Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Lacielvtárs válasza ViZion (#49550) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no akkor van értelme ezeknek a nagy kockáknak, úgy látom :B
gondolom azért ez a hat és nyolc maga között már látható az előre lépés.
amúgy kíváncsi lennék rá egy FX-8150-hez képes lenne e akkora előrelépés mint a te esetedben Mester...
de gratulálok az új szerzeményhez :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49552) Eclips21 válasza Habugi (#49546) üzenetére


Eclips21
őstag

nalam most 3,5on ishibat jelez az IBT 2kor vegen, ez mitol lehet? alaplap csere volt es wint nem raktam ujra ez lehet baj?

(#49553) Bora1991


Bora1991
csendes tag

Helló

nemrég kérdeztem hogyan is kéne neki állni a tuningnak le is írtak pár dolgot

ALAP: GIGABYTE 970A UD3
CPU: FX-8320
HŰTŐ: ALPHÖN BROCKEN
HÁZ: SHARKOON VAYA VALUE , nem a legjobb ház tisztába vagyok vele :) ( a szoba hőmérséklet hát nem tudom hideg van általában )

és hogy akkor milyen pasztát ajánlotok mert gondolom fontos dolog, és végül is hogyan kellene , egy részletesebb le írást kérhetnék ... !

(#49554) Aram


Aram
tag

Sziasztok!

Szereztem egy Gigabyte GA-990FXA-UD7 lapot. Memóriát keresek FX-83xx széria mellé. Azt néztem, hogy hivatalosan 1866MHz-ig támogatja a modulokat. Csúnya tuningba kezdenék majd a rendszerrel... ;]

A következő KIT-eket néztem:
1866 MHz: Kingston HyperX 1866, Kingston HyperX Beast 1866, Corsair Vengeance LP 1866
1600 MHz: Kingston HyperX 1600, HyperX Savage 1600, Corsair Vengeance LP 1600, Kingston HyperX Beast 1600

Minden ötletet szívesen várok. Ahol vásárolnék, Geil, Patriot és CSX is van dögivel, de ezekkel a márkákkal nincs tapasztalatom. Személy szerintem amúgy az 1866-os Beast felé hajlok.

Üdvözlettel és köszönettel:
Aram

Ez a felirat 20byte!

(#49555) Aram válasza Bora1991 (#49553) üzenetére


Aram
tag

Szia!

Anno szívtam haver 970A-UD3-asával és egy külföldi fórumon találkoztam egy thread-del, ahol a srác throttling-ba futott. A VRM-ek pasztázását javasolta, mely haveromnál is megoldotta a throttling problémát.
Sajnos a lap nem támogatja a TDP limit kikapcsolását, így kénytelenek voltunk okosan tuningolni. :) Most nála 4.5 GHz-en szépen, throttling nélkül fut a 6300-as. Szóval az alaplapi bordák módszeres újrapasztázását mindenképp javasolnám. Mi Arctic MX-4-et használtunk.

Üdv!
Aram

Ez a felirat 20byte!

(#49556) Eclips21 válasza Aram (#49554) üzenetére


Eclips21
őstag

Corsair Vengeance LP 1866 mert alacsony és 1,5V-os nem úgy mint a többi 1,65.... ha már belinkeled nézd már meg te is hogy 1866hoz mekkora fesz kell

ha annyira tuningolni akarod miért nem veszel alapból egy 2100.. 2400..eset normál időzítéssel?

[ Szerkesztve ]

(#49557) Eclips21


Eclips21
őstag

csak nekem van anti tuningos 8320-am? 4,5ön is nagyon sok fesz kell neki :( :O vagy az normális hogy majdnem 1,5 kell neki? 4,5-4,7 ig indul a gép de ibt ben 3.közben fagy a gép 4,5 se stabil :O

[ Szerkesztve ]

(#49558) Béka 3 válasza Habugi (#49546) üzenetére


Béka 3
tag

(#49546) Habugi (#49547) Lacielvtars, (#49548) EnterR: Srácok köszönöm a segítséget. Próbáljak fentebb menni vagy az már sok lesz a hűtésnek ? :)

Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#49559) Eclips21


Eclips21
őstag

Win8.1-et használok és IBT az istenért nem akar lefutni 3.kör elején hibázik 52fokig megy fel, prime alatt 62re futtattam egy félórát és semmi hiba. Most az IBT szórakozik velem? vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#49560) Béka 3 válasza Eclips21 (#49559) üzenetére


Béka 3
tag

Hello!

Nekem prime95 áll meg valamiért kb 2 perc után, de IBT az normálisan lefut.
Nekem 8320 van.

(#49561) Habugi válasza MiklosSaS (#49549) üzenetére


Habugi
addikt

Melyik részét nem érted a hsznek Sas'bá ?

(#49550) ViZion:

Kösz! :R

"fps-t meg ilyesmiket ne kérdezd, teljesen rezzenéstelenül megy minden. :D"

:C

(#49554) Aram:

"Csúnya tuningba kezdenék majd a rendszerrel..."

;] :DD

Azzal a lappal lehet vadulni.. :K
+1 Eclips21-nek, én is 2k fölötti ramot vennék helyből!
UD3-asom van, elvileg ez is csak 1866ig támogatott de zokszó nélkül megy 2144-en az 1600as 2x4GB kit.

(#49557) Eclips21:

4.5-höz marha sok az a feszkó, szerintem lassan befejezheted az önszivatást, tekintettel arra hogy az IBT is elhullik hamar, egy friss oprendszer lehetne/lenne a megoldás. Nem szentírás, de van egy sanda gyanúm, hogy utána kiderülne, ahhoz az órajelhez 1.43-45V is elég az IBT/Prime stabilitáshoz.

(#49558) Béka 3:

A videókártyádnak untig elég a 4.2, házszellőzéshez kötném, bevállalható-e hogy akár 70ig is elmenjen játékok közben a magasabb fesz/órajel miatt. A procinak ott még baja nem lesz, de közepes vagy akár csak kicsit jobb szellőzés is kevés lehet ahhoz, hogy egyéb komponensek (lap/vrm/nb/vga) ne fülledjenek be miatta.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49562) Eclips21 válasza Habugi (#49561) üzenetére


Eclips21
őstag

újra raktam a win de megint 8.1 és semmi változás 4,3 1,41v se stabil. 1-2mag mindig leáll de a többi bírná kisebb fesszel is. Holnap felrakom a win7-et de nem hiszem hogy ez a baj. Simán csak rosszat fogtam ki.

[ Szerkesztve ]

(#49563) Béka 3 válasza Habugi (#49561) üzenetére


Béka 3
tag

Értem , akkor ezért melegszik jobban a vga mint régi gépben.. K350 azért nem egy nagy ház hiába van 2db 12 cm venti bent. Oké akkor maradok ennél órajelnél. Komolyabb játékoknál mint pl Dayz,GTA 5 elég lesz ennyi órajel majd?

(#49564) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy érdekesség.

Korábban beszéltük, hogy auto memória feszültséget nem kell piszkálni, jó az amit auto-n kapnak a modulok.. 1db régebbi típusú Corisair CL9-es 8GB-s, 1333MHz-s modul. Auto-n 1,5V-t kap egy FX6300 mellett, egy 970A-UD3P lapban, és pillanatnyilag úgy néz ki, hogy kevés. Ha auto-n van a fesz, random újraindul a gép. Emeltem 1,6V-re, és úgy néz ki, hogy megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49565) MiklosSaS válasza Habugi (#49561) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyiket sem :B

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#49566) stratova válasza Habugi (#49561) üzenetére


stratova
veterán

Azt nem érti, hogy ViZiont kérdezte az FX-9370 OC-ról erre berikkantottad, hogy: A Crysis3-as CPU limit teszt az neked smafu?

Csak ő nem erre volt kíváncsi. :DDD

Nem csökkenti ez a teszted jelentőségét, csak nem ez volt a kérdés. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49567) Habugi válasza Eclips21 (#49562) üzenetére


Habugi
addikt

Sajnálatos.., 4.3hoz egyébként annyira nem sok az 1.41V. Erős közepes, ez még nem jelenti azt, hogy gyengébb proci lenne. Azért nem ugyanaz mintha 4.5-höz kérne 1.5V-ot..

Próbálgasd 4.3 mellett mi az a fesz, amin már okés, az egy fix pont lenne ahonnan ellehet gondolkodni a "hogyan továbbon", feltéve ha van rá igény/szükséges.

(#49563) Béka 3:

Simán elképzelhető, hogy a proci miatt fülled be a ház/VGA. :K
Ugye a minél nagyobb CPU hűtő sem megoldás egy ponton túl.., szerintem te éppen itt jársz vagy már túl is haladtál rajta. Azért 2db 12es venti nem túl sok. :(
Hiába tennél rá nagyobb hűtőt, ha a ház nem tud akkora huzatot biztosítani ami kiviszi a meleget.

Az újabb játékok szépen kezelik már a 8szálat, már amennyire meg tudom ítélni. Sokan rettegnek a GTA5 gépigényétől de spec nem tartozom közéjük. Megjelenés után nem sokkal érkezni fog hozzá a Mantle patch (igaz ahhoz GCN Radeon kell h érjen bármit is, HD7000/(+átnevezéseik) széria és felette..), ámbár akár DX akár Mantle, szerintem sokkal inkább az erős VGA mintsem az erős proci fog hozzá kelleni. A másik játékot nem ismerem.

(#49564) hackeeeee:

A régebbi ramok többsége (köztük a sajátom is..) még 1.65V-osak voltak nem?
Lehet rosszul emlékszem, de simán megmagyarázná miért keveslik az 1.5V-ot.

(#49565) miklosss2012:

Ah, közben felhomályosítottak..
Általánosságban is szoktál teszteket/bencheket hiányolni, abban a hitben éltem ez is egy ilyen eset.. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49568) MiklosSaS válasza stratova (#49566) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#49569) stratova válasza Eclips21 (#49562) üzenetére


stratova
veterán

FSB OC nem játszik? Esetenként feljebb lehet jutni vele mint szorzó pöcögtetéssel. Hova-tovább (felőlem kövezzetek meg érte) egyéni turbo core kiteztelés? Bár utóbbinál Silver Arrow kb.malmozna.

(#49570) ViZion válasza Habugi (#49561) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, az új kedvencem a Deus Ex HR. Minden fullon, Vsync-el, normál DoF-al teljesen folyamatos. Nem tudom ez ér-e vmit Neked :) Ha tudsz krájzis 3-at ócón, akkor szólj, vagy meg is veheted nekem ;] 1500 Ft volt a Deus Ex HR + 2 DLC vele, ennyit röhögve megér. Crysis 3 4k-ért láttam, ha ezzel végzek, akkor lehet a téli estékre azt is megveszem. Nah, meg a Mass Effect 3 kimaradt, pedig mind megvan... Meg itt a Lost Alpha... Rövid lesz a tél :O

[ Módosította: hackeeeee ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49571) vd1992 válasza stratova (#49569) üzenetére


vd1992
tag

Sziasztok!

Az létezik, hogy egy mindössze 4,2GHz-re húzott FX-8320 1,32V-on egy Alpenföhn K2 hűtővel prime95 large-FFT alatt 70 fokos? Dől a meleg levegő kifelé és a hűtő talpa, hőcsövek, alaplap hátulja csak langyos, ujjal tartósan tapintható hőmérsékletű. Frissen lett MX-4 -el pasztázva és rádobtam a hűtőre egy harmadik (!!) ventilátort, mindannyian 100%-on forognak. A hőmérsékletet Aida 64-ben nézem a CPU hőmérsékletet (tudom, a magoknak írt adatok hülyeségek).

Elképzelhető, hogy félreméri a hőmérsékletet vagy ez reális?

(#49572) Béka 3 válasza Habugi (#49567) üzenetére


Béka 3
tag

Nekem az is gáz lehet a háznál , mivel FSP Raider 750w tápom nagyon sok kábel van hozzá és sajnos a használaton kívüli kábelek lent csücsülnek a gépház alján ahonnan elvileg szívja be a levegőt.

Segítene valamit ha betennék még 1 12 cm ventilátort a gépház oldalába ?

[ Szerkesztve ]

(#49574) hackeeeee válasza Habugi (#49567) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam..

Itt is gyanús volt, mivel 8GB-s modul, két oldalas, régi valueram.

Ma még fog kapni egy memtest-et, biztos ami biztos.

Azért is említettem, mert többször is elhangzott már korábban, hogy jó az amit alapból kap. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49575) Eclips21 válasza Habugi (#49567) üzenetére


Eclips21
őstag

szükségem nincs rá :D de kell :DDD oké akkor eljátszok vele

(#49569) stratova: úgy vettem észre hogy úgy megy majd talán feljebb

(#49576) HERR Z


HERR Z
veterán

Na buggantottam egy értelmesebb cpu hűtőt, úgyhogy mostmár lehet normálisabb feszen használni napi szinten a procimat =4770@1.33V játékok alatt 64-65 fok körül maximalizálódik

hülye kérdés: mi a legcpu igényesebb játék amivel a stabilitást lehetne nézni? mert far cry 3 is csak 40-50%-ra gta4 meg 25-30%-ra terheli a gépet...(húzott 7870 van mellette)

[ Szerkesztve ]

(#49577) ViZion válasza HERR Z (#49576) üzenetére


ViZion
félisten

BF3-4 multi, Habugi kolléga Crysis 3-al tesztelt.
Videó konvertálás odaver a procinak, ramnak egyaránt, vagy kifejezetten tesztprogival nézd meg: IBT például.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49578) HERR Z válasza ViZion (#49577) üzenetére


HERR Z
veterán

ibt azért nem érdekel, mert +10 fokot ad minden máshoz képest
cinebench-ek örök élet +1 év stabilak, azzal sincs gond és megáll 69 foknál
crysis3-mat megnézem, bf nagyonnemérdekel

(#49579) ViZion válasza HERR Z (#49578) üzenetére


ViZion
félisten

Nézd, ez olyan, h kinek mi a stabil... Sasss dolgozott a gépen, órákig full terhelésen ment, oda nem elég egy Aida kitesztelni. Ha játékok alatt nincs gondod, tömörítés, fészes flash gennyek, videó renderelés stabil 10-20 percre, akkor nagy gond szvsz nem lehet és többségünknek ennyi stabilitás teszt elég. Én is 3-4 kör IBT-t engedek csak, nincs venti a radiátoron... :DDD

hackeeeee: OK... kinek mi a stabil ugye. Akkor voltam idegbeteg, mikor minden teszt jó volt, asszony farmjától meg lerohadt... ram időzítésekkel volt baj... :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49580) hackeeeee válasza ViZion (#49579) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én min. 2-3 órát prime-olok.

Véleményem szubjektív...

(#49581) kornel244


kornel244
csendes tag

sziasztok egy 8350et merjek húzni 4.5 Ghz-re egy Hyper T4 hűtővel?

[ Szerkesztve ]

(#49582) Habugi válasza ViZion (#49570) üzenetére


Habugi
addikt

Wee. a DX:HR nagyon nagy game!! (Nem mondom meg mennyiért vettem meg Steamen egy "akciós" hétvégén.. :(( )
Már vagy 4-5x végigtoltam, régivágású FPS és az inventory...AHHH, na mind1 nagyon szeretem! :K
Az zenéje/OST-je pedig.., OMG! Még ha valami hulladék lenne, ez magában eladná!
Az egyik kedvencem belőle.., az Icarus: [link]

Lost Alpha?? Vaze, nyár elején végigoltam egyszer amikor kijött, az első patch után pedig újra.., azóta is várok a 3.-13. végigjátszással amíg nem lesz kint a 3.-5. patch, kicsit még bugos (volt..) de játszható és a hangulata igazi Stalker mennyország, szintén zenész mint a DXHR, nagyon jó! :)

A DeusEx nem túl gépigényes, a LostAlpha is csak addig volt az, amíg volt szíves egy magot használni.., némi feladatkezelő buher (modulonkénti +1 kikapcsolása..) és az első patch után vajsima lett.

Crysis3-at ne vedd meg ha még nem tetted, tesztelni jó, amúgy az egész játék olyan hogy egyszer végig lehet játszani+gyönyörködni a grafikában és kb kifújt.. ;]

(#49572) Béka 3:

Őszintén? Lövésem sincs! :(
Az általad linkelt kép szerint megoldanám benne a 2x2-es kialakítást és megnézném mire elég.
A házzal kapcsolatos gyakorlati tapasztalat híján én a helyedben felkeresném ötletekért az alábbi két topicot: [link], [link]

Józan paraszti ésszel kb addig jutok, hogy a ház tetejébe/hátuljába két erősebb ventit tennék ami kifelé tolja a meleget, minden más helyre pedig ahova még venti tehető beraknék vmi átlagosat, ami kintről szívja befelé a friss levegőt..(amit a zoknid állít elő nem messze a gépháztól.. :DDD )

(#49574) hackeeeee:

Biztos nem minden esetben jó, speciel az enyémek sem mennek 1.5V-al.
Ha auton hagyom talán 10/1x ha bootol a gép, akkor is 1333asként kezeli őket.

(#49576) HERR Z:

Azért a 4.7-4.8Ghz 1.35V-al vagy kevesebbel igazán "nyald ki a szemfenekemet" kategória.. :K ;]
Aki nem tudja honnan idéztem az még kisautó.., matchbox.
Crysis3 második pályáját nézd meg, WelcomeToTheJungle.., az őrtornyos résznél 80-90%-ra terheli a procit akkor is ha agyig van húzva.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49583) Kutya_7 válasza vd1992 (#49571) üzenetére


Kutya_7
tag

Nálam is hasonló a helyzet, a lap szerint 70 fokos a proci, de a hűtő csövei 44 fokosak csak(Lézeres hőmérővel mérve), már 3x újrapasztáztam, de érdemleges változás nincs (1-2 fok difi, de adódhat szobahőmérséklet ingadozásából is gondolom...). Én sem tudom merjek-e tovább menni a húzásban vagy sem, mert nem szeretném megsütni szegény drágát. :(((

Hogy tudnám (mivel vagy milyen módszerrel) tudnám megmérni a tényleges proci hőmérsékletet??? :F

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#49584) hackeeeee válasza Kutya_7 (#49583) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a foglalat hőmérséklete szokott 60 fok körül lenni max.

HWInfo-val szoktam monitorozni.

Véleményem szubjektív...

(#49585) Habugi válasza Kutya_7 (#49583) üzenetére


Habugi
addikt

"a lap szerint 70 fokos a proci, de a hűtő csövei 44 fokosak csak.."

Ezzel mi a gondod kolléga? :F
Azok a hőcsövek elvezetik a meleget, azokon keresztül "áramlik" a bordákra/bordák/lamellák felé az a bizonyos 70fok, a hő szétoszlatása/elosztása már ott elkezdődik, ahol az X db hőcső a hűtő aljában szépen össze/rá/bele van fogatva a felelületbe, ami közvetenül érintkezik a procival.
Ezért nagyon nem mindegy ki mennyi pasztát visz fel. Sokan szeretik "tocsogósra" csinálni, holott a paszta szerepe kb kimerül abban, hogy a mikrorepedéseket kitöltse mindkét felületen/egyéb egyenetlenségeket (akár a két felület között..), minden más már az illesztésen/CPU hűtő kialakításán/(anyag)minőségén múlik.

Minél vastagabb a réteg, annál szarabb a hőátadás.

Szerintem elérted a Matterhorn határait, 4.7 egyáltalán nem rossz teljesítmény a részéről mert ahogy néztem jócskán 1.4V fölött kínálod! Az nem egy erős OC-re tenyésztett darab! :(
Ne akarj a hőcsöveken 70fokot mérni, mert az azt jelentené, hogy a proci hőmérséklete esztelen magasságokban van! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49586) hackeeeee válasza Habugi (#49585) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogyan Ön mondja kedves uram! :K

Véleményem szubjektív...

(#49587) Habugi válasza Habugi (#49585) üzenetére


Habugi
addikt

"Ne akarj a hőcsöveken 70fokot mérni, mert az azt jelentené, hogy a proci hőmérséklete esztelen magasságokban van! "

Ehhez annyi kieg. még, hogy és/vagy annyi ideje kapja a proci az adott terhelést/termeli az adott hőt, hogy a hőcsöveknek volt idejük ennyire felmelegedni. Itt jön az, hány hővezető cső van adott hűtőn, nyilván minél kevesebb annál nagyobb "terhelés" jut egy darabra, ergó hamarabb is melegszik/melegednek át/fel.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49588) Kutya_7 válasza Habugi (#49585) üzenetére


Kutya_7
tag

Kedves Habugi Elvtárs! :R

Semmi gond nincs vele, csak furcsának tartom, hogy ekkora a különbség. :U
Sosem akartam/írtam azt, hogy ugyanazt a hőfokot mérjem a hűtő csövein, amint a lap mutat a procira. ;)

Hát akkor egyértelmű, vmi nagyobbra kell cserélni a továbbjutáshoz... ;]
Már csak a rávalót kéne kitalálni honnan lesz... :O

Ám sikerült bootolni/tesztelni a NBet 2500-on :DD , de a 9. körben eldobta IBT-t... :O
Megnézzük mit mutat majd gamekben ;)

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#49589) pkornel válasza kornel244 (#49581) üzenetére


pkornel
aktív tag

Valaki tudna segíteni? :B

(#49590) Habugi válasza Kutya_7 (#49588) üzenetére


Habugi
addikt

Minél nagyobb a "huzat" ami lefújja a bordákról/lamellákról a meleget és minél több az adott hűtőn lévő hőcső, annál nagyobb a difi optimális esetben a CPU/1db hővezető csőn mérhető hőmérséklet különbség.
Ezt írom feljebb is! :K

Ahogy privikben is írtam mielőtt 8350esre váltottál, valószínüsíthető volt hogy 5Ghz-hez kevés lesz a Matterhorn. Az, hogy találtál egy tesztet amiben a SilverArrow vagy hasonszőrű hűtő teljesítményét hozza, az egy dolog.. :B

Ismétlem, szerintem már ez is nagyon szép teljesítmény tőle! (kb. 4.5öt reméltem..)
Lecserélni..., hát te tudod. Igazából ha jó áron el tudod adni akkor talán. 3-400Mhz-et nyerhetsz maximum egy top kategóriás léghűtéssel, ezek azért nem olcsókak, no és persze némi hőmérsékletet..
A helyedben előbb kitesztelném egyáltalán tud-e 5Ghz-et a proci/lap és ha igen milyen fesz mellett, gondosan ügyelve rá hogy ne forralja szét magát! :K
Teszem azt ha 1.525V alatt bootra tudod bírni/kisebb terhelést produkáló játékok nem fagynak így/flash, akkor esetleg megérné a váltás, de a gyakorlatban a 4.7/5Ghz között azért olyan nagyon sok difi nincs már! :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49591) Lacielvtárs válasza pkornel (#49589) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

miben is kéne segíteni?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49592) pkornel válasza Lacielvtárs (#49591) üzenetére


pkornel
aktív tag

8350 procit húznánk 4.5Ghz-re egy Cooler Master Hyper T4 hűtővel. És az lenen a kérdés hogy azzal húzhatjuk nyugodtan?

(#49593) Habugi válasza pkornel (#49592) üzenetére


Habugi
addikt

Ránézésre szerintem kevés. Nem egyszer előfordult már, hogy az hogy ránézésre milyennek ítéltem meg a gyakorlatban megcáfolásra került. ;]

Sok függ attól, adott lap/proci milyen fesszel futja meg a 4.5-öt.
Ebben [link] a topicban érdeklődj utána, talán van valakinek húzott FX-es tapasztalata a TX4-el kapcsolatban.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49594) Lacielvtárs válasza pkornel (#49592) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát szerintem puding próbája az evés...
a totik ami ajánlottak fentebb, nem rossz ha ott is megkérdezed, de próbáld meg és ha melegszik nagyon, akkor cserélni kell.
bár ránézésre egy kicsit kevésnek tűnik nekem is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49595) stratova válasza pkornel (#49592) üzenetére


stratova
veterán

PH: Ajánlott Cooler Master Hyper T4 processzorhűtő
(Intel platformokhoz)
:DDD FX-8150-nel tesztelve.

Ez a hűtő elvileg nem nehezebb a gyárinál, bár ettől még lehet jobb pl. a légszállítása, csodát azért nem érdemes tőle várni. Nézzétek meg először 4.2-4.3 környékén.

[ Szerkesztve ]

(#49596) pkornel válasza stratova (#49595) üzenetére


pkornel
aktív tag

4.2ön megy stabilan játék közben 60-fok. Okés köszi srácok akkor nemkockázatok. :R

(#49597) Taifa Díaz válasza Habugi (#49582) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

"Nyald ki a szemfenekemet" - Aliens :F (alias A bolygó neve: halál)

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#49598) eldiablo válasza HERR Z (#49576) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nálad csak úgy repkednek a "golden" procik! ;]

(#49599) Eclips21


Eclips21
őstag

El se hiszitek :D lehet sok a fesz nemtom de végre stabilizáltam a 4,4(20*220)-et 1,476V :D meg sok bios játék és csak 62fok a plafon :DDD . Lehet nálam a frekvenciával kell bűvészkedni? mert már azzal játszottam :D

[ Szerkesztve ]

(#49600) HERR Z válasza Habugi (#49582) üzenetére


HERR Z
veterán

igazad volt, crysis3 10 perc után megakasztotta kell neki az 1.35V :W
illetve crysis3 alatt még hűvösebb a procc mint farcry3 alatt :o de most majd 2 óra után se volt nyűgje :K

eldiablo: ellensúlyozza a lap gyengeségeit a procc, szegény asrock sztem majd 5-10 fokkal jobban fűti a procikat mint egy giga-asus

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.