitiv

Vega 1Ghz-es Tegra, Amico istentudja, viszont UK-ban az Amiko all. 130£-al indul, Vega £250-rol.

Speckok (Vega valszeg)

Nvidia Tegra 250 1GHz SMP dual Cortex-A9 40nm Enhanced 3D
1080P Video Encode/Decode ULP Audio Decode Streaming HD Video ~4x vs APX 2600
512MB RAM (optional 1GB)
resolution 1024 x 600 (or optional 1366 x 768 10.1“) w/ multi-touch LCD
5mW power consumption for DAC to headphone playback
1.5W SPK w/ stereo Internal Microphone support
Volume Up/Down Control, Screen rotation lock, Power Button, Home Return Button
SDIO interface support, IEEE 802.11 b/g/n & Bluetooth 2.1 +EDR 1 Antenna support
NAND Flash - 512MB (SLC type)
Card reader - support micro-SD Card
Li-Polymer, 2S1P, 3300mAh, 7.4V
Dimension: 275mm x 173mm x 13.6mm (T.B.C.) Weight: 700~750g (T.B.C.)
USB x 1
DC-in jack
Line-out / Headphone (3.5 mm)
Micro-SD Slot
HDMI x 1
SIM card slot
Status indicator: Charging: Purple, Power on: Off, Battery Full: Blue, Battery Low (<6%): Red
OS Version: 2.2 (Froyo) Android, Kernel core: 2.6.32
3D UI support
Build in Camera module support WebCAMERA 0.3M CCD (Optional: 1.3M ;2.0M (By request))
USB interface
G-sensor
I2C interface Resolution Up to 16 Bits

Bovebb info

Ill Paul O'Brian totyikja a modac-0n

Gyors video YT-n az Adventes termekmenedzseres csakotol

Dixon-s csoportnal (Curry-s,Dixons, PCWorld) all November 1-tol (vagy Oct 18-tol kaphato). Remelem, mire atkerul hozzank a kisebbik szigetre, nem basszak el valami okadnivalo eur/gpb rataval. Ha meg igen, akkor imadkozok, hogy menjen le a font..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#642) umfrider


umfrider
senior tag

sziasztok!

Mi a véleményetek erről a tábláról? Számomra az ára is nagyon kecsegtető, vajon elég neki ez a processzor?

Valójában iPad viszonylatában kérdezem. Sajnos konkrétan erről a moddelről nem találtam külön iPad összehasonlítást, aminek örülnék. kifejezetten a fényképesnek. Van a családban iPad, de szerintem *rva drága.

Köszi, Üdv

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#643) z0d1AK válasza umfrider (#642) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt ugye nem gondoltad komolyan, hogy egy ilyen kínai eszközt az iPaddal veszel egy kalap alá? :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#644) umfrider válasza z0d1AK (#643) üzenetére


umfrider
senior tag

Nem!
Azért annyira vagyok informált, hogy ilyen meg sem fordul a fejemben.

Akkor nem jól tettem fel a kérdést. Méreteiben lennék kíváncsi rá mondjuk egy iPad-hez képest, illetve az árát megéri-e ( arányiban ) ugyancsak az iPad-hez képest?

no meg személyes vélemények....

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#645) z0d1AK válasza umfrider (#644) üzenetére


z0d1AK
veterán

Rossz oldalról közelíted meg a dolgot. Nem érdemes Apple-lel összehasonlítani.
Okok:
iOS - Android -> két különböző op.
10" - 7" -> két méret, az egyik inkább otthoni használatra kényelmes, míg a másik kompakt, hordozható
Csúcskategória - Fapad -> legfogósabb indok, amiért nem versenyeztetném semmilyen módon.

Méretarányok.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#646) Peat;)


Peat;)
veterán

Archos 70 bemutató: [link] Úgy tűnik az android 2.2 miatt csúsznak, még nem hegesztették rá. Az ár meg..275 dollárnak mondja a srác vagy 245 eurónak asszem, hát érdekes...megeszem a kalapom ha ez 70k alatt lesz. Itthon biztosan nem.

(#647) umfrider válasza z0d1AK (#645) üzenetére


umfrider
senior tag

Természetesen ezt értem, nem is szeretnék vitázni ezen ténnyel.

Tehát, esetlegesen vélemény?
Kb 2 hete találtam erről egy tesztet, de sajnos már nem tudom, hogy melyik oldalon :W
Google barátom sem tud túl sokat segíteni, úgy sem találom.
És természetesen én, hülye, elfelejtettem elmenteni...

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#648) harry válasza z0d1AK (#645) üzenetére


harry
veterán

Van esetleg másik ilyen összehasonlító kép is? Gondolok itt arra, hogy szépen sorban, vagy egymás alatt, ugyanolyan tartalommal (megnyitott dokumentummal), esetleg mellette egy a4-es, vagy másmilyen nyomtatott doksival lenne?
Vagyis ténylegesen az érdekelne, hogy egy-egy doksi mekkora élőben, és ehhez képest milyen egy 10 vagy 7"-os megjelenítőn.
De lehet majd egyszerűen kinyomtatom adott méretű szövegdobozban, és akkor össze tudom hasonlítani.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#649) z0d1AK válasza harry (#648) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez az egy kép készült a nyáron, mikor a főnök behozta az iPad-et. Igazából otthoni ebook olvasónak az iPad nagyon jó már csak a képernyőméret (és arány) miatt.
Ha gondolod (és szólsz majd időben mindig :DDD), akkor csinálhatok ilyen szemléltető képeket a hozzám került eszközökről.

(#646) Peat;): Valószínű lesz az inchenként egy ezres ár itthon.:) Amúgy ahogy néztem ndevil barátom videóján, a 10-esen a 2.2 itt-ott döcög még. Valószínűleg a szoftveres problémák miatt nem adták még ki.

(#647) umfrider: Mire is szeretnéd használni az eszközt? Ennek függvénye az, hogy mi mennyire használható.
Épp nemrég írtam SBazsinak is, hogy úgy veszem észre, hogy a használhatóságot meg kell fizetni, és nem érdemes a kínai cuccokba a pénzt beleölni. Ez persze szigorúan az igényektől, és a felhasználási formától függ!

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#650) Magnum_ válasza z0d1AK (#636) üzenetére


Magnum_
nagyúr

elfogadnám

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.