Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) remusz13


remusz13
tag

hopp :D spanom az fx gyárihűtőjére nem panaszkodott még, de lehet mindjárt rákérdezek azért mégegyszer. és nem hallottam eddig traktornak , egy darabig kibírná alappal nálam is sztem

[ Szerkesztve ]

(#49402) Lacielvtárs válasza remusz13 (#49401) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tény hogy ideiglenes megoldható hogy azzal hűtsd a fejit nekije :P
de hosszú távon és tuning mentesen...

szerk: giga lap helyett mondjuk ezt javasolnám...
link
igaz tuningra jobb lenne a 990 vagy a 990FX-es chipset, de nekem a jelenlegi gépem előtt a linkelt asus volt, nálam bevált, bár én magam nem tuningoltam

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49403) MinionFlasH válasza remusz13 (#49401) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Szerintem a spanod nem nézte meg a hőfokait. :DDD

(#49404) remusz13 válasza MinionFlasH (#49403) üzenetére


remusz13
tag

lehet :))

(#49405) Habugi


Habugi
addikt

Oke rendben!

Nem kéretem magam, csak hajnalban postoltam és azóta lefolyt némi víz a Dunán. :)
Ne várjatok semmi mélyen szakmai/logoutos szintű írást/testet. A magam egyszerű/hobbysta (nyelvújítsunk.. :DDD) módján szeretném csak szemléltetni miben látom/vélem a CPU limit mibenlétét. Három órajelet teszteltem, 4 / 4.5 / 5Ghzet, szerintem nagyon jól kiadják a "jelenséget". :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49406) Lacielvtárs válasza Habugi (#49405) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Uram, úgy írd ahogy akarod/tudod/szeretnéd, csak írd már ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49407) MinionFlasH válasza Habugi (#49405) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Persze választékosan fogalmazott igényes írást várunk, ha már el tetszett húzni a mézesmadzagot. :DD

(#49408) Lacielvtárs válasza MinionFlasH (#49407) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, azt már nem is említettem, amit mondasz Uram...
arra én is számítok, de nagyon: "választékosan fogalmazott igényes írást"
várom már nagyon...
tudom nem illik ezt mondani, de imádom olvasni az Úr billentyűvetéseit ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49409) Habugi


Habugi
addikt

A teszt színtere Crysis3 WelcomeToTheJungle pályája (2.), elég régóta idejárok megnézni egy-egy BIOS "buher" után mit sikerült elérnem. Ugyan CPU/VGA tesztre manapság szentségtörésnek számít, ha az ember nem BF4 Multiban mér, két dolog miatt nem csípem.. A multi mivolta miatt nincs két egyformán reprodukálható terhelés és mert véleményem szerint még akkor se büntet olyat a procira "xy 64fős BF4 pálya amikor leomlik a halálcsillag" (nem tudom a nevét, biztos van aki hallott már erről) mint a WTTJ "vagonos/őrtornyos" része. :N

Nagyon rövidrefogott kitérővel és halkan megjegyezném, pár napja volt alkalmam a későbbiekben a felvételeken látható felbontás/beállítások/azonos Win7/Catalyst mellett látni/megnézni mit művel ez a rész, egy 4.5re húzott 4690K-val ami mellett egy 1040re húzott 290es brummog..
A téma sokak számára kényes mivoltára tekintettel csak annyit mondok, olyan procilimitet csinált i5-re ez a rész, hogy a 290es ledadogott amikor a CPU terhelés átlépte a 90%-ot. A GPU használat nem egyszer 50% alá esett, ilyenkor a Hawaii GPU szépen el is kezdte leszabályozni magát 1040ről, nem ritkán 800Mhz alá. Ez jó önigazolás volt, mégsem vagyok helikopter amiért ide járok tesztelni, ez a játék/pálya bizony egy példa arra (és meglehet talán az egyetlen eddig..), ahol egy húzott i5-ös bizony elfogy, jól (ki)használja a 4+ magot, annyira, hogy a 4 szépen el is fogy, hiába az akár 50%-os egyszálas teljesítmény fölény az i5 javára. :(((
Akit bővebben érdekel a téma, esetleg megkérheti majd Lacielvtarst, csináljon ugyan itt/ugyan így egy tesztet 4790el BIOS-ban kikapcsolt HT-val.., hogy amit leírtam látható is legyen, ugyan neki is csak 280X-e van.

Ennyit arról hol zajlott a CPU limit teszt, BF4-től/ről még sehol nem olvastam/láttam olyat, hogy hasonló terhelést csinált volna. :N A Crysis az Crysis na.., az első rész sem tegnapi darab, de csak a 280X óta fut "normálisan". :DDD (Előtte persze az utolsó amivel néztem egy 6850est volt, amit a 270X is kétszer megesz már reggelire..)

Három órajelen teszteltem a 8320ast mennyire képes kihajtani az 1240/1700ra húzott 280X-et (alapon 1000/1500), 4 / 4.5 / 5Ghz-en. Mielőtt linkelgetnék, azt érdemes majd figyelni, hogy adott részeken a CPU terhelés mellé milyen GPU Usage társul. Általánosságban azt vettem észre, amikor a GPU terhelés 90% alá esik, olyankor bizony az FPS is elkezd látványosan csökenni, szoros összefüggésben a GPU kihasználtság csökkenésének mértékével. A másik dolog amit majd a három video summázása közben érdemes figyelni, adott részeken mozgás közben az órajel (cpu) függvényében mennyivel magasabb a GPU használat/kihasználtság. :K Mivel kisebb-nagyobb procilimitem mindhárom órajelen van a húzott 280x mellett, szemléltetésül gyakran elfordulok olyan irányba amerre kevesebb számolni/"látnivaló" van, ilyenkor a GPU használat is felcuppan szépen 100%-ra.

8320 @4Ghz: [link]

Elég látványos hogy még a vagonos/őrtornyos rész előtt, az aknamező környékén (előtt és után) mennyire látványosan tipródik a húzott Tahiti a 4Ghz-es 8320 mellett, a "kezdés" pillanatában is 90% GPU usage fogadott, pedig a prociterhelés még nudli a későbbi részhez képest.. :(
Az átugrott intro/checkpoint után indul a probléma.., átlag 80-85% GPU usage ami elég gyakran 70%-ra is bezuhan, az FPS sem túl acélos. :(((
Érdemes figyelni azt a részt (is), amit notorikusan elrontok játék közben és az őrtorony az ellenálhatatlan vonzalmát elkezdi kifejezni irányomba.., 85-90+% CPU terhelés/ 70% GPU, 40re van az alá zuhanó FPS.., közben amikor nyílt terek(et) nézek dettó. :((

8320 @4.5Ghz: [link]

Na itt már kezd alakulni a történet, nem véletlen szoktam mondogatni, hogy 7970/280x/gtx680/770 kaliberű kártyákhoz innen érdemes kezdeni a tunningot! ;)
Már a pálya első részén is egész szépen tudja tartani a Tahiti a 100% közeli állapotot, az FPS ingadozások sem olyan drasztikusak már (ugye az FX-ekkel szemben sokszor olvasott/halott teljesen igaz negatív kritika az, hogy alacsonyabbak a minimum FPS-ek, így a min/max tartományon belüli kilengés is nagyobb és sűrűbben előforduló dolog mint az Inteleken!), 90% alatti állapot nincs is.
Checkpoint után a germán tehenészlányok legvadabb álmait is megszégyenítő buja aljnövényzet "lengedezése" sem viseli már meg annyira a CPU-GPU viszonyát, 85-90% prociterhelésnél sem esik 80% alá a GPU használat, érezhetően egyenletesebb az FPS szóval már egészen jól tartja magát a vas.
Az őrtorony aktiválódását követő "szégyen a futás de qrva *nnyát aki kerget" résznél sem roggyan meg annyira, 70% GPU terhelésnek már nyoma sincs, de látszik hogy még mindig van min "dolgozni".

8320 @ 5Ghz: [link]

A configban rejlő történet/lehetőségek vége..
(Ugye meséltem amikor megnéztem mit megy ugyan itt 5.3Ghz-en..1.6V-al, hát nem lett jó vége.., drámai hatásokat nélkülöző szertartás közepette eltemettem az integrált hangkártyámat.. ;] , viszont nagyon bitangul futott!! :DDD)
Az első részen összességében már többször van 99-100%on a GPU használat sem mint alatta, az FPS stabilitás már-már Inteles magasságokba emelkedik. :D
Checkpoint után, a vagonok közt nagyobb területekre tekintve is szépen tartaja magát a Tahiti 90-95% fölött. FPS ügyileg is olyan magasságokba emelkedünk egyes ismétlődő helyeken, amiket addig nem láttunk.
Az őrtorony aktiválódását követő hazafutásnál is már 94%-ban minimalizálódik a GPU használat.
Összességében 5Ghz-en az egész kezd olyan stabilitás érzetet adni, mint Clint Eastwood 20év alatt felmutatott mimika repertoárja. :K

Nos a látottak/leírtak alapján körülbelül ennyi, amennyit én sejteni/tudni vélek a procilimit mibenlétéről.
Zárásnak az első pálya/kezdés, ahol a fentiek tükrében speciel procilimitnek nyomát nem látom: [link]
Igaz itt nyoma nincs annak a CPU használatnak/terhelésnek, mint az ezt követő WTTJ-on. :N

Sokszor említek FPS "csökkenést", azért ilyenkor okkal lehet szőrszálhasogatás érzete az embernek, mert adott esetben 3-5 nyomorult FPS-ről van szó. :D
Az azért remélem látható, hogy a pálya második/vagonos felén a 4 ill. 5Ghz közötti játékmenetben nem egyszer tapasztalható akár 15-20FPS különbség is, mégha csak kis ideig is. Nem szabad elfelejteni, hogy kisebb VGA-k esetén valószínüleg már 4Ghz környékén sincs CPU limit ezen az azt hiszem mondhatom, extrém módon terhelő pályarészen, meg a 280X is megvolt húzva rendesen. Nem tartom kizártnak, hogy alapon (1000/1500) már 4.5Ghz-en is fajsimán kipörögné magát 100%-on, csak így még sosem használtam.. ;]
Ez egy 4+ magot frankón (ki)használó játék, ami nem ilyen ott persze nagyobb valószínüséggel fordulhat elő ez a "jelenség", ráadásul minél erősebb a VGA, annál nagyobb rá az esély, ugye a húzott Tahitivel is éppenhogy elbír ilyen "durva" körülmények között az 5Ghz-es 8320as.. :U

Remélem találtok benne infót/újdonságot!

UI.: Ez a procilimit? :D
UI #2.: elképzelhető, hogy a 4.5ös video még egy ideig nem lesz elérhető FHD-ban/szarul olvasható lesz az OSD, mert csak nemrég töltöttem fel..

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49410) ViZion válasza remusz13 (#49395) üzenetére


ViZion
félisten

szerintem: Proci használtan jóval olcsóbb, nem lehet baja. Deszkát is nézhetsz, garisat is ki lehet fogni. Azért én ASUS M5A97 R2.0 ajánlom, (nem az LE verziót), ott már kis tunindg is elmegy. Tápból is én inkább FSP FSP500-60APN 85+ 500W venném, vagy FSP raider is van kb. ilyen árban, de táposban majd megmondják. R7265 drága sztem... Lapon és procin tudsz annyit spórolni, hogy SSD beférjen, az jó lenne. Na meg apróról valami hűtő az összefoglalóban felsoroltakból... Átalakító az SSD-hez... az meg mi? Nem kell ilyesmi. bárhova felfogathatod, akár 1 csavar is megtartja. Nem tudom házban van-e venti, de az is kelleni fog. Xilence kb. 1000 huf, teljesen jó, ha 1 év múlva hangoskodna, akkor csere.

Habugi: köszi a tesztet! Lacielvtársnak "csak 280 X-e van" tetszett, remélem majd eladja azt a gagyit tavasszal nekem :D ;] (persze szinte ingyen, hiszen CSAK 280 X :DDD ). Szal. igen, a procilimithez nem kell a VGA felbontást és egyebeket levenni, minap ezen is volt a vita. Látszódik, hogy erős VGA egy dolog, de bizony kell alá vas, ami "kihajcsa". :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49411) Habugi válasza ViZion (#49410) üzenetére


Habugi
addikt

Ne fújd fel azt a "csak"-ot Orrmányos! :N

Kizárólag azért fogalmaztam így, mert amikor a húzott 4690K-t kétvállra fektette a játék, akkor 290es volt mellette ami ledadogjon. Szerintem ez a Tahiti még bőven elég lesz mindenre, amíg a 300as gen. meg nem jelenik/emberi áron beszerezhető lesz! Ergó egy-két évig legalább.. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49412) Eclips21


Eclips21
őstag

ASUS M5A99FX PRO R2.0 mennyire jó tuningra? 4,5re szertném felhúzni mert a asrock 990 ext2 nem bírja :D

(#49413) pipo112 válasza Eclips21 (#49412) üzenetére


pipo112
senior tag

jó fajta veheted nyugodtan :K

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#49414) Eclips21 válasza pipo112 (#49413) üzenetére


Eclips21
őstag

köszi, akkor szerintem meg is veszem :D

(#49415) pipo112 válasza Habugi (#49409) üzenetére


pipo112
senior tag

köszi a tesztet! nagyon jó lett az iromány is mellé , jókat mosolyogtam-kacagtam
ami a legfontosabb , hogy tanulságos volt!

troll :P de a(gyíí)proci kihajcsa ;]

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#49416) Eclips21 válasza pipo112 (#49413) üzenetére


Eclips21
őstag

biztos hogy jó? mert csak 6+2+2 fázist írnak neten az egyenlő a 8+2 vel? amúgy csak 6+2nek látom

[ Szerkesztve ]

(#49417) ViZion válasza Habugi (#49411) üzenetére


ViZion
félisten

De, azt fel kell fújni, a "régi" VGA-ja most az én gépemben muzsikál rajzol, hátha tavaszra elhiszi, hogy kevés a 280 X és hozzámvágja azt is... :D ;]

Komolyan: sokan szűzeket áldoznának még a 280 X kariért is szerintem. :K

Eclips21: sokunknak van, bátran ajánlom. Ésszerű tuningra teljesen jó. Vannak apróbb hiányosságai: pl. vizes blokk nincs rá gyárilag, nincs még m.2 SSD csati rajta, nincsenek extra szenzorok, mint a komolyabb lapokon (ha ezek számítanak). Erős lap, a kifejezetten gamer/OC deszkák előtti legjobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49418) Eclips21


Eclips21
őstag

ASUS M5A99FX PRO R2.0-val vagy egy Gigabyte GA-990FXA-UD3 rev. 4.0-el járnék jobban ? ha 4,5ön akarom minimum járatni a procit (8320)

(#49417) ViZion azok nem számítanak :D

[ Szerkesztve ]

(#49419) Lacielvtárs válasza ViZion (#49417) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Habugi: köszönöm szépen a tesztet... :R
van egy hatalmas gondom ezen tesztet olvasva ;]
ez kimondottan a ViZion Mestert érintheti érzékenyen ;]
kezdem látni én is hogy ez a jelenlegi kártya elég mindenre...
igazából elsőre is elhittem hogy igaza van, csak nem merem túl sokszor leírni, mert még elhiszi és a végén természetesnek fogja venni :C
szóval nem vagyok benne biztos hogy el akarnám adni, de ami késik nem múlik, így lehet azért van még rá esély csak egyre kevesebb amikor ilyeneket olvasok.
de a Mester, Mester, így ha el si adom ezen kártyámat, akkor csakis és kizárólag a Mester viheti el ;]
de a tesztet tényleg nagyon köszönöm, most már jobbat fogok aludni :K

ha értenék ezen tesztekhez, kipróbálnám hogy az én vasam "kihajcsa" e egyáltalán ezen áramköröket :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49420) pipo112 válasza Eclips21 (#49416) üzenetére


pipo112
senior tag

igen 6+2-es ,

hidd el jó lesz tuningra is van benne kraft bőven tapasztalatból mondom ezt használom én is , igaz csak fx 6350-el de 8350 et is tennék bele símán (fogok is majd tavasszal :D )

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#49421) ViZion válasza pipo112 (#49420) üzenetére


ViZion
félisten

Nem akarom elkiabálni, de ha minden frankó lesz, akkor jövő hét végén egy nagyobbacska kockával fogom fűteni... :DDD ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49422) Lacielvtárs válasza ViZion (#49421) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a központi fűtést fejlesztet Mester? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49423) ViZion válasza Lacielvtárs (#49422) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, a hideg miatt... mondjuk tűzifa helyett veszem, sebaj, takarózzanak be! Majd fűtök. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49424) Lacielvtárs válasza ViZion (#49423) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bizony bizony, igazad van, jön a tél :K :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49425) pipo112 válasza ViZion (#49421) üzenetére


pipo112
senior tag

na hajrá itt a hideg kell a jó kazán :C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#49426) Béka 3


Béka 3
tag

Szevasztok!

Artic Freezer Xtreme Rev.2 tudtam csak beszerezni erre volt pénzem most jelenleg. Annyi lenne a probléma feltettem de lötyög azért hűtő valaki találkozott ilyennel?

(#49427) remusz13 válasza ViZion (#49410) üzenetére


remusz13
tag

az átalakítót úgy értettem, hogy van a házba 2,5-s hely alapból.

(#49428) HERR Z válasza Béka 3 (#49426) üzenetére


HERR Z
veterán

húzd meg a talpánál a csavarokat jó erősen, anélkül jah, képes lötyögni

(#49429) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Köszönjük szépen a tesztet! :R Egy 270-280-on nekem is el kell gondolkoznom... :U

Lacielvtárs!

Van eladó videókártyád? :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

(#49430) Lacielvtárs válasza MinionFlasH (#49429) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
igen majd lesz de a jelenlegi vga-m értékesítési szándék esetén, kizárólagos elsőbbséget élvez eme totyik koronázatlan királya ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49431) ViZion válasza Lacielvtárs (#49430) üzenetére


ViZion
félisten

Sasssnak...? Azt hittem én veszem meg :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49432) Lacielvtárs válasza ViZion (#49431) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

te Uram, ki említette meg itt a Sass Urat? :U
hát nem vágod hogy rólad csacsogok, olyan virág nyelven fogalmaztam hogy szinte már bimbózik :C

szerk: úgy látom nem csak én nem vagyok ma reggel a toppon :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49433) Omli85 válasza Habugi (#49409) üzenetére


Omli85
őstag

Korrekt munka ! Köszi! ;] :R

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#49434) lee56 válasza Eclips21 (#49418) üzenetére


lee56
őstag

Ez már multkor is volt téma, vagy tévednék? Egy külföldi szakfórumos szerint a "dobj fel egy érmét" kategória ezen filózni, és kb egyet is értek vele.. Mit kell ezen ennyit agyalni? :) Már az avatárodon is látszik, hogy bizony meg tud ártani a sok gondolkodás. :)

Jah ha már elárultál egy felhasználási célt (tuning -> 4.5GHz), ha csak ennyi kell, egy szinttel lejebbi lapokkal is rendben lennél, sőt; GA-970-UD3P vagy M5A97 EVO R2 s még kicsitolcsóbbak is. A különbözeből vehetnél is akár nagyobb hűtőt (ugyan nem tudom hogy most mid van, adatlapod sok mindent nem árul el :) ) De a lap visszafejlődés ellenében nagyobb hűtő-re csere, akár még magasabb tuningpotenciálhoz is segítene (ha már 4.5 csak a kezdet mint írod). Ha pénz annyira nem szempont, akkor persze mehet mind a kettő is.

No Comment

(#49435) Eclips21 válasza lee56 (#49434) üzenetére


Eclips21
őstag

SA IB-E Extreme :D(még nincs fent) és asrock 990fx extrem 3 és ezt cseréltem le arra az asusra, de mér kifizettem a srác is 4,6on tolta vele szóval már nem parázok :)

(#49436) Habugi


Habugi
addikt

ViZion, pipo112, Lacielvtars, MinionFlasH, Omli85

:R

Utólag belegondolva/átolvasva még simán belefért volna, ha a HWInfo64-el készíttettem volna grafikonokat legalább a CPU/GPU usage/FPS-hez hogy ne dülledjen ki az ember szeme hogy mit is kell látni a felvételeken a leírtak alapján, de már késő bánat. :B

(#49435) Eclips21:

A SilverArrowtól aztán szemrebbenés nélkül húzhatod majd 5Ghz-re is, nekem is az van és a tesztekből láthatod mire képes. Igaz csak a benchek kedvéért vettem az Extreme változatot, játékra bőven jó a "kistesó". Ajánlom a TY-143-asok fordulatát 1400rpm-ben maximalizálni :K , nálam hónapok óta így megy. Egyedül IBT/Prime és hasonló hadműveletek idejére veszem le róluk a szájkosarat és mehet a hangorkán. :D

Ha bírná az alaplap, 5.3on is simán hűtené/hűtötte játék közben a procit.., pedig ahhoz az enyémnek már 1.6V kell. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49437) Lacielvtárs válasza Habugi (#49436) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mi is -én is - /köszönömköszönjük a fáradozásod a leírással... :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49438) pipo112 válasza Lacielvtárs (#49437) üzenetére


pipo112
senior tag

Big up és plusz 1 a szívünkből szoltál!

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#49439) EnterR válasza Eclips21 (#49416) üzenetére


EnterR
veterán

Ugyanezzel a lappal luimapeiz hajtotta az FX8350 prociját 5GHz-en, én merem ajánlani.

Habugi: Remek leírás lett, tipikus Habugi minőség. :K

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#49440) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám elkezdem futtatni a Prime95 kb 1 perc után kiír egy hiba üzenetet ez miért van ?
(FX8320 4.2ghz 1.320 V) CPU max 64 fokos.

(#49441) Béka 3


Béka 3
tag

(#49442) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Egy fx 6300-as procit tuningolni kellene 4,5 ghz a cél. Milyen hűtést ajánlotok hozzá? Azért ne menjünk el a 20+k-s kategóriáig. Víz nem érdekel köszi előre is!

(#49443) kisbancsa válasza Béka 3 (#49441) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Amikor indítod a primet teljes kicsomagolást nyomj.

Valószín hogy ezeket a txtket hiányolja.

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#49444) ViZion válasza ->Raizen<- (#49442) üzenetére


ViZion
félisten

Brocken, Macho a minimum sztem, de valami kéttornyos is jó. 4,5 az már határeset, ott bizony némelyik már 1,4 V felett kér, ott meg melegszik is... Alaplapodat nem tudom hogy bírná. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49445) ->Raizen<- válasza ViZion (#49444) üzenetére


->Raizen<-
veterán

8+2 fázis csak jobban bírja az ud3p-ben mint anno az m5a97 evo r 2.0 a 6 fázisával.

(#49446) ViZion válasza ->Raizen<- (#49445) üzenetére


ViZion
félisten

OK, csak nem ismerem, annyi. Lusta voltam rákeresni... dolgozom ilyenkor még. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49447) Béka 3 válasza kisbancsa (#49443) üzenetére


Béka 3
tag

Úgy csináltam ahogy mondtad , akkor meg 1 perc utána megáll valamelyik mag utána még1

(#49448) ->Raizen<- válasza ViZion (#49446) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Macho-ból is van legalább 3 féle melyiket?

(#49449) Habugi válasza EnterR (#49439) üzenetére


Habugi
addikt

:R

A többieknek is..

(#49447) Béka 3:

Aranyapa, leírták már neked a srácok egy párszor, hogy ha Primeolás közben elhullanak a magok (egy/több), akkor emelj feszt és teszteld újra! :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49450) lee56 válasza ->Raizen<- (#49448) üzenetére


lee56
őstag

Elvileg a borda UA, de más-más ventillátorok vannak hozzá. Értelemszerűen a nagyobb jobb; több szállított levegő, lasabb fordulat, kevesebb zaj. HR-02-t keress 140es ventivel. Eléggé bestbuy hűtő, apróról meg főleg, ha jó ajánlatot fogsz ki. + Csak előtte jól nézd meg a méreteket, mert elég nagy darab jószág, nem minden házba fér be. :)

(#49435) Eclips21 : Ja akkor bocs, ezek szerint fel vagy készülve már mindenre. Akkor hajrá a TeraHertzek elérésére. ;)

[ Szerkesztve ]

No Comment

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.