Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Zsocó válasza Hencso (#67000) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Az egyik ismerősömnek sz@rabb internet mellett mintha pörgősebb lenne az FX-6300 mellett.
YouTube videó belehúzás, weboldalak. Létezhet, hogy a CPU miatt?

(#67002) lee56 válasza Zsocó (#67001) üzenetére


lee56
őstag

Inkább újabb windóz és böngésző, és aktív GPU gyorsításra tippelnék. RAM időzítések is megérződnek szerintem, jobban mint két hasonló korú 1 generáció eltérésü CPU..
De pl SSD vagy egyszerűen csak egy jobbfajta pörgősebb HDD-je van már azt is simán érezni ilyen téren, szóval ez elég sok mindentől függ, de legkevésbé a CPU-tól. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#67003) Zsocó válasza lee56 (#67002) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Mind a 2 gépen Win10 van. Sőt neki Single channel-ben ment a ram 1333 MHz-en, nekem Dual channel-ben 1467 Mhz-em CL9-ben. Neki GTS 250 van, nekem HD 7770. Mind a 2 gépben SSD van.

[ Szerkesztve ]

(#67004) Omli85 válasza Zsocó (#66999) üzenetére


Omli85
őstag

Netezéshez felesleges a csere ;)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#67005) ViZion válasza Zsocó (#67003) üzenetére


ViZion
félisten

"Lassú net" esetén kezdheted host tiltással, AV beállítással a dolgot,utána adblock+ghostery és van gyors neted, még szarabb géppel is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67006) Zsocó válasza ViZion (#67005) üzenetére


Zsocó
aktív tag

adblock+-t használok.

(#67007) lee56 válasza Zsocó (#67003) üzenetére


lee56
őstag

Hmm, ez érdekes, de ott van még a VGA driver. Meg amit ViZion mondott vírus, féreg, adware, agresszív reklámok zabálhatja CPU időket, netet is netezést lassíthatnak. Aztán ha még ez se, ott vannak a Windows frissítések, beállítások, ráadásul SSD és SSD közt is vannak jelentős különbségek. FX-hez talán valamivel újabb alaplap is társul a haverodnál, azon újabb SATA vezérlő, ez is ő felé billentheti azt a bizonyos "mérleget" amit láttál.

No Comment

(#67008) travix válasza Zsocó (#67006) üzenetére


travix
aktív tag

rakd újra a winfost :)

(#67009) Hencso


Hencso
Ármester

Sikerült Eladon az Enermax Liqmax 2 240 es és helyete érkezik : be quiet dark rock pro 3 :Y :C

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67010) Methionyl válasza Hencso (#67009) üzenetére


Methionyl
senior tag

Remélem lesz előtte - utána hőfokok :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#67011) Hencso válasza Methionyl (#67010) üzenetére


Hencso
Ármester

most is tudom mondani 1.41 mag fesz 4.5 ghz en mert melegedös ez a picsa 8320 as 54 fok-60 attol füg mivel hajtom meg pl gta vagy world of waships ... remélem a proci fagyasztó 50 foknál feljebb nem engedi ... ibbt vel 4.6 ghz en 1.43 al 79 -85 fok :D ....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67012) Hencso válasza Methionyl (#67010) üzenetére


Hencso
Ármester

látom hütésben is tesók leszünk ;]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67013) Beretvás válasza Hencso (#67011) üzenetére


Beretvás
addikt

Szerintem ne reménykedj a 60 altti fokban. Ezek sajnos melegszenek de jo az a 60 fok körüli is. Játék alatt nem is tudom mekem mennyi szokott lenni az enyém de 1.468 on megy szoval pehet melegecske. :P

(#67014) Hencso


Hencso
Ármester

Kinek van itt rajtam kivül enermax liqmax 2 240 ese vagy 120 as? az intel clip et átt venném töle a mai vagy holnapi nap folyamán!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67015) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

Én meg Cm seldon/nepton intel clipet venném át,ha valakinek nem kell. :R

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#67016) rovtiv3 válasza ViZion (#66971) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Örülök, hogy megértettük egymást. Ez esetben talán nem túl nagy kérés, ha megkérlek, futtass le 1.5 óra Prime Blendet, 4.8GHz-en, a stabil beálításaiddal. Vélhetően ez Neked nem gond, elnézve a vizedet. Természetesen nem várok screen shot-ot, csak kíváncsi volnék, hogy csak nálam problematikusabb-e a Prime, mint az IBT.
Előre is köszönöm.

Már bocsánat...

(#67017) ViZion válasza rovtiv3 (#67016) üzenetére


ViZion
félisten

Korábban voltak tesztek, magam is szórakoztam vele. Már egy körön van minden (VRM, chipset, VGA, CPU) nagy az ellenállása -jóval több, mint amikor csak CPU volt vizes. 4,8-on szétfűtené, ennyit a víz sem vezet el :( Hiába lenne stabil, 60°C fölé nem engedem, IBT-t is pár körig futtattam csak.

Mivel már nem dolgozok a gépen, így ennyi stabilitás pont elég. Nekem a víz nem tuningra, hanem halkságra van építve, HF blokk kb. dupla ár lenne... feleslegesnek tartom a 25-30k blokkot megvenni 2-300 MHz-ért. Prime-ra is keress rá, sokan panaszkodtak anno (stabil gépnél is leáll worker), nem tudom, h frissítik-e vagy ilyesmi.

Visszanéztem a mentett cuccaim, 9370-el már nem szórakoztam annyit, 6300-al vannak mentett képeim, de azokat ide is felraktam nagyrészt.
Pár linkem van:
Mackósajtal VGA-t nézegettük [link]
Hackeee duirva tuningjához képest: [link]

Ezt meg Habugi kérte még, BH teszt:

Cinebench:

Kb. ennyi van, ezek óta nem nyúzom, sőt, 4,7-en van, kevesebb fesszel, halkan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67018) Beretvás válasza ViZion (#67017) üzenetére


Beretvás
addikt

ejj az milyen gadged ott jobbrol?????

(#67019) ViZion válasza Beretvás (#67018) üzenetére


ViZion
félisten

Open HW monitor widget. Frekit 9370-nél nem jól írja, többi OK.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67020) Beretvás válasza ViZion (#67019) üzenetére


Beretvás
addikt

hw monitor teszi ki vagy különállo?

(#67021) ViZion válasza Beretvás (#67020) üzenetére


ViZion
félisten

Open HW monitorban van, csak engedélyezni kell, meg beállítani miket mutasson.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67022) távcsőves válasza Hencso (#67014) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nekem enermax 120-s van, csak jelzem más hűtő intel klipje is jó hozzá. Az enyém egy Xigmatek Loki II. léghűtő klipjével van felrakva.

(#67023) Pancsermeste válasza ViZion (#67017) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"Prime-ra is keress rá, sokan panaszkodtak anno (stabil gépnél is leáll worker), nem tudom, h frissítik-e vagy ilyesmi."
Emlékszem erre, ám akkor is csak mosolyogtam rajta... Ha valóban stabil lenne, akkor nem állna le a worker. :N Ez nem program hiba, a prime nagyon érzékeny a stabilitásra, én ezért szoktam a min. fesz gyors belövéséhez használni. Addig növelem a feszt, míg kb. 20 percet kibír hiba nélkül, majd utána dobok rá még egy lépcsőnyit és kész is. Nem kell órákig futtatni. Ha valakinél leáll az egyik szál számolása, akkor ott tuti nem stabil valami, rendszerint plusz fesszel korrigálható, ha a táp és hűtés is bírja.

-= Pancsermeste® =-

(#67024) ViZion válasza Pancsermeste (#67023) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, nyilván nem hiba... :D másoknál az IBT is megállt utolsó körben, mindegy hány kör. Nekem mindegy mit gondolsz stabilnak, nem érint, nem használom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67025) Pancsermeste válasza ViZion (#67024) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Természetesen nem rábeszélni akarlak, mint ahogy mást sem. Csupán jelezni szerettem volna, hogy a Prime lényege a stabilitás tesztelése, és ha netán elhasal a rendszerünk, akkor ne egyből a programot hibáztassuk, meglehet, hogy csak egy kis plusz fesz kellene még. Jah, hogy a tunig felső határához közelítve ez már nem is olyan egyszerű... könnyebb ráfogni, hogy a program bugos, ezt inkább ne használjuk.
Amúgy nálam is elhasal az IBT az utolsó körben, ha a stabilitáshoz szükséges CPU fesz alá megyek. Hogy miért pont az utolsó körben, az valóban érdekes, de ha adok rá egy kis plusz feszt, máris hiba nélkül lefut. :U

-= Pancsermeste® =-

(#67026) ViZion válasza Pancsermeste (#67025) üzenetére


ViZion
félisten

inkább csak leszarom. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67027) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Van esély a 4 GHz-es Zen-re, mivel az IBM 12 magos, 4 GHz-es Power9-es CPU-ja is a GlobalFoundries 14 nm-es LPP node-ján készül. Szerintem inkább a fogyasztás szab határt a dolognak.

(#67028) Omli85 válasza Pancsermeste (#67025) üzenetére


Omli85
őstag

Nekem az volt mindig is a bajom vele, hogy nincs konkrét időintervalluma a Prime95 tesztnek.. Így miből tudja akárki is, hogy az a gép Prime stabil ? Lehet, hogy 3 órát megy hiba nélkül és lehet, hogy 2 perc múlva eldobta volna magát de pont megállította az illető.. Attól kezdve, hogy maga a teszt időtartama userenként változó kb el is lehet felejteni, hogy a Prime stabil az a konkrétan stabil állapotot jelenti vagy csak % értékben közelít a "100% stabil" kategóriához :].
Van akinek 2 óra már prime stabil van aki szerint 24 óra stb stb.. Legpontosabb adat akkor lenne ha a készítők megszabtak volna egy időhatárt amin belül stabilnak kell maradnia a rendszernek máskülönben marad az, hogy minél tovább futtatod és stabil annál biztosabb lehetsz benne, hogy stabil az OC.
Viszont mivel nem a végtelenségig futtatod ez is kb annyira lesz pontos végeredmény mint a fix 10 kör IBT vagy akármi más.. ugyanúgy megkaphatod a random bsod-ot mindegyik után holott előtte lement a teszt.. maximum ennek az esélyét tudod csökkenteni hosszas teszteléssel.

Saját tapasztalatom az mindennapos használat és napi több óra h264 kódolás után az, hogy ha egy OC IBT stabil nálam azzal nyugodtan ott hagyhatom a gépet 0-24-ben videót égetni és nagy eséllyel nem fogja eldobni magát. Pedig aztán ha valami akkor ez eléggé oda vág a gépnek terhelés szempontjából még vizezve is.. és azért ugye nekem sem mindegy, hogy egy belistázott fél napos worklist-et eldob e a felénél vagy befejezi :D..
(persze jelen esetben sem 100% de eddig nem volt gond kop kop) Igaz én egy lépcsőt ráteszek a feszre tuti ami ziher alapon de számomra ez bevált és nekem ez a lényeg.

(#67027) Zsocó: Szerintem engem a jelenlegi kockám fogyasztása után az AMD nem tud meglepni már semmivel :D :D csak abban bízok 200W alatt maradunk OC esetén azmár ippen jó is lesz :D már ha egyáltalán szükség lesz OC-ra.. :))

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#67029) Gáboromm


Gáboromm
tag

Jelenlegi gépem

Asrock 970 Pro3
Cpu: AMD AM3 FX 4100 3.6GHZ

RAM: 8GB Corsair VengeanceDDR3

VGA Gigabyte HD6670 1 GB

Táp: Cooler Master 600W Elite Power Black

Cél: újabb játékok és videóvágás és renderelés
Fejleszteni akarom. Bár mostani is jól fut, elég sok új játék fut már rajta. Csak néhány szaggat be.
De azért érzem a korlátokat.

Főleg, hogy renderelést is le tudnám csökkenteni, az jó lenne.

KÉRDÉS1:
Jó-e bele 8150-es proci?
Erre cserélném.

KÉRDÉS22:

A 8gb Ramot bővítem 24-re.

Kell-e odafigyelni valamire?

Ilyeneket néztem:

- Corsair 2x8GB Vengeance Pro DDR3 2133MHz CL9 KIT (bár ez úgy néz ki nem jó)
- Kingston 2x8GB DDR3 1600MHz KHX16C10B1R/8
- Kingston 16GB (2x8GB) DDR3 2400MHz
- ADATA 8GB DDR3 1333MHz AD3U1333W8G9-B 2db

Harmónikus lesz a korábbi Rammal? Mennyivel jobb teljesítményű a nagyobb MHZ-es Ram?
Kihasználja a proci? Vagy ez nincs összefüggésben?

KÉRDÉS3:
Jó lesz-e a korábbi procihűtő? Nem tudom milyen van most. Ventis.
Vagy nézzek mást? Lehet-e vízhűtéses? Ha igen, ajánljátok-e?
Vagy csak Ventis?

KÉRDÉS4:
HD 7950-es videókártyát teszek majd bele. 3GB-os.
Ezt kihasználja-e majd a proci?

Az alaplapom elvileg tud 2 videókártyát is kezelni. Nem próbáltam.
Maradhat-e a régi is benne? A proci ezt ki tudja hajtani?

Kösz előre is.

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#67030) Pancsermeste válasza Omli85 (#67028) üzenetére


Pancsermeste
őstag

IBT esetében is te magad szabod meg, hogy meddig fusson a teszt. Annyi a különbség, hogy automatikusan leáll, ha végzett a beállított feladattal.
A "Prime stabil" kifejezésnek valóban nincs sok értelme. Max. úgy, ha hozzátesszük, hogy 20 perc / 60 perc ... stb. prime stabil, ami még mindig nem jelenti azt, hogy más alkalmazásokban soha nem fog hibázni. Én ezért is pakolok a "20 perc Prime stabil" értékre még egy lépcső feszt.
Ugyan ez igaz az IBT-re is. Ha egyszer lefut az alapértelmezett 10 kör mondjuk Very High teszt, akkor mondhatjuk, hogy "IBT stabil" a gép? Nyilván nem, mert lehet 3x lefut hibátlanul, negyedjére meg hibát dob.
Amúgy teljesen mindegy, hogy ki mit használ, a lényeg, hogy minél egyszerűbben és gyorsabban meg lehessen találni a stabilnak (tűnő) beállításokat. Ha ismerősnél tuningolgatok, akkor ugye nincs sok idő tesztelni, ezért a Prime (nálam) jobban bevált erre a célra, mivel érzékenyebb.

-= Pancsermeste® =-

(#67031) Omli85 válasza Gáboromm (#67029) üzenetére


Omli85
őstag

KÉRDÉS1:
Jó-e bele 8150-es proci?

Ebben a lapba arra a felhasználási körre amire neked kell sajnos el kell felejteni a nagy FX-et.
Támogatni még támogatná bios frissítéssel de mivel 4+1 fázisos a lap és hűtetlen a vrm renderelés és vágás alatt tuti dobálná az órajelet annak meg semmi értelme.
Amennyiben váltani akarsz sajnos lapot is cserélned kell és akkor itt jön a képbe az amit fentebb taglalgattunk, hogy újonnan már nem biztos, hogy megérné ebbe belemenni. Esetleg használtban venni lapot és procit jó alternatíva lehet ha mellette a jelenlegi lapot és procit eladod.

KÉRDÉS2:
A 8gb Ramot bővítem 24-re.

8-ról 16-ra vagy 32-re bővíts de kérdés amire nem elég a 16Gb adott esetben arra valószínű a 24 sem lesz.
Ramok esetén igencsak ajánlott az egyforma ramok használata órajelben típusban.
az FX széria DDR3 1866MHz-t támogat annál nagyobb órajelű ramot akkor éri meg venni ha OC miatt kell esetlegesen.
Amennyiben jelenleg 1600-as ramjaid vannak akkor vegyél ugyan olyat mellé nem veszel észre lényeges gyorsulást 1600 és 1866 között.

KÉRDÉS3:
Jó lesz-e a korábbi procihűtő? Nem tudom milyen van most. Ventis.
Vagy nézzek mást? Lehet-e vízhűtéses? Ha igen, ajánljátok-e?
Vagy csak Ventis?

Amennyiben az FX 4100 gyári hűtőjét használod akkor a válasz nem.
A fentebb leírt felhasználáshoz ajánlott egy normálisabb nagy hűtő 15-20K közötti árkategóriában már vannak korrekt darabok.

KÉRDÉS4:
HD 7950-es videókártyát teszek majd bele. 3GB-os.
Ezt kihasználja-e majd a proci?

Játék függő de többnyire nem lesz gond a 8xxx szériás FX-el egy 7950 kihajtását illetően.
Ellenben hosszabb távra lehet nem a legjobb választás egy ilyen vga de persze attól függ erre mennyi a keret, vannak azért újabb modellek jobb fogyasztás/teljesítmény mutatókkal.

Az alaplapom elvileg tud 2 videókártyát is kezelni. Nem próbáltam.
Maradhat-e a régi is benne? A proci ezt ki tudja hajtani?

Crossfire csak abban az esetben működik ha két azonos szériába tartozó kártya van párban.
Szóval a jelenlegi formában nem fog működni és felesleges a gépben hagyni a régi vga-t.
Illetve kétkártyás rendszerhez kell egy combosabb táp pl 2db 7950-hez és egy FX 8xxx procihoz már kevés lesz a 600-as táp. Továbbá nem minden esetben működik a crossfire így annyira nem ajánlott ebben a formában pedig pláne nem ajánlott.

(#67030) Pancsermeste: egyetértünk nagyjából :D :C

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#67032) lee56 válasza Omli85 (#67031) üzenetére


lee56
őstag

+1 úgy kb mindenre :)

+ Ha már ennyire kell a ram, inkább DDR4-ből vásárolj be, év végén jönnek majd az AM4 lapok, és a zen CPU-k; sokkal jobb felépítéssel, kisebb nm-es gyártósorokról, jobb perf/watt energiahatékonysággal, kb 100x jövőtállóbb gépet rakhatsz majd így össze, ha vársz egy kicsit kedves Gáboromm. :D

Addig meg ha mégis újítani akarsz, egy olcsó FX-6300 talán még belefér és talán ha körültekintően beállítod UEFI/BIOS-ban, akkor még el is futkoshat viszonylag gond nélkül a jelen lapodban (bááár erre nem vennék mérget azért), hűtőt már most is vehetsz az jó lesz AM4-re is, szóval fél upgrade-nak talán még lenne értelme FX4 az már elég kevés manapság. De abban a lapban nagy OC-ra azért nemigen lesz esélyed.

No Comment

(#67033) Gáboromm válasza Omli85 (#67031) üzenetére


Gáboromm
tag

1. Nem tudom, mi az hogy OC. Gamer kifejezés lenne? Google nem tudta.

Obszesszív-kompulzív zavar t találtam még. De gondolom nem az. :)

2. Mi az hogy dobálja az órajelet?

Felőlem dobálhatja. Ha nem áll meg a gép, nem fagy le.

A helyzet az, hogy 6300-as procit néztem, de ugyanannyiért szereztem/szerzek egy 8150-est.
Akkor már a jobbat veszem, nem?

Alaplap cserét nem szeretnék. 1. Az már sok lenne. 2. Windowst...stb. újra kellene telepíteni. Nincs erre időm, energiám.

Így is sok ment el azzal hogy utánaolvastam rengeteg dolognak. És arra jöttem rá vagy 20 óra nettó olvasás után, hogy még mindig nem zárkóztam fel semennyire az utóbbi évekből. Sőt. ... de mindegy, nem ide tartozik.

A lényeg,hogy a meglévő procit eladom. Az alaplapot a fentiek miatt nem. Így van rá pénzem.

3. Videókártya.
" vannak azért újabb modellek jobb fogyasztás/teljesítmény mutatókkal."

Így van. De erre van keret. Jó árban használtan.

Ok. Akkor eladom a régit.

4. Memória
Huh. Akkor lehet inkább csak 16-ra bővítem. A meglévő 8 gigást meg eladom.

Nem egyszerű az élet. Tuti nem lenne jó, ha Corsair mellé valamilyen más tipust veszek?
Vagy csak nem ajánlod, de elmenne vele?

5. Hűtés

Tehát ha nem használom (mondjuk egyelőre) komolyabban, akkor maradhat a régi hűtő?!

Oké. Majd akkor később nézek valamit. Viszont nem kaptam választ, hogy milyen hűtés? Vagy mindegy?

Pl. ez?
https://ipon.hu/webshop/product/coolermaster_nepton_120xl_rl_n12x_24pk_r1/853239?gclid=Cj0KEQjw9IS-BRC4qZXagbLs6uMBEiQAYHBh-62WDv8yFPj5QjmA1cfIcY4GakJAYtuMTAZoCGe0Dw4aAgGX8P8HAQ

Használtan tudok olcsóbban.

Köszönöm a segítséget!

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#67034) ViZion válasza Gáboromm (#67033) üzenetére


ViZion
félisten

OC: Overclock, tuning
8150 nem jobb a 6300-nál, vagy csak kevés esetben.
ha dobálja, le is fagyhat
alaplap/proci cserénél kb. XP óta nem kell újrahúzni, csak ha vmi nagyon durva dolog történik.
ramból mehet más mellé, de időzítés és fesz passzoljon. Egyszerűbb, biztosabb venni egyben 16 GB-ot, de ha ez van, akkor ezt kell szeretni.
gyári hűtő kevés, összefoglalóban van ajánló.
Az a hűtő elég szerény, 6300-ra elmegy, de nem lesz halk.
Alapelveket olvasd el, adatlapod töltsd ki és használd a LINK gombot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67035) DudeHUN válasza Gáboromm (#67033) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Overclocking. Ami nem feltétlenül a túlhajtást takarja. Bár gondolom vicceltél.

Sokaknak volt problémája a lapodban a nagy FX procikkal. A 8150 meg combosabb lapokban is képes anomáliákat okozni. De persze próba cseresznye. Csak az itteni tapasztalatok alapján írja az ember.

Gamer for Life

(#67036) Gáboromm válasza lee56 (#67032) üzenetére


Gáboromm
tag

1. Nem szeretnék DDR4-es lapra váltani.

Tudomásul veszem, hogy őskövület leszek, maradok.

4 évente váltok gépet/hardverelemeket. 100.000 Ft így is sok. Nekem.

Tudom gagyi gépem lesz mindig. De ez van. :)
Mostani gagyi gépem azért így is használható. Legújabb COD elmegy vele. A most megjelenő már nem biztos.Azért is váltok, hogy menjen az is. Plusz a munkám gyorsabb lesz.

Nem akarok évente, félévente újítgatni mindig. Ha a videóvágás majd hoz annyit a konyhára, akkor akár 3 havonta is cserélni fogok. De most nem hoz még.

Elég volt ezzel foglalkozni 90-es években. Akkor vettem/adtam. Ma már nem. 20 éve nem. Nem is tudok semmit a mai gépekről.

Jobb watt teljesítmény? Nem érdekel. Most.

2. "ha mégis újítani akarsz, egy olcsó FX-6300 talán még belefér"

Ha ugyanazon az olcsó áron jobb procit kapok, nem mindegy?

Nem a proci most a hangsúlyos nálam. Hanem a videókártya. Az lesz nagyobb és fontosabb változás.
Meg szerintem a Ram sem mindegy a munkám miatt. A proci nem annyira.

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#67037) Balathruin válasza Gáboromm (#67033) üzenetére


Balathruin
veterán

1
OC - tuning - túlhajtás
FX processzornál szinte kötelező, nagyon rosszak a gyári beállítások. Szinte minden esetben egy minimális tuning is megy mellé.
2
Veszel egy processzort, aminek terhelés közben pl. 3-4GHz közt kellene futnia. Nem érdekelne ha szar alaplap miatt 1400MHz-re esne vissza?
4
Mehetne a mostani mellé, de van esély rá hogy egy másik párt mellérakva szenvedés lesz a beüzemelés.
5
Nem tudjuk milyen a régi hűtő. Legalább egy Hyper 212 szintű kellene, használtan olcsón kifoghatóak. Játék írnék szvsz semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#67038) Gáboromm válasza Balathruin (#67037) üzenetére


Gáboromm
tag

Hyper 212 hűtő:
Ez árukeresőben 10.000 Ft. Akkor szerintem ez lesz majd.

Azt nem értem, hogy a másik fórumozó egy 28.000 Ft-os vízhűtéses procit majdhogynem gagyinak mondta.
Tehát akkor vízhűtéses nem éri meg? Mégha drága is?

Proci:
De érdekel, ha a szar alaplap miatt visszaesik az órajel. De egyszerűen nincs rá keret.

Akkor ezekszerint hiába árban ugyanaz, akkor is 6300-at ajánljátok. Ok.

Ok. Ramnál akkor párban veszem.

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#67039) M0ng00se válasza Gáboromm (#67038) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Meh, nekem 970 pro4 lapom volt 8150-tel. alapórajelen nem throttilingolt de kis húzással (4ghz köré) sem. hűtésnek ajánlott itt hardveraprón nézni valami, általában olcsóbb, és ahogy írtad 10k-ért már tisztességes hűtőt lehet venni rá.A fiúk is említették a vrm-et hogy nem túl acélos.Ez igaz de egy jó házhűtéssel tuti jó lesz.

V6

(#67040) lee56 válasza Gáboromm (#67036) üzenetére


lee56
őstag

"Nem akarok évente, félévente újítgatni mindig."

Lehet félreértettél, de éppen ezért ajánlottam hogy várj a vásárlással fél évet, azt hittem egyértelmű. :)

Ha munkára is használod hidd el érdekelni fog a perf/watt is, ha más nem a villanyszámlák miatt. :)
Persze azért ezt sokan eltúlozzák (intelesek általában), valójában évek kellenek hogy a megspórolt felárt visszadolgozza a többlet áramszámla. De vannak mellékhatások is, zöldebb, kevésbé melegszik, kisebb hűtő is elég stb, stb.

"Ha ugyanazon az olcsó áron jobb procit kapok, nem mindegy?"

FX-6300 újabb széria, és elsősorban a lapod miatt nem ajánlatos a nagyobbat venni, ami ugyan a FX-8150 esetében két mag pluszt jelentene, viszont az még egy előző széria, történtek fejlesztések, azonos órajel és magszámot nézve a pl 6100-nál 6300, jobban teljesít adott GHz-en és kevésbé melegszik kevesebbet is fogyaszt, voltak tesztek róla, ha érdekel keress rá itt ph-n is találsz. Nem egetverő a különbség de azért érezhető.

"Meg szerintem a Ram sem mindegy a munkám miatt. A proci nem annyira."

Nem értek hozzá nagyon, de nem CPU-t dolgoztatják jobban a videóvágó progik? :F

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#67041) lee56 válasza Gáboromm (#67038) üzenetére


lee56
őstag

A kompakt vízhűtésekre szokták ezt mondani, mert főleg a gagyibbak nem tudják hozni egy fele olyan olcsó léghűtő hűtési teljesítményét se általában.

Komolyabb vízhűtés kiépítése meg nem egyszerű, és árban is könnyen elszállhat. Kérdezd ViZion kollégát. ;)

Egy jó alaplapért sem kell milliókat költeni pl; Asus M5A97 EVO R2 és Gigabyte 970A-UD3P 20-25ezer között vannak, és nyolcmagost is tudnak fogadni, akár tuninggal is.. Asrock lapok ebben az árkategóriban sajnos nem a legjobbak, ebbe pont beleszaladtál.

Az lenne az optimális szerintem ha tényleg ki is használod; Egy FX-8320 lenne, akár használtan is + egy lapot a fentiek közül, és a mostaniakat meg eladod. Talán igy kapnál legjobb teljesítményt legjobb áron.

Bár ha ennyire nem vagy tisztában a tuninggal, akkor a BIOS-os finombeállítások se nagyon fognak menni, az meg így is úgy is kelleni fog szóval, olvasgass összefoglalót (ahogy már tanácsolták neked), meg bármit amit találsz a témában. Ha még lennének konkrét kérdéseid persze itt is segítenek sokan.

No Comment

(#67044) ViZion válasza lee56 (#67041) üzenetére


ViZion
félisten

Ne, ne kérdezze... Miért tennéd tönkre ezt a szép napot? :D
Amúgy VGA blokk csak a problémás, a többi dolog évekig, sok konfigot kiszolgál. Apránként lehet összelegózni (ha nincs végtelen pénze az embernek), nekem majd' 2 év volt. Megérte-e? Fene tudja, 15-25k léghűtők is jók lennének nekem amire kell, de ki akartam próbálni, és beleszerelmetesedtem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67045) Hencso


Hencso
Ármester

itt már az enermax kompaktom 70+ fokn volt!

a hely szükös ..

vagy találok LP memoriákat vagy meg faragom a ramokon a bordát! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67046) Methionyl válasza Hencso (#67045) üzenetére


Methionyl
senior tag

Szóval azért van fordítva feltéve mert ramok miatt nem férnek el? Még akkor sem ha a 12es ventit feljebb teszed?

(#67045) Hencso akkor váltás :(

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#67047) Hencso válasza Methionyl (#67046) üzenetére


Hencso
Ármester

jap jap már a lamelekban elakad a ram .. nem is menek duálba ... jelen pilanatban!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#67048) M0ng00se válasza Hencso (#67045) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

leet proci fesz :DDD

V6

(#67049) lee56 válasza ViZion (#67044) üzenetére


lee56
őstag

Csak hogy a témában tapasztalt szakemberhez irányítsam, nem akartam én tönkre tenni egy szép napot sem, elhiheted. ;)

No Comment

(#67050) Beretvás válasza Hencso (#67045) üzenetére


Beretvás
addikt

csinatos. :K

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.