Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) norbert1998 válasza vhw (#51997) üzenetére


norbert1998
veterán

az egy dolog, az meg egy másik, hogy amúgy milyen.
trabanttal is lehet menni 140-et :D

(#52002) Balathruin válasza h4mi1 (#51999) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem csak ahhoz van, de ha már beállítod, véletlenül felhúzhatnád. :D

(#52003) kaktusz0906 válasza norbert1998 (#51996) üzenetére


kaktusz0906
tag

Nem akarok olyat, de az enyimse lehet különb, giga http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4591#ov

ilyen, csak ezis ilyen 4+1 fázisú, csak kíváncsi vok meddig fogja bírni benne huzva a proc :)

(#52004) EnterR válasza norbert1998 (#51996) üzenetére


EnterR
veterán

Nem annyira rossz az a lap. [link]
De 8 maghoz már siralmas.

PSN ID: marquuard

(#52005) kaktusz0906 válasza EnterR (#52004) üzenetére


kaktusz0906
tag

wow

(#52006) EnterR válasza kaktusz0906 (#52005) üzenetére


EnterR
veterán

Nálam egy kicsit mókolva van a VRM hűtés, ezért sikerült elérnem.

PSN ID: marquuard

(#52007) kaktusz0906 válasza EnterR (#52006) üzenetére


kaktusz0906
tag

KÉPET róla !!!!! :)

(#52008) norbert1998 válasza EnterR (#52004) üzenetére


norbert1998
veterán

de nálad amúgy is a nagytesó van, mert a tied extreme, az enyém meg csak pro

kaktusz: +1!

[ Szerkesztve ]

(#52009) ViZion válasza h4mi1 (#51999) üzenetére


ViZion
félisten

Szóhasználatban egy kalap alatt van minden: órajel emelés, csökkentés, finomhangolás. Minden "tuning", amihez biosban turkálunk. Ez lett a szóhasználat. Neked nem kell emelni a feszeket, frekit, etc. de elolvasva láthatod, h X feszen mennyit ment a proci, akkor saccolhatod, h alacsonyabb frekin mivel próbálkozz. Alulfeszelésnél, downclocknál is azonos az eljárás (beállítás, tesztelés, állítgatás), csak az értékek mások.

Boldog karácsonyt jómunkások! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52010) EnterR válasza norbert1998 (#52008) üzenetére


EnterR
veterán

Extreme-n több az USB. :DDD

kaktusz0906: Mindjárt adok képet.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#52011) Balathruin válasza kaktusz0906 (#52007) üzenetére


Balathruin
veterán

(#52012) EnterR válasza Balathruin (#52011) üzenetére


EnterR
veterán

Visszanézve is ocsmány. :DDD
De hatékony.

PSN ID: marquuard

(#52013) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Neten böngészve mit nem talál az ember :D

Én Sabertooth-om nem így néz ki szerencsére :))

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#52014) Balathruin válasza EnterR (#52012) üzenetére


Balathruin
veterán

Azt nézegeted egész nap? Nem? Hátakkónemmindegy? :D

(#52015) kaktusz0906 válasza norbert1998 (#52008) üzenetére


kaktusz0906
tag

mi az hogy +1?

(#52016) EnterR válasza GeronimoTama (#52013) üzenetére


EnterR
veterán

Viszont mindenkinek, kellemes ünnepeket.

Tehát ott egy Sabertooth, 3-way CrossFire-ban videokártya és egy ilyen esztétikus hűtés kialakítva. Megnyerő. :DDD

PSN ID: marquuard

(#52017) kaktusz0906


kaktusz0906
tag

Igen kellemes ünnepeket, na szépek vagyunk szent este itt irogatunk :)

(#52018) GeronimoTama válasza EnterR (#52016) üzenetére


GeronimoTama
tag

Igen :D
3-way CF és gyári hűtő, logikus döntésnek tűnik :D

GTAO: tamadotcom

(#52019) vhw válasza EnterR (#52012) üzenetére


vhw
addikt

Ha a gyári bordára 1-2 db halkabb fajta/leszabályozott 40-es chipset ventit pakoltált volna rá nem lenne hatékonyabb/szebb?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52020) ViZion válasza EnterR (#52016) üzenetére


ViZion
félisten

Elfogyott a pénz gondolom... :D
Ház is modernnek tűnik elsőre, sztem fájt vagy 4k-ba neki... :U Mondjuk ez ilyen játék, ki volt ez tárgyalva valahol asszem a számtechboltos topikban, h sokaknak a számok a minden: legyen 800 Watt táp, mindegy milyen. Legyen 3 GB vRAM, nem baj, ha DDR3... etc. etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52021) pipo112


pipo112
senior tag

Szép estét mindenkinek!

Jó látni,hogy szenteste is pörög a topik ! :C

Meg ragadva az alkalmat kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

Egy dolgot még, izzítsátok az fx-eket jön a hó meg a hideg és valamivel fűteni kell mert mi így szeretjük ,és ugy nem minden proci hoz megleséget kis otthonunkba ammen! :DDD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#52022) norbert1998 válasza Balathruin (#52011) üzenetére


norbert1998
veterán

aztazigen! :D

kaktusz:
lehet, hogy itt nem, de más topikban az egyetértés gyakori kifejezése, pl. te ajánlasz valamit, egyetértek veled, akkor csak ennyit írok, és nem írom le ugyanazt, amit te vagy mondom, hogy egyetértek kaktuszkomával

(#52023) kaktusz0906 válasza norbert1998 (#52022) üzenetére


kaktusz0906
tag

:D

(#52024) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Szép jóreggelt....
Van egy kis problémám...
Nem tudom az uefiben a vcoret modosítani csak auton lehet. És az Amd tdp limitert sem találtam meg. Sajnos giga lapról az összefoglalóban nincs, vagy csak én nem láttam.



Boldok karácsonyt

HATER

(#52025) ViZion válasza DiszNóÓl (#52024) üzenetére


ViZion
félisten

gigánál ctrl+F1 a tuning menü, ha jól emléXem. Próbáld meg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52026) DiszNóÓl válasza ViZion (#52025) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Az a general help. De egy próbát megért.

És mi az a Q-flash?

[ Szerkesztve ]

HATER

(#52027) ViZion válasza DiszNóÓl (#52026) üzenetére


ViZion
félisten

...az a síma f1 sztem. ctrl+F1 kellene. flash az a bios frissítés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52028) DiszNóÓl válasza ViZion (#52027) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Sima F1 el és ctrl+f1 el is azt dobja csak...

HATER

(#52029) rovtiv2


rovtiv2
csendes tag

Sziasztok!
Nagy problémám van, remélem tudtok segíteni. Három napja vettem egy FX 9590-es procit, egy Asus Sabertooth lapot alá, és egy 2*4 gigás Corsair Vegngeace 2133-as memoria kitet.
A baj csak az, hogy három napja akármit teszek, nagyobb terheléseknél fagy a gép. Full gyári beállítások mellett is. Prime és Linx alatt 3-4 perc, és elhasal. A memóriákat kimértem, jók. Az az érdekes, hogy terheletlenül a lap a CPU-z szerint az optimális feszültséget adja a procinak (1.44-1.48V). Viszont terhelt állapotban (prime alatt) a CPU-z szerint 1.39-1.404 Voltot kap a proci. Ezzel a feszültséggel nyilván elhasal. Elképzelhető, hogy szar a lap, és ennyit dropolna? Vagy esetleg van valami okosság a BIOSban?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Boldog karácsonyt!

Már bocsánat...

(#52030) ViZion válasza rovtiv2 (#52029) üzenetére


ViZion
félisten

"Vagy esetleg van valami okosság a BIOSban?"
Szal. gyakorlatilag biosba semmit nem állítgattál. Érdekes... :D
Oldal tetején az összefoglaló, abban mindent megtalálsz a kezdeti beállításokhoz, a finomhangolás már más tészta, azt ki kell majd tapasztalni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52031) rovtiv2 válasza ViZion (#52030) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

A BIOS-ban mindent megpróbáltam, ami három nap alatt az eszembe jutott. Az érdekes az, hogy default beállításokon is csinálja. Mindig ugyanazt.
Köszönöm a választ! :)

Már bocsánat...

(#52032) ViZion válasza rovtiv2 (#52031) üzenetére


ViZion
félisten

Defaulton szar, ha olvastad volna az összefoglalót, akkor ezen már túl is lennénk.
Adatlapodból nem sok minden derül ki, nem tudjuk, h táp, melegedés vagy bios beállítás az oka. bios képeket is rakhatsz fel, ha nem elég az összefoglaló.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52033) eldiablo válasza rovtiv2 (#52031) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Milyen hűtő van a procidon?

(#52034) rovtiv2 válasza ViZion (#52032) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Igazad van. Annak idején itt voltam Rovtiv néven, csak megszűnt az e-mail fiókom, ezért regeltem újra.
Na, a tápom 550W chieftec. Eddig jó volt az előző gépemben (Phenom2 @4GHz).
Megnéztem az általad javasoltakat. A baj csak az, hogy azokkal a beállításokkal 3sec prime alatt fekete képernyő és nincs tovább. Igaz, ezalatt a proci feszültségét stabil 1.5v-on tartja. Viszont manuálisan procifeszt nem tudok emelni. Ha bármennyivel is emelem, még a Bios sem jön fel. CMOS-clear, aztán minden elölről.
(Ne haragudj, hogy karácsonykor raboltam az idődet, remélem, a Te ünneped jóval kellemesebb, mint az enyém.)

Már bocsánat...

(#52035) rovtiv2 válasza eldiablo (#52033) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

A hűtő TT-frio. Egy igazi nagyágyú, nem hiszem, hogy ez volna a bibi.
Köszi! :)

Már bocsánat...

(#52036) ViZion válasza rovtiv2 (#52034) üzenetére


ViZion
félisten

Ne az én értékeimmel használd, az csak iránymutatás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52037) do3om válasza ViZion (#52032) üzenetére


do3om
addikt

Már nem azért de ez hogy aki csak összerakja, rakatja a gépet és nem kezdi el pisszkáni annak gondjai lesznek elég szálamas dolog itt az FX topikban, aki benéz az tuti megy intelt venni :D .
Azért a vásárlók nagy része nem tudja mit kel állítani és amit megvesz azt szeretné használni ahogy kapta.
Ez borzalmas hogy minden nap van ilyen aki bejön és azt kapja hogy nem lehet a gyári értékeken használni amit vett hanem át kel állítgatni számára sosem halott dolgokat és reménykedjen hogy megfelelő segítséget talál hozzá.
Hány ember lehet aki nem is tud kihez fordulni hiszen nem jártas benne, megveszi az FX-et aztán éri a nagy csalódás, ennél azért többet lehetne elvárni a pénzért amit kiadnak rá, lehet jönni hogy de ez olcsóbb.... ez borzalmasan rossz reklám itt az AMD-nek a folyamatos szopás a szar lapok miatt, a gyárilag rosszul beállított feszültségek.... ha vásárlókat akarnék elüldözni kb pont ezt csinálnám. ;] Lehet val valami inteles beépített ember a cégnél.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#52038) Habi10 válasza do3om (#52037) üzenetére


Habi10
tag

Én pont úgy jártam ahogy leirtad,nem voltam túl jártas a amd dolgokban mindig is inteles voltam csak most az ár miatt döntöttem kipróbálom az amd-t és azt reméltem megveszem veszek hozzá egy közép kategóriás lapot és majd használom minden állitgatás és piszkálás nélkül de a nagy ló...t ez bonyolultabb mint gondoltam :) Most viszont letiltottam a 8 magból 2 tőt és mégis van valami gebasz,teszek fel képet azt a leesést valyon mi okozhatta???

(#52039) PofaJenö válasza DiszNóÓl (#52028) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Próbáld + - jelekkel mert gigánál így meg szerintem.mintha előző lapomnál így csináltam :B

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52040) GeronimoTama válasza do3om (#52037) üzenetére


GeronimoTama
tag

Én is pontosan így jártam, 3 napi kín szenvedés után jó lett, igaz 4.4Ghz-en állt meg a dolog de ha már bele kellett piszkálni miért is ne? :D (Ha kitudom várni a 3 év garancia végét akkor jöhet a gyíí 7, persze csak ha addig nem drukkolnak elő a pirosak valami ütőképes cuccal.)

Egyébként pár fx-es gépet raktam már össze és egyiknél sem volt probléma, bios default-al repesztenek minden gond nélkül.

GTAO: tamadotcom

(#52041) DiszNóÓl válasza PofaJenö (#52039) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Köszönöm már privátban is írták és mükszik :C

HATER

(#52042) Habi10 válasza PofaJenö (#52039) üzenetére


Habi10
tag

őőő plus minus jelekkel??? :D

(#52043) PofaJenö válasza Habi10 (#52042) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Aham ,ha valami auto-n van és állítani akarsz akkor a + - gomb-al viheted . :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#52044) EnterR válasza vhw (#52019) üzenetére


EnterR
veterán

Körülményes lenne ráapplikálni, a nagy CPU hűtőborda és a hátsó venti között nem sok hely van.

PSN ID: marquuard

(#52045) rovtiv2 válasza ViZion (#52036) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Megpróbáltam mindent. Ha a proci 1.46V felett kap, fekete képernyő három perc után, ha ez alatt, fagy két perc után.
Bármit teszek, bármit nem. Pedig nem húzni akarom, csak azt, hogy a gyári órajelekkel legyen stabil.
Köszönöm a segítséget, de asszem, az évtizedes lojalitásom az AMD-vel szemben most ért véget.
Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Már bocsánat...

(#52046) eldiablo válasza rovtiv2 (#52045) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ez nem proci probléma lesz. Az AMD-nek nem sok köze van a problémádhoz.
Nem hallasz halk cicergést a tápod felől? Nekem a Chieftec azért ment a levesvbe, mert a Phenom II 3,2Ghz@3,7Ghz + HD6850 CF alatt cicergett és Skyrim alatt néha elfeketedett a kép.
Lecseréltem egy Corsair CX500-ra megszűnt a probléma. W számban azonos szitát kaptak, csak teljesítményben nincs közös bennük.

Plusz ként mondom hogy most FX-6300+HD7850 50-50% OC mellett sincs minimális instabilitás sem a gépemben.

(#52047) fasterware válasza rovtiv2 (#52029) üzenetére


fasterware
aktív tag

Memóriáknak milyen időzítéseket adtál ? Pontos típusa ? A miatt is fagyhat a gép.

(#52048) rovtiv2 válasza eldiablo (#52046) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

A tápom tegnap előtig kiszolgálta a 4Ghz-n futó Phenom2-met, 1,48V-n. Cicergés nincs.Csalódás van.
A Sabertooth nem szabályozza a procihűtő ventijét, ha belegebedek se. A proci feszét nem tudom emelni, hiába próbáltam mindenféle módban, vagy teljesen lefagy (csak cmos-clearral indul újra) vagy tökéletesen ignorálja a megadott értéket.
Szombaton megy vissza az egész kóceráj a szaküzletbe. :)

Már bocsánat...

(#52049) rovtiv2 válasza fasterware (#52047) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Az időzítések gyáriak. 2133MHz-es Corsair Vengeance modulokról beszélünk, 1333Mhz-en is ugyanúgy fagy, mint 1866-on, 1.5v-on. Nem hinném, hogy ez a gond. Azért köszönöm! :)

Már bocsánat...

(#52050) rovtiv2 válasza rovtiv2 (#52049) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Egyébként szombatig bárkit szívesen látok, a Hungária -- Thököly sarkán lakom. Aki ezt a konfigot stabillá teszi, kap egy jó kis ebédet (vacsorát), és a barátnőmtől egy puszit. :K

Már bocsánat...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.