Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50472) Kutya_7 válasza Omli85 (#50470) üzenetére


Kutya_7
tag

Igen 24/7-be használom így. :P
A gép működjön, az meg hogy a környéken pislákolnak a lámpák vagy sem az nem az én gondom... :)
Nem tudom hűteni Prime és IBT alatt sem, mint írtam, de eddig még a socket 63 foknál nem ment feljebb.
Kb. 2 hétig nyúztam a gépet Prime+IBT kombóval, így 4,8-at tudtam kihozni belőle, de úgy döntöttem mivel sem videókonvertálással, sem 3D rendereléssel nem dolgozom (ugye ezek izzasztják meg rendesen a procit), így maradt az általam célnak kitűzött 5,0 Ghz beállítása és tesztelése az általam használt programok/játékok alatt.
Persze majd később jobb hűtővel igyekszem Prime/IBT stabillá tenni, de valószínű ahhoz még durvább feszültség kell majd. ;] (A lap bírni fogja, mert VRM max 63 fokos most :DD )
Mielőtt beállítottam volna az 5,0 Ghz-et már külön-külön is vizsgálgattam a modulokat és hát igen, nem egyformák... :((( (Az első 2 modul viszi akár 1,48V-al az 5,0 Ghz-et Prime/IBT stabilan, de a másik kettő még 1,53V-al sem Prime/IBT stabil)

Úgyhogy egyenlőre ennyi, köszönöm a topicnak/lakóinak, hogy vannak és volt miből okulni/ötletelni. :R

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.