Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1902) Neurotoxin válasza Menotti (#1900) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Esetleg nézd meg az S22őt, amit z0d1ak linkelt az 1866os hozzászólásban.Még tesztet nem láttunk róla, de 170 dollár ebayen és elvileg kapacitív multi-touchal rendelkezik, igaz 7". Vaterán is fent van már.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1903) Menotti válasza Neurotoxin (#1902) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ha 10 colos lenne nem is gondolkoznék tovább.....Hátha lessz belőle...

(#1904) z0d1AK válasza Menotti (#1903) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha megnézed a CES idei felhozatalát, ott is szinte csak 10"-os tabletek voltak, 7"-os méretből alig volt. Igazából nem is értem egyébként, hogy miért. :(

Ez az S22 érdekel amúgy valakit? Gondolkoztam rajta, hogy rendelek egy ilyet és megtesztelem, de valószínűleg utána nem kellene nekem, így gazdát kéne találni rá, hogy teszt készüljön.:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1905) The IT guy válasza smkb (#1899) üzenetére


The IT guy
tag

Abban esetleg tudsz segíteni, hogy hogyan tudnám újrarakni a firmware-jét, meg egyáltalán milyen firmware-t?

Előre is köszönöm!

(#1906) smkb válasza The IT guy (#1905) üzenetére


smkb
őstag

Nem tudom. Típus alapján kell a gyártóét megkeresni, és azt felrakni. Ha nins hozzá akkor bukó. Eleve a firmware update üzemmódban idítás is készülékfüggő... nekem pl egy gemkapoccsal kell egy kis lukon benyomva tartani egy pöcköt és úgy dugni usb kábelre :) ... egy factory reset segíthet még talán ha azt nem próbáltad, ez a settings menüben van, de hogy 1.6-ban hol, az nem tudom.

(#1907) The IT guy válasza smkb (#1906) üzenetére


The IT guy
tag

Thx! Sajnos nem tudom még mindig beazonosítani ezt a szutykot.... utánanéztem már mindenhol, és valaki azt mondja, hogy Eken 002, valaki meg Flytouch másolatnak... szóval sajnos tényleg kerülget az agyf@sz. A factory resetre meg azt írja, hogy fail, és lefagy.... :/

(#1908) Protekt válasza Menotti (#1900) üzenetére


Protekt
csendes tag

Szia!

Én egy ilyet vettem, teljesen rendben van:

http://www.nowsupplier.com/android-22-os-tablet-inch-with-freescale-imx515-cortex-a8-chip-support-flash-player-10512m-ram-p-1413.html

Market előre telepítve, üzemidő kb. 3-4 óra

Kicsit lassan jön meg, a karácsonyi mizéria miatt.
( EMS - 7-10 nap ígéret - 22 nap tényleges) )

Ár: 43 eFt volt szállítással együtt.

Üdv.

www.primusz.hu - könyvelés

(#1909) mleslie válasza Protekt (#1908) üzenetére


mleslie
tag

Dobnál róla egy kis élménybeszámolót?

(#1910) BladePocok


BladePocok
tag

2011-ben jönnek majd a 2 magos tabletek ... Megéri azokra várni és több pénzt költeni ,vagy pl. most ruházzak be egy Galaxy Tab-ra ? Amúgy azt a + pénzt megéri majd a 2 magos tabletekre költeni ?

(#1911) Neurotoxin válasza BladePocok (#1910) üzenetére


Neurotoxin
őstag

1.Én várnék.
2.Nem lesz drágább annyival.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1912) z0d1AK válasza BladePocok (#1910) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sokat gondolkodtam ezen. Véleményem szerint megéri még várni, kivéve, ha ki vagy tömve pénzzel.
Egyébként a 2011-es év egyik nyertes procija lehet az NVIDIA Tegra 2, amiről itt olvashattok egy kis ismertetőt, hogy miért is olyan jó.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1913) babosmiki válasza BladePocok (#1910) üzenetére


babosmiki
addikt

Nagyon sok mindenre elég a mostani proci,
nekem még eddíg egyszer sem volt kevés a Tab ereje. ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1914) AS válasza babosmiki (#1913) üzenetére


AS
félisten

90% biztos hogy Galaxy Tab2 Tegrás lesz.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#1915) babosmiki válasza AS (#1914) üzenetére


babosmiki
addikt

Egyenlőre nem vonzanak a kétmagos tabletek,
hisz mint lejjebb is írtam a Galaxy Tab ereje számomra igen meggyőző.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1916) Neurotoxin válasza lumpen_stex (#1851) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Gyártják az ADAMeket :C

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1917) upszilon válasza z0d1AK (#1912) üzenetére


upszilon
őstag

Véleményem szerint megéri még várni

Miért, mit találsz lassúnak?

(#1918) maláj válasza AS (#1914) üzenetére


maláj
őstag

ez nagyjából mit jelent pl. fogyasztás, üzemidő, stb. tekintetében :F

(#1919) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

üdv mindenki!

találtam két zenithinkes tesztet is logouton de elég felületesek.
kínai tableten gondolkodom, de neten gyakran ellentmondásos infókat találok.

amiket eddig találtam és tetszenek az a zenithink féle zt-180 valamint a flytouch II.

a flytouchban elvileg van gps, de a dobozban mellékelnek antennát is...antenna nélkül is működik?

a zenithinkre ARM 11 es cpu-t írnak kb 80% ban az odalak, de a maradék 20% on meg azt olvasom h ez csak átverés és valójában 800-as proci van benne csak át van írva a biosban h arm 11 et mutasson. most akkor melyik igaz?

mennyire karcolásállóak a kínai tabletek?
azt tudom h a ZT-180 ra rendszeresen van firmware updééjt, ez a többi kínai tabletre mennyire igaz?

más alternatív tablet neveknek, linkeknek vagy a kérdésekre adott válaszoknak nagyon örülnék. :R

(#1920) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ja még annyi h melyik a legolcsóbb gpu val rendelkező 10 es androidos kínai?

és melyik a legolcsóbb capacitív 10-es kínai?

(#1921) z0d1AK válasza upszilon (#1917) üzenetére


z0d1AK
veterán

A jelenlegei legtöbb processzor teljesítményleadása szerény. A csúcsprocesszorokkal, mint a Hummingbirddel és az újabb OMAP-pokkal nincs igazából baj, de a középkategória nagyon elmarad tőlük.

Viszont nem emiatt várom a Tegra 2 elterjedését, hanem elsősorban azért, mert 2 magon kisebb energiafelhasználással, azaz nagyobb üzemidővel lehet ugyan akkora, vagy nagyobb teljesítményt elérni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1922) upszilon válasza z0d1AK (#1921) üzenetére


upszilon
őstag

Értem, köszi! Akkor várunk még. :K

(#1923) rtom válasza scanman (#1811) üzenetére


rtom
senior tag

Viewsonic gTableről saját tapasztalat nincs, csak az vásárlói visszajelzéseket olvastam végig, az alapján a saját TapNTap UI gyalázatos, xda-developers azonban használható dolgokat hozott ki belőle.

Ha már itt vagyok, akkor ide is beszúrom a táblicskumhoz a linket, ha valaki összehasonlítgatni szeretne.

(#1924) smkb válasza Protekt (#1908) üzenetére


smkb
őstag

Elég korrekt cucc...

(#1925) z0d1AK válasza rtom (#1923) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez k.rva jó ez a táblázat.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1926) smkb válasza hejesírásó (#1919) üzenetére


smkb
őstag

"a zenithinkre ARM 11 es cpu-t írnak kb 80% ban az odalak, de a maradék 20% on meg azt olvasom h ez csak átverés és valójában 800-as proci van benne csak át van írva a biosban h arm 11 et mutasson. most akkor melyik igaz?"

Semmi köze az ARM11-nek az órajelhez. Az, hogy valami Arm9(Armv5), Arm11(Armv6), Arm Cortex A8 (Armv7), Arm Coretx A9(Armv7) csak annyit jelent, hogy milyen architektúrajú (utasításkészletű) az adott cpu. Vagyis egy Arm11 architektúrára épülő SoC Armv6 utasításkészletet tud futtatni. Az hogy milyen órajelű processzorként implementálják már a gyártótól függ.

A legnagyobb különbség Arm11 és Cortex A8 közt van, felét tudja sebességben az azonos órajelű Cortex A8-nak. Vagyi egy 800mhz-es Arm 11 elvileg egy 400mzes Cortex A8-nak felel meg. Mindenképp érdemes inkább már a CortexA8(Armv7) irányba vásárolni, mert alig drágább, viszont pl flash gyorsítást csak innetől felfele támogat az Adobe, stb...

(#1927) rtom válasza z0d1AK (#1925) üzenetére


rtom
senior tag

Kösz.

Ha van a táblázatból hiányzó infód, szívesen aktualizálok.

(#1928) z0d1AK válasza rtom (#1927) üzenetére


z0d1AK
veterán

Van bőven. Este ha lesz időm, megcsinálom.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1929) z0d1AK


z0d1AK
veterán

És van végre fizikailag Archos 70 és 101, hétfőn érkezik az első szállítmány.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1930) upszilon válasza rtom (#1923) üzenetére


upszilon
őstag

Igényes munka! :R

(#1931) mleslie válasza rtom (#1923) üzenetére


mleslie
tag

Ez nagyon hasznos volt, köszi!

(#1932) upszilon válasza z0d1AK (#1929) üzenetére


upszilon
őstag

...hogyé van a 101-es?

(#1933) AS válasza rtom (#1923) üzenetére


AS
félisten

EEEPad Memo kapacitív 1024x600 7' Qualcomm dual-core
Na igen ez az egyetlen Qualcomm dual-core gép.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#1934) z0d1AK válasza upszilon (#1932) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy százas.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1935) upszilon válasza z0d1AK (#1934) üzenetére


upszilon
őstag

Dollárba? :N

(#1936) Neurotoxin válasza upszilon (#1935) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Remélem vicc volt.Ennyire nem szoktam én sem cinikus lenni.Ez nem a 100$os laptop kategória...(jah most vettem észre, hogy "ki"szólt hozzá..)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1937) z0d1AK válasza upszilon (#1935) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jah, magyar dollárban.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1938) upszilon válasza z0d1AK (#1937) üzenetére


upszilon
őstag

...viccen kívül, a bruttó százast szerintem megéri. De a tanácsodnak megfelelően én inkább még kicsit várok. :N

(#1939) z0d1AK válasza upszilon (#1938) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor még most kell megvenni.:D

Más: Készülök indítani egy külön oldalt, ami csak tablettel foglalkozna. Egyedül nem bírnám napi szinten tartalommal. Esetleg szeretne valaki besegíteni hírekkel?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1940) rtom


rtom
senior tag

Most olvastam egy új Acer tábláról, hw spec alapján csúcs, de az oldalán nem igazán ismerem fel, milyen csatik vannak (a hdmi-n kívül) :F

hír: link

fotó: [link]

(#1941) Balinov válasza rtom (#1940) üzenetére


Balinov
félisten

erdekes egy joszag lesz. Az en tippeim a csatikra bal also saroktol felfele haladva

- HDMI
- ami fedve van az passz- talan lefedett card reader slot
- speci rendszercsatlakozo, kicsit hasonlit a sata csatihoz, de annak egy tableten mi ertelme?
- USB host
- headset
- passz, tapcsatinak nez ki, meg logikus is lenne annak, de minek nem microUSB-s tap/adatcsatlakozo?

biztos prototipus, de az uccso csatlakozo alatt eleg rendesen el van valva a hatlap a haztol..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1942) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Megérkeztek az első Adamek Hong Kongból Bangalore-ba a Notion Ink hadiszállására. :Y
Azt hiszem a képek magukért beszélnek.

További képek az NI blogról

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1943) upszilon válasza Neurotoxin (#1942) üzenetére


upszilon
őstag

...most őszintén, miért vagy úgy odáig ezért a gépért? :F

(#1944) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Megjött tegnap az Archos 101 és 70.
A 101 kijelzője érintésre iszonyat jól reagál, piszok jó. A betekintési szöge kevésbé jó, de mivel alapesetben szemből néznéd, így ez kevésbé jelent nagy veszélyt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1945) rtom válasza z0d1AK (#1944) üzenetére


rtom
senior tag

Valahol azt olvastam, hogy a burkolata viszont nagyon ratyi, a nálad lévő példányok milyenek ebből a szempontból?

(#1946) scanman válasza z0d1AK (#1944) üzenetére


scanman
csendes tag

Archos 101-ről is csinálsz tesztet? :C :C
Várom nagyon, a jelöltek között van... csak nem tudom, hogy a saját oldalukon miért nem rendelhető ... :(( Ott a 8 gigás csak 299 $ lenne....

scanman

(#1947) Neurotoxin válasza upszilon (#1943) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A legjobb ár/érték arányú tablet, Tegra 2vel,1GB rammal, Pixel Qi kijelzővel és használható ergonómiával. Az Eden nagyon ötletes újítás, ezenkívül a gép képes futtatni ubuntut, chrome-ot is. Támogat szinte minden usb perifériát még a külső winchestereket is. 14-16 óra üzemidő, a jövőben támogatás és upgrade Honeycombra. Flash, 1080p lejátszás, HDMI, 3x usb, bővíthető memória és nem árad minden porcikájából a lehúzás, mint pl az iPadnél. Egyenlőre ennyi.Jah és a Pixel Qi-s verzió 3G nélkül 500 dollár Az indiaiak mertek nagyot álmodni.(saját marketjük lesz, Genesis néven, a kezdetektől követem a blogot, szinte a koncepció megjelenésétől). Ha megjelenik hivatalosan is a piacon, veszek egyet, ha egyenlőre nem lesz elérhető nálunk, kimegyek érte Ausztriába is.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1948) Neurotoxin válasza upszilon (#1943) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ne vedd személyeskedésnek, de az utóbbi időben te meg lumpen_stex kollega voltatok a legnagyobb hitetlenek, a megjelenéssel kapcsolatban. Azért is linkelem a képeket ;]Igen, vastag az oldalán a szegély, de mutass egy hasonló tabletet, akár árban, ami hozza ezeket a paramétereket. Amúgy meg teszek a véleményedre.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1949) rewentlow válasza Neurotoxin (#1947) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Én ugyanígy vagyok vele, amint elérhető lesz biztosan venni fogok egyet. Reméljük ez minél hamarabb (pl februárnak nagyon örülnék) be fog következni. Így már kettő adames biztos lesz Magyarországon. :) Informatikus könyvtárosként egyébként arról írom a szakdolgozatomat is, hogy ezek a kütyük hogyan alakítják át az olvasást mint olyat.

A többieket meg sztem ne győzködjük, vmiért nem tetszik nekik a cucc, amit én sajnálok, de az ő döntésük. Azt viszont bátran ki merem jelenteni, hogy jelenleg az Adam a legjobb ár/érték arányú tablet a világon.

Olcsóbb mint az iPad, viszont technikailag sokkal többet ad annál. Olyan előremutató innovációkat (tegra, pixelqi, eden) is tartalmaz, amelyek miatt ha egy nagy gyártó jön ki az eszközzel biztosan 1000$ fölé vinnék az árcédulát.

Nálam a kínai csodák nem játszanak, mert ha egyszer pénzt áldozok érte, akkor nem gagyit fogok venni. Az iPad és Galaxy tab alapvetően nem rosszak, de az Adam ezeknél jóval többet nyújt hasonló árszinten. Akkor miért ne ezt venném?

A szimpatikus fejlesztői háttér és hozzáállás már csak hab a tortán.

(#1950) upszilon válasza Neurotoxin (#1948) üzenetére


upszilon
őstag

Amúgy meg teszek a véleményedre.

Én nem. Én megköszönöm neked az értelmes összefoglalót! :K

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.