Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Alastair' válasza Picturemaker (#38000) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én korábban szinte semmi különbséget nem tapasztaltam a kettő között. Direkt méregettem a különbséget a win saját ahci drivere és az amd-é között.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#38002) Picturemaker válasza Alastair' (#38001) üzenetére


Picturemaker
őstag

Valahol olvastam, hogy a "külső" AHCI driverek esetleg nem tudnak olyan dolgokat ami egy SSD korrekt működéséhez kell (nem megy a TRIM és még valami ilyesmi, már nem emlékszem). De ez akkor már nem gond.
Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38003) Alastair' válasza Picturemaker (#38002) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Trim simán működik, én is SSD-vel néztem.

Alister from Hell

(#38004) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

nah 81c fok a max. (kupak) a maghő meg 63-64c fok :D - a mag ugye a kupaknak adja át a hőt a kupakot meg hűti a Mugen 4 - :K (ezért nekem a maghő a fontos (értelemszerűen)) várom a belekötős h.sz.-eket :R ;] :P
(am. komoly vízes cuccal ez mennyi is lenne ? :U :Y ) - igaz gamek alatt a közelébe nincs... ez mégiscsak prime95

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38005) ->Raizen<- válasza MaxxDamage (#38004) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Közel jársz ahhoz hogy visszavegye az órajeleket 1400 mhz-re a hővédelem.

(#38006) MaxxDamage válasza ->Raizen<- (#38005) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

90c fokon "venné" vissza :)
csak 81c fok a max.
(am. kupakhőre értendő a 90fokos "hővédelem" ugye ?)

(#38008) darky@: az nálad volt :P - én 5GHz -nél tapasztaltam (és 1.49v) hogy a gép lekapcsolt... :U

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38007) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, a Hyper Transport órajelét érdemes-e növelni? 2400 Mhz most alapon.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#38008) ->Raizen<- válasza MaxxDamage (#38006) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem nem. Olyan 86 fokos kupak meg 73 fokos maghőnél visszavette nekem.

(#38009) Alastair' válasza Sanyi19 (#38007) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem, semmi jelentősége. Ám a CPUNB-t ha tudod húzni, az jelentős gyorsulást hozhat. 2200MHz az alap, a cpunb fesz ne legyen nagyobb mint a cpu core fesz. Ha 2600MHz-et el tudsz érni stabilan az jó lehet. Próbáld húzni, és mérjél rá az aidában a memória kezelésre. :K

Alister from Hell

(#38010) Pancsermeste válasza MaxxDamage (#38006) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szerintem maghőmérsékletre vonatkozik a hővédelem....
Ezt csak abból gondolom, hogy nálam a Tj.Max az csak 70 fok, de 4,2GHz-en a kupak már majdnem eléri a 80 fokot (mag kb. 67 fok), mégse throttlingol.

(#38008) darky@ : Nálad mennyi a Tj. Max?

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#38011) MaxxDamage válasza Pancsermeste (#38010) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm az info-t / megerősítést ! :R
(erre voltam kiváncsi)
Magyarul lehetne pl. a kupakhő 90-95c fokos is és a maghő 70 fokos pl. (elvileg még nem kapcsolna le , aztán kitudja) én azt vettem észre, hogy nincs olyan nagy különbség a kupakhő és maghő közt ha kemény terhelést kap :N
(max. 20 fok , de üresjáratban kicsit több a különbség bár nem számottevő)

Valaki tud arra választ adni, hogy miért jobb a hőmérséklet ha a CPU 4500-on van a RAM 2400-on NB is 2400 és ha alapon van minden (CPU 4GHz , RAM 1866MHz NB: 2200) akkor az "alapjáraton" mutatott hőmérséklet több (CPU 35 , alaplapi 30 legalább)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38012) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#38010) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A coretemp 90-et ír. De AKKOR ezek szerint a kupakhő ha 90 közelébe mászik akkor legalábbis NÁLAM visszaveszi 1400 mhz-re a sebességet a hővédelem.

(#38013) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#38011) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

ez kimaradt sorry :U :W

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38014) Pancsermeste válasza MaxxDamage (#38011) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát, ha biztosak akarunk lenni, akkor bizony ki kell próbálnod!
Vedd le szépen a ventid fordulatszámát, hadd melegedjen még úgy 100 fokig! ;)

Amúgy én nem értem ezt a kupak hő, maghő kérdést... ha a mag melegíti a kupakot (márpedig az melegíti) akkor hogy lehet a kupak melegebb???
A másik, hogy a kupakhőt lehet mérni szenzorral, de gondolom a magokat nem, vagy lenne a chip-ben minden magban szenzor??
Meg állítólag a maghő az valami másik skálán mozog, ezért nem egyezik... de akkor miért van annak is celsius fok megadva?
Valaki hozzáértő elmagyarázhatná ezt a témát, úgy, hogy én is megértsem. ;)

(#38012) darky@ : Akkor tényleg nem értem...

-= Pancsermeste® =-

(#38015) Sanyi19 válasza Alastair' (#38009) üzenetére


Sanyi19
őstag

Tényleg gyorsult. Tesztelgetem. Nekem 2000-en volt alapból, felraktam 2200-ra

Rögtön jobb.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#38016) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#38014) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az x6 1050t-nél például sokkal nagyobb különbségek voltak kupak és maghő között. És a kupakhő volt a mérvadó. Mert szerintem nem volt a legpontosabb a maghő kijelzése. Annál a procinál semmiképp. Igen. Próbáljátok ki! Menjetek 4500 mhz fölé hogy melegedjen el a proci és meglátjátok hogy visszaveszi a tempót!

(#38017) Picturemaker válasza Alastair' (#38009) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A CPU és a CPU NB-t auton hagytam egyelőre. A CPU-t 1.27 körül állítja be magának, a CPU NB-t meg 1.4-re.
Akkor az alaplap nem tudja, hogy nem lehet nagyobb ez a feszültség?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38018) Alastair' válasza Picturemaker (#38017) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A CPUNB fesz nem lehet 1.4 volt, ott benéztél valamit. 1.15 és 1.25 között szokott lenni, attól függ mennyire jó példányt fogtál ki.

Alister from Hell

(#38019) Sanyi19 válasza Alastair' (#38009) üzenetére


Sanyi19
őstag

Elszállt az aero és nem is tudom visszakapcsolni, az élményindex nem fut le:

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#38020) Knight95 válasza Zsivaagoo (#37997) üzenetére


Knight95
csendes tag

Értem, köszönöm a választ, esetleg ennek a menetét megtudhatnám, hogy mit hogyan kell csinálni?

(#38021) Alastair' válasza Sanyi19 (#38019) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha visszarakod alapra akkor se?

Alister from Hell

(#38022) Picturemaker válasza Alastair' (#38018) üzenetére


Picturemaker
őstag

BIOS-ban van egy ilyen sor: CPU/NB Offset Voltage 1,400V Auto beállításon hagyva, értelemszerűen nincs kézi Offset érték megadva.

Azt sem értem, ha "offset -" értéknek beállítok 0,018750 akkor lemegy 1,18 körülre.

Ha az egész cuccot manual modra állítom, akkoe is alapból 1.4V-ot kínál fel a CPU/NB-nek.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38023) Sanyi19 válasza Alastair' (#38021) üzenetére


Sanyi19
őstag

De úgy egyből jó. Mi lehet ez? Én sem tudom megnézni a fesz-t. Auto-n van, értéket nem mutatja mellette bal oldalt, ahogy szokta. Aida kiírja valahol? :F

Jártál már úgy, hogy beállítottad, hogy figyelje a bios a system fan1-et, hogy leáll-e és a sytem fan2-n volt a coolered? :DDD de rossz hangja van...ment vagy 1 percig :D

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#38024) Pancsermeste válasza ->Raizen<- (#38016) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ja, 4500MHz fölé... Asrock lappal!?? Jóó, vicc! :D
Én a 4,2GHz-nek is örülök, ezen próbáltam, most megemeltem picit a CPU feszt, hogy jobban melegedjen, de 80 fok főlé most így se nem megy (jó lett a Hyper 212 moddolásom), bár így is látszik, hogy a kupakhő (78 fok) meghaladta a Tj.Max értéket (70 fok), mégse trottyol be. Biosban engedélyezve van a CPU throttling.

Upsz... találtam egy régebbi mérést, amikor még gyengébb volt a hűtésem.
Itt a kupakhő 80 fok fölött, mégis minden OK.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#38025) Kroni1 válasza Pancsermeste (#38024) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem egy sima 4+1-es Asrock 970 ext4 lap alatt az FX-em jobban bira a tuningot mint egy 8+2.es giga 970A-UD3P! Az Asrock minden gond nélkül vitte 4.5GHz-en, úgy hogy semmi throttling vagy túlmelegedés nem volt tapasztalható a BigTyp hűtőmmel min ventifordulaton, a giga lappal meg kész szenvedés volt az egész... Úgyhogy nem olyan rossz az Asrock csak lehet h ki kell fogni és jól le kell hűteni..

(#38026) Pancsermeste válasza Kroni1 (#38025) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én is teljesen elégedett vagyok az Ext4-el. Igaz nekem nem radial flow a hűtőm, ezért a VRM hűtést meg kellett mókolnom, mert enélkül 4,2GHz-nél már betrottyantott.

-= Pancsermeste® =-

(#38027) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#38024) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem 86 fokos kupaknál csinálta nem érted el.

[ Szerkesztve ]

(#38028) Pancsermeste válasza ->Raizen<- (#38027) üzenetére


Pancsermeste
őstag

De nekem csak 70 fok a Tj. max!
Azt észrevettétek, hogy a Core Temp tálcán színes skálával jelzi a hőfokot, mint egy hőmérő? (én csak most vettem észre :B ).

A zöld a "higany", vagyis a maghőmérséklet, és a teljes skála a Tj. Max értéke, vagyis akkor lesz teljesen zöld, ha eléri a TJunctiont. (bár lehet, hogy ekkor már piros lesz? )

-= Pancsermeste® =-

(#38029) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#38028) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Most már én is elbizonytalanodtam. A lényeg: a kupak nem érte el a 90 fokot de a magok átlépték a 70 fokot 73-75 foknál már visszaveszi az órajeleket nálam ennyi a lényeg. Kevés a hűtőm nem hiába van alulfeszelve most nekem 1,23600v-ra meg 4,1 ghz-re rakva. :D Kg feletti monstrumot meg nem fogok venni rá hogy behűtsem. 4,7 ghz a cél. Mélyen bele kell majd nyúlnom a zsebembe a vízhűtésért.

[ Szerkesztve ]

(#38030) dergander válasza Sanyi19 (#38023) üzenetére


dergander
addikt

Kevés a fesz az NBnek,adj neki 2 lépcsőt,akkor jó lesz

(#38031) Dr. Gonzο válasza Pancsermeste (#38028) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Észrevettem, de a 6350 hőfokát nagyon nem jól méri a Coretemp.
18-19 fok nagyon rossz mérés a 22 fokos szobában!
Minden más program jól méri, csak ez nem.

(#38032) Pancsermeste válasza ->Raizen<- (#38029) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az nem lehet, hogy nálad nem a CPU Throttlingolt, hanem a VRM védelme kapcsolta lejjebb a frekit?
(vagy ilyent még feltételezni is elvetemült dolog egy Asus lapról?? ;] )
Valahol azt olvastam, hogy a CPU hővédelem miatti throttling az külön-külön kapcsolgatja a magokat, tehát azt kapcsolja le a power 4. states szorzóra legelőször, amelyik elérte a kritikus hőmérsékletet, a többi tovább pörög maxon. - persze nem tudom, hogy tényleg így van-e. Nálad az összes magot visszavette?

-= Pancsermeste® =-

(#38033) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#38032) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az összeset vissza. Csak akkor van ez ha elér egy hő határt. 6+2 fázisú a lap. És bordázott minden.

Nem hinném hogy a vrm elmelegszik mert már 4.2 ghz-en is ez a jelenség van de csak szigorúan prime 95 alatt! A proci melegszik el...

(#38035) Picturemaker: Mindig a legújabb bios a legjobb. :D

[ Szerkesztve ]

(#38034) dergander válasza Pancsermeste (#38032) üzenetére


dergander
addikt

Énis azt gondolom,a magas órajel már sok wattot jelent,a VRM meg csak 135fokig aktív.
Bizonyos hogy az melegszik túl neki :)

(#38035) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Tudna valaki ASUS m5a97 evo rev2 - ről egy képet beszúrni a feszültségállítós részről?
Valamint melyik a legjobb bios verzió (ha van ilyen)?

Köszi

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38036) Pancsermeste válasza ->Raizen<- (#38033) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Na jó, de terhelés hatására a proci hőmérsékletével ugyan úgy nő a VRM hőmérséklet + az átpumpált áram, így nem tudhatod biztosan, hogy a proci hővédelem, vagy a VRM védelme szólt közbe. Az sem biztos, hogy hőmérséklet limit miatt van, hanem valami túláram védelem szólt közbe, mert mondjuk egy gyengébbre sikerült, vagy sérült FET-nek az egyik fázisban túl nagy a szivárgási árama. :O - persze csak hangosan gondolkodom... vagyis írom... mert amúgy fingom nincs az egészről! :D

-= Pancsermeste® =-

(#38037) Picturemaker válasza ->Raizen<- (#38033) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszi.

Engem ez a CPU/NB 1.4V zavar. Ez valami baromi sok.
A másik, hogy ha manuálban állítom az értékeket, mint Te, akkor nem veszi vissza normálisan a CPU feszt Win alatt, csak a frekvenciát.

Eddig baromira nem tetszik ez az ASUS lap.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#38038) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#38036) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Többen is mondták hogy kukás téma a mostani cpu hűtőm. Mugen 4-el próbálkoznak még ugyan ilyen lappal és 4.5 ghz-en nem veszi vissza az órajeleket nekik érdekes mód. Szal ennyi. Biztos hogy nem a lap miatt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#38039) Pancsermeste válasza ->Raizen<- (#38038) üzenetére


Pancsermeste
őstag

De attól még kifoghattál egy "gyengébb" lapot. Mint tudjuk, nincs két egyforma alkatrész, egy lapban pedig nagyon sok alkatrész van... de persze nem akarom beléd beszélni, hogy kaki a lapod! ;)
Ha esetleg szerzel valami jobb hűtést, akkor majd oszd meg velünk a tapasztalatokat! :R
Bár azért a Freezer XTREME sem rosszabb, mint az én Hyper 212 pro-m. :F

-= Pancsermeste® =-

(#38040) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#38039) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Pedig elég sz@r a hűtő. Most is látom hogy 69 fokot elérte a mag prime 95 in place large fft-vel az aláírásomban lévő beállításokkal.... Cod ghost alatt 55 fok max a mag.

[ Szerkesztve ]

(#38041) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#38039) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hoppá! Na most legyen okos az ember! Kb 50 perc után visszavette 1400-ra az órajeleket a gép! :W

[ Szerkesztve ]

(#38042) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#38039) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Levettem az oldallapot és most megint 4.1 ghz-en jár nagyon meleg a ház teteje.

(#38043) MaxxDamage válasza ->Raizen<- (#38042) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"nagyon meleg a ház teteje" --> ez az amit még nem tapasztaltam... :( :B (5GHz -nél sem... keményen igaz nem terheltem, de akkoris nem érzem a házon a meleget.... csak langyos levegőt fúl kifelé a hátsó venti) - 2db venti van ami a házból a levegőt kifelé fújja (hátsó / felső) oldalt egy ami +os , elől megint egy +os (de a HAF 912 P.-t neked nem kell bemutatni mivel tapasztalatból ismered is ! :P (oldalsó és felső az + FAN (nem a ház tartozéka) :N )

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38044) ->Raizen<- válasza MaxxDamage (#38043) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem csak egy rendszer venti van hátul. Most megint 1,4 ghz-en jár a proci. :W

[ Szerkesztve ]

(#38045) Pancsermeste válasza ->Raizen<- (#38044) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Persze, hogy melegszik, ha órákat kínzod a Prime-al! ;) :N
Mondjuk ezek szerint a ház szellőzésed sem valami remek!
Szerintem hagyd a csodába! Normál használatkor úgyse fog ennyire melegedni. Vagy vegyél gyorsan egy jó hűtést, mert már én is kíváncsi vagyok, mennyit jelentene....

-= Pancsermeste® =-

(#38046) ->Raizen<- válasza MaxxDamage (#38043) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Oldallapot levéve 65 fok helyett 53 fokosak a magok. És most már tartja a 4.1 ghz-et visszahűlt pár perc alatt.

Hát ennek a háznak jó sok venti kell majd. Úgy tervezem hogy a vrm fölé egy házba befelé fújó ventit kéne rakni aminek nagyon magas légszállítással kellene rendelkeznie . a ház hátulján a 12es venti kifelé tolná a levegőt, a vízhűtés radiátora meg a házból kifelé terelné a levegőt a gépház tetejére szerelve. Meg az előlapra is kell 2 db 12-es venti.

[ Szerkesztve ]

(#38047) dergander válasza ->Raizen<- (#38044) üzenetére


dergander
addikt

Ez azt jelenti hogy a VRM felmelegedett 135fokra és így throttingolni kell,mert elérte a maxot,nálam is ez volt anno,hamarabb a VRM fogy el,és nem a CPU melegszik fel.Tanácsos oldalfújást adni neki a CPU felől,vagy a házad nem a legjobban szellőző.
Én nekem egy 5000forintos gagyi házam van,de többet ér hűtésileg mint a 17e forintos CM. Elől 12cm/hátul 9CM plusz a táp a cpuról,valamint 2x12cm oldalról.halk swifteket vettem rá,nagyon jó hűvös van a házikóban.

Egy szónak is száz a vége,a jó ház elengedhetetlen kellék ilyenkor

(#38048) ->Raizen<- válasza dergander (#38047) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem AEROCOOL VS-92 Black Edition van 1 db hátsó ventivel! Valóban kevés tele kell pakolni ventivel!

Meglátjuk. ha nem válik be akkor csere HAF-ra! Addig is vissza bios default-ra és teljesen alulfeszelem a 3,7 ghz-es órajelet addig pörgeti fel a turbo.

[ Szerkesztve ]

(#38049) =HG= válasza ->Raizen<- (#38048) üzenetére


=HG=
addikt

Inkább a házat cseréld le, mint ezer ventit teszel bele!

(#38050) MaxxDamage válasza ->Raizen<- (#38044) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

igen, érdekes dolgok ezek (de minden okkal mondható) :(((

(#38046) darky@ : házban a + szellőzés / rásegítés jó megoldás (ezért vettem a gyári 2db venti mellé még 2db -ot) - 1050/1080rpm -en ketyeg mind (20-as 740rpm -en) így semmi hangja kb.)

-------------------------------------------------------------------------

am. más kérdés a kollégákhoz: a CPU NB-t mennyire lehet max felvinni (pl. 2800+) és mennyi + feszt igényel kb?
(olvastam, hogy a lényege: ne legyen a CPU -val megegyező fesz-en hanem jóval alatta - ha jól vettem ki) bár most így jónak érzem a beállításokat, mert CPU 4500-on ketyeg , RAM 2400-on a CPU NB is 2400-on (kis +feszt kapott / tanácsra) :B

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.