Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) djculture válasza Whysperer (#31998) üzenetére


djculture
félisten

Akkor olvass utána a bf4-et nem az új konzolokra csinálták még később fogják rá eleve portolni, xbox360-ra ps3-ra és pc-re jön ki az új konzolok meg jövőre lesznek nagyobb tételben elérhetők. Az amd is 2014-es termék portfólióban vezeti ki az am3+-ot .. Kicsit sok az egyezés ..

(#32002) Vartanus


Vartanus
őstag

Halihó!

Csak kíváncsiságból kérdem tudtok-é valami infót az FX-ek jövőjéről?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#32003) djculture válasza Vartanus (#32002) üzenetére


djculture
félisten

Erröl beszélgetünk nem jelenik meg új széria fx néven am3+-ba hanem fm2+ foglalatban jelennek meg igp-vel apuként. A steamroller széria már fm2+ ba jön ki még pedig második reveizióba rögtön igp-vel, az első am3+ -ba jött volna ki de az amd törölte a termék skálájából.

[ Szerkesztve ]

(#32004) laca000 válasza Malibutomi (#31999) üzenetére


laca000
őstag

Én is így gondolom +1

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32005) Whysperer válasza djculture (#32001) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] Érdekes akkro csak viccből lesz elérhető ,hogy megvehesd aztán portolják rá igaz?

A megjelenéskor 23 játék fog kijönni a platformra, ezek a következők:

Assassin's Creed 4: Black Flag
Battlefield 4
Call of Duty: Ghosts
Crimson Dragon
Dead Rising 3
FIFA 14
Fighter Within
Forza Motorsport 5
Just Dance 2014
Killer Instinct
LEGO Marvel Super Heroes
Lococycle
Madden NFL 25
NBA 2K14
NBA LIVE 14
Need for Speed: Rivals
Peggle 2
Powerstar Golf
Ryse: Son of Rome
Skylanders: Swap Force
Watch Dogs
Zoo Tycoon
Zumba Fitness: World Party

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32006) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Egyébként onnantól érdekelne az új Kaveri ha tuti 1000% hogy ki tudja hajtani az érkező csúcs AMD kártyát.
Jövő év elejére tervezek egy olyat, addigra kijön a Kaveri is, és tudni fogjuk. Ha ki tudja hajtani, akkor megfelelő a teljesítménye.

(#32007) djculture válasza Malibutomi (#32006) üzenetére


djculture
félisten

Biztos hogy kifogja a mostani tervek szerint az fx-nek tervezett modulok kerülnek bele.. Az amd-nél azt nyilatkozták sima cpu-t már szerverbe se fognak gyártani azon meglepődtem mondjuk. Drága a sima fx cpu gyártása ha átállnak teljesen az apu-ra olcsóbb lesz gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#32008) Malibutomi válasza djculture (#32007) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen tudom, hogy steamroller megy bele, csak a mennyiség még a kérdéses (illetve nem, ha jól tudom 2 modul/ 4 mag lesz)
Megkockáztatok egy becslést, 4 steamroller modullalmaggal, több szálat használó játékokban (BF, Crysis) kb. egy FX-6300-at fog hozni. Ha így lesz, akkor a 8XXX tulajok még mindíg várhatnak a következő sorozatra.

Edit: 2 és 3 modulost írnak, vagyis 4 és 6 mag. A 6 magos már érdekes lehet, ha 15%-ot rá tudnak tenni a visherára.

Bocs belekevertem magam a modul/mag témába :)

[ Szerkesztve ]

(#32009) Whysperer válasza Malibutomi (#32008) üzenetére


Whysperer
addikt

+1

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32010) djculture válasza Malibutomi (#32008) üzenetére


djculture
félisten

Nemhiszem hogy bénáskodnának pont ezért törőlték az am3+ fx vonalat hogy az fm2+-os vonal fejlesztésére legyen több erőforrás. Ha elbénáznák és am3+ fx -et se gyártanak már akkor intel fele fordul mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#32011) MrM94 válasza djculture (#32010) üzenetére


MrM94
őstag

Mindez,csak talalgatas,es a jovo.
Majd ha letesznek valamit az asztalra akkor kritizalom oket.Az FX nem volt rossz de jo sem.Esetleg linux alatt ott szakit,de ott rendesen.winfos alatt gyengus volt.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#32012) djculture válasza MrM94 (#32011) üzenetére


djculture
félisten

Nem találgatás mert ez már szerepel a diákon is csak még a pontos felépitést nem tudni azon kívül hogy streamroller modulok, az am3+ vonal meg nem folytatódik tovább 2014 után.

[ Szerkesztve ]

(#32013) kungzi


kungzi
veterán

Majd ha kijonnek az uj fm2+ foglalatu procik, majd akkor kell a kovetkeztetest levonni. Addig minden csak talalgatas. En is gondolkodok amugy majd az fm2+ konfigon.

(#32014) Malibutomi válasza MrM94 (#32011) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem a BD nem volt az igazi, a piledriver már teljesen jó proci lett.

(#32015) dergander válasza Malibutomi (#32014) üzenetére


dergander
addikt

Akkor lenne jó ha elfelejtenék a modulozást és,normális 4 mag lenne,aminek az egyszálas teljesítménye 15%al jobb mint a pile , na akkor igen csere lenne számomra is :D

(#32016) Malibutomi válasza dergander (#32015) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Beletaláltál, mert kb 15% amit mondanak, a front end-en duplázzák a feldolgozókat amik eddig közösek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#32017) dergander válasza Malibutomi (#32016) üzenetére


dergander
addikt

Az a lényeg ezt szeretnénk látni játékok alatt is ezt a teljesítményt,mert egyenlőre még nem a sok magé a világ,az intelek meg itt húznak strigulát

(#32018) Malibutomi válasza dergander (#32017) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én egyelőre tök elégedett vagyok, mert ahol kevés a szálak kihasználása, a 60 fps többnyire ott is megvan, a legjobban várt játékom meg cryengine-en alapszik, szóval 8 szál hajrá... ott hasít az FX.
A VGA-m inkább cserére szorul mint a proc.

Épp itt a bibi, ha a Kaveri csak 4 magos lesz, ÉS ha eléri egy így i5-3570K teljesítményét (amit kicsit kétlek, de ne legyen igazam), még mindig inkább csak sidegrade egy 8XXX tulajnak, és nem éri meg a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#32019) MaxxDamage válasza Malibutomi (#32018) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+1 ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#32020) laca000 válasza dergander (#32017) üzenetére


laca000
őstag

+2

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32021) laca000 válasza Malibutomi (#32018) üzenetére


laca000
őstag

Hát az a VGA valóban cserére szorul, ruházz már be legalább egy 7970-re..
De most ne az jöjjön, hogy megvárom az újabb generációt stb-stb, bla-bla.. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32022) djculture válasza dergander (#32017) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak eddig a konzol vonalon nem volt egy ilyen amd jaguár 8 magos szörny 112 GFLOPS-os számítási teljesítménnyel meg gcn-es igp-vel.

Ps4-ben meg hasonló amd szörnyeteg van szintén ..

Nem hiszem hogy az ezekre készült játékok konzolátíratai majd pc-n 2-4 magot igényelnek. Bár én lennék a legboldogabb nem kellene gépre költeni megint pár évet..

[ Szerkesztve ]

(#32023) dergander válasza Malibutomi (#32018) üzenetére


dergander
addikt

Mindenesetre ha a 6800K apu 4.4Ghz turboval,akkor vajon a rollerek milyen órajelen indítanak majd,mert tuti magasabbak lesznek,jönnek a teljesítménybajnokok 220watt,előre tartok ettől,mert az AMD nagyon az órajelre hajaz...viszont lassan jólenne egy törés mint annak idején a P4nél volt mikor áltak rá a c2d-re és visszaesett felére az órajel a teljesítmény pedig sokkal jobb volt.

(#32024) ViZion válasza dergander (#32017) üzenetére


ViZion
félisten

De ha szerinted nem jó, akkor válts intelre. Mi akadályoz ebben? :U
Pontosan melyik játéknál érzed a hihetetlen hátrányt? 2-3 név van, ami kifejezetten "inteles", de amúgy...?
Nekem nincs bajom az FX-el, ennyiért még a bokában sem lennék, ha Intel konfigot raktam volna össze. Pedig agyaltam rajta, mert a lehetőség megvolt: lap és CPU is elment, jó áron, volt is pénzem mellé rakni... de 60k-ból olyan Intel mobo+CPU lett volna, aminél semmit nem lehet piszkálni, nincs tuning, stb... 45k-ért nem akartam procit venni, akkor sem, ha van rá pénz. De kinek mi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32025) MrM94 válasza Malibutomi (#32014) üzenetére


MrM94
őstag

a bd nem,sokat szivtam vele amig ugy volt hajlando mukodni ahogy en szerettem volna..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#32026) Malibutomi válasza laca000 (#32021) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pedig megvárom, 1,5 hónap és itt lesz, minek vegyek most 7970-et, csak buknék rajta.
Szépen megvárom amÍg kiderül melyiket érdemes venni/melyiket nem (mint a 7XXX-nél voltak a jó kis BS-es Sapphire-ok), aztán csere.
Mostmár addig elvagyok ezzel. Amiket mostanában játszom egyébként bőven elviszi a 7870 is, FPS gamek hidegen hagynak. Igazából csak a Star Citizen amit várok, amiatt cserélem le, mert ott viszont karcsú.

[ Szerkesztve ]

(#32027) laca000 válasza Malibutomi (#32026) üzenetére


laca000
őstag

Igazad van, arra elég bőven.
De akkor cserélni sem érdemes.
Minek?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32028) dergander válasza ViZion (#32024) üzenetére


dergander
addikt

Én nemfogok váltani,nem is ez a terv...

Itt ami fontos az órajel meg az iszonyat hő,amit hűteni kell,ez az ára most egy AMD procinak,én csak azt mondom rossz ez a vonal amin halad a cég,attól énis maradok hű AMD,mivel olcsók,na és persze egy váltás intelre gatyára vetkőztetne,meg most másra kell a pénz,de ha az új széria erős lesz akkor mindenféleképp váltok,nekem a VGAm reményeim szerint még eldöcög egy ideig,noh majdmeglássuk hogy lesz.

(#32029) laca000 válasza dergander (#32028) üzenetére


laca000
őstag

Most várom a Silver Arrow Extreme-et(ma hozza a futár), pedig sokat gondolkodtam rajta, megvegyem-e..
Sajnos Phantex nem volt raktáron..
Az extrém hőtermeléssel pedig nem értek egyet.
A Mugen 2-es 4.8-ig tökéletesen hűtötte a processzort, még SLI mellett is.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32030) djculture válasza dergander (#32023) üzenetére


djculture
félisten

nemfeltétlenül ennél az xboxone-ba tervezett amd jaguár szörnyél is a 8 mag 1,75 GHz-en jár és 147.71GFLOPS teljesítménye van. Míg azfx8350-nek 74 ugyanezen érték
Most min múlna egy hasonlót megtervezni pc-re az amd-nek?

[ Szerkesztve ]

(#32031) Malibutomi válasza laca000 (#32027) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kell mert az SC cryengine-re épül, ott az alfában már kevés az fps...oda kell a kakaó. :)

(#32032) laca000 válasza Malibutomi (#32031) üzenetére


laca000
őstag

Véleményem szerint akkor is logikusabb választás lenne az új generáció megjelenésekor, egy még garanciális 7970, az új szériának jócskán megfizeted majd az árát..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32033) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Emberek ugy beszeltek az FX-rol mintha valami hulladek volna. A bull-nak voltak hibai, gyermekbetegsegei ami annak idejen nekem sem tetszet de kinotte. Ne felejtsetek el hogy a 8350 majdnem fele a 3770/4770K-nak (140 font vs 269 font).
Felhasznalastol fugg hogy kinek mire kell, a modularis felepites nagyon jo es dinamikus, olyan mint ez : [link]. Jatekban lehet kikap a zinteltol de munkaban egymas melett vannak. Akinek meg csak a jatek a fontos az vegyen i5-ot.

Sajnos engem is ugy ert a hir hogy megall az FX AM3+-ban mint a hideg zuhany. Amig nem lesz ilyen hogy APU = 1.3 x FX 8350 addig sajnos nem alternativa az AMD de azert nem kell leirni.
Egyetlen hiba az hogy ki kelett hozzak az FX-et (81xx) annak idejen, pedig tisztaban voltak vele hogy nem lesz nagy durranas. De ha rendben lettek volna, es meglett volna a 4.4, 4.2 GHz-ek amikhez voltak tervezve akkor mindjart megfordult volna a kocka.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32034) dergander válasza Malibutomi (#32031) üzenetére


dergander
addikt

Hamár játék én az AC4et várom , a történet és számomra szép grafika keveréke kellemes érzést nyút ;]

(#32035) laca000 válasza MiklosSaS (#32033) üzenetére


laca000
őstag

Mióta rájöttem, hogy FULL-HD fölött nem veri meg csúnyán az FX-et az Intel, már olyan nagyon nem is érdekel. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32036) djculture válasza laca000 (#32032) üzenetére


djculture
félisten

Ha hihetünk annak a tendenciának hogy elve minden széria csúcs cucca 30-40% drágábban jelenik meg mint az előző széria akkor lehet pénztárcába gyűjtögetni rendesen...

(#32037) laca000 válasza djculture (#32036) üzenetére


laca000
őstag

Erről beszélek, ropiért lehet majd eladni akkor egy 7870-et, és méregdrágán megvenni az újat..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32038) Malibutomi válasza laca000 (#32032) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem megjelenéskor tervezem megvenni, és az első hype után, egy hónap múlva már esnek is az árak.
A cryengine-nek meg amennyire örülök proci miatt mert jól megy benne az fx, gpu szinten ellenkezője, legyilkolja a VGA-kat.

[ Szerkesztve ]

(#32039) laca000 válasza Malibutomi (#32038) üzenetére


laca000
őstag

Egy hónap múlva még biztosan nem "esnek" az árak, max 5k-t.
De addigra a tiednek is esni fog úgy 10k-t.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32040) ViZion válasza laca000 (#32035) üzenetére


ViZion
félisten

Ráadásul van az a szint, ami fölött már mindegy, h mi "hajCSa" :)
Ha megvan a számomra már kellemes FPS, akkor lesz@rom, h az FX 100%-on pörög vagy intel 60%-on... Hűteni tudom, nem akad semmi (1 magos STALKERen kívül, de ott se minden mod), a többire bőőőven elég. Nekem így jobb, h olcsó a gépem, mert ha nem használom ki, akkor cssak áll benne a pénz, amit másra is el lehet herdálni. Nem-e? :DDD :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32041) laca000 válasza ViZion (#32040) üzenetére


laca000
őstag

Totálisan így van Kedves Kolléga :K :C

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32042) Ribi válasza djculture (#32030) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egy dolgot mindig feledésbe merül.
A direkt programozás. Vagy mi. Azaz hiába gyengébb a konzol, kb 10x olyan gyors a köztes rétegek kihagyása miatt. Ha én veszek is egy "ugyanolyan" apu-t, azon én windows-t futtatok és kitörölhetem vele a seggem fenekem, mert lassú lesz. Hacsaknem azon is tudom ugyanúgy futtatni mint a konzolon. Viszont ha tudom, akkor minek konzol? Szóval ez a könnyű átültethetőség vagy ordas nagy kamu, vagy a konzolok lesznek úgymond feleslegesek :F Én az elsőre gondolok. Nem fogják az arany tojás tyúk témát kidobni az ablakon.

[ Szerkesztve ]

(#32043) djculture válasza laca000 (#32037) üzenetére


djculture
félisten

Így se sokat ér használtan 40-ért lehet már venni, 45-ért már oc-s 2 gigás spoeckó hűtéses is van.Gondolom kijön az új széria lesz vagy 30 ezer egyböl a piaci ára.

[ Szerkesztve ]

(#32044) laca000 válasza Ribi (#32042) üzenetére


laca000
őstag

A konzol az konzol.
Szélhámoskodásra, asszony-pajtás ugra-bugrálásához, baráti társaságba, kisgyermekek "felüdüléséhez" való..
Semmi több.
Az sem érdekel ha 29 vagy 87 magos, atomerőmű támogatottsággal..
Sok kontroller törne BF és COD alatt..
Auto aim pedig a világegyetem legnagyobb losereinek való.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32045) Malibutomi válasza laca000 (#32039) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Már igy is lent van az ára, az már nem oszt nem szoroz.
A 7970 is először 180-ra volt árazva, kb 2-3 hét alatt esett több mint 20K-t az ára.

Most úgy döntöttem beruházok egy ilyenre. (persze előbb lássuk meg mit mutat, remélem lesz olyan gyors mint várom).

(#32046) laca000 válasza Malibutomi (#32045) üzenetére


laca000
őstag

Hát, ha a teljesítményt, jóval olcsóbban, megfelelő Catalyst-el, legalább nem GTX780 szintre pozicionálják, akkor bukta van..
Szóval, valahova oda..

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32047) Malibutomi válasza laca000 (#32046) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja én is így tippelek, ha nem oda jön, akkor nagyon el...szták.
Na elég az offból.

[ Szerkesztve ]

(#32048) Whysperer


Whysperer
addikt

Tényleg ,ha a 8320-ra rárakom uncsi tesómnak a Brockent és a 8120-ra rárakom a Silver Arrow lehet meglenne a 4,5 vele. Bár oda vizet kellene mi?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32049) lee56 válasza djculture (#31995) üzenetére


lee56
őstag

Mert az nem hülyeség, hogy vegyszünk egy APU-t dedikált videókártyával, amibe még jó ideig csak porosodni fognak a Radeon magok, nem beszélve arról hogy csak 4 magra korlátozod magad ezzel? Arra még jó ideig várhatsz hogy olyan APU-t kapj, ami a mostani gépeddel felér, még ha erre is kezdik el írni a programokat.

No Comment

(#32050) djculture válasza lee56 (#32049) üzenetére


djculture
félisten

Két kártyás dolgoknak ugyis kapáltak ugyhogy lépnem kellett.[link]

Legalább nem áll benne a pénzem, nem akarom beszpni hogy jövőre majd kutyának se lehet eladni ha az am3+ megszünéséról fog egésznap szólni a ph. Mert ma még szerencsére kevesen tudják ezt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.