Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) =HG= válasza edeleny (#28996) üzenetére


=HG=
addikt

Te most miről beszélsz ? FX procit csak szorzó emeléssel tuningolunk !CPU FSB-t hagyd 200-on !!
Egy kicsit szerintem olvass utána a témának, vagy nézz meg egy videót youtube-on !

[ Szerkesztve ]

(#29002) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Akadt egy kis lelkesedésem platform cserét illetően, kipróbálnám az FX-t azt ha nem jönne be, maximum visszalépnék a kék oldalra.
Van egy i7 920-m ami megy jó gépházban 4400-s órajelet(régiben annyin használtam), FX8320-ra gondoltam, hogy rápróbálok (ha valaki belemegy addig egy cserébe míg van lelkesedésem)
4500-s órajel alá semmiképp nem adnám, van e reális esélye annak, hogy azért ezt jócskán megugrom mondjuk 300-400MHz-el vagy hagyjam a francba, mert az már inkább a 8350-s kiváltsága és azt meg nem adnak?

Silver Arrow SB-E a hűtőm, konkrétan bármit megfog 24/7-s tuning mellett.

:R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29003) dergander válasza ricshard444 (#29002) üzenetére


dergander
addikt

most egy teszt erejéig akarod a 4.5Ghz+ vagy mindennapi használat/játék hasonló? Mert menni menni fog ha van rendes hűtőd,meg egy komoly lapot nyomj hozzá,mindenestre oda már kell sok fesz :) én 4.4Ghzen járatom,ez minden játék alatt kihajt egy erős VGA-t,felette már csak látvány

(#29004) dergander válasza =HG= (#29001) üzenetére


dergander
addikt

Lehet fsb emeléssel is,pláne hogy a ramprofilok (xmp) fsb emeléssel érhető csak el. A lapomba nemtudom miért csak 1866Mhzig megy a 2133Mhzh ram,csak fsb emeléssel tudok eljutni odáig,sajna :F

(#29005) ricshard444 válasza dergander (#29003) üzenetére


ricshard444
veterán

Alap, hogy 24/7, mire mennek Valid-al? A mostani cuccom abbol 4.7t porget ami nem jo semmire :) Tudom, hogy szalankent kevesbe eros, szoval hagyjam vagy meger egy probat? X6 @4GHz utan megvaltas volt az i7

Vannak dolgok...

(#29006) Ribi válasza ricshard444 (#29002) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak ne lepődj meg ha lassabb lesz :)
Szerintem hanyagold. Még ha i5 lenne se mondanám, hogy cserélj.

[ Szerkesztve ]

(#29007) ricshard444 válasza Ribi (#29006) üzenetére


ricshard444
veterán

Szoval nem erdemes szorakozni vele, valahogy gondoltam, koszi az objektiv kommentet :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29008) Pug válasza ricshard444 (#29002) üzenetére


Pug
veterán

24/7-re 4.5-.nél léggel nem igen van sansz. Ha jó példányt fogsz ki, akkor léggel 4.4-4.6 környéke, vízzel olyan 4.8. Donsasssnak volt egy igenm jó darabja. Ő 5 giga környékén kergette az övét.

(#29006) Ribi:

Ne írjunk már butaságokat.... 920-asnál lassabb :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29009) edeleny válasza =HG= (#29001) üzenetére


edeleny
őstag

Miért is?

Mindenki a szorzót viszi feljebb, de nem vágom miért?

A végső sebességet majd a szorzóval lövöm be. Viszont a Ramok elmennek úgy látszik 1800-on is, akkor miért ne hajtsam őket ott?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#29010) Alastair' válasza Ribi (#29006) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Itt nem tűnik olyan lassúnak: crisys3. Elég új játék, gondolom rendesen kezeli a több szálat.

Alister from Hell

(#29011) edeleny válasza edeleny (#29009) üzenetére


edeleny
őstag

Lehet valahogy teljes BIOS reset-et csinálni?
Illetve érdemes?

Ha az FSB-hez hozzányúlok, azonnal megdöglik! Nagyon idegesít!
Nem tudom mi állítódhatott el.

Ráadásul van egy olyan problémám, hogy amikor összeraktam, simán a numlockal írtam be az értékeket a BIOS-ba!

Most a 2-est nem látja a num-loc-ról, csak a billentyűzet feletti számsorról, a nullát meg onnan nem. Tehát kombinálva kell beírnom.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#29012) ViZion válasza edeleny (#29009) üzenetére


ViZion
félisten

Ha FSB-t állítod, akkor mindent állítasz, mert ebből számítja a többit is. Tehát FSB-t tuningolva ha omlik a rendszer, akkor nem tudod, h most a ram, a HT link, vagy CPU/NB nem bírja a tempót. De Te döntesz, minden esetre a "hagyományos" tuningnál egyszerre egy dolgot bütykölünk. Persze ha van időd és kitartásod, akkor csináld, az a bonyolultabb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29013) Alastair' válasza edeleny (#29011) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A legtutibb egy bios frissítés, az tényleg mindent visszaállít. :D

Alister from Hell

(#29014) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, erdeklodnek hogy kimondottan jatek szempontjabol? az uj 8xxx procik mennyire jok? 2500k 2600 3770 is volt de lehet kiprobalnam ujra az amd mert a phenomok jo arertek aranyuak voltak de tenyleg erezheto a kulonbseg intel javara... szoval fps drope szempontjabol hozza az intelt? tuninban mi az atlag ami kijon beloluk? esetleg lehet htpc epitenek, melyik tipusvan van a legerosebb igp? koszonom elore is.

(#29015) =HG= válasza edeleny (#29011) üzenetére


=HG=
addikt

Csinálj egy bios resetet...(user manual) Majd kezdheted a szorzó emelést..FSB maradjon 200-on, turbo off szorzó 40, cpu-nak adj 1.35v-ot.(Ezt állíthatod manuál, ill offset modban is ) De inkáb kezdd el azzal, hogy utánaolvasol a témának (akár itt a topikban )..

A ramok ha tudják az xmp profilt, akkor csak simán beállítod a biosban, és máris gyorsabban futkorásznak..
Ha nem, akkor sem érdemes szórakozni vele, nem sokat hoznak a konyhára..(csak tesztekben )

[ Szerkesztve ]

(#29016) Ribi válasza Alastair' (#29010) üzenetére


Ribi
nagyúr

Persze, de c2c lassabb, ő pedig 4.4-en hasnzálja. FX-et se lehet sokkal fentebb húzni, innentől értelmetlen a csere.

(#29008) Pug : mi butaságot írta?

[ Szerkesztve ]

(#29017) KraX válasza Fail3D! (#29014) üzenetére


KraX
őstag

Meloban egy 2600k-m van, otthon egy 8320-at hasznalok most. En szeretem az AMD FX-et mert "fagyi penzert" jutottam hozza es ahoz kepest nagyon jo teljesitmenyt ad le, de akinek eleve masodik v. harmadik generacios i5-i7-ese van, annak szerintem ertelmetlen platformot valtania kiveve ha sok elszorni valo penze van. :)

For the God Emperor!

(#29018) Fail3D! válasza KraX (#29017) üzenetére


Fail3D!
addikt

nem bukok az eladason, es hasznaltan vennem az amd-t is, viszont ha nyerek 10k t, az sem baj illetve mivel bf4 ig nem igaz fogok jatszogatni szoval raerek kiprobalni az amd t is csak feleslegesen nem akarom megvenni, ha jatekban nem hozza kb ugyan azt vga kihajtasban, pl 7970 el. Illetve lehet htpc epitenek ott meg alapbl az igp ugye az amdnel az erosebb, de gondolom ott a proci biztos kieso jatekszempontjabol, komolyabb vga esetlek 2 vga eseten.

(#29019) KraX válasza Fail3D! (#29018) üzenetére


KraX
őstag

Attol fugg, hogy mi az elvaras. En nem varom el, hogy a 8320-am a harmadik vagy negyedik generacios i7-ekkel vetelkedjen. Szerintem a _mai_ jatekok tobbsegenel meg az i5, i7-ek egyszeruen gyorsabbak FHD alatti felbontasokon. FHD-n mar sokkal kiegyenlitettebb a helyzet processzor teren amennyire en latom. Persze ez igy tul altalanos, de nagyjabol fedi a valosagot megint csak szerintem.

For the God Emperor!

(#29020) Fail3D! válasza KraX (#29019) üzenetére


Fail3D!
addikt

fhd alatt nem erdekel, csak tudom, hogy phenom nal eg es fold volt mar egy jol tuningolt 480 nal is a helyzet fhdban. azota kijott az 1100t meg vagy meg 2 generacio szoval gondoltam megerdeklodom miujsag ezen a fronton. A teszteknek nemtudok annyira hinni, igy gonodoltam megkerdezem a topikosokat van e ilyen jellegu tapasztalat, de akkor gondolom a 2500k nal meg a mostani csucs amd proci sem jobb vagy egyenlo jatekra foleg ha 4,8 ig fel is lehet huzni. Htpc epitesre viszont gondolom kimondottan ajanlhato az amd, abbol melyik a legerosebb? a fogyasztas ilyen szempontbol nem fontos, csak viszonylag erosebb igp je legyen.

(#29021) Pug válasza Ribi (#29016) üzenetére


Pug
veterán

tessék

Tessék

Ha sikerült megfejtened, hogy miért is butaság, hogy majd a 920-asnál lassabb lesz a Vishera, akkor majd szólj. ;)

És még egy kis olvasnivaló.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29022) KraX válasza Fail3D! (#29020) üzenetére


KraX
őstag

A jövőben talán jobban megéri majd AMD procikat használni játékra de meg ez sem biztos. Én csak azért kardoskodom az i5-i7 mellett, mert valószínűleg csalódnál az fx-ben jelen pillanatban.

For the God Emperor!

(#29023) Fail3D! válasza KraX (#29022) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat neztem most fogyasztast tuningban es azthiszem, ha ugyan azt tudja is akkor inkabb marad az sb... par honap alatt visszahozza a penzt fogyasztasban:)

(#29024) Malibutomi válasza Fail3D! (#29023) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Inkább pár év alatt....
De amúgy nem érdemes a csere, kb. ugyanott lennél sebességben játékra.

(#29025) KraX válasza Fail3D! (#29020) üzenetére


KraX
őstag

Htpchez nem tudok sokat hozzászólni. Ha jól tudom az A10 6800k a mostani legerősebb proc. 4 magos es nincs harmadszintu gyorsito tar szoval nem annyira acelos a teljesítménye, de persze mihez képest. Egy hc gamer géphez képest értek ez alatt. Az IGP-je pedig nagyjából egy alsó-közép kategóriájú dvganak felel meg most. Mozizni/netezni/regebbi jatekokkal jatszogatni több mint elég.

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#29026) Fail3D! válasza KraX (#29025) üzenetére


Fail3D!
addikt

thx a valaszokat.

(#29027) dergander válasza Pug (#29021) üzenetére


dergander
addikt

és tegyük hozzá hogy ez alapórajelen,s mint tudjuk magasabb órajelen erősebbek az AMD-k. :B

(#29028) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok megint szeretnék kérni egy kis segítséget.
Olyan probléma áll fent, hogy mikor bekapcsolom a gépet fura hangot hallat a gép mikor mozgatom az egeret.
Felvettem telefonnal és feltöltöttem ide.
Az lenne a kérdésem hogy mitől lehet ez?
És hogyan lehet orvosolni?

(#29029) Zsivaagoo válasza perfegor17 (#29028) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Egy kukkot sem lehet hallani.

Az alaplapod pedig egy nagyon olcsó jószág egy 8 magos FX alá.
Bekapcsoláskor kapja egyébként a legnagyobb terhelések egyikét, simán lehet az alaplapi gyenge tápellátás miatt akármi.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29030) ViZion válasza perfegor17 (#29028) üzenetére


ViZion
félisten

A cicergés nem káros, bár rohadt zavaró. Van ilyen sokunknál. Nem tudom, h VGA vagy táp nálam... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29031) Tomko78 válasza ViZion (#29030) üzenetére


Tomko78
őstag

De még ez a Core c6 mode is csinálja , ha bekapcsolom olyan a hangja a gépnek mint egy régi tintasugaras nyomtatónak , amint off már semmi cicergés nincs ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29032) perfegor17


perfegor17
senior tag

Új alaplap-om van már egy asus m5a97 Pro csak még nem írtam át.
Akkor mi lehet ez a hang?

(#29033) perfegor17 válasza perfegor17 (#29032) üzenetére


perfegor17
senior tag

Pár képet rakok fel hátha találtok valami olyan beállítást ami rossz.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29034) dergander válasza perfegor17 (#29033) üzenetére


dergander
addikt

Először a CPU bus nagyon magas,rakd vissza 200-ra azt nem érdemes piszkálni mert az mindent húz magával és a nagy HT valamint memórai órajel nem a legjobb... Második dolog az első képen a HPC azt enable,az szabályozza hogy maximum terheléssel maximum órajelen menjen a proci,ha kikapcsolod néha visszadobja az órajelet.

az APM master pedig kapcsold ki,de ha fontos neked a fogyasztás akkor kapcsold be de ennek ára van,kis fogyasztás kis teljesítménnyel is jár,igy az órajel lefogja dobni a wattnak megfelelően

Core C6 state kapcsold be egy jó kis energia takarékos cucc,kikapcsolja a modulokat ha épp nem kell(netezés vagy videónézés közbe)

[ Szerkesztve ]

(#29035) Ribi válasza Pug (#29021) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor leírom még 1 alkalommal, hogy négy egész négy gigahercen használja a 920-ast.
Meglesed a listában a 8350-et leosztod c2c 2.8-ra akkor 45 fps jön ki az 54 ellenében.
i5 tesztben pedig furi, hogy CFben, ahol mégtöbb erő kell ott szinte mondenhol az Intel gyorsabb picivel, de ez lehet alaplap függő. Neki pedig i7 van. Cserélnie értelmetlen, mert ha szétrántja 5G-re, akkor se lesz érezhetően gyorsabb. Ha az lesz egyáltalán. Az, meg hogy X6@4G után az i7 valóságos megváltás, azt hiszem összegzi a lényeget.

(#29036) dergander válasza Ribi (#29035) üzenetére


dergander
addikt

Full HDban elveszlik az az erő,akármilyen PH tesztet nézek 1920 vagy felette semmivel nemjobb egy intel se mint az FX.

(#29037) Pug válasza Ribi (#29035) üzenetére


Pug
veterán

Neki pedig i7 van

Jepp HT-vel ugye, ami többszálas játékok esetében nem igazán nyoms okat a latba (néhol még lassíthat is). Nyugodtan olvass utána.

Meglesed a listában a 8350-et leosztod c2c 2.8-ra akkor 45 fps jön ki az 54 ellenében.

Szerencsére az órajelarányos skálázódás nem teljesen így működik. :DDD

i5 tesztben pedig furi, hogy CFben, ahol mégtöbb erő kell ott szinte mondenhol az Intel gyorsabb picivel, de ez lehet alaplap függő. Neki pedig i7 van.

Egy 3570K c2c erősebb, mint a 920-as (ha játékokat nézzük).
Nézd már meg azon i5(3570K) és i7 (920) közötti generáció eltérést, talán. :U

Cserélnie értelmetlen,

Ezt senki sem vitatta. ;)

Viszont az továbbra is butaság, hogy 920 vs 8320 c2c lassabb lenne a 8320. Ennyi. :N

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29038) ricshard444 válasza dergander (#29036) üzenetére


ricshard444
veterán

Hagyjátok ezt a felesleges vitát, anno is ezt mondták fórumon mikor X6-t vettem, hogy "azért nem húz, mert csak 3500-n járatod"...oké megvettem az 1100T-t, felhúztam 4200-ra(Játék alatt stabil), hát még úgy is lassabb volt valahol, mint a 3500-n(!!!) járatott Q9450-m.Elvegetáltam vele még pár hónapot aztán váltottam egy i7 860-ra ami 3000-n hozta azt játék alatt amit az X6 még 4GHz-n sem.

Az FX83XX csak azért keltette fel az érdeklődésem, mert 1:1-ben meglett volna és az újdonság varázsa hatott volna addig míg meg nem találom a rendszer végét (1-2 nap)
Sosem beszélek a nagyvilágba, részben azért tudok ennyi mindent, mert amire lehetőségem van azt ki is próbálom így gyakorlati tapasztalatom is lesz vele.

Az órajel növelésével pedig általában lineárisan nő a teljesítmény is ha a VGA nem fogja vissza, jó példa erre az Hitman-s mérésem:

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29039) Ribi válasza dergander (#29036) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az előző 3 tesztben meg van difi, amire az a mondás, hogy vagy szarul van megírva, vagy nem használ elég magot.
A kérdés az volt, hogy van-e értelme I7 920@4.4Ghz-et cserélni FX-re. A válasz: Nincs.
Hanyagoljuk a zintel vs amd vitát. :U

(#29040) dergander válasza Ribi (#29039) üzenetére


dergander
addikt

Ár/érték arányába,már akinek ez a fontos,de valahogy bizok a game evolvedbe,ha bejön az hogy a magok számolják majd a fizikát egy gammában,akkor elő fog jönni az a rengeteg mag...nem azért irom mert az AMD a legjobb csak én pl a későbbre tekintek nem a jelenhelyzetbe,én igy választok procit hogy merre halad a fejlődés,más dolog hogy az intel már túlcsordult volna a pénztárcámon :)) meg valahogy jobban passzol egy amd lap meg procihoz egy amd vga,de ez is hülyeség :)

(#29041) bozont válasza dergander (#29040) üzenetére


bozont
veterán

Ezzel csak az a baj, hogy az AMD jövőképe szerint amit csak lehet a GPU-val számoltat és a cpu csak kiegészítésként van mellette arra az esetre, ha valami sokkal jobban skálázódik a cpu-n (kevésbé párhuzamosítható). Az sem véletlen, hogy nincs az amd terveiben kettőnél több modulos APU. Tehát én nem alapoznék arra, hogy a jövőben masszívan több szálon dolgozó játékok jelennek meg. Ezért is ajánlom inkább játékra a 6300-as procit valamelyik 8300 helyett ha kérdeznek, a megmaradó pénzt meg mehet inkább jobb vga-ra.

(#29042) Pug válasza bozont (#29041) üzenetére


Pug
veterán

Tehát én nem alapoznék arra, hogy a jövőben (I)masszívan több szálon dolgozó játékok jelennek meg(/I).

Hümm, akkor vess egy pillantást az új genes konzolok felépítésére. :DDD

Amúgy amostani tendencia is ezt mutataja:

BF3
Crysis3
BF4

És ezeknek ugye még közük sincs az új konzolokhoz. ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29043) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Objektíven nézve nincs értelme leváltani i5 / i7-ről FX-8350-ra, mert ha régi játékokkal is játszik az ember, ott az Intel durván elpicsázza az összes AMD-t igen keményen, ha meg újakon (pl BF3), ott meg úgyis GPU limit van (btw múltkor néztem BF3MP CPU-testet, és még ott is az Intelek voltak gyorsabbak, mint az FX-8350), csakhát az core i5 / i7-et meg is kell fizetni rendesen.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29044) bozont válasza Pug (#29042) üzenetére


bozont
veterán

Vettetem, de az a baj, sokan nem is jutnak a hardvernél tovább. Hiába kapott most x86 alapot, viszont az API teljesen más mint a PC esetében és én csodát sem várnék a jelenlegi AMD hardverekkel. Nem hiába olvasni olyat, hogy az első olyan konzol játékok amik szinte teljesen kihasználják az új hardver képességeit, azok csak butított portot kapnak PC-re, mert a jelenlegi hardverek nem tudják azt amit kell, vagy nem elég a teljesítményük hozzá (Trinity, Richland).
A megváltást majd talán a Kaveri hozza el az IGP mélyebb szintű integrálásával (mert ugye a konzolok is erre alapoznak). Az meg tök jó hogy a Frostbite2 vagy most már 3 is képes 10 (vagy 12?) cpu szálat is kezelni, meg itt van a Cryengine3, de

1 - Ennek előnye csak multiban jelentkezett eddig, single mellett 2 erős mag is bőven elég, ennél több nem hoz gyorsulást

2 - A jövőben vajon mennyi játék fogja használni ezeket? Lesz-e olyan sikere ezeknek mint az UE3-nak?

3 - Ha így is lesz, akkor is a fejlesztőktől függ a játék optimalizálása és több olyan UE3 engines játékkal is találkoztam ami nem használ kettőnél több magot (főleg konzolportok voltak), pedig maga a motor jól skálázódik akár 6 magra is.

De a lényeg, hogy véleményem szerint most érdemes kivárni, mit hoz a Kaveri és mit hoznak azok a portok amik már kihasználják azt.

(#29045) Pug válasza bozont (#29044) üzenetére


Pug
veterán

1 - Ennek előnye csak multiban jelentkezett eddig, single mellett 2 erős mag is bőven elég, ennél több nem hoz gyorsulást

Javaslom kicsit nézz után, mert ez már egy jó ideje nem igaz. :N

Nyugodtan hasonlítsd össze a 6300 vs 8320 eredményeket.

És itt se nem multi, se nem 2 vs 4 szál (6 vs 8). Ezt a " mindenre elég a két mag" dolgot ideje lenne már elfelejteni, mert nem igaz.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29046) Malibutomi válasza Ribi (#29035) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak egy szösszenet, akkor a te logikád alapján az i7-930 a tesztben egy jobb proci mint a 2600k, ha visszaosztod az órajelet a régi a jobb.
Vagy visszafelé fejleszt az intel vagy hibás a logika.
Cserélnie nyilván nem érdemes, csak a tisztánlátás végett írtam.

(#29047) Ribi válasza Malibutomi (#29046) üzenetére


Ribi
nagyúr

Monnyad már meg, hogy ezt melyik részből vontad le váááze :O :W
Ok rájöttem. Sebaj. Persze há más emlegeti a c2c-t akkor az nem gáz. Mert akkor mi értelme is van ennek? :(

[ Szerkesztve ]

(#29048) bozont válasza Pug (#29045) üzenetére


bozont
veterán

Jó, kicsit félreérthető voltam, nem azt akartam mondani hogy két mag mindenre elég, itt konkrétan a BF3 estére gondoltam, hogy single-ben nem sokat számít a magok száma (ott biztos hogy nem profitál a 6-8 szálból).
A linkelt táblázatból is jól látszik, hogy egy erős 4 magos proci ami ma mindenre elég és valószínűnek tartom hogy a jövőben is így lesz. Hiszen, mint ahogy írtam is, ha annyira a többszálú cpu feldolgozásra mennének rá a jövőben, akkor miért nincs tervben 3-4 modulos Kaveri? Mivel az AMD most elég közel került a tűzfészekhez, mondhatni ő diktálja az iramot és mutatja a csapást, gondolom tisztában van vele, hogy milyen hardverre lesz szükség a jövőben.

mod.: A C3-ra visszatérve (ami megint csak egy játék), én azt szűrtem le ebből a táblázatból, hogy 6 magig még jól skálázódik (FX4100 vs FX6100 vagyis magasabb órajel vs több mag), utána már csak az órajelből nyerhető plusz teljesítmény és amúgy is az órajel és a magonkénti teljesítmény (Intel procik ugye) arányaiban többet nyom a latba mint a magok száma. Például FX4300 vs FX6100, de az FX8150 sem gyorsabb mint a 6300 szinte azonos órajelen. A 6300 és 8350 között is inkább az a +500MHz ami a különbséget adja, de az lenen az igaz ha mindkettő 4GHz-en futna, akkor jól látszódna a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#29049) Malibutomi válasza Ribi (#29047) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nincs semmi gáz c2c erösebb az intel nyilvánvaló, csak azt akartam mondani, hogy azért nem ilyen egyszerü, hogy visszaosztjuk az órajellel és kész.

(#29050) perfegor17


perfegor17
senior tag

Beállítottam mindent úgy ahogy mondtátok de a HT-t így csak 2400-ig tudom felrakni.
És kezdek megőrülni ettől a szar hangtól kb az jön hogy kap egy pohár vizet a gép.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.