Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) eldiablo válasza MrM94 (#50850) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Csak a hang kártya ki ne égjen! ;]

Egyébként nem tudom, kit és hol szégyenít:

(#50852) MrM94 válasza eldiablo (#50851) üzenetére


MrM94
őstag

Ugyan, én elvakult fanatizmusból mondom.Nekem eddig az volt a legfaszább lapom ezek közül.. :D
Nekem a 970 ex4 en halt meg a hangkártya :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#50853) guftabi96


guftabi96
addikt

Na ma megjött az FX 6300 és hozzá a Giga UD3P.

Sipi85-től vásároltam, ajánlom mindenkinek

Jelenleg itt tartok.
Mivel nincs viszonyítási alapom, így nem tudom, hogy ezek mennyire jó értékek (nyilván nem hőmérsékletekre gondolok :D )

Jelenleg kb 45 perce fut a Prime. Meddig kell még, hogy fusson? (mennék már aludni :DDD )

Holnap még megnézem, hogy ugyan ekkora feszültségen megy-e 4,6-ot, ha nem, akkor marad a 4,5. mert úgy tűnik, hogy ez stabil, és a hőmérsékletek is rendben vannak (Macho 120 Rev.A csücsül a procin)

Viszont van egy olyan problémám, hogy a 3 alaplapra csatlakoztatott ventiből csak egyet tudok szabályozni.
Ez miért van? (az előző, szintén Giga lap Biosában az összeset tudtam szabályozni (H97M-D3H)

#KeepFightingMichael

(#50854) eldiablo válasza guftabi96 (#50853) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Olyan 1.35-1.38V próbáld meg, hátha indul.

(#50855) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Elkezdtem húúúzni a procit a feszeken még próbálok faragni a hőfok is kicsit magas :Y
Fura mert a Thubant 1,56v-on simán hűtöttem 60c alatt .
A Linx tényleg ilyen kis értékeket dob mindenkinek vagy valami nem stimmel ? Az X6 69,000 GFops értéket produkált ez meg csak 32,000-át ?

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50856) balint107


balint107
aktív tag

Nekem nem AMD FX-em van, hanem AMD A10 6800K-m, és régóta tervezgetek beszerezni egy I5 4690-et, mert hogy elvileg a mostani procim egy GTX 780 és 970 szintű kártyát már nem hajtana ki. Jelenleg GTX 670-em van, azzal jól elboldogul. A fő szempont persze az lenne, hogy teljesítménybeli különbség is legyen ha váltok új procira játékok alatt pl. Nézegettem az AMD FX 8350-et is tesztekben, de az elvileg nem ér fel egy erősebb I5-höz képest. A mostani procimról meg azt mondják i3 szintű :S Vélemény erről? Gondolom meg se próbáljak a mostani procim mellé egy 780 970-et betenni...

Egyébként a mostani konfigom ilyen szintű játékokat képes futtatni, bár azért érzem hiányosságait

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50857) Balathruin válasza Gabrikovics (#50855) üzenetére


Balathruin
veterán

a Thubant 1,56v-on simán hűtöttem 60c alatt
Más gyártástechnológia, architektúra, stb.
Win7.... FX Patch fent van? 1 | 2
Ahogy elnézem GFlops-t Intel Burn Testtel mérnek itt, de asszem ahhoz is kell módosítás, mer' FX nem Intel.

balint107
FM2 cuccosokkal az a baj, hogy 1 szálon amit hoznak.... Nekem az 1 modulos A6 4,9GHz-en kb. 3,5GHz-es C2D E8xxx proci szintet hozott szintetikus teszt alatt. Persze nekem ugye van IGP meg több utasításkészlet, de akkor is gáz egy kicsit.
Proci mellé mehetne akár 980 SLI is, az már más kérdés, hogy egy kis limit lenne. FX-re akkor válts ha [link], de mostani helyzetben inkább a Zintel jobb sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#50858) balint107 válasza Balathruin (#50857) üzenetére


balint107
aktív tag

Okés :) Én is így informálódtam eddig egyébként, csak több vélemény mégiscsak többet ér :) Gondoltam egy AMD topikban is felvetem a váltás témát, hátha itt mást mondanak. A válaszod nagyon hatásos volt köszönöm :)
:R :R :R

(#50859) zozyk


zozyk
addikt

Megjött az FX-6350.

Ebből már mind black edition vagy csak jól jártam? :)

(#50860) ViZion válasza zozyk (#50859) üzenetére


ViZion
félisten

Minden FX black, itt nincs szorzózár. Viszont már magfeloldás sincs.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50861) zozyk válasza ViZion (#50860) üzenetére


zozyk
addikt

Mi lehet a max ,amit kényelmesen be lehet lőni szerintetek?
4600-4700?

(#50862) ViZion válasza zozyk (#50861) üzenetére


ViZion
félisten

Ha jó kockát fogtál ki és tudod hűteni, akkor az kb. reális. 4,4 az szinte biztos menne különösebb melegedések nélkül. 6300-am kb. ilyen volt, ez nem lehet rosszabb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50863) zozyk válasza ViZion (#50862) üzenetére


zozyk
addikt

4.4 en a 4100 ment.. :-)

Most épp a videókártya driver szarakodik...

[ Szerkesztve ]

(#50864) Habugi válasza zozyk (#50863) üzenetére


Habugi
addikt

Kényelmesen a barátnőd heverészik a kanapén és TV-t néz miközben Te játszol. :R

Ámbár hamár ezzel a jelzővel társítva kérdezel rá egy amúgy is rendkívül nehéz kérdésre (mivel biztos tudod, hogy ahány CPU annyi féle + hűtő kérdése..), sztem ne csodálkozz hogy Orrmányos 4.4-et mondott elsőnek! :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50865) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Kiváncsi leszek 1 év múlva mennyi FX lesz aprón az alábbi jeligével: " Megkímélt, sose volt húzva" ;]

(#50866) Lacielvtárs válasza MinionFlasH (#50865) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :K
gondolom teli lesz :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50867) ViZion válasza Lacielvtárs (#50866) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom... lassan én is úgy vagyok, mint a korosztályomból sokan: mire összejön egy gamer gép, már nincs idő a játékra... Szal. ez marad egy darabig (jóára és gyors DDR4-ig tutira), utána valami minigép az asztalra, ez meg megy a fiúknak, gyilkolják csak az alieneket rajta :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50868) RVR400 válasza MinionFlasH (#50865) üzenetére


RVR400
veterán

Én ráfizetnék az én megkíméltemre, mert ez 4 GH-et sem meg, így agyonnyüstölni sem tudtam. :DDD

(#50869) Habugi válasza MinionFlasH (#50865) üzenetére


Habugi
addikt

Ilyet nem is vennék soha az életben aprón, egy tunningproci ami sosem volt tunningolva!
Sosem volt kiégetve a szutyok a motorból.. :O

(#50867) ViZion:

Addigra már csak futni, meg asztal alá bújkálni lehet majd az Alienek elől, lásd Isolation.. :DDD

(#50868) RVR400:

Pont téged akartalak felhozni példának zozyk topictárs kérdésére, mivel soha nem gondoltam volna, hogy létezik 8320asból annyira anti-tunning darab mint a tiéd, csak nem tudtam hogyan reagálnál rá, manapság látszólag egyre többen termelnek ösztrogént tesztoszteron helyett.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50870) MinionFlasH válasza Habugi (#50869) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Te nem vagy mérvadó ;] 2.0V on 6ghz, még az olajmécses is félve pislákol meletted! :DDD

(#50871) Lacielvtárs válasza ViZion (#50867) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen Mester, ezzel tudok azonosulni...+1
sajnos ez a korral jár... ilyenkor már sok minden nem úgy megy mint fiatal korában az embernek
régen nem kellett a digitévé sem, mindig volt elfoglaltság estére ;]
de nem akarom leírni az érzelmi világom :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50872) RVR400 válasza Habugi (#50869) üzenetére


RVR400
veterán

Az a durva, hogy amúgy 4.2-n elindul, és amíg csak netezel vele, addig teljesen jól is megy. :D Viszont egyszer kiprobáltam, és még 1.5V-on sem megy stabilan fix 4 GHz-en.
Csak lecserélem egy 8350-re, az legalább alapból 4 GHz. :DDD
Jah, a múltkorira visszatérve, ha csak az NB órajelét feltolom 2400-ról 2700-ra, már akkor a memória sebessége egyenesen arányosan nagyobb, ergo nem 27, 18 és 22 GB/s az olvasás, írás, másolás, hanem 30.5, 21, 25. Csak sajnos ekkora órajellel már megint nem stabil a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#50873) zozyk


zozyk
addikt

Az Aida System Stability Test elég tesztelni vagy ti mivel szoktátok?

(#50874) EnterR válasza zozyk (#50873) üzenetére


EnterR
veterán

Az Aida tesztje elég gyenge. Prime95 vagy Intel BurnTest very high-on.

PSN ID: marquuard

(#50875) ViZion válasza RVR400 (#50872) üzenetére


ViZion
félisten

Hát sztem ott valami beállítás dolog van, HT link és CPU NB 2200-ra, ramot 1333-ra és akkor szorzóval nézd meg a procit 4,4-en.

Tesztelésre IBT, Prime általában.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50876) RVR400 válasza ViZion (#50875) üzenetére


RVR400
veterán

Khm, mondom 1.5 éve van meg a proci, és mindent próbáltam már, sőt megjárt 3-4 alaplapot is. ;)

(#50877) ViZion válasza RVR400 (#50876) üzenetére


ViZion
félisten

...ettől még lehet szarul beállítva, nem? Volt,h a sajátomnál benéztem dolgokat, mert nem figyeltem, etc... Némi időt rászánsz és lehet azt húzni, nem hiszem el, hogy nem megy 4 GHz-t sem. NEM, akkor sem :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50878) RVR400 válasza ViZion (#50877) üzenetére


RVR400
veterán

Szerinted mennyi időt szabtam már el rá? Minden alaplapcserénél (ASRock, Asus, MSI), minden memóriacserénél (Kingston 1600, Corsair 2133, HyperX Beast 2400 MHZ) , minden hűtőcserénél (ez is volt még vagy 3 féle) próbálkoztam jó pár délután. De ha gondolod, akkor szívesen cserélek, hogy ki tudd próbálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50879) ViZion válasza RVR400 (#50878) üzenetére


ViZion
félisten

Ha a közelben laksz és van söröd megtuningoljuk, akkor is ha beledöglik! ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50880) MrM94 válasza RVR400 (#50878) üzenetére


MrM94
őstag

Szerintem a monitor a hibás :DD :DD :DD
Troll off :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#50881) RVR400 válasza MrM94 (#50880) üzenetére


RVR400
veterán

Van benne valami, mert a hangszóró is volt időközben cserélve, de jobban belegondolva még a Logitech Wave Pro szett is lehet a ludas. De az is lehet, hogy végig az volt a probléma, hogy handolár a mekon. :DDD

(#50882) MrM94 válasza RVR400 (#50881) üzenetére


MrM94
őstag

Én aszondom,hogy kikell cserélni a monitort.Amiatt antituning a procid.De ha rámhallgatsz azt csinálsz amit akarsz! :DD :DDD
Neharagudj nemhagyhattam ki. :D

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#50883) guftabi96 válasza zozyk (#50861) üzenetére


guftabi96
addikt

Tegnap nekem egy 6300 jött meg, meg is húzogattam a bajszát.

Kicsit feljebb van róla kép. Tegnap 1,45-ön 4,5 ghz-t ment.
Ma megpróbáltam 4,7ghz-et, de annak már több fesz kellett, és nem akarom szadizni sem az alaplapot, sem a procit annyira.
Most 4,6ghz-re lőttem be, egy órát ment a prime hiba nélkül.
Feszültséget is emelni kellett a 4,6-hoz, de itt még kis lépcsőben volt rá szükség. Ez a határ nálam. 4,7-nek már több feszt kér, különben elég hamar eldobja.

4,6ghz / 1,45625v

Azt hiszem megtaláltam a számomra megfelelő beállítást. :K

Ja és a kis Macho hűti (120 rev.a)

Az én kérdésem pedig az lenne, hogy az északi hídnak mennyi lehet max a hőfoka?
Nekem olyan 55 körül volt Prime alatt.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#50884) Habugi válasza MinionFlasH (#50870) üzenetére


Habugi
addikt

Kár a személyemhez társítani a Ghz-eket, csak kifogtam egy szerencsés procit.
Elhiheted más is pont ennyire nyüstölné vagy még jobban is!

Egyébként ez a proci is aprón végzi előbb-utóbb, kiváló alkalom lesz annak az elméletnek az igazolására/megcáfolására, hogy számít-e az ha az ember odaírja, hogy megkímélt és/vagy sosem volt húzva.

Az enyém mellett 5.2es benchmarkok lesznek.. :DDD
CPU intenzív játékok közben is nagyon max 60-65°C a mag meg 52-55°C, mindezt 1.5V mellett, senki nem mondhatja hogy nem vigyázok rá..!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50885) rappit4


rappit4
őstag

Na ma megjött az Arctic F14-es ventim a Thermalright HR-02-es hűtőmhöz. Hát azt kell mondjam lehet, hogy pénzkidobás volt. 1300RPM-re állítottam, ami a max és így ha semmit nem csinálok kb 36C-on van, ha pedig elindítok egy prime 95-öt 15mp alatt 73C fokon van és megye felfele, a durva dolog az, hogy kiléptem és még így is ment fel a hőmérséklet, 80C-nál kapcsoltam ki a gépet. Ez alapján húztam a procim 4,3 Ghz-re a feszültség 1,4V körül volt. Valakinek van öltete? :W

(#50886) evooo


evooo
aktív tag

Üdv!
SSD-t cseréltem az asztali gépemben a hétvégén, és azóta az fx6300 ventillátora nem pörög fel, ezáltal nagy terhelésnél újra is indul a gépem, kb 77 C fokos cpu hőmérsékletnél. Nincs eltömődve a venti. Valakinek van esetleg ötlete hogy mi lehet a probléma?

(#50887) MrM94 válasza rappit4 (#50885) üzenetére


MrM94
őstag

Arra nagy statikus nyomású venti kéne,mivel van mit átfújjon...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#50888) =HG= válasza evooo (#50886) üzenetére


=HG=
addikt

Feltettél ssd-hez valami progit?

(#50889) stratova válasza Yllgrim (#50844) üzenetére


stratova
veterán

Ami ebben a tesztben különösen érdekes, hogy míg GTX 780 SLI-nél i7-4930K esetenként dupla min. FPS-t produkál, addig GTX 980 SLI-nél FX-8350 kb. felzárkózik, miközben az i7-es rendszer is tovább gyorsul az új kártyával. Kollégával agyaltunk mi lehet ennek az oka. Sajnos kevesek vagyunk még GPU-hoz mint sünben a dauer, de ami szembetűnő, hogy GTX 980 ROP teljesítménye kb 1.8x GTX 780-hoz képest, ez az egyik meghatározó paraméter arra vonatkozóan hány pixelt képes kirajzolni a VGA, (egyéb fejlesztések mellett természetesen).
GTX 780 SLI -> 2x48 ROP gyári (közép) boost órajel 900 MHz
GTX 980 SLI -> 2x64 ROP gyári (közép) boost órajel 1216 MHz
Bár ez még csak találgatás, lehet az SLI profil is fejlődött.

(#50890) Qmi


Qmi
tag

Sziasztok.

HD 6850-et cserélném FX 6300 -as procim mellől valami erősebb VGA-ra. FullHD-ba kb. mit bírna kihajtani a proci? (HD7870 meg gtx660-akat nézegettem eddig). Köszi.

(#50891) rappit4 válasza MrM94 (#50887) üzenetére


rappit4
őstag

Újrapasztáztam és így jobb az eredmény, kicsit sokat tettem rá először. Most a prim95-tel szépen lassan felkúszik 73C-ra és ott is áll meg. Ez nem tudom milyennek tekinthető. Ha még ez is rossz, akkor tudnál ajánlani egy megfelelő ventit?

(#50892) evooo válasza =HG= (#50888) üzenetére


evooo
aktív tag

nem

(#50893) kulcsarbence


kulcsarbence
tag

Hello!
Mennyire veszélyes egy FX 8350-t tuningolni? Van rá esély, hogy ha mondjuk felhúzom 4,4 GHz-re akkor tonkremegy az egész processzor és dobhatom ki a kukába? Még ha mindent lépésrol lépésre kovetek is a tuning leírások szerint, akkor is tönkremehet? Megrovidíti a processzor élettartamát ez? Mik a pozitív és negatív oldalai? (Scythe Ashura hutom és GIGABYTE 970A-UD3P alaplapom van egyébként)

[ Szerkesztve ]

(#50894) =HG= válasza evooo (#50892) üzenetére


=HG=
addikt

Azért nézd meg Win Energiagazdálkodást. Tedd kiegyensúlyozottra, ha nem azon lenne.. ssd progik szoktak saját profilt létrehozni itt, és megkavarják a rendszert....

[ Szerkesztve ]

(#50895) Balathruin válasza kulcsarbence (#50893) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem a proci megy tönkre először, hanem a lap. Lehalnak róla az integrált cuccok, de ha nem ész nélkül dobod rá a feszt akkor szerintem nem lesz gond. Tudd hűteni és működjön rendesen.

(#50896) zozyk válasza guftabi96 (#50883) üzenetére


zozyk
addikt

Mára ennyi egyenlőre. :)

4514 Mhz/1.45V (IBT szerint stabil,holnap kapja a hosszabb Prime95 tesztet is.

~4600-at még nem sikerült kitapogatni,az IBT belehibázott a 6-7 körnél mindig... :)

Érdekes amúgy,hogy a leírás alapján hozzápiszkáltam a CPU LLC/CPU Power Phase értékekhez és már 4500-nál is túlmelegedett,mire észbe kaptam lelőtte a gépet... :D

[ Szerkesztve ]

(#50897) ViZion válasza kulcsarbence (#50893) üzenetére


ViZion
félisten

Nehéz tönkrevágni, megvédi magát. Persze ha elfelejted rárakni a hűtést, akkor lehet meglepetés. Igen, az élettartama rövidül. Valószínűleg 50+ év helyett csak olyan 15-20 évet fog bírni tuningolva. Ahogy írták is, a lapok előbb feladják (régen a szarabb lapokon pár év után már voltak vicces dolgok, de Mercurykobian hulladékok a 2000-es évek elejéről csak 4-5 éve tűntek el).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50898) Balathruin válasza ViZion (#50897) üzenetére


Balathruin
veterán

régen a szarabb lapokon pár év után már voltak vicces dolgok
Meg a nem szarabbokon szétmentek a kondik. :D

(#50899) guftabi96 válasza zozyk (#50896) üzenetére


guftabi96
addikt

na, akkor kb ugyan ott járunk :D
Nekem is 4,5ghz / 1,45v
4,6ghz / 1,45625 végül több, mint egy órát futott a prime, gond nélkül, utána leállítottam, mert más dolgom volt.

A 4,7ghz-t vagy nagyobb órajelet feladom, felesleges azért a 100mhz-ért jóval nagyobb feszültséget adni neki, de ez az én meglátásom, egyet nem érteni szinte kötelező :D

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#50900) rappit4 válasza guftabi96 (#50853) üzenetére


rappit4
őstag

Ez érdekes, ugyan az a hűtőnk majdnem, az enyémen most jelenleg 2db 14cm-es venti van. Igaz, hogy a tied nem fx-8320, viszont az enyém csak 4,0Ghz-en van és így is felmegy hőfok 73 C-ra.... Én gyanakszom, hogy a húzásnál baltáztam el valamit. Most nekem 1,380V-on van 4,0Ghz-en.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.