Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) MiklosSaS válasza xatos3 (#25998) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez van, orulj a 4.6-nak es kesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26002) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ilyeneket hasznalt mar valaki ?[link]

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26003) DeadMeat válasza xatos3 (#26000) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha rev 1.0 a lapod akkor sehol.Nincs benne :( Rev 1.1-től van.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#26004) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#25997) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Nekem az asusxarok a kedvenceim." - +1 Bár én máshogyan fogalmaztam volna... :D

"Egyebkent nekem meg az en alaplapomra is van panaszom... " - Mi a "panaszod"?

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#26005) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#26001) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Te mondod, aki 100 MHz-ért eladná az anyját is. :DDD ;]

(#26006) ViZion


ViZion
félisten

Jóemberek! Ez mennyire hihető?
CM hyper212+ léghűtés, FX-8150 @4,6 GHz, és csak 54°C-on :F Nagyon jó kocka lehetett sztem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26007) xatos3 válasza ViZion (#26006) üzenetére


xatos3
senior tag

tuti kamu, ezért vettem h110et :DDD
bár ha idle volt.... ;]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#26008) szabjan válasza ViZion (#26006) üzenetére


szabjan
tag

Ha ezt teljes terhelés alatt értjük akkor hihetetlennek tűnik. Nekem ugyan ez az összeállítás van de 4,2 gigán már üti a 60 at éppen. Fél terhelésen játékok alatt tartható nálam az 55 fok környéke.

a vizesember

(#26009) ViZion


ViZion
félisten

Akkor ennyi is, köszönöm, megnyugtattatok.
...amúgy a 6300-am 10 GHz-n 5W fogyasztással most 12°C, mit csináljak, mert hideg van a szobámban :O ;] :D

sg22: :R így van. Miklosssssssssas, cserélünk-e? Lassan összejön egy új gép: innen egy ganyé 8350 CPU, onnan egy Anus 990 lap, ehh... Valakinek nincs egy SSD-je? Lehet egy terrás, 5000-ért :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26010) sg22 válasza ViZion (#26009) üzenetére


sg22
senior tag

20 fok van a szobadban, de az olyan komoly cpu hogy minel jobban huzod, annal huvosebb

what should I do about this?!

(#26011) BomiBoogie válasza ViZion (#26009) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Fizikailag nem lehet kisebb a hőmérséklete a külsőnél. Alacsony hőfokoknál hajlamosak pontatlanságra a szenzorok.

(#26012) RVR400 válasza szabjan (#26008) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem a 70-et is simán üti azzal a hűtővel, akkora órajelen, én egy 8120-at toltam a nem pluszos verzióval. Szerintem CNQ nélkül IDLE 50 fok.

(#26013) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#26004) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1. Szenzorok nem latjak rendesen a feszt es a hofokokat, loki orankent azt hogy cpu/nb 0.000 V, stb.
2. Az UEFI gyengebb mint amire szamitottam
3. Sajat szemelyisege van a lapnak mint amire szamitottam
4. A processzor socket nagyon kol van a ramokhoz
5. Eleg gyenge a hang minoseg egy ROG laptol (a maximus IV Gene-n a hang mintha jobb volna)
6. Ugyanaz a gyenge venti kezeles mint az olcsobb alaplapokon
7. Silany csomagolas

(#26005) BomiBoogie : ez jo volt !

(#26009) ViZion: - az a hofok lehetetlen
- mire mit csereljunk ? Mennyit fizetsz/fizetek ra ?

Egy szep napom a mikor a turelmem hatarat atlepi a gepem, elajandekozom itt a forumon es veszek egy 17" laposat. Azt nem lehet babralni :)))

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26014) ViZion válasza MiklosSaS (#26013) üzenetére


ViZion
félisten

Laptopot is lehet... PL. vízhűtést rakhatsz bele. Macerás, de megéri. :D
Hááát, elégedetlen vagy a prociddal, akkor cserélhetünk. Postát állom, esetleg :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26015) MiklosSaS válasza ViZion (#26014) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg adok neki valami eselyt, qrva processzorja nem akarja az 5.5 Ghz-et meg 1.575 V-on sem, mocsok egy peldany az meg kell hagyni.

Laptopra watercoolingot meg olyan mintha szarnyakat raknal csoro swift-re.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26016) Erdei88 válasza MiklosSaS (#26015) üzenetére


Erdei88
veterán

Kiváncsi vagyok, hosszútávon rövidül-e az élettartalma, vagy elhalálozik-e Nálad

(#26017) sg22 válasza Erdei88 (#26016) üzenetére


sg22
senior tag

1.6v alatt mehet 24/7ben amd mernokei irtak. csak sokan nemszeretik mert nincs jo hutesuk

what should I do about this?!

(#26018) ViZion válasza MiklosSaS (#26015) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, mekkora egy sz@rdarab... :(
Don Sass, minden tiszteletel kérdezném elolvastad ezt? Különösen ajánlanám a "Frequency 4000 MHz" sort... A Tiéd meg nem hajlandó a nyamvadt 8×1,5 GHz plussz teljesítményre? Hát ez botrány. Én bemennék AMD-hez, és a recepciósra borítanám az asztalt... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26019) BomiBoogie válasza Erdei88 (#26016) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem nem marad nála annyi ideig, hogy ez kiderüljön (1-2 évnél tovább).

(#26020) foka válasza MiklosSaS (#26013) üzenetére


foka
aktív tag

A laposat is lehet piszkálni, majd szépen kitalálod a módját :DDD

Üdv: Fóka

(#26021) MiklosSaS válasza Erdei88 (#26016) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Olvad el ezt a hozzaszolast : (#26019) BomiBoogie

sg22: tudom, ezt olvastam en is hogy 1.6 a maximalis hatar, azert is tartom alatta (1.575v), vagyis tartanam ha menne ez a szemetlada.

(#26018) ViZion: olvastam, de a sandy is 3.4 volt alapon es meg volt a 4.9 mind a 4 magon +HT . Minimum ezt varom el az FX-tol is.

Egyebkent apropo intel, valami nem stimmel a cpu-val vagy a kartyaval. Ma reggel nezegettem valami bench-eket, es megdobbentem amikor azt olvasom hogy a 4.5 ghz-es 2600K-m 1 darab 7870-el azt a pontszamot adja amit a 8350-en 4.5 ghz-en 7970-el. Az egy dolog hogy a cpu-re kevesebbet ad, ertheto is de hogy FX-el azon az erteken menjen egy 7970 GHz Edition mint egy 7870-el ?! :Y Itt valami nagyon nincs rendben nalam !

Link a teszt eredmenyekrol : [link], remelem meg lehet nyitni !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26022) stratova válasza foka (#26020) üzenetére


stratova
veterán

Na ja, de C2D óta csak AMD-t tudod piszkálni, mondjuk kicsi Llano A6-3400 4 magját 2.2-2.4 Ghz-re K10stattel :)

miklosss2012: el is feledted azokat a szép időket, amikor még GD80 és Formula között őrlődve, azon aggódtál meg lesz-e egyáltalán az 5.0? :P Én emlékszem ;)

Erre van a kutyaveteményes:

2600K 4.5 GHz + 7870:
CPU Score 30157.2
AI Test: 4205.1 (CPU)

Graphics Score 31015.9

FX-8350 ??? GHz + 7970:
CPU Score 25562.7
AI Test: 3568.9 (CPU)

Graphics Score 33075.0

Ez egy benchmark, nem a te több szálra remekül skálázott programod.

[ Szerkesztve ]

(#26023) foka válasza MiklosSaS (#26021) üzenetére


foka
aktív tag

De ez csak akkor számít, ha a grafikai beállítások pixelre azonosak! Mi van ha az antialiasing másra volt állítva, vagy az antistropic filtering? ja az stimmelt, de a driver más volt! Valamint nézegetve a részeredményeket a grafikai rész jobb egy kicsit (Graphics score, Particles, Color fill, fps számok, Pixel shader...) és a cpu-s alacsonyabb (AI, CPU) ergo erősebb kari gyengébb procival, hasonló az átlag...

Üdv: Fóka

(#26024) Erdei88 válasza sg22 (#26017) üzenetére


Erdei88
veterán

Be tudnád nekem linkelni? Intel-nél is van ilyen documentum

(#26021) miklosss2012: Intel procijai mindig is jobbak volt 3DMarkok alatt. Nálam is ugyan az a helyzet. I7, 4,5Ghz 9000 pont felett volt a 7870, 8150 4,4Ghz-en 7500 környékén.

(#26025) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Erdei88, foka, susu : ezeket en ertem, csak az volt a fura hogy :

Graphics Score 2600K+7870 = 31015.9 FX-8350+7970 = 33075.0

Alig 2000 pont van a 2 kartya kozott ? Tudom hogy ez bench meg a faxt sem erdekli, de mar csak osszehasonlitas kepen az jelentene hogy jatekban azon a szinten vagyok a 8350 + 7970 mint amilyen szinten voltam 1 db 7870+2600K ?

Nyerek egy kicsit az egyik oldalon (munka) es vesztek eleg sokat a masik oldalon (jatek) ?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26026) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#26025) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez egy benchmark, nem a te több szálra remekül skálázott programod., ahogy a sárkány mondta.

Pont te vagy az, aki ellene van mindenféle e-p*nisz növelésnek, merthogy nem a bench számít, hanem, hogy neked megfeleljen a teljesítmény. Hidd el, nem veszítesz játékban.

(#26027) Erdei88 válasza MiklosSaS (#26025) üzenetére


Erdei88
veterán

Játék tesztetek alapján, nagyon vegyes. Van ahol alig van különbség azonos órajelen, de van ahol nagyon lemaradnak az AMD procijai

szerk: Ha tisztában vagy vele akkor miért kérdezted? :)

[ Szerkesztve ]

(#26028) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#26026) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudom, es meg mindig ugy is goldolom, csak megleepodtem :D .

Erdei88: tisztaban vagyok vele, csak a pontszam kulonbseg volt az ami kicsit meglepet. Ez van.

Azert kerdeztem mert nem gondoltam hogy ennyire nagy a "szintetikus" kulonbseg.

@all: igazatok van, a lenyeg az hogy remekul megy (meg ha nem is akarja az 5.5-ot a diszno) de meg vagyok vele elegedve, nagyon. Ez a fontos.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26029) foka válasza MiklosSaS (#26028) üzenetére


foka
aktív tag

Én is csak azért ba...om a gépet ,mert szeretek szerelni, jó szórakozás és úgysincs más dolgom (persze amikor tolom egy játékkal, akkor nincs nyúkapiszka)
Józan paraszti ésszel jó lenne az alapon is!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#26030) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#26028) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért mész rögtön 5.5-re, amikor 5.1-en használod?

(#26031) MiklosSaS válasza foka (#26029) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam nem, alapon is jo lenne jatekro, internetre nem volna gond, de munkara sokszor a 6 ghz is keves lenne.

(#26030) BomiBoogie : Mert ez volt a cel startbol (vagyis miutan atleptem az 5 ghz-et) de maradok az 5.1 ghz-nel egyenlore, tul sok feszt ker ez folott, majd ha lesz viz a gepben megprobalom az arany kozeputat .(5.3)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26033) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Nemsokára (remélem) megérkezik az m5a97 evo r2.0 és a 6300-as kombó.Bios-ban gondolom itt is van ilyen Turbo beállítás amit ha bekapcsolok akkor semmi mással nem kell foglalkoznom (no fesz állítás) és kapok pár száz (?) mhz-et "ajándékba".Nem vagyok egy nagy tuningolós úgyhogy nem is akarok ilyenekkel foglalkozni remélem hogy ezzel a kis beállítással azért nem lesz már olyan harmatos a teljesítmény mint alap állapotban.Elsősorban játékra használnám a gépet.Tisztában vagyok vele, hogy az intel 4 magos megoldásai több fps-t tudnak mint az amd 6 magosai de gondolom azért nagy előrelépés lesz egy c2d e7400 után. :D A hűtőm egy cm hyper 212 lesz.Előre is köszi a segítséget.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26034) ViZion válasza MiklosSaS (#26031) üzenetére


ViZion
félisten

Nem lehet vhogy pl. laptopot is bevonni a melóba?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26035) MiklosSaS válasza ViZion (#26034) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem. Tul gyenge, probaltam mar de semmire sem haladok vele.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26036) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#26031) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen vízben gondolkodsz?

(#26037) MiklosSaS válasza tibee77 (#26033) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Huto eleg, lap nagyon jo, cpu is. De szerintem ne baxd el auto tuningolassal. Vidd feljebb manualisan a szorzot es picit piszkald a feszt. Konnyu es egyszeru. Peldanak okert :

- auton a 4.3-en ghz lehet hogy 1.45 V fog adni az alaplap.
- manualisan lehet hogy meg a 4.5 ghz-hez sem szukseges tobb mint 1.435 V.

(#26036) BomiBoogie hat izze, a kek ormanyos kormanyos meggyozott (90%-ban) hogy magam barkacsoljak ossze egyett (majd barkacsolas kozben mindig emlegetni fogom) , de en szivem szerint ezeket valasztanam mert nem ertek annyira a vizhez: [link] vagy ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26038) whYz


whYz
addikt

FX 4100-at szeretnem valami erosebbre cserelni, de nem surgos. Szerintetek erdemes varnom a steamroller-re?

(#26039) BomiBoogie válasza whYz (#26038) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért, gyenge már a 4100 ahhoz, amihez használod? Attól függ, mi a cél.

(#26037) miklosss2012
Én is ezt akartam javasolni, a te igényeidnek a kompakt víz már kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26040) whYz válasza BomiBoogie (#26039) üzenetére


whYz
addikt

A cel a mostani konfigom melle egy jobb proci es valami jobb vga. Jatekokban szeretnek egy kis plusszt fps-t elerni. Vagy szerinted felesleges 4100-nal erosebb?

(#26041) MiklosSaS válasza whYz (#26038) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vrd meg mig kifogok egy jobb tuningosat aztan megbeszeljuk mennyiert valnek meg a 8350-tol :DDD :DDD :DDD

@csiga: igazad van nem vitatkozok, csak annyi a macera veluk. Meg nem tudom hogy lehetne a pumpat szabalyozni. A ventik azok OK, de a puma ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26042) BomiBoogie válasza whYz (#26040) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha FHD-n játszol, akkor szerintem első körben cseréld a VGA-t. Pl. 7850-re vagy GTX 660-ra, az elég komoly előrelépés lesz FPS-ben.

(#26043) tibee77


tibee77
őstag

Akkor tudsz mondani egy full biztonságos értéket amire állíthatom a feszt meg a szorzót?Mint írtam nem akarom a korlátait feszegetni csak többet szeretnék kapni a pénzemért mint amit eredetileg nyújt a proci. :)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26044) whYz válasza BomiBoogie (#26042) üzenetére


whYz
addikt

Eleg lenne egy olyan kartyahoz a 4100? Akkor lenyegeben nem hozna akkora fps novekedest egy ujabb proci, hogy megerje?

(#26045) BomiBoogie válasza whYz (#26044) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vegyünk egy 4170-et, nézd meg itt, ahhoz képest mennyit hozna egy 8350.

(#26046) ViZion válasza MiklosSaS (#26037) üzenetére


ViZion
félisten

Ne az egybevizeket! Gyenge lenne Neked. Taat úr nem keresett? De ha úgy alakul segítek én is, pumpákat írtam is: DDC 1T plusz vagy D5 a legjobbak, valamilyen EK blokk, MORA radiátor, tartály ami szimpi, etc. Taat-al azt beszéltük, h VRM hűtés nem kell, ha így is stabil, de később bővíthető ez is. D5 pumpa állítható 5 fokozatban. Halk és erős.

Erdei88: Sassss-nak nem túlzás... ha később ráköti a 2 VGA-t, vagy a VRM-et, chipsetet, akkor erre nem lesz gondja. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26047) MiklosSaS válasza tibee77 (#26043) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1.5 V alatt a processzor, 1.425-1.475 az idealis, de ez processzortol es alaplaptol fugg. Ne piszkald a Bus Speed-et (FSB-et) csak a szorzot es a feszt. Ja es ha asus lapod van OFFset-ben a jobb.

(#26046) ViZion : beszeltem Taat Ur-al csak nem tudom miert nem megy a link amit adott, egyszer sikerult megnyitnom aztan meg nem. Nemzaklattam tovabb, ugyis varok kb 10-ig mert nincs kedvem ($) elotte.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#26048) Erdei88 válasza ViZion (#26046) üzenetére


Erdei88
veterán

MORA kicsit túlzásnak érze, de ha később bővíteni szeretne akkor jogos

(#26049) tibee77 válasza MiklosSaS (#26047) üzenetére


tibee77
őstag

Okés, köszi a tippeket.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#26050) gyuszaa válasza tibee77 (#26043) üzenetére


gyuszaa
őstag

Először is megnézheted meddig bírja alapfeszültségen, csak a szorzót kell emelni.
Előtte : APM ki, Turbo Core ki, LLC-t állítsd ultra high-ra vagy minimum high.
Majd cpu vcore-t offset-re állítsd, ha megtalálod azt a szorzót ahol már kevés az alapfesz akkor + jelet válaszd ki értelemszerűen és menj fel egy lépcsőnyit első körben.

Az a lényeg 70-72 fok felé ne menjen, és 1.5 v alatt legyen a feszültség, így semmi baja nem lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.