Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Megnéztem az K7-es Athlon-on SSE2 hiányában a 11-es XBMC nem indul el. A 10.1-es megy, de valamiért fullra leterheli a procit, használhatatlan szinte...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39752) Yutani


Yutani
nagyúr

Egy kis érdekesség, és off-ban, mert kurrens hardverről van szó.

Végül csak lecseréltem az i5-2500K cuccomat egy olcsó AMD konfigra, és hála Istennek, a Win7-et sem kellett újratelepíteni, mert megette az AM3+ cuccot.

Viszont a memória megszívatott. 2x8GB HyperX Fury BlackDDR3-1333 kitem van, betettem az Asus AM3+ lapba, és azt látom, hogy a dual channel nem megy, a BIOS-ban a lap csak az egyik modult érzékeli, míg Windowsban látja a 16GB-ot, de csak a felét írja elérhetőnek a rendszer tulajdonságok oldalon.

Próbálkoztam BIOS frissítéssel, mivel majdnem a legrégebbi BIOS volt a lapon, de nem segített. Hozzá kell tenni, hogy nem sütöttem ki a BIOS-t, a frissítéskor újra be kellett állítani mindent, bár az talán nem egyenlő egy kisütéssel.

Próbáltam a 4 slotban minden kombinációt, de ugyanez az eredmény, azaz nincs DC és csak 8GB-ot lát a lap. Szerencsére van itthon 2x1GB Corsair DDR3-1333 (igazából 1066) ramom, azt is bepattintottam. Elsőként DC konfigban, mindkét csatorna A slotjába tettem. Eredmény: 1GB-ot lát az alaplap. Ekkor átraktam az első csatorna A+B slotjába, azaz single channelbe. Csoda történt, látta a 2 GB-ot. Továbbmentem, betettem a modulokat a csatornák B slotjaiba, és voilá, látja az egészet és Winben az AIDA is mutatja a DC működést, a sebességmérés is igazolja. Ezután fogtam a 2x8GB-ot és betettem a helyükre (B slotok), és láss csodát, látja az alaplap a 16GB-ot és működik a dual channel.

A lényeg: nem adtam fel és volt otthon teszt ram, ami segítségével megoldódott a probléma. Csak azt nem tudom, hogyan és mi okból...

#tarcsad

(#39753) DarthSun válasza Yutani (#39752) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Már csak az a kérdés hogy 4 rammal működik-e majd ha valamikor bővíteni szeretnéd :U

(#39754) Tim82 válasza Yutani (#39752) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ugyanilyen alaplapom van, 4*2 GB Micron DDR3-1333 modullal, nem volt vele gond. Viszont nálam Phenom II 555 BE (feloldott 3. maggal) van benne, nem lehet, hogy az FX4300 procid memóriakezelésével valami nem oké?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39755) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok!
Egy kis segítséget kérnék, hátha van tippetek!
Adott egy Abit NF7-S V2.0-s alaplap Merlin BIOS-al...
Nos, az a gond, hogy ha a procinak/prociknak 1,85-1,9V fölé állítok, akkor fogja magát a gép, attól függ mennyire vagyok a határon, pl 2V-ot beálíltva már a BIOS-ba lekapcsol, 1,85V körül még elkaristolok Windowsba is és ott lövi le magát, mikor lekapcsol akkor a speaker szép lassan nííí-nóóó-nyyy-nóóó-zva szirénázik...
Mivel úgy gondolom nem vagyok amatőr, megpróbáltam kizárni egy csomó dolgot, lássuk csak: tápot cseréltem, mindegyik megbízható bejáratott táp, de semmi... néztem a CPU foglalat fölötti feteket még csak nem is melegek, alig langyosak.. oké biztos a CPU melegszik le.. nos, ha nagyon feltolom a feszkót hogy BIOS-ba kapcsoljon ki, direkt figyeltem, a proci 50-55fok körül jár, mikor a gép lekapcsol... tehát a túlmelegedés is kizárva.. természetesen kikapcsoltam az ilyen dolgokat, hogy ne kapcsoljon ki a gép ha túlmnelegszik a proci.. ramok északi híd szintén alig langyosak..
Mi a fenéért löheti akkor le magát? :F
jahh és ahogy fentebb írtam, több procinál is ez a jelenség...

(#39756) Tim82 válasza Tim82 (#39754) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jut eszembe, elvileg csak a legfrissebb (2014-es) BIOS támogatja az FX-eket, nem lepne meg, ha a korábbiakkal nem működött volna teljesen jól az FX4300 memóriavezérlője.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39757) zoltanz válasza bacsis (#39755) üzenetére


zoltanz
nagyúr

1,9-2,0 V-oltot szokták bírni a Barcik, én olyan (1,85 körükig szoktam csak elmenni (FSB 2x)200x11,5=2300 MHZ).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39758) Sanchez638 válasza Yutani (#39752) üzenetére


Sanchez638
addikt

Intel lapom van,alapbol b slotba kell rakni, de ha 3 modulodvan akkor az elso 3 ba kell es ugy kijon a dc

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39759) MasterDeeJay

Nem értettem miért nem indul a gép az új videókártya berakása után. Táp zárlatot jelzett és leállt.

Mondtam én hogy csak egyféle módon lehet bekötni az pcie tápkábelt. UGYE hogy nem lehet elrontani!!??
Szerencsére nem lett baja semminek. A kábel ezer éves, menni fog a kukába.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39760) DarthSun válasza MasterDeeJay (#39759) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akinek brutál erős keze van, vigyáznia kell, simán bedugja fordítva a molexet :DDD

(#39761) unclefucka válasza MasterDeeJay (#39759) üzenetére


unclefucka
senior tag

Én egy Quantum Trailblazer -t füstöltem el ugyanilyen fordított bekötés miatt.
Micsoda szerencse, hogy az akkori merevlemezek elektronikája tökéletesen csereszabatosak voltak egymással.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39762) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kaptunk egy kis infúziót (újrakondizva a lap.), újra akcióban :)

Asus A7N8X (nForce2)
AMD Sempron 2500+ 1400 MHz (@10,5x133) Tbred-B
1 GB Ram @PC2100 (2,5-2-2-6)
nVidia TNT2 M64 Vanta 16 MB (@150/150)
Windows XP
Quake 3 Demo: 800/600 (default): 27,7 FPS.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39763) Ganz-[HUN] válasza zoltanz (#39762) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Asus A7N8X (nForce2)
AMD Sempron 2500+ 1400 MHz (@10,5x133) Tbred-B

Nekem is ugyan ez a konfom volt. :C Csak kodegány megölte szegényt. Imádtam pedig. P4P800 konfal vetélkedett feelingben. Win98-as "disznóölőmasina" volt.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#39764) Vladi válasza Yutani (#39752) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ilyen rejtélyes ram hibám nekem is van. Néha csontra fagy a rendszer. 1.5-ről 1.6-ra emeltem a voltot így stabil. :F

(#39755) bacsis:

Mázlista, van -s lapod. Az merlin biosz az mi? :F
Jó hát tudom ,ez rajtad nem segít, de akokr is. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39765) gban válasza bacsis (#39755) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én azt mondanám nem bírja a feszszab ic az átfolyó áramot / teljesítményfelvételt.

Postázást nem vállalok.

(#39766) Vladi


Vladi
nagyúr

Más:

Imádom az abit lapjait, szerintem mindenki. De a kn8-ot hogy lehetett ennyire elbaszni? :F

Van egy ilyen gépem, jelenleg még fontos munkában. De nemsokára leszerelem és akkor akarok belőle fasza retró játékgépet. :C

viszont: ebben a példányban a hang sose működött. Tehát hangkártya kell. Ha nagyon megnézitek a lapot: link, látni, hogy ilyen sípoló chiphűtő van rajta. na azt kicseréltem zalman pillangóra. Így szuper. Vsizont a pci-e 1x slotokba nem tudok tenni tőle semmi, pl: asus hangkárya. :W

ha pci-e 16-ba teszek egy vaskosabb videókártyát, akkor 1 pci slot kilőve. az utolsó slot megint nehézkes, mert itt extra tápcsati miatt nem nagyon fér semmi. TEhát van égen földön 1 pci csatolóm. Fasza. :W

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39767) Ganz-[HUN] válasza Vladi (#39766) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Az szép, lévén hogy nforce 4, melegszik is mint a veszedelem. Én a helyedben egy alacsonyabb bordát tennék rá, és a gépház oldalára egy ventit oda célozva rá, megoldva a hűtést. M2N-ben is így lett. szegény chipsetet megette a fene (n/gforce betegség), de van egy érzésem hogy a HD4350 deglik benne...

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#39768) Vladi válasza Ganz-[HUN] (#39767) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ilyenem van rajta, szerintem ez több, mint elég. Csak elveszi az összes helyet. :W

link, esetleg ez jöhet szóba. Ez elég? Így lenne hely?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39769) DarthSun válasza Vladi (#39768) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mekkora a hőfoka most a pillangó-hűtéssel ? Szerintem passzív hűtés nem elég neki. Nekem az nForce630a 85 fokos volt. 8 cm- es ventivel kell hűtenem hogy kb a felére csökkenjen a hőmérsékete :DDD

(#39770) Ganz-[HUN] válasza Vladi (#39768) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Én laposabbat használok, de aktívan. Ami nem süvít, vagy kapjon elég légáramot, és kész.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#39771) Vladi válasza DarthSun (#39769) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem tudom, majd megtapogatom. Már vagy 5-6 éve megy így. :))

Ganz: valami kell majd igen. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39772) DarthSun válasza Vladi (#39771) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Beszereztem nemrég egy profi lapot ennek kicsit jobb az elrendezése :

Bár mondjuk az északi hűtő előtt levő PCIe 1x- esbe nemtom mi a túrót lehetne beletenni :DDD , szóval ebben is van hiba.

Más : nemrég volt szó a 4GB- os DDR2- es ramok működőképességéről. Nekem eddig 3 lapban, melyekben próbáltam, működött. Az nForce630a, AMD 780G+SB700, valamint az AMD 790GX+SB750 ( a fenti lap ) chipsetes alaplapokban is hibátlanul mennek.

(#39773) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#39772) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Minden bele fog menni. ;)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#39774) Yutani válasza DarthSun (#39772) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az utóbbi hónapokban eladtam néhány pár 4GB DDR2-800 ramot. Én nForce chipsetes Asrock AM2-AM3+ kombó lapban tesztelem őket eladás előtt, de mennek az 790FX lapomban is természetesen. Valaki most küldött vissza egy modult, mert a helyi PC boltban azt mondták, hogy nem jó és attól fagy a gép. Na most mindkét gépemben hibátlanul teljesít Memtest alatt.

Apropó, Memtest. Az UBCD-n lévő 2 memtest verzióból az elsőt kell használni 4GB-nál nagyobb memóriához (amelyik nem írja ki a ram órajelét), mert a második a menüben lefagy kb 5- 10% után.

#tarcsad

(#39775) unclefucka válasza Vladi (#39768) üzenetére


unclefucka
senior tag

Az arany színű egy kicsit kevéske, a pillangó meg nagy.
Az arany közép út a Zalmannak a harmadik féle bordája, ez:

Nekem eddig nagyon bevállt.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39776) Sanchez638 válasza unclefucka (#39775) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ezek nagyon jok, nekem a lapjaim felen ilyen van arany es kek variacioba. Meg van ebbol kicsit mashogy kinezo is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39777) Sanchez638 válasza Yutani (#39774) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ezek csak amd only nem?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39778) Yutani válasza Sanchez638 (#39777) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, ezek azok. Az Intel-kompatibilis 4GB-os DDR2 ramok szó szerint többszörösébe kerülnek az AMD-only ramoknak, azzal normális ember nem is foglalkozik.

#tarcsad

(#39779) Sanchez638 válasza Yutani (#39778) üzenetére


Sanchez638
addikt

Letezik intelre 4gb modul? Melyik chipset\lap kezel ilyet? Es milyen arakba lehetnek?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39780) unclefucka válasza Sanchez638 (#39776) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nekem sajnos csak egy kékem van, egy NF7 lapon trónol, de megfordult már más lapon is.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#39781) bacsis válasza gban (#39765) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vaagy a procik kehések... a 2800+-os Bartonom elmegy ahogy fentebb is írtam max olyan 1,85-1,9-ig, mikor leold... van egy látszólag is sérült magos 3000+-osom, ez csak alapfzen megy, 1,75-nél is már lekapcsol... még próbálgatok több procit is...
Vladi! Télleg nem ismered a Merlin BIOS-t?
Sokkal stabilabá teszi a gépet túlhajtáskor, a gyári BIOS-hoz képest azonos beállítások mellett +100MHz-el többet bírnak átlagosan a procik...
De van oylan procim, ahol 200Mhz-et is nyertem :Y :C

(#39782) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#39773) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bele is ment minden eszköz szépen csak a lap elég nagy, a mély Aerocool házban is ügyeskedni kellett vele hogy beférjen.

(#39774) Yutani : "4GB-nál nagyobb memóriához" - van 4GB- nál nagyobb is DDR2- ben ?

(#39783) Sanchez638 válasza DarthSun (#39782) üzenetére


Sanchez638
addikt

Workstation lapba biztosan van de asztaliba nem hiszem

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39784) zoltanz válasza bacsis (#39781) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kondik nem lehetnek szárazak? Nem mai csirke a lap már.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39785) bacsis válasza zoltanz (#39784) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

úgy tűnik, mégis proci függő a dolog :Y beraktam azt a 3000+-os Bartonomat ami évek óta használatban van tehát elég jól "tesztelt"... ennek a procinak most 2V-ot lőttem be, 2600-on dönget így... és nem kapcsol le.. hibátlanul megy a cucc :DD

(#39786) zoltanz válasza bacsis (#39785) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Frankó!
Nekem is van ilyen procim, néha nem megy, most pl jó. (alap beállítással.) :F
Amúgy jó, patika állapotban van, nincs lesarkazva stb. Van olyan ami sarkazva van mégis hibátlan...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39787) MasterDeeJay válasza DarthSun (#39782) üzenetére

8Gb-os modulokat használok, igaz ez Ecc Reg de nem fbdimn. Drágák voltak kb 6eFt darabja szállítással Németből. :DDD

De mintha lenne 16gb-os is IBM-ből.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39788) Yutani válasza DarthSun (#39782) üzenetére


Yutani
nagyúr

Úgy értem, hogy ha 4GB-nál több van a gépben. De asztali DDR2-ben 4GB volt a maximum.

#tarcsad

(#39789) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nosztalgia masinám :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39790) bacsis válasza zoltanz (#39789) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a belit mutasd :))

(#39791) DarthSun válasza MasterDeeJay (#39787) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elegáns. Ezek mennek sima desktop lapban ? Kár hogy csak 667MHz- esek, bár AMD mellett nem sokat számít a memória alrendszer sebessége, főleg ha tudnak szűk időzítést.

(#39792) MasterDeeJay válasza DarthSun (#39791) üzenetére

Nem próbáltam, de szerintem nem mennek. Cas 5-5-5-15, tuningban sem jók, még 800-at se mennek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39793) DarthSun válasza MasterDeeJay (#39792) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A sima 2GB/800- asok mennek 4-5-5 - el, 1T- vel, a 4GB/800- as "AMD" verziók meg 5-6-6 - al, 2T- vel, de tesztekben ugyanannyi pontot hoznak. Valamint mennek egy lapban kombinálva is a 2 fajtát, persze ekkor mindegyik a gyengébb időzítéseken szalad.

(#39794) satee76 válasza zoltanz (#39762) üzenetére


satee76
aktív tag

De irigyelek a lap miatt. Nekem is volt 2010-ig, azóta se sikerült működő példányt vennem

(#39795) zoltanz válasza satee76 (#39794) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ráadásul nagyon szép állapotban is van szerencsére, most olyan mint az új, majd lövök képet is. (ez már Rev 2.xx PCB-s nForce 2 Ultra)
Igen jó kis lap volt, egy gyorsabb Athlon-nal pl. tartotta a lépést akár P4 Northwood-kal is. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#39796) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Átszállás másik topikból :

RollandCG : Rufus- t használok én is. Sokféle konfigon ki tudom majd próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#39797) RollandCG válasza DarthSun (#39796) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Az jó :-) Mert azért kellenek a visszajelzések is, ha valamiből találsz újabb dos-os drivert akkor egy visszajelzést kérnék privibe és cserélem is.
Működési elv:
Minden egyes hangkártya külön fel van telepítve egy pici mini 10MB-os virtuális partícióra,amin freedos van ez mindig a C meghajtó.Ezt mindjárt betölti a ramba
Ezért a min. ram igény 12MB mert 10-et betölt. :-)
A kedvenc DOS-os frontend-em is rajta van, csak egy pár játék van bekonfigurálva. Ő lenne a http://www.gr-lida.org/grldos/
Hirtelen ennyi jutott eszembe :-)

(#39798) DarthSun válasza RollandCG (#39797) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Innen indulva nézz körül, különösen a "driver" és a "driver\collections" könyvtárakat ajánlom, ami itt nincs az nem is létezik :DDD

Valamint még a "mirrors"

[ Szerkesztve ]

(#39799) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Valaki hátha Abit fan, de ennyire.

Abit BX133-RAID

Ingyen elvihető, bios elem nincs benne és elszórva púpos kondi található rajta.

Fóton avagy nagyon alkalmanként Budapesten akár a Nyugatiba át tudom adni.

Átmosva és szárítva volt. De nekem megvannak a lapok erre a korszakra.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39800) gban válasza Sanchez638 (#39799) üzenetére


gban
Közösségépítő

Szerdán megyek feléd, írok is privátot.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.