Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99501) DarthSun válasza arn (#99499) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az elemes az igazi, de még az is jó ha hordó van rajta(feltéve ha még nem folyt ki), le lehet kapni, aztán külső elemmel táplálni.

Asszem HX lapom nincs is, FX van(PPro), meg egy halom VX/VXPro/TX/TXPro. ALi- ból meg S7/SS7.

(#99502) DarthSun válasza Fenyő (#99500) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól megy, nálam a P1MMX- el a legmagasabb 3DM2001, @280MHz 2.5x112- vel : 2007 pötty, ráadásul a 9800 is tuningolva volt @398/351- re. A 440MHz azért nem semmi P1- el. Mennyi volt a busz/szorzó?, az nem látszik a képlövésen.
Több játékteszt : ahogy Te is említed időigényesek ezek, a használt tesztlistával is valami 500 körüli mérést számoltam, ennyire volt türelmem, így is ez lett a leghosszabb tesztem.

(#99503) envagyok válasza arn (#99499) üzenetére


envagyok
veterán

"Nekem a hx kicsit senki foldje, s5ben 430fx volt a sztar, mmxhez meg 430tx dukal. De egy klasszik p200 melle hxet raknek. K6-3 melle alit raktam."'

Ezert nem csinaltam vele eddig semmit, bar most jobban utanaolvasva jobb mint a 430tx, ami a vx utodja igazabol, a hx-e meg az lx440

De s5-ost se raktam meg ossze ugyanezert.
Socket 4 gep az lett, mert megis az elso pentium.
A pentium pro-nak sincs sok ertelme, azt se raktam meg ossze, pedig van egy asus lapom

(#99504) envagyok válasza DarthSun (#99501) üzenetére


envagyok
veterán

A VXPRo es a TXPro az sis, nem?

(#99505) zotyesz66 válasza DarthSun (#99498) üzenetére


zotyesz66
őstag

2 V-os procifeszt alapból tudja, van hozzá csomó mod BIOS, K6+ procik mennek benne. Rendes COAST modullal 512 MB RAM-ot is cachel. A Dallas meg még mindig jobb, mint egy folyós Varta.

(#99506) DarthSun válasza envagyok (#99504) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hű, azt nem is tudom, meg kéne nézni, bár takarja a címke. Egy Asus SuperTX- ről van fotó, azon meg a borda takarja. Működő gépekből szedtem ki, nem is teszteltem őket, de tervben van.

(#99507) zotyesz66 válasza envagyok (#99504) üzenetére


zotyesz66
őstag

VXPro - VIA VP
VXPro+ - VIA VPX
A TXPro az talán tényleg SiS
De van VXTwo is, az valami UMC cucc.
DatrhSun:
Az Asus SP97V, az SiS chipsetes.

[ Szerkesztve ]

(#99508) Pikari válasza DarthSun (#99495) üzenetére


Pikari
őstag

A grafikonról számomra az rajzoilódik ki (amit már korábban is részben megfigyeltem), hogy az órajel emelése szinte semmit sem segít 250-300 mhz környékétől, viszont az fsb emelése szinte lineáris gyorsulást ad. Egyértelmű, hogy maga a platform a szűk keresztmetszet. Ezen az l2 cache processzorba integrálásával lehet valamennyire javítani, de az alap problémát nem oldja meg az sem, csak minimálisan kitolja ezt a limitet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99509) DarthSun válasza zotyesz66 (#99505) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az biztos hogy a kifolyt akkunál nincs rosszabb. Az említett halomban nálam is van ami tudja a 2V- ot, egyik még 1.8- at is.

(#99510) DarthSun válasza zotyesz66 (#99507) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi az infókat !

(#99511) arn válasza envagyok (#99503) üzenetére


arn
félisten

Gyakorlatilag meg nem jobb, a tx vmivel gyorsabb. A 64m ram cacheles boven eleg ahhoz a korszakhoz, es direkt az mmxhez jelent meg.

A s5 nekem ott lett erdekes, hogy akartam egy “classic” pentiumot, de nehez volt ugy elvagni a korszakot, hogy vmifele csucsot jelentsen. Akkoriban gyk havonta jott vmi jobb/szebb, pb cache, uj chipsetek, magasabb orajelek, uj kartyak, stb. Igy a s5 es s7 kozott van egy egeszsegeses lepcso - egeszitsek ki egymast, ne alternativa legyen. Tipikusan 2-3x sebessegkukonbseg van kozottuk, amellett, hogy reprezentalnak vmit az adott korszakbol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99512) DarthSun válasza Pikari (#99508) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én úgy látom hogy az órajellel is jelentősen meglódulnak, 66FSB- vel is van egész jó helyezés. A max proci pedig már megközelíti a Katmai 500- at, ami nem semmi egy SS7 platformtól, alaposan kitolták a létjogosultságát. És abban a tesztben még nem is vettem bele a 3DNow- ot, igaz kevés game támogatta.
Valamint S7 szinten a relatíve kisebb eltérések is nagynak számítanak, főleg pld a 3DM01_Nature tesztben, az erősebb procikon bámulatos sebességgel megy ez a nehéz feladat, a kontraszt pedig óriási, gondolom a jelentősen fejlesztett VIA chipset alaposan hozzájárult hogy a platform szűk keresztmetszete szinte eltűnt.
A K6-III sem véletlenül van a topik nevében, óriási durranás volt ez a maga idejében.

(#99513) arn válasza DarthSun (#99501) üzenetére


arn
félisten

A ppro az mar 440es chipset, a pentium 430.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99514) DarthSun válasza arn (#99513) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja-ja, valami 441+442- őt látok rajta.

(#99515) arn válasza DarthSun (#99512) üzenetére


arn
félisten

Hat a k6-3 sok vizet nem zavart a maga idejeben, epp ezert van manapsag keves belole :)) Mindenki celeront tuningolt, amdnel meg vehettel dragabban egy tobbsegeben
lassabb processzort egy problemas platformmal. A k6-3 nem volt olcso, amikor kijott, a p3hoz araztak, ami rohadt draga volt.

Epp most kinlodok hogy osszetakoljak egy 99 alapon vmit ss7re, ha mar a 98as nem jott ossze korabeli drvekkel, de ez meg v3al is remalom, pedig nem bonyolitottam tul a konfigot (nincs ket videokartya meg harom hangkartya, mint a bxben volt).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99516) jokeph válasza arn (#99515) üzenetére


jokeph
nagyúr

23 év távlatából egyre inkább úgy érzem, hogy 2000-ben a PC belépő konfigom - leszámítva hogy a 4. SLOT 1 karival lett hibátlan - ezt leszámítva probléma mentesen telt el, mókolásoktól mentesen. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99517) DarthSun válasza arn (#99515) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

K6-2 viszont vagonnal, minden boltban fullon, hosszú ideig, nálam a K6 sorozatból csak 50 körül van, de igaz, a plusszosok aránya kisebb, kb 10, már régen számoltam. Környezetemben mindenki azt vette, SS7 lapok már megvoltak. K6-III/K6-III+ az persze drága volt, meg nem is nagyon láttam itthon, ha jól emlékszem. Egy K6-2+ - t tudtam venni, véletlenül láttam meg egy kirakatban, szerintem összekeverték a sima K6-2- vel. Csodájára jártak a haverok hogy mennyivel jobb mint a sima.

ALi- ba pakolod?, naptárazós driverekkel rosa, arra csak "modern" SS7- et lehet építeni. És fel kell tenni az UOSP- t is hogy használható legyen.

(#99518) DarthSun válasza jokeph (#99516) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze, a BX megy rendületlenül, még akkor is, ha netán valaki nem megfelelően telepítette.

(#99519) jokeph válasza DarthSun (#99518) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mint pl én. :D
Sosem jöttünk rá, hogy a 98SE miért volt egy instabil cucc rajta (nem a SLOT1 kari bűne volt, keresztteszteltem Win ME-vel).
A Win ME viszont atomsatbilan ment rajta, csak úgy mint az XP és 2003-ban RAM upgrade után rápróbáltam a Vistát is, na az döcögött még 320 MB RAM mellett is. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99520) KROK640


KROK640
veterán

Szerintetek össze lehet hozni a Win98-at SSD-vel?
Meg egy reltive régi kongfigot? (Athlon XP, és Medocino Celeron)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99521) DarthSun válasza jokeph (#99519) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem Rád céloztam, általánosságban értettem. BX- en pedig a 98- nak is stabilnak kell lennie, ellentétben SS7- re szinte csak 1-2 driverkombináció ok, a többivel nagy gondok lehetnek.
BX- en csak annyi hogy az elérhető teljesítményt befolyásolja a setelés, stabilitásban nem vettem észre problémát. Blade/FreeDom XP- t ráengedve pedig kulcsrakész, csak a kifejezetten felhasználó-specifikus alkalmazásokkal kell kiegészíteni.

Nem csodálom, a Vista inkább 2magos procit igényel +4GB RAMal indul be rendesen.

(#99522) DarthSun válasza KROK640 (#99520) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Win98-at SSD-vel? : ezt simán, én már egy ideje SSDről futtatom az őrült konfigokban - pld 98 alatti SSD mérés.

Meg egy reltive régi kongfigot? (Athlon XP, és Medocino Celeron) : itt már rá kell próbálni az SSD- t, ha egyáltalán látja a lap, akkor tippem hogy menni fog a modernizált driverekkel. Persze Mendocino esetén kell valami IDE-SATA konverter, ott nincs a lapon SATA.

[ Szerkesztve ]

(#99523) laci1128 válasza Pikari (#99489) üzenetére


laci1128
tag

Itt azért van némi kavarodás.

A VBO alatt gondolom az OpenGL Vertex Buffer Objectet érted, ami a D3D-ben Vertex Buffer néven létezik, és ezeken keresztül tudja a 3D-s alkalmazás javasolni a drivernek, hogy töltse fel a csúcspont adatokat jó esetben a grafikus kártya memóriájába. Ennek az elérhetősége függ a használt grafikus API-tól (pl. D3D6-tól már elérhető[1], míg OpenGL esetén pl. a GL_EXT_compiled_vertex_array kiterjesztéssel lehetett hasonló tippeket adni[2], mielőtt a szabványos VBO API az OGL 1.5-be belekerült).
A grafikus API-n és a driver implementáción túl a fejlesztők részéről is az API értelmes használatát igényli, hogy a VB/VBO-kkal busz sávszélességet lehessen spórolni. Amennyiben nem módosulnak az alkalmazás oldalán a csúcspontok a megjelenített képkockák között, ezek használata tényleg csökkentheti a kommunikációt a buszon.
Viszont ez egyáltalán nincsen a hardveres T&L egységhez kötve, és bevethető T&L egységet nélkülöző kártyákon is, pl. TNT2-n[3].

Annyiban igazad van természetesen, hogy a T&L hardver megléte szükséges, de nem elégséges feltétel a gyorsuláshoz, a gyártók szerint a 3D-s alkalmazásoknak valóban használniuk kell a Vertex Buffert (D3D7)[4] vagy a CVA/VBO-t (OGL)[5] és természetesen a megfelelő API hívások (pl. a forgatást a 3D API-ból elvégezni) kellenek ahhoz, hogy ki lehessen használni a kártyán levő T&L egységet. A T&L-hez passzoló helyes szoftveres implementáció pedig valószínűleg nem gond a 3DMark 2000 alatt. :)

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#99524) envagyok válasza arn (#99511) üzenetére


envagyok
veterán

Még gondolkodom egy 97-es késői konfig összerakásán.
Akkor jött ki nem sokkal korábban a Pentium II Klamath 97 májusban.
A Deschutes már 98-as proci volt eszerint a táblázat szerint :
A klamath procik idején nem az LX chipset volt a csúcs?
Ez a 97 augusztus elsejei alaplapos cikk már ír a BX-ről.
Először ASUS P2L97 lapban gondolkodtam, de most elbizonytalanodtam.
Vagy ha esetleg AMD vonalon gondolkodom, akkor 97 végén mi volt elérhető maximum?

(#99525) envagyok válasza envagyok (#99524) üzenetére


envagyok
veterán

Ahogy nézegetem, notmálisabb AMD ptocikkal már belefutnék 98-ba

(#99526) arn válasza DarthSun (#99517) üzenetére


arn
félisten

A pluszos procik mar 2000 kozepe, addigra a bx is kezdett kihalni, jott a duron a budget procik koze. Nekem nem remlik, hogy 99re a celeron olyan hude draga lett volna. 98ban meg a ss7 lapok es procik is hasonloan dragak voltak.

Igen ali, es korabeli drvek… nem adom fel :DDD arra vagyok kivancsi milyen volt ez a konfig 99ben, nem 2000+ben. Az apmel pl a gus akadt ossze, az mar megvan, a v3 drvnek meg dx7 kellett… ami tobb mint fura, de jo uton haladok a debugolassal. De agyrem milyen hulye hibakkal kell megkuzdeni.

98as konfigot akarhogy tekertem keptelenseg volt agpvel stabilra megcsinalni, itt a v3 miatt remelhetoleg meglesz, az olyan mint a faek ficsor szempontjabol. Viszont az analog kimenet az egyik legjobb, az osscn semmit se kellett szinte allitani, a geforceon meg kuzdottem mint a malac a jegen, de igy eleg jo lett. Ez a bemeneti kalibracio amugy eleg sokat mankoz a kartyakon, kar hogy ilyesmi nem volt a korabeli monitorokon (gain, phase, stb).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99527) arn válasza envagyok (#99524) üzenetére


arn
félisten

A bx a 400as p2hoz jott 98ban. Klamath volt a csucs, de sokminden nem hasznalta ki, akkoriban az mmx ment (igazabol meg 98ban is). K6 volt, de gyengebb volt fpuban, mint a piacon levo mmxek.

97ben meg csak ebredezett a 3d, de el lehetett lenni nelkule is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99528) FoxiestFox válasza arn (#99526) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a bemeneti kalibracio amugy eleg sokat mankoz a kartyakon, kar hogy ilyesmi nem volt a korabeli monitorokon (gain, phase, stb).
Volt az, de csak a top crt-ken, és ott is sokszor szerviz menüben.

(#99529) Pikari válasza laci1128 (#99523) üzenetére


Pikari
őstag

De gond, mivel voodoo2-t használ :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#99530) arn válasza FoxiestFox (#99528) üzenetére


arn
félisten

Jah ok, akkor nekem nem jutott olyan :DDD illetve a lcdken sincs meg ez a lehetoseg, osscvel meg eleg jo kepet lehet varazsolni egy ratyibb kimenetbol is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99531) FoxiestFox válasza arn (#99530) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem is csak nemrégiben jutott, a maga idejében nem is láttam ilyesmit, örültem ha terep2-zhettem az infó teremben :DDD

(#99532) jokeph válasza DarthSun (#99521) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem is gondoltam, hogy igen. :)
Én viszont igen, a mostani tudásommal valszeg meglenne a megoldás. :D

Vista: madness kíváncsiság volt csak, de végül is hiba nélkül ment rajta. ;]

#99520KROK640: ha látja az SSD-t a lap, szinte biztos hogy jó lesz.
Nemrég belefutottam egy s462-es lap limitjébe, a 128 GB-os SSD-t nem látta, a 32 GB-os meg simán ment. A pontos laptípust otthon megnézem majd.
NF4-ben már ment az 1 TB-s WD Green simán SATA-ról és ide-sata konverterrel is, a BIOS is bootolhatónak látta.
Viszont az ODD-m nem kezelte le, igaz egy egy BD/RW volt, sima DVD ODD elvileg ment volna.

#99533KROK640: nf2-es Soltek lapom (SATA nincs), ide-sata átalakítóval ugyan látta amit rátettem, de nem volt bootolható. :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99533) KROK640 válasza jokeph (#99532) üzenetére


KROK640
veterán

S462-nél amúgyis vannak limitációk, valamiért az 1TB.-os és nagyobb HDD-ket sem látja :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99534) Czo válasza jokeph (#99532) üzenetére


Czo
őstag

Nem volt a laphoz BIOS update? Mert a 128G limit, az pont az LBA 28 bites cimzes teteje, 2^28*512 = 128G hajszalpontosan. Ha az SSD akar 512 byteval is nagyobb, mint kerek 128G, akkor sok lesz a kontrollernek. Ha nincs BIOS update, akkor egy 120 GB-s peldany is jo lehet.

(#99535) jokeph válasza Czo (#99534) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az utolsó BIOS van rajta, gyártói oldal szerint. :(
Nem mókolok vele, örülök hogy működik.
Végül is, retrózni, XP-hez elég a 32 GB bőven. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99536) arn


arn
félisten

Kernek tippeket csendes de azert eleg gyors cdromokra 99ig… a vegigteszteltem otot, es meglepo modon meg a lesajnalt cyberdrive volt a legkulturaltabb.

Amiket neztem 97bol:
pana 12x
mitsumi 16x
cyberdrive 24x

98:
traxdata cdrw, ez se rossz, de csak 6x olvas (philips oem)

99:
liteon 40x - ez felig doglott

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99537) jokeph válasza arn (#99536) üzenetére


jokeph
nagyúr

Esetleg SCSI változatok ?
Abból volt 2 plextor-om, 40x, CD/RW és DVD/R kombó - bár ezek valszeg 99 utáni verziók már.
A tálca kiadás/behúzás roppant gyors volt, de nem hangtalan, fogaskerék/fogasléces megoldás, de nem is szakad el soha a befőttesgumi ékszíj. :D

IDE-ben volt Sony 40x, 99-es, de egy évet bírt aztán kuka, kár érte, kiváló ügynök volt.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99538) FoxiestFox válasza arn (#99536) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az optika az nem olyan, hogy vagy gyors, vagy csendes? :))

(#99539) arn válasza jokeph (#99537) üzenetére


arn
félisten

Ideben kellene. A 40x nem zug, mint az allat?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99540) arn válasza FoxiestFox (#99538) üzenetére


arn
félisten

Epp ezert erdekel vmi jo alternativa.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99541) Czo válasza arn (#99536) üzenetére


Czo
őstag

Sebesseg is kell, vagy fontosabb, hogy halk legyen? Nincs Teac driveod? Ha nem a generikus OAKCDROM.SYS-t, hanem a sajat driveret hasznalod, abban lehet limitalni a sebesseget. Akkor lassulni fog, de elcsendesedik :) Azt nem tudom, hogy mas drivevval mukodik-e (szabvany ATAPI command a sebesseg limitalas), en anno TEAC drievval hasznaltam ezt.

Rakerestem a googleban, itt a driver: http://vogonsdrivers.com/getfile.php?fileid=1457&menustate=0

(#99542) FoxiestFox válasza arn (#99540) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pen drive :kappa:

(#99543) DarthSun válasza arn (#99526) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Pontos időkre nemigen emlékszem, azt pld tudom hogy a K5 is elég későn lett meg, kollégám magyarázta a pesti nagyker előtt a lehetőséget, vegyük meg, csekkolta az árat, kalkulált, rábeszélt - mindketten csórók voltunk. Később K6-2, akkor nézegettem a Copper árakat, horror magasságban volt még, a K6 sorozat már mérsékelt lett. Húzott Cerka nem volt divat nálunk, már retróként próbáltam, instabil lett, gondoltam majd még rápróbálok, de lehet nem, Katmai500 van kettő is, az jobb és nincs vele gond. Szóval alapos idődilatációk voltak :DDD
Sok sikert az időhelyes ALi- hoz, mondjuk Voodoo- val azért könnyebb, mint pld egy GeForce- al.

(#99532) jokeph : az újabb SATA ODD- k mennek DOS alatt az AHCICD.sys- el, a BDRW is, a korai firmwaresek hagyományos IDE driverrel is, ha az alaplapon IDE mód van belőve a SATA- ra. Win alatt hasonló, ha a lap látja, akkor elvileg jó IDE módban, amelyik BIOSban pedig van AHCI, arra érdemes állítani, és feltenni a Loew AHCI 6port drivert, aztán már karcol is.

(#99544) DarthSun válasza arn (#99540) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A gyorsabbak legtöbbször még a házat is beremegtetik, bár válogatni kell, némelyik egész tűrhető. Az ilyen 8/12/16x CD írókban van egész halk, meg a korai DVD olvasók, írók. BDRW- m is tök halk. Sok azonban kiesik az igényelt korszakodból. Évben nemtom mikori, de a Creative Infra54 az csendes, 36x- os, ráadásul rugalmas felfüggesztésű, hifi, távszabályzós. Felette az 52- es, na az már tud rezonálni rendesen, de kedvelem mert gyors és mindent is olvas.

(#99545) jokeph válasza DarthSun (#99543) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, az NF4-es BIOS-ában nem láttam AHCI-t, csak IDE mód van.
A lap egyáltalán nem látja. :(
Mondjuk, egy misét még megér, egy ötlet:
Megnézem IDE-SATA átalakítóval (fordítva is működik, egy mikrokaocsoló áthűzásával), hátha. :D

Szerencse, hogy megtartottam pár régebbi IDE DVD/RW-t. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#99546) arn válasza Czo (#99541) üzenetére


arn
félisten

van, csak az 6x :D azt raktam a s5be, tiptop allapotu, pedig 95os.

#99542 FoxiestFox: jo poen volt - remelem ezt nem a crtrol irtad. :DDD

#99544 DarthSun: nalam a 12x pana rezgett a legjobban, a mitsumi 16x nem volt rossz, de a 24x cyberdrive halkabb volt, bar ketsegeim vannak, hogy 24x tudja :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99547) KROK640 válasza arn (#99536) üzenetére


KROK640
veterán

Ugyan nem '99, de a Kenwood 72×-ese csendes és gyors

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#99548) FoxiestFox válasza arn (#99546) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem 48x-os Plextorom van, suhogáson kívül egész halk, de szerintem azzal nem nagyon lehet mit kezdeni egy sebesség fölött.
A 6 lemezes váltóm pedig extrém halk (kivéve mikor lemezt vált), viszont cserébe lassú is.

(#99549) DarthSun válasza jokeph (#99545) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó ha van IDE ODD, az audio mountos gamekkal működik, analóg átkötéssel, nem kell trükközni.

(#99550) DarthSun válasza arn (#99546) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tényleg a Pana, én is tapasztaltam, be is van építve valamelyik gépbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.