Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) ->Raizen<- válasza Ueda (#1000) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én csak reménykedek hogy jobb lesz viszont nem vagyok önmagam ellensége hogy leváltsam az x6-ost ezért: [link]

(#1002) Pug válasza ->Raizen<- (#1001) üzenetére


Pug
veterán

Itt pedig nem tűnik annyira harmatosnak... :U

Ahol meg még optimalizáció is van a teljesen új architektúrára, ott kifejezetten kellemes, ha normalizálódik az ára, akkor nekem kell egy :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#1003) ->Raizen<- válasza Pug (#1002) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én arra próbáltam rávilágítani hogy modulon belül egy feldolgozó mennyire gyenge. :R

(#1004) lee56 válasza ->Raizen<- (#1003) üzenetére


lee56
őstag

Látszik mondjuk hogy magasabb órajelekre tervezték az egészet, na meg többszálú feldolgozásra.

No Comment

(#1005) kop8 válasza ->Raizen<- (#1001) üzenetére


kop8
őstag

Ez egy jól átlátható teszt szerintem, ahol jól látszik hogy a 4magos a 4magos phenom ellen eséjtelen azonos órajelen!

Itt valami nagy bakit követtek el az AMD-nél, vagy ez a 8 magos proci csak 4 valójában, vagy hogy van ez?

Így olcsóbb kelle hogy legyen az fx mint a phenom :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1006) ->Raizen<- válasza kop8 (#1005) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mikor kivonják a phenomokat végleg a piacról és a mostani phenom 2 x4 955be szintjén lesz a legkisebb 95w tdp-s 8 magos bulldozer árban akkor meg fogja érni 5 ghz oc-val ;] !
Azokra értem hogy meg fogja érni nekik akik p2 x4-ről váltanának. Most nagyon sokat fogyaszt a b2 stepping-es bull.

[ Szerkesztve ]

(#1007) Borokafa válasza kop8 (#1005) üzenetére


Borokafa
őstag

Csak ne reklamáljon kéremszépen :DDD
Érdemesebb lesz megvárni a következő steppinget szerintem.
Az remélhetőleg olcsóbb és jobb is lesz.

(#1008) Pug válasza kop8 (#1005) üzenetére


Pug
veterán

Én csak azt kérdem, hogy kit érdekel az azonos órajel? :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#1009) kop8 válasza Borokafa (#1007) üzenetére


kop8
őstag

Szerintem hamar jön majd az új stepping mert ez a mostani fx nem valami jó :DDD

Én is vettem lapot az új procikhoz de nem sok értelem volt, nem ezt várta volna az ember egy 8 magos procitól, de a négymagostól sem.....

Pug

Engem érdekel!

Nem lehet hogy az új fx-ek csak akkor érik utol a phenomokat ha 5000mhz-en mennek egy 3,7-es phenom ellen és közben meg dupla annyit fogyasztanak.....

Vagy örülünk mert van egy rossz procink (FX) de legaláb megy 4,6Ghz-en vagy többön...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1010) Ueda válasza kop8 (#1005) üzenetére


Ueda
senior tag

Abunak van igaza. Ezek nem asztali procik, hanem szerverprocik és ott is a helyük. Itt asztalon meg lehet szenvedni velük. A kutyából nem lesz szalonna, vagy : " A gulyásleves legyen gulyásleves." Ilyen szír-sz@r laptop (Intel) meg szerverprocikkal akarják kiszúrni a szemünket. :W Ettől függetlenül persze, ha jól sikerülnek a későbbi példányok be lehet vásárolni belőle, de a lényegen ez sem változtat (Go to Abu :) )

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#1011) ->Raizen<- válasza kop8 (#1009) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ott a pont! :K

(#1012) Pug válasza kop8 (#1009) üzenetére


Pug
veterán

Nem lehet hogy az új fx-ek csak akkor érik utol a phenomokat ha 5000mhz-en mennek egy 3,7-es phenom ellen és közben meg dupla annyit fogyasztanak.....

Arra még nem gondoltál, hogy az architektúrából szátmazó előnyök teljesítményben talán majd csak olyan alkalmazásoknál fognak megmutatkozni, amik ki is képesek azt használni... :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#1013) dezz válasza ->Raizen<- (#988) üzenetére


dezz
nagyúr

"Ha 3 szál terhelésnél fog 5 ghz turbót kapni 2 modul még az kevés lesz."

Játékokban önmagában talán kevés lenne, de sokszálas alkalmazásokban most is ott van a 2600K nyomában, sőt esetenként meg is előzi. +500 MHz alapórajel be is biztosítja az utóbbit.

(#995) kop8: Már miért ne lehetne jobb. Jelenleg jópár tényező hat erősen negatívan.

(#1000) Ueda: Vagy már van egy AM3+ vagy AM3+-t támogató AM3-as lapja, és olyan alkalmazásokat futtat, amikben jobb, mint az X6 (ill. esetenként a 41xx is jobb, mint az X4), plusz bízik abban, hogy a patchek és az új utasításkészletek bevetésével még javul a helyzet.

(#1003) darky@: Nem olyan nagyon gyenge, más tényezők is vannak itt.

[ Szerkesztve ]

(#1014) kop8 válasza Ueda (#1010) üzenetére


kop8
őstag

H a szerver procik akkor ott a helyük, nem a mi gépeinkben :K

De akkor nem értem miért várta mindenki ezeket a procikat ha szerverekbe valók?

Vagy most hogy látszik hogy az átlag felhasználóknak nem jön be a proci tudása azt mondják szerverbe való :F

1013 dezz

Én örülnék ha javítanának a teljesítményen, de iszonyat nagy a lemaradás....
De várunk hátha lessz valami előrelépés :K

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1015) kop8 válasza Pug (#1012) üzenetére


kop8
őstag

Én most csak azt látom hogy az új architektúrából szátmazó előnyök jelenleg még hátrányok, de remélem javolni fog a helyzet!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1016) Ueda válasza ->Raizen<- (#1011) üzenetére


Ueda
senior tag

Bizony ott a pont ! Vásárlás helyett új filozófia : 4 mag 2800 Mhz-en mindenre elég ! :D

kop8 : Személy szerint azt hittem, hogy asztali fronton is be fognak válni. De majd a szakértők elmondják, hogy mi-miért hogy van. Ez az új architektúra lehet hogy 64 maggal vagy mittudomén jól fog muzsikálni, de hogy velünk akarják megfizettetni az átmeneti időszakot az nem etikus. Persze mikor volt utoljára etikus a világunk ?

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#1017) Oliverda válasza ->Raizen<- (#988) üzenetére


Oliverda
félisten

A 2,1 milliárd durván bő 1/3 része üzemel magfeszültségen.

Amúgy a turbó nem alapfeszen megy, hanem emeléssel (ahogy az X6-nál is):

Nyilván az lenne a legjobb, ha nem kellene feszültséget emelni a turbóhoz, mert akkor alacsonyabb lenne a fogyasztás.

Az újabb steppingtől szerintem plusz 300-400 MHz-et lehet várni az alapórajelhez és a turbókhoz. E mellé még még jó esetben bejöhetne az is, hogy kevesebbet fogyaszt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1018) Ueda válasza Oliverda (#1017) üzenetére


Ueda
senior tag

De ha a legjobb procikat beválogatják szervernek, akkor a júzernak hogy marad normális proci ? Ezek mind köhögni fognak . :B

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#1019) Oliverda válasza Ueda (#1018) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezért kell az újabb stepping, pontosabban revízió.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1020) lee56 válasza Ueda (#1018) üzenetére


lee56
őstag

Ha te gyártanád a procit, hova adnád el a legjobban sikerült példányokat először? Ahol 200 $-t kapsz érte, vagy ahol 1000et? :)

A válasz a kérdésedre meg, idővel, amikor jobb kihozatal lesz a gyártósorokon, és ahogy Oli is mondta kicsit csiszolnak rajta :P

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#1021) Ueda válasza lee56 (#1020) üzenetére


Ueda
senior tag

10 %-ot a legjobb példányokból félretennék a népnek is. :D

Hát de akkor az első asztali példányok semmit sem érnek.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#1022) lee56 válasza Ueda (#1021) üzenetére


lee56
őstag

Arany szived van :DDD Viszont az AMD kétlem hogy megengedheti magának hogy jótékonykodjon :) Max ha muszáj :)

Az hogy semmit, azért erős túlzás, de tényleg nem véletlen hogy még kiadás előtt csökkentették az árukat az FX-eknek, szeretnének azért eladni belőle, látszik :)

@ kop8 : Én a magam részéről megmondtam előre hogy enhanced bull-t szeretnék, majd valamikor 2012 közepén, nem sietek sehova :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#1023) kop8 válasza lee56 (#1022) üzenetére


kop8
őstag

De nem sokat fognak :DD

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#1024) ->Raizen<- válasza kop8 (#1023) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szerven szinten fognak. Itt az asztali prociknál is vinni fogják mert egy idő után nem lesz phenom 2 a polcokon csak az fx-ek és az emberek többségét nem érdekli a tuning csak az ami a dobozra van írva hogy 8 mag 4 mag stb sok a laikus.

(#1025) FireKeeper válasza ->Raizen<- (#1024) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

valahogy ki kell szórni azt a sok B2-t ;]
egyébként a jövőbeli C0-ra épülő prociknak más lesz a jelölése/típusneve, vagy marad a kupakon-lévő-kód-elemezgetése módszer?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1026) ->Raizen<- válasza FireKeeper (#1025) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Tényleg adjál már kölcsön egy időgépet és akkor megyek és hozok neked tesztpéldányt a c0 steppingből jó? :DD

(#1027) FireKeeper válasza ->Raizen<- (#1026) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem kell tesztpéldány, hogy a kérdésemre lehessen válaszolni :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1028) #95904256 válasza FireKeeper (#1025) üzenetére


#95904256
törölt tag

A típusnév ( FX ) biztosan marad.

Valószínűleg lesznek olyan változatok amelyekből csak C0 steppinges lesz ( pl. FX-8170 ), de a "kupakon-lévő-kód-elemezgetése módszer" a legbiztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#1029) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Aki a bulldozer tesztek után a magas órajelen járó phenom 2 x4-es prociját i5 2500k-ra akarná cserélni ne tegye!
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1030) subaruwrc válasza Oliverda (#1019) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha jól gondolom még nálad a bull sample. esetleg ilyeneket hogy wprime vagy 3dvantage cpu teszt, nem mutathatsz ?

(#1038) cashback


cashback
őstag

Hát az "egyetlen" használható *kép amiben az Fx magasan győz... :C

Azt mondjuk nem tudom a ram miért is lett olcsóbb AMD esetében... :B

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#1040) FireKeeper válasza cashback (#1038) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mert a 980-hoz tri-kit kell az AMD-hez meg jó a dual is.

Remusz911: neeeee :D

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1041) lee56 válasza FireKeeper (#1040) üzenetére


lee56
őstag

SB-E-hez pedig 4 csatornás memória dukál, ne feledjük :)

No Comment

(#1045) subaruwrc


subaruwrc
félisten

dejó, azt hittem értelmes hozzászólásokból van 15 új :U

(#1046) Konfigos válasza subaruwrc (#1045) üzenetére


Konfigos
őstag

Dettó.Nem értem minek kell teleszemetelni ez a k**** topikot a siránkozásokkal és szenvedésekkel meg a hozzá nem értő hozzászólásokkal.

Ezt most az veszi magára aki akarja:

Próbáltam érdemleges dolgokat kiszűrni a sok jaj de szar veszek i7 2600k-t és társai közül de elég nehéz ennyi hozzászólásból megtalálni azt ami a szakmai része lenne nem pedig debilek vergődését nézni,de sajnos nem sikerült.Engem speciel rohadtúl nem érdekel hogy ki mit várt ki mit vesz,ha gyenge azt akarom tudni miért gyenge nem pedig azt hogy pista911nek éppen tetszik-e vagy sem 500 hozzászóláson keresztül.Van olyan aki képes volt 40x legalább leírni hogy ez mennyire szar,hsz gyűjtés megy itt vagy ennyire sötét pár ember?Kb 700 hozzászolás kuka a topikból.

Na mindegy ez a privát véleményem lehet leugatni érte nyugodtan.
De ha ettől végre befejeződik ez a szint akkor megérte. :)

(#1047) subaruwrc válasza Konfigos (#1046) üzenetére


subaruwrc
félisten

jó alkalom az ilyen balhé a hsz gyűjtögetésre ;)
sokat nem tudok hozzátenni, csak tényleg feltettem egy kérdést a lehető legilletékesebbnek itt a topikba, és akkor fél napig semmi aztán 15 új hsz, na mondom akár eredmények vagy legalább indok hogy miért nem, de némi új info, aztán 12 csillámfaszláma. hát ezt tényleg lehet takaríttatni kéne mert távolról nincs köze ehhez a témához.

(#1048) ->Raizen<- válasza subaruwrc (#1047) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az a f@szlámás dolog már nálam is kiverte a biztosítékot. Komolytalan emberek járnak ide köpködni. :(

(#1049) cashback válasza Konfigos (#1046) üzenetére


cashback
őstag

Lehet tévedek... de: "Az interneten sok helyen találkozhatunk fórumokkal. Ezek a fórumok lehetőséget biztosítanak a felhasználók számára arra, hogy szöveges párbeszédet folytassanak egymással. A fórumokon ezeket az üzeneteket témák szerint csoportosítják, így elősegítve, hogy a fórum jobban átlátható legyen."

Szóval a fórum arra van hogy beszélgessünk... éppen az adott dologról.
Mert hogy a "Szakmai logout"-ban szorítkoznak a lényegre az ok... benne is van hogy szakmai... de itt és most beszélgetés folyik arról hogy most ez akkor jó-e vagy sem...
Ha szidják akkor szidják... abból is kiderül valami...
Sztem lényeges az is hogy lássuk 100 felhasználóból 20-nak tetszik, 30-nak nem... 50 meg még gondolkozik a dolgon.

Viszont az tényleg lényeges hogy most itt kinek miért nem tetszenek a hozzászólások. :DDD

És hogy ne legyen teljesen off a dolog... :U
Azonos órajel, 2,3* több fogyasztás + még lassabb is. Egyelőre nem a gamerek álma.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#1050) subaruwrc válasza ->Raizen<- (#1048) üzenetére


subaruwrc
félisten

mindegy hát idáig tartott a játszótér, mostmár talán a lényegi infoknak marad meg a topik.
én már igencsak kiváncsi vagyok wprime vagy 3d vantage cpu tesztekre

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.