Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) laca000 válasza Asbee (#22000) üzenetére


laca000
őstag

A HKC volt ott a "kulcs", és akkor egyet is értünk ;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22002) Asbee válasza laca000 (#22001) üzenetére


Asbee
veterán

Mi a baj a hkc-vel? Muskátlis doboznak tökéletes. :)

(#22003) Motaba78 válasza Asbee (#22000) üzenetére


Motaba78
őstag

ez sem feltétlen van így, mert a tápoknak van egy bizonyos hatásfoka....

esetben ugyanannyi, a muskátlis dolog nagyon találó :DDD

"Az hogy a táp a hálózattól mit kér az már más kérdés."
így van, de az számít mert azt fogod kifizetni az elektromos szolgáltatónak.

[ Szerkesztve ]

(#22004) Asbee válasza Motaba78 (#22003) üzenetére


Asbee
veterán

Vártam már ezt a felvetést. :) Nem a hálózat felőli fogyasztásra gondolok..... Ha a te vga-d pl 200W-ot fogyaszt egy minőségi táppal, a codegánnyal sem fog többet kérni a táptól. Az hogy a táp a hálózattól mit kér az már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#22005) Asbee válasza Motaba78 (#22003) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor sem erről van szó, a táp hatásfokát ne keverjük a hardver fogyasztásával.

(#22006) Pug válasza Asbee (#22005) üzenetére


Pug
veterán

Így igaz, a hatásfokból adódó veszteség, az lényegében a táp külön fogyasztása, mely rátevődik a rákötött hardwarek fogyasztására. Nyugi, tudom, hogy nem neked kell ezt magyarázni. :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#22007) Akcok94 válasza Asbee (#22004) üzenetére


Akcok94
senior tag

de az se minden mondjuk egy 600w táp le ad mondjuk 550w vagy csak 400w és főleg a különbözö agákon az ampert.
van youtubon egy video egy hkc tápról mi egy 12A ágon lead 23A és az mondjuk nem jó annak mi csak 12 kérne

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#22008) Asbee válasza Akcok94 (#22007) üzenetére


Asbee
veterán

Bocs de ez így zavaros és butaság. 12A-os ágon 24A mi? Az mióta baj ha az adott ág mondjuk a 12V-os többet tud mint amennyit a hardver kér? Ez lenne a logikus. :D
De Te is olyanba mész bele amiről szó nem volt + nem igazán kell magyarázni. Ha a rossz hatásfokú túlméretezett tápokból adódó többletfogyasztásra gondolsz, akkor oké. Bár a mai gyakori 90% és feletti hatásfokú tápoknál már azért nagyon túl kell lőni hogy tényleg veszteséges legyen.
Egy bizonyos méretig, szabvány, jobb az egy ágas táp, nagy tápoknál védelem szempontjából már gond lehet belőle. A több ágas táp sem nagy gáz, csak oda kell figyelni az elosztásra illetve, hogy nagyon nagy fogyasztású hardver ne legyen. De ez is olyan a ctg500 egy széthúzott 480-al nem kapcsolt le. Mondjuk ugye ott a PCI-E ahonnan szintén vesz fel "kakaót" és az már más ágról megy ( alaplap). Na mindegy ez már nem ide tarozó téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#22009) ViZion válasza Akcok94 (#22007) üzenetére


ViZion
félisten

Kapcsolóüzemű táp, nem állandóan ad le akkora teljesítményt. Jobb az egy ágon a 12 V, így nem kell sakkozni, hogy mit hova kötsz, vagy elég lesz-e egy ágon ennek vagy annak...

Akcok94: az alkatrészeken áthaladó Amper változik, a táp annyit ad le pont, amennyire szükség van. Ennyi. Az "ellenállása" 12 V-hoz van kitalálva, ha nem emeled a 12 V-ot feljebb, akkor nem tekersz át rajta több áramot.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22010) Akcok94 válasza Asbee (#22008) üzenetére


Akcok94
senior tag

a V az nem akkora gond de mondjuk az amper már gond mert mondjuk egy 12 ampere kitalalt eszkoznek nem eppen esik jol a dupla amper mennyiseg mikor az ellenallasa 12van kitalalva.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#22011) Asbee válasza Akcok94 (#22010) üzenetére


Asbee
veterán

(#22012) laca000 válasza Pug (#22006) üzenetére


laca000
őstag

:O

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22013) Pug válasza Akcok94 (#22010) üzenetére


Pug
veterán

Neee. Ugye ezt Te sem gondolod komolyan. Szerinted az adott ág folyamatosan azt a maximális teljesítményt adja le, függetlenül attól, hogy a rákötött eszköz mennyit kér? Khm... ugye érzed, hogy ez egy picit butaság... :U

Esetemben akkor a 850-es tápom folyamatosan pumpálná a 840 wattot a 12V-os ágon? Vagy hogy gondoltad? :DDD

(#22012) laca000:

László, mondja kérem, mi fáj? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#22014) =HG= válasza DeadMeat (#21970) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem anno asrock extreme3 csinálta ezt..NB túlmelegedés volt..azt hűtsd!

(#22015) Akcok94 válasza Pug (#22013) üzenetére


Akcok94
senior tag

en most hkc taprol beszeltem, az meg azt csinalta nem azt mondtam hogy mimden tap, hol lehetett ilyet olvasni a irasombol?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#22016) laca000 válasza Pug (#22013) üzenetére


laca000
őstag

Tudja azt ön nagyon jól, de legyen tőle bódog :))
Én anélkül is az vagyok ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22017) Asbee válasza Akcok94 (#22015) üzenetére


Asbee
veterán

A hkc sem így működik.

(#22018) Akcok94 válasza Asbee (#22017) üzenetére


Akcok94
senior tag

[link]
akkor ezt.nezd vegig es meglatod hogy mirol is beszeltem es ne mond hogy egy 12v kero eszkoznek jo a 17-20v mit kap a taptol

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#22019) Asbee válasza Akcok94 (#22018) üzenetére


Asbee
veterán

Próbálod a semmit megmagyarázni, szerintem hagyjuk is abba. A HKC táp alapvető működése nem olyan mint amiről te beszélsz. Az más kérdés és tény, hogy ugrálnak az ágak és a feszültségek ami gyilkolja a hardvert. Részemről befejezve a téma.

(#22020) ViZion válasza Akcok94 (#22018) üzenetére


ViZion
félisten

No, ájjjunk meg. Ampert írtál, amire írtam, h csak akkor folyik át rajta több áram, ha a feszültség nő. ATX szabványba írva vagyon, h mennyi +- lehet az egyes feszültség értékeknél. HA 17 V-ot ad a táp a 12 V ágon, akkor naná, h szétQRJA az eszközt... Így már érthető, amit írtál, csak nem jól fogalmaztad meg fentebb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22021) Akcok94 válasza ViZion (#22020) üzenetére


Akcok94
senior tag

elnezest, de az amper se mintegy szerintem mennyi megy csak .... ....... igy bekem behez volt megfogalmaznom

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#22022) laca000 válasza Akcok94 (#22021) üzenetére


laca000
őstag

Meg vagy fázva :Y ?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22023) Stepo válasza laca000 (#22022) üzenetére


Stepo
aktív tag

Megfázott a billentyűzete :DDD

(#22024) laca000 válasza Stepo (#22023) üzenetére


laca000
őstag

Szétröhögtem az agyam, sajnálom.. :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22025) lee56 válasza laca000 (#21981) üzenetére


lee56
őstag

Hát kéremszépen azért ne általánosítsunk ennyire.. Ez kb olyan beszólás volt mintha én azt mondanám hogy bizony minden Laca hülye, pedig biztos mindenki ismer nem-hülye Lackókat is. :DDD

No Comment

(#22026) laca000 válasza lee56 (#22025) üzenetére


laca000
őstag

Igen, izléses, vagy mondhatni frappáns :C

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22027) RVR400


RVR400
veterán

Ehh, tegnap délután beszart az SSD-m. Felraktam az 1 TB-s 5400 rpm-es Hitachira a Win7-et. Besírok, annyira lassú így. :W :DDD

(#22028) werszomjas válasza RVR400 (#22027) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen, az SSD-nek egyetlen hátránya van: utána minden HDD-vel szerelt gép lassú :DDD

üdv

(#22029) malacka87


malacka87
senior tag

Van 1 kis problémám! Amióta visszajött gariból a corsair tápom a 6100-as nem bírja az eddigi órajeleket+a videókártya se!... Nem tudom mi lehet a probléma... most 4ghz sikerült a 4.6 helyett.
Ciripelés ugye nem garanciális hiba de ez nagyon durván nyomja terhelés alatt

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#22030) BomiBoogie válasza malacka87 (#22029) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Könnyen lehet, hogy nem csináltak vele semmit.

[ Szerkesztve ]

(#22031) ViZion válasza RVR400 (#22027) üzenetére


ViZion
félisten

Az egy kifejezetten adattárolásra szánt HDD, nem arra találtaák ki.
Azért szeretem néha a javításon lévő gépeket odaadni asszonynak tesztelésre, mert utána imádja a mi gépünket napokig! ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22032) RVR400 válasza ViZion (#22031) üzenetére


RVR400
veterán

Kifejezetten csak adattárolásra használtam, de mivel nem volt választási lehetőségem, így maradt ez a kényszermegoldás. Ráadásul az indulási lassúságot elősegíti az AI Suite szolgáltatás indítása, amit úgyis le fogok majd tiltani. :D

(#22033) ViZion válasza RVR400 (#22032) üzenetére


ViZion
félisten

Ha csak átmenetileg kell és nem játszol, akkor javaslom USB 3 pendrájvról valami gyors linux (Peppermint OS, Lubuntu, Xubuntu) futtatását. Netezni, filmezni tudsz, nem kell várni rá...
Nálam meg a leállás lassú, Win gondolkodik "kicsit", de volt már ilyen, akkor is ATI driver okozta, ganítom ezt is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22034) malacka87 válasza BomiBoogie (#22030) üzenetére


malacka87
senior tag

Elég idegesítő 1 hónapig volt náluk... Ezt írták rá a lapra:
AsRock 970 Pro3, Fx-8350, különféle vga-k tesztelése során nem volt semilyen sípoló hangja a tápegységnek, csak az amd gyári hűtő alapfordulata hallatszott(a tápegységre tapasztott füllel is). A sípolás konfigfüggő is lehet.
Ennyit írtak.
Nem hinném hogy a gépemet megerőltető lenne neki elbírni... nem olyan nagy szám.
Tesóm és sógorom gépében is ugyanúgy sípol, pedig azok csak 2magos Athlon 64x2

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#22035) Klikodesh válasza Akcok94 (#22007) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Huha mik szulettek itt a topikban... :Y

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#22036) and1ao válasza malacka87 (#22034) üzenetére


and1ao
őstag

Teljesen feleslegesen túrázol rajta sípol kész ennyi baja nincs ez egy fizika hatás eredménye.
Szerintem túlliheged ha zavar hogy sípol add el vegyél egy másikat.

Egyébként az adatlapodon lévő confighoz minek akkora táp :F

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#22037) Yeffy válasza laca000 (#22022) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD :C
kéész... :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22038) RVR400 válasza and1ao (#22036) üzenetére


RVR400
veterán

Az is fog sípolni. :) Néha nekem is sípol, néha meg kussban van, én sem értem igazán. Egyébként meg teljesen természetes jelenség, de segíthet a kábelezés átrendezése esetleg valamennyit.

(#22039) malacka87 válasza and1ao (#22036) üzenetére


malacka87
senior tag

Jó áron kaptam 1 éve! Másikat most nem veszek mert autó kell!:D Meg volt 2 kártyám is.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#22040) Maotun


Maotun
őstag

:R Tisztelettel ...Jól érzem hogy deszkámba : asrock 990Fx extreme 4 elkel egy FX 8320, vagy 8350 proci ???erre lett gyártva nem igaz :B 8350 -et tovább lehet húzni mint a 8320-at? paraszt logika szerint magasabbról messzebb lehet ugrani.Ha jól sejtem...
Üdv! és előre is köszi a válaszokat :R

(#22041) ViZion válasza Maotun (#22040) üzenetére


ViZion
félisten

Üdv. a klubban. Kb. helytálló amit írtál. Ha a tápod és a pénztárcád is bírja, akkor bátran valamelyiket vedd meg. Kis szerencsével a végső GHz-ban nem sok különbség lenne, de ezt majd a többiek megmondják jól. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22042) Stepo válasza Maotun (#22040) üzenetére


Stepo
aktív tag

Az nem garantált,nagyban függ,hogy milyen példányt fogsz ki,de egy kicsivel kisebb fesz-t kér a 8350(elméletileg)

(#22043) and1ao válasza RVR400 (#22038) üzenetére


and1ao
őstag

Nem feltétlen sípol pl az enyém kussba van

Guild Wars2!

(#22044) qpec


qpec
csendes tag

Sziasztok. Az lenne nekem a kérdésem, hogy hogyan lehet a plussz magokat feloldani?? 8150-sem van. de csak 4 mag fut. annyit lát a CPU-Z program és az everest is. Szeretném ha mind a 8 mag futna. De sajnos nem értek hozzá és nem akarok próbálkozni hülye dolgokkal a BIOS-ban. Érdeklődnék, hogy aki tudja és esetleg már csinált is ilyet akkor ossza meg velem hogyan is kell megcsinálni. Ezer köszönet előre is.

(#22045) RVR400 válasza malacka87 (#22039) üzenetére


RVR400
veterán

Ekkora üzemanyagárnál? :Y :Y

(#22046) RVR400 válasza ViZion (#22033) üzenetére


RVR400
veterán

Már bent figyel a Samu SSD. :)

(#22047) RVR400 válasza qpec (#22044) üzenetére


RVR400
veterán

(#22048) qpec válasza RVR400 (#22047) üzenetére


qpec
csendes tag

néztem ahogy a srác írja de nekem ott csak 4-es a legnagyobb szám. beraktam arra de semmi sem változott sajnos a magokat illetően. Lehet bios-ban le van tiltva a többi?? Nem értek hozzá... :/

(#22049) RVR400 válasza qpec (#22048) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor vedd ki a pipát.

(#22050) ViZion válasza qpec (#22048) üzenetére


ViZion
félisten

Vedd ki a pipát, ne legyen semmi bejelölve, restart.
Ha adatlapod kitöltötted volna, akkor jobban tudnánk segíteni, h biosban mit-hol keress. Asus-nál van külön egy CPU menü, ahol pl. le lehet tiltani magokat akár.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.