Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) baboss válasza vakond5 (#47999) üzenetére


baboss
őstag

1: Visszakapcsoltam,mert a MHz és a fesz beállt stabilra,nem változik terhelésre.
2: :K CPU-NB 1.4 v-ra áll be.
4,8GHz 1.467v atomstabil.
4.9 GHz nem megy még 1,534v-on sem :U
Marad a 4.8 GHz. :K ennyi bőven elég.
eldiablo
CPU-NB 1.35v-on és így is stabil.

[ Szerkesztve ]

(#48002) ViZion válasza Tito30 (#47998) üzenetére


ViZion
félisten

Használható, de orkánt kell ráraknod, nem lenne halk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48003) nakos1212 válasza ViZion (#47997) üzenetére


nakos1212
senior tag

tényleg nincs?

(#48004) eldiablo válasza baboss (#48001) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem 0.975-el is stabil. :U

(#48005) baboss válasza eldiablo (#48004) üzenetére


baboss
őstag

Kiprobálom.

(#48006) ViZion válasza nakos1212 (#48003) üzenetére


ViZion
félisten

persze, csak vicceltem. Valaki bejön kérdez, akkor az első 3 válasz az vicc. :D

Nincs sajnos, mITX sem, mATX sem... ilyen sz@r a sorsunk. Talán 486 időkben volt ATX deszkám, azóta mATX, most FX miatt megint ilyen nagy batár van sajnos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48007) nakos1212 válasza ViZion (#48006) üzenetére


nakos1212
senior tag

486-osok at ill baby at-k voltak.
de az árukereső mutat matx fx deszkákat, azok felejtősek?

(#48008) lee56 válasza ggbuffon1897 (#47985) üzenetére


lee56
őstag

Hát, a helyzet az hogy FX széria hasonlatos lett az intel Pentium 4-éhez, abból a szempontból hogy csak magasabb órajeleken jön meg igazán az ereje. Szóval ezért aki nem tuningolja, az kicsit lemarad. Bár vannak gyorsabb modellek is a gyári kínálatban, FX-8350, vagy FX-6350, ezek 4GHz körüli alapórajellel azért már a használható kategória, tuning nélkül is. :)

No Comment

(#48009) hackeeeee válasza eldiablo (#47993) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én annó próbáltam cnq nélkül is.. semmi különbség nem volt. Ez miatt inkább használom is. Ne tekerjen feleslegesen max órajelen a proci.

@baboss: Nekem is hasonló a helyzet. 4,6GHz felett már 1,5V kell, vagy több.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48010) Tito30 válasza ViZion (#48002) üzenetére


Tito30
tag

Az orkán jelen volt alap esetben is,mert a gyári ventilátornak szőrnyű hangja volt.De most kreálok egy olyat,hogy van itthon egy [ilyen] ventim,amit egy 12v-os relé fog elininditani amit az alaplap fog kapcsolni.
A venti 220V-os 11w-ot eszik,de fúj mint állat és a cooler master ventitől nem hangosabb.
Egy gondom van viszont,hogy oldjam meg a fordulat szabályzást :F

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#48011) stratova válasza nakos1212 (#48007) üzenetére


stratova
veterán

Nem kimondottan tuningra termettek. A jobbak is csak 4+1-es VRM-mel rendelkeznek (1, 2) s a körítés sem egy prémium lapot idéz. Ezekben tuningolni 4 modulos FX-et nem nagyon fogsz, a 4 pines tápcsati is ~150 W-os CPU teljesítményfelvételnél adja be a kulcsot. Ezekbe hosszabb távra jó szívvel legfeljebb egy FX-8370E-t tennék, vagy kapásból optimalizálnám a gyárilag 125-ös CPU feszültségét. Ehhez képest Intel alá eszméletlen overkill ITX is létezik.

(#48012) MiklosSaS válasza eldiablo (#48000) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem sul az meg olyan hamar, az enyem meg 1.55 V is ment tartosan es a mai napig 5 GHz-en megyen 1.515 V-al...nyoma sincs degradalasnak pedig mar masfel eves darab.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#48013) ViZion válasza stratova (#48011) üzenetére


ViZion
félisten

Azért várjuk meg, h az új FX procikhoz azok a régi lapok kapnak-e bios frissítést. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48014) stratova válasza ViZion (#48013) üzenetére


stratova
veterán

Ha egy full fapad ősrégi Asrock N68-S3 is kap, csak kihozzák. 960GM/U3S3 FX listáján is már ott figyel (ráadásul azt még a gyártó is max. 95 W-ig ajánlja)

[ Szerkesztve ]

(#48015) MiklosSaS válasza stratova (#48014) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na az az alaplap amibe soha nem raktak FX-et.....meg 2.6 GHz-en alolfeszelve sem!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#48016) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki tud arra mondani valamit nekem hogy adott egy FX 8350 és böngészés közben egyszer csak így beakad a hang??

Ez az én FX 4100-as gépemmel is megtörtént már, de csak Windows 7 alatt.
Másnál nem szokott néha így beakadni a hang vagy így bereccsenni? :F

(#48017) nakos1212 válasza stratova (#48011) üzenetére


nakos1212
senior tag

nem kell nekem hard tuning, csak a szolid 4.5 ghz.
fx 6-ost szeretnék bele, mert úgy érzem, hogy a 8 mag felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#48018) eldiablo válasza MiklosSaS (#48012) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Remélem Te is a CPU/NB-ről beszélsz, ahogy mi is.

CPU/NB és a CPU is kapott már 1.8V-ot is nálam. Megy a mai napig, de nem ajánlanám senkinek hosszabb távra.

(#48019) Asshur


Asshur
tag

http://www.argep.hu/trend/FX83/Fx-8370.html

Érdekes, hogy az E variáns órajelét itt is 3300-nak adják meg, és az ár sem túl biztató.
Így nem lesz versenyképes.

(#48020) ViZion válasza nakos1212 (#48017) üzenetére


ViZion
félisten

Azért az +1 GHz, amihez kell egy fain deszka. Nekem a síma M5A97-ben nem ment.

Asshur: ez vicc, mondjuk ha ennyi a kezdő ár, akkor nem tudom mi lesz, de ez nem versenyképes. Jó 8-12 k-val lejjebb lett volna érdekes. :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48021) tothjozsi96 válasza ViZion (#48020) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ennyiért már I5. ;]

(#48022) stratova válasza tothjozsi96 (#48021) üzenetére


stratova
veterán

Be
lehet
fejezni...

(#48023) Tito30 válasza Asshur (#48019) üzenetére


Tito30
tag

Sziasztok.

Azt nem értem,hogy a beharangozott 189 dolláros ár valahogy nem fedi a valóságot,mert a mostani árfolyammal számolva is 45.549Ft-lenne :F Ennyit még adnék érte,de várjuk ki a végét,ugyan is a szállítási idő 22 nap :C
Fog ez még változni. A 9xxx-es széria is megjelenéskor horror áron kezdett.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#48024) ViZion válasza Tito30 (#48023) üzenetére


ViZion
félisten

Az nagyker ár, jön pici áfa, meg kisker árrés...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48025) stratova válasza Tito30 (#48023) üzenetére


stratova
veterán

Más (lényegesen alacsonyabb) kint az áfa is, a legegyszerűbb ha a $-t € árfolyammal váltod, úgy közelebb jársz az igazsághoz.

(#48019) Asshur: Ezt emlegettem én is a hír témájában. De lássuk be 4 modulhoz 3.3 GHz a reális órajel 95 W-ra. A 95-ös OEM FX-8300 is 3.3 Ghz p0 órajelet kapott anno és sem steppingváltás sem architektúraváltás nem történt (CPU Rev. C0). Az E példányokkal kicsit hegyeztek a turbó órajelen és vélhetően jobb példányok.

[ Szerkesztve ]

(#48026) Tito30 válasza stratova (#48025) üzenetére


Tito30
tag

Akkor ez még várhat :O

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#48027) hackeeeee válasza stratova (#48022) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48028) djculture válasza Asshur (#48019) üzenetére


djculture
félisten

Újdonság ereje, először mindig drága minden hogy aki nemtud várni az fizessen mint a katonatiszt..
Ha jól látom már el is vitték az összeset...

[ Szerkesztve ]

(#48029) MiklosSaS válasza eldiablo (#48018) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

beneztem. Bocs :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#48030) pipo112 válasza MiklosSaS (#48029) üzenetére


pipo112
senior tag

:C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#48031) szivacs1987 válasza baboss (#47994) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nem tudom, hogy gondoltál e erre, de ha mindenen vízhűtés van, akkor figyeld jobban a vrm hőmérsékletét, mert léghűtéssel valamennyi szellő megy rá, de így nem.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#48032) baboss válasza szivacs1987 (#48031) üzenetére


baboss
őstag

Van szellőzés a házban,3 db 120-as venti.2 elől,1 hátul,minimális fordulaton mennek.

A HDD-nek meg 2 db 80-as.

[ Szerkesztve ]

(#48033) - = Zk = - válasza hackeeeee (#47982) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egész pontosan hol és mit?! :U :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48034) hackeeeee válasza - = Zk = - (#48033) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48035) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48034) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48036) hackeeeee válasza - = Zk = - (#48035) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Használsz CnQ-t?

Véleményem szubjektív...

(#48037) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48036) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:N

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48038) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Tuningban kérném a tanácsotokat.

Konfig: Asus M5A97 evo r2.0 lap + FX6300 + Brocken 2 hűtő
A beállításokat eszerint végeztem, 4200Mhz-re löttem be a frekit, 1.31V körül a Vcore-t de az OCCT 1.5 óra mulva leáll hibával. A proci temp 69ig emelkedett az első 5 percben és maradt is ezen a szinten.
Mit kellene állítani hogy stabil legyen a rendszer?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#48039) ViZion válasza ReFleXx (#48038) üzenetére


ViZion
félisten

Alacsonyabb CPU fesszel próbáld meg, hátha nem melegszik túl.
IBT-vel mit csinál? RAM beállításokat nézted?
CPU/NB fesz lehet, hogy kevés, nem minden beállítás jó mindenhez egy az egyben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48040) hackeeeee válasza - = Zk = - (#48037) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor meg van magyarázva a dolog. :)

Véleményem szubjektív...

(#48041) - = Zk = - válasza hackeeeee (#48040) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48042) ViZion válasza - = Zk = - (#48041) üzenetére


ViZion
félisten

Mi ez a szóf**sás egybeszemöldökű? ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48043) Tito30


Tito30
tag

Szerintetek?

Épp van egy vitánk itt melóba a kolléga azt mondja,hogy egy R9 290-et kihajtani kell egy 8320,míg én azt mondom,hogy szerintem egy 6350-is elég,hiszen a játékok (90%-ban) 4 magot használnak. Ugye a magas órajel kell a játékokhoz. Ha a 8320-at felhúzzuk 4000mhz-re szerintem egy játék nem fog jobban menni mint egy 6 magos procival ugyanazon (4000mhz) órajelen.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#48044) ViZion válasza Tito30 (#48043) üzenetére


ViZion
félisten

Tesztelhetitek, de jobb sztem a 8 magos. Attól, h a játék 4 szálat használ max, vannak folyamatok, amiket az OS a maradékra szét tud osztani. De teszteket kell keresni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48045) Tito30 válasza ViZion (#48044) üzenetére


Tito30
tag

A maradék folyamat munkára csak elég még két mag :F De köszi a tippet tszteket bújjuk :C

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#48046) - = Zk = - válasza ViZion (#48042) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fentebb is szóltam hozzád, de Te ba*ztál rá! ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48047) ViZion válasza - = Zk = - (#48046) üzenetére


ViZion
félisten

há'hol-e? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48048) - = Zk = - válasza ViZion (#48047) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nesze :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48049) ViZion válasza - = Zk = - (#48048) üzenetére


ViZion
félisten

...ki nem nézi a kit??? :(((
(#47954) ViZion válasza Piloss (#47949) üzenetére:
... ... ...
Egybeszemöldökű: menjél Te, kis sárgafejű-furaszemöldökű gépnyúzó... ;] :D

Szal. kaptál választ, de külön hsz-t nem. Bocsánat, he nem felelt meg kényes szemöldökségednek! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48050) - = Zk = - válasza ViZion (#48049) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nab+..akkor csak én vagyok a mesüge :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.