Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) rovtiv2 válasza Balathruin (#58000) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

LLC Ultra High-ra.
Úgy vettem észre, hogy alatta (high-on) enyhén lefelé dropol a lap. Igaz, így meg enyhén felfelé.
Próbáljam meg High-on?
(Egyébként bevált a Cooler Master V750.) :R

Már bocsánat...

(#58002) Balathruin válasza rovtiv2 (#58001) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehet azt kéne, hátha.

(#58003) rovtiv2 válasza Balathruin (#58002) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Megpróbálom. Köszönöm!

Már bocsánat...

(#58004) ViZion válasza rovtiv2 (#57999) üzenetére


ViZion
félisten

Ha fsb-t nem piszkálod, akkor is ugrál?
Az nem baj, h nem kerek szám.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58005) rovtiv2 válasza ViZion (#58004) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Igen. Akár az FSB-t, akár a szorzót. Az előbb feltoltam a feszt 1,456V-ra, a szorzót 24-re. Így jött ki 4816MHz. A legmagasabb érték 4850Mhz volt, és alig egy óra után fagyás.
Most alapon megy, 4716MHz-en, 1,428V-on, de a HWMonitor szerint már felugrott 4745MHz-re is. Remélem ezt legalább bírja.

Már bocsánat...

(#58006) rovtiv2 válasza ViZion (#58004) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Na, úgy látom, tévedtem a HWMonitort illetően. Biztos vagyok benne, hogy félreméri a max. CPU clocks-ot.
Ezek után valószínűleg csak több fesz kell a processzornak.
Viszont lenne egy kérdésem. A BIOS DIGI+Power Control-ban mit jelent a CPU Current Capability, illetve a CPU/NB Current Capability opció? Látom, a topic elején, az FX tuning leírásodban mindkettő 130%-on van.
Azért is érdekel, mert ha a CPU/NB Current Capability-t felteszem akár 110%-ra, prime alatt 10 perc alatt elhasal 1-2 mag, viszont AUTO-n soha.
Előre is köszönöm a választ.

Már bocsánat...

(#58007) nagybá


nagybá
senior tag

Helló mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy (mivel nem tudom, h mitől függ pontosan) az FX6300 kihajtana egy gtx 960-at?
Vagy melyik VGA a max, amit ki tudna hajtani?

Előre is köszönöm a választ! :)

(#58008) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok, egy olyan problémába ütköztem, hogy most a meleg idejére elkezdtem figyelni a procim hőmérsékletét (FX8350 @ 4.0Ghz), és két programmal is megnéztem (HWMonitor és HWinfo), de ott a CPU és Northbridge fel volt cserélve. Melyik lehet a valós hőmérséklete? Én a 41 fokosra tippelek vagyis a 3-ból a 2. hőmérséklet, de külföldi fórumokon elvileg a 3. érték a proci.

Választokat előre is köszönöm :)

(#58009) KIRA\/NOVA válasza FirstTripla (#58008) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Az NB is a prociban van és mivel ez melegszik jobban ép ezért mutatja azt.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#58010) FirstTripla válasza KIRA\/NOVA (#58009) üzenetére


FirstTripla
tag

Köszi, akkor megnyugodtam, hogy mindkét érték ugyanazt a hőmérsékletet mutatja. Mert kezdtem már elgondolkodni előlapi hőmérő beszereléséről hogy azt a processzorra rakva pontos értéket mutasson, de akkor ezek szerint mutatja rendesen a hőmérsékletet.

(#58011) KIRA\/NOVA válasza nagybá (#58007) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Ha CPU tuning is belefér.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#58012) profi válasza Pancsermeste (#57890) üzenetére


profi
aktív tag

Végül a Matterhorn hűtőt vettem meg, plusz egy FD Core 2500 házat. Még nem szereltem össze, talán holnap. Azon gondolkodtam, hogy esetleg egy FX-4300 procit vehetnék hozzá. Most újat lehet kapni a PCX-nél 17,7k-ért (oem). Az a baj, hogy az X4 procikat (955/965) elkapkodják az aprón, pedig próbáltam magam rávenni, hogy elég lesz az is :((

(#58013) KIRA\/NOVA válasza profi (#58012) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Pedig a 955-el jobban jársz.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#58014) nagybá válasza KIRA\/NOVA (#58011) üzenetére


nagybá
senior tag

Tőlem aztán :D Annyi,h se hűtőm, se tapasztalatom nincs ilyen téren :(
Erről valami infót tudsz adni? :)

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#58015) Hencso válasza profi (#58012) üzenetére


Hencso
Ármester

955 965 ösben C3 stepingeset vegyél de ajánlom az 1090T 1100T :) a 6 magosok is elég ütősek!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#58016) Hencso válasza Hencso (#58015) üzenetére


Hencso
Ármester

hát attól függ milyen alaplapod van tuning végett fontos + menyit szánsz a hűtésre :D de olyan 20k körül kapsz 2 tornyos levegőt itt PH n azalat semmi kép vagy kompaktvizes rendszer 23k ért iponál láttam enermax liqmax 2 240 est :) én az enermaxal el koricálok 4.8ghz fx 8350 el :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#58017) Hencso válasza profi (#58012) üzenetére


Hencso
Ármester

965

965

960T

Elvileg a 960T ket lehet 6 magosítani de általában csak 5 tudsz kiynitni mert a 6 teljesen halott.

955

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#58018) profi válasza Hencso (#58017) üzenetére


profi
aktív tag

Köszönöm a linkeket.
Ezekkel egy gondom van, hogy egyik sem bp-i, így postázni kellene (plusz előre kell utalnom, ki tudja milyen usernek). A postával többször is volt gondom, ha nem kell nem erőéltetem (1 hónapja út közben elromlott a vga, előtte a telefonom hagyták el). A futár meg elég drága :(( A második hirdető egyébként azóta nem volt belépve, mióta feladta a hirdetést :)
Az FX-4300 miért nem jobb ezeknél?

(#58019) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Üdv!
HT-nak és NB-nek mennyi feszt érdemes adni 2600Mhz mellé?

HATER

(#58020) MK VII válasza profi (#58018) üzenetére


MK VII
veterán

"A futár meg elég drága"
Bocsi, hogy beleszólok,de az MPL futár 990-ért ki is nyalja a s....d! ;)
Miért drága?

[ Szerkesztve ]

(#58021) SECTORnooB válasza nagybá (#58014) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Szia nekem is FX6300 asom van EVGA GTX960 SSC-vel nekem nincs semmi problémám egyikel se a proceszor megteszi amit kell a videókártya is, alap órajelen használom a cpu-t. Lehet , hogy egy K- szériás i5 el lenne több fps-ed. de az egyik ismerősömnek van egy I5 4440-e és játékoknál elenyészően max pár frame külömbség vehető észre.
Figyelmedbe ajánlom a következő videót: https://www.youtube.com/watch?v=Rutk9ErhKG4
2:16 hoz pörgess

[ Szerkesztve ]

(#58022) profi válasza MK VII (#58020) üzenetére


profi
aktív tag

Magyar postában nem bízom :(

(#58023) Pancsermeste válasza profi (#58012) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szerintem is inkább Phenom X4, mint FX-4300, viszont, ha ár/teljesítmény mutatót nézzük, akkor jobb a kis FX. Tehát, ha fontos, hogy új legyen, garival, akkor jobban megéri az FX-4300. Mondjuk, ha belegondolok, hogy kb. fele akkora a teljesítménye, mint a jelenlegi 8 magosomé.... :N
Sajnos a Phenomok valóban nagyon keresettek most, ezért relatív túlárazottak a használt piacon is.
Én inkább FX-6300-at néznék. Ma már minimum kell ez a teljesítmény, és az ár/teljesítmény mutatója szintén nagyon jó.

-= Pancsermeste® =-

(#58024) profi válasza Pancsermeste (#58023) üzenetére


profi
aktív tag

Vennék én FX-6300-at is (azt mondjuk használtan, főleg ha lenne), de az alaplap miatt tartok tőle, hogy gond lesz (annyian mondták, hogy nem lesz jó).
Az X4 és az FX-4300 közül viszont inkább az FX felé hajlok, a teljesítménye (MHz-re gondolok) és az ára miatt is. Bár lehet, hogy tévedek...

(#58025) SECTORnooB válasza profi (#58024) üzenetére


SECTORnooB
addikt

És egyátalán nemgondolkoztál alaplap cserén?

(#58026) profi válasza SECTORnooB (#58025) üzenetére


profi
aktív tag

Gondolkoztam, de mivel 1 hónapja vettem 23k-ért, ezért nem nagyon erőltetem. Gondoltam első körben veszek egy gyengébb procit, amivel 1-2 évig kihúzom, majd akkor cserélek. Alaplapot eladni nem nagy buli, nagyon sokat bukik rajta az ember, plusz sokáig kell árulni...

(#58027) MK VII válasza profi (#58022) üzenetére


MK VII
veterán

Az a Te bajod.. :F
Órás boltunk van édesapámmal, heti alkalommal többször postázunk. Több százezres, milliós órákat is akár, soha semmi gond nem volt.. Nem egy bélyeggel egy borítékban kell postázni és nem történhet semmi.
Mindig minden körülmények közt, ajánlottan elsőbbségivel kell feladni és én még szoktam kérni sms értesítést is ami + pár forint, de, ha megkapta a címzett a csomagot még értesítenek is. Az MPL futár meg főleg sokkal biztonságosabb mint a sima postai út.
Egyáltalán nem gáz ma már a Magyar Posta!!
De hát Te tudod..

(#58028) profi válasza MK VII (#58027) üzenetére


profi
aktív tag

Ajánlva adtam fel a telefonom, mégis eltűnt. Tehetsz panaszt, de attól még az árát nem kapd vissza. 1 hónapja vettem aprón egy vga-t, ajánlva hozták azt is (buborékos borítékban küldték, mire megkaptam, ki volt szakadva). Érdekes módon nálam már nem működött a kártya. És ezért kell fizetnem? Köszönöm, de nem élek vele, inkább kidobom az ablakon a pénzem, vagy odaadom egy hajléktalannak.[ Persze lehet csak én vagyok szerencsétlen, Te pedig a szerencsések közé tartozol.../OFF]

(#58029) Pancsermeste válasza profi (#58024) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az FX gyengébb. (IPC)
A magasabb órajelével éppen csak behozza a hátrányát a Phenom-al szemben. (inkább csak megközelíti)
Persze lehet tuningolni... viszont a Phenomot is.

Én megvenném a 6300-at. Aztán megnéznénk mit tud a kis Asrock-ban. Ez jó mindenkinek, hiszen egy egész topik (~ ország) megismerheti a tapasztalataidat. :D
Aztán, később még mindig cserélhetsz lapot, ezt meg eladhatod (pl. nekem 10K-ért!) :K

-= Pancsermeste® =-

(#58030) rambustibi válasza profi (#58028) üzenetére


rambustibi
őstag

Ha veszel számítógép alkatrészt, csak személyesen.
Eladóként is csak a személyes átvételt preferálom.
Amikor eladtam a 9370-et, csak is személyes átvételhez kötöttem, fel vittem Pestre és személyesen történt az eladás. ;) Mindegyik félnek biztonságosabb

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#58031) HERR Z válasza profi (#58028) üzenetére


HERR Z
veterán

ez mind a feladó hibája sajna, rengeteg dolgot postázok/tam és soha semmi gond nem volt
bele kell számolni hogy esetleg dobálják, ugrálnak rajta, és ha így csomagolod biztos rendbe lesz(de ez él futásnál is)

(#58032) MK VII válasza profi (#58028) üzenetére


MK VII
veterán

Hát tényleg sajnálatos. És így megértelek. Viszont annyit fűznék hozzá, hogy az első esetben mikor Te adtad fel postán és eltűnt és, ha tényleg ajánlva adtad fel akkor a feladási árnak a 15x-ét vissza kell kapd! Persze nem egy telefon ára, de valamennyi "vigaszdíj".Ezzel élhettél volna.
A második esetben akitől vetted a VGA-t volt nagyon amatőr.. Eleve nem adunk fel bubis borítékban semmi elektronikai eszközt. Szóval az az ő hibája.
Nem a postát védem csak azért ezek nagyon kirívó esetek ma már. 20 éve használom a postai megoldást levelek/csomagok küldeményére. Semmi gondom nem volt eddig. Nem a fapados kézbesítést kell használni. Ennyi az egész.
Megértem az aggodalmad, de nem ilyen rossz a helyzet.
Na jó befejeztem az offot.

[ Szerkesztve ]

(#58033) eldiablo válasza MK VII (#58027) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Eddig csak 5 db processzoromat hagyták el amit ajánlva küldtek. Hiába indult el a visszakeresés, azóta sem kerültek meg. Volt kapcsolatunk a Postánál és így addig sikerült eljutni, hogy nem tudják hova lett, de látják, hogy fel lett adva. :C

(#58034) hackeeeee válasza profi (#58028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kis csomagoknál GLS.. Én általában mindig úgy küldöm, bár legtöbb esetben a nagyobbakat is.

A legkisebb csomag (XS) ~1.200 Ft-ért legalább célbaér, ha gond van a postával. Persze ennek feltétele, hogy legyen közelben csomagpont.

Ismerősöm heti szinten postáz MPL-el, soha nem volt gond (kopkopkop)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58035) do3om válasza profi (#58022) üzenetére


do3om
addikt

Nem sima levélként kel feladni.
Létezik értékbiztosítás is. A csomagok a feladási összeg 20x-ára alapból biztosítva vannak.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#58036) profi válasza Pancsermeste (#58029) üzenetére


profi
aktív tag

Van esetleg eladó FX-6300-ad? :D
Most néztem az aprón, de nem találtam :(
Majd egy év múlva megveheted 10k-ért :DD

(#58037) nagybá válasza SECTORnooB (#58021) üzenetére


nagybá
senior tag

Köszönöm!!! :)

(#58038) Pancsermeste válasza profi (#58036) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Vegyél akkor újat, csak 30K! ;)
Félelmetes, hogy mennek fel az árak (vagyis, hogy gyengül a forint). Anno (kb. 2 éve) az első FX-8320-amat is 30K-ért vettem, igaz az OEM volt. A 8350 ment 40-ért, használt piacon 35K-ért is ki lehetett fogni.
A Saber lapom + FX-8350 (igaz használtan, garival) 60K volt.

-= Pancsermeste® =-

(#58039) ViZion válasza Pancsermeste (#58038) üzenetére


ViZion
félisten

ismét megemlíteném, h a 9370-et 42k-ért vettem, még garival... :U
Nagy "bammeg" az egész most, VGA árak is az egekben...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58040) Hencso válasza profi (#58018) üzenetére


Hencso
Ármester

abba az asrock 970m deszkával nem erőltetném :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#58041) profi válasza Hencso (#58040) üzenetére


profi
aktív tag

Az FX-4300-at? Csak nem lesz már baja :)
Egy 8320-tól már tartanék, meg esetleg a 6300-tól is.
Neked esetleg van tapasztalatod ezzel a lappal?

(#58042) profi válasza Pancsermeste (#58038) üzenetére


profi
aktív tag

30k-ért nem veszek 6300-at :N
Szerintem megpróbálom a 4300-at, aztán meglátjuk, milyen lesz. Szerintem ez is jobb lesz, mint az X2 555.

(#58043) Pancsermeste válasza profi (#58042) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, végül is 18K-ért az sem rossz.
Aztán feltétlenül számolj be róla, hogy pörög a kis FX!
Meg jól meg is kell ám majd ráncigálnod, legalább 4,7GHz-ig! :K

-= Pancsermeste® =-

(#58044) profi válasza Pancsermeste (#58043) üzenetére


profi
aktív tag

OK, majd jelentkezem, ha megvettem :)
A tuningot első körben nem erőltetem, csak ha már látom, hogy stabil a lapomban :K

(#58045) Hencso válasza profi (#58041) üzenetére


Hencso
Ármester

hurka az a deszka ha meg nézed ilyen 30-50 k lapokal rohangál a legtöbb ember itt .. és igen kelleni fog a tuning :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#58046) profi válasza Hencso (#58045) üzenetére


profi
aktív tag

Számomra ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy kell is (szükség van rá) :D
A tuningot meg majd meglátom :)

(#58047) ViZion válasza profi (#58046) üzenetére


ViZion
félisten

aham... akkor esetleg kezdjed olvasni az elejétől, hányan és miért váltottak nagyobb deszkára...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#58048) profi válasza ViZion (#58047) üzenetére


profi
aktív tag

Majd ha lesz ráérő pár órám/napom, akkor elolvasom (gyerek és meló mellett nehézkes). Amíg nincs gondom a lappal, addig nem kezdem el temetni...

(#58049) HANDO88


HANDO88
senior tag

Valaki csere??

Szerintetek a CM Silent Pro 500 w-os tápom el fog birni egy 8320+7950 kombóval?? Szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#58050) Hencso válasza profi (#58041) üzenetére


Hencso
Ármester

egyszerű a válaszom a tuningot illetve. a te asrock 970 segg sziklád - 4 + 1 Power Phase design míg nekem a sabertooth r2.0 8+2 es .. több ágon kapja proci a feszt ezáltal stabilabb a tuning és nem terhelődik túl a VRM de nálad tuti büdös lesz ha abban a lapban kezded el meg húzni ráadásul 20k lap mig itt 30-50k között tekerüj fel az órajeleket!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.