Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) pipo112 válasza Cranox1090 (#50094) üzenetére


pipo112
senior tag

nos én a lapod bios-át nem ismerem de alap turbo core off értékeket nem hagyunk auto-n ,proci blő 4,4-4,5 adsz neki(vcore) kb 1,360V-ot (feszt)
nb kb 1,2V

llc-k legyenek ultra high -high vagy 75%-50%
nb freki és ht freki legyen 2400 mind kettő
nagyjából ennyi
ha így megyen stabilan lehet próbálkozni csökkenteni a feszkót szépen egy lépcső vissza addig amíg stabil a rendszer .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50102) Beretvás


Beretvás
addikt

Üdv..

Msi lapnál nem látok llc-t.. most én vagyok a vak vagy nincs?

(#50103) Cranox1090 válasza pipo112 (#50101) üzenetére


Cranox1090
csendes tag

Úgy csináltam ahogy leírtad, annyi külömbséggel hogy nem találtam ilyen 'llc' opciót amit állítani tudtam volna. Bebootolt a gép és egyből újra indult..

(#50104) EnterR válasza Beretvás (#50102) üzenetére


EnterR
veterán

Elméletileg van benne Load-Line Calibration néven, és csak enabled és disabled opció van.

PSN ID: marquuard

(#50105) pipo112 válasza Cranox1090 (#50103) üzenetére


pipo112
senior tag

bios képet tudnál linkelni? ja és vedd lejebb a frekit 4-4,2 ghz re , először probáld 4,2ghz-en ezzel a fesszel hogy megy e

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50106) Cranox1090 válasza pipo112 (#50105) üzenetére


Cranox1090
csendes tag

Link: (http://kephost.com/image/YpS)
Ez így okés? Azt az llc-t mediumra állítottam, nekem auto extreme medium és standard lehetőségek voltak. Mindent így állítottam ahogy te mondtad, csak a vcorera raktam kakaót.

(#50107) hackeeeee válasza eldiablo (#50100) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1 szállal.. ;]

Véleményem szubjektív...

(#50108) eldiablo válasza hackeeeee (#50107) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

LN2-vel menne több is. De, ha tudsz jobbat, hajrá! ;)

[ Szerkesztve ]

(#50109) hackeeeee válasza eldiablo (#50108) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hőfokra mondtam, nem az eredményre. :)

Az eredménnyel semmi kétség, Good Job. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50110) EnterR válasza Cranox1090 (#50106) üzenetére


EnterR
veterán

A feszültség egy kicsit magas ehhez az órajelhez, bár ez lehet, hogy a processzor miatt van, mintsem LLC beállítás. Próbáld meg extreme-n, hogy hogyan alakul a feszültség. A very high fokozatot szokták ajánlani, de ahogy látom az nincs benne.

PSN ID: marquuard

(#50111) Tito30 válasza eldiablo (#50096) üzenetére


Tito30
tag

Gratula az Oc-hoz. :R :R :R Mivel hűtötted :F

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#50112) eldiablo válasza Tito30 (#50111) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Köszi! :R
Őszi hideggel. :D

(#50113) Cranox1090 válasza EnterR (#50110) üzenetére


Cranox1090
csendes tag

Mennyivel vegyem lejjebb a feszültséget? amíg nem lesz instabil a rendszer? Egyébként ez a LLC mit szabályoz, nem lesz baja a gépemnek ha Extreme(Legmagasabb) Beállításra állítom?

(#50114) Tito30 válasza eldiablo (#50112) üzenetére


Tito30
tag

:W ÓÓÓ,hogy ez nekem nem jutott eszembe,máris teszem ki az erkélyre a reserárort :DD

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#50115) eldiablo válasza Tito30 (#50114) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A fesszel csak okosan! :D

(#50116) Tito30 válasza eldiablo (#50115) üzenetére


Tito30
tag

A 8320 nak 1.550V-a max biosz szerint. Szerinted mennyit visel el +ba?

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#50117) eldiablo válasza Tito30 (#50116) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Pont az izgi résznél ér véget a fesz. :)
Hűtés kérdése az egész. Ha nitrózod, akkor a 2V+ is mehet neki, nem megy tönkre.

(#50118) Tito30 válasza eldiablo (#50117) üzenetére


Tito30
tag

Sajna a nitróhoz nem nagyon értek,meg ráadásúl nem az én pénztárcámnak való :(

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#50119) pipo112 válasza Cranox1090 (#50106) üzenetére


pipo112
senior tag

nos ha így stabil a cucc akkor ne bántsd az llc-t de ha dobálja a feszt akkor igen tedd extrémre, az llc a load line calibration a fesz ingadozást szabályozza hogy egyenletes legyen .
a vcore-t lépcsőnként vedd lejebb addig amíg stabil szal nyomsz egy minuszt és teszt újra a kisebb vcore-al és így tovább ahol már eldob egy magot ott már nem stabil szal akkor vissza bios + 2lépcsönyit plusszolsz és van egy stabil oc-d

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50120) Cranox1090


Cranox1090
csendes tag

Köszönöm a segítséget !

(#50121) triklin


triklin
tag

Sziasztok.
Adott egy 8320 amivel nem boldogulok. Eldiablo fórumtárssal pedzegettük már a témát, de értetlenül állok a dolog előtt még mindig, ezért felteszem itt, hátha tudtok nekem valamit tanácsolni.

Adott a 8320, most vettem, dobozos új stb.
1,33V alatt nem bootol 3500mhz-en sem. 1,35V +high llc kell neki a stabil alapórajeles működéshez.
1,385V kell neki extreme llc-vel 4 ghz-hez. 4,2ghz 1,4V. Ez felett ha fejen állok és szétfeszelem sem stabil. Egyből eldobja a prime valamelyik magot vagy jobb esetben el sem jutok odáig, hogy elindítsam.
Itt van pár kép, ahol épp 4400 mhz el próbálkoztam kínomban:




Próbáltam 1,45V ig.
ht-t 2000-2600 ig,
nb-t 2000-2600-ig.
cpu-nb-t 1,25V-ig
ramokat 1333-on
minden feszt fixálva
stb...
kifogytam az öteletekből. Ennyire hülye vagyok, vagy valami felett elsiklottam?
alaplap: asus sabertooth 990fx r2.0 (előtte 970 extreme4)
ram: corsair vengeance pro 1866 cl9 1,5v
táp: seasonic m12II 620 evo
hűtés: alpenföhn himalaya 2db 14cm es ventivel push-pullban / noctua nhd14 (próba erejéig, de azt is elfűti...)
Vizet rá sem rakom, mert minek? :F

Egy kép érdekességképpen: himalaya +1db 12 es noctua venti 600 rpm-en
18 fok differencia a magok/kupak közt? :Y

Válaszokat/ötleteken köszönöm előre is.

(#50122) Gabrikovics válasza triklin (#50121) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

A CPU/NB freki MINDIG legyen magasabb mint a HT Link freki !
Az LLC-t vedd eggyel lejjebb .

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50123) eldiablo válasza triklin (#50121) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Úúúúú, neked meg nem írtam vissza! :W
Próbáld meg a CPU/NB-t megetetni 1.35V-al és levenni 2400Mhz-re.
Ram gyárilag is 1866-os?

(#50124) ViZion válasza triklin (#50121) üzenetére


ViZion
félisten

Ilyenkor biztosabb beállításokkal kell próbálkozni.
CPU NB/ HT link legyen 2200, azt biztos bírja.
C6 és C'n'Q enabled, nincs értelme kikapcsolni...
Ram fesz alacsonynak tűnik, auto-n még 1,5 V sincs, szvsz legalább annyira rakd.
Offset módban esetleg?

CPU NB fesz is mehet feljebb, hátha...
Digi+ -nál CPU NB LLC ne extrém legyen, vedd lejjebb egyel. Current capacity legyen több mindkettőnél, akár 130 % is. CPU power phase is durva így, szvsz nitrós OC-re van állítva... inkább optimizedre, ahogy a ram power phase-t is, hacsak nem OC-zed és hűtöd azt is.

core vs. kupak hővel ne foglalkozz, leírtuk ezerszer. RAM beállításokat is nézd meg, mert szarul lövi be néha az időzítéseket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50125) MiklosSaS válasza eldiablo (#50092) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C , na igen.....neked valo az FX !!!

Osszinte elismeresem, nagy vagy! :R :R :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50126) Tito30 válasza MiklosSaS (#50125) üzenetére


Tito30
tag

Ilyen kár örvendést,ehhez tényleg inteles pofa kell

Másra nem jó :C

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#50127) MiklosSaS válasza Tito30 (#50126) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Milyen kar orvendesrol beszelsz te ? Egyaltalan tudod ki vagyok, ismersz engem?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50128) Tito30 válasza MiklosSaS (#50127) üzenetére


Tito30
tag

Hagyjuk tesó,mert ez nem ide való hozzászólás lenne,én meg békés ember vónák........

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#50129) Habugi válasza Tito30 (#50128) üzenetére


Habugi
addikt

Sasbá' ezt nem kárörvendésnek/szarkazmusnak szánta! :N
Ex-FX tunningőrült ő is, elismerésnek szánta! :K

Az egyik, ha nem a legnormálisabb Inteles a fórumon (akinek fogalma van róla mit mennek ezek a procik..), rendre követi a topicot azóta is hogy váltott csak úgy mint Lacielvtárs..!

Békével jött nem trollkodni! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50130) MiklosSaS válasza Tito30 (#50128) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon rosszul kezdtel nalam "teso" ... hany eves vagy?

(#50129) Habugi: :R , komolyan nagyon megorultem amikor lattam a kepeket. Jol sikerult peldany....nekem sohasem sikerult az 5.2 GHz-et elernem atom stabilan, 5.1 utan mar fagyott, forrrrt...vagy csak egyszeruen sorban alltak le a magok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50131) Tito30


Tito30
tag

Különben is jöttök itt a jobbnál jobb inteles eredményekkel baszki,tudjuk,hogy jobb.Egy ideig. Apu kibasz egy olyan procit,hogy a fületek ketté,és több felé fog ágazni.és akkor jövünk míííííííííííííííííííííííííííííí :Y :Y :Y

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#50132) MiklosSaS válasza Tito30 (#50131) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most te reszeg vagy vagy beteg? Tudom a kulonbsegeket.....de veled valami nem OK az biztos.

Jo ejt nektek!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50133) Joke63 válasza GeronimoTama (#50074) üzenetére


Joke63
csendes tag

Nekem is ilyen akadásos problémám volt egészen tegnapig. Mindent állítottam mindenhova és semmi nem változott.
Az rFactor2 van csak fent, időhiány miatt mással nem játszom. A game nem is túl proci igényes, inkább sok autónál jött elő az akadás, ezért kezdtem gyanakodni a ramokra.
Most végre vettem a fáradságot és manuálisan belőttem a ram időzítéseket, az összeset, és láss csodát simán fut a game, nem ugrál össze-vissza az fps, sőt még gyorsult is.
Én is köszönöm mindenkinek a hasznos hsz.-eket!

(#50134) stratova válasza Tito30 (#50131) üzenetére


stratova
veterán

Csak a tisztánlátás végett.
Sass akkor járatta az FX-et 5 GHz-en (prof. alkalmazás alatt órákig), amikor itt sokaknak még csak gondolat szintjén sem merült fel.
Aztán váltott Intelre mert több lett a maszek (6/12-es i7 értékelhető előrelépés volt), de olyan progival, ahol FX-8350 c2c tudta verni a 2600K-t. Később ez a meló kicsit háttérbe szorult elegendő lett a 4/8-as i7.
Még itt vacilláltunk az MSI GD80 és Asus Formula között, keresgéltük mi lenne alkalmasabb huzamosabb terhelésre. Szóval hátrább az agarakkal, mert semmi rosszindulat nem volt Sass eldiablo felé intézett hozzászólásában.
Amúgy mindannyian örülnénk, ha már 2016-ot írnánk és befutna - továbbá a várakozásoknak megfelelően teljesítene - Zen (amivel AMD elvileg a teljes X86 vonalat váltja és 10-160 W-is kívánja skálázni egyes források szerint).

[ Szerkesztve ]

(#50135) hackeeeee válasza MiklosSaS (#50130) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tegnap rászántam magam, mert megkaptam Habugi-tól az 5GHz-s beállításokat, de, egyszerűen nem megy, bármit teszek vele, nem akar menni.. Kipróbáltam LLC nélkül, kapott 1,55V-t a proci, de nem...

Ő nem akarja.. Bármit is próbálok.. Ez van.. Marad a 4,6.. Most jönnek a ramok. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50136) Eclips21 válasza triklin (#50121) üzenetére


Eclips21
őstag

üdv az antituningos FX klubban :D enyém sokkal rosszabb!!

(#50122) Gabrikovics : miért kell nagyobbnak lennie? nekem mind2 2600 akkor a HT-t vegyem lejjebb 2400-ra?

[ Szerkesztve ]

(#50137) EnterR


EnterR
veterán

A hideg időjárás lehetővé tette, hogy újra nekiálljak tuningolni ezzel a silány lappal. Már nem igazán vagyok vele tisztában, hogy régebben ehhez a frekvenciához mekkora feszültséget használtam, ezért az első nekirugaszkodásnak ez lett a vége:

240-es FSB, RAM-ok 1600MHz 8-9-8-22, HT 2400MHZ, CPU-NB 2400MHz.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#50138) Gstyler válasza EnterR (#50137) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ez szép eredmény, grat :R
Főként úgy, hogy mindenki fikázza az Asrock deszkákat!

(#50139) stratova válasza Gstyler (#50138) üzenetére


stratova
veterán

Ne általánosítsunk :P 4 azaz NÉGY modulhoz nem ajánlott az Extreme 3-4 a 4.1-es VRM miatt (amit egyébként EnteR kolléga is némi moddolással hűt).

(#50140) Gstyler válasza stratova (#50139) üzenetére


Gstyler
senior tag

Én is hűtöm a VRM-et, ez tény! Tisztába vagyok a lap gyengeségeivel sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#50141) EnterR


EnterR
veterán

Cinebench így alakult:

PSN ID: marquuard

(#50142) stratova válasza EnterR (#50141) üzenetére


stratova
veterán

Már megint gyári Hasi i5-öket reggelizel CB R15 multiban? Nem szép dolog :P

(#50143) Habugi válasza MiklosSaS (#50130) üzenetére


Habugi
addikt

:R

Igazából még csak ismerkedési fázisban vagyok az 5.2-vel, a stabilitását még semmivel sem teszteltem.
(Cinebench/C3-al néztem eddig)

Egyébként is neked köszönhetően nem forr olyan könnyen, amikor kész voltam kiadni egy tetemesebb összeget nagyobbacska játékvízre (H100i), emlékezetem szerint Sasbá'ságod mondta hogy felejtsem el és inkább SilverArrow! ;)

(#50141) EnterR:

:C

(#50142) stratova:

Nem szép dolog, de annál élvezetesebb nem igaz? :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50144) stratova válasza Habugi (#50143) üzenetére


stratova
veterán

Hát bizonyosan élvezetesebb, mint gyári beállatásokon hajtani egy notebookot :) Néha bánom, hogy FX híján vagyok (csak most nincs valós igényem, asztali teljesítményre). Vérzik a szívem, hogy nincsen SSD+HDD-s üzleti Kaveri noti, mert azt is lehetne csapatni, csak szoftveresen.

De pl. kollégával teszteltük a kis A10-5800-as Trinity-t (2 Piledriver modul). Erdekességképpen, ha egy Winrart/Winzipet 4 szálon tesztelt, ~70%-ra terhelte a magokat és még használható maradt a rendszer. De ha 8 szálon engedte rá, teljesen ki lehetett csontozni 100%-ra, mintha még pár feladatot a már terhelt magokra rásózha az ütemező, és jobb eredményt is kapott.

[ Szerkesztve ]

(#50145) Kutya_7


Kutya_7
tag

Na azthiszem megtakáltam a végét az FX-emnek... :(((

Bármit csinálok 4,8-nál feljebb nem bírom stabilizálni, próbáltam már mindenféle LLC beállítást, NB/HT combót, "Tprobe"+"CProbe" VRM beállítást, FSB változatokat, ...

Ha kilövök 2 modult (5-8 magok) akkor simán 1,5V-on viszi az első 2 modul az általam célnak kitűzött 5,0 Ghz-et(2 óra prime blend), de a másik 2 modul még 1,55V-on sem képes 4,8 fölött stabilan működni(Primeba elhullanak a magok 2-3 perc után...)

Vmi progival nem lehet beállítani, hogy csak 2 modul menjen más órajelen? :F

Elképzelhető hogy jobb hűtéssel elérjem ezzel a procival a kívánt 5,0 Ghz-et vagy reménytelen?
(Mert ugye jelen pillanatban eléggé a határt feszegeti a hő...kupak 70fokos+magok 70,7-et mutattak max)

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#50146) Habugi válasza stratova (#50139) üzenetére


Habugi
addikt

Hamár szóba került a moddolt hűtés.., cirka július közepe óta van gányolt extra NB-t hűtés a házban.. :DDD

Előtte írtam is párszor, tapintás útján/után megsaccolni sem merem hány fokos lehet..
Kutakodtam a neten extrább cuccok után, mint pl: [link], [link], [link]
Mindegyik elfért volna ha megfordítom az SA-t, főleg a HR-55-re kattogtam, egyetlen probléma volt.., egyiket sem lehet már kapni sehol vagy legalábbis a nyáron nem lehetett. Még Sasbá'ra is ráírtam, hogy lát-e kint a Ködös Albionban valahol..

Pár nap sikertelen keresgélés után meguntam és összegányoltam egyet, a VGA PCB hűtéséhez szerzett megmaradt felesleges/extra sínből, továbbá egy a hw kacatos fiokból előkerült régi, azt hiszem tán core2duos gyári hűtésből:

(A képek minősége hulladék, bocsesz..)

Egen.., még az Intel matricát is rajtahagytam, féltem hogy emiatt kidobja magából az AMDPlatform immunrendszere mint idegen testet, de végül megbékélt vele.. ;]

Az NB bordát a jelölt helyen csapja telibe közvetlen közelről, ahogy a képen is látható lenne, ha az SA nem takarná el a napot is.. :D
Elég jól működik, érinthetővé vált a borda ("felülről" könnyen hozzáférek az RV3/lap 90°-os elforgatottsága miatt, mondjuk még mindig nem olyan "hideg" mint a VRM borda, de majdnem.. )
Elég érdekes így a beltér, pláne mióta a két gányolt sínes megoldás közé megérkezett nevető harmadikként a Xonar a szendvics közepére.., node használni kell kérem nem nézegetni.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50147) hackeeeee válasza Habugi (#50146) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyen fazonú hűtést árul, asszem a Titan vga hűtő néven.

Itt is van:

Ha jól látom a vázat, akkor valami ilyesmiből csináltad.

Másik. - Ez egy kicsit abszurdabb megoldás chipset hűtőnek. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50148) Habugi válasza hackeeeee (#50147) üzenetére


Habugi
addikt

Ez egészen konkrétan 2db ilyen Titán hűtő! :K :C

Eredetileg ventirásegítőnek készült a Titán részéről, csak ugye elég szépen belenyúltam az ASUS 280X-el, mert zéró hűtés van a Vramokon és nagyon hamar túlmelegszenek és jön az artifact probléma.
A mai napig nagyon hullanak emiatt ezek a kártyák (ASUS) és valahogy elébe szerettem volna menni ennek, még a régi házzal..
Mivel a VRM a FET-eken keresztül a nyáknak adja le hője nagy részét (és ezáltal simán rásegít a mellette levő, az ASUS által eleve túlfeszel (1.6V) Hynix R0C végű (1.5V) ramchipek túlmelegedésére..), az a PCB hátoldala felől kiválóan hűthető. Erre találtam megoldásként ezt a Titán csodát, itt írtam róla először: [link]

Azóta is lefúj a VRM-ről cirka 25-30 extra fokot, többek közt ezért is tudom 24/7 1240/1700en használni.

Ebből a megoldásból maradt meg a második sín..! :K

A TTC-SC07TZ gondolatával is kacérkodtam mielőtt a "kistesó" duplás megoldása mellett döntöttem, rendelni is tudtam volna, csak a kialakítása miatt féltem, hogy idővel szétrázza saját magát és olyan hangja lesz mint egy vaskereskedésnek..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50149) rtcwfan


rtcwfan
tag

Sziasztok!
Szerintetek FX 4100 vagy Phenom II X4? :R

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#50150) PofaJenö válasza rtcwfan (#50149) üzenetére


PofaJenö
senior tag

FX 6300 :DDD

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.