Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) ViZion válasza rappit4 (#50900) üzenetére


ViZion
félisten

Annyi fesz sztem sok akkora frekire.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50902) rappit4 válasza ViZion (#50901) üzenetére


rappit4
őstag

Na ez a baj, hogy nem tudom mennyi a sok és mennyi a kevés. :B

(#50903) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Egy kicsit átvariáltam a beállításokat csökentettem a szorzót és a ref clockot emeltem a Linx GFlops értékek sokkal jobak lettek , a feszt csökentetem de fura mód még több lett :F most +0,04375v LLC on
Próbálkozok egy 21*214 +0,0375v-al hátha :U

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50904) rappit4 válasza rappit4 (#50902) üzenetére


rappit4
őstag

Egyébként a core temp-et vagy a sima cpu tempet kell nézni? Most 1,368V-ra levettem, így 70C-nál megáll 100%-os terhelésnél. A core temp nem megy 50C fölé

[ Szerkesztve ]

(#50905) Yllgrim válasza guftabi96 (#50899) üzenetére


Yllgrim
őstag

Sokat eszik, probald meg kissebb fesszel. Nekem 1.44 4.83Ghz-en.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50906) guftabi96 válasza Yllgrim (#50905) üzenetére


guftabi96
addikt

próbáltam, úgy ibt-t a második körben eldobja, prime-ban is pár perc után hibázik . Szóval kisebb fesszel nem fog menni :(

#KeepFightingMichael

(#50907) EnterR válasza rappit4 (#50904) üzenetére


EnterR
veterán

A sima CPU hőmérsékletet (socket). A core temp ne menjen 60-61 fok fölé, az a lényeg. A 70 fok soknak tűnik, az a cooler jobban tud teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#50908) ViZion válasza guftabi96 (#50906) üzenetére


ViZion
félisten

Nem csak a proci miatt lehet. RAM, HT link, CPU-NB beállítástól, ram időzítéstől is. Azok min vannak? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50909) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Na megvolt a hűtés cserebere, de a helyzet változatlan. A Ninja 3-al is felmegy már a 4. körben a magok 65 fokra a kupak meg 73-ra. Este még próbálgattunk álogatni, de semmi eredmény. A CPU fesz 1.36V @ 4.5 Ghz, CPU/NB 1.12v / 2.4 Ghz. Képet még nem kaptam a többi beállításról, de minden úgy lett beállitva ahogyan a leirásban is van, persze a 8350-hez viszonyitva. Szóval nem értem. Levette a ház mindkét felét, és még az előlapon lévő rácsot is. Max venti fordulat stb... Proci lenne ennyire gáz?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50910) ViZion válasza djrobaa (#50909) üzenetére


ViZion
félisten

Jó lenne egy sorozat kép a biosból.
Hűtő leszorító rendben van, nem laza? Nincs sok paszta alatta? Ez elég sok így.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50911) djrobaa válasza ViZion (#50910) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Felfogatással minden jó. Paszta sem sok. Mondom neki, hogy csináljon már képeket aztán berakom ide.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50912) djrobaa válasza ViZion (#50910) üzenetére


djrobaa
aktív tag




[ Szerkesztve ]

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50913) ViZion válasza djrobaa (#50912) üzenetére


ViZion
félisten

C1E és C6 lehetne bekapcsolva, meg az LLC-vel kellene valamit kefélni, mert biosban 1,3 V van, Te meg Prime alatt 1,36 V-t írtál, ami elég sok difi. :U
CPU nb-t meg kellene nézni mennyit ad auto-n, lehet ott kicsit emelni kellene a feszt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50914) Yllgrim válasza guftabi96 (#50906) üzenetére


Yllgrim
őstag

Elarulom, nem probaltam sem IBT-t, sem PRIME-ot, hulyeseg :)
ulj le, nyissal meg 20 lanyos weboldalt, inditsd el mindet, ha nem omlik ossze, elso lepes jo, aztan fogj meg par jatekot amivel sokat jatszol es CPU-VGA igenyes azt adj neki. ha birja, akkor minden oke. Mutass nekem olyan alkalmazast-jatekot ahol olyan intenzitassal fogod hasznalni a gepedet? :) Ennyi.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50915) djrobaa válasza ViZion (#50913) üzenetére


djrobaa
aktív tag

IBT-vel tesztelte. Win-ben a CPU-Z 1.34-1.36v-t mutatott. Nem tudom biosban miért igy irja. De nálam is így irja ki. Na és akkor az LLC hol legyen? Mert ennél még van egy lépcső felfelé.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50916) Yllgrim válasza djrobaa (#50912) üzenetére


Yllgrim
őstag

Hat ooo, vannak itt erdekes beallitasok :) Ezt az offset-et nem ertettem sosem, tedd manualra es addj neki rendes ertekeket, este nezek 4.5-ot stabilan, dobj priviben gmail-es emailt aztan atkuldom, az alapjan megnezheted.

Ne b@ssz, most nezem h Sabered van neked is es itt ben@-zol :) (nyugi, en is benaztam az elejen) amugy 4.5-nel mar nekem is melegedett, felejtsd a PRIME-IBT teszteket, az itt par ember heppy-je, lefut stabilan, pengeelen tancolnak a hofokok, azt elinditasz par youtube videot es osszeomlik a fenebe.

Firestrike es Vantage menjen vegig, az eredmeny nem fontos hanem hogy ne szalljanak el. Ha vegigmennek akkor stabil, foleg Vantage.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50917) guftabi96 válasza ViZion (#50908) üzenetére


guftabi96
addikt

Csak a szorzót és a feszültséget állítottam.
A többihez hülye vagyok, és nem mertem állítani rajtuk, illetve időm se volt próbálgatni ezek hatását.
De szívesen fogadok pár tanácsot, hogy mit próbáljak ki.
Bár ezek kipróbálására csak hétvégén lesz időm.

Lapom: giga 970a ud3p
Ram: most fejből annyit tudok, hogy 8gb cl9 1333mhz kingmax. Nagyon fapados, semmi hűzőborda nincs rajta, szóval azt nem akarom tuningolni.

#KeepFightingMichael

(#50918) djrobaa válasza Yllgrim (#50916) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Nem az én gépemről van szó. :) Az enyém pöpecül megy.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50919) djrobaa válasza ViZion (#50913) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Auton a CPU/ NB 1.150v.

[ Szerkesztve ]

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50920) baritz1995


baritz1995
tag

segitséget szeretnék kérni, van egy fx 8320-as procim ami alap órajelen ketyeg 1.2v-n(hűtés gondok miatt)
a kérdésem az lenne hogy érdemese ennél kisebb feszel is próbálkozni vagy ez mar a vége :F , ezzel még tesztek szerint stabil nem dobja el a magokat stb
a válaszokat előre is köszönöm

(#50921) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok,

Összeállítgattam magamnak az alábbi konfigot, de még minden alapbeállításon van. Nem szeretnék átesni a ló túloldalára, de tudnátok segíteni abban hogy-mit állítskj biosban egy alap tuninghoz, semmi őrültség :))

M5A97 R2.0
FX-6200
2x4gb kingston 1600mhz cl9
HD 7770 1gb oc

corsair vs 450

hűtés: északi déli hídon 1-1 3cm, elöl hátul 12-12cm, oldalában 3x9cm, proci hűtő asus silent knight II+zalman ventiszabályzó

A hűtéssel úgy érzem nem lesz gond, ha segítenétek a tuningban nagyon megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

(#50922) ViZion


ViZion
félisten

Tuning- és hűtés segítség az összefoglalóban, ha nem elég akkor kérdezzetek itt. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50923) szivacs1987 válasza guftabi96 (#50917) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

"Ram: most fejből annyit tudok, hogy 8gb cl9 1333mhz kingmax. Nagyon fapados, semmi hűzőborda nincs rajta, szóval azt nem akarom tuningolni."

Ebben nem értek veled egyet ;)
Nálam (@1600 @CL(8, 9, 8, 28 T1) 1.5V)-en mennek( legalapabb gagyi mind a 4db (hűtőborda nélküliek) ):
- Kingmax 2x4GB 1333 CL9
- Elixir 2x2GB 1600 CL11

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#50924) Eclips21 válasza ViZion (#50922) üzenetére


Eclips21
őstag

Mi ertelme a magas ramnak vagy ugy alltalaban a hutotobortasnak? Nekem is az van es legszivesebben leszed rola mert ugy erzem csak marketint parasztvakitas vagy van valos ertelme? Melegszik egy ram? Mert meg nem lattam ilyet.

(#50925) ViZion válasza Eclips21 (#50924) üzenetére


ViZion
félisten

DDR 1-2 időkben, magasabb feszen, OC-vel melegedtek azé' . Szvsz DDR3-nál ez már nem jelentős. Igazán ramhűtőnek a hőcsöveseket tartom, de ha nincs OC, akkor szerintem sok értelme nincs. Alu lemez rajta jól néz ki, de vékonyka, kis felületű, sok hűtése nem lehet.
[link],

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50926) Lacielvtárs válasza ViZion (#50925) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, én is így vagyok ezekkel
inkább szép mint hasznos a DDR3 világában... :K
bár ez a tarajos amit linkeltél :Y
az azért már huha... :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50927) rappit4


rappit4
őstag

Tudnátok vetni egy pillantást az én beállításaimra? Ez a hőmérséklet még mindig aggaszt.


(#50928) EnterR válasza rappit4 (#50927) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem is volt ilyen problémám, újrapasztázás megoldotta. Vagy a pasztázás van elszúrva, vagy a rögzítés nem megfelelő. Ekkora feszültségen az a TR sokkal többre képes. Nekem 1.5V-tal 70 fokos teszt közben (Mugen 4).

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#50929) guftabi96 válasza ViZion (#50908) üzenetére


guftabi96
addikt

na itt vannak a beállítások
Cpu vcore 1,45625v (saját)
Dynamic vcore - (auto)
NB core 1,16250v (auto)
dynamic nb core - (auto)
Dram voltage 1,500v (auto)
Dram termination 0,750v (auto)
HT link voltage 1,200v (auto)
NB/PCIe/PLL voltage 1,800v (auto)
CPU pll voltage 2,500v (auto)
NB voltage 1,100v (auto)
Vcore loadline calibration +100% (auto)

System Memory Multiplier 6,67 (auto)
Memory Frequency (MHZ) 1334mhz (auto)
Dram Timing Selectable (auto
Profile DDR voltage 1,50v (auto)
Profile VIT voltage 1,05 (auto)
Channel interleaving auto
rank interleaving auto

BLCK clock control 200.00mhz (auto)
Cpu northbridge Frequeny 2000mhz (auto)
HT link frequency 2400mhz (auto)
Cpu Clock ratio 23.00 (saját)
Ehhez ugye 4,6ghz tartozik
Cpu performance boost -
Cool &quiet disabled
C1E support Enabled
SVM enabled
Core C6 state Enabled
HPC mode disabled
APM disabled

Tuti kihagytam valamit, de majd kiegészítem.
Mit érdemes állítani, hogy a cpu feszültségén ne kelljen emelni, de nagyobb órajelen tudjon menni a proci?
(jelenleg 4,7 ghz ezen a feszültségen elindul, de a prime alatt elhullik kb 2 perc alatt, 4,8ghz pedig már a bejelentkező képernyőig sem jut el (windows betölt, fekete képernyő, majd újraindul)

Alaplap: Giga 970A ud3p
Ram: 1333mhz, cl 9, 8gb single channel kingmax többet sajnos nem tudok róla.
Aida ezt írja róla:
Memória időzítések
@ 666 MHz 9-9-9-24 (CL-RCD-RP-RAS) / 33-200-4-10-5-5-20 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 592 MHz 8-8-8-22 (CL-RCD-RP-RAS) / 30-178-4-9-5-5-18 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 518 MHz 7-7-7-19 (CL-RCD-RP-RAS) / 26-156-4-8-4-4-16 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 444 MHz 6-6-6-16 (CL-RCD-RP-RAS) / 22-134-3-7-4-4-14 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)

Modul neve Kingmax FLFG45F-D8KQ9

#KeepFightingMichael

(#50930) rappit4 válasza EnterR (#50928) üzenetére


rappit4
őstag

Legelőször, egy kicsit sokat tettem rá, utána leszedtem és a cpu közepére nyomtam csak, viszont mikor rányomtam, utána egy kicsit kellett még mozgatnom nem tudom hogy amiatt lehet-e. Így kapom a mostani eredményeket, ráadásul most úgy van a venti, hogy az arctic f14 szívja be elölről az eredeti 800rpm-es pedig a másik oldalon fújja kifelé.

[ Szerkesztve ]

(#50931) ViZion válasza guftabi96 (#50929) üzenetére


ViZion
félisten

Amiket én állítanék:
CPU feszt vissza, mondjuk 1,35-1,4 V
Load line calibration-t auto helyett mediumra, HT link frekit 2200-ra, CPU NB is 2200-ra.
CPU szorzót vedd le mondjuk 21-re, ha teszten átmegy, akkor emeld mindig majd.
Cool &quiet enabled, SVM lehet disabled, ha nem használsz virtuális gépet (VMware, VirtualBox, etc.)

Kicsit sokat vársz el a procitól és a laptól is. Nekem durva melegedés nélkül 4,3 - 4,4 GHz volt stabil 970-es deszkában, 990-es, jobb tápellátásúban kicsit több. Szerintem stabil 4,4 GHz már jó ezzel a konfiggal, az is hatalmas tuning. fHD-ben kevés helyen van már kompromisszum vele játékban is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50932) guftabi96 válasza ViZion (#50931) üzenetére


guftabi96
addikt

Rendben köszi a tippeket.
Lehet, kicsit félreérthető volt, amiket írtam.
Nem várom el, hogy ekkora órajelen működjön.
Szimplán csak ki akarom hozni belőle a maximumot :)
Tehát ha csak 4,3-ig tudnám húzni, nekem az se lenne gond, ha annyi a max, akkor annyi.
Csak ha még lehet belőle plusz teljesítményt ugyan ekkora feszültségen kicsikarni, vagy ugyen ezt a teljesítményt kisebb feszültségen, akkor azt szeretném megvalósítani .

#KeepFightingMichael

(#50933) EnterR válasza rappit4 (#50930) üzenetére


EnterR
veterán

A hővezető csövek felmelegszenek rendesen?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#50934) ViZion válasza guftabi96 (#50932) üzenetére


ViZion
félisten

Hahhh... tippeeeek??? ;] :D

OK, hogy kimaxolnád, de ahhoz kell lennie pár stabil dolognak. Ezért szoktuk azt javasolni, h egy "bolondbiztos" ram, HT link és CPU NB beállítással kell feszegetni a proci határait. Ha megvan, akkor lehet a többit buherálni. Ha nem elég, akkor lehet FSB és szorzó kobóval is szórakozni. De csak akkor érdemes (illetve akkor nem megy rá csillió óra a beállításra), ha van pár dolog, amiről tudod, hogy hol a vége. Nekem a 970 deszka a 2200/2200 -at szerette (HT-link/CPU NB), felette néha a flash szívatott. Akkor is, ha se procit, se semmit nem piszkáltam. Lehetett volna feszelni, nekem nem érte meg a melegedés, maradt ezen. Proci dettó: 1,4 V körül jó volt, nem volt hangos a hűtés, ehhez megvolt a stabil freki. Lehet feljebb - több fesz, hangosabb hűtés, etc... De ezeket Neked kell megtalálni, eldönteni mi éri még meg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50935) guftabi96 válasza ViZion (#50934) üzenetére


guftabi96
addikt

*tanácsokat :DDD ;]

Örök hálám, ezekkel a beállításokkal közel 90 percet ment a prime hiba nélkül.
Ugyan úgy 4,6 ghz, viszont most már 1,43125v.

Legmagasabb hőfok 63fok volt, amit láttam, de ez csak pár másodpercig, 95%-ban 60 alatt volt végig.

Viszont még a délutáni próbálkozások során egyszer megállt a gép ki kellett mennem pössenteni és pont akkor állt meg.
Azóta az Aero nem működik :(
Ez mitől van? Vissza se tudom kapcsolni.
Prime alatt állt meg.

#KeepFightingMichael

(#50936) ViZion válasza guftabi96 (#50935) üzenetére


ViZion
félisten

gondolom a hőfok. Jobb klikk asztalon és kiválasztasz egy témát, majd vissza az aero témára. Vagy az élményindex futtatása az is ki- és bekapcsolja, a CMD parancsot nem tudom, de ráguglizol az is megoldás lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50937) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Úgy látszik sikerült belőnöm a procimat a szám íze szerint 4,5GHz-re ( így már van értelme a cserének az X6 1100T-ről ) és próbáltam finomítani a PSCheck progival az órajeleken ( P1 state 2900-ról emeltem volna 3500-ra ) de kaptam egy fura hibaüzit , látott már valaki ilyet ?

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50938) guftabi96 válasza ViZion (#50936) üzenetére


guftabi96
addikt

Igen, azt próbáltam, hogy sima téma, utána vissza aero-ra, de nem segített.
Megpróbáltam most lefuttatni a Windows élményindexet, de az is megakad, és hibával kidob.
(nem mérhető meg a videólejátszási teljesítmény).
Kipróbáltam most a BF3-at, és ott se teljesen ok valami.
Fut normálisan, magas FPS-sel, aztán megakad egy picit, és fut tovább normálisan.
És a képernyő bizonyos részein (jobb fent, ahol a killeket mutatja), illetve a halál utáni menüben a térképnél villog a kép.

Nem tudom ez mi lehet.. Lehet köze a cpu tuningnak ehhez, vagy véletlen egybeesésről van szó?

#KeepFightingMichael

(#50939) ViZion válasza guftabi96 (#50938) üzenetére


ViZion
félisten

ez esetleg
Vagy video driver reinstall esetleg? Win topikban lehet jobban tudják.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50940) guftabi96 válasza ViZion (#50939) üzenetére


guftabi96
addikt

a driver reinstallt most csinálom. Írni fogok máshova is, ha nem lesz jó.
Ehhrz a topikhoz inkább csak az a kérdés szól, hogy lehetséges-e, hogy a tuning tett be neki?
Vagy csak véletlen egybeesés az egész?

#KeepFightingMichael

(#50941) rappit4 válasza EnterR (#50933) üzenetére


rappit4
őstag

70C-os CPU-nál a cső teteje olyan max 40C-os lehet. Éppen melegebb, mint amit érzékel az ujjam.

(#50942) EnterR válasza rappit4 (#50941) üzenetére


EnterR
veterán

TR pasztát használtad? Nem lötyög a bordázat?

PSN ID: marquuard

(#50943) rappit4 válasza EnterR (#50942) üzenetére


rappit4
őstag

Igen és nem.

(#50944) EnterR válasza rappit4 (#50943) üzenetére


EnterR
veterán

Elég nagy az esély arra, hogy nem megfelelően pasztáztad. Az alaplapnál nem gyakori a hibás szenzor és a hűtő többre képes.

PSN ID: marquuard

(#50945) rappit4 válasza EnterR (#50944) üzenetére


rappit4
őstag

Értem, akkor holnap újrapasztázom. Te hogyan szoktad?

(#50946) EnterR válasza rappit4 (#50943) üzenetére


EnterR
veterán

Esetleg megpróbálhatnád azt, hogy a 800RPM-es ventit leszereled. Az F14 1300RPM-es és a légszállítása is jelentősen nagyobb. Elképzelhető, hogy a meleg levegő egy része a cooler felett távozik, ami bent marad a házban, mert az alap venti nem szállít annyi levegőt, mint az F14.

Én mindig egy kis "X"-et nyomok a CPU közepére. Sose kenem el, a kontakt felület úgy is szétnyomja, ahogy ráillesztem. Hasonlóan jó megoldás a kis pötty a CPU közepére.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#50947) Balathruin válasza rappit4 (#50945) üzenetére


Balathruin
veterán

Az én javaslatom az, hogy ne kend szét. Próbáld meg X alakban.

(#50948) rappit4 válasza EnterR (#50946) üzenetére


rappit4
őstag

Értem, köszi! Amúgy az miért baj, ha az alapventi bennt marad? Így vannak beállítva a ventik fújás iránya: <--III<-- A bal oldali az alap a jobb az arctic.

[ Szerkesztve ]

(#50949) EnterR válasza rappit4 (#50948) üzenetére


EnterR
veterán

Nem probléma, csak feltételezés, hogy akár a jelentős légszállításbeli különbség is okozhatja a galibát. A TR-PCGH ventilátorja 45CFM-es, az Arctic pedig 77CFM. Ebből adódhat, hogy amit a TR ventilátorja nem tud időegység alatt "megforgatni", az a cooler tetején távozik.

PSN ID: marquuard

(#50950) guftabi96 válasza ViZion (#50939) üzenetére


guftabi96
addikt

itt valami nincs a helyén, mert még a win reinstall sem segített. :(

#KeepFightingMichael

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.