Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) Gstyler


Gstyler
senior tag

Sziasztok! Egy általános kérdésem lenne.
Jelenleg melyik az ár/érték arányban legjobbnak bizonyuló vétel az FX6300/6350/8320 közül (25/30/35) ? :R

[ Szerkesztve ]

(#49902) haffner17


haffner17
csendes tag

Sziasztok.

Erről a lapról tudna nekem valaki véleményt mondani(Gigabyte GA-990FXA-UD3 rev1) egy fx-8320-al használnám tuning nélkül szerintetek lenne throthling vagy valami más gebasz?

köszi elöre is.

(#49903) Habugi válasza Béka 3 (#49900) üzenetére


Habugi
addikt

Hajrá! Ha 1.4V-on körül~belül hozza a procid a 4.4-4.5öt akkor bírni fogja. :K

(#49901) Gstyler:

Ez attól is függ van-e jelenleg lapod/hűtőd mellé és ha igen milyen(ek)?

(#49902) haffner17:

Hail to the King Baby!!! [link] ;]

Award BIOS, LLC nuku viszont ígyis visz mindent mint a piros ász! ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#49904) Gstyler válasza Habugi (#49903) üzenetére


Gstyler
senior tag

Jelenleg egy Asrock 970 Ext.4. lapom van (egy kis vrm hűtővel :D ), amit a visszaolvasások után valószínűleg egy Asus M5A97 EVO R2.0-ra fogok első körben lecserélni.

A procim most egy 6100, de a lapcsere után szeretnék abból is egy nagyobbat. A 6300 árban beleférne, de ha azt mondjátok,h a 6350 kihagyhatatlan (bár kétlem, mert alig találtam infot róla), akkor még kicsit spórolok hozzá. Ha pedig a 8320ról zengenétek ódákat, akkor további pénzesőig jegelem a procicserét.

A hűtésről egy Macho 120 gondoskodik jelenleg, egyenlőre hibátlanul teszi a dolgát, őt nem szeretném lecserélni.

(#49905) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

Sziasztok!

AMD FX-8320, Battlefield 4 120 fps-ről esik 20-ra, cs:go mikrolaggol közben 200 fps bőven megvan, prime95 eddigi összes próbálkozásomnál stabil, bios default se jó.
Mi lehet a hiba?

GTAO: tamadotcom

(#49906) EnterR válasza GeronimoTama (#49905) üzenetére


EnterR
veterán

Battlefield-nél throttling gyanús a processzor, meddig megy fel a socket hőmérséklet? VRM nem hinném, elég robusztus a bordázata. Counter Strike-nél rengeteg helyen olvasom, hogy magas FPS mellett szaggat a játék Windows 8 alatt.

PSN ID: marquuard

(#49907) GeronimoTama válasza EnterR (#49906) üzenetére


GeronimoTama
tag

Most toltam egy bf3 64 playeres metrot, hát Afterburnerrel monitoroztam a procit és a gpu-t és egyik se ment 50% fölé még ultrán sem, de szaggatott folyamatosan itt is 120-30-ról droppolt 20 körülre, cpu max 45 celsius fok. Kezdem bánni ezt az fx-et.....

Egy win újrarakással megpróbálkozzak?

GTAO: tamadotcom

(#49908) ViZion válasza GeronimoTama (#49907) üzenetére


ViZion
félisten

Nem lehet az FX a gond, nekem anno FX-6300 + HD 7770 is lagmentes volt, mondjuk a graf nem volt maxon a VGA miatt. Jelenlegivel sincs para, ultra vagy alatta egyel minden. Szvsz a játék topikjában keress a beállításokra, h kinél mi van. fHD vagy felette tolod? vRam elég neki? Proci milyen freki + fesz beállításon van? win 7 vagy 8? FX patch-ot felraktad? VGA driver melyik? Ott is lehet a gubanc.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49909) GeronimoTama válasza ViZion (#49908) üzenetére


GeronimoTama
tag

Most a játék beállításai nem érdekesek, mert több játéknál ugyan ez a helyzet, 3 gb vram szeritem mire nem lenne elég, procit most próbálom belőni a te "tutorial-od" alapján amit Habugi elküldött, és most fut a prime95 a hőfokok miatt azután játék teszt. Fx-patch, nem tudom miről van szó :F , vga driver pedig 14.9 asszem amit majd cserélek régebbire.

nem sok a vcore hőfokja??

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#49910) Tito30


Tito30
tag

Sziasztok.

Volna egy olyan kérdésem,hogy a 8320-as proci,Asrock Fatality profesional 990 lap ban 1,45V-t kap 25% LLC-vel, memória xmp 1600 gskill és így 4700mhz-nél a prime95 megy,a proci dolgozik de a képernyő kifagy nem reagál semmire. Valami finomhangolási ötlete valakinek :F A vrm bordán tojást lehetne sütni,esetleg azt hűtsem?

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#49911) ViZion válasza GeronimoTama (#49909) üzenetére


ViZion
félisten

Nem néztem milyen a VGA, fHD felett van, ami kevesli a 2 GB-ot. 76°C sok, a fesz is sok. Próbáld biosban 4,3 GHz-re (de feljebb is kellene mennie) és kicsit kevesebb fesszel. Esetleg push-pull a macho-ra. Nem tudom milyen a ház, de mintha megrekedne a meleg, mert Macho ennél jobban hűt, az biztos. Lefogatás rendben van?

FX patch az win 7-re volt, korábban linkelték, kereső kidobja, de Habugi tesztelte is.

Tito30: hőfokok milyenek? Kicsit alacsonyabb frekin, vagy ha a hőfokoko engedik, egyel magasabb feszen próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49912) Lacielvtárs válasza GeronimoTama (#49909) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

vga driver cserét javaslom 14.4-re mert a 14.9 gubancos...
melóhelyemen konkrétan a driver kék halálozott, itthon meg viccelődött és nem működött normálisan...
14.4 eddig nekem maximálisan bevált.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49913) GeronimoTama válasza ViZion (#49911) üzenetére


GeronimoTama
tag

felfogatás rendben van szerintem nem lötyög, pasztából egy minimális látszódik szóval elmondhatom hogy elterült szépen, mx2-vel ragasztva, ezen a macho-n 800 rpm-es venti van nem úgy mint a többi verzión ahol 1300-ig pörögnek, a meleg meg hát nemtudom, ki kellene mennie. játék alatt az alaplap egyik része sem volt több 47 foknál.

(#49912) Lacielvtars: 14.9 a phenom II x4 965 el tökéletesen működött azóta már 14.4-et visszaraktam de nem segített, most jön egy kis win reinstall aztán fesz csökkentés és próba.

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#49914) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Egy kis problémamegoldás, kihívás, srácok: lap Asus M5A99X Evo R2.0, proc 8320, 4.6 GHz-en, ami mindennel stabil - kivéve egy weboldal alkalmazást, történetesen a Honfoglalót (böngésző Chrome, hardveres gyorsítás ON). Nagyon szeretek honfoglalózni, napi szinten indítok játékot, ha tehetem, de a hosszú hadjárat vége felé random kimerevedik a gép, és ez már kezd frusztrálni :(((
A jelenség Windows 8.1 x64 és Windows Techical Preview x64 alatt is fennáll, ezért biztos vagyok a hardveres eredetben.
A következő BIOS beállításokkal már több, mint egy hete tünetmentes volt a gép (végigment a játék fagyás nélkül):

Ma megint nem vagyok képes egy árva játékot se befejezni, mert Fantomas visszatért :o Ami ma történt: átfogó, nagyobb Technical Preview frissítés, ami a rendszer többszöri újraindítását kezdeményezte.

Várom az építő javaslatokat, mivel tudnám BIOS-ban orvosolni a problémát, merre próbálkozzak? Számomra erősen flash-sel kapcsolatos anomáliának tűnik ez.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#49915) hackeeeee válasza GeronimoTama (#49909) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Terhelés közben indítottad el a hwinfo-t?

Véleményem szubjektív...

(#49916) GeronimoTama válasza hackeeeee (#49915) üzenetére


GeronimoTama
tag

Előtte, amint lement a teszt reseteltem az értékeket és játék alatt is néztem.
Már fentvan az új win felrakok pár progit meg a bf4-et aztán próbálkozok tovább.

GTAO: tamadotcom

(#49917) hackeeeee válasza GeronimoTama (#49916) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ok, csak a min. terhelés miatt kérdeztem. Throthling kizárása érdekében Én mindig úgy indítom, hogy már terhelve van a proci. :)

Véleményem szubjektív...

(#49918) GeronimoTama válasza hackeeeee (#49917) üzenetére


GeronimoTama
tag

óhh hát van benne logika :D

GTAO: tamadotcom

(#49919) ViZion válasza Taifa Díaz (#49914) üzenetére


ViZion
félisten

ram beállításokat nézd meg, anno nekem is volt, h atomstabil gép flash alatt beCart.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49920) Tito30 válasza ViZion (#49911) üzenetére


Tito30
tag

A hőfokokkal nincs gond szerintem,a maghőmérséklet olyan 48-50°C a bios szerint 1.550V a cpu fesz limit akkor odáig mehet? Az LLC 25% jó neki? Egyébként 1.4V-on 4500mhz atom stabil Prime alatt akármeddig ;]
Lehet,hogy így hagyom. ÁÁÁÁ nem úgy sem bírom megállni :DDD

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#49921) Gabrikovics válasza Taifa Díaz (#49914) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Szerintem a procifesszel van gond , ne fix voltot adj neki hanem offszet + mert így mindig a max kakaót kapja és pillanatok alatt felszökik ha nagy terhelést kap , állítds inkább valami ilyesmire :

A fesz értékek nem relevánsak mert egy PII 965 beállításai

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#49922) GeronimoTama válasza hackeeeee (#49917) üzenetére


GeronimoTama
tag

throttling nincs szvsz, játék közben 30% - 80% volt, gpu 99% mégis droppol folyamatosan, játszhatatlan.... :W

GTAO: tamadotcom

(#49923) haffner17


haffner17
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki arra válaszolni,hogy egy fx 8320-nak kb mennyi feszt kell adni,hogy stabilan müködjön normál frekvencián (3,5 ghz-en) mert szerintem ami nekem van alapból be állitva 1.4 az nagyon sok de lehet roszul tudom.

(#49924) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Megpróbálom szinkronba hozni a CPU-NB-t és a HT-t.

2,6/2,6. Most úgy áll a dolog, hogy 1,3375V kell a CPU-NB-nek.

Véleményem szubjektív...

(#49925) Taifa Díaz válasza ViZion (#49919) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

RAM beállításokat...No de melyiket? Van ám egy pár.

Gabrikovics: volt offset-en sokáig. Onnan tettem át fix manuálra, hogy megnézzem, így is csinálja-e. Szóval nem megoldás erre, de biztos valahol erre kell keresgélni.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#49926) Béka 3 válasza haffner17 (#49923) üzenetére


Béka 3
tag

Szia!

Én 4.2 Ghz-et 1.344V használom. Kb 1.320-330V simán bírod futtatni, talán 1.3 V is.

(#49927) haffner17 válasza Béka 3 (#49926) üzenetére


haffner17
csendes tag

Oks köszi szépen akkor tesztelgetem. :)

(#49928) pEtii94


pEtii94
tag

Sziasztok.
Olvastam az M5A lapok beállításai cikkben, amit ViZion írt, hogy a feszültségeknél a CPU, CPU/NB, és a RAM feszültséget érdemes állítani.A legelsővel nincs is bajom, az ugye 1,38 a 4,5 GHz-hez és minden stabil, de viszont az utóbbi kettőt auto-n hagytam, mert nem tudtam milyen értékre kellene rakni őket. (de ez nem jó, mert ugyebár így túlvannak feszelve fölöslegesen, vagyis ahogy a cikkből értettem) A DRAM feszt a legalacsonyabb szintű feszültséggel emeltem, de úgy nem indult a rendszer. Mi lenne egy normális kezdőérték , vagy érték ami jó lenne ?

(#49929) ViZion válasza Taifa Díaz (#49925) üzenetére


ViZion
félisten

CPU-Z amit ír azt a 4 értéket és az 1T/2T -t nézd meg, illetve a feszültséget amit a ram kap.

pEtii94: ram-tól függ, ha 1,5 V-os moduljaid vannak, akkor nem kell piszkálni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49930) Gstyler válasza Gstyler (#49904) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ebben tudnátok segíteni? Köszi :R

(#49931) ViZion válasza Gstyler (#49930) üzenetére


ViZion
félisten

6100->6300 sok értelmét nem látom. Akkor inkább nézzél aprón 8320/8350 procit. Hűtő az jó, tápra figyelj, hogy majd bírja ha tuning is lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49932) Gstyler válasza ViZion (#49931) üzenetére


Gstyler
senior tag

Onnan indult a dolog, hogy a 270x helyett majd szeretnék egy 280x-et.
De ehhez nagyobb proci kell. :D A jelenlegi lapom nem bírná a nagyobb procit, de lap téren úgy látom egyértelműen az ASUS a nyerő.

Szóval a lap nem kérdés. A procival kapcsolatban akkor úgy módosítom a dolgot, hogy 280x mellé elég-e a 6300 vagy feltétlenül szükséges a 8320? :R

A táp is kevés lenne??? A 6300 és 8320E is "csak" 95W, bár a 280x nyilván valamivel többet enne.

[ Szerkesztve ]

(#49933) pEtii94 válasza ViZion (#49929) üzenetére


pEtii94
tag

Honnan tudom hogy 1,5 V-osak-e a moduljaim ? :D

(#49934) Béka 3 válasza Gstyler (#49932) üzenetére


Béka 3
tag

Engem felvilágosított Habugi kolléga [itt.] 8320 is húznod kell, hogy elbírjon egy r9 280x-el

(#49935) PofaJenö válasza pEtii94 (#49933) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Le szedsz egy ilyet [link]
és a SPD fülön lent írja . :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#49936) hackeeeee válasza hackeeeee (#49924) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy néz ki siker.

Benne van a vasban 2*2 óra prime. Bár majd még kiderül.. :)

Véleményem szubjektív...

(#49937) Eclips21 válasza Béka 3 (#49934) üzenetére


Eclips21
őstag

"a brutál CPU igényes részen" amúgy szerintem semmi baj nincs vele

(#49938) MiklosSaS válasza Habugi (#49889) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+999. Egy jo alaplap a szive a gepnek, azon es a tapon sohasem szabad sporolni!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#49939) stratova válasza Taifa Díaz (#49914) üzenetére


stratova
veterán

Mondjuk kikapcsolhatnád a hardveres gyorsítást egy teszt erejéig és megnézhetnéd más böngészővel is (HW on/off). Lehet böngésző + driver galiba is ha minden egyéb esetben stabil.

(#49940) pEtii94 válasza PofaJenö (#49935) üzenetére


pEtii94
tag

Köszi szépen a linket, nem tudtam hogy a CPU-Z ezt kiírja, vagy hogy ott kell keresni. :)

(#49941) pEtii94 válasza ViZion (#49929) üzenetére


pEtii94
tag

1,5 V-os, akkor ezekszerint nem kell piszkálni. :) És köszönöm szépen neked is a segítséget. :)

(#49942) Gstyler


Gstyler
senior tag

Egy hipotetikus kérdésem lenne :D
Ha az Asrock 970 Extreme 4 (+vrm hűtés) lapomba betennék egy 8320E procit, akkor mi történne?

(#49943) MiklosSaS válasza Gstyler (#49942) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet dobna egy kis fustot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#49944) Tito30 válasza hackeeeee (#49936) üzenetére


Tito30
tag

Akkor lehet,hogy nekem is ezeken kellene állítanom a 4700mhz stabilitásához :F 4500-on 1.4V mellett stabi,de hiába emeltem a feszt fagyás lép fel prime alatt. Érdekes játék alatt semmi baja,mert a cpu kihasználtság 45-55% körül van. 1.550V-on elindult a rendszer 5Ghz-en de sima netezés közben a mag 67°C :Y

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#49945) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#49943) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 és mint köztudott a pc alkatrészek füsttel működnek, ha ki jön belőlük a füst, akkor már nem működnek ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49946) EnterR válasza Gstyler (#49942) üzenetére


EnterR
veterán

Az tény, hogy droppolna, és nem tudnád rendesen kihasználni a CPU-t. :DDD

PSN ID: marquuard

(#49947) Taifa Díaz válasza stratova (#49939) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ezzel kezdtem, de hiába, nem hozott megoldást.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#49948) Taifa Díaz válasza stratova (#49939) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Most kettőt is végigjátszottam hibátlanul, többre egyelőre nincs időm, de nem is szoktam ettől többet játszani, úgyhogy jó lesz az. Amin változtattam végül Vizion mester tanácsát megfogadva: memóriák 2T helyett Auto-n a BIOS-ban.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#49949) hackeeeee válasza Tito30 (#49944) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet. Én elszórakoztam ezzel pár napot.

Lehet, hogy stabillá tudnám tenni 4,6GHz felett, de kellene hozzá közel 1,55V fesz. Annyit pedig nem fogok neki adni.

Nekem 5GHz 1,52V-n betölt a rendszer, de ahogy megterhelem, azonnal fagy. 4,8GHz-n 1,502V-n stabil prime alatt, max 20 percig.

Ezért maradt az, hogy 4,6GHz, 1,44V-n, mellé pedig szinkronba hoztam a CPU-NB/HT órajelet 2,6GHz-n. És, gyorsult így is. Kicsit jobb lett játékok alatt a CPU használat is.

Jobban örülnék, ha tudnék még adni neki, de egyszerűen nem megy. Próbáltam RC-vel is, nem szorzóval, de úgy is ugyan ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49950) ViZion válasza MiklosSaS (#49943) üzenetére


ViZion
félisten

Támogatott, sztem max. droppolna, ha nagyon húzza.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.