Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) smkb


smkb
őstag

Egy kis rövid hír, CES-en mutatja be a Rockchip az új RK2918 SoC-ot, és a Ramos a rá épülő W15 8"-os 16:9-es tabletet (ha a felbontás 1024*600 lenne az csúcs lenne). Az RK2918 már Cortex A8 1ghz lesz 512mb DDR2-vel megtoldva. A TI OMAP3530-nál kb 20%-al gyorsabb az 1ghz-es (gondolom annak köszönhetően, hogy az utóbbi az 800mhz :) ) GPU-ról nem tudni mi van benne, de valami egész használható (. Továbbra is a célszegmens a 149$ ársávú Androidos PMP-k és MID-ek. Android 2.2 és 2.3 -al fognak jönni a rá épülő kütyük. Ha tényleg hamarosan megjelenik, és fasza kis gpu is lesz benne, akkor cserélem a W15-re a T11AD-met.

CES-en mutatkozik be másik újabb Ramos is a W12 ( 8", 4:3) és W10 (3.8"), Amlogic Cortex A9-es cpuval és Mali 400 gpu-val.

Mindhárom kütyü elég bíztató. Ramosból kiindulva pedig a designnal és összeszerelési minőséggel nem lesz gond.

Forrás

(#1752) scanman


scanman
csendes tag

Sziasztok
Ágyban netezésre, olvasásra szeretnék venni egy olcsó tabletet. Olcsó alatt max. 50-60 ezer ft-ot értek, többet nem tudok rászánni... mindenképpen 9-10" nagyot keresek...
Gondolkodtam a ZT-180-on, de most találtam egy leírást a Hetotab M10 készülékről, ami a specifikációja alapján tökéletes választás lehetne... (Android 2.2 Flash 10.1 Cortex A8 CPU Capacitive Multitouch) itthon wifiről menne, de a beépített 3G modem sokat segít egy kirándulás alkalmával is, egy utazás alatt... Ismeri valaki ezt a készüléket, valami véleményt pro/kontra tudtok mondani ?
Előre is köszönöm...

[ Szerkesztve ]

scanman

(#1753) Torry válasza scanman (#1752) üzenetére


Torry
addikt

Itt egy videó róla, jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1754) smkb válasza scanman (#1752) üzenetére


smkb
őstag

Szia,
Ezt néztem már én is, remek kis cuccnak tűnik, bár azért ez több lesz mint 60,000 mire ideér (csak maga a cucc 210 ft usdvel számolva 63.000 + szállítási ktg ami EMS-el újabb 35$)+ kell bele még sdhc kártya is mert az a 2 gb elég vékonyka benne. A jelenlegi modellben nincs sem beépített 3G sem GPS, így a külső 3G modemet még hozzá kell adnod, az sem 5ft. Ráadásul jelenleg unavailable.

Összességében a felsorolt igényeidet teljesítve ez 80 felett fog megállni bőven sajnos.

(#1755) scanman válasza smkb (#1754) üzenetére


scanman
csendes tag

Hoppá, 80 már sok.... annyit nem akarok / tudok kiadni egy ilyen tabletért....
Tudtok valamit ajánlani helyette?
Esetleg ez ? , igaz ez csak 8", de ha nem találok 10-est ezzel a tudással, akkor inkább a méretből engedek, mint a tudásból....

[ Szerkesztve ]

scanman

(#1756) lumpen_stex válasza smkb (#1754) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

+30% az áfa és a vám (ha felbontják). nem rossz cucc de azért látszik, hogy kinai műanyag (törékeny, karcolódó gagyi)... kicsit többért én inkább gtab-ot vennék, persze azon meg nincs usb...

50k körül szerintem jó vétel lenne, de a kapacitiv kijelző miatt nem lesz annyi soha... a 3g hiánya nem hátrány, ekkora böhömöt úgysem hurcibálsz, igy a gps se hiányzik. de ha nagyon kell a 3g akkor wifi-n vagy bt-n kersztül mobiltelóval megoldható. a 2GB szerintem elég sd-ben, ráfér 1000 program, vagy könyv. filmezni úgysem ezen fogsz.

egyébként ez már túl nagy arra amire a tab való, szép és látványos, de ezt kézben kell tartani...nem véletlen a 7..8" az ami elterjedt.

(#1757) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1756) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát, ha 60 lesz az ára, ami ugye a minimum, akkor már majdnem hogy elgondolkodtató az itt, Ph!-n fellelhető 120K-s iPad. :U
Bár androidos a Folio, ami szintén gagyi,de itthon megvásárolható, 120 alatt. De már 100 alatt is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1758) NightLord válasza scanman (#1755) üzenetére


NightLord
tag

scanman, a nowsupplier.com -rol eszedbe ne jusson bármit is rendelni, szemét egy társaság, jó eséllyel benyelik a pénzedet, és "elfelejtenek" bármit is küldeni.

Ugyanennek a gépnek a "branded" változatát rendeltem meg innen, két hét alatt rendben megjött, vámkezelés nem történt, ugyhogy tokkal vonóval 180 dolcsiból megvolt.

Azt tudni kell, hogy ennek a tabletnek tipusbetegsége a touchscreen hiba, elég sok példányt érint, de mondjuk ez a probléma a normális napi használatot nem gátolja (barátnőmé a tablet, neki egész egyszerűen fel se tűnt).

(#1759) lumpen_stex válasza NightLord (#1758) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ez a soft gombok miatt felejtős.

(#1760) upszilon válasza z0d1AK (#1757) üzenetére


upszilon
őstag

akkor már majdnem hogy elgondolkodtató az (...)

Nem értem kristálytisztán, ezért inkább kérdezek:

Tudjuk, hogy a magyarnak a 100k egy szinte áthághatatlan lélektani határ. Ehhez képest sorold légyszíves a saját műszaki értékrended által legjobbnak minősített táblák közül azt a hármat, amit te a legjobban használhatónak, leginkább kívánatosnak tartasz. Félre ne érts, átlépheti a besz-ár a 100-at, de akkor "nagyon-nagyon" legyen ám. :K

(#1761) z0d1AK válasza upszilon (#1760) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából nem sok van mostanában.
Ipad, ami jó féle, már az ára is jó, 150 ezer újonnan. 10", ez nekem nagy, csak azért nem vettem számításba magamnál.

Galaxy Tab, mint csúcskategória manapság. 137000 forint újonnan, annyiért best buy szagú.

Emellett ha elérhetővé válik, akkor az Archos 70 lesz még nagyon jó, bár azért érezhetően a Galaxy Tab alatt van.

Leginkább ezek, amiket számításba veszek, mint jó minőség. Én nem árban szabtam meg a lélektani határt, hanem minőségben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1762) NightLord válasza lumpen_stex (#1759) üzenetére


NightLord
tag

Softgombok? Milyen softgombok?

(#1763) mleslie


mleslie
tag

Nekem van egy olyan érzésem, hogy érdemes most még kivárni az újabb generációt, nem?

(#1764) z0d1AK válasza mleslie (#1763) üzenetére


z0d1AK
veterán

Két nap és itt a CES. Ott napvilágot lát majd még 1-2 durva dolog, az biztos.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1765) upszilon válasza z0d1AK (#1761) üzenetére


upszilon
őstag

köszi

(#1766) lumpen_stex válasza NightLord (#1762) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

home, back, menu, vol

(#1767) NightLord válasza lumpen_stex (#1766) üzenetére


NightLord
tag

hangerőn kívül az összes többi hardware button, nem tudom honnan vetted, hogy szoftveres.

(#1768) lumpen_stex válasza NightLord (#1767) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mert ott van a videoban. egyébként pont a hangerővel van a legtöbb baj ha nem rendes gomb...

(#1769) scanman


scanman
csendes tag

Nah, ma megfogdostam kicsit az Alcor E-pad-jét.... hááááát, meggyőztem magam, hogy kell nekem a 10"... ez 7", de valami nagyon kicsi.... könyvből is csak valami ponyvaregény egyik oldala lehetne...

CES - ott gondolom az összes nagy gyártó minőségi legújabb cuccait sorakoztatja fel.... az meg egyik sem a 10" / 60 ezer alatt kategória lesz.... de hátha akad olyan is... mindegy, nem létszükséglet, várok még kicsit ...

z0d1AK - 60k-s árszinten te mit ajánlanál? iPad és Galaxy Tab már nekem drága... ez van, ennyi futja rá.... 120-140 k-ért nem gondolkodnék, vennék egy Odroid-T -t :D

[ Szerkesztve ]

scanman

(#1770) NightLord válasza lumpen_stex (#1768) üzenetére


NightLord
tag

Mi van ott a videoban? Az, hogy hardware home, menu es back gombja van? Az ott van, igen.. a volume gombok hianya meg nehogymar dealbreaker legyen egy ilyen cuccnal..

(#1771) lumpen_stex válasza NightLord (#1770) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ott vannak fent a softgombok. megnéztem a videót újra, hát nem mondod, hogy ilyen igénytelen mechanikus kapcsolóval lehet bekapcsolni? :N

a sw hangerő pedig kb használhatatlanná teszi full screen-ben. ilyet nem szabad venni.

(#1772) z0d1AK válasza scanman (#1769) üzenetére


z0d1AK
veterán

Itt van nálam az Alcor e-pad. Igazából 100x inkább ez, mint a kb 10-zel drágább Bluepanther.
A kínaiakat kevésbé ismerem, így nem is igazán ajánlanám. Mint írtam, minőséghez szabom a határt, nem árhoz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1773) NightLord válasza lumpen_stex (#1771) üzenetére


NightLord
tag

Látom te aztán nagy szakértője vagy ennek az egész témának.
Attól mert vannak softgombok is, attol még lehetnek hardvergombok is, mintahogy tényleg vannak, ha valóban megnézted a videót, és nem csak úgy per has osztod az észt.

A bekapcsolója meg nemtudom mitől lenne igénytelenebb mint bármi más, mint ahogy azt se igazán értem, miért lenne olyan baromira kardinális kérdés a hardvergombrol történő hangerőszabályozás, dehát Te vagy a szakértő, biztos így van.

[ Szerkesztve ]

(#1774) AS


AS
félisten

Itt az Asus Android Tabletjei!
Nagyon tudnak :)
LINK

2 kép:


Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#1775) tjb007 válasza z0d1AK (#1772) üzenetére


tjb007
nagyúr

A teszt megjelenése mikorra várható ?

(#1776) z0d1AK válasza AS (#1774) üzenetére


z0d1AK
veterán

Pont most írtam meg róla én is a hírt. Azért nem lesz ez rossz, bár az ára sem lesz olcsó. Azt nem értem, hogy minek adnak hozzá stylust,

(#1775) tjb007: hamarosan.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1777) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Mint kiderült, nincs még a helyzet magaslatán a Toshiba Folio 100. Mennyit érhet meg vajon?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1778) mleslie válasza AS (#1774) üzenetére


mleslie
tag

Itt a gond megint az ára lesz szerintem.

100 ropi alatt nem lehet ilyet venni sajna. :O

(#1779) z0d1AK válasza mleslie (#1778) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez mindennel igy van. Új BMW-t sem kapsz 2 millio alatt. De van helyette Dacia. Nem olyan gyord, nem annyira kenyelmes, nincs benne annyi extra, de olcso.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1780) CB


CB
senior tag

Sziasztok!

Az Archos 101-et itthon lehet már kapni valahol?
Vagy csak előrendelhető?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#1781) z0d1AK válasza CB (#1780) üzenetére


z0d1AK
veterán

Csak előrendelhető, az Archos még nem nagyon szállítja. De amúgy rosszabb a 70-esnél, nem túl jó a kijelzője.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1782) CB válasza z0d1AK (#1781) üzenetére


CB
senior tag

Azt is letudnád írni, hogy miben rosszabb a 70-es gépnél?
Egyik barátomtól kaptam két napra kipróbálásra egy 70-est, tetszett is.
Én inkább csak netezésre használnám, ezért úgy gondoltam, hogy a nagyobbat választanám.
Filmeket is néznék USB-ről, de a micro usb- csatlakozóhoz spec kábelt kellett beszerezni, és az újabb pendrájvokat nem ismerte fel. Neki van egy régebbi, csak azt látta.
Ezek miatt gondoltam a nagyobbra, hiszen azon már van a nagy USB csatlakozó.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#1783) z0d1AK válasza CB (#1782) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szemből jól olvashat a kijelző, de ha már fordítod valamerre, akkor ajjaj. Valamint az érintésre sem reagál állítólag olyan jól, mint a 70.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1784) CB válasza z0d1AK (#1783) üzenetére


CB
senior tag

A Toshiba 100-as kijelzőjéről is ezt olvastam valamelyik tesztben.

Eszembe jutott még valami.
Az Archos 70-es valahogy nem találta az összhangot a ruterrel.
A noti tökéletesen megy, a tábla nem. Csak akadozva.
Ezzel találkoztatok már?

A 70-es kijelzője egyszerűen szenzációs volt mind kezelhetőség, mind felbontás és színek alapján. Bár összehasonlítási alapom nincs, csak a korábbi pda-k, amiket használtam.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#1785) z0d1AK válasza CB (#1784) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem a Toshiba kijelzőjével sem volt alapból bajom. Inkább csak a rendszer, az anyaghasználat, és a sebesség volt a gondom.

Az Archos 70 kijelzője valóban jó, bár a Galaxy Tab nekem jobban bejött, az szerintem még jobb. Ennek mondjuk oka lehet a Gorilla Glass screen is, meg talán a nagyobb felbontás is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1789) upszilon válasza z0d1AK (#1785) üzenetére


upszilon
őstag

Állítólag hamarosan megkezdi az Apple a II-es tábláinak forgalmazását. Valószínűleg az I-es új ára abban a szent pillanatban leesik 100e Ft alá. Szerintem akkor beruházom majd egy ilyen "öreg" táblára én is. Vagy van valami ennél is jobb opció amire szerintetek érdemes várni? :F

(#1790) philoxenia válasza upszilon (#1789) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A "valószínűleg" olyan kategória, amit nehéz előre véleményezni.... :U
Mire valóban száz alatt lesz nálunk a gép, tabletfronton millió változás lehet.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1791) z0d1AK válasza philoxenia (#1790) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen. Gondolom ismét sok időbe telik majd, mire az új megjelenik Magyarországon hivatalosan is. Aztán pedig nem 150 ezerrel fog debütálni. Azért ők sem fogják sz.rért, h.gyért adni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1792) flexxx2


flexxx2
őstag

Na az új tabletes androidhoz (3.0 honeycomb) 2magos proci kell, galaxy tab meg a többi nem lesz frissíthető. Legalábbis egy cikkben ezt állítják.

[ Szerkesztve ]

(#1793) z0d1AK válasza flexxx2 (#1792) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen. Megint olyan dolgokkal dobálóznak, amiről még semmit sem tudni. A Gingerbread előtt mindenki 3.0-s verziószámmal dobálózott, aztán kiderült, hogy csak 2.3...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1794) rewentlow


rewentlow
csendes tag

Az egyik legjobb tablet (nem csak sztem) valószínűleg a hamarosan megjelenő Notion Ink Adam lesz.

A technikai paraméterei mellett nekem az tetszett meg benne a legjobban, hogy a fejlesztői teljesen emberközeliek, nem úgy mint egy-egy nagy gyártónál. Látszik, hogy nagyon érdekli őket a téma és teljesen megszállottak, valószínűleg ezért született egy nagyszerű tablet a műhelyükben.

Aki nézelődni akar, nagyon sok szuper videóval:

http://notionink.wordpress.com/

http://www.engadget.com/2011/01/05/notion-ink-adam-hands-on-preview-video/

http://www.engadget.com/2011/01/05/the-engadget-interview-notion-inks-rohan-shravan/

Engem teljesen meggyőztek és már alig várom, hogy vehessek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#1795) z0d1AK válasza rewentlow (#1794) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ebben nekem csak az nem tetszik, hogy az emberközeli tervezők nem sokat fektetnek be, valószínűleg nincs is miből.
Megrendeled, kifizeted PayPalon, majd valamikor megkapod. Valószínűleg azt fizeted ki, hogy egyáltalán legyártsák a készüléket. Legutóbb még valami 6-8 hét volt a várakozási idő.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1796) rewentlow válasza z0d1AK (#1795) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Sztem be fog ez indulni komolyabban is, mivel tényleg jó a cuccuk, ezt mindenki láthatja.
Jelenleg tényleg így műxik a dolog, de ez még csak az előrendelési fázis. Biztos vagyok benne, hogy ez az értékesítési metódus meg fog változni.
Meg egyébként ha látszik, hogy mindenki megkapja a kifizetett cuccot, akkor én meg merném azért rendelni így is.

[ Szerkesztve ]

(#1797) z0d1AK válasza rewentlow (#1796) üzenetére


z0d1AK
veterán

" mivel tényleg jó a cuccuk, ezt mindenki láthatja." -> ezt még azért nem igazán látjuk. Van róla 1-2 videó, de több nem, azért erre még sokat nem alapozok. A Folio is milyen jónak ígérkezett, aztán meg is kaptuk a jót...

Ha itt lesz, és jó lesz, akkor lesz az biztos. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1798) Balinov válasza z0d1AK (#1797) üzenetére


Balinov
félisten

kinehagyd a Bluepanthert ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1799) upszilon válasza Balinov (#1798) üzenetére


upszilon
őstag

Mi az a Bluepanther? Olyan nincs is. Vagy van? :F

(#1800) philoxenia válasza upszilon (#1799) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.