Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) Yllgrim válasza Maotun (#50700) üzenetére


Yllgrim
őstag

En is ezert kerestem utana a dolognak :) Bar be kell valljam, hogy a jelenlegi 8350-em 4.83Ghz-en szepen muzsikal, ha keves lesz beallitom 5.0Ghz-re es hasznalom ugy. 290x-el nincs semmi gondom, az alapbol OC verzio, ha kell kis kraft melle akkor meg huzok azon is.

Ha az ember megszokja a kis hujesegeit akkor nem fog bedolni a rekalmoknak, az a par plusz FPS FullHD felbontason nem erdekel, minden jatekom jol jatszhato. Star Citizen nincs otpimalizalva es 60FPS felett vagyok vele harcokban, pre-alfa statuszban van a jatek (hozzateszem qrv@ jo jatek lesz).

Lesz it majd szep uj AMD ZEN rovat, tele finomsagokkal :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50702) Habugi válasza Yllgrim (#50683) üzenetére


Habugi
addikt

Korrekt kis válogatás! :R

Nem is tudtam, hogy tervben van AMD oldalon "izom" CPU, annyiszor nyilatkozták mostanság hogy az APU vonalat kívánják kizárólag követni.
Megjegyzem, momentán semmi szükség nincs még rá, nem érzem hova lenne kevés a 8magos FX vagy miért kéne megváltás szinten várni az új procijaikat. :N

(#50689) watador600:

Az FX Fixes IBT sokaknál hibát ír az utolsó körben, ne foglalkozz vele!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50703) Yllgrim válasza Habugi (#50702) üzenetére


Yllgrim
őstag

Hogy lehet ilyet mondani hogy nem kell?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Milliok vagynak ra hogy vegre kapjanak egy rendes procit. 14nm-es gyartastechnologiaval, bika eros egymagos teljesitmeny, lenyom minden procit a konkerinciatol a kovetkezo evekben, beepitett uber IGP, amit akarsz... :)

En szivesen vasarolok innovativ cuccokat :)

FX meg jovore eleg nekem, utana sajnos kinovom, 9xxx-essel nem leszek beljeb, kiraly procit fogtam ki most.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50704) PofaJenö válasza Habugi (#50702) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Egy kérdés miért kell ragaszkodni a 10-es járatáshoz az IBT-nél ,1 hosszú idő míg lemegy ,2 kb 3-nál is megdolgozza a procit ugyanúgy . :F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50705) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Sziasztok!
Melyik AMD FX processzorokhoz adtak vízhűtőt?Van még ilyen akciója az AMD nek?

A privátokra illik válaszolni!

(#50706) stratova válasza Habugi (#50702) üzenetére


stratova
veterán

Mert nem olvasod a megfelelő témát :P

(#50707) Habugi válasza Yllgrim (#50703) üzenetére


Habugi
addikt

Simán kimondom.., meg mi az hogy rendes proci? :F :D
Mesélj mire kevés vagy hol fogy el a 8350esed 4.8Ghz-en?

Az erős egyszálas teljesítmény igénye játék szinten (meglátásom szerint..) folyamatosan háttérbe szorul, lásd nextgen konzol / DX12 út/irány. Nemtörődöm módon megírt/optimalizált játékok alatt limitálhat High-end VGA-kat már most és a jövőben is fog, de ez a többség számára lényegtelen. Egyrészt azért mert aki ilyen VGA birtokosa és/vagy lesz, Intelel brummog, másrészt ahogy magad is írod, ez a gyakorlatban fps szinten nem "nagy falat". :N

(#50704) PofaJenö:

VeryHigh-on szokás futtatni a jó összehasonlíhatóság miatt. Az a lényege, hogy hosszú ideig tartson/hosszú ideig stresszelje a CPU-t, ugye intelBURNtest! ;)
Lehet 2-3 körig stabil ha az 5.-ben elhasal.
Nyilván ha nem tud elmenni a 10. körig annak az esélye is nagyobb, hogy pl. játék alatt vagy olyan munka közben ami rendesen megdolgoztatja a procit, fejreáll.

(#50706) stratova:

Erősen érvelsz! :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50708) Lacielvtárs válasza zimi1991 (#50705) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

anno volt ilyen csomagban, de én úgy tudom már nincs ilyen...
lassan az is csoda lesz ha az FX-ekhez adnak hűtőt egyáltalán ;]
de a 8350-hez tuti adnak hűtőt... (ha BOX kiszerelést veszel)

Habugi: uram, ön is mesélhetne :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50709) ViZion válasza Lacielvtárs (#50708) üzenetére


ViZion
félisten

Amennyire emléXem, kicit túlárazott is volt. Használt H100 vagy ilyesmi jobb árban, nagyobb pííízért meg vannak kitek már. Nézegetem a blokkokat én is, nem nagyon szánom magam a cserére... pedig lehet nyernék pár fokot. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50710) Lacielvtárs válasza ViZion (#50709) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én is úgy emlékszem hogy eléggé túl volt anno árazva a vizes AMD-k
de nem bántom FX-et és árait, mert én magam is elég sokáig oszlopos tagja voltam a rendszernek, ahova anno én is be voltam épülve :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50711) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Mi a különbség :F [link] lent a kijelöltek

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50712) watador600 válasza Habugi (#50702) üzenetére


watador600
senior tag

Eddig nem volt semmi vele.. De amúgy megy a gép rendesen, játék alatt is perfekt, szóval akkor lehet hagyom. Ha meg nem jó akk vissz rakom a régi profilt, mert már nem tudom mit állíthatnék rajta.
Köszi a választ!

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#50713) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Sziasztok ! Hosszas hezitálás után lecseréltem szeretett Thuban procimat egy FX 8320-ra ,még csak ismerkedek vele ( turbo OFF,LLC ON ) alap 3,5GHz
Tudom hogy a műértő közönség berzenkedik az OS alóli tuningtól de valaki ajánlhatna egy leírást a PSCheck progiról mert az X6-tal igen sikeresen használtam a K10STAT programot ezen felbuzdulva továbra is ezen az irányba szeretnék továbhaladni !
A tanácsokat előre is köszönöm :R

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50714) ViZion válasza Gabrikovics (#50713) üzenetére


ViZion
félisten

Tanács van annyi mint papban a .... ima :DDD
1. SW tuning az nokedli, halom fontos cuccot NEM állítasz vele
2. összefoglalóban vannak linkek, leírások
3. kereső a topikban is hasznos, volt itt házi verseny, meg mindenféle trükkös hegesztések -amihez szintén kevés az a progi
4. sleep után nem akart működni, a beállítások mintha nem is lettek volna, szal. felejtős nálam (és aki gyakran altatja a gépet). Nem, ütemezésre se mindig lett jó.
5. BIOS tuningra atomstabil beállítások vannak, ami OS- és reinstall-független.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50715) Yllgrim válasza Habugi (#50707) üzenetére


Yllgrim
őstag

tudod mire keves, hat pl ha kattintok egy progira az nekem ne elmelkedjen masodperceket h akkor most mi legyen, hanem pattanjon fel, szuz windows, firefox, ssd-rol 16gb ram mellett es 4.83Ghz-en jarunk most. Itt mar annyira nem lomha a cucc, kifejezetten furge, de ehhez kellett 20% stabil tuning...

Szoval a kovetkezo Desktop CPU nekem legye flash-villam, erezzem h azt csinalja amit akarok es ugy ahogy en akarom.

Ezek aprosagok, de ez adja meg azt az erzest, amitol kezesbaranynak erzem a vasat.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50716) stratova válasza Gabrikovics (#50713) üzenetére


stratova
veterán

A szoftveres tuningot az összefoglalóban Frescho fórumtárs cikke és Vakond5 kolléga szintén logoutos írása részletezi. Előbbi a mérésekre (teljesítmény és fogyasztás), utóbbi a PSCHECK beállításának menetére helyezi a hangsúlyt.

Szerintem pedig az ideális FX egy 8 modulos 3.5 GHz alap 4.5 GHz turbós 95 W, vagy 4.0-5.0 GHz 125 W-os modell lenne. :D.
Hardware.fr mérése szerint FX-8370E finomhangolás (alulfeszelés) után 3.5 GHz-en 87.6 W-ot kér a 12 V-os ágon mérve, szemben a gyári 3.3 GHz 88.8 W-tal. De náluk az FX-8350 is beérte 92.4 W-tal ezen az órajelen.

[ Szerkesztve ]

(#50717) ViZion válasza Yllgrim (#50715) üzenetére


ViZion
félisten

Felraksz egy jó linuxot és sebességben úgy érzed, mintha procit+ramot tuningoltál volna.
Win7 sok ikonos mappájában mire betölti a parancsikonokat :W
Pedig SSD-n már a játékok is. :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50718) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Milyen ventillátor ajánlanátok egy amd fx 6300 cpu-hoz?
Mert az új kártyám miatt feljebbhúztam, de a gyári venti borzasztóan hangos és szerintem nem is bírná sokáig megfelelően hűteni.

Köszi!!

(#50719) ViZion válasza aftercooler (#50718) üzenetére


ViZion
félisten

összefoglalóban. Gördíts fel. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50720) aftercooler válasza ViZion (#50719) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Tényleg.
Köszi!! :)

(#50721) stratova válasza ViZion (#50717) üzenetére


stratova
veterán

Lehet pont Win7 alatt megirigyelhetné a legnagyobb FX a legkisebbet* :DDD
Ugyanis AMD készített saját decodert neki (is).

*FX-7500

(#50722) ViZion válasza stratova (#50721) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt nem tudom miről beszélsz :U
A mappák tartalmának betöltése lassú. Fedorán megnyitod és ott van minden (ikonok, képek, etc...).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50723) csontraket válasza ViZion (#50722) üzenetére


csontraket
tag

Sziasztok! Gondolkozom hogy crossfire-t építsek a gépbe (2db r9 290(x)) arra lennék kíváncsi hogy ne is próbálkozzak AMD procival kihajtani őket? Az FX 9590 jöhetne csak számításba de van egy olyan érzésem hogy az sem hajtaná ki. Jelenleg fx 8120-am van és abból kiindulva hogy nem hajtja ki az r9 290-em (kb 80-85%-ba tudja csak terhelni) tehát nem hinném hogy a 9590 is elég lenne 2db-nak

Válaszotok előre is köszi!

(#50724) Yllgrim válasza csontraket (#50723) üzenetére


Yllgrim
őstag

mennyire van felhuzva a procid most?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50725) csontraket válasza Yllgrim (#50724) üzenetére


csontraket
tag

sajna 3,1-ről csak 3,4-ig sikerült húzni hogy stabil maradjon :( egy ilyet fogtam ki pont pedig hűtéssel nincs gond h80i van rajta és hát hőfok szempontjából nem lenne gond a továbbhúzással de sajna nem akar sehogy stabil maradni 3,4 felett :( adtam neki + feszt de nem segített (több értékkel is próbálkoztam)

(#50726) Yllgrim válasza csontraket (#50725) üzenetére


Yllgrim
őstag

Jatekviz az kutyafule :) hat neked a CF most felejtos, ha feljebb tudnad tornazni akkor meg esetleg... Felrakom a procimat majd 5Ghz-re, 290X-em melle berakom ocsem 7970-eset es ugy megnezem mit csinalnak.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50727) Kutya_7 válasza Yllgrim (#50726) üzenetére


Kutya_7
tag

"290X-em melle berakom ocsem 7970-eset " :DDD

Na azt azért megnézném hogy kapcsolod őket crossfire-be :U

Sorry, de ezt nem hagyhattam ki... ;)

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#50728) Habugi válasza Yllgrim (#50726) üzenetére


Habugi
addikt

Egész jó ötlet!

Nem vagyok biztos benne, hogy menni fog és ha igen, akkor is a 7970es tempójához lesz "visszafegyelmezve" a 290X-ed, mondjuk viszonyítási alapnak ígyis teljesen jó lesz arra, hogy segítse csontraket a döntésben. Valaki dobjon meg egy 7970/280X-el és megnézem én is.. :P

(#50725) csontraket:

A 8magosok, főleg egy régebbi 3.5Ghz környékén még édeskevesek egy 290X kihajtásához sajnos.
Az is "csoda", hogy 80-85%-ra ki tudja hajtani.
Még CF nélkül is keményen észrevennéd ha platformot váltanál egy i7-esre!
Azért i7, mert ha CF-et szeretnél oda azért már az dukál..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50729) Yllgrim válasza Kutya_7 (#50727) üzenetére


Yllgrim
őstag

soha nem csinaltam, lehet h sehogy, nem is neztem utana, de igy talan megy.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50730) Taifa Díaz válasza Kutya_7 (#50727) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én meg EZT nem tudom kihagyni :))
A HD7970 legyen az elsődleges megjelenítő, más különösebb trükk nincs is a dologban.

Yllgrim: csak 54 másodperccel maradtam le :DDD

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#50731) Kutya_7 válasza Kutya_7 (#50727) üzenetére


Kutya_7
tag

[link]

Hivatalosan nem lehet őket crossfire-ba kötni... :(

Most 290X vagy 280X? :F

Mert ugye a kettő nem ugyanaz... :B

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#50732) Habugi


Habugi
addikt

Yllgrim, Taifa Díaz:

Nem tudom, hogy jön ide a 280X / 7970 CF megoldhatósága/kérdése? :F
Ugyan az a Tahiti GPU, míg az ominózus 290X amiről szó van már Hawaii, ergó két teljesen eltérő kártya, ezért írta Kutya amit írt..

Gizike =/= gőzeke :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50733) Kutya_7 válasza Habugi (#50732) üzenetére


Kutya_7
tag

Hát egen.
:R :DD

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#50734) ViZion válasza Kutya_7 (#50731) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a jóféle átnevezős fejlesztés eredménye... :((
Hivatalosan sajnos hibrid CF sincs, de mégis sokaknak van (inkább csak menő volt pár éve) nV kari physXre az AMD mellett. Szerettem volna kipróbálni, de végül nem vágtam bele, annyit nem ér pár effekt nekem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50735) Taifa Díaz válasza Habugi (#50732) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én sem tudom, ugyanis egyértelműen 290X-ről volt szó a hozzászólásban, amire reagáltam :U És az nem 280X :( Ha jól tudom...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#50736) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A crossfire kitárgyalásához van megfelelő topic.

Köszönöm! :)

Véleményem szubjektív...

(#50737) Yllgrim válasza hackeeeee (#50736) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem a CF a lenyeg, azt beneztem, ami nem is baj, mert nem probaltam sose, nem is ertek hozza :)

A Lenyeg h 8350 meghajtva hogy birkozik el 2x 290X-el :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50738) csontraket válasza hackeeeee (#50736) üzenetére


csontraket
tag

én nekem se a cf-en volt a lényeg csak tudni szeretném végre hogy egyáltalán költsek többet egy erősebb AMD procira vagy felesleges mert nem fogja soha kihajtani akármilyen (jelenlegi) AMD procit veszek. Erről szeretnék egy konkrét választ valami bizonyító videóval vagy linkkel vagy mért adatokkal.

(#50739) hackeeeee válasza csontraket (#50738) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem a 280x a "határ" az FX mellé, talán még a 290.

Ha jól emlékszem, volt itt valakinek 290, és annál is képes volt 100%-os GPU használatot kihozni a vasól.

Nálam a 270x CFx szépen dolgozik a 4,6GHz-n ketyegő 8320 mellet.

Véleményem szubjektív...

(#50740) csontraket válasza hackeeeee (#50739) üzenetére


csontraket
tag

no ezzel a válasszal picit közelebb kerültem hozzá hogy megtudjam cf-be 2db 290-et kihajt-e egy 9590 :)

Köszi a választ

(#50741) hackeeeee válasza csontraket (#50740) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha tudnék még adni a procinak, lehet, hogy még jobb volna, de itt megállt a dolog. :)

Hátő.. felbontás is sokat számít.

Nem mondom, hogy nem, megfelelő tuning mellett. Vagyis, fogalmazzunk úgy, hogy biztosan kell egy kis tuning mellé.

De a fene sem tudja, lehet inkább 1 darab 290x-et javasolnék bele, inkább

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50742) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Figyelj, en itt mar fel eve azt magyarazom h a huzott 8350-em kihajtja a 290X-emet. Jatekok tobbsege alatt 100%-os a proci kihasznaltsag, gondolok itt Crysis 3, BF4, Deus EX HR, Guild Wars 2, Star Citizen... Mindent 1920x1080-ban tolok max grafikai reszletesseggel (nagyon durva helyzeteken lejjebb esik ez is oke), neha pici laggot is eszre lehet venni.

Aztan jott itt a duma, hogy ha alacsonyabb felbontason akarok jatszani FPS-t "versenyszeruen" akkor nem hajtja ki meg... En csak annyit kerdeztem, minek akarnek 1024x768-on jatszani 60hz-es IPS monitoron, nem fogom sosem elerni a 144Hz-et, nem akarok 200 FPS-t, hanem 30-60FPS-t ugy hogy teljes szepsegeben elvezem a jatekot???!!!

Neha keves a proci, azt beismerem, van hogy 70-80%-on hajtja a proci a VGA-t es ilyenkor csak 40-50 FPS-em van, tenyleg szar...

En azt mondom h 290-et szepen ki kell tollja, nekem 290X-el nincs panaszom, nem vagyok vajt szemu.

Aki meg FPS/Hz buzi az meg vegyen maganak mast, koltson ra meg penzt, 1-2 evet kibirok meg ezzel a konfiggal, 16GB ram, SSD sokat javit a dolgokon :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50743) hackeeeee válasza Yllgrim (#50742) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor Neked van. Mint említettem, rémlett, hogy valakinek van 290-e.

Azért is mondtam, hogy szerintem 1 ilyen vga bőven elég az FX mellé, hacsak nem több monitor rendszerhez kell.

Véleményem szubjektív...

(#50744) Yllgrim válasza hackeeeee (#50743) üzenetére


Yllgrim
őstag

2-t szerintem nem tudna rendesen meghajtani, az tobb mint valoszinu, majd megnezem egyet 5Ghz-en tud-e rendesen valamikor. Ott mar nagyon furge a proci, azt nagyon szeretem.

Mivel mostanaban sok WoW-ot tolok es ott kell a CPU teljesitmeny egy magra, 4.83-on tolom, itt is alakul mar a teljesitmeny.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50745) ViZion


ViZion
félisten

Tudom én, h semmi közöm hozzá, meg mások az igények, etc... De én is fHD-n játszom, 270X már szépen megy, el nem tudom képzelni, h egy fHD monitorhoz minek mondjuk 290 X szörnyetegből 2 db... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50746) Balathruin válasza ViZion (#50745) üzenetére


Balathruin
veterán

Hátha rosszabbul fut az új AC. :D

(#50747) Steven válasza ViZion (#50745) üzenetére


Steven
addikt

én el bírom képzelni... ott van a ryse son of rome full hd max beállításon szarrá húzott vga-mal is van hogy 15-20 fps (9300 körül van nálam a fire strike kb sima 290 es szint)

most tegyük vel hogy 30 35 -t tud a 290x akkor crossba 60-70 , szerintem mindenki szereti a folyamatosságot egy játékban... viszont ez egy gép zabáló game

Most jön a far cry 4 kíváncsi vagyok mit fog kérni ahhoz ,hogy játszható legyen.

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#50748) ViZion válasza Steven (#50747) üzenetére


ViZion
félisten

óóóbazz... azért aki ilyen progit "ír" annak rálépnék a kezére... Nehogymár 2 csúcs VGA kelljen neki? Gondolom percekig foglalkoztak az optimalizálással... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50749) Habugi válasza Steven (#50747) üzenetére


Habugi
addikt

Az egy nudli lesz.., nézd meg mennyi idő telt el az FC3 óta.
Még annyiból respektálandó az Ubi, hogy legalább nem DLC címszó alatt dobják piacra. :DDD

Az FC3 pedig szépen használta már a 8szálat, még a "nagy" tunning előtt is ment az a játék mint a mérgezett egér. A Ryset meg sem néztem, egy haverom 3óra alatt végigvitte és nem az a kapkodós fajta! :N

(#50715) Yllgrim:

Na, most megfogtál!

Fogalmam sincs erről a jelenségről, ha nem itthon tespedek de gép előtt vagyok az 95%-ban i5/i7 és nekem semmi nem jön át, mint e téren érzékelhető difi.
Megjegyzem baltával körbefaragott Win7-et használok, ha jópár órája megy a gép akkor is max 50-55process fut. Rengeteg számomra felesleges Win szolgáltatás kivan kapcsolva.
Plusz nekem már az Aero is túl csiricsáré, szóval klasszikus (ki)nézet (XP), szintén felesleges "ablak úsztatás" és egyéb effektek nélkül..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50750) Gainka válasza Steven (#50747) üzenetére


Gainka
őstag

Full hd max be ...... elsimitas off egy ket folos effeck off es maris ketszer annyi fps van....

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.