Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeltaPower


DeltaPower
őstag

hajszálrepedés vagy leválni szándékozó alkatrészlábak esetén még működhet is. a remény hal meg utoljára :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2) misx


misx
senior tag

Ha mikrosütőbe teszed, még tüzijátékot is láthatsz. :P

(#3) psyho85


psyho85
aktív tag

Én akkor már teszek mellé némi fagyasztott, sütőben süthető burgonyát is, hogy legalább a fele biztosan összejöjjön a dolgoknak :D ! Hatalmas respect az ötletért, épp most gariztatok egy kártyát, lehet előbb sütni kellett volna. :)

Van is egy régi döglött kártyám, egy próbát megér. :C

Amúgy: :Y :R

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#4) DeSanto


DeSanto
őstag

De jól esett ez így korán reggel. :DDD

Tiszteletem a szerzőnek! :R

(#5) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Havernak van egy ilyen csíkozós 8800GTX-e, elfekvőben. Megmondom neki hogy süsse meg, azt' jóvan...

Szerintem rajta hagyjuk a hűtőt is, úgy szebb lesz a végeredmény... sőt ki is vajazzuk a tepsit.

Komolyra fordítva a szót, szerintem tényleg kipróbáljuk.

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#6) MasterDeeJay

Érdekes egy megoldás!
Van egy Aopen Gerforce 4200-esem, amint kipróbálhatnám.
A kondikkal mi a helyzet? Szerintem felrobbannának ekkora hőtől, vagy azokat forrasszam le róla?

[ Szerkesztve ]

(#7) Chaser


Chaser
titán

Vajon a gyári bios is beleég a kártyába ha floppyn a tetejére rakom? ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) rekid


rekid
addikt

Ha előzőleg elfüstölt a VGA-nak akkor ez az a módszer amivel újra füstöt tehetünk bele mert hát mindenki tudja hogy ezek a nyomtatott áramköri alkatrészek mind mind füsttel mennek. De mégjobb ha egyenesen a füstölőhöz visszük két cupák közé! ha a füstöt nem fának köszönhetjük hanem szénnek akkor még gyorsabb is lesz a kártyánk kb 15% -kal.
:R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#9) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

LoL. Szerintem inkább nyársra kéne fűzni a vga-t és úgy kéne megmelegíteni. Ha már zsírt enged, akkor már meggyógyult :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) mobal


mobal
MODERÁTOR

ez most komoly? :D ha működik minden elismerésem!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11) Ádyka


Ádyka
őstag

Hasonló módszert én is szoktam alkalmazni, félholt nyákokon. Néha tényleg bejön.
Viszont én nem sütőbe rakom, hanem, pár mp-re gázláng fölé.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#12) zozoo83


zozoo83
tag

-Mi lesz a vacsora??
-8800GTX Darth_Revan módra :D:D:D

(#13) mephi666


mephi666
nagyúr

forgógrilles sütőben sütve milyen extra menne bele? :)

a magyarázat szerintem is a repedéseknél keresendő és megoldást nyújthat, de ha sz@r a ram/gpu a kártyán, vagy pár kondi pukkant el, akkor "a nyúl b@szhatja"...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) priti válasza rekid (#8) üzenetére


priti
addikt

Így terjed a hülyeség. Ezt a témát törölni kéne egy modinak de nagyon sürgősen. A 196 fokot imádja a bevonat, ami a felületi szigetelés is például. Ha rossz a VGA-d akkor cseréltesd ki ! Arra van a garancia.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#15) eziskamu


eziskamu
addikt

Az a baj, hogy a kondik meg nem fogják bírni a dolgot. Mégha van is alapja, akkor is hőlégfúvóval és célzottan, de lehet már az se jön össze.

(#16) Móci


Móci
addikt

Legközelebb mondom anyámnak, hogy a tök mellé tegyük már be a szar 66GT-t is a sütőbe...
Jó kis írás lett! :C

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) 1269 válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


1269
tag

Szia!
Nem robbannak fel ezek az alkatrészek.
Szerinted a gyárban hogyan forrasztják?
Elmondom:
A legelején felkerül a panelre a paszta (ólommentes ón és folyasztószer keveréke).
Következnek az alkatrészek, amiket beleültetnek a már előre felpasztázott panelra.
Szépen megy a futószalagon be a kemencébe a panel, ami megolvasztja az ónt és a végén szép lassan lehűtik a panelt. Következnek a tesztek, ha minden megfelelően működik kész a szupergyors VGA.
Szerintem ez a "sütős" módszer az ónban hőtáguláskor keletkező töréseket olvasztja össze. Rengeteg felületszerelt alkatrészt cseréltem, álltalában rossz forrasztás miatt, de sz kiderült a teszt résznél. A nagyon melegedő alkatrészeknél, ha kisajnálják az ónt előfordulhatnak egy idő után ilyen törések.

(#18) eziskamu válasza 1269 (#17) üzenetére


eziskamu
addikt

Az még jó hogy kemence, de előbb a BGA tokozású cuccokat rakják és égetik be, és bizonyos alkatrészeket meg utólag ültetnek robotokkal, már a kemence után. Amúgy meg a kemence nem egyenlő az otthoni gázsütővel :) . Nagyon fasza sütőtök van, ha ilyen pontosan be tudod lőni a hőmérsékletet. Még ha sikerül is, lehet azért nem lesz tartós mert a többi alkatrész megpunnyadt a sütős kaland után.

(#19) priti válasza eziskamu (#18) üzenetére


priti
addikt

A szart tudja beállítani, ha 196 fokra hevítette volna a kártyát az az életben nem ment volna neki mégegyszer 1 percet se.

Hardverlesen

(#20) Taky


Taky
senior tag

Hihetetlen! :)
De ma este enyém a konyha!
Anyám reakciójára meg kíváncsi leszek! :DD

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#21) alien_


alien_
őstag

Kedves Cikkíró,

Örülj, hogy a kártyádat sikerült feltámasztani, de ebből általánosságokat levonni, a módszert ajánlani nagyon felelőtlen és veszélyes dolog. Egy kecske nem csinál tavat =)

Swarm is coming.

(#22) szurmais


szurmais
tag

Most sajnálom, hogy kidobtam az FX5950 ultrát, inkább sütöttem volna meg. ;]
Tetszik az ötlet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=szurmais

(#23) 1269 válasza eziskamu (#18) üzenetére


1269
tag

Én telefonokat gyártottam.
Ott még a műanyag sim tartó vagy a aksi csati sem égett meg, a kondikon lévő 85 vagy 105 fok azt jelenti, hogy működés közben tudja tartani ezen a hőfokon a ráírt értékeket.

(#24) eziskamu válasza 1269 (#23) üzenetére


eziskamu
addikt

De nyugtass meg, hogy nem a konyhában csináltad, hanem minimum valami plc vezérelt céleszközben ;]
Amúgy nálunk is került már kemencébe mobil, csak kár hogy műanyagot gyártunk 250-300 C között (utóbbi hőfok nem bizti, lehet kisebb) és nem mobilokat. Nem volt szép látvány :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Na ezt kipróbálom a 7600 Gtmen.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#26) hhx


hhx
tag

Tesóm laptopjában romlott el a geforce 9300m szintén ilyen mxm formájú vga kártya. Aztán ajánlották a szervízben is ezt az "eljárást" :) ,hogy így kb 50-50% van rá,hogy megjavul a kártya. Aztán találtunk egy szervízt, ahol újra építették a kártyán a dolgokat valami elég drága masinával és azóta jó :D

(#27) priti válasza 1269 (#17) üzenetére


priti
addikt

Szerintem ez a "sütős" módszer az ónban hőtáguláskor keletkező töréseket olvasztja össze.

Csak pár szó a forrasztásról, hogy lásd, hogy ez nem úgy megy, hogy megnézem az ón olvadáshőjét, mert a forrasztásban használt anyag olvadáshője bárhol lehet
:
Létezik olyan kialakítás, ahol a forrasztó anyagban található a folyató szer is, ezek az ún. "gyantás cinek". Kémiai összetételük úgy módosul, hogy ón, ólom mellet még cadmiumot vagy bizmutot is tartalmaznak. A cadmium tartalom olvadáspont csökkentõ hatásának köszönhetõen a forrasztási hõmérséklet 140-160 fok közé csökken.
Jelölése: F-Pb Sn 40 Cd, ahol a cadmium tartam 17-18%.
Precíziós forrasztásokhoz szükség van olyan forraszanyagokra melyek olvadáspontja 70-100 fok között, van. Ezt a hatást az ötvözet bizmut tartalmának fokozásával érhetjük el. Jelölése: F-Bi52 Sn15 Pb, ahol a bizmut tartalom 52-53%-os nagyságrendet ér el.

Hardverlesen

(#28) eziskamu válasza priti (#27) üzenetére


eziskamu
addikt

Ezek a folyatószerek maradnak forrasztás közben/után, vagy elpárolognak?
Mármint jasvításnál már más hőmérsékleten kell javítani, vagy valamilyen segédanyagot kell adni?
Csehszlovák pisztolynál és SAL pákánál komolyabb eszközök még nem voltak kezembe, és SMD cuccoknak sem estem neki velük (csak egyszer ;] ) bocs, ha hülyeséget kérdezek.
Mondjuk eleve valamilyen olcsóbb gyantás ónt veszek (az is SAL), de igazából így összetételét sose néztem.

[ Szerkesztve ]

(#29) rekid válasza priti (#27) üzenetére


rekid
addikt

kár bizonygatni a cikk hitelességét illetve nemhitelességét. Aki egy hangyányit is ért hozzá vagy utánaolvas rögtön tudja hogy butaság. Nem tudok olyan passziv vagy akar aktiv áramköri elemről ami hőre gyógyulna. :) Ha repedt a réteg és vezetősáv szakadt azzal sincs nagyon mit kezdeni. ha felső rétegbeli és még megis találod talán áttudod patkolni. De ezek nem videokártyákra és hasonló bonyolultságú nyomtatott áramkörökre igazak..
maximum akkor igaz ha neagyisten volt egy hideg forrasztás és pont eltalálod a hőfokot ami adott forraszanyaghoz kell. Na most hogy ez összejöjjön random és más ne sérüljön....kb annyi az esélye mint egy royal flushnek flopból....

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#30) rekid válasza eziskamu (#28) üzenetére


rekid
addikt

maradnak.. :) de forrasztás után nagymértékben csökken a "folyasztási" képességük.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#31) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

remélem ez most vicc.

(#32) shadeofme


shadeofme
tag

Szóval akkor panírozni nem kell, csak natúr? :D

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#33) joi29


joi29
őstag

Vááááááááá... ez akkora baromság hogy még is lehet. :DDD
-Igaz hogy vannak alkatrészek amelyek rögzítése a kártya hő tágulása
folyamán megrepedhetnek, de a nyák 7~8< rétegét az ziher hogy ezzel a
módszerrel nem lehet össze forrasztani.
-Egyébként aki nézi a Discovery Channel-t az könnyen láthatta a hogyan készül
műsorban az eljárást, vagyis a nyákon lévő nyomtatott áramköröket
kemencében úsztatják meg 180~220C°-on míg a kondikat gépek ültetik
a helyükre
.

(#34) Rive


Rive
veterán

A gyári forrasztási eljárásnak tényleg van némi köze kemencékhez, tény. Csakhogy azok egy pöttyet komolyabb cuccok, mint a gáztűzhely, sok-sok millácskáért. A módszerről már hallottam én is, néha hozhat eredményt, de még ha sikerül is feltámasztani a kártyát, az eredmény megbizhatatlan. Egyszerűen nem ez a módja a dolognak.

Akinek gondja van a videokártyájával, az előbb beszéljen szakemberrel. Ez egy afféle 'belerugok még egyet hátha megjavul' jellegű művelet, nem javitás.
Efféle kártyát eladni meg szerintem szimpla csalás.

Amúgy meg árulja el nekem valaki, hogy egy kommersz sütőt miképpen lehet megbizhatóan hőmérsékletre állitani, mert én nem tudok rá módot...
Meg az is érdekelne, hogy amennyiben a GPU van alul, akkor miért nem esik le (súgok: mert nem olvad meg a kártyán az ón, szerencsére) ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#35) priti válasza eziskamu (#28) üzenetére


priti
addikt

Nagymértékben csökken a folyasztószertartalom a forrasztás ideje alatt. Hogy végül hány % marad attól függ milyen hosszan és mekkora hőmérsékleten forrasztasz. Egyébként itt a hőtágulás játszott inkább szerintem, nem a forrasztás, de ilyet, hogy most a köjkök a sütőbe fogják tenni a VGA-kat, kész vagyok.
(#29) rekid
Hát kb.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#36) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érdekes megoldás, de azért azt hogy gond nélkül működik... A hőlégfúvós melegítés sem szokott bejönni, manapság nagyságrenddel kevesebb a forrasztáshiba mint régebben.
Amúgy ha már sütöget az ember, akkor szerintem inkább GPU-val felfele lenne érdemes, mert akkor legalább ha egy hibás ball van a GPU alatt, akkor az megjavulhat...

Egyébként maga a módszer nem is lenne rossz, mert a nyák gyártásakor is kemencében olvad az ón... Csak általában a VGA-k (alaplap, stb.) nem úgy szokott manapság meghalni, hogy kirohadnak a forrasztások, hanem megsül az alkatrész, azt meg aztán melegítheti az ember. :(

@rive : Amúgy lehet, hogy nem olvad meg annyira az ón, hogy leessen a GPU, de az adott 1-2 ball újra összeolvad, ettől utána jó a kártya - de ez annyira nem látható előre, és olyan ritkán jön be...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) 1269 válasza priti (#27) üzenetére


1269
tag

szerkesztve

[ Szerkesztve ]

(#38) eziskamu válasza priti (#35) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja, amúgy nem ennék utánna abból a sütőből sem, RoHS ide vagy oda ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) Rive válasza hcl (#36) üzenetére


Rive
veterán

Ha nem olvad át az egész, akkor nem segit a dolog :N A repedt forrasztás/óngolyó tipikusan nem össze- hanem szétforrad. (Gy.K. egy kontakthibás kártyából tudsz igy megbizhatóan működésképtelent gyártani ;] )

Az összeforrasztáshoz minimum kell egy új löket folyasztószer meg egy kicsit át kell mozgatni az ónt... De a rendes módja az, hogy 'szimplán' leszeded a chipet, letakaritod a nyákot és a chipet is, újralábazol aztán visszarakod. Minden más csak taknyolás.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#40) eziskamu


eziskamu
addikt

Akkor összefoglalva hatékonyságra valahol Uri Geller és az esőtánc között van ez a módszer?
Nekem egyszer már bejött a "MUKODJ!!!" :DD

[ Szerkesztve ]

(#41) Realradical


Realradical
őstag

Hát a topicírónak azért van sütnivalója! :DD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#42) total90


total90
veterán

Ezt ki kell próbálni :) Délután GeForce Mx440 sütés lesz :DDD Köszi a cikket :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43) hcl válasza Rive (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, nekem már sokszor bejött (na igen, én is használok fluxot) de leginkább régebbi telefonoknál, azoknál gyakoribb a hibás forrasztás, meg ugye egy telefont ütnek-vernek, egy VGA meg általában nyugiban van :)
VGA GPU-ja általában szimplán megdöglik, nem a forrasztások engedik el.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) priti válasza Rive (#39) üzenetére


priti
addikt

Inkább az a történet lehet kicsiben, mint amikor egy fülhallgatóban megtörik a vezeték, csak itt nem a fizikai igénybevétel miatt tört meg hanem a hőtágulás miatt lett egy hajszálrepedés valahol a nyák huzalozásában. Generált egy nagy hőtágulást és most éppen szól neki véletlenül ideig-óráig, de nem volt az 192 fok, nem hiszem, beállította annyira a sütőt, kinyitotta az ajtaját hogy betegye a cuccot, az ettől lement belül 100 körülire beletette a kártyát a sűtő meg ki tudja mikor meg milyen hatásfokkal kezdett neki újra melegíteni, lehet nem is kezdett még el újra fűteni, ki tudja, valójában lövése sincs, hogy a kártya mennyire hevült fel valójában, meg eleve ahány sütő annyi féle, anyám is mindig panaszkodik hogy mindig újra kell tanulnia sütni az új sütőkkel. Mindegy ez az egész komolytalan.

Hardverlesen

(#45) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Kételkedőknek itt egy külföldi fórum topik, ahol már pár emberen segített ez az "eljárás" :D
(Persze, ha van még rajta gari akkor inkább gariztasd le!)

(#46) Rive válasza hcl (#43) üzenetére


Rive
veterán

Nekem is 'be tud jönni' - flux, átmelegiteni az egészet olvadásig, aztán ovatosan megmozgatni az alkatrészt körbe-körbe - de nem ez a 'rendes' módja. Sütő meg... Bah :N

Telefon/VGA témakörben... Lehet, hogy a telefon néhány grammos alkatrészeit rázzák, de a VGA-t meg állandóan nyúzza a termikus görcs... A nyák nem egyenletes hőfokú, amikor a GPU melegszik, akkor alatta a nyák púposodik/hajlik :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#47) Ádyka


Ádyka
őstag

Ki beszélt itt garanciális kártya sütőbe rakásáról? :F :Y

Egyértelmű, hogy garancia nélküli, elvileg menthetetlen, vagy éppen nem tökéletesen működő kártyával való kísérletezésről van szó. Vagy bejön vagy nem. Általában vagy nem történik változás, vagy jobb lesz. Ennyi. Inkább az előző.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#48) priti válasza Darth_Revan (#45) üzenetére


priti
addikt

Ez nem segít tartósan, ami szar az szar, ettől csak mégtöbb embert fognak átverni az aprókban ilyen megsütött szarokkal, ami éppen megy :(((

Hardverlesen

(#49) zoo8800


zoo8800
veterán

Hogy ne vesszen kárba az energia, szerintem tegyünk be még egy pizzát is a sütőbe.

rip and tear, until it is done

(#50) ollie válasza psyho85 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Garis kártyával talán ezt nem kéne eljátszani.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.