Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) lovas001


lovas001
aktív tag

Nálam ennél jobb eredmény nem várható ezzel a hűtővel meg tápal :D . Így is 82 fokos maghő cinebencnél 3X lőtte le agépem overheating miatt :DD

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#50502) Omli85 válasza Yllgrim (#50498) üzenetére


Omli85
őstag

Jó ötlet ez a kis házi versen :DD :R

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#50503) hackeeeee válasza ViZion (#50499) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor van értelme, ha jó időzítésekkel megy.

Vagyis, ha mondjuk 8-9-8-22-t megy 1600on, akkor úgy még jól járhat vele az illető, ha 9-10-9-26 körüli időzítésen megy 1866-ot.

Véleményem szubjektív...

(#50504) ViZion válasza hackeeeee (#50503) üzenetére


ViZion
félisten

Talán 9-9-9-27 1T, de majd meglesem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50505) hackeeeee válasza ViZion (#50504) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A CR természetesen 1T. :K

Próbálkozni kell, ha 1,5V-s a modul, akkor mehet neki 1,60-1,65V, de több semmiképp. De ezzel Neked nem mondtam újat. :)

Véleményem szubjektív...

(#50506) ViZion válasza hackeeeee (#50505) üzenetére


ViZion
félisten

hahhh, miket írsz! Természetesen 1,52-1,54 V-on. 1,65 V volt olyan modulom anno, ennek nem adok annyit. Mondom, h gyáva vagyok! Meg nem lenne pénzem megint 16 GB ramot venni...

Nekem 1,5 V 2×8 GB HyperX Blue van.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50507) hackeeeee válasza ViZion (#50506) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha 1,5V-s 1600-on, akkor feszesebb időzítéssel sanszos, h nem fog 1866-ot menni, sőt 1600-on sem fog jobb időzítéseket produkálni.

Természetesen Én 2*4GB-vel kapcsolatos időzítésekről beszélek. :) 8GB-s moduloknál nem biztos, hogy menni fog.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50508) MinionFlasH válasza Yllgrim (#50500) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Ez király!
A fórumon alig van jelen 6300-as tulaj, mivel az enyém az egyedüli nevezés a 4.1ghz-el, én nyertem a kategóriámba!!! :DD

Mit kapok???? :DDD

(#50510) ViZion válasza MinionFlasH (#50508) üzenetére


ViZion
félisten

Ne viccelj, szégyen annyin járatni... enyém a dobozban többet ment ;] :D

ElDiablo is biztosan tesz erre a freki pár megjegyzést :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50511) MinionFlasH válasza ViZion (#50510) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

A szabályok fentebb le vannak fektetve, tuningnak tuning, más nevező nincs, kérem a jussom! :DDD

(#50512) aftercooler válasza MinionFlasH (#50511) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Az fx 6300-as cpu-m megfelelne egy GIGABYTE Radeon R9 280 WindForce 3 OC VGA-hoz?

Köszi!!

(#50513) MinionFlasH válasza aftercooler (#50512) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

NA MOST MENJ INNEN!!! ;)

Egy kis nafta marad benne de, ha tuningolsz (mint én :DDD ), szerintem nem rossz!

(#50514) MiklosSaS válasza MinionFlasH (#50513) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:DDD :DDD :DDD , mindjart megyek es veszek 2-3 darab 6300-ast ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50515) rappit4 válasza GeronimoTama (#50485) üzenetére


rappit4
őstag

Ugyan ezt néztem én is. Biztos, hogy jó ez, mivel a sima HR-02 a venitben más.

(#50516) MinionFlasH válasza MiklosSaS (#50514) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Áhh látod nem érdemes, a "szponzorok" egy zselés szaloncukrral se támogatják a jövő bajnokait! :D

Pedig én úgy terveztem, hogy a nyereményem csomagolását szétosztom a topiklakók között. :DDD

(#50517) Habugi


Habugi
addikt

Macsek, Sas'bá, elvtarsúr:

Thx, én pedig a PH legjobb fej Intelesei előtt hajlok meg! :R

(#50493) hackeeeee:

CB-k feltolják a BIOS-ban beállított értékig, a 3DMarkok valamilyen okból nem, beérik kevesebbel. Ugye a Gigabyte féle forceolt High LLC-s csízió..

(#50494) lovas001:

:C

(#50498) Yllgrim:

Ha Win7-ed van tedd rá az FX "optimalizáló" patcheket (nemrég linkeltem), sokat lendít a Vantage problémán! :K
Kisebb hűtősök kedvéért bevehető a CB R11.5 is, nem büntet akkorát mint a 15ös, cirka olyan a viszonyuk mint a Vantage > Firestrike physics tesztje!

A holnap nálam felejtő, a vasárnap még kérdőjeles szóval ma este szakítok időt arra, hogy lepörgessem 5.2-n a Vantage/CB R15 duót is.., Firestrikeot pedig finomhangolom mert lovas topictárs eredménye nem viccel. :D

Lets Rock!

Kis nosztalgia azoknak, akik még nem a COD generáció tagjai voltak: [link]
Játszunk úgy a procikkal, mint VERTEX a húrokon! 2:43 :Y

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50518) hackeeeee válasza Habugi (#50517) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szóval, kerek 1,5V, az pöpec. :)

Véleményem szubjektív...

(#50519) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Én is csatlakoznék a "versenyhez" de a gyári hűtő bekorlátoz. ;] 4 ghz így is megvan 1,24x v-on. Lehet hogy elgurul majd a gyógyszer, és a legjobb fellelhető léghűtőt beszerzem, csak nem tudom melyik most a top1! :F

(#50520) EnterR válasza ->Raizen<- (#50519) üzenetére


EnterR
veterán

Top 1-et nehéz mondani, de a SilverArrow IB-E nagyon jól végzi a dolgát, hasonlóan a Phanteks kéttornyosához.

PSN ID: marquuard

(#50521) Yllgrim válasza Habugi (#50517) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ja, azok fent vannak, 5Ghz siman megy 1.48-al amit fent linkeltem, ha felrakom 1.5-re talan jobban teljesit, majd holnap, pakolj fel ma, es holnap szetnezek en is :)

Pasztazok, felkenem a terminator t1000-et es meglassuk, vagyis ujrakenem :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50522) GeronimoTama válasza rappit4 (#50515) üzenetére


GeronimoTama
tag

Leghamarabb jövőhéten rendelek hozzá ventit, még egy jó szellős ház kellene és szerintem az egy Zalman z3 lesz.
Ez a venti ami rajta van nem is tudom hogy hova lenne jó.

GTAO: tamadotcom

(#50523) pipo112


pipo112
senior tag

üdv az urkanak!

Beszállnék én is a versenybe (miért ne) csak hogy ne árválkodjon az a 6300-as a 6 magosok között ;]
Jelenleg 4,6 üzemel 1,43V-al ibt , Prime és OCCT stabil üzem módban .
remélem megy ez még majd feljebb is jó lenne az 5GHz 1,5V környékén akkor elmodhatnám én is , hogy kifogtam az arany halat kockát :))

majd akkor kéne link ahova lehet tolni a(z) eredményeket.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50524) Yllgrim válasza pipo112 (#50523) üzenetére


Yllgrim
őstag

Dobald ide fel vasarapi estig a legjobb eredmenyeidet es osszesitjuk :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50525) pipo112 válasza Yllgrim (#50524) üzenetére


pipo112
senior tag

ok :) majd holnap meg is csinálom

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50526) MiklosSaS válasza pipo112 (#50523) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Heheheh....de reg dumaltunk. Hol jartal ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50527) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali :))
Szerintetek jól jártam ?
Elcseréltem a leírásomban lévő lapomat erre [link] jó üzlet volt ? :DD
(+ ráfizetéssel persze )

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50528) pipo112 válasza MiklosSaS (#50526) üzenetére


pipo112
senior tag

hejj tényleg régen :K el voltam veszve melóban, hazaérve örültem ha pihenek most kezdek magamra találni végre :) a hétvégén benézek off-ba is majd mesélek ,történt sok minden mint a mesékben :DDD .

úúú 2700 hsz szép annyit nem biztos hogy végig nyálazok de majd átfutom (sprintelem ) :DD

ejj ennyi az idő mingyárt indulhatok melózni :O , de legalább egy jó cimbivel tolom az esti műszakot :)

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50529) MiklosSaS válasza pipo112 (#50528) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor varunk az OFF-ban majd irj amikor idod/kedved van.

(#50527) PofaJenö: igen, jo uzlet volt. Az egyik legjobb AM3+ lap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50530) rappit4 válasza GeronimoTama (#50522) üzenetére


rappit4
őstag

Én egy Z9-el szemezgetek. Az a venti pl. jó a borda másik oldalára :D (Kétoldalú ragasztó megfogná szerintem.
Más: ViZion leírása alapján (:R) belőttem 4.0 GHz-re a procit, nagyon pöpec, mondjuk ezzel az alacsony fordulatú hűtővel felmegy 60-ig, ha meghajtom.

(#50531) PofaJenö válasza rappit4 (#50530) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Jó a Z9 az van nekem is gyárilag 2 venti van rajta 1 elöl 1 hátul , 7 a max amit rá lehet tenni :D

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50532) GeronimoTama válasza rappit4 (#50530) üzenetére


GeronimoTama
tag

Én meg már azt sem tudom melyikkel szemezgetek, de szerintem az olcsósága miatt lesz a z3, z9-et néztem én is először csak ház 285mm hosszú a mostani vga-m és max 290mm-es fér bele, későbbiekben ez még lehet gond.És a z9-en nincs előlapi usb 3.0 de a z3-on van.

4.0? remélem szerzel rá ventit és 4,6-4,8 alatt nem nyugszol :D

GTAO: tamadotcom

(#50533) rappit4 válasza PofaJenö (#50531) üzenetére


rappit4
őstag

Az király, nekem a mostani gagyeszban van egy 12cm-es és egy 8cm-es, akkor az még pluszba belerakom és csak nem lesz melege.
(#50532) GeronimoTama:
Nekem most egy GTX 970-em van, amit egyhamar nem tervezek lecserélni és az eléggé pici, 269mm. Az előlapi csatikat úgy sem kötöm be, mert a gép hátulja hozzám van közelebb.
Természetesen a 4.0 csak a kezdet, de már ennek is örülök, mint majom a farkának :DDD

(#50534) PofaJenö válasza GeronimoTama (#50532) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hát most vegyél Zalmant mert ki tudja meddig lesz [link] :F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50535) Beretvás


Beretvás
addikt

benchmark eredmények kellenek vagy cpu-z valid?

(#50536) GeronimoTama válasza PofaJenö (#50534) üzenetére


GeronimoTama
tag

Jövőhéten már intézem ha annál állapodok meg. Erről hallottam, remélem azért még egy ideig kapható lesz.

GTAO: tamadotcom

(#50537) lovas001


lovas001
aktív tag

Szerintetek hogyha megtámogatnám egy ilyennel a cpu hűtőm lenne érdemi fejlődés? vagy a 4 hőcső miatt nem tudja ugysem elvonni elég gyorsana hőt ?

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#50538) Yllgrim válasza Beretvás (#50535) üzenetére


Yllgrim
őstag

Benchmark :) linkeld a kepekkel ahogy feljebb mi is betettuk :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50539) Beretvás válasza Yllgrim (#50538) üzenetére


Beretvás
addikt

cb 15 jó? 3d markot nem tudom , hogy vagy honnan kéne leszednem főleg, hogy melyiket..

(#50540) Yllgrim válasza Beretvás (#50539) üzenetére


Yllgrim
őstag

Firestrike es vantage. steamen trial fent van.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50541) Beretvás válasza Yllgrim (#50540) üzenetére


Beretvás
addikt

csak simán futtassam ahogy felkínálja vagy állítgatnom kellene valamit?

(#50542) Yllgrim válasza Beretvás (#50541) üzenetére


Yllgrim
őstag

Csinalj egy ilyen sime customot, alap bealitassokall, csak physics-el, a tobbit ne piszkald, en az osszeset le szoktam futtatni, mert a VGA-t is szoktam huzogatni :D

A lenyeg a physics score.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50543) Beretvás válasza Yllgrim (#50542) üzenetére


Beretvás
addikt

okés holnap sort kerítek rá...Vagyis ma..xD

(#50544) lovas001


lovas001
aktív tag

Háhá én ezzel fogom hűteni a tesztek alatt ;] [link]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#50545) Beretvás


Beretvás
addikt

vantage hibát dob a vége előtt..:S

(#50546) pipo112 válasza Beretvás (#50545) üzenetére


pipo112
senior tag

Nem stabil a rendszer adj neki feszt

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50547) Beretvás válasza pipo112 (#50546) üzenetére


Beretvás
addikt

stabil az ahol kell.. max akkor nem tolom ezt a vackot..:P

(#50548) Extremex


Extremex
tag

Fx 8320 procinak meddig mehet a hőfok?

(#50549) =HG= válasza Extremex (#50548) üzenetére


=HG=
addikt

72C

(#50550) Habugi válasza Beretvás (#50547) üzenetére


Habugi
addikt

A tunning feelingjéhez nagyban hozzájárul az ehhez hasonló gondok megoldása. Az egyik legjobb részről mondasz le ha ennyivel elintézed!
Egyébként a Vantage CPU tesztje híresen háklis a kicsit is instabil tunningokra, annyira, hogy kb szállóige lett az, addig nem stabil egy FX tunning amíg nem Vantage álló!
Nálunk jóval régebbi motorosok nem véletlenül üdvözölnek minden magasabb órajelen lefutott Vantage scoret/eredményt. Egyébként ha Win7-ed van dobd rá az M$ féle FX "patcheket" ha még nem tetted meg.
Minden másra pedig (Win8.* ;] ) ott a fesz emelés és finomhangolás..! ;) :R

(#50544) lovas001:

Az igen.. :Y , ezzel már lehetne 1.6V-al C3 WTTJ tesztet nyomatni!
Az a baj sokat kellene előtte takarítani, mert olyan tempóra gyorsítja a porszemeket.., szerintem már károsítanák az alkatrészeket..! :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.