Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Yllgrim válasza NyMRooD (#42961) üzenetére


Yllgrim
őstag

Asus Sabertooth 990FX R2.0 van nekem, csak jot tudok mondani rola, ha tuningolod normalis tap is kell neki, adatlapomon latod mivel hajtom.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43002) EnterR


EnterR
veterán

+200MHz CPU-NB tuning kihatással van valamelyik komponens teljesítményére? Valamint biztonságos, amíg alap feszültségen tuningolom?

PSN ID: marquuard

(#43003) vakond5 válasza EnterR (#42999) üzenetére


vakond5
őstag

Szerintem az összes egyszerre.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#43004) Yllgrim válasza EnterR (#43002) üzenetére


Yllgrim
őstag

En ketfele tuningot nezegettem, egyik a szorzos hagyomanyos, a masik az fsb emelese, ami azert jobb mert tobb komponenst is huzol vele es elvileg jobb magonkenti teljesitmenyt kapsz. ezt nem probaltam valos tesztben bizonyitani, kicsit instabilabb tud lenni a dolog a memoria miatt hiszen azt is huzod ilyenkor figyelni kell a feszre, idozitesre, bar en 4400-ra huzva azon a 20+ on semmi instabilitast nem tapasztaltam eddig.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43005) jeni válasza Yllgrim (#43001) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Mi a különbség a sima és a 2.0 verzió közt az ASUS SABERTOOTH 990FX (R2.0) lapnál?

A gyártói oldal szerint 8.1 kompatibilitás és a AMD FX9000 támog.

[ Szerkesztve ]

(#43006) vakond5 válasza jeni (#43005) üzenetére


vakond5
őstag

iPon-on egy komment:
"Abban különbözik még a sima (nem r2.0-tól) hogy:
-a hátsó kimeneteknél 4 USB 3.0 van a 2 helyett
-ugyancsak itt van egy USB Flashback gomb+ USB Flashback port
-6 SATA 6gb/s +2 SATA 3gb/s helyett 8 SATA 6gb/s van
-van az alaplapon egy DirectKey gomb
-Támogatja a USB 3.0 Boost programot
"

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#43007) Yllgrim válasza jeni (#43005) üzenetére


Yllgrim
őstag

Hat itt az alap es a feljavitott verzio adatlapja, itt tudsz bogaraszni, en azert vettem mert ez a frissebb verzio, az elso generacio hibai kijavitva, kicsit rafrissitve uj technologiakkal... :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43008) jeni válasza Yllgrim (#43007) üzenetére


jeni
félisten

igen,köszi akkor a javítások előnyére váltak egyértelműen a 2.0 rev. lapnál

(#43009) ViZion válasza Yllgrim (#43004) üzenetére


ViZion
félisten

"...az fsb emelese, ami azert jobb mert tobb komponenst is huzol vele es elvileg jobb magonkenti teljesitmenyt kapsz."
Nem. A módja a stabil tuningnak, hogy egyszerre egy dolgot változtatsz, kiszűrhető miért, honnantól nem stabil. FSB emelésnél ezt hogy oldod meg? Nem véletlenül volt régen is extra a szorzózár-mentesség.

Az elvileg jobb teljesítmény kizárt, mert az FSB egy referencia csak, a proci sebességét a szorzó és FSB szorzata adja. Mindegy hogy éred el a mittomén 4 GHz-t, lehet 10×400 vagy 20×200 a sebesség ugyan az. (feltéve ha a többi cucc is azonos értéken megy)

jeni: parancsolj

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43010) Yllgrim válasza ViZion (#43009) üzenetére


Yllgrim
őstag

en nem irtam h az a stabilabb :) azt irtam h tobb komponensnel lehett erosebb magonkenti teljesitmeny növekedés mert tobb minden valtozik. megy a memoria, orajel, ht link, csak nem teszteltem. azt igen, h mindegy melyik megoldast valasztom, 1.27v-on nekem egyforman stabilak 4.4 ghz-en.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43011) ViZion válasza Yllgrim (#43010) üzenetére


ViZion
félisten

Korábban ezt is kitárgyaltuk itt, de még logout teszt is volt: HT link és CPU NB nagyon keveset jelent, ahogy a ram sebessége is (1600 vs. magasabb órajeleknél főleg), mert a rosszabb időzítésekkel a magasabb frekiből származó előny nagy része elenyészik. Gyakorlatilag akkor éri meg ezekre időt fordítani, ha huzamosabb ideig memória sebességre érzékeny alkalmazás fut. Játékban, átlag használatban a gyorsulás nem érezhető. Azért meg felesleges fűteni a rammal, hogy pl. egy filmet 15 perc helyett 14,5 alatt konvertáljon -szerintem.

A mindent tuningoljunk egyszerre továbbra is ott bukik, hogy ha instabil lesz, akkor totózni kell, hogy mitől. Ha egyszerre egy komponenst tuningolsz, akkor meg egyértelmű,ill. jobban kizárható. De kinek mi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43012) MrM94 válasza ViZion (#43011) üzenetére


MrM94
őstag

nagyon nagy +1.
Latom annyit fostad a szot h ph nagyur lettel :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43013) Yllgrim válasza ViZion (#43011) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ezt en ertem, ezzel nincs is gondom, de az uncsi h huzom a szorzot es tuningoltam...
En szeretem bonyolitani a dolgokat, bar azert eleg jol ki lehet sakkozni a dolgokat :) eljatszok a szorzoval egymagaban, aztan eljatszok a memoriaval, es aztan jon az fsb, ahol nem piszkalom a szorzot, a memoriat tudom meddig vihetem es voila, keplet megoldva :)

De letesztelem igy is, ugyis a teljesitmenyeket, fix feszultseg, fix pteszt kornyezet, egyikben a szorzoval jatszok, a masikban az fsb-bel, csinalok 3-3 tesztet es felrakom az eredmenyeket. majd holnap, most aluka.

Nem azt mondom h nincs igazad, tavol aljon tolem, hanem azt h nem gyoztel meg :) Megcsinalom a teszteket es meglatom :)

ui: azert nem hiszek a kulonbozo oldalak tesztjeinek mert hazudnak, csalnak, manipulalnak (itt nem a PH-ra gondolok). Neked hiszek, csak alatamasztom tesztekkel :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43014) Habugi válasza Yllgrim (#43013) üzenetére


Habugi
addikt

Teljesen normális hogy "játszol" az új konfiggal. Tavaly év végén leptem meg magam vele és szerintem 5-6 hétig nem másztam ki a biosból, rendszeresítettem egy második kijelzőt hogy minden érték/hőfok/stat szem előtt legyen ha játszom, meg akkor is ha nem! :D :P
A második monitorból azóte se "gyógyultam ki"..., pedig egy kis 1280*1024es csatamatróna! :DDD

A lényeg, hogy hosszútávon megfogadd az itteni hozzáértőbbek tanácsát. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43015) MrM94 válasza Yllgrim (#43013) üzenetére


MrM94
őstag

Attol meg nem magad alatt kell vagni a fat,meg megneheziteni a sajat helyzeted.Nem cska annyi van hogy huzzuk a szorzot adunk egy kis feszt,vagy huzzuk az fsb-t es adunk egy kis feszt...Nem ennyibol all a tuning..
A Finomhangolas hol marad? Pl vannak helyzetek ahol a procc szorzobol nem megy tobbet viszont fsb bol igen, vagy fsb bol tobb feszt ker es vice versa... A ram tuning sem abbol all hogy felhuzom 3ghz re 40 40 40 90 idozitesekkel xD.Ott is van egy bizonyos pont,ahol az idozitesek,es az orajel a legjobb teljesitmenyt hozza, ha vigyazni szeretnel rajuk akkor meg a feszt is megnezed,hogy erdemes e ennyivel tul feszelni..Ehh mindegy,vegen lebacnak a modik majd hogy miert irkalok ilyeneket.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43016) MrM94


MrM94
őstag

Né má mit talaltam Es ez stabil is volt :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43017) ViZion válasza MrM94 (#43012) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj cicus, már sztem fél éve megvan ez a rang. Neked köszönhetem, minden nap rendbe kell szedjelek ;] :P

Yllgrim: kísérletezz, tesztelj, nincs ezzel baj. Nekem higgyél ne a szemednek! :D Az összefoglalóban az AMD leírásának higgy, azért ők csak tudják. Szal. ahogy macsek is írta ( :R ) előbb belövöd stabilra mindet külön, majd akár FSB-vel, időzítésekkel, feszültségekkel még lehet kicsit játszani. Persze ki-mennyi időt szán rá.

Az egyszerű és viszonylag problémamentes tuningot írjuk csak itt (szorzó+fesz a CPU-nak, alap beállítások a biosban), mert a többi annyira eltér (minden ram más, procik is, de a hűtés, táp szintén), hogy arra nincs egy általános recept, ezért itt nem is forszírozzuk. Persze ha tudunk, segítünk azok beállításaiban is, extrém esetekben pedig ott vannak a pro tuningosok (Jones, SubaruWRC, Miklosass, stb...) akik tudnak segíteni, de igazából ott már látni kell egyben a rendszert, fórumon át nehézkes. :R

(#43016) MrM94: ááááh, fotosoppp. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43018) EnterR válasza ViZion (#43017) üzenetére


EnterR
veterán

Akkor nem szopakodok vele, így is elég gyenge a lap, nem győzöm hűteni a procival.

PSN ID: marquuard

(#43019) Dollface


Dollface
tag

Sziasztok!

Adott egy 8320-as proci, R9 270X VGA kártya, Be Quiet Top Flow procihűtő és egy GigaByte GA-970A-DS3P alaplap.

Terhelés alatt ( Tomb Raider Ultra beállításokon) 59-60 fok körül van a proci hőmérséklete kb. egy óra játék után, tuning nélkül, teljesen alap beállításon. Ez frankó hőmérsékletnek számít? Ha igen akkor honnantól számít magasnak?

[ Szerkesztve ]

(#43020) BPY-167 válasza Dollface (#43019) üzenetére


BPY-167
tag

Annak tekintetében sok hogy a TR nem valami proci igényes játék. Nekem Crysis 3 alatt 58-59 fok a 8350-esem.

(#43021) Dollface válasza BPY-167 (#43020) üzenetére


Dollface
tag

Köszi!

De gondolom azért pár fok plusz-mínusz függhet a ház szellőzésétől, a szoba aktuális hőmérsékletétől stb..

A kérdésem inkább arra irányult, hogy meddig mehet el a proci hőmérséklete (játéktól függetlenül) és mikor van az hogy inkább pihentetni kellene egy kicsit mert már túl meleg?

(#43022) Pacy válasza Dollface (#43019) üzenetére


Pacy
aktív tag

72c a kupak és 62c a mag. Elvileg ezek a maximumok.

(#43023) Dollface válasza Pacy (#43022) üzenetére


Dollface
tag

Értem.

És pl a Speedfan program (ezzel szoktam mérni) melyik hőmérsékletet mutatja? Kupakot vagy magot?

Vagy esetleg van valami jó kis program erre, ami megbízhatóan mér?

[ Szerkesztve ]

(#43024) Pacy válasza Dollface (#43023) üzenetére


Pacy
aktív tag

A kupakot mutatja. Hwinfot szedj le, nézd meg azzal egyszer egy kiadós játék után. Az írja mind a kettőt. Ezek után már tudni fogod mennyi a kettő közötti különbség.

(#43025) Dollface válasza Pacy (#43024) üzenetére


Dollface
tag

Rendben, nagyon köszönöm a segítséget és az infókat! :R

Este letöltöm a programot és tesztelek :)

(#43026) Stylerr


Stylerr
addikt

AMD-n nincs kupak, szóval inkább a maghőre figyelj, az a lényeges, hogy 62 fok fölötti hőmérsékletet ne nagyon érjen el.

(#43027) ViZion válasza Stylerr (#43026) üzenetére


ViZion
félisten

Jó, akkor socket temp, az alaplapi szenzort értette ezen. Open HW monitor is jó, azt szeretem.

Macsek: inkább kevés haj, mint kapafog... ;] Te...Teeeee.... Macskanyúl! :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43028) MrM94 válasza ViZion (#43017) üzenetére


MrM94
őstag

Ne magadbol indulj ki :DDD Most latom az avatarodon,hogy van 3 hajszalad azt is a lotton nyerted :DDD
Nem tudok fotoboltozni :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43029) Yllgrim válasza ViZion (#43017) üzenetére


Yllgrim
őstag

koszi, Melyitem a tudast amihez ti is hozzajarultuk es halas is vagyik erte. imadok vitatkozni de csak a jo ertelemben es minden ranacsot meghalgatok :) jobban el fogok megmelyedni ebben a dologban, nem mintha kellene a plusz kakao, hanem mert fun :)

rengeteg beallitas van itt amit meg meg se neztem.

uh jo kis kalandok varnak ram:)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43030) Habugi válasza Yllgrim (#43029) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt egy jóképességű Intel fanboy se mondhatta volna szebben!! ;]
FX-el csupa kaland az élet! :K :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#43031) pipo112


pipo112
senior tag

Szép estét az uraknak !
ma végre neki tudtam látni az oc-nak amit kétkedve kezdtem mert alapon a proci 1.356v kért ami nem azt mutatja hogy valami über brutál tunning példány , most ott tartok hogy ezen a feszültségen 4,4ghz-re rántva 4 kör IBT stabil max kupak 54C- magok 43C na de várjuk ki a végét

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#43032) Dollface válasza Stylerr (#43026) üzenetére


Dollface
tag

Letöltöttem a HWinfo programot, le is futtattam a mérést, de a CPU-nál többféle hőfokot is mutat...melyik jelzi a maghőt? Olyan infók vannak hogy: CPU0 , CPU0 Package valamint ITE IT8728F Temperature 1, Temperature 2 és Temperature 3.

(#43033) Pacy válasza Dollface (#43032) üzenetére


Pacy
aktív tag

Rosszul mondtam... :B Aida64 kell neked. Sorry :B

(#43034) Dollface válasza Pacy (#43033) üzenetére


Dollface
tag

Oké, szedem azt :) Éreztem én hogy itt valami nem oké ;)

(#43035) pipo112


pipo112
senior tag

Ajj 6. Kör és elbukott vcore 1.356 cpu/nb 1.200
biosba a többi llc ultra/high
apm off , c1e+c6 State enabled epu off
most emeltem 1 lépcsőt a feszültségen Mindkettőnél azt teszt

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#43036) Dollface válasza Pacy (#43033) üzenetére


Dollface
tag

Oké, megvan. Az érzékelő opciót választva a CPU-nál látok egy értéket (most éppen 14 Celsius). Ez a maghőt jelenti?

[ Szerkesztve ]

(#43037) ViZion válasza Dollface (#43036) üzenetére


ViZion
félisten

igen, de az idle nem pontos, csak terhelés alatt lesz kb. °C-ra azonos. Kupakot/alaplapi szenzort nézd, illetve azt, ami a legtöbb, abból baj nem lehet :D
Open HW monitor is jó, írtam má'

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43038) Dollface válasza ViZion (#43037) üzenetére


Dollface
tag

Az alaplapi szenzor simán "alaplap hőmérséklet"-ként szerepel,igaz? Tehát ez a kupak hőmérséklet? Az most 36 celsius.

(#43039) ViZion válasza Dollface (#43038) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom az hogy írja. Van a chipset és van a kupak hő az alaplapnál, meg vannak a magok, amik egyformák kb. ezt ki tudod szűrni. Nem használok Aida-t... majd megmondják mi micsoda ott, főleg hogy magyarították...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43040) EnterR válasza Dollface (#43038) üzenetére


EnterR
veterán

Az az alaplapi chipset hőmérséklete, az nálam is 36 fokos. HWiNFO-t figyeld. Ott van socket, és package hőmérséklet. A socket a "kupakhő", a package meg a számolt maghő.

PSN ID: marquuard

(#43041) pipo112


pipo112
senior tag

Na végre ibt lement 1.356V- vel 4,4ghz most hagyom szokja egy kicsit azt jöv héten megnézem mi a vége

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#43042) Dollface válasza EnterR (#43040) üzenetére


Dollface
tag

Package megvan, socket-et nem találok...

(#43043) EnterR válasza Dollface (#43042) üzenetére


EnterR
veterán

Elnézést, rosszul írtam. :R

Ilyet keress.

PSN ID: marquuard

(#43044) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Egyelore pihentetem ezt a tuning projektet, megveszem a vizet, az lekuzdi majd a tuning es az FX-ek legnagyobb ellenseget, a hot, es akkor majd adok neki, most 4.4-en elvagyok.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43045) EnterR válasza Yllgrim (#43044) üzenetére


EnterR
veterán

Eredményeket majd oszd meg velünk is. :C

PSN ID: marquuard

(#43046) Yllgrim válasza EnterR (#43045) üzenetére


Yllgrim
őstag

Osszeraktak itt nekem egy 400£-os szettet, most sohajtozok, mert igazabol megvan par nap alatt a ravalo, csak asszony nekiall sapitozni, uh elosztom 2 fizura (2 hetente osztjak) es okosban megepitem :)
Meg alakitgatom a szettet, nem tudom tobb vagy kevesebb lesz vegul :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43047) ViZion válasza Yllgrim (#43046) üzenetére


ViZion
félisten

"kicsit" soknak tűnik, eléggé overkill FX-re ennyiért víz, hacsak nem több VGA és azokat is hűtenéd. D5 pumpa, MO-RA3 meg egy jó blokk és harmada csak...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43048) Yllgrim válasza ViZion (#43047) üzenetére


Yllgrim
őstag

Egyelore itt jarok, szeretnem bepakolni szepen, kiledezni es utana meghajtania dragat.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43049) ViZion válasza Yllgrim (#43048) üzenetére


ViZion
félisten

Jujj, nagyon slim radiátorok azok...
Nálam procira a 30-as 360-as KEVÉS, ha halkat is akarok, ezért kap még egy 360-as, 45 vastag radit. Neked a VGA is fűti... bizony oda kell fújás játéknál. A kettő radi ~100 font, a MO-RA3 pedig 130 font, jóval nagyobb felülettel. Házba az nem fér be, de halk... :DDD

Ventivezérlőnek Scythe, Bitfenix cuccok is jók nagyon, vagy mint jelenleg nálam: 7/12 V kapcsolás, kész. Csak elfelejtem néha átkapcsolni, mondjuk akkor sincs gáz, de kicsit melegszik a cucc. Pumpáról nemrég volt szó (3-4 napja kb.), ennyit bármi elbír, hangban meg jött pár jó ajánlás a vizesbe.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43050) Dollface válasza EnterR (#43043) üzenetére


Dollface
tag

Nekem így néz ki a lista. A maghő megvan ( CPU Package) de hol van a "kupakhő" ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.