Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Valkűr válasza Habugi (#62999) üzenetére


Valkűr
őstag

Hogy a faxba elég 5.2-nek a 1.45 volt? :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#63002) Habugi válasza Valkűr (#63001) üzenetére


Habugi
addikt

Az egy ilyen kocka.., egyébként a látszat csal mert most/CPU-Z az Idle fesz látszik, jó kis LLC nélküli lap, terhelésre/BIOS-ban ha jól emlékszem 1.525V volt.

(#63003) hackeeeee:

Jobb lesz ha megszokod KékÖrdög, sokáig nem voltál az On-ban, az AIDA fénykorát éli, cirka két hónapja fogadtam meg hogy le nem írom többet hogy HWInfo64, elíg vót'.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63003) hackeeeee válasza Valkűr (#63000) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hőfok nem mérvadó aida-val, mert nem látszik a max, csak hogy aktuálison mennyi, plusz, a standard ibt sem annyira mérvadó. :)

Véleményem szubjektív...

(#63004) hackeeeee válasza Valkűr (#63001) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a proci 4950-et tud ilyen fesszel Very High LLC-vel IBT stabilan.

Íme:

Sőt, ilyet is tud, de ezt nem futtattam végig, mert nem.. :) Itt már azért forrt, elég rendesen.

Mondjuk azt tudni kell, hogy Hablatynál stabil volt tesztekkel 1,5V körül 5200-on, Nálam sehogy nem akar összejönni, valszeg az LLC miatt.

@Hablaty: Ja értem, a cart is lehet fokozni.. Okééé.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#63005) Valkűr válasza hackeeeee (#63004) üzenetére


Valkűr
őstag

Mivel van hűtve?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#63006) hackeeeee válasza Valkűr (#63005) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Adatlapon rajta. :)

Cooler Master Seidon 240M, pushpull-ban 4 ventivel.

Véleményem szubjektív...

(#63007) Habugi válasza hackeeeee (#63004) üzenetére


Habugi
addikt

Azért megvannak az előnyei is az LLC-s lapnak, az a 4950Mhz @ 1.456V-al IBT VH terhelésre stabilan az még mindig no comment.. :C
Nem tudom hogyan csináltad, nekem az LLC nélküli lapban a 24/7-es 5Ghz-hez ennél jóval többet kért.., pedig bő két évig használtam így/finomhangoltam. :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63008) mackosajt válasza Joe-Soft (#62994) üzenetére


mackosajt
addikt

Egy olyan kép sokkal többet mondani, ahol a feszültségek is látszanak. ;)

Miután fiaimnak a hőn áhított drónt is megvettük, nejem szó nélkül elfogadta, hogy alaplapot cserélek (teszem hozzá, eddig is tudta, hogy akarok cserélni, csak ő olyan 20-25 közötti befektetésről tudott, viszont közben egy jó tizessel fentebb merészkedtem. Elvégre jön a karácsony, nekem is kell valami :D )

Ha minden jól megy, 2-3 napon belül jövök eredményekkel, addig max. csak ide-oda böfögök egy picit. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#63009) hackeeeee válasza Habugi (#63007) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én sem tudom, de 24/7 megy így, most is. :)

Emlékszem, hogy akkoriban kíváncsiságképp mentem 1 lépcsővel lentebb a fesszel, és stabil maradt.

Véleményem szubjektív...

(#63010) Joe-Soft válasza mackosajt (#63008) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

A képen látszik a feszültség ;)
1.337V :R

(#63011) Habugi válasza Joe-Soft (#63010) üzenetére


Habugi
addikt

A VID látszik nem pedig a vcore.., amit barátunk a medvesajt hiányol az lejjebb van.
Élhettél volna a gyanúperrel hogy nem hiányol olyasmit ami az ember szemét kiszúrja.. ;)

Egyébként ha már HWInfo64-et használsz (ami egyébként dícséretes.. :K :R ), felesleges munka/teszt közben ellőnöd a shotot, esetlegesen belekavarva az eredménybe, bőven elég amikor végzett, erre szolgál a Current/Min/Max/Avg oszlop, kiválóan látszik az Idle/terhelés közbeni hőmérséklet/vcore (+rengeteg más) érték/különbség.
Persze csak ha lejjebb görgeted.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63012) hackeeeee válasza Joe-Soft (#63010) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a vid, mivel ha jól sejtem, ki van lőve a turbocore, így az meg sem moccan. A Vcore kell Nekünk.

Nagyon nem annyit kap a proci terhelés alatt, mint a VID értéke.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#63013) Joe-Soft válasza Habugi (#63011) üzenetére


Joe-Soft
tag

Köszönöm szépen, hogy jeleztétek, hogy én vagyok a vak :R :R
Még ezzel a programmal csak most ismerkedem... :)

(#63014) Joe-Soft válasza hackeeeee (#63012) üzenetére


Joe-Soft
tag

Igen, a TurboCore ki van kapcsolva :) :R

(#63015) Joe-Soft válasza hackeeeee (#63012) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

Most csináltam egy újabb tesztet, de most 4.5GHz-en fesz emeléssel :)
A képen bejelöltem, amire szerintem Ti gondoltok Vcore.
Remélem felfogtam amit akartok nekem mondani :) :DD

(#63016) Bossp


Bossp
addikt

A 4,8 már igen igen sokat kér :( +0,072 V a 4,7-hez képest :O és ez majd +20 C-al jár xD 1,5 V-on. Ebből már 4,9 sem lesz :O :Y

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63017) Pancsermeste válasza Bossp (#63016) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ezzel a hűtővel biztosan nem lesz több - nem mintha rossz lenne az a Zalman-, de 1,5V / 4,8GHz felett már csúcs léghűtők kellenek. Talán, ha hűvösebb környezetben tesztelnéd, akkor lehetne még húzni rajta, de így is szép eredmény! :K
Viszont ennél ne engedd jobban melegedni. Egy-egy teszt erejéig még OK. Szerintem próbáld meg ezt a 4,8GHz-et finomítani, hátha mehet kicsit lejjebb a CPU fesz. Esetleg 4,7GHz-re behangolni, az is korrekt teljesítményt nyújt.

-= Pancsermeste® =-

(#63018) Omli85 válasza Habugi (#62941) üzenetére


Omli85
őstag

:B Játék víznek indult de aztán kicsit megszaladtak a dolgok :D...
EK-Supremacy MX a kockára, EK-FC a vga-ra, DDC 18w, Phobya G-Changer 480 V.2, Zalman Reserator tartálynak, illetve van még egy idő hiányában véglegesen be nem épített Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 480mm radi is.
4.5GHz-n még elég jól elbír a kockával de fölötte a leírt feszdroppolós anomáliák miatt vannak érdekes jelenségek :D.

(#62943) Bossp: jól van elmész ám te a fenébe :D most vagy ennyit számít a deszka vagy egy kurva jó kockát van.... vagy mindkettő :D. Érdekes viszont, hogy 4.5-ön 91-92 Gflops 4.7-en viszont 90-91Gflops ellenben cb15-ben meg látható a gyorsulás, az ibt-nél valami szerintem nem kerek vagy fenetudja :/
Mindenesetre nagyon szép eredmény gratula :C
Be állhatsz a sorba a "golden csipszesek" közé :DDD ( Habugi, hackeeeee ) :P

Azért közben rájöttem, ha nem fut minden hülyeség a háttérben akkor jobb eredményt dob a CB15 is
szóval azért nem fogja vissza a killer sem az fx-et, persze a feszdroppolás ettől még megvan szóval összességében azé sux :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63019) Bossp válasza Pancsermeste (#63017) üzenetére


Bossp
addikt

A hűtővel semmi gond. Szerintem elég szép eredmény tőle. Tapasztalataim szerint ha ekkora ugrás kellett a 4,8 hoz (0.7V+) akkor 1,6 ot kerne kb a 4,9, szerintem nincs az a leghuto ami ezt stabilna tartana szobahomersekleten. Marad 4,7-en Azt az 1,424-et 60 C alatt tartja barmi legyen. Az tokeletes. Nem kell a majdan zart hazban 80+... :p

Omli.
Enyit szamit a deszka. Assrockban 4,4 ig tudtam 3rtelmes hőfokon stabilizálni. 1,4 V ra volt belőve hw info 1,314 et mutatott és így is elérte a 70 fokot IBT very Highon. Valami nincs rendben ott szerintem fals adatokat kozvetit az a lap :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63020) Omli85 válasza Bossp (#63019) üzenetére


Omli85
őstag

Az tény, hogy az instabil fesz miatt lehetetlen egy szint felett a tuning... 89-90Gflops-ot hoz amúgy nálam is ha nem fut semmi a háttérben így is van 1-2Gflops eltérés a Saber javára plusz még ott van az a lehetőség is, hogy esetlegesen mehetnék feljebb egy normális lappal mert a hűtés talán még megbirkózna vele :D.

Mindenesetre a hétvégén egyik pillanatról a másikra meghalt a Killer alaplapi Lan-ja szóval küldöm vissza ismét gariztatni... :/ (Pedig a hétvégén pont, hogy nem is gyilkoltam a gépet..) ha ismét cserélik persze ez megint lesz majd szerintem 1.5-2 hónap... akkor megpróbálok valahogy megszabadulni tőle. Bár az is lehet, hogy visszadobják a garit mert látszik a ventitfelfogató csavar helye a vrm bordán...

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63021) Bossp válasza Omli85 (#63020) üzenetére


Bossp
addikt

IBT eredményeit ne vedd mérvadónak. Azonos órajelen volt hogy 5 GF különbség is volt. Pedig csak leállítottam és újraindítottam. Nem zártam be semmit. :D Cine jóval reálisabb értéket mutat, de ahogy nézem abban is azért gyengébb. (Nem lehet hogy szoftveres a Lan port gond)? :O néha nálam is meggajdult.

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63022) Omli85 válasza Bossp (#63021) üzenetére


Omli85
őstag

IBT-t én stabilitásra használom max, ha le fut 10 kör a beállítással stabilan akkor nem fogja eldobni magát h.264 kódolás közben sem (talán :DDD ).

Ez nem meggajdult konkrétan halott windows szerint minden ok, gyakorlatban azt sem érzékeli hogy csatlakoztatva van hozzá a kábel se nem világítanak a ledek se semmi. Volt már azóta bios frissítve oda vissza illetve driver is volt frissítve oda vissza, win felismeri alapból is fel is tesz a drivert de semmire nem reagál.
Szóval szerintem döglött :).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63023) Pancsermeste válasza Bossp (#63019) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nyilván nem érné meg lecserélni a hűtődet nagyobbra, az is elég szép darab.
Én is 4,7GHz-en használom, pedig 5GHz is elfogadhatóan hűthető, de így legalább nem megy 60 fok fölé.

-= Pancsermeste® =-

(#63024) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Van egy fx8320 procim, rajta egy mugen 4 hűtő. 4.4Ghz-n járatom, nincs is vele semmi gond, csak az hogy elég érdekesen működnek a hőfokok nálam. IBT alatt mag: 55 kupak: 80. Ez úgy hogy gépház oldala levéve, tehát semmi szellőzési probléma nincs. El lenne kalibrálva valami gyárilag? 25 fokoa eltérés, ha 75 fokig engedném a kupakot ahogy sokan mondják akkor 4ghz-ig se tudnám húzni, mert ott is átlépi, csak a mag meg 45-50.

(#63025) Bossp válasza Nxn908xxx (#63024) üzenetére


Bossp
addikt

Erről csinálj képet mert nem hiszem el! :O Mennyi Vcore-on csinálja ezt? nekem 4,6-on IBT vel ment 59 fokig. Esetleg pasztázd és tedd fel újra rendesen azt a hűtőt!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63026) Nxn908xxx válasza Bossp (#63025) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Egy éve is írtam ide, ugyan ezt kaptam hogy pasztázd újra meg nem hiszem el, újra van pasztázva, 2 venti van még a procin lévő mellett, Asus m5a97 evo r2.0. Itt biztoa hogy szotver hiba mert az nem létezik hogy ezzel a hűtővel szinte alapórajelen is túlmelegzik. Nézem a maghőt, az nem hazudik.

(#63027) Kroni1 válasza Nxn908xxx (#63026) üzenetére


Kroni1
veterán

Ird le mekkora valós feszt kap. Ne azt amit beállitasz biosban. Mivel nézed a hőt!? HWinfo? Azt tedd fel.

(#63028) Jakuskacsa válasza Nxn908xxx (#63026) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ne izgulj segitünk. Először is telepits fel egy hw monitort, fenykepezd le terheles utan, h lassunk min-max ertekeket. Esetleg nezd mar meg h az am3 as lefogaton nincs e allitasi lehetőseg, h szorosabbra húzd a hűtőt a cpu-hoz ( nalam mar volt ilyen fajta copas).

A fenti kepen a közepső lefogatas pl olyan, h a fülön amit bepattintashoz hasznalsz van 3db allitasi pontod, h milyen szoros legyen... többet majd akkor, ha latunk hw monitort

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#63029) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Az MSI 970 Gaming lap mennyire lehet jó választás mérsékelt tuningal egy 8320 mellé? Kevésbé melegszik mint a Giga 970A-UD3P?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#63030) Taifa Díaz válasza Nxn908xxx (#63024) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ez a kijelentés eléggé érdekes, hogy "gépház oldala levéve, tehát semmi szellőzési probléma nincs". Nincs, mert ez maga a szellőzési probléma ;] Ezzel ugyanis megáll a forró levegő azokon a helyeken, ahonnan a ventilátorok nem tudják azt elszállítani. Lényegében kilövöd a turbulencia hatását az eltávolított oldallappal.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#63031) Omli85 válasza Nxn908xxx (#63026) üzenetére


Omli85
őstag

"Nézem a maghőt, az nem hazudik."

A maghő kalkulált érték, szóval ha valamivel akkor pont azzal nem számolunk, inkább a kupakra figyelünk biztos ami tuti. Amúgy nálam is vannak ekkora különbségek a mag és a kupak között pl IBT alatt 20+ fok eltérés van a maximum értékekben nem kell vele foglalkozni. A kupak ellenben nem oké ha be megy 70 fok fölé tartósan.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63032) aginor


aginor
addikt

Ez jó eredménynek számít?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#63033) Joe-Soft válasza aginor (#63032) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

Ami nekem szemet szúrt a képen az a 31,994V :Y
mellékelem a képed, amin kiemeltem a gyanús feszültséget.
Ha jól olvastam az adatlapodon a tápegységed Seasonic S12II 430W. :Y
Hát ez elég karcsú...

(#63034) aginor válasza Joe-Soft (#63033) üzenetére


aginor
addikt

Az pontosan mi lenne, és mit kellene ott látnom? :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#63035) aginor válasza aginor (#63034) üzenetére


aginor
addikt

Futtattam egy cinebenchet is 4100Mhz-en, én normálisnak látom a kapott eredményt:

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#63036) Taifa Díaz válasza aginor (#63035) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Pedig ezen is ott van az a közel 32 V-os kimeneti csúcsfeszültség érték, ami időzített bombaként ketyeg a rendszered felett, hacsak nem valami szoftveres mérési bug.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#63037) aginor válasza Taifa Díaz (#63036) üzenetére


aginor
addikt

Ezt vajon hogyan lehet kideríteni?
A táp típusa elvileg megfelelő, persze attól még hibás lehet.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#63038) Joe-Soft válasza aginor (#63037) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

Ha csak szoftveres hiba akkor, nem gáz.
De ha valóban ekkora fesz van ott, akkor örülj, hogy eddig megúsztad baj nélkül.
Az alaplapon kb 12V fesznek kell lenni max. ha már e feletti feszültséhek vannak, pl 13-14V vagy a felett, akkor bizony az tápegység hibás. Ami idő kérdése és kinyírja az összes hardvered.. Aminek szeintem nem örülnél...
A legjobb, ha egy másik tápegységgel leteszteled a rendszered.

(#63039) Joe-Soft válasza aginor (#63037) üzenetére


Joe-Soft
tag

A másik, ami még a tápoddal kapcsolatos.
Az a 430W nagyon karcsú a gépedhez.
Számolj utána.
Az FX8320 125W TDP alap órajelen.
A Sapphire R9 270X kártyád 180W TDP vel rendelkezik.
Ez alapból 300W+ az alaplapod, meghajtók hozzá jönnek.
De mivel te húzod a procidat, így máris 400W-nál jársz össz teljesítményben.
Így szegény tápegységed, hiába 80+-os szinte maxon dolgozik, amikor hajtod.
Nincs benne már annyi tartalék, hogy kiszolgálja a konfigod.
Persze ez csak az én meglátásom, véleményem :)

(#63040) Tomko78 válasza Joe-Soft (#63039) üzenetére


Tomko78
őstag

de a 125 W tdp nem a valós fogyasztást takarja :) a 8320 200 w is ehet néha ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#63041) belaazallat válasza Joe-Soft (#63038) üzenetére


belaazallat
addikt

Szoftveres lesz, mert nálam is annyit mért.

Viszont a nálam sárgával jelölt hőfok, az a fesz szabályzók hőfoka? Ha jól tévedek kicsit magas! :F

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63042) Bossp válasza belaazallat (#63041) üzenetére


Bossp
addikt

Valami ventit szabadíts rá azokra a bordákra 100 felett már sírnak azok a tekercsek :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63043) ReFleXx


ReFleXx
addikt

az mitol van hogy a gep nem akarja visszavenni a max frekit, amikor kb semmi olyan nem fut ami indokolna es a proci usage is 1-2 max.
cnq be van kapcsolva, bekapcsoltam a c1 c6-ot is mert disable volt, semmi valtozas.
legutobb (mult heten amikor neztem) nem igy csinalta az tuti

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#63044) aginor


aginor
addikt

Hát elég rendesen belém tettétek a frászt.. :U
belaazallat: köszönöm! :R

Viszont a fogyasztással kapcsolatban nem érte egyet, ez egy 9590, ami hivatalosan 220W:

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#63045) ViZion válasza aginor (#63044) üzenetére


ViZion
félisten

Mi a baj a fogyasztásával? Ez teljes rendszer, VGA-val, mindennel a grafon.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63046) aginor válasza ViZion (#63045) üzenetére


aginor
addikt

Az, hogy szerintem mi a baj a 9-es széria fogyasztásával, abba ne menjünk bele. ;) Igazából azért linkeltem, mert a srácok szerint kevés a 8320-alá a 430w-os Seasonic tápom.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#63047) Tom5 válasza aginor (#63046) üzenetére


Tom5
addikt

Nekem ugyanezt (adatlap) a konfigot anno a 7850-mellet a corsair VX 450-en teljesen hangtalanul vitte (tuning mellett), mikor bekerül a 280X akkor jött meg a hangja! :Y Furcsa volt mert kb 6 évig használtam sosem hallottam. (takarítva volt, nem volt dzsuvás, figyeltem erre) Szerintem ha terhelésnél nem hallod, hogy extrán felpörögne akkor semmi gond.

(#63048) Joe-Soft válasza aginor (#63046) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia.
Írok egy egyszerű példát, hogy rávilágítsak a dolog lényegére. Esetedben adott a 430W tápod. Amikor a rendszered nyúzod, a tápod szinte 100%-ban ki van hajtva. Nincs több tartalék benne, a rendszered hiába kívánna többet. Igy már a tápod nem tudja biztosítani a stabil feszültségeket sem. Ráadásul a tápod is ilyenkor már termeli a hőt. Viszont, ha rendes tápod van, mondjuk egy 6-700W az már vígan kiszolgálja, mivel rendelkezik kellő tartalékkal, amikor a rendszered étvágya megugrik.
És nagyon nem mindegy, hogy egy táp szenved a terhelés alatt, vagy nevetve kiszolgálja. Tapasztalatból írom ezeket. Nem mellesleg, a videókártyádhoz ajánlott minimum táp 500W.

(#63049) ViZion válasza aginor (#63046) üzenetére


ViZion
félisten

Mert mi a bajod a fogyasztásukkal? TDP limit van kitolva, semmivel nem kér többet azonos feszen, mint a 8350... sőt. ;) :P

Igen, ha OC is van, akkor az a táp néhol már határeset lesz. VGA is 120-150 W, meg a procit is cibálod... ha jót nézek, az áganként 180 W max, amit azért nem varázslat elérni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63050) belaazallat válasza ReFleXx (#63043) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia! Energia gazdálkodásban nézd meg, a Minimális processzor teljesítmény 5%-on van-e!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.