Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) david->off válasza Rusi (#1449) üzenetére


david->off
tag

akkor mondjon valaki valami tutit, amit nem tájföldről vagy újmexikóból kell megrendelni és használható. jövőhéten meg szeretném venni. néztem a toshiba 119 eft-os üdvöskéjét, arra is a pocsék jelződ használták leginkább a tesztekben.

HARIBO macht Kinder froh und Erwachsene ebenso... ;)

(#1452) david->off


david->off
tag

Zenithink ZT180?

HARIBO macht Kinder froh und Erwachsene ebenso... ;)

(#1453) ans válasza david->off (#1451) üzenetére


ans
aktív tag

Ha már 119 eFt-ért nézegeted, akkor iPad?!?

[ Szerkesztve ]

(#1454) lumpen_stex válasza lumpen_stex (#1445) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

(#1455) david->off válasza ans (#1453) üzenetére


david->off
tag

vettem 2 éve egy macbook pro-t,nagyon szeretem, aztán vettem egy iphone 3gs-t, nagyon nem szerettem, odaadtam a páromnak (ő se ugrál érte), nem kell IPad, az csak egy nagy Iphone...

HARIBO macht Kinder froh und Erwachsene ebenso... ;)

(#1456) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ez egy kicsit felette van az eredeti áramnak (100$), de ahogy nézem van webcam-ja, gps, hdmi és 1ghz proci.

Van vkinek vmilyen tapasztalata vele?
Megéri a pénzét?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1457) Meteor2


Meteor2
csendes tag

[link] Még újabb verziója az A81-nek?

--- Na, a felhasználó 2 órája töltöttem fel, most meg letöröltem. Lényeg, hogy egy A81Gnek nevezett kapacitív képernyős gépezetet mutatott be - most már ilyen is van. Ezek a linkek voltak a videó alatt: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1458) harry válasza david->off (#1455) üzenetére


harry
veterán

"nem kell IPad, az csak egy nagy Iphone..."

És az miért nem elég? Vagy mit kéne még tudnia?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1459) Neurotoxin válasza harry (#1458) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Flash támogatás?Kamera?USB port?(jó, van hozzá kábel meg átalakító 10k-ért,ami maradjunk annyiban nevetséges egy alaphangon is 140~körüli gépnél.)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1460) lumpen_stex válasza Meteor2 (#1457) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a g az a giroszkopós verzió. elég régen van.

(#1461) Meteor2 válasza lumpen_stex (#1460) üzenetére


Meteor2
csendes tag

Igen, de ez kapacitív multi-touch volt.

(#1462) lumpen_stex válasza Meteor2 (#1461) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

[link]

lehet hogy azért vette le,mert nem kapacitiv.

(#1463) Peat;) válasza ans (#1446) üzenetére


Peat;)
veterán

Ez nagyon érdekes gépnek néz ki olvasásra és egyéb dolgokra is: [link]

Video: [link]

(#1464) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez milyen procival lehet vajon:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1465) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1445) üzenetére


z0d1AK
veterán

Érdekes, nálam nem ennyire darabos a játék, pedig csak 550Mhz ketyek, Hogy is van ez?
Amúgy te szeretsz joystickot magaddal hordozgatni? Mert én rohadtul nem. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1466) Peat;) válasza philoxenia (#1464) üzenetére


Peat;)
veterán

Telechips kínai csoda.[link]
Archos majdnem ennyi és kategóriákkal jobb minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#1467) philoxenia válasza Peat;) (#1466) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy van egy HSUPA modemem és ezt melyikre tudnám rákötni?
Akkor lenne 3G , lenne market és minden....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1468) z0d1AK válasza philoxenia (#1467) üzenetére


z0d1AK
veterán

Market hivatalosan akkor lenne, ha a Google engedélyezné. A BluePanther elvileg támogatja (majd valamikor) a ZTE MF100-at, ezért lehet rajta Market. Én nem adnék olyanra Marketet, amibe sticket kell dugni a mobilitáshoz...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1469) philoxenia válasza z0d1AK (#1468) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy a market lehetősége, tudtommal nem eszközre szól a market
licensze...
Legalábbis a Google keresőjével sem angol sem magyar nyelven nem találtam ilyet? :F
wi-fi van rajta, miért kellene stick a mobilitáshoz? én nem adnék olyanra marketet ennyi erővel, amihez konkrét hálózat kell...../T-Mobilos, Telenoros stb..../ ennyi erővel....
Nincs korlátlan mobilitás legálisan legalábbis....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1470) z0d1AK válasza philoxenia (#1469) üzenetére


z0d1AK
veterán

WiFi routert alapesetben nem tudsz magaddal vinni. Mobil hotspotot igen, de az olyan, mintha beépítve lenne a 3G, csak vinned kell mellég egy külön kütyüt. Majdnem ugyan az, mint stick, csak valamivel kényelmesebb, elegánsabb. Mobilnet sincs mindenhol, így valóban nem korlátlan, de a szolgáltatók lefedettsége akár az országot, de akár a világot tekintve is magasan a WiFi-vel való lefedettség felé tornyosul (jah, már a Himaláján is...).
"amihez konkrét hálózat kell...../T-Mobilos, Telenoros stb..../ ennyi erővel...."
Az Android elsősorban telefonra készült operációs rendszer, és a Google a szolgáltatón keresztüli készülékvásárlást szorgalmazza (még ha ezt itthon nem is látni), ezért kizárni ezeket a partnereket lehetetlen.

Tudtommal adott modellekre licenszelhető az Android, a Markettel együtt, vagy ugyebár külön is. Linkelnék, de jelenleg nem tudok.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1471) Peat;) válasza philoxenia (#1467) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem az a biztos ha már eleve 3g-s tableteket fogsz nézegetni...igen most nem sok ilyen van. De pl. a ZTE fog kiadni tabletet, V9 néven és abban 3g is lesz és talán t-mobile is felveszi kínálatába. A belseje korrekt, 768-as snapdragon proci, 512 memória és gps is lesz benne, a kijelzője viszont rezisztív. De ára nincs elszaladva, 100k alatt lesz elvileg bőven.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1472) Peat;) válasza Peat;) (#1471) üzenetére


Peat;)
veterán

Vagy vodafone? :)

[link] Portugáliában már kapható, 240 euróért.

(#1473) philoxenia válasza z0d1AK (#1470) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mobil hotspot legfeljebb reklámként elegánsabb egy modemnél.... :D
Nem szándékszok venni.... Egyébként pont a stick olyan, mintha beépítve lenne a 3g, hiszen az, hogy milyen távolságra van, mondjuk a processzormagtól a modem, az felépítés kérdése, az, hogy milyen módon, milyen busszal csatlakozik hozzá, szintén.....
ahhoz képest, hogy elsősorban telefonhoz készült az android, most milyen topikban is beszélgetünk? :U
Létezik egyébként egyáltalán olyan androidos eszköz, ami kapható Magyarországon és tud 21Mb/s-ot? Nekem a modemem ennyit tud, szemben a beépített megoldásokkal és eleve több gépen tudom használni, tehát sokkal takarékosabb mind anyagi, mind gyártástechnikai oldalról nézve. Legfeljebb bizonyos szempontokból kényelmetlenebb....
Most nem a market eszközoldaláról beszéljünk, hanem a felhasználóiról, nincs olyan kommunikáció, ami a felhasználási feltételekben megjelenne, mint feltétel, hogy milyen eszköz birtoklása jogosít fel a market használatára. sőt maguk a programok sem market ezkluzívek tudtommal zömmel, hanem csak ott is elérhetőek....
Fizetős rész jelenleg Mo-on hivatalosan nincs, az nyilván nem legális, bár érdekes az, hogy ha a júzer kimegy Mondjuk Németországba és ott tölt a marketről, az innen vitt készülékével, akkor mi a különbség.... :F
Peat; ) Pont az a lényeg, hogy a mobilnetemet ne egy eszközzel használjam , de a simet se kelljen rakosgatnom.... Gondold el, van három hardvered, amiben használnád a mobilnetet, három előfizetés elég borsos, ugyanazt a simet rakosgatni meg a mai hardverek esetében nem igazán gyere be...../szétszedegetni, a belsejébe rakni akár naponta többször..../

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1474) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1465) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

lol mi darabos? egyébként azon 2.1 android van 600mhz-n.

nem hordok joystick-et magamnál, illetve egyet de az nem usb. nem játszom ilyen szarokkal. de ha megnézed, joy-al még mindig 1000x jobb irányitani, mint képernyőt tapicskolva.

söt mid-t se hordok, vagy egy n95-8GB meg rajta a garmin, gmaps, fring és ennyi elég és elfér zsebben, heti egyszeri töltéssel. a gtab se arra van, hogy hurcibáld, ahhoz túl nagy és esetlen.

(#1475) lumpen_stex válasza z0d1AK (#1470) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

minek a hotspot?

1. van bluetooth DUN .apk ami a nokiák 99%-ával megy
2. wifi tether a mobilra és mehet a móka.

az android-ot nem kell licenszelni mert open source. a google apps amire licensz kell elvileg ebben van a market is a gmail meg a gmaps mellett. de az is free igy a juzer felrakhatja olyan device-ra is amire a gyártó nem.

(#1476) lumpen_stex válasza philoxenia (#1473) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

/*
Fizetős rész jelenleg Mo-on hivatalosan nincs, az nyilván nem legális, bár érdekes az, hogy ha a júzer kimegy Mondjuk Németországba és ott tölt a marketről, az innen vitt készülékével, akkor mi a különbség
*/

ez mondjuk nagy luzerség a guglitól, mert azt a 2..10$-t kifizetné az ember egy programért, igy meg letölti ingyen okosba'.

(#1477) philoxenia válasza lumpen_stex (#1476) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a Google veszít így többet, hanem a programok tulajdonosai, de itt nyilván üzleti szempontok dominálnak, megéri-e kiépíteni a modellt, a várható kereslet függvényében....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1478) lumpen_stex válasza philoxenia (#1477) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

van benne valami. a reklámbevételt a szürkén felrakott programokból is megkapják.. de hogy a készitője megkapja-e..

(#1479) flexxx2


flexxx2
őstag

Találtam egy ilyet, nem is drága:
YOO DIGITAL Yootab 7001 Internet tablet
valaki tud valamit róla? francia cucc, de én nem érteni french nyelvet :)

(#1480) Gabócza válasza flexxx2 (#1479) üzenetére


Gabócza
senior tag

Jónak tűnik, a paraméterei is tetszenek, csak az akksi gyenge szerintem. Azt írják, hogy böngészés 12 óra, de nem nagyon hiszem. Sajnos nem találtam róla többet, csak a Pixmania oldalát...
Legalább egy videó jó lenne róla. Te milyen oldalt találtál? Google lefordítja neked...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1481) z0d1AK válasza lumpen_stex (#1474) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért, mert 600mhz gyárilag a Milestone, nálam csak 550-en megy, mert elég, így is piszok gyors, és az akku idő is valamivel több. Ennek ellenére barátságosabban fut. A darabosságot úgy értsd, hogy az én játékmenetem folytonosabb, ha így jobban érted.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1482) NightLord válasza lumpen_stex (#1462) üzenetére


NightLord
tag

http://nokkypc.cart.fc2.com/ca3/66/p-r-s/

Ez pedig tényleg kapacitiv A81.
Az ára is olyan, 375$ körül (vs normál rezisztiv ~200$) .

Video: http://www.youtube.com/watch?v=aPiUj5f0Opc

(#1483) NightLord


NightLord
tag

Ezzel a tipussal az a baj, hogy bizonyos gyártó (több gyártó gyártja) termékei egyszerűen selejtesek, sz@r a touchscreen. Gyakorlatilag zsákbamacska megrendelni.

A problémáról bővebben lásd itt:
http://www.slatedroid.com/index.php?topic=12192.0

(#1484) maláj


maláj
őstag

arról valami infó, hogy a Samu kiadna pl. 1 Tab v2.-őt vagy ilyesmi az nincs :F ;]
pl. kicserélnék azt a vastag kábelt valami szabványosra, natív usb, stb.

(#1485) z0d1AK válasza maláj (#1484) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jah, szeptember elején mutatták be, december közepén meg piacra dobják az utódját. Ez minden nagy gyártónál így van.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1486) Peat;) válasza z0d1AK (#1485) üzenetére


Peat;)
veterán

Ipadnál nem így van. Szerintem annak van most az egyik legjobb ár érték aránya, csak nekem ez már sok, meg nagy.

(#1487) maláj válasza z0d1AK (#1485) üzenetére


maláj
őstag

ugye most nem a 10''-osra gondoltál :F

(#1488) philoxenia válasza maláj (#1487) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1489) z0d1AK válasza maláj (#1487) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mi van, már nem tanítanak olyan irodalmi műveket az iskolában, amiben irónia is van?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1490) maláj válasza z0d1AK (#1489) üzenetére


maláj
őstag

meló után nem fog már a "szoftver" :DDD

szerk: philoxenia :R

[ Szerkesztve ]

(#1491) Rusi


Rusi
senior tag

Na srácok, azt hittem, a BluePanther után nem jöhet rosszabb, de azt kicseréltettem (minimum a kijelzője hibás volt, az új már használhatóbb) és jött mellé egy Hyundai szerkezet. Ez szó szerint büntet, egyszerűen fizikai fájdalmat okoz a használata... :W :W

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#1492) maláj válasza Rusi (#1491) üzenetére


maláj
őstag

(#1493) Rusi válasza maláj (#1492) üzenetére


Rusi
senior tag

DE, ez az...

Esküszöm, inkább tegyétek félre a kajapénzt és vegyetek iPad-ot vagy Galaxy Tab-ot, csak EZT NE!!! :W

Mobilaréna (2010-2017)

(#1494) z0d1AK válasza Rusi (#1493) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt én is mondom. De sok az okos, aki a kínaiaknad marketingel, mert milyen jó. Na mindegy, egészséggel használják.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1495) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Nezegettem es olvasgattam egy kicsit a tabletek korul, egyenlore 3 darab keltette fel az erdeklodesemet. Viewsonic viewpoint 7, Advent Vega es a ZTE V9. Szerintetek ezek kozul melyikkel erdemes foglalkozni? Az Advent Vega keszuleket tesom tudja beszerezni Angliabol.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#1496) maláj válasza Rusi (#1493) üzenetére


maláj
őstag

én folyamatosan teszem félre, eddig 35 kg-ot fogytam de még mindig drága a Samu Galaxy Tab ;]

[ Szerkesztve ]

(#1497) Neurotoxin válasza Rusi (#1491) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Kedves Rusi és z0d1AK!Mikor lesznek készen a tablet tesztek?Ígérgettek fűt-fát, de sehol nem találom.A logouton meg problémás a millió szerző/cikk között keresgélni.Én igazán jó önreklámnak venném tőletek, ha ide a fórumba is beillesztenétek, ha elkészültek!Köszönöm előre is!Remélem jövőre jön a Notion ink Adam teszt is!Bár a múlthéten felröppentek hírek az előrendelés körül, az is szóba került, hogy vmi egészen eltérő lesz a végeredmény...A végén nem eszek és veszek egy sz@r iPadet horror áron:D Na csak vicceltem.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#1498) maláj válasza Neurotoxin (#1497) üzenetére


maláj
őstag

(#1499) lumpen_stex válasza NightLord (#1482) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hmm lehet, de az zene az büntet.

(#1500) z0d1AK válasza Oraculus (#1495) üzenetére


z0d1AK
veterán

A viewpoint inkább ViewPad.:) Az kapható itthon, a többi egyelőre nem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.