Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) MiklosSaS válasza Balathruin (#50199) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

NEM!

(#50200) FX9: igen am, de nekem a termekre van szuksegem es nem a szolgaltatasra!

OFF END! Good Night!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50202) ViZion válasza Balathruin (#50199) üzenetére


ViZion
félisten

Az egy prémium termék, eléggé túlárazva sztem. Átlag tápjukat (CWT belsős) nem venném meg, erre meg nincs szükségem. ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50203) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Uj "FX"-ekrol valami hir? Lassan elkel egy kis plusz kfaft... :)

Mikloss: grat a kecohoz, harmadaval olocsobban megeri :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50204) stratova válasza Yllgrim (#50203) üzenetére


stratova
veterán

Új "FX" (Piledriver vagy Steamroller alapokon) egy ideig nem várható. Elvileg AMD leghamarabb 2016-ban térne vissza új fejlesztéssel a HEDT vonalra (Zen, 10-160 W).

(#50205) GeronimoTama válasza FX9 (#50193) üzenetére


GeronimoTama
tag

Egy kingmax nano és egy kingmax hercules ramról van szó és szerintem egyáltalán nem sz@r... 5 éve megvannak és semmi bajuk, a másik konfigomban biztos ezek lesznek. Egyébként fps droppok miatt tettem be mert anno a battlefield 4-nek csak annyi volt a baja hogy nem volt elég neki így vettem a 2x4gigás corsair-eket, persze tudván hogy majd lesz fx-em 1866osakat vettem és kitet mert ugye dual channel az jo dolog :) erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#50206) Joke63 válasza GeronimoTama (#50205) üzenetére


Joke63
csendes tag

Sajnos nincs egy pendrive a házban, hogy screenshotot csináljak a biosról. Van esetleg más megoldás a fotón kívül?

(#50207) GeronimoTama válasza Joke63 (#50206) üzenetére


GeronimoTama
tag

Hát nem hinném, engem a photo sem zavar csak ne vga kamerával lődd :D

(halkan megjegyzem, én édesanyám pendrive-ját használom :D )

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#50208) eldiablo válasza GeronimoTama (#50207) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én 128Mb-os Seitec pendrive-ot. :D
Emlékszem mekkora csoda volt akkoriban amikor vettem, egy 128-as Pendrive. Érdekes, azóta is hibátlan. "Temettem" már 512Mb-8Gb-os drive-okat de a 128-ast minden igyekezetem ellenére nem tudtam kinyírni.

[ Szerkesztve ]

(#50209) FX9 válasza stratova (#50204) üzenetére


FX9
tag

Sajnos ezert valt sok huseges user. Miota van mar kint a bulldozer, 2-3 eve? Es meg 2ot ki akarnak vele huzni? Ertem en hogy sok mindenre eleg a cucc, de azert ez megis csak 5ev. Noti vonalon se utott be a kaveri, kicsit elfuseraltak a dolgokat. :(
Tulajdonkeppen nem csoda hogy egyre tobb 'Lacielvtars' lesz.

(#50210) Lacpac válasza hackeeeee (#50188) üzenetére


Lacpac
őstag

Akkor tényleg nem rossz.
Igazad volt nálam 2T-n volt. Ma reggel megnéztem 1T-n, biztos ami biztos emeltem a feszen 1,1675-re.
Elindult a rendszer, lement 5kör ibt, a többit majd meglátjuk mit ad használat közben.
A késleltetés 300ns, ahoz nem nyúltam.... még :-)
Ha teljesen stabil lesz 1t-n megnézem 160ns-on.

(#50211) Joke63 válasza GeronimoTama (#50207) üzenetére


Joke63
csendes tag

Itt vannak a ram időzítések. Nekem az egyik modul 1866/9-10-9-27 1.5v, a másik 1600/9-9-9-24 1.35v, de a nagyobb testvér időzítésén szépen mennek.

Biztos lehet még finomítani rajta, de ez így elsőre stabil lett.

[ Szerkesztve ]

(#50212) Lacpac válasza Lacpac (#50210) üzenetére


Lacpac
őstag

1,675V :B

(#50213) KonzolKartel

Hamár ennyire belemerültetek a ram időzítésekbe, egy kis segítséget kérnék:)).
Kingston HyperX 1300-amnak kéne már beállítani. Próbálgattam beállítani, de nem jöttem rá melyik értéket melyik mezőbe kell írjam :W. M5A97 pro lapom van, bioson belül megnéztem a gyári időzítéseket, de nem tudtam rá jönni, hogy mi minek a rövidítése :B.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#50214) Joke63 válasza KonzolKartel (#50213) üzenetére


Joke63
csendes tag

Én sem mindegyikre. Ezért volt amit auton hagytam, néhányat meg hasra ütéssel. :D

(#50215) hackeeeee válasza Lacpac (#50210) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1600-on Én 110ns-sel használom. :) Próbálgattam 1866-on is, de ott nem akart jó lenni, muszáj volt 160ns-re állítani.

1,1675? Nem 1,675? :) Természetesen, ha RAM voltage-ről beszélünk. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50216) GeronimoTama válasza Joke63 (#50211) üzenetére


GeronimoTama
tag

Köszönöm szépen, este fél 7 körül leszek gépnél és megpróbálom.

GTAO: tamadotcom

(#50217) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Hali.

Ezzel tuning területén lehet kezdeni valamit?

AMD FX 6200 ~3.8GHz

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#50218) GeronimoTama válasza ViZion (#50186) üzenetére


GeronimoTama
tag

Szerintem menne, még nem próbáltam de kifogom ne aggódj :), de fesszel úgy állok hogy 1,4 nél prime alatt 70 fokhoz közelít, majd jövő hónapban új táp és ház azután uccu neki az oc-nak.

GTAO: tamadotcom

(#50219) GeronimoTama válasza eldiablo (#50208) üzenetére


GeronimoTama
tag

Nekem eddig keményen 2 db pendrive volt a birtokomban, 1 illetve 2 gigás de az sem mostanában volt :)

GTAO: tamadotcom

(#50220) EnterR válasza LendvaiFeri1 (#50217) üzenetére


EnterR
veterán

Az alaplapod elég a tuningoláshoz. Az összefoglalót elolvastad? A hűtésed viszont nem derül ki az adatlapodról.

PSN ID: marquuard

(#50221) LendvaiFeri1 válasza EnterR (#50220) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Akkor felejtős, mert alap hűtőm van. Megpróbálok beszerezni egyet, utána majd beszélhetünk róla. :D

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#50222) EnterR


EnterR
veterán

Mai nap még szórakoztam a feszültséggel, a RAM időzítésekkel és ez lett a végeredmény:



Érdemes még variálni az időzítéseken? Hasraütésszerűen belőttem erre az időzítésre 1866-hoz.

PSN ID: marquuard

(#50223) Habugi válasza EnterR (#50222) üzenetére


Habugi
addikt

Ha ezt hasraütésszerűen csináltad akkor jóval nagyobb mázlista vagy mint én!

Egyébként teljesen rendben van. Ha tapasztalsz játék/film vagy bármi egyéb közben némi rece-röcét vagy bármi anomáliát, érdemes 28ra emelt tRassal megnézned/megpróbálnod. :K

NB-vel mizu?

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50224) MrM94 válasza MiklosSaS (#50197) üzenetére


MrM94
őstag

+1
es +1 @ ormanyos(#50197)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#50225) Lacielvtárs válasza MrM94 (#50224) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
1. § Ormányos úrnak mindig igaza van...
2. § Ha véletlen nem lenne igaza, akkor az 1. § lép érvénybe ;]

ui: ez alapvetően Mikooos úrra is vonatkozik :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50226) stratova válasza Lacielvtárs (#50225) üzenetére


stratova
veterán

LaciHordóElvtárs, a nyelved lassan körbeéri azt a hordót. :P

[ Szerkesztve ]

(#50227) Lacielvtárs válasza stratova (#50226) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez nem sejhajnyalás :D
félreérted a dolgot...
ha az ö véleményüket veszem alapul, akkor náluk nagyobb az esély a teli találtra, mint a LOTTÓnál :P
eddig amit mondtak nekem, mindig bejött...
ezen tények, és a tényeknél nincsen kétely ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50228) EnterR válasza Habugi (#50223) üzenetére


EnterR
veterán

Csináltam pár C4D full render-t és Metro 2033/LL benchmarkot maxon, és egy Peacekeeper böngésző tesztet. Eddig minden okés, mint kés a vajon. NB-t hagyom a végére, már csak taktikai megfontolásból sem akartam egyszerre tuningolni a kettőt. Még estig tesztelgetek és jön az NB.

PSN ID: marquuard

(#50229) Habugi válasza EnterR (#50228) üzenetére


Habugi
addikt

Szép munka, a metotika pedig érthető, magam is így járok el mindig/javaslom másoknak is.
Nem szerencsés "új" tunningnál egyszerre több dolgot változtatni, mert ha valami nem kerek, mehet a fejvakarás mivel van probléma. :K

3 napja egyébként Metroval fűtöttem fel a szobámat, hihetetlen milyen egy VGA forraló.. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50230) Lacpac válasza hackeeeee (#50215) üzenetére


Lacpac
őstag

Megpróbáltam 160ns-on, sajna sípolás lett a vége.
Igaz időzítések maradtak alapon (9-9-9-24 1T).
Nem baj, szerintem ez sem rossz:
TeamElite 1333 cl9@ 1866MHz 9-9-9-24-33 1T 1,675V

(#50231) Habugi válasza HERR Z (#50191) üzenetére


Habugi
addikt

Nyugodtan próbálj rá 1.65V mellett 1866-on a 9-10-9-28-ra, azt hiszem már kijelenthetem hogy többünknél simán frankó provolóne!

A túlfeszelés jó kérdés, fogalmam sincs, azt nem hiszem hogy RAM szinten a -4°C szobahőmérséklet szerepet játszana, maximum akkor ha eddig túlmelegedtek viszont ennyitől meg nem hiszem h ez megtörténik.

(#50230) Lacpac:

Igaz nekem elég átlag Kingstonjaim vannak, a tRCD-t nem tudom 1760 fölött 9re levenni mert egyből megmakkan. Tökjó ramokat szereztél!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50232) hackeeeee válasza Habugi (#50223) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is ment 24-en, a Firefox omlott össze random módon. :)

@Lacpac: 9-10-9-24 @1T-n próbáld meg. 160ns-sel. :K Bár, valszeg nem fog menni, de próbát megér. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50233) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Van jelentősége a NB Clock kis kiugrásának ?

mit kell állítgatni ?

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50234) hackeeeee válasza PofaJenö (#50233) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Droppol a lap, szerintem belefér.

De, miért nem 2,2GHz?

Véleményem szubjektív...

(#50235) PofaJenö válasza hackeeeee (#50234) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Passz nem nyúltam hozzá. :F
ui: de jó lenne ha találnék egy giga bios részletes leírást ,mert valamit mindig elrontok . :(((

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50236) hackeeeee válasza PofaJenö (#50235) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bár őő.. lehet, hogy az FX6300-nál 2GHz az alap..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50237) PofaJenö válasza hackeeeee (#50236) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Igen alap megnéztem,.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50238) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok !

Még egyszer felszeretném tenni a kérdést , FX 6300as processzorom van , MSI 970A-G43 , felszeretném húzni legalább 4 ghz-ra , de valamiért néha néha becsúszik egy kék halál . 1.435V van most adva a processzornak . 20 cpu ratio. Ha valaki tudna segíteni megköszönném, PMben ha kérhetném .

Üdv,
Attila.

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#50239) hackeeeee válasza PofaJenö (#50237) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, bocsi.. :) Mindig meglepődök, hogy ezeknél nem 2,2GHz az alap.

Véleményem szubjektív...

(#50240) HERR Z válasza Habugi (#50231) üzenetére


HERR Z
veterán

eléggé komoly falba ütközök úgy néz ki :DD
Oké, a ram 1730-ig ok 9-9-9-27-be 1.7V-tal, öröm bódottá
lazítunk 9-10-9-re annyival feljebb megy az nb is mondjuk majdnem 2450 körülre metálra fagy
adjunk feszt neki: stabilnak tűnik, de adjunk a procinak is
váltva hol lekapcsol a táp, hol throllingol a lap :W
szal úgyfest 4860@1.34V, ram 1730, nb 2375, ht is, ez így faszásnak tűnik, még crysis alatt is
innen +100MHz vagy több = hűtő, táp, lap csere :Y ami pénztemetővé tenné az egészet..........
firestriker 9250, cb11.5: 8.4, cb15: 775

[ Szerkesztve ]

(#50241) ViZion válasza newwave0507 (#50238) üzenetére


ViZion
félisten

Kaptál választ és kérdéseket is, amire nem válaszoltál. Összefoglaló és abban az Asus alap tuning szerint próbáld meg belőni. Sokkal alacsonyabb fesszel.

Bios képek segítenek, láthatnánk mi a baj esetleg. Miért kellene PM, ha többen tudnak esetleg segíteni itt? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50242) newwave0507 válasza ViZion (#50241) üzenetére


newwave0507
tag

Ne haragudj, akkor én nem vettem észre , vissza olvasok ! Egyet láttam .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#50243) EnterR


EnterR
veterán

RAM-okat mivel érdemes tesztelni? Úgy néz ki, hogy találtam egy stabil időzítést.

PSN ID: marquuard

(#50244) EnterR válasza EnterR (#50243) üzenetére


EnterR
veterán

Közben összeállt a kép:

1866MHz, 9-10-9-24, 1T, 160ns, 1.65V

Holnap jön az NB.

PSN ID: marquuard

(#50245) newwave0507 válasza ViZion (#50241) üzenetére


newwave0507
tag

Na szóval , kiderült hogy alapon is kék halált dob . cdd.dll hibával , legegyszerűbb hogy húzok egy új wint ! :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#50246) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Na megjött a Deepcool Lucifer V2. Most, hogy eltudtam forgatni a hűtőt így hátra fele fúj, és a VRM hűtés is kap egy kis szellőt. Igaz csak fél órát volt időm tesztelgetni, de most 1.385V-on és 4,3GHz-en stabil a cucc. És 57 foknál álltam a teszt végén. Kopp-kopp-kopp (ziher ami ziher :D )
Holnap majd egy 2 órás Powerdirectort is ráengedek, ha nem droppol itt sem akkor lehet megnézem így hol a vége az Extreme 4-nek. Mondjuk már ez is felülmúlta a várakozásaimat. Bőven.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#50247) hackeeeee válasza EnterR (#50243) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én prime-olni szoktam egyszer.. Plusz a használat, mert van amikor teszt alatt stabil, de mondjuk böngésző alatt szétesik.

Véleményem szubjektív...

(#50248) Lacpac


Lacpac
őstag

Ebből a 650W-os elég?

Igaz nem egy 12V-os ág, hanem 4. De áganként megvan a max 30A.
A nágy ág max terhelhetősége (kombinált) 48A.
Hatásfok is ok.

(#50249) Habugi válasza HERR Z (#50240) üzenetére


Habugi
addikt

Tudom, amit írni fogok nem segít neked megugrani ezt a képzeletbeli falat, de nem bírom bent tartani.. :R

Az utóbb felsorolt eredmények teljesen rendben vannak.
Van egy procid, ami 1.35V alatt kipörgi magát rendesen majdnem 4.9-en.., "C3 álló".

Én a helyedben a csillagot is lehoznám az égről annak a procinak!
Mit értek ez alatt? Tipikus esete annak, amikor mennének a büntetőpadra az elveim, hogy mennyit vagyok hajlandó költeni a gépre/hobbymra.. ;]

Megoldást keresnék, hogy kipróbálhassam másnál egy erősebb VRM-es lapban, hogy mégis mennyit megy.
Utána viszont úgy vágnám alá a Sabertootht vagy akár a Formulát mint a huzat!
Konkrétan nem számolnám hol tartok forintban, abban a prociban 1.5V-ig bezárólag megsaccolni sem tudom mennyi lehet, 5.2-5.4? No és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a 20k-s hűtőmmel az utóbbi pár napban amikor van egy kis időm, tesztelgetem az 5.2-t, mert ugye legutóbb kiderült 1.525el is simán viszi, ráadásul még simán hűthető. Ergo szépen lassan tapogatom ki a 24/7-es 5.2 határait/lehetőségét, főleg RAM szinten.

Szóval na, no offense de ott virít egy golden chip, amit a "seggsziklád" bekorlátoz..
Botrányok botrányának botránya! :O
Simán megérné márcsak brahiból is, 5Ghz fölött egy ipari trollkodógép az a 30K-s proci a 70+K-s Intelek korában.., mert nem akármi amit megy!

Simán rávernék a seggére a dolognak, hátra szólnék Chewbaccanak hogy adjon még rá energiát utána pedig körberöhögném azzal az AM3+ os "ezer éves sólyommal" a drága csillagrombolókat.

DE ez én vagyok.., vállalom..! ;]
Hát leírtam.., nézd el! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50250) MiklosSaS válasza Lacpac (#50248) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem inkabb egy agas tapot keres. Peldaul az XFX 550/650 nagyon jo kis tap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.