Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38752) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok, BUÉK!

Lehet érzékenyen fog érinteni egyeseket ez, másokat talán nem, de fontosnak tartom közölni veletek, hogy szakmai fórumban tilos hirdetni hozzászólások formájában.
Ez alól természetesen ez a topik sem kivétel.

Ezért itt a jó alkalom (január 1-e), hogy húzzunk egy vonalat és minden adok-veszek témájú kérdést áttereljünk Hardverapróra.

Köszönöm a megértéseteket! :R

Egyetlen kivétel az aláírásban való hirdetés, de csak addig, ameddig nincs konkrét utalás hozzászólásban az aláírás tartalmára.

⭐ Stella

(#38753) Ádyka válasza radi8tor (#38752) üzenetére


Ádyka
őstag

BUÉK minden őrültnek! :D

Én még mindíg örülök, hogy vannak itt eladó dolgok. Nem vagyunk olyan sokan ebben a topicban, hogy szétoffoljuk vele, valamint heti 1-2 eladandó cucc még nem a világ vége.

Más:
Még senki nem próbált unsupported CPU-s gépre win 8.1-et tenni? Sokan megcsinálták már netszerte, és jobban jártak mint a win7-tel, mert egyszerűen jobban hasít. Legyen az Socket 370-es cerka, vagy esetemben most egy Pentium M 740 -re jó lenne felrakni.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#38754) radi8tor válasza Ádyka (#38753) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnálom, de ez nem így működik. Minden hirdetésnek Hardveraprón kell lennie.
Ha nincs megfelelő alkategória ott a régi architektúra miatt, akkor jelezzétek és létrehozzuk.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38755) Sanchez638 válasza radi8tor (#38754) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mit jelent itt, hogy hirdetés. Ha én felkínálom ingyen a cuccom pl, az hirdetés?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38756) Ádyka válasza radi8tor (#38754) üzenetére


Ádyka
őstag

Azért itt soha nem ment át még pofátlanba a dolog. Senki nem "UPP" -olta másodszorra sem, csak beírta egyszer.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#38757) DarthSun válasza bacsis (#38750) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezek gyárilag 600MHz- esek ?

(#38752) radi8tor1 : arra gondoltam hogy az aláírásomba beírnám -- Ha van érdekes/ritka retro hardvered melytől megválnál akkor áraztasd be a "RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)" topikban, onnan tudjuk hogy eladó.
Ez szabályos ? Ezen módszerrel nem kell a hozzászólásból utalni az aláírás tartalmára és kijátszható a hirdetési szabály. Ha nem minősül szabálytalannak akkor javaslom hogy minden itteni topiklakó tegye bele az aláírásába és megoldott a dolog ;] :) . Azért variálok mert nekem rengeteg ritka hardverem nem is lenne ha nem utaltak volna rá itt hogy eladó/elajándékozandó. Bár az ajándékozási szándék közlése gondolom nem tilos.

(#38758) radi8tor válasza DarthSun (#38757) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ajándékozni lehet. Amiért ellenszolgáltatást kérsz (pénz vagy csere), azt tilos reklámozni fórum hozzászólásban (az aláírás nem a hozzászólás része, hanem adatlapi mező).

A felvetésedre nem mondanék semmit, de magyar ember mindig is leleményes volt.

⭐ Stella

(#38759) DarthSun válasza radi8tor (#38758) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Rendben, köszi !

(#38760) bacsis válasza radi8tor (#38752) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egy időben volt róla szó, Kalandor ééés hű most nem ugrik be mi a neve moderátor és én közöttem, hogy későbbiekben elképzelhető, hogy kivételek közé fog esni ez a topic...
Szóval a srácok az én engedelmemmel (is) hírdettek néha ezt azt, hozzáteszem, hogy igaziból egyelőre ebből nem lett semmi, főleg nem hivatalosan, szóval ezért én kérem az elnézésedet, viszont akkor egyúttal erre lehet ismét hangsúlyt kéne fektetni, ne fosszuk már meg egymást attól az örömtől, hogy könnyebben jussunk régi portékákhoz :R
DarthSun! Igen gyárilag 600-asok... Egyik legmagasabb órajelű DDR1-es modulok ezek, azért csak az "egyik", mert léteztek 700-as DDR1-es modulok is.. . de azokat én is csak képen láttam :DDD :B

(#38761) radi8tor válasza bacsis (#38760) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Karmával beszéltél róla júliusban.
Kalandor is ellenezte a dolgot, de valamiért nem jutott vissza hozzád a válasz.

Sajnálom, de nem kivételezhetünk egy-egy topikkal, mert a többi topikban jogosan kifogásolhatnák azt, amiért náluk nem engedjük a csereberét. :(

⭐ Stella

(#38762) frescho válasza radi8tor (#38761) üzenetére


frescho
addikt

Az minek szamit, ha valaki lat egy jo cuccot es tobbiek figyelmebe ajanlja? En tobb dologra csaptam igy le, pl. egy bontatlan C128-ra.

Akkor mi a teendo, ha valamire vadaszok honapok ota es a tobbiek segitsget kerem, hogy hatha van valakinek pl. borostyan szinu Hercules monitora. (Van valakinek? Vevo lennek ra!)

https://frescho.hu

(#38763) Sanchez638 válasza frescho (#38762) üzenetére


Sanchez638
addikt

Átmentek hardveraprora elintézni :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38764) radi8tor válasza frescho (#38762) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hardveraprós hirdetést sem lehet linkelni (sem sajátot sem másét). Annyi még belefér, ha valóban nem fűződik semmilyen érdeke az eladáshoz, akkor annyit ír, hogy látott ilyet Hardveraprón.

A keresek témára: fel tudsz adni hirdetést Hardveraprón és mondjuk beírod az aláírásodba.

⭐ Stella

(#38765) frescho válasza radi8tor (#38764) üzenetére


frescho
addikt

Szabalyok kellenek, de ebben semmi logikat nem latok, csak ertelmetlen tulszabalyozast. Az ertheto, hogy itt nem hirdetunk, de mi a baj azzal, ha mas hirdeteset linkeli pl. a sapkas csavo: Itt van sracok egy 30 eves XT, nekem mar van ketto, de tudom, hogy sotet felhold es patkanykepu pont ilyet keres.

A keresek nem mukodik erosen reteg cuccoknal, mint pl. egy HTZ vagy Primo. A legtobb elado akitol hasonlot (pl. ZX 81 mem bovites) vettem azzal sem volt tisztaban, hogy mit hirdet.

https://frescho.hu

(#38766) Ranagol_5 válasza radi8tor (#38764) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én személyszerint nem böngészem a régi cuccokat harveraprón minden nap, viszont elég sok számomra értékes dolgot szereztem már be ebből a topicból.

Egyébként akkor tovább is mehetnénk, vaterát sem lehetne linkelni, meg ebay-t sem, és akkor a diskurzusok fele, amely a belinkelt termékről, a tulajdonságairól és az ezekkel kapcsolatos tapasztalatokról szól eltűnne. Nem tűnik túl validnak ez a szabály.

Szerinted mennyi eséllyel látnák meg a "borostyán herkules monitort keresek" hírdetést azok, akik valóban foglalkoznak ilyen hardverekkel? Tippelj.

Nem kukacoskodni akarok, csak ezek a dolgok számomra érthetetlenek, ettől függetlenül azzal én is egyetértek, hogy a kivételezés nem megoldás, sőt..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#38767) Sanchez638 válasza radi8tor (#38764) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem egy ember szemét szúrja ez a hirdetéses dolog, ilyenkor nincs valami közös út? Vagy folyamatosan megy a szabályzat újbóli felemlegetése?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38768) távcsőves


távcsőves
senior tag

Ha a h.sz.-m volt a mai kis vita oka, korábban már irtam, felajánlás volt. Vagyis most is az. Pontosan 0 Ft-t kérek érte. Sajnálom kidobni, próbálom a szállítást intézni Bp-re ami a világ közepe MO-n. Akkor mit tegyek? Hardveraprón beteszem az ingyen elvihető lomok közé. Ide nem linkelhetem. Vagy elviszem a helyi hulladék lerakóba..

Szerk: ez lenne a legegyszerűbb, aztán esetleg a PH lapcsalád szegényebb egy retro PC írással.

[ Szerkesztve ]

(#38769) gban válasza távcsőves (#38768) üzenetére


gban
Közösségépítő

Már mindenki olvasta itt, az ingyen rovatban meg csak hiénák mennének rá.

Postázást nem vállalok.

(#38770) Ranagol_5 válasza ---gabika--- (#38741) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Engem a két soltek cucc érdekelne. :) :R

(#38742) DarthSun: Honnan sikerült ilyen deszkát megcsípned? Én már egy ideje vadászom egyre, mert a sajátom sajnos a hűtő súlyától meghajlott, és hála a mikrórepedéseknek a nyákon, hol elindul, hol nem, de leginkább nem. :DDD

Szerk.: BTW BUÉK a topic lakóknak. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#38771) Rive


Rive
veterán

Már mondtam egyszer, ennek a dolognak a legegyszerűbb és egyben legkényelmesebb megoldása az lenne, hogy átköltözne a topik a Lokálba.

A topik effektív tartama alapján igazából már rég inkább oda tartozna.

Ui.: eeeegen, még ott is szigorításra került, hogy csak a helyi topikokban lehet hirdetés... de ez a speciális eset szerintem ott még átmenne.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38772) Sanchez638 válasza távcsőves (#38768) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem értelek, talán én írtam előszór. De semmiféle rendes választ nem kaptam. Most a cucot akkor felajánlottad, odaadtad már másnak? Vagy mi van vele..

(#38770) Ranagol_5 Ennyire ritka lenne?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38773) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Nyitottam egy ilyen "globális" AMD off topikot. (AMD találgatós van, de az nem off) [link]

Összefoglalóba ha gondoljátok a linket be lehetne rakni. Thx :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38774) gban válasza Rive (#38771) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is gondoltam arra hogy átneveznénk mondjuk Pest környéki retro adok-veszek topicra, attól még a most normális dolgok elférnének benne :K

Postázást nem vállalok.

(#38775) Tim82 válasza Rive (#38771) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs jelentősége, a Lokálban is csak a [városnév] adok-veszek-beszélgetek topikban engedik a hirdetéseket.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38776) radi8tor válasza Rive (#38771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen az is egy megoldás lehet, hogy átrakjuk lokálba, de akkor buktak a topik látogatói ~39000 szakmai hozzászólást.

gban: igen úgy gondoltam én is. De akkor tényleg csak főváros-környéki adok-veszek lenne engedve. ;)

ViZion: ha ennek a topiknak szántad, akkor lehet kicsit elhamarkodott volt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38777) Rive válasza radi8tor (#38776) üzenetére


Rive
veterán

Erről igazából nem a topik tehet :U

Döntsd el, hogy vonalat akarsz-e húzni vagy a vonal okozta veszteségek miatt sírsz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38778) radi8tor válasza Rive (#38777) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felajánlottam egy megoldást nektek, hol láttál engem sírni?

⭐ Stella

(#38779) Ranagol_5 válasza Sanchez638 (#38772) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hát nem sokat látok belőle eladót.. meg 478-ra jellemző is volt, hogy a gyári hűtés súlya meghajlította a deszkákat..

(#38778) radi8tor1: Nem hiszem, hogy Rive sora kifejezetten neked szólt. Én személy szerint leszarnám a szakmai hozzászólásokat, ha ettől a topic mehetne a régi megszokott kerékvágásban. Az egyetlen probléma az, hogy rengeteg hasznos szakmai kérdés merül itt fel, ami viszont tényleg szakmai, és ide való.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#38780) ViZion válasza radi8tor (#38776) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, illetve nem csak ennek. Itt láttam van élet, ezért jeleztem csak. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38781) Rive válasza radi8tor (#38778) üzenetére


Rive
veterán

Te vonalat húztál.
Lehetséges (korábban már amúgy tárgyalt) megoldást én vetettem föl.
Te azon sírsz föntebb, hogy akkor mennyi szakmai hozzászólás veszik el.
A topik ezzel együtt fog tudni élni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38782) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. Vettem egy 486-os lapot a vaterán. Az a gond, hogy semmi leírást nem találok róla - a jumperek beállítása miatt lenne fontos. Az eladó sem tudott róla semmit, tipusát sem, csak kipróbálta egy 486sx procival (Nem tudni, hogy milyen proci volt benne eredetileg és hogy a jumperek milyenhez vannak beállítva), hogy működik, és ennyi.
A neten annyit találtam róla, hogy SMT Terminator 486... Ali 1487, 89 chipset, de a pontos tipusáról semmit, csak egy hasonlót, amin a jumperek és a lap is eltérő így ez semmit sem segít.

Pentiumnál régebbi gépet még nem nagyon bütyköltem, voltak régebbi gépeim de azokon pár jumper és kész, de ez ... :(
Sajnos most még 486-os cpu-m sincs, hogy próbálgassam és így, hogy egy kevés infó sincs róla ...

Itt a link a hasonló lapról:
http://www.motherboards.org/forums/viewtopic.php?f=2&t=7379&start=10

(#38783) radi8tor válasza Rive (#38781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre nem kívánok reagálni, várom a topikgazda beleegyezését a topik átnevezésébe + Lokálba helyezésébe.

⭐ Stella

(#38784) Sanchez638 válasza radi8tor (#38783) üzenetére


Sanchez638
addikt

Akkor, hogy van ez? Elveszik minden hozzászólás?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38785) Rive válasza mcload21 (#38782) üzenetére


Rive
veterán

Melós, de próbáld meg itt megkeresni.
Ha nem sikerül, és/vagy a többiek se tudnak semmi hasznosat, akkor majd beszállok én is, ha vége az évvégi szünetemnek (és lehiggadok picit).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38786) radi8tor válasza Sanchez638 (#38784) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, csak az a 2187 hozzászólásod, amit itt hozzászóltál levonódik a szakmai hozzászólásaid közül és átkerül blogok, lokál alá.
Ezáltal a rangod senior tag lesz.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38787) Sanchez638 válasza radi8tor (#38786) üzenetére


Sanchez638
addikt

Külön topik csak az ilyenekre nem lehetséges, vagy gondolom fölösleges lenne.. Mert én is szoktam ide ismeretlen emberek cuccait linkelni, mert érdekes és esetleg olcsó.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38788) DarthSun válasza Ranagol_5 (#38770) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A retro beárazós topikban lett kérve a beárazása és én azonnal privátot írtam a tulajnak hogy eladó-e. Most próbáltam csak ki, pöccre indult. A P4EE procim vár már egy ideje egy jobb lapra. Full dobozosan sikerült megcsípnem :))

(#38789) Fenyő válasza mcload21 (#38782) üzenetére


Fenyő
őstag

Nálam mintha lenne hasonló vhol vmelyik dobozban :DDD , ha nincs rászitázva semmilyen típusjelzés sehol (ill. a jumperek beállításai sem), akkor a post képernyőn bios id-ból (arra rákeresve) lehet kideríteni milyen típus, aztán az alapján stason.org-on jó eséllyel megvan hozzá a leírás.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38790) DarthSun válasza radi8tor (#38786) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor én meg lehet hogy újonc lennék :DDD , mert a legtöbb szakmaim itt van .

(#38791) radi8tor válasza Sanchez638 (#38787) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nyissunk új topikot az adok-veszeknek. És ez a topik marad itt hirdetések mellőzésével.

⭐ Stella

(#38792) Sanchez638 válasza DarthSun (#38790) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem nagy pozitív az őstag eladásoknál.. Jó lenne ha megmaradna..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#38793) Ranagol_5 válasza radi8tor (#38791) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Sosem gondoltam volna, hogy a PH szabályzata ennyire rugalmatlan és kötött. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#38794) DarthSun válasza Sanchez638 (#38792) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én meg nem adok el semmit, csak veszek néha, de annál is számít azért sztem.

(#38795) Tim82 válasza radi8tor (#38791) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor nyissunk új topikot az adok-veszeknek. És ez a topik marad itt hirdetések mellőzésével.

Érdekes, hogy amikor hasonlót felvetettem a Thinkpad-topikban megforduló fórumtársak igénye alapján, akkor kategorikus elutasítást kaptam moderátori oldalról.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38796) radi8tor válasza Ranagol_5 (#38793) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Közel 600000 regisztrált felhasználó mellett szerinted hogyan lehetne megoldani a rugalmasságot?
Nem igazán megoldható.

sanchezsa: szerintem az értékelés fontosabb, mint a rang. És regisztrációd ideje sem változik rang mellett.

Tim82: akkor már tudom miért az átmozgatás lenne jobb. Kösz az emlékeztetőt. :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38797) Tim82 válasza radi8tor (#38796) üzenetére


Tim82
nagyúr

akkor már tudom miért az átmozgatás lenne jobb.

Nektek, moderátoroknak biztosan, a júzereknek természetesen ez a rosszabb megoldás. Ott is az volt, itt is az.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38798) Ranagol_5 válasza radi8tor (#38796) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

A 600.000 azért elég túlzó. Szinte biztos vagyok benne, hogy annak minimum a fele nem aktív. Szóval a nagy szavakat mellőzzük. Bizonyos szempontból igazad van, ettől függetlenül ez egy közel 10éves topic. Épp most újévkor szétküldeni azt, ami évek óta gond nélkül megy (mert kétlem hogy ide járnátok moderálni), elég nagy butaság. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#38799) radi8tor válasza Ranagol_5 (#38798) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak ismételni tudom magam: a fórum szabályai minden topikra egyaránt érvényesek. Az hogy eddig itt nem volt érvényesítve ez csak a véletlen műve.
Újév csak egy dátum. Mi különbség lett volna, ha hétfőn írom? Szerintem semmi.

Már júliusban is felvetődött a dolog, csak elfelejtődött.

Tim82: kávés topikkal, Oakley topikkal is így történt. Semmi baja nem esett a júzereknek ebből.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38800) Ranagol_5 válasza radi8tor (#38799) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Elfelejtődhetne most is egy időre. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.