Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) hackeeeee válasza - = Zk = - (#49200) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs.

Már kitaláltuk, hogy mit lehetne majd vele tenni. A ház engedi, hogy kapjon még 1 ventit, de az nem mostani megvalósítás lesz a tulaj részéről.

Mondjuk valószínűleg hamarosan megoldjuk, mert muszáj lesz. Mert engem is eléggé fusztrál, hogy egyszerűen nem tudok többet kihozni belőle.

Pedig, 5GHz-n is ment a prime, és nem eldobta, hanem throthlingolt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49202) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49201) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm....
megnézem nálam mi a helyzet....
mennyi idő múlva láttad a throttlingot?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49203) hackeeeee válasza - = Zk = - (#49202) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Változó.

Volt amikor pár perc, az előbb pl. kellett hozzá 1-1,5 óra.

Véleményem szubjektív...

(#49204) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49203) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, nálam annyit nem megy... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49205) hackeeeee válasza - = Zk = - (#49204) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért stabil Nálad az Asus. ;] :DDD

Nálam 1 óra min. de általában 2-3 óra legalább.

Véleményem szubjektív...

(#49206) HERR Z


HERR Z
veterán

srácok, csak statisztikaképpen, nálatok mennyi a deltaT mondjuk 1.35V körül?
nekem kb ami még hűthető az 1.25V a vendetta2-vel, IBT alatt ott max 73 fok...:(

(#49207) hackeeeee válasza HERR Z (#49206) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az elég sok.

Mondjuk Én Seidon-nal hűtőm a 8320-at, az annyira nem mérvadó.

Véleményem szubjektív...

(#49208) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49205) üzenetére


- = Zk = -
félisten

óóó, hát nem is másért ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49209) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali,ez stabilan végig ment.,de mi az a mély gödör ? :F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49210) hackeeeee válasza PofaJenö (#49209) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Throthling.

Ez volt ismerősöm gépén is.

A vége az lett, hogy 4,3GHz, 1,44V-s fesszel... 2,2/2,6 CPU-NB/HT órajellel.

Véleményem szubjektív...

(#49211) PofaJenö válasza hackeeeee (#49210) üzenetére


PofaJenö
senior tag

És egy 4.1-es lap volt az is? Mert az én lapom az ( bár már nem sokáig) ;).

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49212) hackeeeee válasza PofaJenö (#49211) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

990FXA-UD5, rev. 3.0 egy FX8350-nel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49213) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

Sziasztok,
van itt esetleg valaki aki EVO R2-ben hajt 8320-at és tudna nekem segíteni tuning-ban?
Köszi,
Gergő

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#49214) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!
Én is lefuttam a tesztet 12 percig de nekem nem "Throthling" a cpu. Tudnátok olyan progit mondani amivel ezt ki lehet hozni a gépből ? Valaki tud nekem küldeni olyan programot ami játékközbe is mutatja a cpu hőmérsékletét ?

(#49215) HERR Z válasza Béka 3 (#49214) üzenetére


HERR Z
veterán

IBT az jobban fűti a procit mint az everest, azzal nézd meg
kb +10 fok nálam

(#49216) Béka 3 válasza HERR Z (#49215) üzenetére


Béka 3
tag

Igazad van tényleg + 10 fokkal melegebb a cpu. Jó hír , hogy nem Throthling , de sajnos 74 fokig felment ezért 6 tesztnél már megállítottam.

(#49217) HERR Z válasza Béka 3 (#49216) üzenetére


HERR Z
veterán

nálam 76 foknál veszi vissza magát, szal pont hagynod kéne még egy picit fűteni hogy lásd mi a maxxx
játékok alatt, sőt erős használat alatt sose lesz ennyi

(#49218) Béka 3 válasza HERR Z (#49217) üzenetére


Béka 3
tag

Ettől nem lesz baja cpu-nak én úgy tudom , hogy 70 fok felett FX-ek már nem nagyon szeretik a hőmérsékletet.Vagy csak azt folyamatos használatra értik ?

(#49219) Asshur


Asshur
tag

Láttátok a 8370 árát? Röhej kategória. 9590 már van 60-61K-ért, ez meg most 66 körül...

(#49220) HERR Z válasza Asshur (#49219) üzenetére


HERR Z
veterán

motivált is, hogy inkább nézzek valami értelmeset a használtpiacon
max 50-et érne.

(#49221) EnterR válasza Béka 3 (#49216) üzenetére


EnterR
veterán

Prime95 jobban befűti, ott nincs hőmérséklet esés a következő kör előtt. De 75 fok körül valószínűleg neked is fog throttlingolni, nálam akkor kezdi.

PSN ID: marquuard

(#49222) lee56 válasza PofaJenö (#49175) üzenetére


lee56
őstag

GA_990FXA-UD3 rev.4 vs M5A99FX pro R2 témában, meg amit linkelték lap végén kb elmondták a lényeget : (röviden ár dönt, amennyiben hasonló lenne, dobj fel egy érmét kb) :)

"As far as those two goes it boils down to personal preference and/or price. The Gigabyte won't OC any better with its 8+2 power phase design vs. the ASUS 6+2 digital. The feature set is almost identical. Construction is about the same quality-wise. Flip a coin basically."

(#49188) Eclips21 : Asrockot nem vennék, túlárazott Asus-t se (tényleg jó lapokat gyártanak, de legtöbb kategóriában kicsivel vagy többel mindíg többet kérnek mint a konkurencia hasonló lapjai, jó példa erre : giga GA-970A-UD3P 22ezer, míg a hasonló asus M5A97-EVO-R2 25-26ezer árgépen nézve), MSI-t főleg nem (vadzsiúj 970-es gaming lapjuk is vicc az árát tekintve; 30k+), ebben a kategóriában (AMD AM3+) úgyis ők tették le a legkevesebbet az asztalra, najó Biosztárt (1, vagy talán 2 db lap..) leszámítva, de inkább azt se vennék, szóval marad a gagyibájt :)

No Comment

(#49223) lee56 válasza hackeeeee (#49210) üzenetére


lee56
őstag

És a haverodnál mivel hűtitek? Ugye általában a throttling két fő oka; hűtés vagy VRM elégtelenség. 8+2 VRM-el nem kéne hogy utóbbi gondot okozzon, de a VRM-nek is van hőmérséklete, lehet az sokal be.
Nálam a 4.4 GHZ-hez csak 1.36V kell, persze BIOS-ban több van beállítva, mert esik nálam is, de windózba érve ennyi. Ráadásul terhelésre meg kezd emelkedni kicsit (1-2 század Voltot), de legalább nem trottyol. :)
Mondjuk csak szorzóval nekem se akarta magát rendesen tuningolni, csak FSB+szorzóval tudtam így belőni. 220x20 CNB/HT 2.4/2.6

(#49224) ViZion : Mint elégedett! giga tulaj, mondtam ;] :P
Van másik kategória is biztos de azt kitölti ZK meg a szemöldöke, szóval igazad van, minden éremnek két oldala van. :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#49224) ViZion válasza lee56 (#49222) üzenetére


ViZion
félisten

giga eléggé szétszórt sztem, bill-ük nagy csalódás, hogy mindenféle díjat nyert, de a SW hibákat nem tudják korrigálni... szal. support miatt Asus inkább. AM2/AM2+ lapjaik jók voltak, tetszett is, h mindig valamit variálnak. De ez pl. VGA-nál a HD 7xxx szériánál vissza is ütött.

MSI és Giga semmit nem vennék... :DDD de kinek mi. Itteni giga tulajok majd megmondják.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49225) lee56 válasza ViZion (#49224) üzenetére


lee56
őstag

Asus support-hoz volt szerencsém már nekem is.. Ezzel a giga lappal 10-ed annyi probléma miatt kellett az ő supportjukhoz fordulni, de 10x annyira segítőkészek voltak, szóval ez is kb egyéni megítélés, ki mivel találkozott és akkor éppen milyen volt a support egyes cégeknél. Általánosságban nem tennék én ilyen merész kijelentést, hogy egyik is jobb lenne a másiknál ezen a téren. :)

Az egyedüli amit fel tudok nekik róni itt (AM3+) hogy túl sok féle rev-et csináltak, főleg az FXA-UD3-asoknál, és néhány köztes revvel tényleg voltak is problémák 1.0 - 4.0 között volt vagy 5 állomás.. De a két véglet legalább jó lett, nagyon is. 970es UD3P lapjuknál meg ár/értékben szerintem nincs jobb jelenleg FX-ek alá.

Giga szoftvert meg nem használok, lehet ott nem állnak a helyzet magaslatán, de lapoknál a BIOS-aik - az akkori híresztelésekkel ellentétben nem okoztak gondot, eddig legalábbis 3+éve már, pedig frissítettem is vagy 5x, bétára persze csak ritkán, de most is a leguccsót használom, gond nélkül..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#49226) hackeeeee válasza lee56 (#49223) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Corsair H100i.

Nem forr a proci, 50 fok körül jár.

A VRM viszont süt, pont olyan a ház, hogy a vrm rész nem kap levegőt. Felül bent van a 2 20-as venti is a corsair 2*120-as ventijén kívül, de az is csak kifelé termelik a levegőt. Az oldalsó pedig pont a vga-t fújja telibe, a vrm semmit sem kap.

Kitaláltunk egy opciót, az 5,25"-ös helyre bepakolunk majd egy 120-as vagy egy 140-es ventit, hogy legyen légmozgás, és aztán teszt, megint.

@ormányos: Az Award bios-os UD5-tel semmi gondom nincs, teszi a dolgát. Mondjuk a ház is teljesen más. Nálam kap a vrm is egy kis levegőt oldalról.
Mondjuk kezdek rájönni a Gigás UEFI rejtelmeire, de ez valami szörnyű. De arra rájöttünk, hogy valszeg a hő ami gátolja ezt az egészet, ami viszot a ház sara lesz, és nem a lapé.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49227) lee56 válasza hackeeeee (#49226) üzenetére


lee56
őstag

Akkor az lesz a gond, H100i miatt nem kap levegőt a VRM. Teljesen más lenne ha akár csak egy nagy légszállítású CPU-venti keringetné a levegőt, attól hűlhetne a VRM is rendesen. (egybe-)Vizek mellé még kritikusabb lesz a légáramlás az adott házban.

No Comment

(#49228) hackeeeee válasza lee56 (#49227) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt tapasztaltam a HAF-nál is a Seidon-nal, miután levettem a Hyper 612S-t. Csak Nálam jó, hogy oldalról kap friss levegőt egy 23-as ventivel.

Itt is, ment a proci, 5GHz-n is, de bizonyos idő után eldobta, teljes mértékben random módon jött a thrrothling. Utána ugrott be, hogy megtapicskoljam a VRM-et, és nagyjából tojást lehetett volna rajta sütni prime alatt.

Ha meglesz a venti, nekiesünk megint.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49229) - = Zk = - válasza lee56 (#49227) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, ezt tapasztaltam én is, mikor H105-re váltottam a D14 után...

megoldottam annyival (egyelőre!), hogy egy 120as PWM ventit beszereltem hátsó ventinek és rákötöttem a házventik szabályzására.... így egybe dolgoznak a ventik ... víz+ház összes

mert majd (piros?!)140-es PWM venti lesz a helyére, a másik 120as meg megy a radi fölé a megmaradt másik 120-al :C
....
így olyan lesz a gép, hogy corsair ventik-hűtő-corsair ventik... (4db 120as PWM venti a hűtőn) :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49230) Béka 3 válasza EnterR (#49221) üzenetére


Béka 3
tag

Rendben megnézem köszi a helpet. :R

(#49231) hackeeeee válasza - = Zk = - (#49229) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kifelé termelő venti itt is van bőven, de az kevés, mert friss levegőt nem kap a vrm.

Hátul 1 db 140-es, felül a h100i 2db 120-as ventije, és az felett még 2db 200-as. Oldalról, előről pedig 1-1db 200-as. De ez így kevés.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49232) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49231) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm... hát nem semmi :U
nekem az Ánuszhoz ez így bőven jó... 72 foknál még így nem volt több a VRM....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49233) Béka 3


Béka 3
tag

Elkezdtem futtatni a prime 95 de egy idő után megállt. Ez miért van? :F Ja és In-place large FFT s volt téve.

[ Szerkesztve ]

(#49234) hackeeeee válasza - = Zk = - (#49232) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem néztem, nem mértem hőfokot, de megfogni nem lehetett a bordát.

Nálam is meleg, csak a mozgó levegő épp elég.

A socket pl. pont jó, az 60 fok körül járt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49235) Béka 3


Béka 3
tag

CPU/NB feszültség mennyinek kell lennie kb 4.2 ghz fx8320-on ?

(#49236) Omli85 válasza Béka 3 (#49235) üzenetére


Omli85
őstag

Kicsit figyelmesebben olvasgatnál akkor tudnád, hogy az OC feszültségek változóak CPU és alaplap esetén is sőt még azonos típusok esetén sincs fix érték ki kell tesztelni gépenként hogy mi az ami elég. Ha szerencsés az ember lehet épp bele talál de ha nem akkor kicsit több idő stabilra belőni a rendszert. ;)
Ha nem húzod az NB-t akkor nem nagyon kell piszkálni az alapértelmezett értékről.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#49237) Taifa Díaz válasza Béka 3 (#49235) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

1.2 V, vagy nagyon picit fölötte, ha kevésbé szerencsés vagy.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#49238) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

Sziasztok,

Két óra Prime95 Blend ment le. Hiba és throttling nélkül.
A ramok időzítése még nincs beállítva.
M5A97 EVO R2.0
FX8320 4.4 GHz

Lehetne még valamit finomítani az időzítéseken és a core voltage-en kívül?

Köszönöm,
Gergő








i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#49239) Béka 3 válasza Taifa Díaz (#49237) üzenetére


Béka 3
tag

Rendben köszönöm 1.218 V volt lentebb teszem kicsit.

(#49240) Béka 3 válasza Omli85 (#49236) üzenetére


Béka 3
tag

Oké, köszi elnézést elég zöldfülű vagyok. :D

(#49241) t1


t1
addikt

Sziasztok!

Mennyire lenne előre lépés lecserélni az FX 6300-at egy 8320-ra? Sajnos úgy érzem nem nagyon hajtja ki a 7870-emet és most lenne egy jó lehetőség.

(#49242) hackeeeee válasza t1 (#49241) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valamivel monitorozni kellene a cpu-gpu használatot. Mondjuk a HWInfo tud grafikont, és kiderülne, hogy mennyire van meghajtva a vga.

Véleményem szubjektív...

(#49243) t1 válasza hackeeeee (#49242) üzenetére


t1
addikt

Melyik játékkal lenne érdemes figyelni? Az lenna amúgy ha jó ha a VGA 100% és a processzor kevesebben menne?

(#49244) EnterR válasza t1 (#49241) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem alap órajelen is 100%-on kihajtja az R9 270X-et, nem tudom, hogy mi a probléma nálad. Kényesebb játékoknál nincs mindig 100%-os terheltség, ez optimalizáltság kérdése, de az esetek nagy részében semmi gond a kihajtással.

PSN ID: marquuard

(#49245) ViZion válasza t1 (#49243) üzenetére


ViZion
félisten

Ha a VGA nincs nagyrészt 100%-on, csak a proci, akkor érdemes lehet cserélni, de játéktól függ.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49246) t1 válasza EnterR (#49244) üzenetére


t1
addikt

3DMarkokat nyomtam és nem vagyok elájulva a 7790--->7870 váltástól, 06-ban 20500 pont ennyit tudott húzva a 7790-enem is, Vantagebe jobb a helyzett ott 22500 pont alapon a GPU Score 24500 ez jó lenne?

(#49247) ViZion válasza t1 (#49246) üzenetére


ViZion
félisten

Most rekordot akarsz, vagy vmi játékban érzed kevésnek? :U bencheket én csak átfutom, sokat nekem nem mond, játékban van gond vele?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49248) Omli85 válasza t1 (#49246) üzenetére


Omli85
őstag

Bench eredményeknél pár pont is jelentős sebességkülönbséget jelenthet játékok alatt. ;)

(#49240) Béka 3 : nem leoltani akartalak amúgy ;)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#49249) Béka 3 válasza Omli85 (#49248) üzenetére


Béka 3
tag

:R

(#49250) hackeeeee válasza t1 (#49243) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Crysis 3 pl. szépen tudja izzasztani a procit és a vga-t is.

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.