Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) z0d1AK válasza #16820480 (#196) üzenetére


z0d1AK
veterán

Most olvasgattam kicsit, és hát azért az Android 3.0 miatt lehet jobban kijönnék, az Archos-al, mint a Commtiva-val, csak kérdés, hogy a hiányosságai megéri-e a 3.0-t, és hogy lesz-e egyáltalán...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#202) #16820480 válasza z0d1AK (#200) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem olyan kéne, amiben tegra2 van, wxga felbontású kijelző, inkább 8-9-10", 512MB ram és rom, memóriabővíthetőség, meg némi beépített tárhely, usb, hdmi portok, gps, wifi és esetleg 3G, kapacitív kijelző (valami értelmesebb, nem a leggagyibb TN panel) és persze normális anyagminőség.

na, ilyet nem nagyon kapni még, és főleg nem értelmes áron. talán az a notion ink lehet ilyen, meg a többi, amiket szépen elnapoltak...

(#203) z0d1AK válasza #16820480 (#202) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen igen, Tegra 2-t alapból nem nagyon fogunk 100K körül látni. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#204) Bici válasza z0d1AK (#197) üzenetére


Bici
félisten

Köszi az infót, nekem nem sürgős, mert valójában nincs szükségem rá, csak azért veszek valami hiperolcsót, hogy megtanuljak rá fejleszteni, meg hogy alap dolgokra használjam.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#205) #16820480 válasza z0d1AK (#203) üzenetére


#16820480
törölt tag

ennél egy kicsit nagyképűbb vagyok :) majd ha ilyen cuccot 60-70 körül megkapni, akkor érdekelni fog talán :P

amúgy az a komoly, hogy felvetődött Meizu körökben, hogy csinálnak egy mbook-ot, ami kb pont olyan lenne, mint az ipad (meglepő), csak ugye androiddal, és 70ezerért. bár az nem wxga, csak xga, és nem tegra2, csak cortex a8, de azért azzal már kiegyzenék.

(#206) rakal


rakal
senior tag

Android tablet ügyben szvsz most ő a király...
ZT-180 Tablet 1GHz pricival
Ha GPS és 3G is kerül bele záros határidőn belül,ez lesz az überkirály...

[ Szerkesztve ]

(#207) z0d1AK válasza rakal (#206) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem fog bele kerülni, vagy ha jön is ilyen modell, ne várjatok 50ezres árat.
A WWAN modul nem olcsó, nem véletlenül nincs egyik kínaiban sem!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#208) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Tényleg, eddig kifelejtettem az egyik legelsőként megjelent tabelt-et, a Huawei S7-et.
7"-os, bár az ára nem túl baráti. Viszont kapható.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#209) #16820480 válasza z0d1AK (#207) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez elvileg nem így van. egyszer még régebben a készülő M9 kapcsán a Meizu ceo-ja kifejtette (mivel felvetették a fórumon, hogy legyen egy olcsóbb, butított M9 is), hogy nem lenne olcsóbb sokkal, ha a 3G-t, a gps-t kihagynák belőle. olyasmit írt, hogy nagjyából 10-15 usd lenne a különbség a két modell közt számukra.

(#210) z0d1AK válasza #16820480 (#209) üzenetére


z0d1AK
veterán

Érdekes.
Akkor gondolom az összes gyártó fenntartja az árat a 3G miatt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#211) #16820480 válasza z0d1AK (#210) üzenetére


#16820480
törölt tag

vagy a másik indok, hogy Kínában ritka szar a 3G-s hálózat. bár persze ez részben azért is van, mert nem annyian használják (különösen nagyvárosokban), mint itthon, ezért terheltebb is. van egy barátom, aki mobilhálózatok szakterületen diplomázott, és szakmai gyakorlaton voltak 3G hálózat fejlesztési/felmérési munkákon, ő mondta, hogy borzasztóan lassú sebességeket tudnak csak produkálni, főleg a saját fejlesztéső td-scdma hálózatukon.

meg talán az implementációval is gondok lehetnek, szerintem nem akarnak olyannal vesződni, ami (nekik) nem fontos egyelőre. nézd csak meg, hogy mióta van 720p-t, meg akár fullhd-t is lejátszó kínai mp4 lejátszó, és mégis b.sznak optimalizálni, hogy jó minőségű legyen.

(#212) z0d1AK válasza #16820480 (#211) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha ott saját hálózatot fejlesztenek, akkor az nem feltétlenül kompatibilis a miénkkel, lehet ezért nincs az olcsó modellekben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#213) upszilon válasza z0d1AK (#189) üzenetére


upszilon
őstag

"és verhetetlen árral jönnek"

???

(#214) upszilon válasza z0d1AK (#192) üzenetére


upszilon
őstag

Ezek most itt milyen programmal beszélgetnek? Csak nem Skype-on?

(#215) #16820480 válasza z0d1AK (#212) üzenetére


#16820480
törölt tag

kint 3 féle 3G hálózat van. az egyik a saját fejlesztésű td-scdma, amit a legnagyobb szolgáltató, a china mobile használ. a kistestvér china unicom a licenszelt wcdma hálózatot építi, míg a china telecom az eddigi cdma hálózatát fejlesztette tovább cdma2000-re (vagy valami hasonlóra, nem emlékszem pontosan). természetesen ezek nem kompatibilisek, de mivel mindhárom van, így nem lehetne akadály, hogy kiadjanak több hálózaton üzemelő tabletet is. ahogy a Meizu is elvileg mindhárom (de legalább az első kettő) hálózatra ki fogja adni az új telefonját.

upszilon: ez fring. amióta nem olyan régen összerúgták a port a skype-pal, azóta ki is vették a skype támogatást a szoftverükből, így csak saját hálózatot használnak. elég jó árakkal amúgy (már nyilván ami a hagyományos telefon irányokba menő hívásokra évényes).

[ Szerkesztve ]

(#216) upszilon válasza #16820480 (#196) üzenetére


upszilon
őstag

"nekem első körben a market hiányozna"

Ezt légyszíves fejtsd ki bővebben.

(#217) z0d1AK válasza upszilon (#214) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy egy gyártói kép. Ez akár egy sima képgalériában található kép is volna, de mint felettem írva van, Fring.:)

Egyébként igen, verhetetlen annyiból, hogy ilyen speckóval 10"-os tablet nincs 110 alatt.

(#216) upszilon: Ugyan az, mint a Zeithink esetében, nincs rajta Google Market. Ezen mit kell kifejteni?

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#218) #16820480 válasza upszilon (#216) üzenetére


#16820480
törölt tag

az a kényelmesség, hogy egy kattintással telepítek alkalmazásokat, több tízezer cuccból válogatok egy normális kereső és adatbázis alapján, értékelésekkel, screenshotokkal együtt, hogy maguktól megnézik az alkalmazások, hogy van-e frissebb és szólnak, hogy szedjem le (2.2-től elvileg maguktól is tudnak frissülni, ha beállítod). ezért hiányozna leginkább az. és ezért akarok olyan tabletet, amin simán megy.

(#219) upszilon válasza #16820480 (#218) üzenetére


upszilon
őstag

Így már értem, köszi a választ!

(#220) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Most kaptam egy jó kis videót az IFA kiállításról a Galaxy Tab-ról, és a VievSonic ViewPad 7-ről!
Nagyon komoly.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#221) upszilon válasza z0d1AK (#220) üzenetére


upszilon
őstag

Linkelt be kérlek, én is szívesen megnézném.

(#222) z0d1AK válasza upszilon (#221) üzenetére


z0d1AK
veterán

Holnap, holnap után feltöltöm a youtube-ra, és elérhető lesz.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#223) upszilon válasza z0d1AK (#222) üzenetére


upszilon
őstag

Rendben, várjuk!

(#224) Peat;)


Peat;)
veterán

[link] Az új archos széria első fecskéje már kapható, pöttöm méretben.

[link] 3.2-es kijelzővel video
[link] 4.3-as kijelzős komolyabb darab

Archos simán beléphetne a telefonpiacra is, több értelme lenne mint ilyen méretű "tablet"-ekkel szórakozni. Mondjuk a 4.3-as praktikus méretű és lehet ideális azoknak akik meg akarják várni a kiforrott tableteket, de akarnak valamit átmenetire, hiszen még több hónapról is beszélhetünk. A hardware az példás..de már a 3.2-esben is olyan a cpu+gpu amit a legtöbb kínai tablet csak messziről figyel. Pedig a 150-es árból kiindulva, egy erős belső nem nyomná meg igazán az árat...gondolom nem hajlandóak a kínaiakkal leszerződni a nevesebb cpu+gpu gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#225) timeline válasza Peat;) (#224) üzenetére


timeline
tag

beléphetne - pláne, hogy ezek szvsz nem tabletek, csak telefonképesség nélküli mobiltelefonok :DDD ezek az igazán értelmetlen készülékek

[ Szerkesztve ]

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#226) #16820480 válasza timeline (#225) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezek pmp-k, nem értelmetlenek, csak céleszközök.

(#227) timeline válasza #16820480 (#226) üzenetére


timeline
tag

jaja - csak milyen célra is a 3,2"? ;)

[ Szerkesztve ]

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#228) #16820480 válasza timeline (#227) üzenetére


#16820480
törölt tag

mire gondolsz? multimédia lejátszónak tökéletes, még kicsit nagy is. zenére mondjuk, mint az ipod.

(#229) timeline válasza #16820480 (#228) üzenetére


timeline
tag

arra, hogy azt írták - Android Tablet, nem pedig, hogy (netképes)mediaplayer - annak amúgy halál tuti, de ez nem egy iPad :(

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#230) timeline válasza #16820480 (#228) üzenetére


timeline
tag

arra, hogy azt írták - Android Tablet, nem pedig, hogy (netképes)mediaplayer (mint iPod) - annak amúgy halál tuti, de ez nem egy iPad :(

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#231) #16820480 válasza timeline (#230) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát igen, ez az elnevezés kisit vicces, de maga a termék szerintem attól még jó. csak rosszul nevezik.

(#232) z0d1AK válasza timeline (#225) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt rögtön meg is cáfolnám.
Azért mert itt, Magyarországon nincs rá kereslet (mint ahogy sok másra sem), külföldön viszik szépen.
El sem hinnéd, ha elmondanám, mennyi Streak ment már el a szülőhazájába, hogy gazdát találjon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#233) timeline válasza z0d1AK (#232) üzenetére


timeline
tag

hát egy Dell ide hozzám is elvándorolhatna :K

Valsz a következő telóm is HTC lesz, vagy Dell, vagy mittoménmi...

(#234) z0d1AK válasza #16820480 (#231) üzenetére


z0d1AK
veterán

Divatos elnevezés most a Tablet, úgy a hogy a tévéknél a HD Ready. Ettől függetlenül ennek ugyan az a funkciója, mint egy iPod Touch-nak.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#235) upszilon válasza #16820480 (#226) üzenetére


upszilon
őstag

ezek pmp-k, nem értelmetlenek, csak céleszközök.

Helyesebben így hangzik ez a mondat:

Nagyon is értelmetlenek ezek a céleszközök. :K

[ Szerkesztve ]

(#236) #16820480 válasza upszilon (#235) üzenetére


#16820480
törölt tag

helyesen pontosan úgy hangzik, ahogy leírtam. azért, mert te nem tudod mire használni, még nem azt jelenti, hogy értelmetlenek.

(#237) upszilon válasza #16820480 (#236) üzenetére


upszilon
őstag

Mindenki a saját véleményét írja. Én is. Most külön írjam ki neked? Szerintem anélkül is érted a mondanivalómat. De mások kedvéért megismétlem:

Nekem ilyen kisvacak nemkell! Semmire sem tudnám használni Ez is csak egy, a tucatnyi felnőtt-játékszerek közül, amit megvesznek, 10 percig dicsekednek vele a kollégáknak, hogy mijük van, aztán a fiókban landolnak, hogy örök sötétség boruljon rájuk. Ennyi. A fogyasztói társadalom, gazdag és unatkozó rétegeinek kielégítésére tett piacszerző kísérlet. Nem kell hozzá nagy jóstehetség, hogy megmondjam: Még egy ilyen beírás idejét is kár rájuk vesztegetni, annyira gyorsan múló tünemények ezek. Ennyi erővel szappanbuborékot is eregethetne az illető, nemhogy ilyet vegyen. Az olcsóbb, még csodálatosabb, és még rövidebb életű játékszer. :K

(#238) z0d1AK válasza upszilon (#237) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezeknek ugyan az a funkciója, mint az iPod touch-nak.

Azért, mert neked nincs ilyenre szükséged, és haszontalan, rögtön szar?
Mindenbe belekötsz, drága, felesleges, nincs rá pénz, minek?

Ha nem érdekel, ne írj, ennyi. Mindenki boldogabb, és talán akkor fogják is olvasni a fórumot, mert értelme van.

Dell Streak: Szidtad, drága, szar. Láttad, hogy a külföldi fórumokon miket írnak? Semmi ilyet nem találsz.

Ha valami kell, akkor ha drága is, összegyűjtöm rá a pénzt, és megveszem, nem verem a seggem, hogy a nettó ár feléért talán jó volna.

Kezd lassan nekem is a tököm tele lenni, hogy minden második hozzászólásban ezt kell olvasni. :W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#239) upszilon válasza z0d1AK (#238) üzenetére


upszilon
őstag

"Ezeknek ugyan az a funkciója, mint az iPod touch-nak.

Azért, mert neked nincs ilyenre szükséged, és haszontalan, rögtön szar?
Mindenbe belekötsz, drága, felesleges, nincs rá pénz, minek?"

Valóban? 3,2"-os ugyanaz mint 10,2"-on? Én nemhiszem!

"Ha nem érdekel, ne írj, ennyi."

Ugyanez vonatkozik rád is. Igazat írsz, mégis félretájékoztatsz. Tudom, üzleti érdek. Elég tisztességtelen amit művelsz, de nem tilos. Mint ahogyan az sem, amit én írok. A valóság ismertetése. Szóval ezt akkor megbeszéltük úgygondolom.

:N

(#240) z0d1AK válasza upszilon (#239) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem tudom tudsz-e róla, de az iPod touch 3,5"-os, ami kerek 0,3"-al nagyobb, mint az Archos 32-

Milyen félre tájékoztatásról volna szó ismét? A személyeskedős részeidet pedig ismételten csak mellőzd, mielőtt ismét hazugnak nevezel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#241) upszilon válasza z0d1AK (#240) üzenetére


upszilon
őstag

Semmit sem értesz. Azt írtam:

Valóban? 3,2"-os ugyanaz mint 10,2"-on? Én nemhiszem!

Lefordítom: 10"-on van értelme. 3"-on nincs. Az még játéknak is nevetségesen kicsi méret.

Egyébként meg nem személyeskedem amikor azt állítom, hogy félretájékoztatsz. Ez az én saját véleményem, amit szabad ide leírnom.

Nincsen több mondanivalóm a számodra.

Szevasz!

(#242) z0d1AK válasza upszilon (#241) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azt nem értem, hogy hogyan kapcsolódik a 10" a 3,2"-hoz.
Van értelme a 3"-nak, max te nem használnád semmire. Azért talán van más a világon, aki igen.

Akkor légy szíves közöld azt is, hogy miben vezettem félre bárkit is, és mi az igazság.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#243) #16820480 válasza upszilon (#241) üzenetére


#16820480
törölt tag

pont 10"-on nincs értelme. egy 10"-os mp3 lejátszó elég szar lenne szerintem...

(#244) z0d1AK válasza #16820480 (#243) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy mp3 lejátszóra ha úgy vesszük, még kijelző is felesleges.
Ha egyéb funkcióval is rendelkezik, az már más ('mp5')

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#245) Balinov


Balinov
félisten

Hogy legyen ontopik is. Az Archos 7"-os masinaja, nezve a speckoit rettento szimpatikus lett nekem. Eredetileg valami Netbook-ban gondolkodtam, de gyakorlatilag ezzel a tudassal, es a 250GiB-os kapacitasaval valszeg ez lesz belole jovo ev elejen. Kulon + pont, hogy memoriakartya olvasot is tartalmaz, igy utazaskor tudom egybol a vinyon tarolni/arhivalni a kepeket. Szerintem a €299-es induloara sem veszes, a dizajnja meg egyszeruen kiba* tetszik.

z0d1AK: FYI, Paul O'brian - gondolom ismerosen cseng a nev - nemreg postolta a twitteren, hogy a Toshi A100 root + market meg van oldva. :C ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#246) #16820480 válasza z0d1AK (#244) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, én nem adom annyira az ilyen ipod shuffle jellegű bohóckodást, bár biztos sok ember imádja. de mondjuk az mp5 valóban érthető. zene, szótár, filmek (szószó, de elmegy), esetleg naptár, számológép, ilyesmikre tökéletes.

Balinov: azt a rohadt...!! ez a 250GB nem gyenge, eddig nem is figyeltem :Y viszont fura, hoyg a 10"-osból nincs ekkora. szerintem egyáltalán nem sok érte a 300 róka.

[ Szerkesztve ]

(#247) z0d1AK válasza Balinov (#245) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én is most el-el csábulok az Archos 101 felé a Commtiva n700 helyett. Nem tudom még, hogy mi lesz végül.

Amúgy most elég jó lesz az új család.:))

Az AC100-on meg market-el sem mész sokra, sok programot nehezen használhatsz, vagy egyáltalán nem is az érintő hiánya miatt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#248) Inarus válasza upszilon (#239) üzenetére


Inarus
addikt

Most már nagyon kíváncsi lennék, hogy vajh miben tájékoztat félre... :U

(#249) z0d1AK válasza Balinov (#245) üzenetére


z0d1AK
veterán

A vinyós verzióval egyébként az a probléma, hogy érzed, ahogy pörög a vinyó, jobban melegszik, és persze sérülékenyebb is. Legalább az Archos 5 esetében így van.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#250) Balinov válasza z0d1AK (#249) üzenetére


Balinov
félisten

arrol lehet valamit tudni, milyen (1.8" v. 2.5", marka, RPM, cache) vinyokat hasznalnak fel ehez?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.