Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Habugi válasza Picturemaker (#39000) üzenetére


Habugi
addikt

Prime 95 Blendet is kapott, az elviszi 70°C-ig valamiért csak ott nem látszik mennyi időt futott a teszt és nincs grafikon se.

Szerl.: 2013as nem jó? Most csak az van fent, szépen lefut.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39002) Hegyirabló válasza Maotun (#38994) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez a magocska hőmérséklete.

Aquila non captat muscas.

(#39003) Picturemaker válasza Habugi (#39001) üzenetére


Picturemaker
őstag

Anno a 2006 procitesztje lement, csak a Vantage-ba fagyott bele.
De ha a Prime is futott egy darabig és a játékok is, akkor tényleg jónak néz ki.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39004) vakond5 válasza Picturemaker (#39000) üzenetére


vakond5
őstag

Így van, gamer-eknek a játék a legjobb teszt a tuningra.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39005) kaszas19 válasza vakond5 (#39004) üzenetére


kaszas19
senior tag

A legjobb teszt az hogy használod és ha kevés a fesz egyszer elhasal, nekem egyszer egy youtube videónál nyomot resetet a gépem:D

(#39006) vakond5 válasza kaszas19 (#39005) üzenetére


vakond5
őstag

Bizony hogy így van :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39007) Habugi


Habugi
addikt

Hazakísértem barátnőmet, közben végig futott az aida64 stressz teszt, semmi.

Találtam kincstári 11est is a gépen, lefuttattam mind kettőt:


HWINFO itt is végig ment, látszik h "játék" alatt nem melegszik nagyon 60°C fölé.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39008) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Lefuttattam egy 3D Vantaget, 10 menetes IntelBurn-t, Prime95, Játszottam, így elvileg akkor stabil nem?

(#39009) ViZion válasza Nxn908xxx (#39008) üzenetére


ViZion
félisten

Legdurvább teszt: full screen flash, pl. Farmerama vagy hasonló botrányok kellenek. Ha azzal sem borul, akkor stabil ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39010) Habugi válasza Nxn908xxx (#39008) üzenetére


Habugi
addikt

Én eddig abban a hitben éltem hogy proci terhelő progik alatt derül ki az igazság, de a srácok azt mondták most hogy ha hosszabb ideig nincs gond a játékokkal akkor oké. Stabilnak tűnik, de játssz még vele pár napot.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39011) Nxn908xxx válasza Habugi (#39010) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

ViZion: Szerintem azt még talán viszi. :DDD

Oké, még amúgy is fogok vele és ki fog akkor derülni.
Egyébként a fagyás is az instabilitás jele vagy csak ha lekapcsol? Régebbi Phenom II-es procim mikor feloldottam a +2 magját akkor sose fagyott, szimplán kikapcsolt.
Még olyan volt hogy nem kapcsolt be csak áramtalanítás után. De szerintem ez csak a hibás magok miatt nem azért mert húztam.

[ Szerkesztve ]

(#39012) ViZion válasza Nxn908xxx (#39011) üzenetére


ViZion
félisten

Sok tuningot csináltam és a LinX stabil cuccot asszony farmja borította. Ram időzítések miatt... Régebben volt erről szó, látom ma sem olvasnak, csak írnak a népek. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39013) Nxn908xxx válasza ViZion (#39012) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

OMG! Akkor felnézek oda de nincs farmom. :DDD Most már lesz.
Meddig játsszak, 10 perc elég? :D

[ Szerkesztve ]

(#39014) ViZion válasza Nxn908xxx (#39013) üzenetére


ViZion
félisten

Nem kell. Elég, ha a ram időzítések is be vannak állítva, mert sok alaplap "benézi", és pl. tömörítéskor, hibrid alvásból bekapcsolásnál jönnek a gondok. Vagy egy szarul megírt flash játéknál...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39015) Nxn908xxx válasza ViZion (#39014) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Én ilyenekhez nem nyúltam hogy ram időzítés, az valszeg alapon van. Viszont már 20 perce nyomkodom a farmeramat, bet365, tippmixpro, egyszerre de eddig nem fagyott.

[ Szerkesztve ]

(#39016) ViZion válasza Nxn908xxx (#39015) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, akkor 99% stabil, grat! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39017) Nxn908xxx válasza ViZion (#39016) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Remélem, idővel kiderül. Egyébként a szorzón és az LLC-n kívül máshoz nem nyúltam. Nem baj ha nem kapcsolom ki az APM-et meg a többi energiatakarékos cuccot?(C6, C1E,...)

(#39018) ViZion válasza Nxn908xxx (#39017) üzenetére


ViZion
félisten

Ha APM-et nem kapcsolod ki, akkor nem tudja átlépni a TDP határt, bukik a tuning. Hacsak nem tudja nagyon alacsony feszen a magasabb órajelet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39019) zolee33


zolee33
csendes tag

valahol végre jó helyre nyúltam :DD kialakul ez.

viszont nemtalálok működő 3d mark-ot... :O

(#39020) Nxn908xxx válasza ViZion (#39018) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Azt kilőttem, alapból auton van ami annyit tesz hogy nincs bekapcsolva. A C6 meg az C1E maradhat bekapcsolva?

(#39021) vakond5 válasza Nxn908xxx (#39020) üzenetére


vakond5
őstag

Jó ha bekapcsolva marad, mert hasznos energiagazdálkodási funkció mindkettő.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39022) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Üdv!
Problémám a következő,
ha feljebb állítom a magot, akkor a win betöltésnél kékhalált kapok 4,2 és 4,1 GHznél. Hogytudnám kihozni a legtöbbet a 8320-asomből? Szereztem 1600 MHZ-s ramot, és 970 Ex. 3-as lapom van 500-as CM táppal. Ötletek? (A célom egy olyan 4,4 lenne)
Most 4GHZ-n van. a Képen azért szerepel mert ott alkalmanként dobott kéket. Most 4-en stabil.

UP:
Most nem is próbáltam játékot, mondom belépek a Lineage 2-be. Hát Proci úgy akadozik mint a csuda. Nem tudjátok miért van?

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#39023) Picturemaker válasza gerenda110 (#39022) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Valószínű, hogy a lapod tápellátása nem bírja kiszolgálni a procit.
Ha visszaolvasol, látod, hogy csak néhány (szerencsésebb) ilyen lapban megy az FX8xxx tuning.
Ez a lap, sőt az összes 4+1 tápos nem ajánlott kategória a "nagy" FX-ek alá.

Annyit esetleg megpróbálhatsz, hogy a feszültségeket lejjebb veszed.
CPU/NB 2200-hoz az 1.225 sok (kb. 1.18 körül próbálkozz), a procinak próbálj 1.325V-ot adni.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39024) Valkűr válasza Picturemaker (#39023) üzenetére


Valkűr
őstag

Legalábbis ekkora tuninghoz semmiképp...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39025) gerenda110 válasza Picturemaker (#39023) üzenetére


gerenda110
aktív tag

hát akkor maradok a 4ghznél:D ez is több mint a 3,5:D

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#39026) Maotun válasza Hegyirabló (#39002) üzenetére


Maotun
őstag

akkor megnyugodtam 40c mag kb 60c kupak nálam is ennyi léggel hűtve!

(#39027) Dealer20


Dealer20
tag

Sziasztok egy phenom II X955 BE-t használok 3,9 ghz-en ,van -e értelme lecserélni egy egy FX8320-ra?
Most egy teszt erejéig kaptam egy 8320 at de nem érzem a teljesítmény növekedést...

gigabyte 990xa-ud3 alap és egy 5770 CFX-et hajtok vele.

ui :a 8320 at 4.4 ghz en hajtom

[ Szerkesztve ]

(#39028) Valkűr válasza Dealer20 (#39027) üzenetére


Valkűr
őstag

Ne viccelj már! Én is Phenomról tértem át 8350-re...Jóval erősebb az FX...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39029) Picturemaker válasza Dealer20 (#39027) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha csak játék a cél és ez a VGA konfig marad, akkor nem igazán.
Viszont ha olyasmit is csinálsz ami ki tudja használni az erősebb procit, akkor igen.
Egyébként FHD játéknál még gyengébb CPU is elég lehet (kivétel bizonyos multik), hiszen ott a VGA "izzad" jobban.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39030) Valkűr válasza Picturemaker (#39029) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát akkor fogalmazzunk pontosabban, ha csak a régebbi több magot nem támogató játékok...Ugyanis ma már vannak amik rámennek a több magra is. Arról nem is beszélve, h különböző VGA karikat másként hajtanak az erősebb több magos processzorok. De erről volt is valami teszt valahol, h anno kipróbáltak egy VGA asszem Gtx460 karit 4 és egy 6 magos gépben, és a 6 magossal nagyobb teljesítményre volt képes.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39031) Picturemaker válasza Valkűr (#39030) üzenetére


Picturemaker
őstag

Írta, hogy nem érzi a teljesítménynövekedést.
Lehet, hogy a VGA rendszere alá elég a húzott PhenomII.
Én viszonylag ritkán játszok, nekem a munka főbb szempont és arra mindenképp megéri a csere, mert sokkal gyorsabb az FX ha kicsit meg van húzva.
Lehet, hogy jobb lenne a VGA-kat lecserélni.

Itt a PH!-n szinte csak játékosok kérdeznek, ezért nehéz az erős procikat ajánlani, mert igazából FHD felbontásnál (mint írtam néhány multi kivételével) feleslegesek. A plusz pénzt inkább VGA-ba kell fektetni.

Pár napja egy 7790-es kártyát néztünk meg, annál pl. tök mindegy volt, hogy a PhenomII X4 3 vagy 3.6 GHz-en ment. Semmit nem gyorsult a kártya.

#39031: Saját kártyámat most cseréltem egy 7870OC/2GB-ra. Jelenleg egy PhenomII-3,8GHz van alatta. Tesztekben ugyanannyi pontot kap, mint egy egy 3570K-s procival, pedig az jóval erősebb.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39032) Valkűr válasza Picturemaker (#39031) üzenetére


Valkűr
őstag

Ez igaz, de a VGA-val kapcsolatban meg amit le is írtam a Phenom lesz majd kevés...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#39033) MiklosSaS válasza Picturemaker (#39031) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne a 7790-el tesztelt, tegyel melle egy 7870 vagy 7950-et, aztan figyeld a gyorsulast !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#39034) Picturemaker válasza MiklosSaS (#39033) üzenetére


Picturemaker
őstag

#39031: Saját kártyámat most cseréltem egy 7870OC/2GB-ra. Jelenleg egy PhenomII-3,8GHz van alatta. Tesztekben ugyanannyi pontot kap, mint egy 3570K-s procival, pedig az jóval erősebb.

Lehet, hogy egy 7950-el már hoz valamit , de a 7870 is kevés (FHD-ban bőven sok neki a Phenom is).

A másik, hogy az 5770 CFX milyen "erőt" képvisel, azt nem tudom. Tesztekben nagyon vegyes (mert a CF ugye ilyen). Kb. az 5870 magasságában van. Ahhoz meg bőven elég az említett proci.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39035) vakond5


vakond5
őstag

Alapvetően aki játékos, nem csak a játékait gyorsítja egy jobb proci, hanem teljes egészében a rendszert is. Az meg helyből poén hogy Phenom II-nél nem erősebb egy 8 magos FX. Vannak példák, ahol nem csak megközelíti, hanem rendesen le is hagyja a 4/6 magos Phenom II a 4/6 magos FX-eket, de a 8-ast nem fogja beérni sose.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39036) Picturemaker válasza vakond5 (#39035) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ez így van.
Az FX6300 kb.200 MHz többlettel olyan erős mint a PhII X4 (1-4 szálon), ha az adott alkalmazás nem használja ki az új utasításkészleteket, egyébkén gyorsabb.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#39037) kaszas19


kaszas19
senior tag

Na ma meg hozta a futár az Alpenföhn Matterhorn amit rendeltem:D marha kíváncsi leszek milyen hőfokok lesznek majd utána.
Ha már szétkapom a gépet meg kel néznem a lap vrm bordáját is mert leterhelve 62-63C-fokig felment és nem ment a linx még egy percet sem.

(#39038) Tomko78 válasza vakond5 (#39035) üzenetére


Tomko78
őstag

Csak annyi a Fx óriási tuning potenciál lapul , pl a Fxem 1.31 V 4.2 ghz megy ami phenomról már nem nagyon mondható el , max egy két kivételes darab hasonló csak (#39039 Az legyen az én gondom , és nem a tied ;)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#39039) vakond5 válasza kaszas19 (#39037) üzenetére


vakond5
őstag

Hőfokok biztos jók lesznek, mert az jó kis hűtő.
VRM-ek miatt ne aggódj, mert jóval magasabb hőmérsékleteket is elbírnak.

@Tomko78: Való igaz amit mondasz :K ..de a ragozással még mindig problémáid vannak.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39040) kaszas19 válasza vakond5 (#39039) üzenetére


kaszas19
senior tag

Csak az a baj hogy keményen droppol lefele a lap feszültség terén.
Nézegettem külföldi oldalakon hogy ezért droppol lefele mert túl meleg a VRM de a borda éppen langyos és ez olyan mintha nem adná át rendesen a hőt a bordának.

(#39041) vakond5 válasza kaszas19 (#39040) üzenetére


vakond5
őstag

Az viszont megeshet. Nézd meg hátha van olyan beállítás bios-ban, mint Asus-nál, hogy a VRM-ek hőfoka helyett a teljesítményüket figyelni.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39042) kaszas19 válasza vakond5 (#39041) üzenetére


kaszas19
senior tag

Nincs ilyen még LLC-sincs.

(#39043) Maotun válasza kaszas19 (#39037) üzenetére


Maotun
őstag

nekem terhelve prime 95 vrm : 81c fok játékok közbe 61 c fok és nem droppol :U

(#39044) kaszas19 válasza Maotun (#39043) üzenetére


kaszas19
senior tag

De meleg a borda? mert nekem éppen langyos szóval olyan mint ha nem lenne jó az átadás pedig egyszer már cseréltem alatta a Gap-padot is.

(#39045) vakond5 válasza kaszas19 (#39042) üzenetére


vakond5
őstag

Akkor nem tudom mit lehetne csinálni az ügy érdekében. :F

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39046) Habugi válasza kaszas19 (#39042) üzenetére


Habugi
addikt

Még a múlt héten olvastam valahol hogy a 990(f)xa biosaiba ugyan van LLC, de állítani nem lehet, mert gyárilag forceolva van High-ra. Ami ugye néha jó, néha meg nagyon nem jó..., megy az ígérgetés h állítható lesz majd egyszer egy új biossal.. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#39047) zolee33 válasza kaszas19 (#39044) üzenetére


zolee33
csendes tag

akkor neked nem paszta van alatta?
egyszer próbáltam ilyen .....nevű cuccot alá, de nemért egy kalap sz"t se.Még a kártyáról is mindig leszedtem ezeket a lapocskákat,ment az ezüst paszta,és -30c az addigihoz.
Az én bordám sem meleg,de nemis megy 40 fölé a hőfok:) procit se engedem 50 fölé,bármi legyen...

(#39048) kaszas19 válasza zolee33 (#39047) üzenetére


kaszas19
senior tag

Nem nem paszta van ha nem gap-pad ami gyárilag is van alatta.

(#39049) zolee33 válasza kaszas19 (#39048) üzenetére


zolee33
csendes tag

Ha nagyon szemetszúróan melegszik és a borda szinte hideg próbáld meg pasztával,ezeket lebirod venni hogy semmi bajuk ne legyen.egy próbát megér.
Mondjuk nekem a procihűtőm fújja rájuk a levegőt :),ezért sem melegszik

(#39050) Maotun válasza kaszas19 (#39044) üzenetére


Maotun
őstag

elég rendesen meleg a borda ha megfogom akkor is.... de a vrm nek 80-100 c fokot birni kell max terhelésen ha jól tudom :F

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.