Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Balinov válasza upszilon (#1799) üzenetére


Balinov
félisten

BluePanther

volt ugye jo par honap, amikor csak egy bekapcslatlan keszulekrol keszult rivju volt, de aztan beerkeztek a mukodi peldanyok is, szerintem itt is ki lett targyalva

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1802) z0d1AK válasza Balinov (#1801) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát jah. Érdekes cucc. Akkor már inkább az Alcor e-Pad, az jobb nála, még ha nincs is benne GPS. De jóval olcsóbb. Az 48000ft, míg a Bluepanther 59000. Szóval van különbség.
Ami érdekes, hogy szépen viszegetik mind a két típust.
Jobbat mondok, BluePanthert már Olaszországba is adtam el a héten. :DDD

(#1800) philoxenia: ezt benézni sikeredett.:DDD Ez a Jade, ami GPS :C

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1803) upszilon válasza Balinov (#1801) üzenetére


upszilon
őstag

Köszi!

(#1804) Rusi


Rusi
senior tag

Alcor e-Pad a boncasztalon. :P

Egyelőre fényévekkel jobb, mint a trágya BluePanther és a fájdalmasan szar Hyundai. :D

Mobilaréna (2010-2017)

(#1805) Oraculus válasza Rusi (#1804) üzenetére


Oraculus
tag

Ezek szerint jól döntöttem ilyen árkategóriában, de még megvárom a hiteles minőségi tesztet z0d1ak-tól. Mivel Ő is pont ezt a készüléket teszteli :)

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#1806) piki24


piki24
csendes tag

Sziasztok,
vásárolni szeretnék egy táblagépet max 60e ft-ig.
Olvasgatom a forumot és a teszteket de nem igazán tudom eldönteni melyiket is lenne érdemesebb megvenni?
BLUEPANTHER Thunder 7"
Alcor e-Pad 7"
ARCHOS 7"
eddig ezek a szimpik
Lécci segitsetek és irjátok meg azt is,hogy melyiket miért ajánljátok.
Még azis fontos lenne esetlegesen szerviz melyikhez milyen?
köszönöm

(#1807) maláj válasza Rusi (#1804) üzenetére


maláj
őstag

reméljük napokon belül kint lesz a teszt :R

(#1808) philoxenia válasza z0d1AK (#1802) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem nem, ez egy kékpárduc...
Az oprendszer az, lehet, hogy nem android, de hétcollos......
Könnyen lehet, hogy tehető rá android....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1809) Rusi válasza Oraculus (#1805) üzenetére


Rusi
senior tag

Nos, ahogy a BluePanther és a Hyundai esetében is igen hasonló véleményen voltunk, szerintem most is ez lesz. :)
Közben nyúzom ezt a kis dögöt, és továbbra is azt mondom, fényévekkel jobb, mint a korábbiak és ráadásul még a BluePanthernél is olcsóbb. Nem azt mondom, hogy hibátlan, de egyelőre bőven megszolgálja az árát. Azért egy francos GPS-t még belepréselhettek volna. :(
Ja, az Angry Birds ezen se fut, illetve hibásan indul el, de ezt el lehet nézni neki (most, hogy már PC-n vagy Mac-en is lehet tolni :D ).

Mobilaréna (2010-2017)

(#1810) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

[link]

polaroid...

(#1811) scanman


scanman
csendes tag

enTourage eDGe és Pocket eDGe készülékeket ismeri valaki? Vélemény?
Ígéretesnek tűnik mindkettő, és az amazon.com-on 475$ (enTourage) és 332$ (Pocket) áron megvehetők...

Viewsonic G-tabletről (10" Multi-Touch LCD Screen, Android OS 2.2) valakinek tapasztalat? az is 399$ az amazonon....

[ Szerkesztve ]

scanman

(#1812) z0d1AK válasza scanman (#1811) üzenetére


z0d1AK
veterán

400 dollárért nem is olyan rossz, ha normálisan van optimalizálva a Tegra, ellenben a Folioval.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1813) Drótszamár válasza lumpen_stex (#1509) üzenetére


Drótszamár
őstag

Rászántam a mai délutánt, és sikerült üzembe helyezni az A81E-n a 3g-s netet.

Ha USB-n rádugod a telót (nekem nokia E51 van), akkor a WCDMA beállítások alatt ki kell törölni a card ID-t, és a passwordot, illetve az Attachement mezőben a "3gnet" szöveget a szolgáltatónál használt APN nevére kell átírni. Pl. Telenor esetén "net".

A fütyike sajnos nagyon instabil, könnyen kicsúszik. Ez után általában reboot jön, mert nem tud újra csatlakozni a telefonhoz.

BT kapcsolathoz rootolni kell, utána fel kell telepíteni a Q5 Bluetooth Dial Up Network programot

Itt meg kell adni az előzőleg összepárosított telefon mac címét, és a csatorna számát (ezeket menüből meg tudja keresni a program). Ha ez megvan módosítani kell a Dial Up Chat Scriptet. Az utolsó előtti sorban én a teljes szöveget kicseréltem az USB-s verzió Attachement mezőjében lévő szövegre, és az elejére hozzátettem, hogy OK 'AT+........ Ezt nem 100%, hogy így kell csinálni, de működik.

Mindkét verziót kb 10-10 percig teszteltem. Az adatforgalom 2-2 mega volt.

Gondoltam leírom, hátha más is szeretne 3g netet az A81E tabletjére. :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1814) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Éppen egy fordítás közepette vagyok, ami az NVIDIA Tegra 2 processzorról szól, amit már most is megtalálhatunk egyet tabletekben, de az idei évben még több eszközben köszön vissza ránk!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1815) Drótszamár válasza Drótszamár (#1813) üzenetére


Drótszamár
őstag

Csináltam BT-n keresztül egy speedtestet :)

A linket nem mentettem ki sajna, de 0,5 Mbit/s volt a letöltés, és 0,09 Mbit/s a feltöltés.
Szerintem a BT volt a szűk keresztmetszet, mert a telefonon kijelzett pillanatnyi letöltés néha 80-90 kbyte/s-ig is felmászott.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1816) z0d1AK válasza Drótszamár (#1815) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az nem sok. Nekem közvetlenül a telefonon összejön az 5/1 Mbit/st is gond nélkül. Azért az a 0,5/0,09 nem túl sok. :N

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1817) lumpen_stex válasza Drótszamár (#1813) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a q5-ös programot én is használtam, de a bt ne valami stabil...

van egy olyan megoldás, hogy root után beállitod az ad-hoc mód-ot a wifire (alapból nem tudja az android) és a telefonra teszel egy tether programot. ez igy atomstabil és elegáns is.

(#1818) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1816) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a bt ennyit tud.

(#1819) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1818) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor nagyjából sz.rt sem ér ezzel a sebességgel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1820) scanman válasza z0d1AK (#1819) üzenetére


scanman
csendes tag

Akkor úgy néz ki, érdemes kábellel összekötni a telót meg a kütyüt, és a bt-t felejteni....

scanman

(#1821) z0d1AK válasza scanman (#1820) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát. Én azt mondanám, hogy használható. De nem érdemes szerintem. Nem túl ergonómikus.
Éppen az Alcor esetében néztem tapasztaltam, hogy USB stickkel nem lehet normálisan megfogni a készüléket.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1822) lumpen_stex válasza scanman (#1820) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a bt szabvány 1megabit körül tud adatokat átvinni, de a valóságban a fele reális.

a wifi és a kábel jó megoldás, mindedkettő működik.

a wifi elegáns, a kábel meg nem szivja az askit, kinek mi a szempont.

(#1823) mleslie


mleslie
tag

Az új generációknál a 3g lesz még alternativa, nem?

(#1824) z0d1AK válasza mleslie (#1823) üzenetére


z0d1AK
veterán

Alapesetben a nagy gyártók legtöbbje alapból beépíti a 3G-t. Igazából a kínai csodák és a nagyon olcsó darabok sajátossága az, hogy nincs 3G, max USB-ről.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1825) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Az Alcor e-Pad tesztje itt olvasható.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1826) maláj válasza z0d1AK (#1825) üzenetére


maláj
őstag

na akkor olvassunk 1 picit :R

(#1827) Oraculus válasza z0d1AK (#1825) üzenetére


Oraculus
tag

Köszönöm :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#1828) NightLord válasza z0d1AK (#1819) üzenetére


NightLord
tag

Már ne is haragudj, de a 3G hálózatok latencyje, valamint a jelenlegi tabletek weblap renderelési sebessége mellett egyf*sz mindegy, hogy 0,5 vagy 5mbs a tényleges sávszélesség. Feltételezve persze, hogy nem torrentezni vagy hd videokat nézegetni akarsz a mobilhálózaton.

(#1829) NightLord válasza lumpen_stex (#1822) üzenetére


NightLord
tag

a wifi lehet, hogy "elegánsabb", mint a BT, viszont sajna 3x annyira szivja az akksit.

Amugy olyan megoldás van, ami ugy teszi lehetővé ad-hoc hálózatokhoz való csatlakozást, hogy emelett megmaradjon az infrastructure mode is? (vagyis ne kelljen cserélgetni a wifi conf filet a két mód között?)

(#1830) NightLord válasza lumpen_stex (#1822) üzenetére


NightLord
tag

a wifi lehet, hogy "elegánsabb", mint a BT, viszont sajna 3x annyira szivja az akksit.

Amugy olyan megoldás van, ami ugy teszi lehetővé ad-hoc hálózatokhoz való csatlakozást, hogy emelett megmaradjon az infrastructure mode is? (vagyis ne kelljen cserélgetni a wifi conf filet a két mód között?)

(#1831) maláj válasza z0d1AK (#1825) üzenetére


maláj
őstag

hiába olcsó nem győzött + :(

(#1832) Drótszamár válasza lumpen_stex (#1817) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi. Kipróbálom ezt is. Mondjuk a telóm 2 óra wifis böngészés után lemerül, uh marad majd a BT szerintem. Nekem stabilnak tűnt, de eddig a 40 perc volt a leghosszabb kapcsolat. (ráadásul így lassabban érem el a forgalmi limitet. :) )

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1833) z0d1AK válasza NightLord (#1828) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez ebben a formában hülyeség. Ez esetben nagyjából akkor sem kellene különbséget éreznem, ha a wifi kiváló jelerőssége van, illetve gyenge. Mégis van. Függetlenül attól, hogy most nem 3G-ről beszélek.
Ha a renderelési sebesség volna kevés, akkor wifi és 3G sebessége között nem nagyon szabadna különbségnek lennie az oldalbetöltés szempontjából. :N

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1834) lumpen_stex válasza NightLord (#1828) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hülyeség:

1. olyan gyosan jön be egy weblap mint pc-n.
2. a 3g-vel nekem már volt 3..4mega is
3. wifi-vel a speedtest.net 15/9megabit-et mér, ennyi fér át a 120/10-ből a wlan-on.

(#1835) lumpen_stex válasza NightLord (#1830) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

nincs. nekem simán megy 3..4 órát wifivel a web, ettől többet ne nagyon várj.. 3g stick-el, ha nincs saját tápja akkor kb a felel reális.

(#1836) NightLord válasza z0d1AK (#1833) üzenetére


NightLord
tag

A DSL / Kábel / optikai stb hálózatok, amiket wifiel osztani szokás, tizedakkora latencyvel dolgoznak, mint a 3G hálózat, ezért van érzékelhető különbség oldalletöltés szempontjából a wifi és a 3G között még akkor is, ha az elérhető sávszélesség mondjuk megegyezik. És minél izmosabb hardveren (=gyorsabb renderelési képesség) hasonlitod össze a kettőt, annál jobban kijön a különbség, és forditva. Nem hiszem, hogy magyarázni kell, hogy e tekintetben azért jelentős külnbség van egy core i7, és egy arm processzor képességei között.

[ Szerkesztve ]

(#1837) NightLord válasza lumpen_stex (#1834) üzenetére


NightLord
tag

Ja, mint egy pc-n. Milyen pc -n? Atom processzoros, vagy core i7 -es pc-n?

[ Szerkesztve ]

(#1838) Drótszamár


Drótszamár
őstag

A81G kapacitív kijelzővel működés közben: [link]

259$: [link]

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1839) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

A legújabb promo videó a Notion ink Adamről:[link] ;)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1840) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

A képek lemaradtak, azért ezek már nem tűnnek rendereltnek:



18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1841) z0d1AK válasza Neurotoxin (#1839) üzenetére


z0d1AK
veterán

A videó elég jó. Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy mit is tud a gép. Jó lenne kézben fogni már lassan.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1842) upszilon válasza Neurotoxin (#1840) üzenetére


upszilon
őstag

Gusztustalanul vastag körben a keret.

(#1843) z0d1AK válasza upszilon (#1842) üzenetére


z0d1AK
veterán

Valahol meg is kéne fogni egy 10"-os eszközt, talán azért.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1844) lumpen_stex válasza Drótszamár (#1838) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ja irt a gyártó hogy van kapacitiv de annak a videónak pár hónapja nem lett volna szabad kikerülnie, mert az csak egy tech demosntrációs videó volt. (mert igy a kutyának se kell a resitiv)

(#1845) lumpen_stex válasza NightLord (#1837) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

dx2-66MHz b+.

(#1846) lumpen_stex válasza Neurotoxin (#1839) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hát... ez nem a termékről video, inkább arról milyen lesz.... ecce'.... valamikó'

(#1847) upszilon válasza z0d1AK (#1843) üzenetére


upszilon
őstag

Hát ez-az, valahol meg kellene fogni. De nem mindenhol. Mert itt körbe van vastag keret. Mind a 4 oldalon.
Egyébként pedig ez tudvalevőleg az őskor. A táblagépek őskora. Volt ilyen például a videó-kameráknál is. Hol és hogyan fogjuk meg, de aztán kitalálták a tépőzárral pontosan a kezemre igazítható kézfej-pántot. Filléres megoldás, de nagyon is bevált. Valami ilyesmi eszükbe juthatna már a designereknek is.
Egyébként pedig azt írtam, hogy gusztustalan és úgy is gondoltam. Bunkó vastag. Ha 0 mm-es lenne a keret, akkor is meg lehetne fogni, csak akkor letakarna valamit a zujjunk a képből. És? Mi van olyankor? Ha fontos részlet és akarom látni, majd odébrakom. Ennyi.

(#1848) z0d1AK válasza upszilon (#1847) üzenetére


z0d1AK
veterán

Annyi, hogy olyan alkalmazásoknál ami multi touchot szeretne alkalmazni, ott probléma lehet az irányítással. Pl a Sandstorm játéknál gondot okoz, ha oda nyúlsz, ahova nem kéne.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1849) Neurotoxin válasza lumpen_stex (#1846) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Szerintem ez kötekedés, már ne is haragudj!Az idei CESen is belett mutatva, sőt talán a napokban már az első szállítmányok meg is érkeznek, azokhoz, akik novemberben előrendelték.

A többi kommentre válaszolva: az, hogy mennyire vastag a keret, szerintem nézőpont kérdése, de legalább van memóriakártya olvasó, 2x USB, 1x micro usb, hdmi, transflective pixel Qi képernyő, gps, 3G, Tegra 2, 1GB ram. A legolcsóbb változat viszont 379 dollár. Ebből kifolyólag kevesebb üres hely van benne, mint pl egy iPadben.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1850) rewentlow válasza lumpen_stex (#1846) üzenetére


rewentlow
csendes tag

Korábban már bemásoltam pár videó url-jét amelyek elég részletesen bemutatják a készüléket, ezeken világosan látszik, hogy létező valós cuccról van szó.
Elég jó értékeléseket is kapott a vezető techsiteokon.

Videók:
http://notionink.wordpress.com/

http://www.engadget.com/2011/01/05/notion-ink-adam-hands-on-preview-video/

http://www.engadget.com/2011/01/05/the-engadget-interview-notion-inks-rohan-shravan/

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.