Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) ViZion válasza newwave0507 (#50600) üzenetére


ViZion
félisten

Tudnám ajánlani az összefoglalót, oda írtuk. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50602) PofaJenö válasza Habugi (#50598) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali VDDA leírása van itt ha jól látom [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50603) pipo112 válasza Habugi (#50594) üzenetére


pipo112
senior tag

ok na végig próbáltam mindent egyszerűen nem tudom kihozni a kockámból a bűvös 5ghz-et.
Próbáltam fsb-vel meg szorzással eggyik se hozott eredményt ibt és occt is elhasal egyből :(((
Nem tudom mit kéne állítsak vagy mi hozná meg az áttörést kreativitásom kifulladt :W
Mára ráhagyom lehet holnap meg lesem 4,9-et hátha azt még bírja .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50604) Kutya_7 válasza pipo112 (#50603) üzenetére


Kutya_7
tag

Ez nálam is így van, 4,8 fölött IBT/Prime elhasal, de simán megy minden ami nekem kell 5,0 Ghz-en, ennyi. ;)

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#50605) stratova válasza Kutya_7 (#50599) üzenetére


stratova
veterán

(#50606) Kutya_7 válasza stratova (#50605) üzenetére


Kutya_7
tag

Ty, már nyálazom is. :C :R

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#50607) Habugi válasza Kutya_7 (#50599) üzenetére


Habugi
addikt

:R

(#50602) PofaJenö:

Köszönöm!

(#50603) pipo112:

Privi ment!

(#50605) stratova:

:C

Csatlakozom az előttem szólóhoz!
Nem mintha LLC hiányában sokat érnék vele, de álmodozni azt csak szabad. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50608) stratova válasza Kutya_7 (#50606) üzenetére


stratova
veterán

Hogy szó ne érje a ház elejét. Sabertooth 990FX LLC-t is vizsgáló teszt, igaz még X6-1090T-vel, de az a lapka is meg tudja úgy tépni a lapot, mint FX 8xxx, ha megrángatják.

Gyári beállításokal de 1.4 V-on járatott 1090T:

[ Szerkesztve ]

(#50609) lee56 válasza Kutya_7 (#50606) üzenetére


lee56
őstag

Azt hiszem, a legmagasabb szintű LLC beállítást a folyékony nitrósok kedvéért találták ki. Legalábbis már többször olvastam, hogy csak gondot okoz normál léghűtővel, ergó magadat gáncsolod ki miközben próbálsz gyorsabban futni. :) Szóval nem nagyon érdemes Ultra fölé menni vele.

(#50544) lovas001 : 600W-os hűtő, hát igen, a ritka pillanatok egyike, amikor az OC-zott komplett gép kevesebbet fogyaszt mint a hűtőventillátor! :W :D De legalább ezzel (najó egy párral, mondjuk rögtön négy444!!!) már tényleg fel lehetne röppenteni a gépházat, pedig a tuningolóknál az általában nem egy olyan könnyűfémszerkezet. ;]

(#50592) Habugi : Erről jut eszembe, a CB R15-ben 5GHz felett, azért valahogy többet vártam, bár tied az első 800pont feletti érték legalább (grat is hozzá :R ), láttam másnál (gondolom kisebb FSB/NB/RAM tuning miatt) 800 alatti értéket is. Szóval kicsit keveslem azért. Vagy nem skálázódna jól a progi, vagy én nézek félre valamit? Nálam 4.4GHz-en is megvan a kerek 700 pont 2.4 NB mellett. Az a +6-800MHz magonként, egy minden magot maxra kihajtó progiban, azért többet kéne hogy tekerjen nem? :F

No Comment

(#50610) lee56 válasza Habugi (#50607) üzenetére


lee56
őstag

Miről beszélsz, nekünk is van LLC-nk, csak mi jól titkoljuk?! ;)

No Comment

(#50611) Kutya_7 válasza stratova (#50608) üzenetére


Kutya_7
tag

Köszöntem a teszteket :R ;)
Elég sok minden van bennük amiket már tudtam (ugye az alaplappal együtt töltött 4 év eredményeként+a csak FSB tuningos 1055T-vel sikerült felfedeznem ;] ), de akad ami újdonság. :B

A kérdésemre sajna egyik sem válaszolt:
Melyik a jobb a ha fix pl 1,5V-on megy állandóan a proci (High LLC-vel), vagy ha pl EXtreme LLC-vel terhelésfüggően kapja meg azt a max 1,5V-ot. Stabilitás terén melyok a jobb, ill. minél magasabb tuningoz melyik ajánlott? :F

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#50612) hackeeeee válasza Kutya_7 (#50611) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ki kell tesztelni.

Nekem van LLC, ha visszarakom normálra, akkor azonos órajelhez kicsivel több fesz kell.

Ezt egyszer próbáltam, mert használok LLC-t, és amikor próbáltam 4,6GHz fölé menni normális fesz mellett, kipróbáltam.

High/Ultrahigh-on ugyan annyi feszt kap.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50613) Kutya_7


Kutya_7
tag

Most vagy én teszem fel sz@rul a kérdésem, vagy ennyire nem értem a válaszokat... :W :O
Na még 1x:
Adott egy általam kitűzött/elért 5,0 Ghz-es tuning. Ugye jelenleg ezt 1,53V-ot adok neki(biosban beállított érték)Ultra High LLC-vel ami max 1,548V-ig ad neki feszt max terhelésen.
Ugyanezt meg tudom tenni 1,48V+Extreme LLC vagy 1,55V+High LLc-vel is.

Kérdés:
Hosszútávon mivel járnák jobban? Vagy teljesen mind1??? :F

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#50614) hackeeeee válasza Kutya_7 (#50613) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha 1,53V-n leveszed high-ra az LLC-t, akkor eldobja?

Összességében, szerintem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50615) Yllgrim válasza Kutya_7 (#50613) üzenetére


Yllgrim
őstag

5Ghz-et akarsz beallitani? Dobj priviben email cimet es kuldok beallitasokat BIOS-bol.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50616) Fisherhun


Fisherhun
tag

Sziasztok !
Szerintetek ezt érdemes feltenni egy am3+ 990fx es lapra ?
[link]
Vagy ikább hagyjam a régit ?

(#50617) Habugi válasza lee56 (#50609) üzenetére


Habugi
addikt

4.4Ghz-5.2Ghz között van 133pont, szerintem ez teljesen oké/normális.

HWBot-ra rálestem: [link]
Másik szűrés, épített vizesek/LN2-sök: [link], itt azért van jópár 5.2Ghz feletti eredmény bár 1.525V-osat nem nagyon láttam. Ugye ilyen hűtésekkel bártabban lehet bánni a fesszel.. ;]
Egy 840-845öt ki tudnék belőle facsarni 1-2 óra RAM buherral, de tekintve mekkora volt a lelkesedés a tunning hétvége iránt..( :( :O ), kihagyom. Majd 5.3 mellé lejátszom a RAM-os meccset, ahogy néztem az elmúlt időszakban az (1.55V) még bennevan a Raven3+SA kombóban, jól áthűtött szobában. :D

Szerk.:
Lelkesedés az volt, csak eredmények nem jöttek.

(#50615) Yllgrim:

Veled mi lett szervező Úr? Terminátor paszta?
Legalább te bedobhattál volna pár eredményt. :(((

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50618) Yllgrim válasza Habugi (#50617) üzenetére


Yllgrim
őstag

Rad vartam, feldobtam a lasztit es semmi :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50619) Habugi válasza Yllgrim (#50618) üzenetére


Habugi
addikt

Semmi? :F
Azt hiszem te többet ittál tegnap mint én, ami nem kis szó! :DDD

Ez rémlik? [link] Lasztit követő hsz..
Utána ahogy ígértem is, CB R15-öt is lenyomtam 5.2-vel..
Feltételeztem megpróbálod te is megfutni bármelyiket, nem ezért pasztáztál?
Hamár laszti, az nálam van! :P
A nyári "kedvetlenséged" után gondoltam most igényt tartasz rá és nekifutsz, erre közlöd h rám vártál?
A négy tesztemből három ráadásul csak pár napos, míg a tieid..pár hónaposak?

Na mindegy.. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50620) Yllgrim válasza Habugi (#50619) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem adja valahogy, ma toltam neki egy oracskat es valahogy nem hozta mait akartam,

Firestrike 9936, lofutty, CB11.5 8.87 ugyanez, kell ehhez az is hogy a gepnek is legyen kedve, de nem baj, nem adjuk fel, majd a heten tologatom meg :) El kell kapni amikor mind a gepnek mind nekem megvan az erzes, akkor jon. :))

Ma este meg raprobalok, nem pasztaztam vegul, de lehet h csak az kell.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50621) Gstyler


Gstyler
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék!
Egy FX6100-et használok, 4Ghz-en megy. Sokan írták, hogy nem hajtja ki a 270X-et, nálam 99%-on megy folyamatosan, ezzel nincs gondom.
A 3GB miatt gondolkodom, h váltok 280-ra. Feltételezem, hogy 100-on nem fogja hajtani a procim, de érdeklődnék, hogy vannak-e tapasztalatok. Hozna vmi többletet?
(jövőre majd kap alá megfelelő procit is)

(#50622) Habugi válasza Gstyler (#50621) üzenetére


Habugi
addikt

Általánosságban egy 20-30% többletet hozna, az biztos.

"Sokan írták, hogy nem hajtja ki a 270X-et, nálam 99%-on megy folyamatosan, ezzel nincs gondom."

Nagyon irigyellek, bevallom én sokszor falnak futok a sok homálylakótól. Két fajta ember van ezen a fórumon, az egyik csak írkál, a másik mutat is. Előbbi csoport véleményét hanyagold vásárlás előtt. ;)

Önmagában a Vram mennyisége miatt szerintem nem éri meg váltani most, pláne nem 270X-ről Tahiti LE-re.
Nem tudom a jövőre fél évet vagy jövő ilyenkort jelent-e, de ha 6-8hónappal/ban kalkulálsz, a helyedben egyszerre cserélném a cpu/vga párost. Inkább ajánlanám akkorra a 280X-et vagy valamelyik hasonszőrű GTX-et ráadásul. Olvastam a 280X topicban h tartasz a széria "jellegzetességeitől", megjegyzem teljesen jogosan, de ottvan a Sapphire 3-4 kártyával/hűtéssel (X-esek között) amikkel minimális a hiba lehetősége, legalábbis nem több mint bármilyen új hw vásárlása esetén.

A kihajtja-e kérdés pedig (FX esetén) nagyrészt attól függ, adott játék mennyire kezel jól 4nél több szálat/magot. Az elmúlt negyed évben megjelent címek esetén elég nagy előrelépést látok az elmúlt évekhez képest. A Tahiti-LE határeset lenne a mostani procid mellé, sok magot/szálat jól kihasználó játék esetén kihajtaná vagy közel kihajtaná, de minél régebbi címekről beszélünk vagy minél ótvarabb a játék "optimalizációja" sok magra/szálra, annál nagyobb lenne a CPU limit lehetősége, a gyengébb egyszálas teljesítmény miatt.

Egy szó mint száz, pusztán a +1Gb vram miatt szerintem ez most korai. Januárban jön a GTA-V ami kiváló indikátorpapírként fog szolgálni arra vonatkozólag, a nextgen konzolok átiratai mennyire lesznek gépigényesek a jövőben (vagy pl. mennyire lesznek vram éhesek). AMD oldalról a Fiji is jövőre érkezik, bár még kérdés melyik negyedévben. Szépen fogja lefelé tolni az árakat. Tongából is várható 4GB-os kártya a közeljövőben, GTX szinten a 970es Maxwell is alig van 100k fölött, szintén 4GB-al. Azt mondom türelem rózsát terem, de elgondolkodtató kérdés az biztos.

(#50620) Yllgrim:

Basszus, de akkor miért nem ezt írod, miért azt hogy rám vársz.. :W :R
Amúgy "kicsit nagyondurván" maximalista vagy, a 8.87-es 11.5 eredményed ennyire "lofutty" léghűtéssel [link] ;) :K
Ez most olyan mintha mintha azért nem postoltam volna az 5Ghz-es 816os R15-öt, mert tudtam hogy a hétvégén meg fogom nézni 5.2-vel is ami tuti jobb lesz.
Mindegy te tudod, de túl nagy feneket kerítesz a dolognak. Szerintem baromi jót megy a procid, az hogy mennyi van még benne csak attól függ mennyi szabadidőd van arra hogy piszkáld! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50623) Gstyler válasza Habugi (#50622) üzenetére


Gstyler
senior tag

Köszönöm a sok hasznos infót. :R
Átrágom még a témát.

Igen, a 280X-től tartok, nonsense számomra, h egy 80ezres kártya túlmelegedik, uh azt nem merem erőltetni, a gtx-ek pedig megmondom őszintén, h drágák nekem.
Hatalamas összegeket nem tudok fejlesztésre fordítani, így szépen lassan cserélgetem majd a cuccokat (egyszerre vgat és procit azért nem tudom, mert új lap is kéne hozzá), de fontos nekem, h ésszerű döntéseket hozzak. Szerencsére azért van itt sok értelmes és segítőkész ember is.

[ Szerkesztve ]

(#50624) kispal87 válasza Gstyler (#50621) üzenetére


kispal87
aktív tag

Mivel hasonló a konfigunk, így ha írsz pár progit, hogy mivel mérjünk akkor összehasonlíthatjuk az eredményeinket. Nagyméretű játékok (hacsak nem olyan ami éppen fel van nekem telepítve) kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#50625) Habugi válasza Gstyler (#50623) üzenetére


Habugi
addikt

Az X-es Sapphireokkal tényleg minimális a kockázat, de ahogy érzed. :R

Ebben az esetben viszont, hogy biztos nem lesz egyben csere, jó választás a Tahiti-LE.
Ár/teljesítmény szempontból a 280asok most verhetetlenek, amire még rá is pakolhatsz egy lapáttal, ha lősz magadnak apróról egy 7950est!
99%-ban azonos a 280assal és bő 10K-t tudsz még spórolni rajta, jobbféléket simán fel tudsz húzni órajel szinten 7970/280X magasságba, igaz ilyenkor kicsivel többet fogyasztanak mint a Tahitik.
Lépcsőzetes fejlesztés esetén, mindig a lehető legkölcséghatékonyabb megoldást keresve erősen tudom ajánlani. Van dögivel aprón 2-3év garival eladó darab, 40K magasságában. A 7950/7970 topicban érdemes lehet előtte megérdeklődni, melyek az ajánlott gyártók.
A 7970esekről (átnevezés előtti 280X) ugyan ez elmondható, annyi ráadással, hogy a 280X-ek erős olcsósításon estek át, többek közt ezért nincs egy csomó gyártó kártyáin Vram hűtés. Órajelben minimálisan gyengébbek (GPU/Memória is), nagyon korrekt hűtés van a legtöbbjükön.
Példának okáért amennyire kerülendő az X-es ASUS, annyira ajánlott 7970 szinten. Egy röhej, de így van! :K
Ráadásul itt többet is spórolhatsz 10K-nál.., ugyan nagyobb a procilimit esélye és esetleges mértéke is ha Tahitit veszel a 6100as mellé, de amikor alkalmad nyilik rá ezt tudod majd orvosolni a lap/proci cserével.

Ugyan ez itt erősen off, de még hozzátartozott a témához.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50626) Lacielvtárs válasza Habugi (#50625) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1-et kell írnom a kolléga válaszának... :K
de csak azért mert... :P
tény hogy az én vga-m is a HWinfo szerint 7970/R9 280X

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50627) Yllgrim válasza Habugi (#50622) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ha megnezed, holtversenyben masodik a vilagon, mi ez ha nem lofutty?
Igen, neha maximalista vagyok, sokszor a falra maszok h nem adja rendesen, ha szannek ra egy teljes hetveget, meglenne a WR is, lementettem a kepet, uh fellovom majd a poen kedveert.

Firestrike a masik kedvencem... A legjobb h van egy hatar ahol billeg, ott kell esznel lenni, szepen kitapasztalni es meg lehet a tobi is, idovel :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50628) Habugi válasza Yllgrim (#50627) üzenetére


Habugi
addikt

Annyival árnyalnám a képet, hogy nem a világon hanem a HWBoton, persze az egyik legrangosabb ilyen jellegű oldal.
WR-t nem számolnak/tartanak nyilván külön az egyes hűtés típusokhoz.
Érdekes is lenne, azért az egyes proci típusokhoz/családokhoz tartozó top3 és/vagy elsőség, főleg léghűtés esetén inkább találékonyság/kreativitás és a bátorság próbája (;]), sem mint az adott procié.
WR az LN2-vel begyüjthető achievement. :D

(#50626) Lacielvtars:

Elvtársúúúúúúúr! ;) :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50629) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Mivel nincs viszonyítási alapom, ezért itt kérdezem meg, hogy az alábbi szintetikus teszt eredmények megfelelőek-e, vagy van még rajta mit csiszolni?


Ennél feljebb nem sikerült stabilizálnom a processzort. A legnagyobb probléma a hővel van, és a feszültségszabályzó "hűtése" is véges. Ezt a beállítást használom másfél hónapja, már csak csiszolgatok rajta, hogy a RAM és az NB végét is elérjem.

CPU 4,8GHz
HT-Link 2400MHz
NB 2200MHz
RAM 1866MHz, 9-10-9-24 1T
FSB 200MHz

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#50630) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Milyen jó, hogy még annó megkaptam, hogy milyen kőkori Cinebench-el tesztelek (11.5) erre most egyre többször előkerül. :)

Véleményem szubjektív...

(#50632) EnterR válasza hackeeeee (#50630) üzenetére


EnterR
veterán

Feljebb láttam, hogy néhányan a 11.5-öt is lefuttatták, ezért csatoltam az R15 mellé.

PSN ID: marquuard

(#50634) Habugi válasza hackeeeee (#50630) üzenetére


Habugi
addikt

PH-s CPU tesztekben a mai napig is a R11.5-öt használják nem az R15-öt, nekem mondjuk tök8.

(#50629) EnterR:

Az Yllgrimnek belinkelt oldal szűrőjét kellett volna csak átállítanod! :K

R11.5: [link]
R15: [link]

Szemre teljesen rendben van a Te eredményed is, csak úgy mint Yllgrimé!
6300asok között eldiablo 11.5-ben vízzel abszolúte első, vegyesben második.
(Mi a bánat az a Dice, jégkocka? :DDD )
R15-ben pedig hűtésfüggetlenül abszolúte első! :C

Számodra ő az ideális "ellenfél"/követendő példa! ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50635) Yllgrim válasza Habugi (#50634) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nagyon remelem a kovetkezo AMD proci laposra veri az akkori es 2 tovabbi INTEL generaciot es hasonloan lehet tuningolni. Akkor nem lesz egy rossz szavam se ;] Fogyasztast lexarom :) Baratnom hajszaritoja 4x-er annyit eszik mint amikor csucsra huzom a gepet :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50637) hackeeeee válasza ALONSO11 (#50636) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Khm.. Szerintem elég lesz.

Véleményem szubjektív...

(#50638) Picturemaker válasza ALONSO11 (#50631) üzenetére


Picturemaker
őstag

Érdekes amit írsz.
A 3,8 GHz-es PhenomII után egy 4.3-as i5 került a 7870OC (ez ugye kb. 270X) mellé és az égvilágon semmi változást nem éreztem az általam játszott játékokban. Az FX6300 mellé lusta vagyok berakni ezt a VGA-at, de mivel az most szép csendben "döcög" 4.2-őn, nem hinném hogy ne tudná meghajtani azt a kártyát.
A 270X (és a 7870OC sem) messze nem olyan erős (sajnos), mint azt sokan szeretnék.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#50639) ViZion válasza ALONSO11 (#50633) üzenetére


ViZion
félisten

i5-4440 is megkajol 80 W-ot, Intel a "while running commercially available software"-ra adja a TDP-t, azaz megy az feljebb azért. Nálam a 9370 sem eszik 250 W-ot, mondjuk csak 4,8 GHz...

A kihajCSa, vagy nem az elég troll dolog, voltak ebből viták, nem kell újra kezdeni. Nekem is 270 X van, nem 30 fps-el játszom, és nincs microlag sehol...

A kalkuláció jó, de AMD-hez is írható, h a gyári hangos, de megteszi... Voltak itt is, akik alulfeszelve még kicsit húzva rajta (kb. turbo frekiig) használták a gyárit...

Nem hülyítés, ha nem egyben cseréli az ember a vasat, akkor jobban lehet fejleszteni. Mert a régi procid belemegy az FX lapba. Sokunknak könnyebb így, mint 2 évente mobo+proci csere.

Helyesírásra kicsit jobban figyelj kérlek. Ez nem a milyen procit vegyek topik, ide FX tulajok jönnek, meglepő módon a topik címe is mutatja. Ide nem kell AMD vs. Intel, meg nV vs AMD témákat erőltetni. VIA-t lehet fikázni, az szar :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50640) Picturemaker válasza ViZion (#50639) üzenetére


Picturemaker
őstag

Tök jó volt a VIA! :P (de tényleg :) )

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#50641) GeronimoTama válasza ViZion (#50639) üzenetére


GeronimoTama
tag

+10000000000000

GTAO: tamadotcom

(#50642) ViZion válasza Picturemaker (#50640) üzenetére


ViZion
félisten

Elmehettek Mahreburgonyával együtt oda, ahol a VIA proci van minden gépben... utána dumálunk. ;] :D

270 X fHD-ban nálam teljesen jó, valahol innen indul a gamer kategória. HD7770 után szép ugrás, halk, nincs lag, szavam nem lehet. Nekem nem kell 100 fps, nincs 3D meg ilyesmi. fHDmonitoron a minimum ne legyen 30-40 alatt, a többit lesz@rom. 60 amúgy is a max, vsynh enabled nálam. Régen volt 120 Hz monitorom, ott is 60-72 volt beállítva (mondjuk anno a VGA nem bírta a 120 Hz-t)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50644) Picturemaker válasza ViZion (#50642) üzenetére


Picturemaker
őstag

(OFF)VIA procit soha nem használtam, én a chipkészleteit szerettem. Soha nem volt vele gondom.(/OFF)
Nincs nekem semmi bajom a 270X és tesóival, de nem érzem olyan erősnek, mint amit a hírük sugallt. Én is 7770-ről váltottam, de nem esett le az állam. Mondjuk az utolsó komoly ugrás a TNT64 - Geforce DDR volt. Azóta nem éreztem egy új VGA-ban sem azt az átütő erőt az előző generációhoz képest.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#50645) Lacielvtárs válasza ViZion (#50642) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

...akkor jó választás volt a 270X kártya ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50647) ViZion válasza ALONSO11 (#50643) üzenetére


ViZion
félisten

Ha megnézed nekem otthon AMD, cég 1 Intel, cég 2 Apple Mac... van némi alapom, mondjuk nem játékkal "tesztelek" munkahelyen, hanem pl. Photoshoppal... Itthon 16 GB rammal +6300-al nyugisan megoldottam azt, ami bármelyik intelen szopó 8 GB-vel. Játékokat símán futtatom, nincs vele gond.

6300-al is használtam a 270 X-et, BF3 64 fősön sem volt gond nálam (@4,4 GHz). 9370 meg álomjó, pár évig nem cserélek sztem. De lehet, h mégiscsak Asgard procijaim vannak, gyanús is volt :D

Néztem Intelt én is, egyszerűen az alaplapok miatt. AMD-hez nincs mATX sem fain, ITX meg végképp nincs sajnos. Ez az FX legnagyobb baja, nincs alaplap választék, sok gyártó gagyi VRM-el rakja össze... :((

Picturemaker: linuxal lehet szopóroller, ha VIA IC van a gépben... :((( Nekem bejött a VGA csere, játékokat fullra húzva viszem, 7770-nél trükközni kellett.

Lacielvtárs: jah, elég jó, bár az eladó... :o mindegy, majd lesz még kifutós VGA valakinek.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50650) eldiablo válasza Habugi (#50634) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Dry Ice. Ha kapok nitrót megnézheti magát a toplista!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.