Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) pilu85 válasza frescho (#9000) üzenetére


pilu85
őstag

ezért kell kikapcsolni. :) mint az apm-et. mily mennyei szolgáltatásokat vonultatott fel nekünk az advanced micro devices :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9002) stratova válasza frescho (#9000) üzenetére


stratova
veterán

Ezért lenne jó, ha a TC alatti feszültség szabályozható lenne biosból vagy 3rd programmal. K10stat is hasznosnak bizonyult Phenom/Athlon/Llano esetében.
pilu85: Pontosan, már csak meg kellene oldani, hogy hasznuk is legyen :] Pedig elméletben milyen jól hangzik mindegyik. Nincs amolyan k10stat utód születőben valamerre?

[ Szerkesztve ]

(#9003) O_L_I válasza stratova (#9002) üzenetére


O_L_I
őstag

A TC alatti fesz szabályozható overdriveból. (csak sajna ezer sebből vérzik az a progi)

(#9004) O_L_I


O_L_I
őstag

Amúgy ennek az LLC-nek a lélektanára nem tudtam még teljesen rájönni.
Az elméletet már elolvastam mögötte csak mintha a valóságban nálam nem pont így menne.
Ha lövök 1,4V-ot BIOS-ban bekapcsolt LLCnél akkor az terhelésnél kijön kb. 1.35-re és így stabil 4ghz-n (kevesebbel is de most nem ez a lényeg)
Ha kikapcsolom és hagyom az 1,4-et akkor terhelésnél felugrik 1,42-re és kifagy a gépem.

(#9005) pilu85 válasza O_L_I (#9004) üzenetére


pilu85
őstag

nálam asszem lehet állítani llc feszt, de te be ki tudod kapcsolni ???? :O

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9006) akela91 válasza pilu85 (#9005) üzenetére


akela91
addikt

alaplapfüggő, nálam pl. nem lehet.

(#9007) Borokafa válasza pilu85 (#9005) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálad bizony lehet, van több fokozat, és be is lehet szépen hangolni. :)

(#9008) pilu85 válasza Borokafa (#9007) üzenetére


pilu85
őstag

van értelme????

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9009) bozont válasza O_L_I (#8995) üzenetére


bozont
veterán

Ezt a játék közbeni laggolást nem értem, 3D alkalmazásnál egyből maximum órajelre állítja a procit és nem ingadozik. Én legalább is nem vettem észre ilyesmit, egyik játék sem laggol (kivéve a GTA4, de az meg külön állatfaj :D ).

(#9008) pilu85
Van, pl ha LLC nélkül állítom be hogy 1,24v-ot kapjon a proci, akkor nem stabil a jelenlegi tuning. Viszont LLC-vel meg igen.
Igazából próbálgatni kell, először LLC nélkül, aztán ha az adott beállítással éppen hogy nem stabil a rendszer, vagyis csak ritkán fagy le/indul újra/kékhalálozik, akkor érdemes bekapcsolt LLC mellett is egy próbát tenni, mert lehet úgy már stabil lesz és nem kell még feljebb emelni a feszültséget.

[ Szerkesztve ]

(#9010) akela91 válasza pilu85 (#9008) üzenetére


akela91
addikt

Én kikapcsolnám ha bírnám :P Tuningnál persze.

(#9011) O_L_I válasza bozont (#9009) üzenetére


O_L_I
őstag

Nekem folyamatosabbnak tűnik ha fix órajelen megy.
Amúgy nem minden 3d alkalmazás terhel folyamatosan, így simán előfordulhat, hogy leesik a terhelés és emiatt a frek majd mikor újra kell akkor nem azonnal áll rendelkezésre. Mondom a Bullnál ez nem olyan a vészes de phenom 2 pl far cry 2 alatt bekapcsolt CQ-val szörnyű volt.

(#9012) Findzs válasza O_L_I (#8938) üzenetére


Findzs
addikt

miért cserélted le a 8120 -at ?

én is 6100 -at rendeltem holnap jön meg, még nézegettem a 6200 -at is de az már 125w meg majdnem egy 10 -esel hosszabb lett volna
jó választás lenne még a 8100 -as is mert az is 95w és az már 8 mag, csak hát az is drágább lett volna

phenom 2 945 -öt fog váltani, kíváncsi leszek rá, e szerint a táblázat szerint majdnem dupla olyan jó:
[link]
3600 pont a 945, 5578 pont a 6100

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9013) =HG= válasza Findzs (#9012) üzenetére


=HG=
addikt

Miért nem vettél itt aprón 8120-at ? Pár hónaposat megkapod 36-37-ért......Gondolom ennyiért veszed a 6100-at..

(#9014) lee56 válasza Findzs (#9012) üzenetére


lee56
őstag

8100-at lehet egyáltalán itthon kapni?, még nem láttam sehol.. :(

No Comment

(#9015) O_L_I válasza Findzs (#9012) üzenetére


O_L_I
őstag

Szerintem játékra szerencsésebb választás a 6100 plusz nekem szempont volt a 95W is.

(#9016) Findzs válasza O_L_I (#9015) üzenetére


Findzs
addikt

hát igen nekem is szempont a fogyasztás, vidkártyánál és cpunál (a 2 nagy fogyasztó) nem akarok 100w fölé menni ehhez tartom magam évek óta

így csak a 8100 jöhetne még szóba de azt tényleg nem nagyon látni itthon, na majd később biztos jönnek az energia takarékos fx-ek és akkor majd lecserélem ha nem leszek vele elégedett (az is lehet, hogy évekig meglesz)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9017) Bali27


Bali27
addikt

Valaki utána tudna nézni hogy APM Auto és Enabled között van -e érdem beli különbség?

(#9018) pilu85 válasza Bali27 (#9017) üzenetére


pilu85
őstag

sztem semelyik jâtèk alatt nem fog 100wattot enni a 8as fx....pár èvig...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9019) pilu85 válasza Bali27 (#9017) üzenetére


pilu85
őstag

vhogy nekem adja magát h a 2 egyenlõ, de írtam s nemrèg. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9020) pilu85


pilu85
őstag

fimdzsnek szántam a100 wattos hsz.-t. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9021) Borokafa válasza Bali27 (#9017) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálam kb. 4GHz-ig (alapfesz) az APM auton nem szabályzott vissza, csak felette. Ennél erősebb tuning esetén már ki kellett kapcsolnom.

(#9022) DeadMeat válasza Borokafa (#9021) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az enyém alapon is beleszalad prime alatt a falba.Aztán ahogy most használom 3800@1.15V így nem.Kicsit nagy a szórásuk.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#9023) Findzs válasza pilu85 (#9018) üzenetére


Findzs
addikt

igazad lehet :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9024) pilu85


pilu85
őstag

no megvettem a lidl-ös fogyasztás mérőt. 3,3 ghz alulfeszelve 4 lépcsőt. 4*0,025 azaz 0,1 voltot. (az alap voltot midnen progi méshogy jelzi azt nemtom mennyi.) idle 95-100watt prime alatt 215watt.

4,1 ghz-n alapfeszen idle 115-120 watt terhelve 300 watt.

a 3,3 as beállítás alatt battlefield bad company 2vel játszottam. 4 mag ment 60-70% on. és van egy x1900gt alatta. és így 165 wattot mutatott a mérő.

na várom az észrevételeket. :)

egyébként 3,7 en már csak úgy megy ha -0,025 öt veszek vissza. ha többet, akkor már hibázik 3,7en. szóval érdekes hogy 3,3on meg -0,1 voltot bír.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9025) MiklosSaS válasza pilu85 (#9024) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

4,1 ghz-n alapfeszen idle 115-120 watt terhelve 300 watt.

Azt a jo anyjat, 4.5 ghz-en akkor veri a 350 w a teljes fogyasztas. Mibol all a geped ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9026) pilu85


pilu85
őstag

és az x1900gt 80 wattos szóval, ez a proci alulfeszelve így 3,3 on baromira nem zabál...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9027) pilu85 válasza MiklosSaS (#9025) üzenetére


pilu85
őstag

1 terra vinyó egy dvdíró, 8 giga ram. fx8120,giga 990xa ud3, 400wattos fsp táp. meg ideiglenesen van az x1900gt. de egyébként nem kell félni a 300wattól, mert alulfeszelve+vga 165 watt. az lófing. na majd megmérem a hd6870el is ha megjön garból. ismétlem prime alatt 300watt.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9028) pilu85


pilu85
őstag

gondolom a sandyk is esznek 4,5 ön már rendesen.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9029) MiklosSaS válasza pilu85 (#9028) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A sandyra mar nem emlekszem, de az ivy 4.5 ghz-en jatek kozben nekem ugy kb 210 W huzz ki a konektorbol, prime95 alatt pedig kb 170 - 180 wattot. A videokari is tuningolva van, 1ghz-rol 1.16 ghz-re huzva. A gep az a lenti alairasban van.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9030) Findzs


Findzs
addikt

na megjött az fx6100 -am
nem sok időm volt még foglalkozni vele csak bepattintottam felraktam a 2 frissítést a win7-hez

na de, ha nyomok egy alt+ctrl+delt és megnézem a feladatkezelőben a cpu használatot ott csak 4 magot lát, az aida is csak 4 magot lát, de az eszközkezelőben a cpu -nál ott a 6 mag

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9031) lee56 válasza pilu85 (#9026) üzenetére


lee56
őstag

És mivel elég régi VGA idle fogyasztása sem lehet túl kevés, szóval óvatosan hasolítgassatok össze teljesen eltérő configokat fogyasztásban, +-5 winyó már 50watt eltérés kapsából..

No Comment

(#9032) pilu85 válasza MiklosSaS (#9029) üzenetére


pilu85
őstag

prime alatt kevesebbet eszik mint játék alatt??? pont fordítva mint amd nél.
idle alatt mennyit esznek a rendszereid???

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9033) MiklosSaS válasza pilu85 (#9032) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

70-75 wattot fogyaszt iddle alatt. Ez ugy van hogy nyitva marad a bogesszo, yahoo mesenger, skype, etc.

Teljesen logikus. A jatek alatt terhelve van a videokari + cpu, a prime95 alatt pedig csak a cpu. Szerencsere a 3570K-nak nincs szeles torka, eleg jol visszafogja magat a zabalastol meg tuningolva is.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9034) Asbee válasza pilu85 (#9032) üzenetére


Asbee
veterán

Prime csak a procit terheli.

(#9035) pilu85 válasza Asbee (#9034) üzenetére


pilu85
őstag

akkoris nálam érdekes lett az eredmény :P

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9036) Borokafa válasza pilu85 (#9035) üzenetére


Borokafa
őstag

Milyen hatásfokú a tápod?
Mert ahogy áttértem értelmes tápra idle 76-78W lett a fogyasztásom (előtte 94-96W volt)

[ Szerkesztve ]

(#9037) pilu85 válasza Borokafa (#9036) üzenetére


pilu85
őstag

fsp tápm van. 80 hatásfokú lehet. remélem visherák 100watt alatt jönnek, bár a fogyasztással nemigazán tud kibékülni az amd, phenomok is meg ezek is kajolósak. intelnél meg van 65 wattos 2600S meg 2500t is van ami 45 wattos. a pofám leszakad. :D de most nézem neked 6os fxed van nekem meg 8as...

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9038) =HG= válasza pilu85 (#9037) üzenetére


=HG=
addikt

Van 25 W-os izzó is, de mekkora a fénye ???, :DD

(#9039) pilu85 válasza =HG= (#9038) üzenetére


pilu85
őstag

de ezek nem gyengébbek....terheléskor annyin mennek mint a sima verziók...:)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9040) DeadMeat válasza pilu85 (#9039) üzenetére


DeadMeat
veterán

Alacsonyabb az órajelük, max a turbo megy ugyan annyin.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#9041) pilu85 válasza DeadMeat (#9040) üzenetére


pilu85
őstag

így van. pont amire szükség van...
vishera-ról nagy a hallgatás, félek nehogy kudarc legyen,bullokból se jött ki a 8100as, cak hallgatnak, semmi új stepping, pfabefogásnak felemelték a 300mhz val a két kisebbik bull órajelét, megtoldottág a tdp-t legyen szép 125ös.......

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9042) Borokafa válasza pilu85 (#9037) üzenetére


Borokafa
őstag

Az alap fsp-k hatásfoka sajnos rosszabb, amellett persze jó tápok.

(#9043) Findzs válasza Findzs (#9030) üzenetére


Findzs
addikt

erre valaki ?
ötlet ?
mit állítsak a biosba ? mit érdemes mit nem ?

köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9044) MiklosSaS válasza =HG= (#9038) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert a 2600S olyan szepen vilagit ha latnad :))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9045) O_L_I válasza Findzs (#9043) üzenetére


O_L_I
őstag

Sajnos fingom sincs :(
Mikor én beraktam a 6100-at rögtön klappolt de a 8120-nál is megvolt az összes mag.
Gondolom BIOS-ból friss van fönt.

(#9046) addamka válasza Findzs (#9043) üzenetére


addamka
őstag

próbáld meg ezt:
- start menü futtatásba msconfig
- rendszerindítás fül, speciális beállítások gomb
- processzorok számánál válassz 6-ot vagy vedd ki a jelölést
- restart

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9047) Findzs


Findzs
addikt

na látjátok milyen hülye vagyok? :B
beállítottam még 1 évvel ezelőtt, az msconfigba, hogy 4 magos a cpu és úgy maradt
:))

köszi addamka :R

és mit állítsak a biosba, hogy jó legyen ?
ez az első fx-em és itt van pár beállítás amit egyenlőre auton hagytam

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9048) addamka válasza Findzs (#9047) üzenetére


addamka
őstag

Nálam a RAMot alapban 1333-asként kezelte, talán mind így tesz, így ha gyorsabb RAMjaid vannak akkor érdemes arra a profilra beállítani.
Alulfeszelés általában mindnél bejátszik, próbálok szerezni Lidl-ös fogyasztásmérőt én is, aztán majd méregetek.

SATA kezelés AHCI módban elvileg gyorsabb, mint IDE kompatibilitásban, a C6 state nálam disableden volt, részemről bekapcsoltam.

Amúgy alapon megy nálam, netezés közben 1400MHzen eldöcög, játékoknál úgy vettem észre működik a turbo core, de őszintén sok időm nincs nézegetni, örülök ha játszani tudok egyet.

A felesleges portokat (LPT) tiltani szoktam, sokat tuti nem spórol, de ennyivel kevesebbre van gondja a windowsnak :)

A többiek tuti írnak még jó dolgokat.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#9049) Findzs válasza addamka (#9048) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R

a ramokat belőttem 1600 -ra, sata ahci nekem is be van állítva :K

mondjuk az zavar, hogy a phenom 2 945 -öm 800 -ig visszavette magát ez meg csak 1400 -ig
de ha kevesebbet fogyaszt így akkor végül is nem baj
alulfeszt mennyire lehet levenni általában ?

vantageban több pontot kap a cpu 2100 -al, de a vidkártya meg kevesebbet 200 -al
win élményindex ugyanannyi 7.3 kivétel, hogy a memóriára 7.5 helyett 7.7 -et ad

jó kis proci lesz ez, de phenom2 4 magról nem érezni annyira az ugrást
de ideje volt már lecserélni mert már 2 éves is elmúlt, na meg 1 éve van fx képes lapom fx cpu nélkül :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9050) Cseneles válasza Findzs (#9030) üzenetére


Cseneles
őstag

nézd meg az msconfig ban mennyi van engdélyezve win 7 ben! Start menü és ird be msconfig és enter

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.