Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) zotyesz66 válasza zoltanz (#22800) üzenetére


zotyesz66
őstag

Ezt nem hinném. Mások az integrált eszközök, gondolom más az erőforrások kezelése és az érzékelők sem ugyanazok. Szerintem döglött lap lenne az eredmény.
Más. Szerintetek akár ilyen időben is, de normális egy 2800+ Barton procinál a 71-74 fok? Ilyen Spire Whisperrock jellegű hűtés van rajta és a bordája is tűzforró. A lap egy Asus A7V8X-X. A 3.4 GHz-es Prescott nem ilyen meleg a gyári rézmagos hűtővel.

[ Szerkesztve ]

(#22802) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Találtam egy oldalt ahol össze vannak foglalva a kezdeti 3D -s API-k (Matrox MSI stb.) és a futtatható játékok:
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22803) gban


gban
Közösségépítő

Érdekes lehet
Mondjuk egy Pentium Pro proci 5-ért az picit inkorrekt, de ki tudja.

Postázást nem vállalok.

(#22804) gban


gban
Közösségépítő

Ahogy ígértem, a vga-k:

Bal oszloppal kezdem, föntről lefelé:
Savage4 AGP
TNT2 AGP
Virge 4MB
Középen:
Virge 4MB
Virge 2MB
"SIS 6326 AGP" PCI :))
Jobbra:
Virge 4MB PCI
Asus V7100 AGP
Ati Rag IIC AGP

Ha valaki szeretné valamelyiket tesztelni, szóljon - én még nem tettem meg mindnél, de lepróbálom gyorsban ami érdekes lehet.

Postázást nem vállalok.

(#22805) gban


gban
Közösségépítő

Van még egy Abit VH6-T, azt is megnézem ha valakit érdekel.
Tualatint kezel, de csak én hittem azt hogy tualatin van benne.
Viszont ami benne volt, az sokkal ritkább mint egy tualatin - egy SL5B3, egy kupakos coppermine.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#22806) zoltanz válasza gban (#22804) üzenetére


zoltanz
nagyúr

ATI RAGE II C AGP-m nekem is van, 8 MB-os, félmagas. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22807) bob011


bob011
tag

Egy kis rejtvény, a retró topik lakóknak. Ki mit ismer fel a képen? : )

(#22808) bacsis válasza bob011 (#22807) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bal felső sarokba függőlegesen az egy mITX-es alaplap valami P3-as procival lehet mellete szétkapott 2,5-es HDD

(#22809) Fenyő válasza bob011 (#22807) üzenetére


Fenyő
őstag

Ez nem tűnik egy működő egységnek (olyan mintha egy nagy fiókba összekukáztak volna random dolgokat, az egyik atx-es tápcsati (középtájt) pl. el van vágva és össze van celluxozva, hogy ne lifegjen össze-vissza, ill felismerhető a bal szélen egy Asus videókari hátlaptalanítva, jobb szélen pedig egy ide vezérlő), ahogy nézem inkább egy filmdíszlet lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22810) bob011 válasza Fenyő (#22809) üzenetére


bob011
tag

Valóban, a Revolution sorozat első részében mint működő gép mutatták be.
Persze valószínű, hogy nem ez szolgáltatta a képet.
___

PCE - PC emulátor itt.

Mivel nem lehet mindenkinek frankó régi masinája, ezért nekik is ajánlom ezt a fantasztikus cuccot.
Előre konfigurált IBM PC 5150-es CP/M-86-al vagy 5160 Dos 3.3-al, de akár kipróbálható a Macintosh 128K System 0.1-el stb.

Teszteltem win7 64bit alatt és csak ki kell bontani a zip-et és már kész is!

Jó mókát hozzá! Nekem nagyon tetszik. :D

(#22811) Ganz-[HUN] válasza bob011 (#22810) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:C
thanx for stuff!

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22812) benedekco válasza Ádyka (#22797) üzenetére


benedekco
addikt

Nem a topik lakókat zavarja, hanem szabály ellenes!
III/10./16. - Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban: "A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni."

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22813) Ganz-[HUN] válasza benedekco (#22812) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ádynak üzenem:
Én már kaptam a GXm-ért egy szép kis PÜ-t benedekco-tól... :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#22814) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ahogy nézem van olyan játék ami el sem indul ha 2 3D kártya van a gépben, (le kell tiltani) valamint hangkártya is kötelező.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22815) DarthSun válasza zoltanz (#22814) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Milyen oprendszert használsz? Win9x-Me alatt kiválasztható az API, XP alatt már gondok lehetnek.

(#22816) zoltanz válasza DarthSun (#22815) üzenetére


zoltanz
nagyúr

XP SP3 OEM 32 bit Magyar-on néztem.
SE nélküli Win98 magyarom van, majd azon is kipróbálom.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22817) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na skacok! Még egy kis help kéne!
Ismét van időm foglalkozni a kis fullos 486DLC-mmel.. utoljára ott jártunk hogy nem volt elég memóriám hogy felrakjam a gravis hangkártyát.. betöltettetek vele(m) "mindent", és úgy jó lett..
a gond az hogy restart után bebutuláskor a gép faján lefagy, azaz mégse fagy le mert bill.ről újra lehet indítani, meg a num lock is villog... F8-al indítva, ha nem töltöm be a szkázi drivert akkor okés, illetve akkor is ha a szkázit betöltöm csak a grévisz drivert nem töltöm be, szóval ha valamelyik eszköz illesztőjét nem töltöm be csak úgy jó... szal túl sok minden van a konfig.sys-be.. mit lehetne ezzel még tenni?

[ Szerkesztve ]

(#22818) zoltanz válasza bacsis (#22817) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Amúgy melyik gyorsabb? Neked vannak ilyenek aszem, a Pentium Pro (Dual Channel Edo Ram-el) vagy a Pentium MMX (SD RAM -al)? ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22819) gban válasza bacsis (#22817) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem IRQ akadás van?

Postázást nem vállalok.

(#22820) bacsis válasza gban (#22819) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

aszondod :B Sajnos az sem kizárt... a gravist mikor felraktam az alap beállításokra ütközést írt de eltologattam...
Mondjuk azt még nem próbáltam, hogy a scsi is be van töltve meg a gravis, viszont a creative meg nem....

(#22821) gban válasza bacsis (#22820) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekünk anno a 1542B okozott jelentős fejfájást, win95 alatt, gyári SB kártyákkal, de leginkább a nem PnP SB-kkel.
Mindig az IRQ volt a főbűnös, és sok lapban tehettük akárhová, összeakadtak így vagy úgy.

Postázást nem vállalok.

(#22822) bacsis válasza gban (#22821) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát ez igazán jó hír :DDD :(
Sajna csak ilyen szkázi kártyám van, illetve még ot van a VESA-s de az meg lefagyasztja a gépet random, lehet mert kontak hibás a VESA bus, lehet hogy halódik a kártya fene tudja :U
Amúgy egyenlőre még DOS6.22+Win3.11-el küzdök, Win95 még nincs a képben, persze elméletileg az is rákerülne a SCSI HDD-re

(#22823) Fenyő válasza bacsis (#22820) üzenetére


Fenyő
őstag

A gus is és scsi cd-rom is baromi sok dma buffert is zabál, pláne aktív emm386-al méginkább problémás lehet, első körben az emm386 dma buffer méretét növeled min 64-re a d=64 paraméterrel, ha nem segít akkor vmilyen hardveres umb driverrel fog csak menni a dolog...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22824) bacsis válasza Fenyő (#22823) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó csak most ismét számomra, teljesen ismeretlen vízekre eveztünk :B
Leírnád részletesebben hogy lehet a DMA buffert növelni? hova írjam be ezt a paramétert?
Milyen hardveres umb driverek léteznek? honnan lehet őket beszerezni?

(#22825) Fenyő válasza bacsis (#22824) üzenetére


Fenyő
őstag

Simán az emm386.exe után pl., device=eléréséi út\emm386.exe ram/nomes d=64/128
Umb driverekből volt egy pár, az ingyenesek közül én az umb_drvr 5.22 (kb 92-ig megjelent 2/3/486 chipseteket támogatja), ill az rdosumb-ét (ez vmivel újabb (kb 95-6 már P1-es chipsetek is támogat) cseh fejlesztés) használtam (nameg az egyes 3/486-os Sises chipsetekhez volt még dedikáltan külön driver), de legtöbb korabeli chipsetet (kb 94-ig megjelentek) messze a Last Byte Memory Manager támogatta, és ez már automatán beparaméterezi magát, míg az előbbiek azért nem ilyen kezesbárányok, de ez viszont csak shareware, bár vmelyik 286-os gépemen megvan a licensz key hozzá.
"Egészen modern" gépekhez pedig ott az umbpci, amit talán még most is fejlesztgetnek...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22826) DarthSun válasza bacsis (#22820) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én a PII- őn a soros+párhuzamos portokat letiltottam, az Awe64G 220 5 1 5- re került, a Gusmax a 240 7 3 7 + mittomén még milyen erőforrások. Ha ezek mellé betennék még egy scsi kártyát, összeomlana az egész :DDD . Az egér ps/2 ( 12- es irq ) dos alatt is látja az egérdriver és így optikai egér is lehet, perifériák pedig ide vinyók + odd, ezek nem kavarnak be az alacsony irq- ba, dma-t meg megkapják valamelyiket mert működnek, csak ahhoz be kéne kapcsolnom hogy lássam a részletes térképet.

szerk: ja, igen a hálókareszt kihagytam, avval úgy küzdöttem meg hogy egy isa- s és jumperelhető, beraktam asszem 280 báziscímre ;]

[ Szerkesztve ]

(#22827) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekes a Win98 (nem SE) 61.76 NV driver-el (ez az elsődleges kari) nem tudok a játékokban felbontást állítani a 3DFX kártyán, mert elszáll, már indulásnál is nvcpl.dll hibát ír, NV beállító tool-ba sem tudok belépni.
Amúgy az NFS2SE-ben hogy lehet felbontást állítani?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22828) DarthSun válasza zoltanz (#22827) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Úgy emlékszem nálam is volt ez a hiba abban az időszakban mikor TNT2pro volt a Voodoo mellett, Geforce mellett nem jelentkezett, ill korábbi S3 mellett sem. Most a P1- ekben agp- és pci-s S3- ak, a PIII- ban meg Geforce4Ti vannak a Voodoo- k mellett és állítható minden hiba nélkül.

(#22829) Fenyő válasza zoltanz (#22827) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha nvcpl.dll hibát ír ki, akkor elavult az oprendszer kernel dll-e (tehát min 98se vagy me kell már a drivernek) és vagy a vb runtime verzió régi, szvsz vmi régebbi driverrel próbálkozz, 4x.xx-el még biztos megy együtt az Nv+V2 kombó minden további nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22830) bacsis válasza Fenyő (#22825) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oksa akkro ha ezt így bevésem, akkor ELMÉLETILEG jónak kell lennie? és ha nem jó akkor jön valamelyik UMB driver ahogy írtad mint végleges megoldás?

(#22831) Fenyő válasza bacsis (#22830) üzenetére


Fenyő
őstag

Awe32 nálam pl. alapesetben is fagyott emm386-al, 64-re növelt dma bufferrel már nem volt gondja, Gus, főleg a PNP mégtöbb erőforrást bezabál, mondjuk én alapesetben nem komálom az emm386-ost, nem elég hogy lassítja a gépet, sok progival összeakad, jellemzően védett módúakkal (windows, dos4gw-és progik), úgyhogy ha nem kell ems akkor mindenféleképpen a hardveres umb-t preferálom, de ha van elég umb akkor hardveres umb-be betöltök egy védett módú ems emulátort (pl emm286), ill jópár 286-os chipsethez (Pcchips Neat, ill Headland HT12-höz biztosan) van pl hardveres ems driver is.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22832) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi Fenyő, DarthSun, közben helyreállt, ki volt kapcsolva a gép 10 mp -re és nem írta azután a dll hibát, most be tudtam lépni az NV beállításokba is. (amúgy MSI Geforce 2 Ti volt most mellette)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22833) bacsis válasza Fenyő (#22831) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó akkor kukázzuk az EMM386-ot... Viszont aznélkül nem nagyon akar felvánszorogni a GUS drivere :U
eccerre az EMM386 és az iylen hardveres UMB driver felejtős?
hogy működik egy ilyen UMB driver?ill hogy lehet életre kelteni?
egy ilyennel lehetőség van akkor akár végtelen mennyiségű programot/drivert betölteni a config.sys-be?

(#22834) DarthSun válasza bacsis (#22833) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A GUS installálása után kiveheted az emm- et, csak a telepítőnek kevés a 640k- ban maradó ram. Mondjuk utána is kell sok cuccnak a nagy konvencionális ram, tehát nem árt valami megoldás.

(#22835) bacsis válasza DarthSun (#22834) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oké akkor tegyük fel, hogy fel van rakva a config.sys-ben minden, ki van véve az EMM386, helyette jöhet akkor valami más megoldás, hogy ne fossa össze magát :R

(#22836) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én meg a következőre nem találok magyarázatot: a nemrég épített P1- be bedobtam egy 100Mbit- es hálókártyát. A Win7- es lapos és ezen gép között a másolgatás mégis csak 3-400k/s- al ballag :DDD

(#22835) bacsis : igen, például amit Fenyő mondott, umb driver, de azt még nem használtam. Qeem- et valamikor használtam, nemtom ez hasonló-e :U

[ Szerkesztve ]

(#22837) Fenyő válasza bacsis (#22833) üzenetére


Fenyő
őstag

Első körben nyugodtan próbáld ki 64 vagy 128-ra növelt dma bufferrel (az tényleg csak néhány leütés az emm386-os sor végén), aztán meglátod mennyire vagy megelégedve vele (feltéve, hogy működik).
Emm386 és harvderes umb együtt felejtős, hiszen ugyanarra a memóriaterületre (640k-1m) fáj a foguk.
Hardveres umb driver működésre bírásához először konkrétan az alaplapon csücsülő chipsetet kell kideríteni, amihez aztán ki lehet választani a megfelelő progit, amiben van hozzá támogatás, az ingyeneseket kézzel kell beparaméterezni (de mindegyikhez van jó hosszú részletes leírás, annyira azért nem ördöngösség), míg a Last Byte pl. ha tudod a pontos chipsetet automatikusan beparaméterezi magát a config.sysbe.
Végtelen mennyiségű programot természetesen így sem tudsz az umb-be tölteni (ill néhány dolgot pl az xms-be is be lehet tölteni a Helix memory managerével (pl mscdex, smartdrv)), hisz az véges, de okos (pici) és jó sorrendben betöltött driverekkel, megfelelően beállított, lehetőleg nem fragmentált umb-vel azért elég jól le lehet szorítani a rezidens progik memóriaéhségét.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22838) bacsis válasza Fenyő (#22837) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miért nem lehet az 1MB fölött memóriába drivereket tölteni még így sem?

(#22839) Fenyő válasza bacsis (#22838) üzenetére


Fenyő
őstag

Jó kérdés, hogy miért csak a Helix-nek jutott eszébe ilyesmi, és miért csak 3 driverre (mscdex, mouse, smartdrv) csinálta meg, hogy xms-be is lehessen tölteni őket, amiből igazán csak az mscdex hasznos, a mouse-ra, ott a ctmouse ami csak 3k-ot eszik, a smartdrive meg hasznos tud időnként lenni, de az is azért össze tud akadni ezzel-azzal, szóval alapesetben nem biztos, hogy érdemes betölteni, hacsak nem rahedli pici fájlból álló adatbázissal dolgozunk.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22840) DarthSun válasza bacsis (#22838) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mert a dos- os drivernek kompatibilisnek kell lennie a dossal, a dosnak pedig a régi rendszerekkel, pld XT. Címterület: 2 20 × 1 byte = 1048576 bájt vagy 1 megabájt.
A dosnak azonban alapból csak a 640k terület szabad, 384k az egyéb rendszerszintű cuccoknak van fenntartva. 286, 386 procitól vannak technikák ide betölteni úgy hogy a dos magáénak lássa a progit, ill még egy kis szelet hma lett beépítve, ami 1M fölé mehet.

(#22841) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekes azért ez a Win98 (SE nélküli, magyar) a Wifi és a 7Zip (Dos-ban jó) se akar menni vele, a Win95 OSR2.5-ön (angol) simán mentek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22842) bacsis válasza DarthSun (#22840) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahha, jogos :)
Oké, szóval.l holnap kipróbálom, hogy növelem a DMA buffer méretét, azt meglássuk hogy legyen tovább :) :R

(#22843) DarthSun válasza zoltanz (#22841) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Wifi nekem 98SE alatt sem megy, ill. elindul, egy ideig megy aztán rendszerint eldobja.

(#22844) bacsis válasza DarthSun (#22843) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oké akkor látom ez nem csak nálam van így :DDD :U

(#22845) zoltanz válasza DarthSun (#22843) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezen meg sem nyekken, Win95-el nem dobálta nagyon a kapcsolatot.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22846) zoltanz válasza zoltanz (#22832) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem is attól állt helyre hanem, hogy felraktam a Wifi driver-eket. (ha azután leszedem ezt, akkor is jó marad az NV illesztőprogramja) :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22847) benedekco válasza bacsis (#22838) üzenetére


benedekco
addikt

qemm megintcsak, van benne egy loadhi.com állomány azzal kell meghívni az adott exe-t és a magasba tolja azt

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#22848) bacsis válasza benedekco (#22847) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh megoldottam nagyon egyszerűen!
először GUS 7-es IRQ-ra, 240-es báziscímre, aztán felraktam a SCSI-t 334-es bázis címre álíltva, majd utána jött az AWE32 220-as bázis cím, 5-ös IRQ, totál kigyomláltam a config.sys-t és autoexec.bat-ot.. így DOS6.22 alatt a doom1 és 2-ben választhattam hogy AWE32 vagy a Gravis adja a muzsikát, hibátlanul, közben a SCSI HDD-ről töltött be a játék, és az MFM-ről bootolt a gép.... szal ez így elméletileg bőven okés... jahh, iylen hogy az EMM386.exe be sem volt töltve...
szal elméletileg okés.. most rakom fel a Win3.11-et, ha telepítés után ez nem fog nekem bekeverni még, akkor kész vagyok :DD

(#22849) gban válasza bacsis (#22848) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mondtam én hogy IRQ és társai akadoztak erőteljesen, pláne ha beugrik a képbe egy SCSI kártya is.
Sajnos tapasztaltam elégszer - mindig olyankor kellett ilyenekkel görcsölni, amikor már el kellett volna indulni a géppel a vevőhöz :O

Postázást nem vállalok.

(#22850) bacsis válasza gban (#22849) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak most meg az MFM HDD kezd halódni, mindenféle data reading error-okat dobál ki meg hasonlókat, a Scandisk le sem akar futni valami hibát talál a FAT táblában azt ki is lép :DDD de azérse fogom leformázni... mééég.. küzdök vele egy kicsit :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.