Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) DiszNóÓl válasza Habugi (#69994) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Nemsokára megcsinálom, ugyan az a lapom van. :K

HATER

(#70002) mester1102 válasza Habugi (#69991) üzenetére


mester1102
tag

Annyit nem értek itt, hogy "Feszt manuál lőheted mondjuk 1.45V-ra" - ez oké, csak itt két opció van, a CPU & NB Voltage-t ugye Manual-on hagyom. A CPU Manual Voltage legyen 1.45V vagy a CPU/NB Voltage???

Alapesetben Auto értékeken ezek:

CPU Manual Voltage: 1.440V
CPU/NB Manual Voltage: 1.125 V

Gondolom mindkettőt kellene módosítani nem?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70003) lee56 válasza mester1102 (#70002) üzenetére


lee56
őstag

CPU-NB-t ne nagyon vidd 1.3V fölé, 1.2V viszont mehet simán, segíthet stabilizálni a magasabb órajeleket, viszont cserébe plusz kicsit melegebb is lesz. FSB-s húzás és ram freki növelésekor van csak fontosabb szerepe amúgy is. Plusz L3 frekvenia is egyben ez. De mivel nagyon kevés mozgástere van, így sokat még ez sem számít.

CPU Voltage, pedig minden FX-nél más amin stabil, neked "kell" már ha akarod kikísérletezni, mi az amin még stabil, kezdheted akár 1.500V-al (másnéven 1500mV) is és addig állítod lefele századonként mondjuk, amíg még nem tapasztalsz hiábkat.

De (többek közt) leviske ezt is részletesen leírta már neked ha jól emlékezek, tényleg megtanulhatnál jobban olvasni, és ha segítségért fordulsz ide, akkor akár meg is fogadhatnád a kapott segítséget, jól írják a többiek..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#70004) Balathruin válasza mester1102 (#70002) üzenetére


Balathruin
veterán

Csak a CPU-t, az NB más.

(#70005) mester1102 válasza lee56 (#70003) üzenetére


mester1102
tag

Azon vagyok!

Akkor a CPU Manual Voltage legyen 1.45V úgy hogy a CPU & NB Voltage-t ugye Manual-on hagyom?

Még annyi, hogy melyik LLC-t állítsam High-ra, mert ebből is több van?

Ha erre választ kapok már állítom is és nézem Cinebech R15-tel - csak itt jó lenne tudni mit nézzek konkrétan, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70006) lee56 válasza mester1102 (#70005) üzenetére


lee56
őstag

"Még annyi, hogy melyik LLC-t állítsam High-ra, mert ebből is több van?"

Ezt meg Habugi írta meg neked már. Szedd ki magad write only módból, és kezdd el visszaolvasni a neked címzett hsz-eket kérlek.

No Comment

(#70007) lee56 válasza Balathruin (#70004) üzenetére


lee56
őstag

Igen van olyan is külön hogy NB voltage, és frekvencia is talán, na azokhoz ne nyúlj soha!!! CPU-NB az külön világ.

mester1102-nek ment persze. Csak mivel te írtad, sorry. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#70008) mester1102 válasza lee56 (#70006) üzenetére


mester1102
tag

Inkább arra válaszolj, hogy CPU Load Line Calibration vagy CPU/NB Load Line Calibration?
Ha tudnám nem kérdezném...

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70009) lee56 válasza mester1102 (#70008) üzenetére


lee56
őstag

Egen, ha valami kiderült rólad itt, az hogy kérdezni azt tudsz.. :U
Fórum kívül is vannak lehetőségek, google pl. Szivesen.

No Comment

(#70010) Habugi válasza mester1102 (#70008) üzenetére


Habugi
addikt

Mindent a CPU-ra értettem.. :K

Amennyiben később szóbakerül a CPU-NB vagy az alaplapi NB azt külön fogom jelezni! :R

Igyekszem nem kérdőjeleket hagyni egy-egy ilyen útmutatásban.

(#69995) Tubica:

:R

HWInfo64 ablakban bármelyik szenzorra jobb click ---> Show Graph és máris olyan amilyennek az AIDA-t szereted csak nyolcvanszor körbefutja azt! ;)

Asszonnyal is tessék ám foglalkozni.. :DDD , nem hajt a tatár, a türelmedet pedig köszönöm, teszt-teszt-teszt és meglátod meglesz az eredménye.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70011) mester1102 válasza Habugi (#70010) üzenetére


mester1102
tag

Kössz szépen, végre!

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70012) mester1102 válasza lee56 (#70009) üzenetére


mester1102
tag

Figyelj ezt a stílust itt fejezd be, tartjuk már a távolságot ha nem vagyunk szimpatikusnak egymásnak jó?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70013) rovtiv3 válasza mester1102 (#69990) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

"Ezt a jelenlegi 9590-mel be lehet állítani?"
Igen. Be lehet.
Várjuk az eredményeket.
(Ha jól tudom, jelen pillanatban senkinek sem fut 24/7-ben 5GHz-en a kockája. Talán nem véletlenül. A stabil 5GHz-hez két dolog kell.
Egyrészt óriási szerencse, másrészt baromira ismerni kell a kockádat / lapodat, illetve a velük kapcsolatos OC-t. Lehet, hogy az előbbivel rendelkezel, de csak azzal.)
Úgyhogy az efféle próbálkozásokat csak saját felelősségre!

Már bocsánat...

(#70014) mester1102 válasza rovtiv3 (#70013) üzenetére


mester1102
tag

Igyekszem ezt figyelembe venni, köszönöm.

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70015) ViZion válasza mester1102 (#70012) üzenetére


ViZion
félisten

Meguntuk kicsit, már többen írtuk, h mit kellene beállítani, h legalább viszonyítási alap legyen, h merre tovább. De te az 5 GHz-t hajkurászod, meg sem hallgatod, amit írunk. Hol van egy teszt 4,5 GHz-ről? Hol vannak a beállítások, amiket reggel írtunk? Valamit megcsináltál belőle, csak nem láttam?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70016) mester1102 válasza ViZion (#70015) üzenetére


mester1102
tag

Miért nem inkább szövetkeztek ellenem? Úgy izgalmasabb lenne. De lehet ám alázni is, csak hajrá.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70017) lee56 válasza mester1102 (#70012) üzenetére


lee56
őstag

Nem hiszem hogy itt épp nekem kéne befejezni bármit is. Én csupán segítettem neked, kb azon a szinten ahogy te viszonyulsz itt a segítséghez. Azt hittem ismerős lesz, kár. Lehet nem ártana elgondolkodni hogy nem te vagy-e az a pasi a viccben az autópályán "rossz" irányba közlekedő sok hülyével szemben..

No Comment

(#70018) mester1102 válasza lee56 (#70017) üzenetére


mester1102
tag

Na! Folytasd csak, látom ez jobban megy.

[ Szerkesztve ]

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#70019) ViZion válasza mester1102 (#70016) üzenetére


ViZion
félisten

Írtam beállításokat, kértem, h teszteld is le. SEMMI. Mit segítsünk?
Elmondom a titkot: minden kocka más... ahogy az alaplapok is. Szal. a nálam stabil lehet nálad nem jó, vagy kevesebb fesszel is jó. Kérdés kérdés hátán, de amit kértem, arra semmi. Nincs több segítség, bios képek kellenek (fat32 pendrájv bedug, biosban írja, h melyik gomb menti a képernyőt...), egy rohadt IBT high 3 kör menjen, ahhoz hőfok kell, CPU-Z-ről a fesz kell.
Ha megvannak, akkor ARRA majd válaszolunk. Ennek meg nincs értelme, h konkrét beállítást vársz tőlünk. Ebben az esetben szakemberhez vidd el, vagy válts intelre.

Habugi: betolta, azokat a beteg szögben készült mobilos képeket, igen. De szeretném látni, h átállított bármit, amit mondtunk. Mert gyanítom, h semmit nem tett, csak kérdései vannak, hozzá nem mer nyúlni. De az sem baj, én sem szerelek autót, van rá szakember.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70020) Habugi válasza ViZion (#70019) üzenetére


Habugi
addikt

A BIOS képeket régen betolta már.. :B

Sztem mindannyian szusszanjunk egy kicsit máskülönben úgy járunk mint Tubica és asszonypajti általi szemmelverés áldozataivá válunk, mindmegdöglünk.. :DDD

Épp a 4.7, 1.45V, LLC >=High, R15 + HWinfo64 project van készülőben elvileg, ezért bizonytalanodott el hogy CPU-NB ill CPU-NB LLC-re gondoltam-e, valószínűleg éppen operálta.

Szerk..:

Jahogyaigenvagyshenem de ok.. :R

Beteg szögben készült mobilos BIOS képek III. danos nagymestere ííín volnék, kéretik ezt a hikomat trófeát nem átruházni rhóólam szíveskedjenek hirtelen. :P

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#70021) Tubica


Tubica
senior tag

Huh, puffogott mint a fene.... ráadásul elmentünk mekizni, és ott meg rosszul vettél fel a rendelését, és ezért is én lettem a hibás :DD :DDD

1. Milyen értékeket állítsak át ?
2. Memóriák (a hűtő miatt) a fehér foglalatba vannak (távolabbi)
3. Minek adjak feszültséget ?
4. Memóriákat lejjebb vegyem ? (1600mhz / 1,5V / 9-10-11-27-es időzítéssel)
5. Odateszek fölé, egy AMD gyári hűtő ventilátort, csak azzal az a bajom, hogy 5000-ig felmegy (mivel érzékeli a hőt) és rettentően hangos :D
6. láttom olyat, hogy valaki hátra is rakott bordát (gappad + fémhátlap a vrm-re)
7. Amúgy a hőmérsékleti értékeim rendben vannak ?
8. 8 mag alacsonyabb órajelen, vagy 6 mag magasabb órajelen ?

Üdv. Tubica :R

Szerk: Beteg szögben készült mobilos BIOS képek III. danos nagymestere ííín volnék, kéretik ezt a hikomat trófeát nem átruházni rhóólam szíveskedjenek hirtelen. <--- Ez igaz :D Mikor privátba mutattad a HR-05-ös képeket, nem tudtam eldönteni, hogy hova lóg be, mekkora a hűtő, stb :D

Szerk2. Akinek 4,4-en van a 8320-asa, az toljon már kérem IBT High-en egy 5 körös cuccot ! Ott ki fog derülni, hogy az enyém, hol fogy el. Valószínűleg az első kör azonos eredmény lesz, utána meg szépen "elhalok" a másik eredményétől....

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#70022) Beretvás válasza Habugi (#70020) üzenetére


Beretvás
addikt

mutassad papi.. azokat a képeket e....:DDD

(#70023) V!ck válasza Habugi (#69982) üzenetére


V!ck
aktív tag

Már reagáltam Tubica problémájára én is, mivel ugyanez a gondom volt, hogy ez egy sima vrm throttling, de nem reagált rá... illetve a tanácsomra sem. Mindegy, nem az én kínom.
Illetve de, ugyanez volt a kínom. Throttling, de csak prime és ibt alatt, 3-4-5 perc elteltével. A különbség annyi volt, hogy a prime nem hasalt el, futott bőszen, miközben csak úgy ugrált le 1400MHz-re az órajel, magonként külön-külön ~1,14V környéki fesszel. Az ibt a throttling megjelenése után, az éppen futó kör végén hibaüzenettel leállt. Mindegy volt mennyi feszt adtam, mindegy, hogy 4,4 vagy éppen 4,8GHz volt az órajel, mindig ide jutottam. Azóta orvosoltam, egy 8cm-es pwm-es ventit tettem a vrm-re, azóta tökmindegy mit csinálok, tökmindegy milyen fesszel, tökmindegy milyen órajelen, nincs throttling, sem fesz drop, feltéve hogy a procit le tudom hűteni. Ennyi az egész.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#70024) Tubica válasza V!ck (#70023) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia !

De igen, olvastam, csak nem tudtam mit írni rá, mert ezt már próbáltam, de valahogy nem jött be :(
Most viszont, úgy érzem, valami jó. Lehet a sok macera, meg a pár tipp, mit hogyan állítsak be, bejött ? :C :C :C

(csak jobb lenne valami minőségi 8cm-es, mint ez a recsegő, szörcsögő gyári amd :D )

Akkor most mit próbáljak meg ?
Meddig mehetek vissza ?
Memóriát visszarakhatom 1866-ra ?
4,6ghz-en megpróbáljam fesz emelés nélkül ?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#70025) Pro!Petya válasza Tubica (#70024) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ne szidd azt a 8centis kis "amd" ventit (ami igazából cooler master ha jol emlékszem)!!
Imádom mikor "szörcsög" legalább tudom h dolgozik :DDD :DD
A vrm-re elöre nekem is az van és istenesen teszi a dolgát igaz , még egy 10essel hátulrol is meg van fujjatva biztos ami biztos :DDD ezért kapok is izzasztás alatt max 52-54 fokos tempet rá a 80-90 helyett ;) :K :P

Ami képet beraktál , azt még huzassad legalább egy jo 40 percig (prime) mert 5 perc az nem mérvadó ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70026) V!ck válasza Tubica (#70024) üzenetére


V!ck
aktív tag

Én egyelőre maradnék 4,4-en (Nekem ehhez terhelés alatt ~1,337 V kell ), RAM mehet 1866-ra (ha gyárilag olyanok). CPU NB is maradjon a gyári 2200MHz-en. CPU LLC mehet high-ra. Futtass ibt-t very high-on, vagy prime small fft-t és meglátjuk. Ha nem droppol és nem is száll el, lehet feljebb menni :)

Közben toltam én is ibt-t:

Nekem ez a 4,4GHz lett az a szint, ahol nem is melegszik a proci és le tudom hűteni különösebb hangzavar nélkül akármilyen terhelés alatt. 4,6-on dettó, kivéve ibt, mert az már necces. 4,8-on ibt alatt majdnem 80fok, prime (small fft) megáll olyan 74-nél ha jól emlékszem. De mindennapos használatra jobban szeretem ha inkább halk a gép, szóval nálam a 4,4GHz jött be.

(#70027) hundai: FX fixes ibt-t használj :)

(#70028) propetya85: jaja, viszonylag keveset kajál itt még... 4,6-on asszem olyan 1,38V körül kér, 4,8-on pedig asszem kb 1,414V rémlik, de kutyául melegszik ibt közben a cpu socket, verdesi a 80 fokot, a magok megállnak 61 fok körül... mondjuk ez lehet, hogy a H80i számlájára írható, de van egy Macho Rev. A hűtőm is, azzal sem volt sokkal másabb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#70027) hundai válasza V!ck (#70026) üzenetére


hundai
aktív tag

Nem semmi az a GFlops :C duplája a 8350emnek :Y

-Wake up Neo!

(#70028) Pro!Petya válasza hundai (#70027) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az a fesz sem egy utolsó.... :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70029) V!ck válasza Pro!Petya (#70028) üzenetére


V!ck
aktív tag

Kifutottam a szerkesztésből... elírtam, Rev. B Macho-m van, bár szerintem oly mindegy... már csak azért nem feccölök energiát a hűtésbe, mert a ZEN-re várok, az meg a maga szerény kis 95W TDP-jével ezekkel a cuccokkal simán hűthető(nek kellene lennie).

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#70030) Pro!Petya válasza V!ck (#70026) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Akkor nálam a feszek : 4,4 - 1,38V // 4,6 - 1,404 // 4,7 - 1,428 // 4,8 - in progress :DDD
Ezekkel még a prime blend-smallfft 40-60 perc után hibamentes, IBT Very High 10kör sima liba
nem nagy étvágyú a tiéd ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70031) hundai válasza V!ck (#70029) üzenetére


hundai
aktív tag

AM4 hez teljesen új felfogató kell, nem lesz jó hozzá az AM3-as. Ha ismert lenne a furattávolság , akkor könnyebb lenne találgatni a felfogatást illetőleg.

-Wake up Neo!

(#70032) V!ck válasza hundai (#70031) üzenetére


V!ck
aktív tag

Igen, hallottam róla, az a szerencsém, hogy a H80i-t a gyári keret füleire kell szerelni, az pedig tudtommal nem fog változni.

(#70030) propetya85 : az étvágytalanságához képest eléggé hűthetetlen már 4,6-on is ibt very high alatt :F

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#70033) Pro!Petya válasza V!ck (#70032) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Felraktam ezt az Fx fix-es IBT-t... hát kivágott a 3.-4. körben ... WTF
cirka 52 fokos cpu val és vrmel...
Eddig a sima IBT lefutott szónélkül... :W
Semmit nem változtattam... hmmmm :(((
Miatököm nem fekszik ennek???

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70034) Pro!Petya válasza Pro!Petya (#70033) üzenetére


Pro!Petya
addikt

4,7-en kevés lenne neki az 1,2 cpu/nb? :F
Minden fesz "eddig" okés volt talán ezt az egyet keveslem , de ez most egy pöppet idegesít hogy hibát dob...
úgy h eddig semmi ilyen nem volt ..
Jah és azóta vagy 20percre rá küldtem small fft-re ... de ott meg se nyikkan kb mint eddig
Viszont érdekes ez az Fx fix-es IBT mert 4 kör alatt 52 fokig tolta csak fel míg a Small FFT az simán 55-57be is belever , és eddig az IBT alatt produkált nagyobb höfokokat... :K

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70035) Tubica


Tubica
senior tag

Nos.

Eljutottam (talán végre) arra a beállításra, amit szerettem volna már rég.

Igazából pénteken fog teljesen kiderülni, mivel rendeltem kettő darab F8-as Arctic cooling ventilátort, az aktív hűtés érdekébe a VRM-ekre. Arra kitalálom, hogy tudom gusztusosan megcsinálni :)

Most jelenleg sikerült stabilizálni a throttingot, és az étvágyát is a kockámnak (bár még eléggé hangos az 5.000-t pörgő kis venti :D )

Pénteken mindenről dobok képet (Bios + hűtés)
Most 4,6ghz-n vagyok / 1,452 V / 62fokos processzor / 58 fokos északi híddal !

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget !

Cseneles
Jakuskacsa
propetya85
V!ck
Habugi
ViZion
lee56

Üdv. Tubica :R :R :o :C

Szerk: Esetleg annyi lenne a kérdésem, hogy a két F8-ast, hogyan rakjam rá ? Teljesen merőlegesen, vagy kicsit döntsem meg, hogy felfelé fújja az F14-esnek a levegőt, ami kiszippantja ?

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#70036) lee56 válasza V!ck (#70026) üzenetére


lee56
őstag

Szintén zenész. :) 4.4 a sweet spot. Azért nem rossz a tied, nekem jó fél Volttal többet kér nekem még ehhez is. Nem semmi mákod van, keveset fogyasztó tuningbarát FX, keveset fogyasztó tuningbarát XFX :DDD Lehet lottóznod kéne, ilyen luckkal .:)

(#70035) Tubica : Az szuper. Nagyon szivesen. :R De egyike elsők között említett anno V!ck még neked ezt a komolyabb VRM hűtést asszem, jó sok kört lefutottunk itt is mire visszajutottunk ide, de annyi baj legyen. :D

No Comment

(#70037) Tubica válasza lee56 (#70036) üzenetére


Tubica
senior tag

Ez igaz, de hiába raktam oda akkor ventit, megadta magát...

Ez az átfeszelés, 1-2 dolog ki/be kapcsolása, biztos segített rajta.
( legalább 1-2 ember megnézheti, hogy beállítás - beállítás között is van különbség, illetve, hogy + / - 0.025V is sokat jelent :) )

Remélem azért ha úgy van, még írhatok ide a csoportba, és nem útáltatok meg....
Majd megnézem, hogy mit tud 4,7-nél :)

Üdv. Tubica :R

Szerk: Én is zenész ;) Klasszikus Tuba :) :C :o

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#70038) Cseneles válasza Tubica (#70035) üzenetére


Cseneles
őstag

A ventit a gépházhoz 2db kötegelővel feltudod fogatni a perforált ventilátor helyhez fogatva, ez elég egyszerű

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#70039) V!ck válasza Pro!Petya (#70034) üzenetére


V!ck
aktív tag

Nálam is ilyen volt a szitu, minden konvertáló program, játék, prime, böngészőben flash, stbstbstb stabil volt, kivéve az ibt hasalt el pár kör után. Addig addig kínlódtam a fesszel, míg az is stabil lett, így mentettem el a beállításokat biosban 4,0/4,2/4,4/4,6/4,7/4,8GHz-hez. Bár asszem egy-kettőbe már belenyúltam és nem kellett volna.
CPU NB-t én 2400MHz-en hajtom 1,2V-on, 2600MHz-en is bőven 1,3V alatt vagyok. Próbaképp pöccinthetsz rajta kicsit, mondjuk ~1,22V-ra, de inkább a CPU feszt macerálnám első sorban. Adj neki offsettel +2 lépcsőnyit kezdésnek, hogy mit reagál rá.

(#70036) lee56: :B igen, valóban kifogtam mindkettőt, elégedetten is használok mindent.

(#70035) Tubica: :R ;)

(#70037) Tubica: tudod ellenőrizni, húzd le a ventit ami a vrm-et hűti és stresszelj vagy 10-20 percig :) megmutatja, hogy szükség van-e rá, vagy nincs :) nálam sajnos van.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#70040) Out válasza Tubica (#70035) üzenetére


Out
addikt

Őszintén szólva nagyon csalódott vagyok, hogy a nevem nincs rajta a listán, pedig én voltam az (ha emlékszel még), aki nem akadályozott semmiben és nem adott neked rossz tanácsokat sem. Legközelebb nem leszek ilyen segítőkész senkivel, az biztos :O

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#70041) Jakuskacsa válasza Out (#70040) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ugyanmár khérlek szépen...
Ne csináljuk már ezt, lehetne kevesebb piccsogás, és több türelem (velem együtt), és 0 sértődés. Ne vedd már ennyire magadra, megesik néha hogy átsiklanak emberek (főleg ha egyszerre beszélünk) hozzászólásokon.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70042) Pro!Petya válasza V!ck (#70039) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Most elkezdtem 4.6-tól felfele a tesztelgetést Már kimondottan az Fx fixes ibt-re , mert ugy néz ki ég és föld a kettö között lévő különbség..
Még mindig nem értem ezeket az alacsony tempeket ....
Viszont amit álítottam : Kapott egy pöccintést offsetbe , plusz kikapcsoltam a hwinfo-ban az Ec supportot /Mert gondoltam hátha az a Throttling lesz a hiba mikor lekéri az érzékelőt/ és ugy fest ezt már hibának veszi az FX fixes IBT, míg a másik simán elfut ezzel együtt..

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70043) Jakuskacsa válasza Pro!Petya (#70042) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Tök jókat dobál. Ez 4.63 on teljesen jó gflops. Amúgy elképzelhető, hogy ennyire hűvös, 1,416 volton még az enyém is ennyi, high llc-vel. 1,425 high llc-vel már 66 fokig felmegy, majd jön a feketeleves 1,452v már teljesen elforrja a hűtőt, 2 kör után. Very high llc-vel már 1,425 nél is határeset, én ezért vettem lejebb. Így most 1,425 volton megy 4,83Ghz-t 215*22,5. Tegnap lőttem be ezt az új beállítást. Így azért jobb mert a memóriáim is 2000Mhz-n járnak ténylegesen, és valahogy jobban is bírja a hűtő, a vrm, és úgy egyben az egész cumó. De a very high llc-t be kellett áldoznom érte.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#70044) lee56 válasza V!ck (#70039) üzenetére


lee56
őstag

Az mondjuk nem hittem volna, hogy a kis 970 EVO R2 is trottylingolgathat néha. Mondjuk egy bizonyos szint felett tényleg nem árt ha a VRM kordában van tartva, mindegy milyen lapról is van szó. :)

(#70040) Out : :DDD

No Comment

(#70045) pipo112


pipo112
senior tag

nos AMD ma este jelenti be a ryzent meg vele együtt az új alaplapokat 5 gyártótól ime a CES-en igen szép felhozatallal vannak jelen igen komoly build-ekkel amit ma még megmutattak bár infókat nem nagyon közöltek csak rysen és az új vega vga-val egy DOOM play 4k-n fix 60 fps-sel :Y ami jelen esetben igen csak gtx 1080 szint a vga-t tekintve

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#70046) Tubica válasza Out (#70040) üzenetére


Tubica
senior tag

:Y :Y

Sajnálom !

Out kollégának is nagyon szépen köszönöm a segítséget, ahogy a többieknek is :) :C :o (De inkább azt köszönhetem meg, hogy senki nem dobott ki a fórumról, hogy milyen érthetetlenül hVŁve vagyok.... :W )

Üdv. Tubica :R

Igen, szükség van a két ventilátorra. 1 ventilátorral néha előjön a throtting, 2-nél már nincs :)

Ugye, még az a kérdés áll fent, hogy hogyan célszerűbb. Kicsit felvelé megdöntve a ventiket, vagy teljesen merőlegesen rá.

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#70047) Out válasza Tubica (#70046) üzenetére


Out
addikt

:C

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#70048) lee56 válasza Tubica (#70046) üzenetére


lee56
őstag

Ugyan már, van nálad rosszabb is, sajnos. :D

Ezek a ventis kérdések meg elég jók. Kinek milyen háza van kb. abban milyen házszellőzéssel, légáramlatokkal, sok a variáció. Egyszerűen próbáld ki nálad hogy jobb. :)

No Comment

(#70049) Pro!Petya válasza Jakuskacsa (#70043) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Most végeztem az 4,72 es frekivel. Fx fixes IBT Very High 10kör sima , Small FFT-Blend 1-1 óra hibamentes.
Megjött az étvágya rendesen , mivel 1,440-en az utolso körben kidobott a szemét, de 1,52 az már fekszik neki. Érdekes mert a sima IBT-vel meg a 4,6-hoz 1,404 kellett, a 4,7-hez meg 1,428....... vannak képek is igény szerint ;)
Viszont a 4.8 is bukott az utso körben pedig már 1,488-at kapott.. / ezzel a feszzel már az 5GHz-re akartam rámenni/ , De ugy fest ez elég éhes így az FX fixes IBT alatt :((( Hogy a másikhoz miért elég kevesebb fesz azt nem nagyon vágom.... :B

Amúgy a GFlops értékek itt rendbe vannak??

:R :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#70050) ViZion válasza Pro!Petya (#70049) üzenetére


ViZion
félisten

1,52 V kell a 4,7-hez? :U 1,452 az, nem?
A fesz igény nem lineáris, van egy pont, ahonnan nagyon meredeken emelkedik, és már nem éri meg a hő és a fesz miatt a pár MHz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.