Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) Beretvás válasza Picturemaker (#49850) üzenetére


Beretvás
addikt

ahogy látom az enyémen a legújabb bios van most.. a lap is elég új keletű. mondjuk a proci nem hajlandó ebben sem többet menni mint 4,5 de viszont kevesebb fesszel beéri és a proci is hűvösebb, valamint marha jó ez a fekete külső.

(#49852) EnterR válasza GeronimoTama (#49849) üzenetére


EnterR
veterán

Az az 1.440V elég magas. Először is kapcsold ki az Auto tuningot, majd Manual-on tapasztald ki, hogy mennyi az a feszültség, ahol gond nélkül feláll a rendszer és lefut a minimum 10 kör IBT Very High. Ezután Prime95-tel is érdemes Large FFT-t nyomni 1 óráig, az IBT elég bizonytalan.

PSN ID: marquuard

(#49853) Beretvás válasza EnterR (#49852) üzenetére


Beretvás
addikt

sajnos még ez sem fogja garantálni a stabil belállítást.. inkább egy 10 perc prime aztán go game.. az a tuti..

(#49854) GeronimoTama válasza EnterR (#49852) üzenetére


GeronimoTama
tag

Adtam neki 1,3v-ot és 17,5x200 a cucc de prime alatt 1,4v-ot ír :F és már 65 fokos. Ennek a hűtőnek nem többet kellene tudnia?

Cool and quite-nek min kell lennie?

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#49855) Barathrum válasza Picturemaker (#49842) üzenetére


Barathrum
tag

Szia!

Nem nagyon akarom tuningolni (nem is értek hozzá), csak azt szeretném, hogy ne egy harckocsi legyen a leendő házamban. Azt mondják, hogy a gyári procihűtő elég hangos...
A házam egy Zalman Z11 Plus Black lesz, a memóriák meg Geil 8GB DDR3 1866MHz EVO CORSA memóriák lesznek, ha minden jól megy :-)
5-10 000 forint között szánnék rá...

Tears laid in earth...

(#49856) GeronimoTama válasza GeronimoTama (#49854) üzenetére


GeronimoTama
tag

Vásárláskor kissé figyelmetlen voltam, ennek a hűtőnek a ventije 800-as fordulatod tud max, a többi macho verzió meg 900-1300...... omg jól kezdődik. :W

GTAO: tamadotcom

(#49857) Eclips21 válasza GeronimoTama (#49854) üzenetére


Eclips21
őstag

Szerintem a házaddal van a gond. Van benne venti? Fent van az oldala? de az a 0,1V ingadozás nagyon sok a topikjában érdeklődd meg hogy állítsad be stabilra. Amúgy a 65 nem sok szerintem, ha azt nézem nálam 63 volt a max amit mértem.

(#49858) GeronimoTama válasza Eclips21 (#49857) üzenetére


GeronimoTama
tag

Köszi a tippet, írtam is!

Házam oldala nincs fent, 2x12cm-es venti fúj előröl befelé, egy 12-es meg szívja ki hátul a pocihűtőtől a levegőt.

GTAO: tamadotcom

(#49859) Eclips21 válasza GeronimoTama (#49858) üzenetére


Eclips21
őstag

lehet manuálisan állítani a ventit, húzd fel a min fordulatot addig míg nem zavar, jobb nincs

(#49860) remusz13


remusz13
tag

hali
köszöntem utólag is a segítséget, összepakoltam a gépem, elég jól fut (csak i/o shield nélkül, másik ház kellett volna m1 :D ) ( fx4300 , gtx 750ti, fsp hexa+ 500, m5a97 2.0, 4gb ram egyelőre)

(#49861) ViZion válasza remusz13 (#49860) üzenetére


ViZion
félisten

Azt meg hogy? Szabvány méret... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49862) GeronimoTama válasza Eclips21 (#49859) üzenetére


GeronimoTama
tag

biosban min 600, na mind 1 mert 1 óra battlefield 4 multi után a max hőnérséklet 45 fok volt :D, de prime alatt 68 ( tisztában vagyok vele hogy miért). A cool and quiet-et mire állítsam be?

GTAO: tamadotcom

(#49863) Eclips21 válasza GeronimoTama (#49862) üzenetére


Eclips21
őstag

kapcsold be, ha az alaplap úgy gondolja úgyse fog menni :D

(#49864) GeronimoTama válasza Eclips21 (#49863) üzenetére


GeronimoTama
tag

Oké :) köszönöm a segítséget! Jó éjszakát mindenkinek!

GTAO: tamadotcom

(#49865) remusz13 válasza ViZion (#49861) üzenetére


remusz13
tag

jogos kérdés, és nemtudom, fogalmam sincs miért nem ment bele normálisan, aztán kicsit felhúztam magam rajt ... :O

(#49866) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tegnap játszottam kicsit..

Elsőre csak CPU/NB órajelet emeltem 2,6-ra, ugyan annyi fesszel mint amikor 2,2-n megy (itt is adok neki egy picit pluszba), és a tapasztalat alapján ugyan úgy fagyott ki, mint amikor megemelem a procit 4,9-5GHz körülre. Ezen felbuzdulva, hátha a CPU-NB fesz a gond, elkezdtem próbálgatni, a vége az lett, hogy 1,52V-n sem stabil a 4,9, hiába csinálok bármit.

Most, maradt a CPU 4,6GHz 1,44V-n, a CPU-NB pedig 2,4-en, +0,125V fesszel, próbáltam 2,6-ot is, 0,150V-vel, de belefagyott (asszem ez 1,28V volt pontosan).

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49867) eldiablo válasza hackeeeee (#49866) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem a CPU/NB-ből futsz ki. Visszább írtam, nálam 2600Mhz 1.25V simán 2140Mhz ramhoz. Hány RAM modulod van?
Mennyi feszt adsz a procinak?

A hőmérséklet hatalmas ellenség és baromi sunyin támad. "Ó, még csak 55C", gondolod, de mire kiolvasná a szenzort újra,simán felmegy 75-80C-ra. Ha szépen visszahűtöd, még a fesz igénye is csökken. LN2-vel 5Ghz talán még alapfeszen is össze jönne stabilan.

(#49868) hackeeeee válasza eldiablo (#49867) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2 modul van.

Lehet.. Mint említettem korábban, újrapasztázás után nyertem jó pár fokot, ahol eddig 60 fok felett volt, most alaphelyzetben, prime mellett kicsivel 60 alatt jár, max max 61 fok.

A proci 1,44V-t kap High LLC-vel. Mondjuk ultrahigh-al is ezen a lépcsőn ugyan ennyi. (+0,100V).

Amint felmegyek 4,6GHz fölé, onnantól borul minden...

Hozzáteszem, Én szorzózok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49869) eldiablo válasza hackeeeee (#49868) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szorzózok én is.
5Ghz és környéke 1.5V+.
Most nézem, hogy Swif van a seidonon?! Nem lehet, hogy kevés? Nekem a Nepton 280L-en a gyári van. Igaz, hangorkán, ha elindul, de 5400Mhz-ig simán jó vagyok vele.
Én kidobáltam a Swif2-et, miután spontán szétesett az egyik. csak a koppanást hallottam. Majd megkeresem a fotót.

[ Szerkesztve ]

(#49870) Kutya_7


Kutya_7
tag

NB-et van értelme erőltetni gyári (2200) fölé, ha csak 2x4GB gyárilag 1333-as ramom van ami max 1600-at tud? Ugyebár az is +hőtermelés ha 2600-on megy pl., nem?

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#49871) hackeeeee válasza eldiablo (#49869) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a gyári elkezdett zörögni 2-3 hét után, így cseréltem.

Nem hiszem, hogy kevés volna, legalábbis szerintem.

Alaphelyzetben nem panaszkodom a hőfokokra, most 1,52V-n is prime alatt 65 fok volt a max, amit láttam socket hőmérsékletre. De nem volt stabil.. :( Hozzáteszem 4,9-en ahogy megindul a prime, azonnal fagy.

Véleményem szubjektív...

(#49872) eldiablo válasza hackeeeee (#49871) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

1.52V hány Mhz?
Szerintem több feszt kérne.

(#49873) ViZion válasza Kutya_7 (#49870) üzenetére


ViZion
félisten

nem sok értelme van, memória benchekben hoz, de játék, munka alatt nem érezhető...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49874) Kutya_7 válasza ViZion (#49873) üzenetére


Kutya_7
tag

Köszöntem Ó Nagy Vizion Mester :R

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#49875) hackeeeee válasza eldiablo (#49872) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4,9GHz-n azonnal fagy, 4,8-on kb. 15-20 perc prime-ot kibír, utána fagy.

Véleményem szubjektív...

(#49876) ViZion válasza Kutya_7 (#49874) üzenetére


ViZion
félisten

ne kezdjed, elég ha a többiek baCCogatnak... :D

Habuginak volt erre tesztje, azt hiszem ElDiablónak is korábban, azokat kellene esetleg megkeresni és megnézni még.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49877) Lacielvtárs válasza ViZion (#49876) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

baCCogatnak??? :Y
szegény méltán hiresség avagy keleb ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49878) ViZion válasza Lacielvtárs (#49877) üzenetére


ViZion
félisten

csak tudod a híres szépségem szerénységem nah, hát nem engedi. :D

ÁÁÁ, nem jutsz Te pokolra... oda nálad jobbakat visznek :)
XaraXik a internyet, az éjjeli vihar betett a teKnikának :( sajna a cégás háló műXik :W

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49879) Lacielvtárs válasza ViZion (#49878) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tudom én Mester uram, hogy a szerénységed/szépséged példaértékű eme nagy világban ;]
de kérlek mondd hogy nem én kezdtem el ezt a Mesterezést.... :U
nem akarok a pokol tüzén vergődni ha majd odajutok :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49880) eldiablo válasza hackeeeee (#49875) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem túlmelegedésnek tűnik.

(#49881) hackeeeee válasza eldiablo (#49880) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, passz.

4,8-on megy egy ideig, azonos fesszel a 4,9 azonnal megáll, ahogy megterhelem. 4,7-en szintén, csak nem emelek akkora feszt, amennyi kell neki, 100MHz-hez, mert felesleg.

Bios szerint sem forr.. Szal, nem tudom.

Fent volt a 612S, azzal terhelve melegebb volt egy kicsit, de ugyan ez volt a jelenség.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49882) Tepsifüles válasza pipo112 (#49796) üzenetére


Tepsifüles
tag

Az alaplap miért kevés ehhez a procihoz?

Sabee

(#49883) ViZion válasza Tepsifüles (#49882) üzenetére


ViZion
félisten

Mert az LE az a butított, ócósított verzió. Biosa is butább, VRM is gyenge. OC nem nagyon lesz abban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49884) eldiablo válasza hackeeeee (#49881) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Túlmelegedésre példa, hogy minap húztam P4-et és 5,2Ghz felet BSOD-ba ütköztem. Amint visszahűtöttem 10 fokkal, azonnal elindult felfelé stabilan. 5400Mhz-nél már felfűtötte a vizet. Plusz érdekesség, hogy mindössze 65-69C volt vízhűtés előtt, ami ezeknél az öreg dögöknél nem sokkal több, mint az üzemi hőmérséklet.
Éljenek a félvezetők! ;]

(#49885) hackeeeee válasza eldiablo (#49884) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De itt nincs BSOD.. Beáll és kész.

Véleményem szubjektív...

(#49886) EnterR válasza Tepsifüles (#49882) üzenetére


EnterR
veterán

Az M5A97 LE egy lebutított alaplap. 4+1 tápfázisú, ami nem igazán kedvező 8 magos CPU számára (6+2 már inkább). A CPU támogatási listán ugyan rajta van, de eléggé visszafogja a CPU-t, hogy a VRM-en nincsen bordázat. Hamar túlmelegszik, ami miatt az órajelet is degradálja.

PSN ID: marquuard

(#49887) Aram


Aram
tag

Sziasztok!

Célegyenesben a félkonfig vásárlása. Segítsetek! :)
Ez, vagy ez? Esetleg egy ilyen?

Tápnak néztem egy ilyet, procinak egy ilyet, memóriának pedig ilyet (ezt a RAM-os topikban ajánlották).
Hűtésre eddig erre gondoltam, de itt linkelte valaki ezt. Esetleg 3. opció hasonló árkategóriában?

Üdv és előre is nagyon köszönöm!
Aram

Ez a felirat 20byte!

(#49888) Lacielvtárs válasza EnterR (#49886) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1...
az Le verziókat nem szabad/illik FX alá tenni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49889) Habugi válasza Aram (#49887) üzenetére


Habugi
addikt

Lapok közül mind3 jó féle.
Táp.. :N . XFX/FSP/Seasonic szvsz..

Proci oké, ram oké.

Hűtés..az A30 sztem felejtő, GKC2-es volt az előző hűtőm: [link], [link]

Előnye hogy TopFlow, kap extra levegőt az NB/VRM, hátránya.. valahol 1.425V környékén elfogy de ott nagyon látványosan. Ha szerencsés procit fogsz ki jó esetben egy 24/7 4.5Ghz meglehet de annál több nem nagyon! :(
Igazából kicsit felemés érzetet ad az összeállításod. A lapok/RAM alapján tunningolnád azt a procit rendesen és nem sajnálnád egy jobb lapra a pénzt, viszont az Enermax táp ill. a CPU hűtők azt feltételezik hogy vagy tunningolni nem szeretnél túlzottan vagy korlátozott a budget.

Egy szó mint száz, még van miről beszélgetni! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49890) Béka 3 válasza Aram (#49887) üzenetére


Béka 3
tag

Nekem is ilyen Scythe Grand Kama Cross 2 hűtőm van. Ajánlani tudom 4.2 Ghz használom a FX 8320 és egy olyan gépházba ami nem a jó szellőzéséről híres. Így is játékoknál max 62-63 fok. Netezés közben pedig 30-40 között mozog hőfok.Kicsi a gépházad akkor jó választás én is ezért vettem ezt.

(#49891) Habugi válasza Béka 3 (#49890) üzenetére


Habugi
addikt

Bizony, hasonló okokból választottam mint Te. Max 150mm fért bele a 10éves házba, de ez gondolom a linkelt képekből is látszik. Nem egy tunningbajnok, de "félútig" tökéletes lehet.
Nyár elején átvándorolt egy topictárshoz, tudtommal azóta is tökéletesen teszi a dolgát.

Mekkora feszt adsz neki 4.2-höz?

(#49892) Aram:

Nem vagyok egy táp szaki, ami megragadt rajtam a tápos topicból [link] az-az, hogy Seasonic beles tápot érdemes venni, a felsoroltak mindegyike az, az Enermax pedig tudtommal nem.
De kérdezz rá/nézz utána ha gondolod.

CPU hűtő ügyileg kéne bárminemű elképzelés arról, sacc/kb mennyire szeretnéd majd tunningolni a procit (órajel..). Egyszer tettél csak utalást erre vonatkozólag, ha jól emlékszem olyasmi volt hogy "a lelkét kitaposnád" vagy hasonló, ezért írtam azt, ez a két hűtő neked nem lenne elég.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49892) Aram válasza Habugi (#49889) üzenetére


Aram
tag

És akkor milyen hűtőt javasolnál? Chieftec SH-01-em van. Elég magas CPU hűtő belefér, de a pontos infót nem tudom...

Enermax-szal mi a gond? Nem a szar tápok közé tartozik, sőt... Liberty 400W-ot használok 2008 óta. Halk is és jó a hatásfoka.
Mellesleg mindenképp lapos kábeles, moduláris tápot keresek...

Üdv!

Ez a felirat 20byte!

(#49893) Béka 3 válasza Habugi (#49891) üzenetére


Béka 3
tag

1,332 V megy. IBT lefut rajta, de prime 95 egy idő után magok megállnak.Játékközbe még1x se fagyott ki a gép vagy újraindult volna. érdemes fentebb tenni a feszültséget ?

(#49894) Habugi válasza Béka 3 (#49893) üzenetére


Habugi
addikt

Nem elképzelhetetlen, hogy kevesli a feszt a Prime és azért áll meg.
Ha az IBT lefut akkor nagy baja nem lehet, a lényeg úgyis a játékok. Tudom sokan szeretnek akár órákat is Primeolni, sőt van akinél már fétis (egy PH-s cimbora i5 tunning tesztje [link], érdemes a HWInfo ablak alján megnézni mennyit futott a teszt.. ;]), én azt vallom ha egy 10-15percet fut hiba nélkül, akkor a következő 20ezer évben pöpecül fogja vinni a játékokat..! ;)

A VGA-d kihajtja 4.2-ön, szóval ha nem kevesled bármiért az órajelet szerintem nyugodtan hagyhatod ahogy van. Csak azért kérdeztem mekkora feszt kap, mert azt tapasztaltam, hogy 1.4V környékig bírta a GKC2 a régi, ámbár gyárilag 4db 90mm-es ventivel szerelt házban. Az általad mért adatok alapján nálad hasonló a helyzet, egy kis tartalék is van még benne.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49895) Aram válasza Habugi (#49891) üzenetére


Aram
tag

Hali!

Szereztem akkor egy UD7-et, amit visszaadtam, mivel nem találkoztak az igényeim a Rev 1.0-ás lappal.
Az azért tetszett nagyon, mert lehetett hozzá vizes blokkot rendelni. Természetesen ez egy következő lépés lenne és gyanítom nem is fogom meglépni. Lehet inkább építek majd egy A10-es gépet abból a pénzből, amit vízhűtésre szántam...

Mellesleg szerintem 4.5 GHz-el már ki lennék egyezve, de kíváncsi típus vagyok. Végig tuningoltam az összes gépemet eddig és természetesen FX-et is azért vennék, hogy jó áron élvezhessem a teljesítményt. De 15-20 rugót (nettó) már nem szívesen költenék léghűtésre. Barátomnak raktam össze gépet és az FX-6300-hoz tökéletes volt 4.5 GHz-en az A30-as ezért vetettem fel.

Tápra azért költenék, mert az konfigokon átívelő beruházás (FSP saját belsőt használ és ő gyárt nagyon sokaknak). Az alaplapnál hajlok a sima 990FX Pro 2.0 felé (lehet felesleges pénz költése a Sabertooth). Prociból pedig a legolcsóbb unlockoltat vagyok hajlandó megvenni... :D Most Q8400-at használok 3.6GHz-en... ;)

Szóval próbálok kompromisszumos megoldást keresni. Alapvetően nagyon halk gépre vágyom, de ahhoz nagyon jó hűtő kell és kompromisszum a feszültség oltárán. Kíváncsi vagyok, mit vesz az, aki nagyon akar tuningolni víz nélkül...

Üdv!

Ez a felirat 20byte!

(#49896) Béka 3 válasza Habugi (#49894) üzenetére


Béka 3
tag

Na akkor ez egy jó hír. Nekem 2db 12 cm ventilátorom van. Egyik szívja alul a másuk fújja kifelé fent.
Lehet megnézem , hogy bírná a 4,4-4,5. Később akarok venni vagy egy hd7970 vagy r9 280x. 4.2 kevés lenne ezekhez a kártyákhoz ?

(#49897) Habugi válasza Aram (#49895) üzenetére


Habugi
addikt

"Kíváncsi vagyok, mit vesz az, aki nagyon akar tuningolni víz nélkül..."

Erre a topic összefoglalóban ott van a válasz jópár alternatívával.
Részemről a D14/TC14PE/SilverArrow triót ajánlanám (utóbbiból akár SB-E/IB-E a sima verziót, mert az Extreme extrémitása a 2500as rpm-re képes ventikben merül ki, amire senki ember fiának nincs szüksége, hacsak nem szeretne 1.5V-on van fölötte IBT/Prime/Cinebenchelni).
(Aprón pl. elég gyakran lehet lőni D14-est 15k környékén!)

Akár egy tizest is spórolhatsz ha lapszinten kicsit lejebb ereszkedsz, egy M5A97 EVO R2.0 még mindig bestbuy lehet, Gigás alternatívákat most kihagyom mert láthatólag húz valami az ASUS felé.. ;)

4.5-4.7 között legalább kéttucat CPU hűtő van, ami megfelelő lenne/lehet. Egyik személyes kedvencem pl. az Ashura. De tényleg annyi van, hogy listát nem szívesen írnék róluk a többiek majd kisegítenek, egy biztos a 90%-uk jobb ilyen órajel mellé mint az említett duó.

(#49896) Béka 3:

Azt a két ventit továbbra is keveslem.. :B (személyes becsípődés..)
Tahitihez határeset a 4.2Ghz. A 280X-ek többsége 1000/1500ról startol, a brutál CPU igényes részen elkövetett C3 "kihajcsa-é" tesztben látszik, hogy 4.5Ghz azért még nem az igazi 1240/1700 mellé.
Ha nem húzod meg a 280X-et és maradsz 1Ghz-en, a játékok nagy részében még simán jó lehet ahol nincs C3 WTTJ szintű prociterhelés. A 7970esek nagy része a Ghz edisönök kivételével valamivel 900Mhz fölött mennek alapból, szóval azokat szerintem zokszó nélkül viszi 4.2-n is..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49898) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Tüdő-vel rá lehet segíteni a hűtésre? :DDD Pl: addig fújom míg le nem hűl.

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49899) MrM94 válasza PofaJenö (#49898) üzenetére


MrM94
őstag

Csak birjad addig fujni!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#49900) Béka 3 válasza Habugi (#49897) üzenetére


Béka 3
tag

Oké köszönöm ismét a felvilágosítást, majd megnézem bírja-e a álom határ 4.5. :) :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.