Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) Habugi válasza kriszute (#49299) üzenetére


Habugi
addikt

Igazából ahány proci annyi féle, teszteld ki.

Turbo kikapcs és egy 4-4.2Ghz-en nézheted nyugodtan kezdésnek, baja nem lesz 4.2 fölött se maximum instabil és veheted visszább az órajelet.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49302) and1ao válasza ViZion (#49296) üzenetére


and1ao
őstag

Nézd meg ezt és mond meg melyik szerinted az imitált CPU limites környezet adok egy pirosat

Guild Wars2!

(#49303) kriszute válasza Habugi (#49301) üzenetére


kriszute
tag

A turbót hol lehet kikapcsolni most feltettem szorzó emelésel 4ghz re semmi mást nem állítottam ! Jo ez így ? Egy cooler master tx3 van rajta elég neki ?

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#49304) Habugi válasza kriszute (#49303) üzenetére


Habugi
addikt

Nem túl acélos, de Turbo nélkül alapfeszen sztem az idők végezetéig ki fog szolgálni rendesen a TX3.

Fogalmam sincs milyen BIOS-od van, az enyémben Core Performance Boost néven szerepel: [link]
De UEFI-s ASUSokon pl Turbo Core Technology, szóval ilyesmit keress.
Nem elképzelhetetlen egyébként, hogy alapból/default is ki van kapcsolva csak Gigáknál ritka.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49305) and1ao válasza and1ao (#49302) üzenetére


and1ao
őstag

Lejárt a szerk bocs.
Mért lenne értelmetlen csak egy példa mondjuk megy valami 24 FPS-el 99% GPU használat mellett ez a "nem" szaggatok szám ha ez lemegy csak 90%-ra már akkor alá esel a 24 FPS "nem" szaggatok dolognak.
Na de mindegy is.

Guild Wars2!

(#49306) kriszute válasza Habugi (#49304) üzenetére


kriszute
tag

Ki van kapcsolva ! Akkor ez így tökéletes ?

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#49307) Habugi válasza kriszute (#49306) üzenetére


Habugi
addikt

Elvileg igen.. :K

Jöhet a játék a szorzóval/tesztelés 4+ Ghz-en meddig stabil.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49308) ViZion válasza and1ao (#49302) üzenetére


ViZion
félisten

Te most mit kötekedsz, vagy mit nem értesz? Vagy mit szeretnél? Mert annyira nem érdekel -nem is én voltam a kérdező-, hogy játszogassak gyerekekkel. Írd le amit szeretnél, vagy kérdezz normálisan. Ha nem megy, csak ignorálj, nem baj.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49309) KonzolKartel

Ma váltottam 8320-ra. 1.287v-n 4,5 ghz reális? Intelburn test lefut, bár a freeztest kicsit akad, de gondolom ez a 100% cpu használat miatt van.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#49310) EnterR válasza KonzolKartel (#49309) üzenetére


EnterR
veterán

Ha very high-on futtatod, akkor 4,5GHz-re tökéletes az a feszültség. Egy FX patchet tegyél fel IBT-re, és akkor lehet mihez mérni a kapott eredményeket. Előfordulhat, hogy stabil, de alacsonyabb a teljesítménye, mint magasabb feszültségen.

PSN ID: marquuard

(#49311) KonzolKartel válasza EnterR (#49310) üzenetére

Nem nagyon találok ilyen patch-et. Kérhetnék egy linket?

szerk.: Azt hiszem megtaláltam. IBT AVX?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#49312) hackeeeee válasza KonzolKartel (#49311) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egy kis keresés. :)

Véleményem szubjektív...

(#49313) KonzolKartel válasza EnterR (#49310) üzenetére

Very high-on is elkezdtem az ibt-t. 42 gflops okés?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#49314) Habugi válasza hackeeeee (#49312) üzenetére


Habugi
addikt

Hakuna Matata ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49315) KonzolKartel válasza hackeeeee (#49312) üzenetére

Oopsz, lemaradt a köszönöm!

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#49316) FX9 válasza ViZion (#49308) üzenetére


FX9
tag

igen, a kolto kerdezo megkapta a valaszt

Irjatok a gflopsot ibt-ben, nekem 90-91 fx patchel.

[ Szerkesztve ]

(#49317) Habugi válasza KonzolKartel (#49313) üzenetére


Habugi
addikt

Az elég harmatos, főleg ha már az FIX-es verzióval nyomtad.
Itt jön az, amit EnterR kolléga említett, miszerint stabilnak stabil de a "normális" teljesítményhez kéne még neki fesz. ! 4.5ön egy 80-85Gflops környéke lenne az ideális, ami barátok közt is a duplája a mostaninak.

(#49316) FX9:

Válasz fentebb, egyébiránt: hrrrrhrrrrhrrrrrrr ;] --> [link]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49318) and1ao válasza ViZion (#49308) üzenetére


and1ao
őstag

Hát te mondtad hogy alacsony felbontás és grafikai részletesség mellet lehet látni szimulálni CPU limitet. Nos a felső kép 640x480 felbontáson készült ulow beállításokkal 42% GPU kihasználás mellet.
A második kép 1080p very high beállítás és mégis ott voltam közelebb a CPU limit-hez nem igaz? akkor hogy is van ez :F

Én a saját gyerekeimmel szoktam játszani szóval az hogy ki mennyi idős és hol tart az életében azt meg felejtsük el személytelenül.
Minden kérdésem normálisan volt feltéve csak maga uram nem érti.

Guild Wars2!

(#49319) ViZion válasza and1ao (#49318) üzenetére


ViZion
félisten

Inkább fejezd be, meg a privátban okoskodást / hisztizést is, nem érdekelsz. A kérdező kapott választ, leszarom mit akarsz. Nyugodj le szépen, vagy haladj tovább. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49320) Steven


Steven
addikt

Nah ma eljutottam odáig hogy megnéztem az IBT . amit annyian ajánlotok ... nekem alig terheli a gépem ilyen 51-55 fok... ha elindítok 2-3 prime ot egyszerre akkor meg 63... aztán...

1,32 ről prime alatt 1,28 ra droppol... ibt alatt 1,29 re ...szvl szerintem 2-3 prime jobban terhel mint az ibt aztán lehet nincs igazam...

más: az eredményem random 74-75 ...között ugrál 4@ en az biztos jó .. fogalmam sincs (torrent net meg chat ment közbe)

ma elkezdem basztatni a load line-t mert brutál droppol aztán nézek egy kis tuningot alapfeszen hátha megy többet is...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#49321) ViZion válasza Steven (#49320) üzenetére


ViZion
félisten

Alig terheliiiii? Azt meg hogy? Leállnak a szálak, vagy miért? :U
Blend test sem terheli?

Arról volt már szó, hogy nem egy tuningbarát deszka... szal. hatalmas OC-t nem fogja szeretni...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49322) Steven válasza ViZion (#49321) üzenetére


Steven
addikt

mindegyik mag 100% on megy csak olvasva a hsz eket azt vártam , hogy ez majd über megfegteti a gépem.... szvl másképp fogalmazva azt mondanám 3 prime beállítva jobban meg izzasztja a pc-t mint az IBT ...

tudom , hogy a lapom nem egy erő gép nincs más micro atx ,de ezt már átbeszéltük...szvl azzal kell pecázni ami van... (egyébként megnéztem megint a napokba a lapokat ... nincs egy márka se, se lap ami ennél jobb lenne microba)

szvl über tuningot nem várok... akkor vennék új hűtőt is.. mert tx3 nem túl acélos erre...cél minél kevesebb fesz minél magasabb hz el... kezdetnek 4ghz is tök jó ahhoz képest , hogy itt azt mondtátok az sem lesz stabil 90%...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#49323) ViZion válasza Steven (#49322) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, kevertem, a prime szokott leállni szálakkal, neked meg IBT nem ment... fura. High/very high pedig rendesen odacsap nálam, ventiket is be kell kapcsolni :)

IBT verziót írj, mert valamelyikkel volt gond korábban, lehet a kereső kidobja, vagy otthon majd meglesem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49324) KonzolKartel válasza Habugi (#49317) üzenetére

1.3v-on még rosszabb lett gflops :((.
[link]
32-34 között kapok.

Lehet az a gond, hogy nem nyomtam default biost CPU csere után? Vagy esetleg, hogy a ramok tuningolva vannak, és nem állítottam időzítést?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#49325) Lacpac válasza KonzolKartel (#49324) üzenetére


Lacpac
őstag

Akkor az nem az fx fix-es ibt-vel lett lemérve.
Ha letöltötted a fixes ibt-t, utána a lindata mappát le kell cserélni az fx mappában található lindata mappára.

(#49326) Gézengúz válasza Lacpac (#49325) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ahha szépen skálázódik, lecserélve az X4 750K is kitol 40Gflops-ot 4Ghz-en! Így reális a 80-90Gflops a 8320-50 nél 4Ghz felett..

(#49327) KonzolKartel válasza KonzolKartel (#49324) üzenetére

Köszi, így már 90-92 közt kapok.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#49328) .wantííd


.wantííd
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mekkora visszalépés lenne egy FX 8120-ról átváltani egy Fx 6300 -ra vagy egy 6350-re? Megérné vagy sem?

(#49329) Habugi válasza .wantííd (#49328) üzenetére


Habugi
addikt

Bevallom ettől most kékhalálozott az univerzális fordító mátrixom..

Milyen létező szempontok alapján ériheti meg egy visszalépés 8magról 6ra? :F
Amennyiben kivétel nélkül minden nap 6-8órát Prime95-ölsz (full terhelés), egy év alatt talán spórolsz 800-1000ft-ot a villanyszámlán.

(#49327) KonzolKartel:

Az úgy már igencsak rendben van! :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49330) EnterR válasza .wantííd (#49328) üzenetére


EnterR
veterán

Nem jelent visszalépést. Mínusz két mag. Én nem is cserélnék CPU-t, amíg a videokártyát bírja tekerni.

PSN ID: marquuard

(#49331) Habugi válasza EnterR (#49330) üzenetére


Habugi
addikt

"Nem jelent visszalépést. Mínusz két mag."

Soha nem nézek időjárás jelentést, ma front van? ;]

A minusz az nem visszalépés? Akkor micsoda, előrelépés?
Nem lesz ugyan olyan, se jobb, tehát? :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49332) EnterR válasza Habugi (#49331) üzenetére


EnterR
veterán

Ezt nem úgy értettem, ahogyan azt te gondolod. :DDD

Minőségi visszalépést semmiképp sem jelent egy olyan konfigurációval, mint ami neki van. Nem fog összeomlani a rendszer, a videokártyáját 6 mag is meghajtja (+ az OC). Lehet, hogy pár FPS-el kevesebbet kapna néhány játékban, és a szintetikus tesztek rovására is mehet akár, de a tapasztalatom az, hogy ez a 6 mag jelenleg mindenre elég, amire használom a PC-t, többek közt játékok, és C4D. :DDD

PSN ID: marquuard

(#49333) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!
8120 terhelés alatt (ibt) 71-75°C
4GHz 1,298V Freezer 13 pro.
Nem sok ez egy kicsit? Netezés közben 41-43.

(#49334) eldiablo válasza Lacpac (#49333) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezzel a CPU hűtővel teljesen normális.
Én azért megtámogatnám egy jobb léggel, vagy valami kompakt vízzel.

(#49335) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok! De reg jartam erre.... :B

Valami tuning eredmenyek ? :K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#49336) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#49335) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah... kit nem fújt ide a szél....?! ;] :P

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49337) ViZion válasza - = Zk = - (#49336) üzenetére


ViZion
félisten

Száll ide, de nem szálloda... ki az? :D
Te meg miféle félisten lettél? A fél- és egyszemöldökűek istene? Mi a isten... Nekem is össze kellene trollkodni, asszem rajta is vagyok ;] :DDD

Ohh, gratula ám érte! Gyere néha OFF-ba is. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49338) - = Zk = - válasza ViZion (#49337) üzenetére


- = Zk = -
félisten

há' má' mióta halfGod vagyok, ombre?!... jórégóta :))
minek menjek OFF-ba?!... van sör meg csajok?! :)) ;]
miattad?!.. az nem pálya :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49339) floax94


floax94
tag

Hali . Szeretnék összerakni egy új gépet . Amd fx 6300 -as vételen gondolkozom . Játékra használnám de nem tuningolnám . 1-2 oldalon vannak olyanok akik váltig állítják ,hogy mindenképpen kell hozzá másik hűtő . Ez igaz vagy csak az intel funboyok hülyesége ? Mert ha kell akkor már tényleg jobban járok egy i5-el !

(#49340) MiklosSaS válasza floax94 (#49339) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos igen, kell a huto hozza...a gyari az eleg szereny.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#49341) ViZion válasza floax94 (#49339) üzenetére


ViZion
félisten

i5-re is kell majd, 1-1,5 év és a nem k i5 elviselhetetlenől hangos lett asztal alatt és nem is játszós gép volt :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49342) floax94 válasza MiklosSaS (#49340) üzenetére


floax94
tag

Hát köszi ezért ! Sajnálatos ... Szégyen hogy laptopban jobb az egész rendszer hűtése mint egy amd procinak.... Évekig laptopon wow-oztam és lol-oztam ! 70C körül volt a gép ... !
Akkor maradok az i5-nél ! Szánalmasak ezek a procik !

(#49343) Picturemaker válasza floax94 (#49342) üzenetére


Picturemaker
őstag

Fogalmad nincs miről beszélsz. A hűtők szánalmasak. Intelesek csak annyival jobbak, hogy kicsit halkabbak, de ugyanúgy nem hűtenek.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#49344) floax94


floax94
tag

Okés, akkor te vagy az akire nem kell hallgatni! (funboy szagot érzek) !!

(#49345) MiklosSaS válasza floax94 (#49342) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szánalmasak ezek a procik ! - azert kicsit vegyel vissza magadbol. 2500K-ra a huto egy kalap tragya volt annak idejen, meg alapon is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#49346) floax94


floax94
tag

Mit vegyek vissza ? Megsértettelek ? Téged,barátodat vagy családot szidtam ? Szerintem nem . Eddig egyik ismerősöm sem cserélt hűtőt az intel procin és semmi baja nincs .....

(#49347) MiklosSaS válasza floax94 (#49346) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ilyen hangnemben es megnyilvanulasban kerlek vegyel magadnak egy i5 processzort es kivanom legyel boldog vele.

Viszlat! :K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#49348) ViZion válasza floax94 (#49342) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, ezért kár volt regisztálni...
Milyen laptop procihoz akarod hasonlítani? Nézzél már meg pár benchet, hogy egy laptop proci hány watt és milyen szerény GFLOPS-al bír! Akevés hőnek és alacsony fogyasztásnak "ára" van... De laptopoknál nem is a teljesítmény a döntő, a legtöbben nem játékra veszik.

Wow-ot gyári hűtővel ezer évig futtatja ez is. De könyörgöm vegyél Intelt, erre a hangnemre itt nincs szükség. :R

Ezt meg a hűtős topikban meséld, hogy ki nem cserél Intelen hűtőt... Kicsit olvassál, utána lehet osztani. Persze hogy egy Penyára vagy cerkára jó a gyári. Vagy i5-re is jó, ha valaki nagyothall.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49349) eldiablo válasza floax94 (#49342) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Bocs, de erre ez jutott az eszembe! :DDD

i3 530-on nekem a gyári kúler kb 2 percig húzta! Uttánna lecseréltem egy bármire.

[ Szerkesztve ]

(#49350) stratova válasza floax94 (#49346) üzenetére


stratova
veterán

Azért lássuk be, a "szánalmasak ezek a procik" megjegyzés egy termék/tulaj témában nem túl szerencsés (finomabban szoktunk fogalmazni ilyen témában kritikánál, a komolyabb vitákat meghagyjuk a hír és AMD vs. Intel témáknak). [Te sem örülnél ha valaki lesz@arozná azt amit te vettél, miközben neked nincs panaszod rá].

Intel jelenleg 2-3 technológiai lépcsővel előrébb jár, így a processzorai kevesebbet esznek egyszerűbb gyári hűtővel is lehet halkabb mint FX. De láttunk már i3-2100 tulajt is a hűtős témában zajra panaszkodni, így minden relatív.

AMD általában magasabbra lövi be a feszültséget a prociknál és a 95 W-os FX-6xxx-hez a Phenom II 945 óta használt hűtő jár. Viszont általában ez egész szépen mérsékelhető, ha az embernek van türelme és ideje a teszteléshez.

Variációk olcsón akarsz normális procit témára:

A: AMD-vel szimpatizálsz és szeretsz finomhangolni, veszel egy FX-63xx-et és belövöd, vagy ugyanezt eljátszod használtan gombokért.
B: Még mindig viszonylag olcsón keresel egy Sandyt hagyod ahogy van és elvagy
C: A procis téma ösvényén haladva veszel egy i3-at és messze kerülöd el a multit :DDD cserébe élvezed az 1-2 szálat terhelő játékok gördülékeny futását.

Ormányos: így látatlanban FX-9370-en fogod csapatni :P gyári ormányhűtéssel

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.