Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) DarthSun válasza zoltanz (#22600) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én Q3- at inkább erősebb D3D- vel, Ti4200 vagy afelett szeretem, Q1, Q2 jól mutat Voodoon, különösen a Q2.

(#22602) zoltanz válasza DarthSun (#22601) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze, nagyobbfelbontással/AA+AF-el szebb (mozgás közben mondjuk ezek sem annyira számítanak). Mondjuk ha felraknám a high-resolution texture kegészítést letérdelne a Voodoo 2 és a TNT2 is, így tesztelve.
Érdekes amúgy a TNT2 9x driver-ébe nem raktak AF-et. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22603) benedekco válasza zoltanz (#22602) üzenetére


benedekco
addikt

A tnt-t még rendesen vissza is rántotta az AF. Asszem a Savage4 volt százalékosan jó ebben (mármint trinilear-hoz képest az lassult a legkevesebbet az akkori mezőnyből). Képminőségben meg 16bit-en is alázta az nvidiákat, nemhogy 32bit-en. Illetőleg a 32-bitre való váltás szintén kevesebb visszaesést produkált mint az nv karikon. Cserébe jóval kevesebb is volt bennük az izom. Bár nekem egy Stealth III S540-em volt, amiben volt még egy csepp tuning is, azzal azért nem voltam úgy lemaradva egy alap tnt2-höz képest. Nagyon szerettem azt a karit. A Voodoo2+Tseng kombó után a legjobban hozzám nőtt kártyám volt.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22604) Peter789


Peter789
senior tag

annó osztálytársnál többször is játszottam Q3-at a P1 200 (MMX?) gépén amibe egy AGP-s virge GX2 mellett volt egy Voodoo1, és 512x384-ben kifejezetten jól pörgött, 640x480-ban már kicsit szerényen ment a játék dinamikájához képest... persze ez is lehet hogy csak megszépült emlék, mint sok másik :DD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22605) Yutani válasza Fenyő (#22596) üzenetére


Yutani
nagyúr

Készítettem Parhelia tesztet, tessék megnézni.

#tarcsad

(#22606) Peter789


Peter789
senior tag

valakinek nincsenek meg a 2000 előtti conrad katalógusok? eszembe jutott, hogy talán a 96-osban még vesa-s P1 lapok és mindenféle finomság is volt - de sajnos mint kiderült, édesapámék a melóhelyen nemrég kidobáltak minden ilyen régi "vackot"... :(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22607) zoltanz válasza benedekco (#22603) üzenetére


zoltanz
nagyúr

S3 -ast nem használtam 3D-ben (csak 2D-ben), amúgy jók vele a tapasztalataim, PowerVR -el is csak az Intel Atom (Asus Eee PC GMA500) révén van fogalmam, Matrox is kimaradt sajna eddig, Intel pedig X3100-as IGP-t használtam.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22608) gban válasza Yutani (#22605) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pont ugyanolyan 8500 LE volt sokáig a gyerek gépében, mint a tesztbn szereplő. Haver kidobta hogy rossz, pedig csak a D-SUBon nem volt kép, a DVI-n hibátlan volt :))
Tényleg, anno próbáltam javítani de nem sikerült, nem találtam semmi hibásat a rajta levő apró vackokból.
Mi lehetett a baja szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22609) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Eeejnyemár! mindenki ennyire sajnálja azt a 5000+postát attól a GXm alaplap-ra?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22610) zoltanz válasza zoltanz (#22607) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valamint PowerVR volt a Nokia N95-ben, azt is használtam.
Most is kaptam valami céges asztali gépet otthoni használatra, kíváncsi vagyok milyen lehet. (gondolom valami faintos P4 van benne + Geforce 4MX -el.) ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22611) bacsis válasza benedekco (#22584) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miféle kártya az? nem ismerem fel :B

(#22612) bacsis válasza Ganz-[HUN] (#22609) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Látod még 5-ért sem megy el, nem hogy 10rongyért ;)

(#22613) zoltanz válasza zoltanz (#22610) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Majdnem eltaláltam. :D
Alaplap: ASRock P4V88 (VIA PT880) Ami nem is olyan rossz ahhoz képest, hogy Via, Celeron 2 GHz, Geforce FX 5200 128 MB. XP+Novell azt viszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22614) benedekco válasza bacsis (#22611) üzenetére


benedekco
addikt

Az enyém, mármint az alsó?
Ha igen, akkor az egy Voodoo 5 5500. Csak a gyári ventijei feladták már a szolgálatot így rá lett tákolva egy ilyen. A kártyát valami barbár álladék tette egy valami régi celeron 400mhz mellé, de úgy, hogy meggörbült a kari, mert a házba nem fért bele rendesen. Egy Geforce2mx-re "lopta"(cserélte) bele a marha baromja. Hosszú a sztori, a lényeg, hogy egy ismerősnek csináltam annak idején gépet és aztán máshoz vitték javíttatni mikor baja lett. Ez az okostóni meg belevágott egy voodoo5-öt... azt hittem lefordulok a székről mikor szétszedtem pár évre rá a gépet. :Y Szóval megjárta a hadak útját, de még működik.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22615) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#22612) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

valakinek elsózhatnád! ;)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22616) snake1977 válasza Ganz-[HUN] (#22615) üzenetére


snake1977
őstag

Én a Média GX procit adtam el 3,5k-ért, és csak azért vitték el mert a srácnak ilyen volt a laptopjában csak alacsonyabb órajellel. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#22617) Fenyő válasza Yutani (#22605) üzenetére


Fenyő
őstag

Igen, olvastam anno :R , csak én keveslettem benne a kurrensebb játékteszteket, amik már shadereket is gazdagon tartalmaznak (pl Half-Life 2, Far Cry, Doom 3, Painkiller, Flatout stb), ill egy Aquamark3 teszteredmény is elfért volna, ami talán a legkifejezettebben DX8-as teszt.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22618) bacsis válasza benedekco (#22614) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor csak a nagy venti miatt nem ismertem fel, emrt eltakarta a Video processzorokat :)

(#22619) Yutani válasza Fenyő (#22617) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát igen, így utólag megnézve a tesztet tényleg több DX8 cucc kellett volna bele. Aquamark3 mindenképp, UT2004 is jó lett volna. Nem is értem, hogy pl egy CS:S stressz tesztet miért nem csináltam anno?

#tarcsad

(#22620) spista222 válasza Peter789 (#21894) üzenetére


spista222
addikt

Eljutottam idáig is: hibás X16-ot nem tudó kártyák butítása. kezdésnek X1:)
Kipróbáltam a ragasztószalagos butítást-> nem ment.
Innen tudom hogy 18-ig kell üresen hagyni mindkét oldalt az 1X-es módhoz.
De az Nvidia lap így is kicsipogta.
DE!
van ilyen láb hogy "PRSNT#2" és elvileg az 1X-es slotban is lenni kellene de az nincs bekötve a kártyáimon az 1-4-8X os lábakon csak a 16X-oson@81 láb.(láttam már olyan kártyát ami be volt kötve ott egyből működne a ragasztószalagos megoldás vagy olyan lap amit nem törődik vele)
Arról a lábról és az utolsó földről is levettem a szalagot(csak 1-ik oldalt) és láss csodát már indul is.

[ Szerkesztve ]

(#22621) gban válasza spista222 (#22620) üzenetére


gban
Közösségépítő

Próbáltad átfújni a gpu-t?
Nálam az vált be, szerintem korábban le is írtam hogy hogy ment és milyen eredménnyel.

Postázást nem vállalok.

(#22622) spista222 válasza gban (#22621) üzenetére


spista222
addikt

3470-nek és 4350-nek elég a 4X-es port, Inkább ez mint visszajáró vendégek:).
Ha jól tudom te is írtad hogy 1-2 hónap után megint rosszalkodott a kártya remélem így nem fog.

Szerintem ez biztosabb megoldás mint egy átfújás, azt legfeljebb 1 teszt előtt hogy ne csíkozzon szoktam olyan kártyákkal amik úgyis mennének a kukába és kíváncsi vagyok hogy mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#22623) gban válasza spista222 (#22622) üzenetére


gban
Közösségépítő

1-2 hónap után

mod: látom javítottad

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22624) zoltanz válasza Yutani (#22619) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kíváncsi lennék ha valaki írna egy driver-t, lehetne e valahol hasznosítani 2.0-ás Vertex Shader-eketa Matrox-ban. :U

Amúgy a Shiny-nek (kiadó) volt annó egy érdekes technológiája volt:
Állandó frame-rate érdekében a nem túl lényeges, alig látható objektumok poligonszámát futás közben csökkentik, így kímélve a processzort a sok számítástól.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22625) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Skacok ki látott már iylen HDD csatoló felületet?

Szerváltam egy IBM P70-es portable gépet.. sajna a floppy lemezről nem hajlandó indulni, meghajtja de tovább lép és nem tud bootolni, próbáltam 1,44-es és origi 720k-s lemezzel is....
Mondom a HDD-t rakom át akkor másik gépbe legyen az IDE, SCSI vagy MFM, nem gond, de ez valami nagyon új nekem :DDD :B

(#22626) bacsis


bacsis
Közösségépítő

idáig jut:

F1-el tovább lép, megint meghajtja a lemezt majd semmi... vagy no system disk.... vagy pedig belép a beépíteett IBM basic szoftverbe azt annyi :U :( :(((

(#22627) zoltanz válasza bacsis (#22625) üzenetére


zoltanz
nagyúr

IBM-ről jut eszembe, van egy ilyen logós asztali órám: :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22628) gban válasza bacsis (#22625) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt olvasgathatsz
MCA a csati típusa.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22629) gban válasza bacsis (#22625) üzenetére


gban
Közösségépítő

Itt meg a riser card a kábellel, érdekes leírással, de ez gondolom neked is benne van a gépben.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22630) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Never use Mustard for Cooling paste (vagy mi... :DDD )
Lemarta a benne lévő ecet a felíratát szegény IBM 6x86-osomnak :N

lol

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22631) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#22630) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ez nem mustár... Ez az az izé, amivel a Mustárt pucoltam. szóval nem mstár/ecet.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22632) Peter789 válasza zoltanz (#22627) üzenetére


Peter789
senior tag

távozz tőlem sátán, nem akarom még a szabadnapomon is ezt látni! :DDD

na jó, ez a képernyővédő 6-8 éve volt a céges gépeken, mostmár valami "toleránsak vagyunk" slideshow megy, amin van terhes nőtől hátrányos helyzetű személyig mindenféle :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22633) Peter789 válasza spista222 (#22620) üzenetére


Peter789
senior tag

no ezt jó tudni... előtúrtam a 6600GT-t, és tényleg nincsen ezen sem bekötve a 17-es PRSNT#2... annó a legragasztással ugyanúgy a 16x slotba tettem, szóval valamelyik sokadik PRSNT#2 betalált a helyére, de akkor ezek szerint ha 1x slotban akarnék éleszteni egy ilyen kártyát, akkor nem elég kifaragni a slot végét hogy belemenjen, hanem még át is kell vezetékezni valamelyik hátsó lábat a 17-esre - vagy egy ilyen adapterben feltehetően alapból át van kötve...

szerk: van valakinek olyan lapja, amin valamelyik második/harmadik PCIe-slot 16x méretű, de belül csak 4-8x? ott be van drótozva a 81-es láb, miközben körülötte meg a többi hiányzik?

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#22634) bacsis válasza gban (#22628) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

MCA.. ahha értem.. háát.. a HDD nem fog átkerülni akkor semmibe.. amúgy érdekes mert az IBM PS/2-es gépben a HDD-nek a csatija CSAK HASONLÓ ugyanígy van megoldva a satlakozó sor csak ott a HDD_nek egy 2centivel keskenyebb a csatlakozósora...
NA akkro vajon hogy tudnék oprendszert vakarni a gépre? :F Ki kéne bányászni a floppy meghajtót hátha ki tudnám gagynézni vagy nem tudom :U

(#22635) spista222 válasza Peter789 (#22633) üzenetére


spista222
addikt

MSI K9N neo Ver 1.0: csak a 81-es lábbal ad képet.
MSI K9N ultra: AD képet 81.-es láb nélkül is.
ASRock 780GXH/128M: Minden PCI-e hibás kártyát megeszik alapból butítja a kártyákat X1, X2 X4 X8-ra.
nem kell neki a 81-es láb. az X4-es portban nincs bekötve 81. láb. Ezzel a lappal szoktam 2. lehetőséget adni képet más lapban nem adó kártyáknak ezután jöhet a butítás.
Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P: megy a 81.es láb nélkül is.
Gigabyte GA-EP43-UD3L: kell a 81.es láb.
Gigabyte GA-945GZM-S2: nem kell neki a 81.es láb de a déli hídból kapja az X4-es@16-nak kinéző portját.
Fujitsu (Gigabyte) 915-ös lap semmilyen(X1, X2 X4) butított kártya nem ment benne még a 81.es lábbal sem. X16 megy.

Vagyis beletalálhattál egy olyan lapba amihez nem kell a 81.es láb.

[ Szerkesztve ]

(#22636) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#22634) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

hajrá! :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22637) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olvastam egy tesztet állítólag a TNT2 Glide Wrapper-el gyorsabb volt néhol mint DirectX-el. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22638) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

az hogy lehet, hogy MSI MS5129-esen be állítom Pentium MMX 166-ra a kapcsolőkat, és 100 (vagy eseetleg más hülyeség) órajelet ír ki?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22639) zoltanz válasza Peter789 (#22599) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Matrox VGA kártyákjoz/3D gyorsítóhoz nem próbáltál még MiniGL -t? (ez egy OpenGL, csak azokat a dolgokat tartalmazza amit a játék használ, optimalizálva, elvileg ez a leggyorsabb API.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22640) gban válasza Ganz-[HUN] (#22638) üzenetére


gban
Közösségépítő

Leginkább úgy hogy valamit elnéztél :B
Pl. sokszor ugyanaz volt a 1,5x és a 3,5x beállítása, ami ugye 100 és 233 MHz 66-os FSB esetén, és ha pl. egy 166-os kerül a lapba, ott ugye nem megy a 3,5x, csak a 1,5x, így lesz belőle 100.
Nem lehet hogy nálad is valami hasonló van a dolog mögött?

Postázást nem vállalok.

(#22641) bacsis válasza gban (#22640) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vagy a lap nem támogatja az adott BIOS-al a procit, és kamu infót ír ki a CPU-ra... volt hogy valami jó rég S7-es alaplapba miután kciseréltem a 100Mhz-es Pentiumot 166-os K5-re, AMD80486-nak ismerte fel a CPU-t :DDD aztán votl olyan is, hogy ilyen brand Socket3-as gépbe az AMD5X86-osra meg 386-os CPU-t detektált, viszont a teljesítmény az rendben van.... lövésem sins honnan szedte azokat a "fals infókat" :U

(#22642) Ganz-[HUN] válasza gban (#22640) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

OC-nél is ez volt, viszont stabil. Superpi lefut. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22643) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Próbáltam ezt a 3D Analyzer-t, nálam elszáll. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22644) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Processzort tessék! :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22645) Ganz-[HUN] válasza zoltanz (#22644) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

K5 van?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22646) zoltanz válasza Ganz-[HUN] (#22645) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem az enyém sajna, valami Orosz fickóé. :D
Biztos van benne

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22647) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#22645) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem van 1 db, alaplappal, rammal beállítva, működőképesen :)

(#22648) Yutani válasza DarthSun (#22647) üzenetére


Yutani
nagyúr

K5 PR133 nekem is van, még alaplapom is hozzá, a legelső EPOX ATX-es MVP3 chipsetes, amin van SIMM és DIMM socket is. ;)

#tarcsad

(#22649) zoltanz válasza Yutani (#22648) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezen még a jóöreg egysoros 12 pines (6+6) tápcsati is volt. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22650) DarthSun válasza Yutani (#22648) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

PR133- as az enyém is, sima lapban van EDO ramokkal, de P1- es lapból viszont rengeteg van, VX, VXpro, TX, TXpro, ebből van a legtöbb tartalékom.
Már a K5- ös is ritkul sztem, inkább gyűjtőknél maradnak példányok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.