Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) =WiNTeR= válasza Jim76 (#28000) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Én teszteltem a BF3-at 2500K@4.2Ghz és FX-8320@4.2Ghz-n (azonos VGA), és az Intelnél átlagosan mind a 4 magon 90% fölötti volt a terhelés, míg az FX-en ez 50% körüli érték volt mind a 8 magon. De a BF3 MP amúgy is szereti a sokmagos AMD-ket. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28002) aknaakna válasza =HG= (#27999) üzenetére


aknaakna
tag

Csak a BF3 miatt váltottál? :DDD

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#28003) =HG= válasza Jim76 (#28000) üzenetére


=HG=
addikt

BF3 multiban 7850-el fhd-ban... (#28001) =WiNTeR= jól leírta. :K

(#28002) aknaakna : Tulajdon képpen nem váltottam, mert megvan mindkettő(adatlap).. 8120-ról váltottam 3570K.ra, közben megjelent 8320 és vettem egyet. ( Már korábban is az volt a meglátásom, hogy FX jobban szereti BF3-at) Nem csak a BF miatt, de közrejátszott.. :D

[ Szerkesztve ]

(#28004) aknaakna válasza =HG= (#28003) üzenetére


aknaakna
tag

Akkor hogy-hogy nem adod el az egyiket? :))

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#28005) =HG= válasza aknaakna (#28004) üzenetére


=HG=
addikt

Van egy nagy ló fiam, Ő bitorolja az egyik gépet én a másikat. Előtte én laptopon babráltam, de meguntam, hogy csak felváltva tudtunk BF-ezni...Most egyszerre ! :D

(#28006) Whysperer válasza =HG= (#28005) üzenetére


Whysperer
addikt

;) BF csúcs sz.tem is! alig várom a 9-es Ati-t ,hogy adják hozzá remélem a BF4-et ajándékba és akkro kb mintha minusz 50 font lenne a vga 8)

Amúgy van tapasztalata valakinek ,hogy egy jól hűtött házban egy Brokennel FX 8120-at 4,2-ről 5,4-re képes lehet felhúzni valaki? Nem mertem állítgatni a alaplapomon fentebb mert így alapfeszen megy! Viszont,ha gondolom Én csak 9950 vagy 9970-hez fog BF 4 járni kb. igaz ott fog menni mint a 8 szál a FX-nek ,de 4,2 lehet kevés lesz ezekhez a kártyákhoz már szóval ,ha igen akkor megpróbálom 4,5-re tenni. Viszont 1xüen imádom ezt a FX-et nekem nagyon jó 8))

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#28007) Zsivaagoo válasza aknaakna (#28004) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kell a tartalék. Egy célgép erre, egy célgép arra. Ilyen egyszerű.

Nekem most 3 db AM3-as gépem van itthon, 1 megy az öcsémnek az E5200 helyett (Phenom II X4 965BE, stb.), egy megy majd eladásra - ebből lesz majd az FX indulótőke :D - a Master gép marad egyenlőre - majd tartaléknak fog beállni az FX után - .

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#28008) =HG= válasza Whysperer (#28006) üzenetére


=HG=
addikt

Én nem hinném, hogy BF4-et valamihez is ajándékba adják (bár ne legyen igazam). Annál sokkal nagyobb kereslet lesz iránta !

(#28009) Malibutomi válasza Huroq (#27997) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 6870 limitálja, azért ennyi csak.

(#28010) Whysperer válasza =HG= (#28008) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] Reménykedjünk 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#28011) troll81


troll81
addikt

sziasztok 6300 mellé a 7870 vga jo választás lenne? a 6870 nekem is kevés néha lehet nem ide vág a téma bocsi :R

(#28012) laca000 válasza troll81 (#28011) üzenetére


laca000
őstag

Igen, jó választás, vedd meg nyugodtan.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#28013) Expendable


Expendable
aktív tag

Az mennyire normális, hogy ha idle alatt a proci 36 fokos, akkor magokat egyenként 16 foknak írja. Most felfűtöttem picit Linxel, most 52 a proci és 41 a magok hőmérséklete. Most 51 a proci és 30 a magoké. Nem értem én ezt. Nem a magoknak kellene melegebbnek lenniük? Vagy az AIDA totál hülyeséget mutat?
Ja és a proci alapfeszen és 4.1-en megy.

[ Szerkesztve ]

(#28014) troll81 válasza laca000 (#28012) üzenetére


troll81
addikt

esetleg 7950 az már sok lenne?vagy gtx 680? erre ezekre szeretnék lassan váltani :K :R

(#28015) troll81 válasza Expendable (#28013) üzenetére


troll81
addikt

szia én is igy jártam de nállam aux hoz irta a cpu höt elég érdekes :K

(#28016) Expendable válasza troll81 (#28015) üzenetére


Expendable
aktív tag

Hát nálam most ez van..csak netezek CnQ On:
[Kép]

[ Szerkesztve ]

(#28017) MiklosSaS válasza troll81 (#28014) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

GTX 680 !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28018) laca000 válasza troll81 (#28014) üzenetére


laca000
őstag

Ez szubjkektív, kinek melyik gyártó terméke "fekszik".
Hallasz majd érveket, ellenérveket, ezt neked kell eldöntened.
Ha a procit kicsit megrángatod, mindkét kártya nagyon jó választás mellé. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#28019) laca000 válasza MiklosSaS (#28017) üzenetére


laca000
őstag

Nem akartam mondani ;)
Gondoltam pártfüggetlen maradok. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#28020) troll81 válasza laca000 (#28018) üzenetére


troll81
addikt

szia meg lesz 4.2ghz lesz a vége :K csak legyen a nagy hütöm meg :K és minden okés :C jelenleg nv550 ti 955 páros is egész jo lett :K :R

(#28021) - = Zk = - válasza lee56 (#27984) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a giga lapom nem bírta volna. nyakamat rá.... :DDD
az már a 4,5-et sem bírta :C

(#27985) dergander
a kecóban volt 28 fok -.-

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28022) Jester01 válasza Expendable (#28013) üzenetére


Jester01
veterán

Mag szenzor csak egy van és az se valódi hőmérsékletet mutat, hanem saját skálán működik amin 70 fok az ajánlott maximum.

Jester

(#28023) lee56 válasza - = Zk = - (#28021) üzenetére


lee56
őstag

Ezért mondtam hogyha processzort cserélsz és nem lapot, az nem terhelte volna annyira le a VRM-et (mivel energiahatékonyabbak és hüvösebbek is a Piledriveres FX-ek), és tovább tudtad volna húzni talán. Persze ez csak elmélet, már nem tudod kipróbálni. :)

No Comment

(#28024) - = Zk = - válasza lee56 (#28023) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elméletben jó volt a giga lap.. csak a gyakorlat mást mutatott a tesztpadon :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28025) Huroq válasza Malibutomi (#28009) üzenetére


Huroq
senior tag

Valóban GPU Load 100% a CPU 53% és csak 48 fokig melegedett ezáltal 1 óra játék alatt.

(#28026) d3lete válasza Huroq (#28025) üzenetére


d3lete
aktív tag

Még mindig nem tudom kikapcsolni a apm-et :DD És visszaveszi 3ghz re az órajelet. Mind linx mind prime alatt. ha overdriveal kikapcsolom működik stabilan 4.2-n 1.275v on :F Nem lehetne valahogy megoldani hogy ne keljen kapcsolgatni? Mondjuk Játékok alatt nem veszi vissza. Csak ha nagy teszt van.

(#28027) Malibutomi válasza - = Zk = - (#28024) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A gyakorlat az hogy 4.7 nagyon nagy tuning egy 8120-nak. Ezt mutatják a hőfokaid is...

(#28028) Ga válasza d3lete (#28026) üzenetére


Ga
tag

PSCheck 3.4-et próbáld meg.
A boost fülön ki-be kapcsolható, futás közben.
Fesz csökkentésével az APM egyre magasabb órajelet fog engedni (ld előző oldalon screenshotot), de a hőtermelést nem engedi elszállni. (Trinity/Richland uígy működik)
Elvileg készül egy tool, ami engedi állítgatni az APM limitet is, de sajna az author egy ideje nem releaselt, nem tudom, hogy lesz-e belőle vmi.

Bye,
Ga

[ Szerkesztve ]

(#28029) Casanova*


Casanova*
veterán

[link] egy srácnak ajánlottam fx 8320-t. És hát mondták,hogy ez a cpu gyenge,nem 8 magos. -.- drága i7-t ajánlották neki. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28030) Zsivaagoo válasza Casanova* (#28029) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Jaja, Haswell i7-et, mert aki ajánlotta annak Haswell i5 van és intel vonalon van "képben".
Szerencsétlen Haswell meg melegszik, mint az állat. De jó lesz az a drága kályha télen, kevesebbet kell költeni a gázra. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#28031) Casanova* válasza Zsivaagoo (#28030) üzenetére


Casanova*
veterán

srác mondta,hogy 2-3 év múlva nem akar konfigot váltani és játékra kell. Szerinted melyik cpu állja meg a helyét 3 év után? Addigra lehet kevés lesz a 4 mag. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28032) Zsivaagoo válasza Casanova* (#28031) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Tudja fene mi lesz 3 év múlva. Bár szerintem akkor is lesznek még olyan alkalmazások, amik beérik még mindig 1-gyel. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#28033) Casanova* válasza Zsivaagoo (#28032) üzenetére


Casanova*
veterán

szerintem majd bf4-bf5 multi, crysis4-5 alatt elfog vérezni az i5,talán i7 is. :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28034) MiklosSaS válasza Casanova* (#28033) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo az a 8320-as, de azert ne essunk tulzasokba. Az x4, x6-os Phenom vagy az intel 920, 860, 750-ek mar tobb mint 4 evesek es meg mindig alljak a sarat becsuletesen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28035) dergander válasza MiklosSaS (#28034) üzenetére


dergander
addikt

Az AMD jó irányba fog haladni a 8mag sokat fog dobni később meg pláne mikor jönnek az új konzolok és hozzá a portolások, az AMDből 2 mag fizikát fog számolni és marad 6 mag az intelnél nemfognak optimalizálni ha 2 mag ott is fizikát számol akkor 2 mag fog dolgozni ami azt jelenti hogy már kevés lesz...

(#28036) Casanova* válasza dergander (#28035) üzenetére


Casanova*
veterán

+1 :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28037) Jim76 válasza dergander (#28035) üzenetére


Jim76
aktív tag

Legyen igazatok, de sok reményt nem fűzök a közelmúlt hírei alapján ahhoz, hogy lesz még 2 év múlva is 4+ magos AMD az asztali gépekbe, ha az AM3+ kivezetésre kerül. Ha az intel megtartja az erőfölényét magonként, és 1 magja gyorsabban fogja számolni a fizikát, mint 1 bull modul akkor pont ugyanitt fogunk tartani. A következő időszak meghatározó lesz szerintem, hogy megpróbálják-e erőből átterelni a gamer népeket az új, kegyetlen teljesítményű konzolok irányába, vagy hagynak életteret a pc vonalon is annak aki most is gtx680 sli-ben nyomja, és kell neki a 4770K vagy az 5GHz-es FX8xxx.

Bár, ahogy már ma is működnek/kinéznek a játékok, kérdés, hova még a fejlődés, azokat milyen irányba tudják tovább fejleszteni, hogy generáljanak vele újabb, erősebb hardverek iránti igényt.

[ Szerkesztve ]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#28038) MiklosSaS válasza Jim76 (#28037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+9999 nagyon jol leirtad kedves madar kollegam.

(#28035) dergander : ahogy a kollega is leirta, nem biztos hogy lesz meg 4 modulos asztali verzio. Az AMD most kemenyen nyomja az APU-kat, ami ertheto. Az FX vonal sajnos nem hozta a hozza fuzott remenyeket eladasok szemszogebol vagy csak szimplan nem eri meg nekik tovabb fejleszteni erre a vonalra.
Csakhat az a baj hogy a legerosebb APU az i3 es i5 kozott van, a leggyengebb meg a celeron alatt. Tehat hardcore gammer nem fog APU-t venni PC vonalon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28039) Valkűr válasza Jim76 (#28037) üzenetére


Valkűr
őstag

Már elindult a fejlődés, a játékokat majd nem Full HD, hanem majd a 4K-ra fogják megírni...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#28040) Jim76 válasza MiklosSaS (#28038) üzenetére


Jim76
aktív tag

Su showed benchmark results for PCMark 8 and 3DMark Fire Strike that indicated Richland A10 desktop APUs are on par with Haswell Core i5 4670K and 4430 processors on productivity applications and faster on 3D graphics.

Majd a Kaveri, ha megy stabil 5GHz-et... az már elég lesz ;)

"AMD gave the first public demonstration of AMD's fourth-generation Kaveri APU, which will be the company’s first chip to support its heterogeneous, unified memory architecture. This feature is designed to make it easier for developers to create applications that can take advantage of both the CPU and GPU."

Nem lesz itt kérdés, mennyi mag számolja a fizikát... a GPU (IGP) úgyis gyorsabban fogja, és a kulcs még memóriakezelésben rejlik majd :)

[ Szerkesztve ]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#28041) =WiNTeR= válasza MiklosSaS (#28038) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Elvileg csupán a relatíve gyenge FX eladási számok miatt nem fogják befejezni az FX-ek fejlesztését, révén, hogy a Bulldozereket is az Opteronoktól hozták le aprópénzért, szóval várható 8 magos Steamroller, legvalószínűbben FM3-as foglalatra. Továbbá ha igaz a 20-45%-os gyorsulás IPC szinten, akkor tényleg felért az AMD az Intelhez egy szálon is nagyjából. Csak aztán tényleg gyors legyen a Steamroller

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28042) Whysperer


Whysperer
addikt

FX-be nem caslódtam egyetlen dologba feküdt még csak meg a GW2 WvW-n ,de hát na hagyjuk is a olyan csodálatosan van megírva ,hogy csoda AMD-s oldal megvette egyáltalán 8) Az egy tipikus esete ,hogy mrie írják szindróma és ,ha játékokat a consolek miatt AMD-re írják akkor itt sehol nem elsz baj mert itt írták ,hogy bf4 bf5 max ,de javítsatok ki ,ha rosszul gondolom ,de beleraknak consolbe egy több magos amd-t arra írják a játékokat akkor cask olyan játékok csinálnak már remélem ami használja a nem egy szálat mert elég érdekes lenne egy szálon futó játékok azokon a procikon 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#28043) Jim76 válasza Whysperer (#28042) üzenetére


Jim76
aktív tag

Nem könnyű olvasni az írásod, telefonról nyomod? ;)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#28044) MiklosSaS válasza Whysperer (#28042) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az biztos hogy a jovoben mar nem 1-2 szalra fognak a jatekokat irni. Kivancsi vagyok milyen iranyban indulnak es mi lesz a kovetkezo lepes.
De jo is volna egy 4 magos FX ami eleri a 4770K-t minden teren.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28045) Casanova*


Casanova*
veterán

FX-8350 vs i7 4770K UPDATE,

[link]
mit mond a csávó? érti valaki? :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28046) ViZion válasza Whysperer (#28042) üzenetére


ViZion
félisten

Feladtam. Ha újra beírnád, kicsit ügyelve a helyesírásra -alap szinten legalább- azt megköszönném. :R
Üdvözlettel: Hungarian Grammar Nazi HQ :D [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28047) Valkűr


Valkűr
őstag

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#28048) otto14 válasza MiklosSaS (#28044) üzenetére


otto14
senior tag

Neked mien lapod is volt az fx -hez?

asd

(#28049) Casanova* válasza Valkűr (#28047) üzenetére


Casanova*
veterán

jó videó :K cpu kajak simán vitte a gémet,alkalmazásokat egyszerre..

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28050) Whysperer válasza ViZion (#28046) üzenetére


Whysperer
addikt

Egy kézzel munka közbe írtam be bocs!

Leírtam ,de fölöslegesen nem akartam itt írogatni lényeg. Nekem is a 3D-s suliba azt magyarázzák már ,hogy tetszik vagy nem nekik. Kénytelenek több szálra írni mivel egy konzol teljesítményét nem fogod növelni egy vga behelyezésével. Viszont van elegendő kakaó benne,ha a több szálat felhasználja a szoftver!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.