Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) Imi1981


Imi1981
veterán

9.2.6 ce alatt a kodi tárolóból telepített youtube és hbo go nem megy, vagyis nem is engedi telepíteni. Másnak jó?

(#80652) Imi1981 válasza Imi1981 (#80651) üzenetére


Imi1981
veterán

Tiszta telepítéssel raktam fel a 9.2.6 - ot és minden rendben így! Matrixról 9.2.6 - ra frissítés betett neki úgylátszik.

(#80653) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
CE alatt torrent valamiért törlődnek vírusnak vélt file-ok.
Ezt hogyan tudom leállítani? Nem kell nekem semmi vírus írtó/tűzfal hülyeség.

(#80654) weinmaker


weinmaker
őstag

Feltettem egy új firmwaret az öreg x96-os boxomra. Elvileg 9-es android. Viszont a google playben ha keresek nincs szinte semmi. Horizon go, youtube, netflix nuku. Ilyenkor mi van. Nincs valakinek aki ilyet használ valami űbertuti firmware hozzá?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#80655) cof válasza weinmaker (#80654) üzenetére


cof
veterán

Gondolom AndroidTV FW. De nézz egy DRMInfo app-ot, mert ha nincs Widevine L3 sem, akkor nem fog menni amúgy sem a HBO és a Netflix sem.

Az apkmirror.com-ról le tudsz tölteni bármit.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80656) kovakovi77 válasza Imi1981 (#80652) üzenetére


kovakovi77
tag

Én 9.2.5-ről 9.2.6-ra frissítettem, de youtube nem romlott el.
HboGo problémát addon beállítások hitelesítési adatok törlése, majd ujra be jelentkezés megoldotta.

(#80657) weinmaker válasza cof (#80655) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem tudom, de amúgy nem tetszik. A régi fos gyári sokkal jobban bejött, mint ez a csempés sz@r. Hagyni kellett volna lehet azon. Csak pont amiatt frissítettem, mert a playben nem volt netflix, és le akartam tölteni. Azt hittem csak amiatt nem megy, mert régi a rendszer.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#80658) ztibor


ztibor
senior tag

Ha a szokásos update mappába másolásnál kibontás után a "missing kernel or system" felirat jön és újra indulva marad a 9.2.2 CE, akkor ott mit kéne tennem?
eddig így mindig sikerült frissítenem.

(#80659) Beni2360 válasza ztibor (#80658) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem kell kibontani.
Csak úgy ahogyan a .tar végződést letöltöd.
DE ha a .gz végű van az is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80660) ztibor válasza Beni2360 (#80659) üzenetére


ztibor
senior tag

Nem bontottam ki, .tar-t töltöttem le és azt másoltam az update mappába.

Eddig is így csináltam, de most valamiért nem akar sikerülni. próbáltam a 9.2.3-at és a legújabbat is, de nem akarja.

(#80661) blakey válasza ztibor (#80660) üzenetére


blakey
titán

Próbáld meg az img.gz-vel, hátha azzal sikerül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80662) cof válasza ztibor (#80658) üzenetére


cof
veterán

Nem jó verziót akarsz rátenni, vannak az .ng. meg sima fájlok. Nem mindegy milyen BOX-od van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80663) ztibor válasza cof (#80662) üzenetére


ztibor
senior tag

X96 mini a box és a CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.3.tar fájlt próbáltam.

(#80664) cof válasza ztibor (#80663) üzenetére


cof
veterán

Az jó. Frissítés nincs tiltva autostart.sh-ban? Mert amúgy állandóan zaklatna, hogy frissíts.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80665) ztsoft válasza lanszelot (#80653) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Kétlem, hogy a CE alatt bármilyen vírusirtó is lenne (még nem találkoztam vele, pedig már többször áttúrtam a rendszert).
Amúgy a Linux alatt nem is érdemes használni (a NAS-omon az rkhunter-t használom, bőven elég).

Tűzfal van a CE alatt, de nincs alapból bekapcsolva (9.2.0 alatt biztos).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#80666) ztibor válasza cof (#80664) üzenetére


ztibor
senior tag

Állandóan zaklatott egészen addig amíg eldöntöttem hogy frissítem, na azóta nem zaklat :D

Viszont gz-ből kibontva img fájlként sikerült frissíteni.

Köszi mindenkinek a segítséget.

(#80667) Beni2360 válasza cof (#80664) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem le van tiltva SSH-n is és mégis a tar fájt bemásolva reboot és frissítette magát. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80668) lanszelot válasza ztsoft (#80665) üzenetére


lanszelot
addikt

Valami biztos van, mert nincsenek ott a file-ok.
Mivel a letöltésekben ott a file, és mutatja, hogy letöltötte, így csak a CE törölhette.
Ezt szeretném kikapcsolni.

(#80669) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Added Device Tree for Beelink GT mini A and GT1 mini
Gondolom, hogy ez azt jelenti, hogy a szokásos OTA internetes auto update-el nem ezt fogja felrakni, hanem az "X2 generic"-et, ami eddig rajta volt, ugye? Tehát mindenképp friss, teljes "SD kártya kiírós" telepítés kell, hogy ez az új Box-hoz dedikált rendszer legyen rajta?

(#80670) cof válasza lanszelot (#80668) üzenetére


cof
veterán

Mire töltesz? Az biztos hogy a CE nem töröl semmit, de olyan már előfordult, hogy ha HDD van rácsatlakoztatva aktív HUB nélkül akkor megbolondul minden.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80671) nfsu17 válasza lanszelot (#80668) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem jó zavaros ez.
Milyen kliens? Transmission?
Mire töltesz? Belső? Hdd?
Van külön mappa az incompletnek, nem ott vannak?
CE nem töröl semmit és tudtommal antivir sincs benne.

(#80672) lanszelot válasza nfsu17 (#80671) üzenetére


lanszelot
addikt

1 - thoradia
2 - hdd
3 - nincs, zöld pipa, tehát lejött, és utána törölte, csak a "vírusos"-t törli, semmi mást

Rá másoltam a file-t, és felugrott a windows defender.
A windows defender belenyúl a CE hdd-jébe... ???????
Hogy? Köze nincs a box-hoz a pc-nek

Ez ugrik fel, ha a box hdd-jére másolom a "vírusos file-t
Ezzel mit tudok kezdeni?

(#80673) WhiteWalker válasza blakey (#80639) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nálam SD-ről laggolt a rendszer. Felraktam eMMC-re és felgyorsította , folyamatosan lett az egész.
Kb mikor egy asztali gépbe SSD kerül.

(#80674) belashx válasza lanszelot (#80672) üzenetére


belashx
senior tag

Ha hálózati meghajtóként van csatlakoztatva, előfordulhat.
Céges rendszergazda mondta, hogy ne csatlakoztassak hálózati meghajtót, mert onnan simán be lehet kapni egy vírust.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#80675) blakey válasza WhiteWalker (#80673) üzenetére


blakey
titán

Sz@r az SD vagy az olvasó nálam kb. 0 a különbség és nem gagyi kínai boxokkal tudom bizonyítani. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80676) lanszelot válasza belashx (#80674) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem hálózati meghajtó.
A boxba van dugva usb-n át, közvetlenül.

(#80677) ztsoft válasza lanszelot (#80672) üzenetére


ztsoft
őstag

Rá másoltam a file-t, és felugrott a windows defender.

Honnan és mivel másoltad?

A windows defender belenyúl a CE hdd-jébe..

Ha a boxon megosztottad SMB-n keresztül a HDD-t és csatlakozol hozzá a Windows-al, akkor simán hozzáférhet a defender (főleg ha írható is a megosztás).

Hogy? Köze nincs a box-hoz a pc-nek

A fentebb leírt módon van köze hozzá. Ahogy a defender átnézi a géphez csatolt összes eszközt (pendrive, hálózati meghajtó, stb.). Gondolom ezt ki lehet kapcsolni, de akkor magadnak okozol kellemetlenséget, megfertőzöd a géped.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#80678) belashx válasza lanszelot (#80676) üzenetére


belashx
senior tag

Nem NAS-ra gondoltam ám.
Ha a windows fájlkezelőjében csatlakoztattad - van meghajtó betűjele -, akkor az hálózati meghajtó. SMB-hez nem értek mélységeiben, de lehet oda is belelát a windows, ilyenfajta csatlakoztatás nélkül is.

Amúgy meg vírusos, töröld le a 3,14-csába. :D

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#80679) cof válasza lanszelot (#80672) üzenetére


cof
veterán

Mi ez a fájl, és honnan van? :F

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80680) Beni2360 válasza belashx (#80678) üzenetére


Beni2360
félisten

akkor az hálózati meghajtó - ugyan ott van egymás mellett a választható megoldás: Hálózati hely csatolása.
És akkor betűjel nélkül elérhető a mappa kezelőből

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80681) files32 válasza lanszelot (#80672) üzenetére


files32
tag

Add a kivételekhez a meghajtót, hogy ne vizsgálja a defender. Letöltött progiknál a "crack" mappa mindig fennakad.

(#80682) ztsoft válasza Beni2360 (#80680) üzenetére


ztsoft
őstag

Nagyon komoly számológéped van, még a Windows is fut rajta. ;]

Bocsi, ez magas labda volt, muszáj volt lecsapni. :D

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#80683) Beni2360 válasza ztsoft (#80682) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát már csak ilyen vagyok. 95-ben kezdtem egy magam épített géppel és a PCWorld havi magazinból tanultam mindent ami kellett. Ha valamit nem tudtam akkor a nővéremet kérdeztem meg. 3 év múlva már én javítottam és tartottam rendbe a gépét. Előtte volt egy COMODORE komplett gépparkom ami még mindig a raktáramba van összecsomagolva de nem a fogamra való volt a pötyögés. Pedig édesapám lyukkártyás programozással is foglalkozott de az istenért nem tudtam megtanulni. Most meg már 72 évesen nem akarok váltani. ;]
Elég az SSH kezelése de ott is csak szájbarágósan megy.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80684) kokokka válasza ztsoft (#80682) üzenetére


kokokka
őstag

:C

Beni : Számológép

[ Szerkesztve ]

(#80685) bala6120


bala6120
senior tag

Egy kis érdekesség :R [link]

(#80686) WhiteWalker válasza blakey (#80675) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mindenhol máshol müködikaz SD kártya.

De sejtettem , hogy csuklóból ez lesz rá a rekontra válasz.

De mindegy is , az eMMC-n tökéletes.

(#80687) blakey válasza WhiteWalker (#80686) üzenetére


blakey
titán

Nem a működés miatt van a gond, nem mindegy, hogy milyen sebességű a kártya és a boxban lévő olvasó, nem csuklóból hanem 60 mediaboxal mögöttem írom, hogy miért lehet ez a gond. Sz@r sebességű kártya vagy gyengébb SD olvasó ezt okozza, ez van. Normális kártyával, jó olvasóval "kibeb@szott" jó sebességet lehet elérni és kb. 0 előnye van a belső tárhelynek. Nem azért írom, hogy leálljak vitatkozni az SD vs belső tárhely sebesség ügyében, mert semmi értelme ha valaki az egyiket jobban szereti a másikkal szemben viszont ha mindkét opció esetében jó a sebesség akkor kb. egyik sem sokkal gyorsabb a másiknál, van akinél eMMC-n 30-40 másodperc a boot vagy annál is több, nálam lényegesen kevesebb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80688) Zsadi válasza blakey (#80687) üzenetére


Zsadi
őstag

Én is napokban tettem újra az egész rendszert. Csak most másik sd-vel kezdtem az egész procedúrát. Meg is lepődtem a gyorsaságon, az előzőhöz képest. Egyelőre nem is megy belsőre, szépen pörög az egész.

(#80689) Beni2360 válasza kokokka (#80684) üzenetére


Beni2360
félisten

Olvastam, láttam. Amikor több mint 15 évig könyveltem a számitó gép mellett volt szalagos számoló gépem is mivel a tételeket látni is kellett papíron el is volt rakva a főkönyvben. ;] A könyvelő progik később meg win-re voltak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80690) lanszelot válasza ztsoft (#80677) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem osztottam semmi, nincs Windows on betűjele.
Valószínű azért lát rá mert a windows-on van a kezelő progija GUI vagy mi.

files32: így működik :)

Mindenkinek köszönöm szépen :)

(#80691) WhiteWalker válasza blakey (#80687) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én pedig azért írtam , hogy aki hezitál , hogy feltegye belső tárhelyre , tegye nyugodtan.
A kártya megmarad backaupnak legfeljebb.

[ Szerkesztve ]

(#80692) oszy válasza WhiteWalker (#80691) üzenetére


oszy
veterán

De akkor oda a droid része nem?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#80693) blakey válasza oszy (#80692) üzenetére


blakey
titán

Lehet felezős is, azaz a droid mellé megy a CE. Aki nem biztos a dolgában az maradjon SD-n, pendrive-on, "betonbiztos" és bármikor, egyszerűen újra telepíthető. Belső tárhelyre való telepítés sem probléma de sokan nem tudják, hogy mire számítsanak, mi lesz ha tönkreteszi egy frissítés, stb, ezért a belső tárhelyre való telepítés annak való aki tudja, hogy mit kell tenni 1-1 félrement frissítés után vagy miként lehet újratelepíteni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80694) mexel


mexel
veterán

Tesztelgetem a 9.2.6ot. Csak nálam van az hogy nemhogy javult, hanem romlott a pause utáni hangkimaradás a 9.2.5-höz képest? ( 3 boxon tesztelve)
Eddig 1-2 mp maradt ki a kép indulása után, de most van amikor akár 3-4-5 mp-ig is csak a képe megy, ami sok időnek tűnik nagyon. Azt írták hogy a lejátszás javult, sajnos ez kimaradt ismét úgy tűnik.
Másnál milyen?

(#80695) Beni2360 válasza mexel (#80694) üzenetére


Beni2360
félisten

Én már itt írtam egy szösszenetet róla.
Valami adont ajánlottak az hozott valamit a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80696) mexel válasza Beni2360 (#80695) üzenetére


mexel
veterán

Az addont kipróbáltam, működik is de nem a kimaradást orvosolja hanem visszatekeri a videót. Most az érdekelne hogy másnál is roszabb-lett-e a 9.2.6 mint a 9.2.5 vagy nálam valami véletlenek összejátszása okozza.

(#80697) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok létezik az Artic Zephyr 2 skinhez teljes magyar nyelvi lehetőség. Sajnos eléggé zavar az, hogy hol magyar hol angolul írja ki a dolgokat. Azért vagyok ennél a "bőrnél" mert joydrv kolléga segítségével ebben a "Filmek' Sorozatok, Videóklipek menük alá úgy betehető a forrás, hogy nem mellékel csicsás képeket csak a benne levő filmeket tudom fel-le kiválasztani :)

(#80698) Zsadi válasza Csabi1984 (#80697) üzenetére


Zsadi
őstag

gyűrű fórumtárs készített, Kodi topikban linkelte

(#80699) Csabi1984 válasza Zsadi (#80698) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :D

(#80700) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az új COREElec-en működik a plex plugin? Ha nem akkor nem igazán szeretném frissíteni az eszközt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.