Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) MinionFlasH válasza - = Zk = - (#49049) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Én egy Atom N270-et mellett döntöttem volna, hiszen I N T E L, meg különben is veri az FX 4300at simán...pár tesztben... bizonyos programoknál...bizonyos helyzetekben...

(#49052) Eclips21


Eclips21
őstag

A tRAS mit takar pontosan? mert AMD OverDrive-ban a minimum 8 lehet és megy is így CPU-Z, AIDA is átírja 8ra, de a biosban a minimum értéke csak 15 lehet

közben meg van: tRAS: az Active to Precharge Delay egy késleltetési idő, amely azt mutatja, hány órajelciklusnak kell eltelnie a mátrix két különböző sorának megcímzése között.

(#49053) - = Zk = - válasza Zsivaagoo (#49050) üzenetére


- = Zk = -
félisten

GTX460/470.. esetleg 6850/70....
a 7770 spanomnak buzult állandóan BF3 alatt... kihagynám. max 5770. de az már öreg :C

(#49051) MinionFlasH
bizonyos évszakban/napszakban :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49054) EnterR válasza eldiablo (#49044) üzenetére


EnterR
veterán

Várható, hogy előbb-utóbb a lap fogja megszívni. Megvárom a végét, utána meg beruházok egy Asus-ra. Az a baj, hogy nem nagyon van kereslet erre a lapra, viszont kidobni meg nem akarom.

PSN ID: marquuard

(#49055) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Asus m5a97 EVO r2.0 lapom van,AMD FX-6300 X6 procival,Kingston DDR-3 8GB /1600 HyperX Blu KIT rammal gondom az lenne, hogy a Win 7 64-es lapon csak 4gb ramot lát a Win. 8gb van benne(2x4) fizikailag látja de használni csak 4-t használ. AIDA-val is megnéztem ott kilistázza melyikben milyen ram van, időzítés stb. de ott is csak 4gb mutat használni. Cserélgettem minden foglalatban a ramot.
A biosban auto módban van minden. Legfrisebb bios van fennt.
Lehetséges lenne, hogy a procival és a rammal van valami ami miatt nem kezeli rendesen?
Alaplapos topikban már kiveséztünk de nem jutottunk előbbre.
Esetleg valakinek valami ötlete?
Köszi

(#49056) PofaJenö válasza Komi28 (#49055) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
egy próbát megér ,futtatás -> msconfig (beírod) -> és a memónál berakod a pipát
[L:/dl/upc/2014-09/22/310762_nulbinn8ahifn2xw_mwsnap_9.jpg](IMG:/dl/upc/2014-09/22/310762_nulbinn8ahifn2xw_mwsnap_9.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49057) Komi28 válasza PofaJenö (#49056) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, próbáltam pipával, pipa nélkül is sajnos nem megy így sem :(

(#49058) lovas001


lovas001
aktív tag

4,4 -hez az 1,28 V stabilnak tünik.Habár nem finomhangolgattam .Ez mennyire számít jónak (4,4 körül még nem járattam)

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#49059) ViZion válasza Komi28 (#49055) üzenetére


ViZion
félisten

Szinte mindent "elsütöttünk" az alaplapos topikban. Linuxal kellene megnézni, h mit mutat. Ha ott is hasonló a jelenség, akkor már mobo, proci, ram hibára is gondolni kell. Csere ramot nem tudnál kérni valakitől? Az még egyszerű dolog, biztos van a közelben vki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49060) Béka 3 válasza szivacs1987 (#49046) üzenetére


Béka 3
tag

:R

(#49061) Béka 3


Béka 3
tag

Az normális , ha egy játékot szedek le steamen 10-12 MB/S és átlag 56-57 fokos de felment 62 fokra a cpu?

(#49062) EnterR válasza Béka 3 (#49061) üzenetére


EnterR
veterán

A hőmérséklet az elfogadható, de letöltésnél nem kéne ennyinek lennie.

PSN ID: marquuard

(#49063) Béka 3 válasza EnterR (#49062) üzenetére


Béka 3
tag

Elnézést mbit/s :D

(#49064) Habugi válasza Béka 3 (#49061) üzenetére


Habugi
addikt

Az átlag 56-57 fokon mit értesz, idle?
Amennyiben igen, az marha sok. Szobahőmérséklettől függően nálam 30-35fok körül van.

5 fokos ingadozástól egyébként nem kell megijedni, a probléma 35-40től indul.. ;]

A TX3 egyébként szerintem nudli egy 8magosra, ránézésre legalábbis, ettől még lehet hogy a gyakorlatban elfogadható.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49065) Béka 3 válasza Habugi (#49064) üzenetére


Béka 3
tag

56-57 fokot úgy értettem amikor dolgozik a cpu. Alapból 30-40 fokon szokott ingadozni.
Másik kérdésem az lenne biosban belehet állítani a hűtés stílusát Sillent/Standard/Turbo melyikre kell beállítani ?

(#49066) Habugi válasza Béka 3 (#49065) üzenetére


Habugi
addikt

Ennyit arról, hogy zergelábnak néz ki a TX3 ránézésre.. :B

Ja, az úgy teljesen jó. Lehet csinált egyéb dolgot is a háttérben amikor letöltöttél és azért ment feljebb a hőmérséklet.

Fogas ravasz kérdés, egyrészt kérdés most mire van állítva másrészt pedig ez sztem egyénfüggő.
Igazából nagyobb fesz/órajel esetén lenne értelme buherolnod vele, ott lenne miért kitesztelni melyik "ventiprofil" az, ami még nem molesztálja nagyon a dobhártyádat, de még hűt is rendesen.

Szerintem több mint frankó a jelenlegi teljesítménye, nem érdemes babrálnod akármire is van állítva jelenleg.
Igazából annyira jók ezek a terhelés alatti 55-57fokot, hogy simán húznék még a drágaszágon egy kicsit, annyit, hogy CPU igényesebb játék közben még "elmehessen" 65-67fokig, ott még mindig teljesen jól érzik magukat. :K ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49067) Béka 3 válasza Habugi (#49066) üzenetére


Béka 3
tag

Megnézem majd egy bf3 vagy komolyabb játékkal, mert idáig CS:GO , L4d2 ment. Dayz-t nem tudom mennyire használja ki a 8 magot mivel még alpha game. CS:GO 61 fok körül mozog.
Vizion kollega mondta nekem , hogy 4.2ghz még birja a CM TX3. Azért IBT 70 fokig felmegy a cpu.

(#49068) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Ha az IBT lefagy még az elején ,akkor mi van rosszul beállítva? vagy mi a kevés?

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49069) ViZion válasza PofaJenö (#49068) üzenetére


ViZion
félisten

Emelj proci feszt, ha az sem, akkor memóriánál keresgélj... távgyógyítani nehéz, bios képek jót tehetnek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49070) PofaJenö válasza ViZion (#49069) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ilyen fagyásnál

:F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49071) ViZion válasza PofaJenö (#49070) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... elsső sorban printscreen lenne jobb, most nem nézem, dolgozom, holnap ráles majd vki itt. De bios beállítás is jöhetne, ott is tud menteni képet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49072) MinionFlasH válasza Béka 3 (#49065) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Nekem is TX3 Evo-m van, és én silentre raktam (FX6300) mert, ha emelkedik a hőfok, akkor úgyis emeli az rpm-et kíméletlenül, szóval szerintem erre érdemes!

[ Szerkesztve ]

(#49073) Zsivaagoo válasza PofaJenö (#49070) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A fesz. kevés, ereszd feljebb 1,3V-ig első körben.

(Az FX-8320-am 1,41-1,42V fesszel stabilan és normálisan hűthetően ment 4,2-4,4 GHz-en.)

-----------
4,5 GHz a vízválasztó, ott a 8320-am már 1,45V felett kezdett követelni érdemi teljesítmény növekedés nélkül. ( a 4,4-hez képest ;) )

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49074) szivacs1987 válasza MinionFlasH (#49072) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nekem ez a cpu venti profilom:
20%: 540rpm
100%: 1350rpm

idle, netezés, zene, videó: elég a 20% neki
játék alatt meg felmegy 70-100%-ra, de ekkor már a vga ventije hangosabb

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#49075) - = Zk = - válasza szivacs1987 (#49074) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam user/silent külön van... :K
meg ugye a házventik is rá vannak kötve :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49076) EnterR


EnterR
veterán

Vantage-val sikerült elérnem, hogy a hang az egyik pillanatról a másikra elment. :DDD

Teszteltem 5,1GHz-en, egyszercsak elhallgatott, szerintem megpörkölődött valami, szóval vissza kellett állnom 5GHz-ra. :( Az rendesen lefutott. :DDD

PSN ID: marquuard

(#49077) Froghead


Froghead
csendes tag

Üdv!

Lehet hogy uncsi, de Fx 6300-at húznék 4Ghz-re. Végignyaltam a netet, de a legtöbben 4.2- 5között játszottak különféle deszkákkal. Jelen esetben, viszont a 4 Ghz elég lenne !

Az ilyen "apróságok" , mint NB core, DRAM fesz is érdekelne!

Mobo: GIGABYTE 970A-UD3P

PSU: Corsair VX550

RAM 2x4Gb Corsair Vengeance 1600Mhz

Hálás köszönet!

(#49078) Habugi válasza EnterR (#49076) üzenetére


Habugi
addikt

!!!!!! ;]

Kolléga, szerintem ezt ne próbáld meg újra, ugye te sem vagy rest felfedezni a kísérteties hasonlóságot ezen eset és az én példám/balesetem között?? :D

Az 5Ghz-es Vantagehoz egyébiránt grat!! :C
Az FX tunning gyilkos, rémséges Vantage...

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49079) ViZion válasza Froghead (#49077) üzenetére


ViZion
félisten

Ahhoz semmi extra nem kell sztem. A net olvasása hasznos, de fent az összefoglalóban van rá írás. Nem Giga, Asus, de használható. 1,25 V körül teszteld IBT-vel a 4 GHz-t, utána majd látod, h lehet-e lejjebb. Ram és a többi fesz lehet gyári, de a leírásban vannak ötletek hozzá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49080) Froghead válasza ViZion (#49079) üzenetére


Froghead
csendes tag

OK. megnézem!

Köszi!

(#49081) Komi28 válasza ViZion (#49059) üzenetére


Komi28
senior tag

Jó csak gondoltam, hátha valakinek lesz még valami jó ötlete :D

(#49082) EnterR válasza Habugi (#49078) üzenetére


EnterR
veterán

Reméltem, hogyha már bebootol 5,1GHz-en (1.525V), akkor nem lehet akkora gáz, de nem jött ki a lépés. :DDD

PSN ID: marquuard

(#49083) EnterR válasza Froghead (#49080) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem 4GHz-hez kellett 1.212V, szerintem 1.232-84V között biztosan menni fog. Ez a tuning nem igényel különösebb "odafigyelést", ha IBT very high-ot lefuttatod (10 kör) és nem hibázik, akkor nagy valószínűséggel eredményes a tuning. Bár egy Crysis 3 kaliberű játék hamar el tudja árulni, hogy valóban jól csináltad-e.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#49084) hackeeeee válasza Habugi (#49066) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hyper 103-hoz volt szerencsém i5-ön. Elvan vele vígan. Annyira nem kaki hűtők azok. Persze a 3 hőcső nem túl sok, viszont nem vékonyak, szerencsére. :)

Véleményem szubjektív...

(#49085) Zsivaagoo válasza hackeeeee (#49084) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Én A8-6600K-ra raktam a húgomnak. Soha nem fog megpusztulni az az APU.

Az FX-8320-amon pedig AC Freezer 64 Pro van. Egykutya a kettő. Itt sem volt gond 4,4GHz és 1,41V esetén sem.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49086) Steven


Steven
addikt

kérdés:
Adott fx 8320 minden alap ... TC kikapcs apm kikapcs összes energia takarékosság be kapcs
4@ghz 1,32v ... terhelés alatt 1,298
Hogyan tudom optimalizálni a proci feszkót mint egy phneom twekernél hogy minél kevesebbet fogyasszon?
Olyan progit akarok ami elindul a windowsal és szervizként fut mint a P.tweaker.

van olyan?

pl 550@X4 be ment 800mhz 0,7v 4ghz en 1,4v
itt meg
1400mhz re veszi csak le és 0,9v ad neki... ami sok szerintem...

Azért is kéne a progi mert fasza lapom nem tud elvenni feszt csak hozzá adni ???? nem is értem:D csak tuningolni tud

ps check az meg nekem kicsit kínai még mondjuk 1 percet basztattam egyenlőre..abba nem láttam hogy lehetne menteni meg auto startnál törlődik a beállítás

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#49087) ViZion válasza Steven (#49086) üzenetére


ViZion
félisten

PSCheck-ről van logout cikk, azt olvasd el. Vakond írta talán, összefoglalóba is van, ha jól emléXem. Ütemezőbe be kell rakni, h futassa, nekem sleep utánival volt baj, mennie kellett. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49088) stratova válasza Steven (#49086) üzenetére


stratova
veterán

AmdMsrTweakerrel

(#49089) Steven válasza stratova (#49088) üzenetére


Steven
addikt

kösz mindkettőtöknek ránézek mindkettőre:D aztán írok mire jutottam...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#49090) Tatinho


Tatinho
tag

Tudtok egy kis helpet adni arról hogy ezeknél az FX prociknál ( nekem egyébként a 4130 van ) mik az ajánlott BIOS beállítások? ( Asus UEFI )
Abban az esetben ha az energia takarékosság nem érdekel, kizárólag a teljesítmény.
Jelenleg 4,4Ghz-en használom nagyjából sikerült a BIOS-t is jól belőni, úgy tűnik nem megy 60fok fölé és stabil a rendszer de az igazsághoz hozzá tartozik hogy van egy két opció ami fingom sincs mit jelent :DD
Arra lennék kíváncsi hogy mit mire érdemes állítani, mit célszerű kikapcsolni, ilyesmi.
Köszi a segítséget!

(#49091) Lacielvtárs válasza Tatinho (#49090) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
kérlek nézd meg ezt a leírást...
link
látom saber lapod, de szerintem az elv ugyanaz :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49092) Tatinho válasza Lacielvtárs (#49091) üzenetére


Tatinho
tag

Jajj de jó! Isten vagy :DD :R

(#49093) Lacielvtárs válasza Tatinho (#49092) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no, örülök ha örülsz :C
isten nem vagyok, de nagyon szívesen,
viszont aki a leírást készítette, no ő lehet az Istenek között tart már ;]
Ő számomra a Mester az ilyenekben :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49094) vakond5 válasza Steven (#49086) üzenetére


vakond5
őstag

Összefoglalóban még mindig nincs benne, úgyhogy parancsolj. ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#49095) Lacielvtárs válasza vakond5 (#49094) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no akkor ezt is lementem a kedvencek közé :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49096) Zsivaagoo válasza Steven (#49086) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

760G csipes lapban FX-8320? :Y :W

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#49097) Steven válasza Zsivaagoo (#49096) üzenetére


Steven
addikt

kérlek magyarázd el a problémát , hogy megértsem...én is mint nem hozzá értő egyén

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#49098) and1ao


and1ao
őstag

Ezt is berakhatnátok az összefoglalóba elférne szerintem. Nem teljes szerintem a lista de a zöme benne van.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#49099) ViZion válasza Steven (#49097) üzenetére


ViZion
félisten

Az a chipset kb. AM2 / AM2+ korban volt jóféle, nekem is volt. Viszont csúcs FX alá "picit" szerény...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49100) Steven válasza ViZion (#49099) üzenetére


Steven
addikt

hát alapfeszen ment ua ebbe a chipsetbe a phenom II 4@ 4ghz en 4 ÉVIG , most úgy, hogy még nem nagyon basztattam megy 1,3v 8320 2 napja 4ghz en elmondjátok akkor ,hogy mi az ami jobb micro atx be? mert MO on mást nagyon nem lehet kapni én meg nem vagyok hajlandó lóbaszó nagy gépet venni...

2. mem vezérlő meg mindig a prociba van chipsettől nem nagyon függ semmi...
3. egyedüli ami zavar hogy 5 fesz szabályzó van rajta lóbaszó nagy hűtővel, lehetne akár 8 is ... csak sajna NINCS ami kapható szvl szerintem tök jó gépem van..:D 1,5v nekem nem célom ,hogy 200w ot egyen!

proci úgy lett le válogatva valszeg menni fog 4,5 ghz en is alapfesz környékén... csak még nem volt időm basztatni...:( ha meg bele fér a 140w ba pont leszarom...

3 év gari van rá úgy hogy amúgy is leszarom:D legyen stabil keveset fogyasszon és ennyi... azt hogy ti mit találtok ki fejben "hogy probléma" az megint más...

üdv néktek szabad népek...

chipset amúgy különbségek: [link]

hogy milyen procit raksz bele sebességben semmi köze hozzá ... már régen nincs ..

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.