Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) #16820480 válasza z0d1AK (#744) üzenetére


#16820480
törölt tag

egy mai felső kategóriás okostelefon anyagköltsége olyan 180-200 dollár körül mozog. ehhez képest egy normális tabletben van mondjuk 10-szer akkora kijelző (felület), ami nyilván drágább. tehát eleve olyan 50 ezerre jönne ki csa kaz anyagköltség, mert lényegében ugyanaz a hardver. oké, egy 5 évvel ezelőtti cpu-val, meg egy-két kihagyott funkcióval még lehet pár dollárt spórolni, de nem olyan hihetetlen sokat.
meg amit mondtál: csomagolás, szállítás, fejlesztési költségek, kereskedői haszon, netán support, lokalizáció, vám és adó...

egyszer kérdeztem hozzáértőbb embert, hogy a Kínában akkor kb 16 ezerbe kerülő mp3 lejátszó itthon miért 45 ezer. ugye van szállítás, lokalizáció (használati utasításé, ha más nem), garanciavállalás (mivel a gyártónak nincs itt képviselete, a kereskedőt terheli az esetleges visszaküldött termékek szállítási költsége), kisker haszon, és erre rájön a vám plusz az áfa.

(#752) z0d1AK


z0d1AK
veterán

SmartBook Surfer
Processzor: 720MHz , Thelechip TTC8902
Memória 256MB RAM
Kijelző: 7", rezisztív
Felbontás: 800*480
Operációs rendszer: 2.1
Tárhely: 2GB, MicroSD
WiFi: 802.11 b/g
3G: nincs
GPS: nincs
Kamera: van, elől, talán 0,3Mpx
Akkumulátor: 1400mAh
Csatlakozó: AC töltő, miniUSB, 3,5mm audio, HDMI
Extrák:: HDMI csatlakozó. CSAK német nyelv elérhető

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#753) z0d1AK válasza #16820480 (#751) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nagyjából hasonló állásponton vagyok. Azt fizetjük meg, hogy nem Kínában élünk. :(((

Viszont van egy előnye is: így használhatjuk ezeket a kütyüket, és nem mi készítjük, 4 éves korunk óta... :(

MOD: frissítettem az első hozzászóláson 1-2 megjelenési időt.:)

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#754) #16820480 válasza z0d1AK (#753) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, csak ugye az ilyen védővámnak akkor lenne értelme, ha gyártanának ilyen terméket az eu-n belül. telefont még úgy ahogy, de tabletet szerintem egyáltalán nem. akkor meg mit védenek az itteni piacon?

(#755) z0d1AK válasza #16820480 (#754) üzenetére


z0d1AK
veterán

A fizetésüket. :(

(#756) timeline: Azt nem mondta, hogy mit véd.:DDD

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#756) timeline válasza #16820480 (#754) üzenetére


timeline
tag

szvsz nem védővám ez - ez az állam működéséhez beszedett sarc, mint pl. az üzemanyag gyalázatos mértékű adója, a TB nevű katasztrófa, stb...

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#757) #16820480 válasza timeline (#756) üzenetére


#16820480
törölt tag

én úgy tudtam, hogy az eu-n belül egységes a vám. mármint egy terméket teljesen mindegy, hogy mondjuk a franciáknál hozol be, vagy németeknél, vagy nálunk, a vám azonos mértékű rá, nem? mert ugye eu-n belüli termékmozgatás esetén nincs járulékos költség már az országhatárok miatt.

(#758) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Megírtam a Smartbook Surfer tesztjét, már csak a képek és a videók hiányoznak.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#759) Magnum_ válasza z0d1AK (#758) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mikor lesz olvasható?

miért nem kapacitívak ezek?

gyors? sokáig bírja? szép-jó, olcsó? :D

I humbly and respectfully decline™

(#760) z0d1AK válasza Magnum_ (#759) üzenetére


z0d1AK
veterán

Várhatóan a jövőhéten jelenik meg. A Logout mellett ezúttal az Android Hungary-n is.
Miért nem kapacitív? Mert az drágább. Mert komfortosabb. Mert így jobban lehet szenvedni. Jó kérdés.:)

A többi válasz a tesztben lesz olvasható.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#761) JANI666 válasza z0d1AK (#760) üzenetére


JANI666
csendes tag

Ha megjelenik a teszt,megkérhetünk,hogy rakj be ide egy linket? Kösz!

(#762) Peat;) válasza z0d1AK (#752) üzenetére


Peat;)
veterán

Ez egy szutyok gépezet véleményem szerint.

(#763) harry válasza Peat;) (#762) üzenetére


harry
veterán

Próbáltad? Miért szutyok?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#764) z0d1AK válasza JANI666 (#761) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha megjelenik a teszt, akkor úgyis megbelinkelem majd a Smartbook Surfer hozzászólásába, valamit a Prohardver és a többi lap felső sávjában is látható lesz egy ideig a Logout fül alatt.

(#762) Peat;) , (#763) harry: Pár nap, és kiderül az igazság.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#765) rakal válasza z0d1AK (#760) üzenetére


rakal
senior tag

A kapacitív/rezisztív témában a tabletsandgadgets.com-on a Philippel készült interjú érdekes megvilágításba helyezi a kérdést.
A lényeg:a kapacitív képernyőkre a nagy felhasználók lekötik az összes kapacitást,és annyit fizetnek,hogy egyszerűen a beszállítók nem tudnak ellenállni a nyomásnak,az olcsó tabletekre sem kapacitás sem jut,és meg sem éri nekik szállítani,kénytelenek rezisztívet használni az olcsó tabletgyártók.

(#766) z0d1AK válasza rakal (#765) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez is egy jó magyarázat. Láthattuk, hogy a Desire is amoled kijelzővel jött ki, aztán jött 5 millió Galaxy S, és máris SLCD-re váltott a HTC, mert nem bír a Samsung elég kijelzőt szállítani.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#767) upszilon


upszilon
őstag

Én ebben a kapacitív/rezisztív témában nem látok tisztán. Például az nagyon érdekelne, hogy melyik víztisztább (átlátszóbb)? Az is, hogy melyiket lehet, (vagy nemlehet) a körmömmel megkarcolni? Aztán az is érdekelne, hogy ha leejtem véletlenül (mert a sok süket tervező eddig még nem volt képes egy valami olyan megoldást kitalálni, mint a videokameráknál a kesztyűpánt), akkor melyik sérül (törik össze) könnyebben?

:F

(#768) z0d1AK válasza upszilon (#767) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az víztisztaságát nem hiszem, hogy befolyásolja a kijelző típusa.
A kettő közt a legnagyobb különbség szerintem, hogy a rezisztív kijelző felülete puhább, mivel ott az érintéshez nyomni kell. Ezt puhasága miatt könnyebb karcolni.

A kapacitív általában keményebb, üveg, vagy ahhoz hasonló kemény műanyag, ami nem karcolódik úgy, viszont ha leesik, akkor ez a keménysége miatt valószínűleg hamarabb betörik a rezisztívvel ellentétben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#769) upszilon válasza z0d1AK (#768) üzenetére


upszilon
őstag

:R

(#770) harry válasza z0d1AK (#768) üzenetére


harry
veterán

Hmm, pedig azt gondoltam volna, hogy az üveg (kap.) jobban bírhatja az esést is. Egész meglepett, amikor először kezeltem ilyen eszközt, furcsa az üveglapot fogdosni, mert rezisztívnél érezhetőbb, ahogy navigálsz. De pont emiatt nem is tetszik, sérülékenyebbnek tartom...
Pont ezért is tartanám alapnak, hogy legyen az ilyen cuccokhoz egy kis tok (amilyen pl. iPadnél, bár ott sem alap, ha jól tudom).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#771) z0d1AK válasza harry (#770) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az üveg sokkal "hidegebb", és nem rugalmas ellenben a műanyaggal, így könnyebben elpattan egy esés során.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#772) upszilon válasza harry (#770) üzenetére


upszilon
őstag

furcsa az üveglapot fogdosni, mert rezisztívnél érezhetőbb, ahogy navigálsz

Ezt hogyan kell érteni?

(#773) #16820480 válasza z0d1AK (#771) üzenetére


#16820480
törölt tag

cserébe viszont nem karcolódik, ellenben a műanyaggal. ha már az eszköz felületének jelentős részét kiteszi a kijelző, akkor nem árt, ha ellenáll a használat során fellépő behatásoknak.

(#774) Peat;) válasza z0d1AK (#771) üzenetére


Peat;)
veterán

Azért tegyük hozzá, hogy ezekben spéci üveg van általában. (kínaiakban lehet hogy ablaküveg :) ) Nekem üveg jobban tetszik, szerintem a kijelző is hosszabb élettartamú mint ha folyamatos benyomásokat kapna a panel..de nem értek hozzá.

(#775) harry válasza upszilon (#772) üzenetére


harry
veterán

Arra gondolok, hogy a rezisztív puhább, kicsit benyomódik érintésnél, szemben egy rideg műanyag/üveg lappal. De valójában nem nagy különbség, szerintem csak elsőre volt furcsa, egy kapacitívat biztos sokkal kényelmesebb kezelni, mert minimális kontaktussal (érintéssel) kezelhető.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#776) rakal válasza z0d1AK (#766) üzenetére


rakal
senior tag

Ne felejtsük el,hogy még gőzerővel működik az iPad "kapacitív kijelzőszivattyú" is,rengeteg kapacitást lekötnek,jól fizetnek,az meg egy más kérdés,hogy a nagy kijelzőgyártók(pl.Samsung) is inkább a saját termékeikbe építik be a nagyméretű kapacitív kijelzőket,kevés a kapacitás,külsősök meg kapnak ,ha jut,akkor meg olyan áron,hogy olcsó tabletba nincs értelme beépíteni,olyannyira megdobná az árat,hogy már tényleg nem érné meg.
A Zenithink ZT-180 és a Wistech A81E teszteknél meg nagyon dicsérték a "kellően érzékeny" rezisztív kijelzőket,tehát a gyártók igyekeznek kihozni a maximumot a rezisztív technológiából is.

[ Szerkesztve ]

(#777) z0d1AK válasza Peat;) (#774) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, kevésbé karcolódik, ami jó. Viszont a merevsége miatt húzósabb, ha leesik. Ha lapjára esik, akkor talán nem gond, kibírja, talán nem is karcolódik. Láthattuk az engadget-es videót, ahol a Streak kijelzőjét a csávóka szemből tépázta egy golyóstollal, és nem is volt semmi baj. Viszont egy oldalirányú nagy ütésnél (esés) már a merevség okozhat gondod, és nem biztos, hogy sokat segít az edzett üveg. Van is erről egy nagyon jó kép, de sajnos most nem találtam, van helyette alma.:)

A másik, ami miatt valóban jobb lehet élettartam miatt a kapacitív, az az, amit te is írtál, hogy nem kell rá fizikailag erőt kifejteni. Valószínűleg hosszú távon nem tesz jót a rezisztív panelnak sem a nyomkodás. Az egy más kérdés, hogy mire oda eljut, már rég kuka a telefon, mert elavult. Ezek már nem olyanok, mint a 3310-es nokiák, hogy még most is sokat használnak, hiba nélkül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#778) flexxx2 válasza z0d1AK (#764) üzenetére


flexxx2
őstag

Én is nagyon várom a tesztet, mert ilyenen gondolkozom. Engem a videó lejátszási képességek érdekelnek főleg: 1080as mkvk, digitális (dts 1500kb, ac3) hang továbbítás erősítőre. Ha a teszt ezt is kivesézné az szuper lenne. Kösz.

(#779) flexxx2 válasza z0d1AK (#764) üzenetére


flexxx2
őstag

Az mkv azért érdekel mert hdmin plazmára küldeném a képet.

[ Szerkesztve ]

(#780) upszilon válasza harry (#775) üzenetére


upszilon
őstag

Igen, a kapacitívé a jövő. De mégis, vajon mitől olyan sokkal drágább? Licenc-jogok, gyártás, alapanyagok?

(#778) flexxx2: És az anyag hol lenne? Külső USB-s HDD-n? Szerintem ez így nagyon nyűgös dolog lenne. Van erre már 25e Ft-tól spéci megoldás. Én is egy ilyet használok és mondhatom, nem cserélném le tábla+USBHDD-re.

[ Szerkesztve ]

(#781) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok,

SmartQ T7-tel találkoztatok már, vagy hallottatok róla? Nekem tetszik, mert jó minőségűnek néz ki, és nem iPad utánzat. Hardverileg is jónak tűnik és az ára se túl brutális. A WiFi változat 210$, a 3G-s 280$ a hotmid.com-on.
kicsomagolás és bemutató videó

Érdemes megvenni szerintetek, vagy várjak Bluepanther Thunderre?

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#782) harry válasza flexxx2 (#779) üzenetére


harry
veterán

Kizártnak tartom, vagy csak a sokkal magasabb árkategóriában.
Ezen kívül mire használnád még?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#783) upszilon


upszilon
őstag

A Dell sem marad ki?

(#784) flexxx2 válasza upszilon (#780) üzenetére


flexxx2
őstag

Külső winyóról, meg rádiós egérről menne. Most ugyanez van csak notebookról. Előnye az lenne, hogy ezt bárhova tudom vinni, könyvet olvasni este, meg netezni ágyban (kényelmesebb mint a noti), gpsre a kocsiban. Lenne egy eszköz ami sok mindenre jó, ez lenne a cél.

(#785) flexxx2 válasza harry (#782) üzenetére


flexxx2
őstag

Reménykedek, a hdmi miatt. Mondjuk lehet csak wmvhd meg divxet tud.

(#786) harry válasza flexxx2 (#785) üzenetére


harry
veterán

Egy 45k-s tablettől vársz akadásmentes fullhd-t, minőségi képpel, hanggal? :D
Szóval mire kell még?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#787) harry válasza upszilon (#783) üzenetére


harry
veterán

Gyanítom a Dell Streak. Tudtommal van 5" és 7" is (utóbbi lehet csak lesz).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#788) flexxx2 válasza harry (#786) üzenetére


flexxx2
őstag

Lásd 784es hsz-t

(#789) harry válasza flexxx2 (#788) üzenetére


harry
veterán

Szerintem ilyesmi eszköz az olcsó kategóriában nem lesz... Illetve ha a fullHD, minőségi mozizást nem vesszük, akkor talán, de mint láttuk, sok ilyen olcsó gépnek a flash tartalom megjelenítésével gondok vannak, nem, hogy 1080p videóval. Meg hát, ezekhez nincs távirányító, egérrel navigálni esetleg, de azért nem az igazi... magán a tableten meg főleg nem, mivel ki van kötve a kábelekkel. De talán ilyen 30-40k körül kaphatsz dedikált lejátszókat (wdtv, meg hasonlók, ezeket nem ismerem), és mellé egy tabletet külön.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#790) upszilon válasza harry (#787) üzenetére


upszilon
őstag

Áááá, azt olvasom, hogy 10"-os a Dell újdonsága is...

(#791) Peat;) válasza harry (#789) üzenetére


Peat;)
veterán

? Már a legtöbb kínai chipnek is a 720p az alap, de van már 1080p-s is. Európa kissé lemaradt, illetve a chipsetek már rég bírnák csak hát..nem érdekük kihasználni. Pl. ez a full hd-t is viszi tesztek alapján, 26 rongyért, kínai chipsettel: [link]
A full hd-nak az android volt a legfőbb akadálya, de már ez is elhárítva elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#792) upszilon válasza Peat;) (#791) üzenetére


upszilon
őstag

...és miből vagy olyan biztos, hogy igaz amit megadtak?

(#793) Peat;) válasza upszilon (#792) üzenetére


Peat;)
veterán

[link] innen a ph!-ról hogy házon belül maradjunk...

(#794) upszilon válasza Peat;) (#793) üzenetére


upszilon
őstag

...hümmm... meggyőztél. :K

(#795) harry válasza Peat;) (#791) üzenetére


harry
veterán

Akkor viszont nem tudom, hol jelenthet problémát egy kisebb teljesítményű proc :F Vagy van külön chip HD dekódoláshoz, azért megy az jól (és esetleg más lassabban)?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#796) z0d1AK válasza upszilon (#783) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Streak nyáron jelent meg, 5"-os kijelzővel. A 7"-os verzió heteken belül fog megjelenni hazánkban, illetve az egész földön. 10"-os verzió valamikor a jövő év elejére várható, ha megjelenik.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#797) Peat;) válasza harry (#795) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem látom át a dolgokat ennyire, de nekem úgy rémlik, hogy a mostani divatos "1ghz"-es mobiltelefonos chipseteknél is említették a full hd-t. Persze aztán már más kérdés, hogy ha az a kínai csoda 130 dollár, akkor a chipset alapból nem lenne drága, tehát ha maga a hd lejátszó chipset a gond akkor potom pénzért lehetne beépíteni a tabletekbe és csak akkor enne áramot amikor hd anyag indul el. A fő gond viszont az android lenne, mert mint kiderült nem egyszerű idegen chipsetet beépíteni a rendszerbe. De attól (nem tudom miért) nagyon messze vagyunk, hogy egy tablet sok kiszerelésben kapható legyen, mint egy notebooknál, tehát hd lejátszás mint opcionális kiegészítő, úgy mint a 3g, gps, stb. A mindent az egybe megoldások meg kissé drágák.

A kínai tabletek nagyja viszont előbb utóbb gond nélkül fogja vinni a full hd-t szerintem. Csak bejön megint az android, ami nem olyan minőségű rendszer, hogy kiadják 2.2/2.3-assal és kész a kütyü. Máig egy béta cucc az az oprendszer, csak egy világ teszteli és fizet érte a googlénak. A kínaiak meg híresek a terméktámogatásról. Így marad pl az archos márka mint középút, de ők sem adtak ki sok frissítést az eddigi termékeikhez..

[ Szerkesztve ]

(#798) rakal válasza Peat;) (#791) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Ne keverjük össze az Androidos tableteket és a PMP-ket!
Bár kínai részről is vannak erre kísérletek. :) Funkcionálisan késztermékek formájában is...
A PMP-k már régóta tudják ezeket,az általad említett feature-ket.(saját oprendszerrel persze)
Z0d1ak:Ha az 5 collos Streak árából indulunk ki,a 7 collosra simán megajánlom a 210 KHUF(kb 700 Euro)-s árat,szóval =Samsung Galaxy Tab...no comment-esélytelen a tömeges használatra.

[ Szerkesztve ]

(#799) z0d1AK válasza rakal (#798) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Streak is drága, mégis viszik. Azért mert nem engedheti meg mindenki, elég sokan megtehetik, hogy megveszik, csak szórakozásból. Nekik gyártja ezt a Dell.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#800) upszilon válasza z0d1AK (#799) üzenetére


upszilon
őstag

A Streak is drága, mégis viszik. Azért mert nem engedheti meg mindenki, elég sokan megtehetik, hogy megveszik, csak szórakozásból. Nekik gyártja ezt a Dell.

Ez a tipikus amerikai stratégia. A kínai az ellenkezője. Ők a kispénzűeknek gyártanak. Mégis mit gondolsz, nálunk, magyarországon melyik stratégia jön be jobban? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.