Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) - = Zk = - válasza stratova (#49138) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezt megkaptam :)) :B ;]

(#49137) Lacielvtars
a nyárra való tekintettel belőttem 4,5-re.... szal.... :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49152) HunLogin


HunLogin
csendes tag

Sziasztok!
Azoknak, akiknek fx 8350je van, 4.8Ghz es OC val, azok milyen tápot használnak?

(#49153) ViZion válasza HunLogin (#49152) üzenetére


ViZion
félisten

A bátrak bármilyet, aki beszari (mint én :D ), az a tápon nem spórol és valami minőségi, lehetőleg egy 12 V ágas XFX, FSP, beQuiet!, Seasonic tápot használ.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49154) HunLogin válasza ViZion (#49153) üzenetére


HunLogin
csendes tag

FSP Raider 550W ot nagyon ajánlják mindenhol. Ezek szerint a 750 is jó lenne? Mert egy olyat vennék akkor :)

(#49155) HunLogin válasza ViZion (#49153) üzenetére


HunLogin
csendes tag

Egy Chieftec GPS 600A8 am van. Ez mennyire jó? Mert úgy hallottam kuka :D Ezért akarom lecserélni, mert nem nagyon megy a procim OCzása.. A tápot okolom :P

(#49156) HERR Z válasza HunLogin (#49154) üzenetére


HERR Z
veterán

eléggé procifüggő a dolog(+vga), mert ha értelmesebb darabot fox ki akkor majd 80-100w-al kevesebbet is ehet ugyanazon az órajelen, ergo felesleges a nagyobb táp

nekem pl egy osztott ágas 650-es pucér de arany FSP-m van

bőven lehet proci/hűtő/lap függő is a problémád, elősör ezeket zárd ki :K

[ Szerkesztve ]

(#49157) HunLogin válasza HERR Z (#49156) üzenetére


HunLogin
csendes tag

Huhh, regényeget zengtem már PHn a problémá(i)mról ezen a téren :D
DeepCool neptwinem van 3db 12centis ventivel, elég gyenge zsírozással (le fogom cserélni nemsokára Mx re a zsírt.) Alaplapom m5a97 evo r 2.0 ---> erről azt hallottam jó OCzásra. Hűtőt is le akarom cserélni :D Szóval igazából nem tudom mi lehet. OCzásnál felmegy az egyik chip szerint (2 hőmérő chip van a procinál) 80 fokra a proci, és emiatt droppol szerintem (@4.5Ghz). A másik chip hőmérséklete olyan 65 fok körül mozog.
Vga 280x Toxic

(#49158) - = Zk = - válasza HunLogin (#49154) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a 750-es van...8150 maxra tolva, amit a víz elbír még éppenhogy :C (4,8GHz)
CF is volt alatta, ma már csak egy szerényke GTX....

megéri a 750-es FPS.. az a meglátásom. annyi a hibája, nekem legalábbis, hogy nem moduláris :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49159) HunLogin válasza - = Zk = - (#49158) üzenetére


HunLogin
csendes tag

Hát atom hűtésed van az fix :D h80i elbírja a 4.8 GHzet?
Vagy a noctua nhd14. a DeepCoolban elég nagyot csalódtam. Adnám is el iziben :D

[ Szerkesztve ]

(#49160) - = Zk = - válasza HunLogin (#49159) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem atom, csak "alap" egy FX tuningolásához....
nem, a H80i felejtő szvsz... azt alapra használhatod, de...

nekem legalábbis ez a véleményem. hátha akad vki, aki már használt H80i-t FX-en és majd nyalatkozik. de én nem tenném rá, főleg ha tuningolok...
igaz, nekem a 4,5GHz-hez jelen pillanatban 1,38V-ot használ

szerk
volt NH-D14-em is.... :C
H105 előtt pont .. szvsz pár fok a különbség a víz javára... az én kuckómban persze

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49161) ViZion válasza HunLogin (#49154) üzenetére


ViZion
félisten

FSP jó táp, de van tápos topik, ott megmondják a frankót. OC-re az összefoglalóban találsz segítséget. Átolvasod, hátha... :K

Keresd vissza ott a szakikat, szoktak válaszolni, ha nem is rögtön.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49162) HunLogin válasza ViZion (#49161) üzenetére


HunLogin
csendes tag

Voltam már a tápos topicban. Kihalt mint a Szahara :D

(#49163) Béka 3 válasza HunLogin (#49162) üzenetére


Béka 3
tag

Szia!

Nekem is az FSP raider 750w tápot ajánlották. Tökéletesen működik egyáltalán nem hangos.
80+ Silver

[FSP]

(#49164) Béka 3


Béka 3
tag

Arctic Freezer Xtreme Rev.2 4.5ghz tudom futtatni stabilan a fx8320-at?

(#49165) HERR Z válasza HunLogin (#49157) üzenetére


HERR Z
veterán

tehát, ha jól értem kb minden lecserélsz csak hogy jobban húzhasd azt ami ratyi :U
én vennék aprón egy ismert előéletű fx-et inkább

(#49166) HunLogin válasza HERR Z (#49165) üzenetére


HunLogin
csendes tag

Újonnan vettem egy fx 8350et. Ezek szerint elfuserált darabot fogtam ki?

(#49167) EnterR válasza Béka 3 (#49164) üzenetére


EnterR
veterán

Attól függ, hogy mekkora órajelen mekkora feszültséget kér a stabil működéshez, de alapjáraton biztos, hogy nem lesz gondod vele. De ha hűtőt készülsz vásárolni, akkor a TT Macho jobban dukálna mellé.

PSN ID: marquuard

(#49168) ViZion válasza HunLogin (#49166) üzenetére


ViZion
félisten

Adatlapod töltsd ki. Deszkán sok múlik, akkor is, ha pár "szaki" szerint nem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49169) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Volna lehetőségem váltani ,de nehéz a döntés mert egy árban vannak ezek :W
[link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49170) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Holnap kezelésbe veszem megint a rev 3.-as UD5-öt.

Ma megszívatott az új béta bios-sal, végül visszarajtam a legutolsó stabilt rá.

Holnap szerintem megint felpattintom rá, és kicsit mélyebben kezelésbe veszem... Remélem ki tudok hozni belőle végre valami használható órajelet a 8350-nel.

Véleményem szubjektív...

(#49171) EnterR válasza hackeeeee (#49170) üzenetére


EnterR
veterán

Majd kérlek oszd meg a tapasztalatokat, erősen gondolkodok egy UD5-ön. :K

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#49172) hackeeeee válasza EnterR (#49171) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A rev3 a rev 1.x-hez képest elég érdekes. Droppol, nem is kicsit...

Véleményem szubjektív...

(#49173) - = Zk = - válasza PofaJenö (#49169) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, én már leírtam párszor...

de megosztom veled... igaz, hasznodra nem lesz. de kell a hsz ;]

nekem rev1 990FXA-UD3 volt. "user error" ezerrel, aztán ink 1v1 csere Asus-ra... hibátlan. 2-3 kattintásból megvagyok... pedig én aztán olyan buta vagyok, de az UEFI nagyon átlátható.. sztem legalábbis
a giga "gariból jött vissza"... állllítólag... :U ez sose derül már ki. lehet hibás volt, csak nem akarta gariztatni a mókus... namind1... sose derül ki
meg ugye nekem a giga nem hozta azt az elvárást, amit elé állítottam... bár ez is felírható user errornak, hisz több fórumtársam röhögve használja/él vele... :K
szal ahogy érzed. én nem bántam meg a cserét, más meg viszont nem cserélné el... szal.. a döntés a Te kezedben :))

érdekes az összehasonlító linked... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49174) EnterR válasza hackeeeee (#49172) üzenetére


EnterR
veterán

Magyarországon melyik van forgalomban, erről tudni valamit? Az egyik hárombetűs boltnál azt mondták, hogy amilyen van azt elküldik és ha nem felel meg akkor visszaküldöm. Csak nem akarok kindertojásosat játszani.

PSN ID: marquuard

(#49175) PofaJenö válasza - = Zk = - (#49173) üzenetére


PofaJenö
senior tag

A giga-ra itt a válasz [link] rev.4-es kell belőle.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49176) Omli85 válasza HunLogin (#49159) üzenetére


Omli85
őstag

H60-al hajtottam sokáig 8320-at játékokat és egyéb mindennapos használat mellet 4GHz-t elbírt az felett már kevés volt. H80 sem sokkal erősebb szóval nem hiszem, hogy meg birkózna a 4.8-al, főleg ha kéri a feszt is :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#49177) and1ao válasza Béka 3 (#49164) üzenetére


and1ao
őstag

Addig felejtsd el az a hűtőt még nem ég bele az agyadba.

Guild Wars2!

(#49178) hackeeeee válasza EnterR (#49174) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Főként már csak Rev 3 van. De még akadhat 1.x is.

Ha van rá lehetőség, utána lehet kérdezni, hogy ha rendelsz, hogy melyik revíziót kapod.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49179) barcalaci84


barcalaci84
őstag

Beszereztem egy fx 8350-et.
ASUS M5A97 EVO R2.0 és egy AShurával hűtöm, de stressz tesztek alatt hamar eléri a 70 fokot a CPU temp , a magok 55 fok körül vannak. 1.34 V -ot kap a proci...
mitől melegedhet ennyire a kupak? egy Ashuranak ilyen fesz mellett nem kéne jobban lehűtenie?
mit ronthattam el?:)

(#49180) EnterR válasza barcalaci84 (#49179) üzenetére


EnterR
veterán

Szerintem a pasztázás van elrontva. 1.34V-on nem kéne 70 fokig melegednie. Milyen pasztát használsz?

PSN ID: marquuard

(#49181) - = Zk = - válasza PofaJenö (#49175) üzenetére


- = Zk = -
félisten

abban az időben sehol nem volt még a 4.0
asszem :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49182) barcalaci84 válasza EnterR (#49180) üzenetére


barcalaci84
őstag

az ashurahoz kapottat...de szerintem is a pasztázást ronthattam el, de vajon kevés vagy sok?:)
meg milyen pasztát vegyek?

(#49183) EnterR válasza barcalaci84 (#49182) üzenetére


EnterR
veterán

Én először azt a pasztát használtam, ami a Mugen 4-hez jött, a szürkét. Háromszor pasztáztam újra vele, mert mindig valami rossz volt, pedig az illesztéssel nem volt gond. MX2-t vettem utána, azóta azt használom, azzal nincs gond.

PSN ID: marquuard

(#49184) hackeeeee válasza hackeeeee (#49178) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, hát a proci sem a legjobb példány, vagyis, lehet, hogy más lapban kicsit jobban menne, a fene tudja.

Szóval, 4,7GHz, fesz 1,488-1,5V. Legutolsó béta bios, így nem throthlingol.

4,8GHz-n már pár perc után ledobja 50MHz körülre a min. órajelet prime közben, vagyis throthlingol.

1,5V-1,524V-n menne fentebb. Csak ott már azért melegszik, egy kicsit jobban.

CPU-NB/HT órajelet nem emeltem (2,2/2,6GHz), de lehet majd megpróbálok egy 2,4-et a CPU-NB-hez, hátha nem kér fesz emelést.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49185) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49184) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Noh, hát a proci sem a legjobb példány, vagyis, lehet, hogy más lapban kicsit jobban menne, a fene tudja."
kölcsönadjam az Asus-om?! ;]
;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49186) hackeeeee válasza - = Zk = - (#49185) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az is uefi-s. ;]

Véleményem szubjektív...

(#49187) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49186) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hál' Istennek :)) :C ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49188) Eclips21 válasza stratova (#49140) üzenetére


Eclips21
őstag

érdekes meg nézem a programokat, de mégis ha lecserélném az alaplatomat milyet vegyek? vagy inkább milyet ne? konkrét típus érdekel :D

(#49189) hackeeeee válasza hackeeeee (#49184) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Throthlingolt.. :(

Véleményem szubjektív...

(#49190) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49189) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49191) hackeeeee válasza - = Zk = - (#49190) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most próbálom 4,6-on, olyan fesszel, mint Nálam megy a 8320.

Véleményem szubjektív...

(#49192) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49191) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jaaaa, hogy te most nem a sajátodat teszteled. lemaradtam sry :C
mit tesztelsz?! :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49193) hackeeeee válasza - = Zk = - (#49192) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

[link] + 8350.

És, ugyan úgy throtling.. Wáh..

Nem dobja el a prime-ot, csak HWInfoban beesik a min. órajel beesik 70MHz-re...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49194) EnterR válasza hackeeeee (#49193) üzenetére


EnterR
veterán

A socket melegszik annyira, vagy a VRM adja fel?

PSN ID: marquuard

(#49195) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49193) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ááá.. na ezt meglesem én is...
nekem mit csinál a gép.....

mit is néz/zünk pontosan?! mit mire kéne állítani?4
igaz, nekem 8150 van....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49196) hackeeeee válasza EnterR (#49194) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem volt jellemző.

Most annyit csináltam, hogy normálról visszatettem mindent autóra, kivéve a ram és a cpu vid-et, mert ugye van feszelve.

Most eddig 4,7-en úgy néz ki oké.

Viszont a CPU package-nál vicces értékek szerepelnek.. Min. 0,8 fok, max 128,5. :D

A socket max 56 fokos volt pillanatnyilag.

És elkiabáltam.. Megint közel 2 óra után eldobta.

Véleményem szubjektív...

(#49197) Habugi válasza PofaJenö (#49169) üzenetére


Habugi
addikt

FXA-UD3 here! Hamisítatlan rev 1.0 !!!

Shemmi cicóóó s finomhangolás a kocaól kedvéért UEFI BIOS, AWARD!
A Gigabyteosok első lendülete! Az eddigi legjobb lapom, nyers és erős mint a Tarzan tenyere.
Fekete.., FEKETE!!! ;]
Lassan 4. éve megvan, ment benne forrófejű Phenom II X4 gyári hűtővel, nyár eleje óta 8320as 1.5V-al.
Ugyan sikeresen agyonvágtam rajta a hangkártyát, szóval már nem 100%-os de ez nem a lapon múlott.

(#49173) - = Zk = -:

Egybeszemöldök Úr..., user error mi? Hát az smafu, olyat bárki tud..!
A következő szint a user Terror.., na ez már valami.
Különös ismertetőjele, hogy hibátlan lappal kapcsolod be a gépet, viszont mire kikapcsolod, az integrált hangkártyád helyén már nem sok minden maradt, ami hangkártyára emlékeztet! ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49198) - = Zk = - válasza Habugi (#49197) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, lehet nem bírta a tuningot a lap és kinyiffantotta a hangchipet ;]
:))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49199) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, úgy néz ki a dolog, hogy TC órajelen, 4,2GHz-n tudom csak stabillá tenni a vasat 1,4V-n, felette elkezd throthling-olni. Nagy valószínűséggel a VRM miatt, mert sajnos olyan a ház, hogy ott nincs légmozgás.

Bár még ez sem biztos, de remélem...

Megpróbálom, hogy a TC általi max feszen, 1,42V-n mi a max, amit ki tudok hozni belőle.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49200) - = Zk = - válasza hackeeeee (#49199) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nincs vmi ventid a VRM-re?!....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.