Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) csontraket válasza ViZion (#50745) üzenetére


csontraket
tag

azért kell a 2 gpu mert a közeljövőben többmonitoros rendszert akarok kiépíteni és ahoz bizony nem elég egy kártya! Ezért akarom megelőzni a bajt hogy akkor kuporgatom a pénzem és veszek egy i7 lapot+ procit és no problem csak ne vegyek feleslegesen mondjuk egy 9590-et hogy utána cserélhessem is le.

(#50752) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Van egy kis gondom !
Még csak egy napja vagyok FX tulaj de már dömögök :(((
Még semmi tuningot nem csináltam csak Turbo off, LLC on , és a gép FAGY :W úgy ahogy még sose netezés közben egyszercsak megáll marad az utólsó kép és no reakció . Csak a reset segít , feszek auto a hőmérségletek simán a határon belül !
Mi lehet a bibi ? Tegnap még simán ment órákat . Most viszavettem a RAM-okat 9-9-9-24/1600-ról auto 10-12-11-30/1600-ra talán !

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50753) Habugi válasza csontraket (#50751) üzenetére


Habugi
addikt

Keress rá a topicban a C3 WTTJ-s procilimit tesztemre.., az ugye húzott 280X-el készült.

Egyébként nem tudom mikorra tervezed a multimonitoros rendszert vagy mennyit takar a közeljövő mint intervallum, de a Skylake/Broadwell már elég közel van.
Amennyiben nem hajt a tatár még várnék a helyedben pár hónapot (i7-el..), ha mást nem legalább addig amíg elkezdenek körvonalazódni a paramétereik, +DDR4 és kutyafüle.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50754) ViZion válasza Gabrikovics (#50752) üzenetére


ViZion
félisten

Ez így kicsit tág... kellene memtest, a biosról képek, egy hamburger, CPU-Z SPD és mem fül, eszközkezelő kép, win logok átnézése... :U ennyi. És egy dobozos kóla. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50755) csontraket válasza Habugi (#50753) üzenetére


csontraket
tag

lehet igazad van! Bár szinte 100% hogy nem fogok 2015 év végéig (majdnem) várni a kiépítéssel. Amúgy is ha i7 akkor 2011/3-as lapot vennék ahogy olvastam a Skylake alatt gyengébb procik fognak futni (2011/3-as prociknál szinte biztos)ráadásul elvileg mind szorzózáras lesz. A Broadwell fogja majd a csúcskategóriát jelképezni na de azon belül hogy milyen tulajdonságokkal fognak bírni a procik azt még nem tudni :U

[ Szerkesztve ]

(#50756) Gabrikovics válasza ViZion (#50754) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Ja igen tág :))
A memória nem segített megint lefagyott , egy OC Fail üzivel és kért egy F1-et újra állítás !
A hanburger hízlal és késő is van hozzá inkább tökmag ... a kóla meg kinyírja a fogakat inkább sör !!!
BIOS kép


CPU-z

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50757) ViZion válasza Gabrikovics (#50756) üzenetére


ViZion
félisten

1,65 V-os ramra tippeltem volna, de ez nem az. Nem igazán tudok má' gondolkodni, nem kevés a Phenomnak az a fesz? :U Win újrarakás volt-e?
Reggel majd ránéznek a többiek is. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50758) Habugi válasza Gabrikovics (#50756) üzenetére


Habugi
addikt

Emberes szemedet vetetted-e eme nemes eszement szedetre?

[link]

Ez kell neked!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50759) Lacielvtárs válasza Habugi (#50758) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez jóóó, eszperente :DD
a Mester irománya már sok sok embert e kellemes menetes esetre elvezetett :K

jah és +1 a Misteri tuning irományának :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50760) Gabrikovics válasza ViZion (#50757) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

A Phenomnak lehet kevés lenne ez a fesz de ez egy FX ( amúgy a Thuban-om 1,3v-al ment 3,6GHz-en ez meg kap 1,325v-ot 3,5GHz-re )
Tegnap úgy szétfagyott a win7 hogy rendszervisszaállítási pontra raktam visza mielőtt az FX win7 patchet felraktam volna , utánna fél órát ment ( tovább már én nem bírtam ) lehet az sz@at ? Melyiket kell először feltenni ami rebootot kér vagy a másikat ?

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50761) ViZion válasza Gabrikovics (#50760) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... memtest kellene, de ne a winfos félét, hanem live linux alól a memtest86 egy órácskára. CPU NB-re is adhatsz még feszt, lehet ott bukik a dolog. Mert ez nekem mindenképpen "ramos" hibának tűnik, FX patchot sokan pakoltuk, ilyesmiről nem tudok senkinél.

Még live linuxal is próbálhatod, több lapon böngészés, nagy flash játékok, etc... bár többet bír, mint a win, de a ram hiba azért ott is kibukik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50762) pipo112 válasza Gabrikovics (#50760) üzenetére


pipo112
senior tag

Elsősorban én is ram problémára gondolok,nálam akkor csinált ilyet mikor nem volt jó a ram beállítás.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50763) szivacs1987 válasza Gabrikovics (#50760) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

A win FX patch nekem csak egyik sorrendebe ment fel, mert az egyik hiányolta a másik meglétét(ha jól rémlik).
Szerintem a kisebb kódszámú kell 1-nek.

Most nézem, gyárilag a ramjaid csak az 1333-at támogatják, érdemes lenne arra beállítani.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#50764) szivacs1987 válasza Gabrikovics (#50756) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Lejárt a szerkesztési idő :(

Az "AI Overclock tuner" inkább manual legyen
ram 1333
dram timing: sorban: 9 9 9 24 többi auto

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#50765) Habugi válasza ViZion (#50761) üzenetére


Habugi
addikt

Az a fura, az adatlapján szereplő linkek szerint feltételezem ugyan ezek a ramok, ugyan ebben a lapban már mentek/mennek egy ideje, hiba nélkül. Ettől még persze valóban RAM gyanúsak azok a fagyások..

Részemről egy új Winnel vagy frissítettel (rendszerfájlok felülírása..) próbálkoznék kezdésnek és utána minden más. Tápot kizárnám, az vitte a húzott Thubant/Phenomot..
RAM-okat kivenni/visszatenni, esetleg átrakni másik slotokba ki tudja talán "kilazultak" CPU csere közben vagy egyéb dolog történt velük.
Utána mehet a teszt, itt megjegyezném mint utóbb kiderült (számomra..), CB-k nagyon hatékonyan közlik ha a rambeállítások sántítanak.
szivacs1987 javaslatát is megpróbálnám mindenképp.
FX "Patch"-et mint hibalehetőséget én is kizárnám, amúgy elsőnek KB2645594, utána KB2646060.

(#50759) Lacielvtars:

:D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50766) EnterR


EnterR
veterán

Win 8.1-be integrálva van az FX patch?

PSN ID: marquuard

(#50767) pipo112 válasza EnterR (#50766) üzenetére


pipo112
senior tag

Igen oda már alapból bepakolták +jobban is van optimalizálva fx-höz ezért is tudnak gyorsabbak lenni ott az fxek

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#50768) #35463424


#35463424
törölt tag

Sziasztok !
Nem tudom hol célszerűbb kérdezni , ezért itt is megkérdezném , hogy : [link]

Elég az FX-4100 CPU 3800MHz cpu egy HD7790 alá/mellé azaz párjának ? :R

(#50769) EnterR válasza #35463424 (#50768) üzenetére


EnterR
veterán

Természetesen elég lesz.

(#50767) pipo112: Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#50770) #35463424 válasza EnterR (#50769) üzenetére


#35463424
törölt tag

Aztaaa , de gyorsan válaszoltál ! Nagyon -de nagyon köszönöm ! :R Akkor felhívom , hogy vegye meg bátran ... :))
Én nem voltam biztos benne , ezért nem mertem mondani neki , hogy vegye meg , mert sokan nem egy erős procinak vallják FX-eket :U de ezekszerint jó az :R

(#50771) EnterR válasza #35463424 (#50770) üzenetére


EnterR
veterán

A HD7790-et meg fogja hajtani, a 450W meg elég oda.

PSN ID: marquuard

(#50772) bimbi10


bimbi10
csendes tag

Sziasztok,
szeretnék kérni egy kis segítséget, a lent szereplő gépemet szeretném kicsit megpiszkálni, de nem tudom hogy kezdjek hozzá. Ha van valakinek leírása azt elfogadnám. Tisztelettel : bimbi10 :C

990FXA-GD65; FX 6300; 8gb ddr3 1333 GEIL; ATI HD7870; 

[ Szerkesztve ]

bimbi10-voltam!

(#50773) EnterR válasza bimbi10 (#50772) üzenetére


EnterR
veterán

Az összefoglaló sokat segíthet, azt olvasd át.

PSN ID: marquuard

(#50774) bimbi10 válasza EnterR (#50773) üzenetére


bimbi10
csendes tag

Köszönöm szépen! :) :R

bimbi10-voltam!

(#50775) Gabrikovics válasza ViZion (#50761) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

A RAM hibát szerintem kizárom ezek Kingston hyperx 1600 cl9 type amiket két éve használok ezekkel a beállításokkal de mentek már 875MHz-en ( 1750MHz )
NEM tuningoltam a procit ezek default értékek ezekből szeretnék még lefaragni röhej hogy 1,325v kell 3500MHz-hez és még ez is kevés :W
Most nincs fent az FX pach és órák óta nem fagyott a gép ( viszaállítási pont a pach felrakása előtt )
Valszeg Win reinstal lesz a dolog vége de addig mentenem kell valahova .

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50776) Habugi válasza Gabrikovics (#50775) üzenetére


Habugi
addikt

Hümm, amennyiben teszem azt egész este nem fagy, szerintem arról van szó, hogy a Win még az előző procira/procival lett telepítve és amikor rárakod az FX Patchet lányos zavarában nem tudja miujság, ez okozza az esetleges anomáliát, ami valamilyen szinten érthető is. :K
Ugye a 94es végű a modulos felépítéshez igazítja a feladatüzemezőt, namost ha a Win-ed abban a hitben él a telepítése okán, hogy ő még Thuban/Phenom szívet hajt (akár csak feladatüzemezés szinten..), hiába jelzi/látja helyesen a Visherát, a patch lehet megborítja.

Persze ez csak egy hirtelen eszmefuttatás, puding próbája az evés, kéne az az új Win.
Mentened egyébként nem feltétlen kell, ahogy azt már korábban írtam is, elég ha "frissíted" telepítés címszó alatt. Bár ha maximalista vagy, mindent ki akarsz zárni és már amúgy is elkelne egy teljesen friss telepítés, nincs más hátra mint előre.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50777) Gabrikovics válasza Habugi (#50776) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

egy furcsa anomáliára lettem figyelmes :U
A Win7-ben beállítom az energiagazdálkodási sémát kiegyensúlyozottra és egy idő után felkapcsol teljesítménycentrikusra :F
Akkor figyeltem fel rá amikor a gép hűtője elkezdett erőssebb zajt kelteni mondom nicsak-nicsak ? hát látom hogy minden mag 3500-on teker nosza vissza , kb fél óra múlva megint !!! MI a manó ?

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#50778) ViZion válasza Gabrikovics (#50775) üzenetére


ViZion
félisten

"A RAM hibát szerintem kizárom ezek Kingston hyperx 1600 cl9 type amiket két éve használok..."
A legtöbb cucc úgy megy tönkre, h tegnap még jó volt. Egy órás memtesztet sem szánsz rá, mert meggyőződésed, h jó, akkor nincs miről beszélni. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50779) Habugi válasza Gabrikovics (#50777) üzenetére


Habugi
addikt

"MI a manó ?"

Win telepítés/frissítés! ;]

No offense, de annyi idő alatt amit már belefektettél a probléma felderítésébe, a fél kerületnek friss winfost raktam volna.. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50780) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Találtam egy ilyet :DDD [link] ezzel megoldható lenne a hogy ha csak egy 4pin-es csatlakozó van az alaplapon ezzel lehetne megosztani a többi 4 -es ventiket. :U

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50781) zozyk


zozyk
addikt

Hello.

Van egy Asus M5A97 pro alaplapom.

Most egy FX 4100 van benne,de cserélném.

Fx 6350 vagy 8350?

(És kösz az alaplaposban is választ,aki ott írt. :-) )

(#50782) Lacielvtárs válasza zozyk (#50781) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szuia itt is
ahogy írtam a másikban is én a 6350-et javaslom :)
de a 8350 is elmegy benne, ha nem tuningolod.
de tudod mint írtam a tápra is figyelni kell....
hamarosan jön ViZion úr is ide, és szerintem egyet fog érteni azzal hogy abba a lapba a 6350-et vedd, szerintem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50783) csontraket válasza zozyk (#50781) üzenetére


csontraket
tag

nem egy izmos lap tehát igen ha 8350-et veszel bele akkor felejtsd el a tuningot(bár annál a procinál nem is nagyon kell) viszont a legnagyobb kérdés hogy milyen kártyát kéne kihajtania? Ez nagyban befolyásolja a dolgot hogy mi a jó választás bele.

(#50784) zozyk válasza csontraket (#50783) üzenetére


zozyk
addikt

R9 280 a választott videókártya

(#50785) csontraket válasza PofaJenö (#50780) üzenetére


csontraket
tag

Megoldható vele bár gyakorlatban nem teszteltem le ilyet. Viszont ha hosszútávra tervezel és a praktikusságot nézed akkor előnyös lenne venned a ventiszabályzót. Amit linkeltél arra jó hogy rátudod kötni a ventiket de külön nem fogod tudni állítani a ventifordulatokat. Ráadásul ahogy nézem nem egy hosszú kábele van ennek amit linkeltél így(bár nem tudoma ventik elhelyezkedését a házadban) de elég necces hogy az összes venti kábele elérjen ehez az "elosztóhoz"

(#50786) csontraket válasza zozyk (#50784) üzenetére


csontraket
tag

az fx 6350 még pont kihajtja a 280-at de ha netán egy erősebb kártyára esik a választásod akkor azt már nem! az fx 8350 kihajt erősebb kártyát is tehát ha hosszútávra tervezel én a 8350-et ajánlom! Ha majd később pedig "korlátokba ütközöl proci téren ( az fx 8350-el) akkor is még picit kitolhatod a cserét ha veszel egy izmosabb lapot alá amivel feltudod tornázni az értékeit! Ha viszont a 6350-et veszed és korlátokba ütközöl akkor lapot és procit is cserélned kell egyszerre.

(#50787) zozyk válasza csontraket (#50786) üzenetére


zozyk
addikt

Ez az,rettentően hosszú távra nem tervezek,de az Fx-4100 es a HD6850 már kevés...

Most akkor jön a fx6350+r9 280 aztán majd teljes gépcsere idővel. :-)

Köszi a tanácsokat.

(#50788) csontraket válasza zozyk (#50787) üzenetére


csontraket
tag

:R

(#50789) ->Raizen<- válasza zozyk (#50787) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jól teszed! Ezzel a vassal az ac unity is játszható lesz very high-on aa nélkül. ;)

(#50790) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Üdv.

Pénteken egy ismerősnél jártam, hogy megnézzem az új gépét. Természetesen AMD alapú a gépecske.
A konfigja a következő: Asus M5A99FX Pro R2.0, AMD FX-8350 + BeQuiet! Dark Rock 3, 2x8GB 1600 Mhz Kingston, Asus GTX 970 Strix, Corsair 650W , CM Silencio 650 Pure.

Az a helyzet vele, hogy terhelés alatt nagyon felmegy a proci hőfoka. Játék alatt (C3, COD-AW) 76-80 fok volt. Ez nagyon sok. Leszedtük a bordát és kentünk fel új pasztát vékonyabb rétegben ahogy azt kell. Hűtő vissza és ugyanúgy felmegy 76-ig. Hozzá teszem abból kentünk amit adtak a hűtőhöz. A borda rendesen passzol, nem lötyög meg semmi. Rendesen elterül a paszta is alatta. Beállítottam neki 4.5 Ghz-re a procit amihez 1.34v-t adtam. Tökéletes játék alatt, nem fagy le. Csak ugye throttlingol és nemtudjuk, hogy mitől. Igaz a szobában 28 fok volt, de az a ház elég szellős véleményem szerint. Elöl 2db 12-es és hátul is van egy 12-es. Szerintetek mi lehet a probléma? Nekem egy Ninja 3 hűti a procit egy mezei fehér pasztával és nem megy játék alatt sem 55-nél feljebb. És az én procimnak még 1.37v az alap feszültsége amit megemeltem 1.4-re a 4.5 Ghz-hez.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50791) Habugi válasza djrobaa (#50790) üzenetére


Habugi
addikt

"Igaz a szobában 28 fok volt, de az a ház elég szellős véleményem szerint.."

Hát sajnos már amennyire a "Silencio" házak szellősek lehetnek ( :N ), gondolom a hangszigetelt előlapot leszedtétek/kihajtottátok a teszthez. Képek alapján egyébként egy masszívan zárt "doboz", gondosan kibélelve hangszigetelővel nehogy levegőhöz jusson még a réseken keresztül se. :(
Szemre a hűtő rendben van, elég nagy borda, 7db heatpipe, a pasztával ugyan kár volt spórolni mert egy mx-2/mx-4 néha csodákra képes.
Gondolom a Turbot kikapcsoltad, mert hiába állítasz be 1.34es feszt neki ha a Turbo megküldi terhelésen 1.4+V-al. Amúgy 4.5Ghz-hez szerintem az a fesz kevés, simán droppolhat emiatt ha épp nem a magas hőmérséklet az oka.

76-80fok.., elég gyanús hogy többet kap jócskán mint 1.34V-ot.
Kéne monitoroznotok akár csak egy CPU-Z-vel mennyi feszt kap terhelésnél, mondjuk prime/ibt hasonlók alatt/közben. Szóval elsőként BIOS beállításra tippelnék, de tekintve hogy ASUS lap nálam csak tapasztaltabbak vannak itt szóval részemről kispad. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50792) djrobaa válasza Habugi (#50791) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Az összefoglalóban leirtak alapján jártunk el. Az enyém is ugy van beállitva és semmi gond vele. Amúgy igen a turbo kivan kapcsolva és az APM is. LLC is ultra high-on van. IBT teszt alatt 1.36-ra ugrott be egyszer-egyszer. Jobban nem ment fel a fesz.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50793) Habugi válasza djrobaa (#50792) üzenetére


Habugi
addikt

Ezesetben jó helyen vagyok a kispadon mert sajnos meg vagyok lőve/nincs jobb ötletem. :(

Még a felfogatást tudtam volna mondani, de elmondásod alapján azzal nincs gond, ráadásul volt egy újrapasztázás is ahol az is kiderült, hogy jól terül(t) el a paszta.
Mondanám, hogy nézzétek meg levett oldalappal de szerintem ez már megvolt.
(Ráadásul a 80fokot még egy emberesebb befülledés sem magyarázná, mert ahhoz a feszhez a 65-70 is nagyon sok lenne..)
Még a Te hűtődet rá lehetne próbálni, de addig felesleges cécónak bizonyulhat, amíg egy nálam hozzáértőbb nem nyilatkozik meg a témában.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50794) djrobaa válasza Habugi (#50793) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Ez nem rossz ötlet ez a hűtő csere. Ezt lehet, hogy megoldjuk valahogyan. Igazából ha nem feküdne fel rendesen akkor gondolom nem nyomná szét rendesen mindenhol a pasztát. Érdekes ez a helyzet. :U

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50795) ViZion válasza djrobaa (#50794) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem nem a hűtő lesz az... Levett oldallappal, esetleg rácsapatott szoba ventivel néztétek? Csak a proci hő száll el? Hűtőnél lehet hibás hőcső, de ritka sztem. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50796) djrobaa válasza ViZion (#50795) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Az alaplapi borda is eléggé meleg. Enyém csak ilyen kellemesen az, igaz nem is egyforma lapunk van. Mondtam neki, hogy próbálja ki, hogy benyomja a légkondit és beállitja olyan 23 fokra a szoba hőt és úgy megnézni. De persze megírom neki, hogy szedje le az oldalát. ;)

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50797) ViZion válasza djrobaa (#50796) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalóban az Asusos leírás még segíthet, vagy ide rakjatok bios képeket, hátha valamit nem vettetek észre, amit itt valaki kiszúr :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50798) djrobaa válasza ViZion (#50797) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Rendben. Valamikor elmegyek hozzá újra és átnézünk mindent alaposan és csinálunk képeket a bios-ról.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#50799) Habugi válasza djrobaa (#50796) üzenetére


Habugi
addikt

Nézd ne legyen igazam, de én ilyen vagy ehhez hasonló Silent házba maximum egy K nélküli i5-öt tennék, valami röhejesen alacsony fogyasztású kártyával, mondjuk egy 750Ti-vel..

Nem tudom mennyi idő alatt brummogott fel 76-80 fokra a CPU, de boost órajelen azért a 970se kutya, főleg egy 8 magos FX mellett.
Tehát ha ebben az állapotban próbáltátok/teszteltétek..:

..az azért elég sokmindent megmagyarázhat sajnos!
Oldallapot le, frontoldalit is vagy kihajtani, hogy legalább az a két szerencsétlen venti levegőhöz jusson. Ha így sincs változás vagy minimális, akkor ahogy Orrmányos írta, lehet a hűtővel van valami.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50800) zozyk


zozyk
addikt

Ismét kérdezek. :)

Most egy Arctic cooling Freezer A30 hűtőm van.
Ez elég lesz az Fx-6350-re,vagy gyorsan kezdjek keresni valami jobbat?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.