Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) sanzik válasza Tonyo (#850) üzenetére


sanzik
senior tag

Igen belinkeltél 2 képet,nem címezted konkrétan senkinek,tehát mondjuk az szól hozzá aki akar.
És most jön az ,hogy te is visszaolvasol egy kicsit mert eddig rajtad kivül senki nem nevezte szarnak a váltót....
Én elhiszem,hogy most vettél nemrég egy alsókategóriás kormányt és neked rosszul esik,hogy mütyűrnek nevezik a váltokart rajta,de hát ez még nem változtat azon a tényen,hogy az valóban egy mütyűr kis váltókar. Ettől még az a kormány lehet,hogy neked teljesen megfelel és valószínű még sok másik embernek is tud örömet okozni aki iyet használ. És az is igaz,hogy tényleg meg sem közelit egy normális pillangó váltot.

Aztán mikor elkezdtél ''humorizálni'' akkor kaptál rá ugyanazt. Ekkor lementél alpári stílusba amit Met már nem vett fel.
Ehez képest még te bunkozód a másikat. Nyitott szemmel olvassál már létszíves és ha mégis mellé lősz nem kell elnézést kérni,csak ne te legyél még felháborodva vagy intézd ezt privátban,mert rajtad kivűl más is jár ide.
Elég régóta tag vagy,úgyhogy biztos már elfelejtetted az alapelveket a fórummal kapcsolatban. Ott van fent a menüben,érdemes néha beleolvasni,főleg azt a részt,hogy mit tiltunk a forumunkban....

(#852) Tonyo válasza sanzik (#851) üzenetére


Tonyo
őstag

nem azzal volt bajom,h lemütyürözte a váltómat:),hanem az,h elkezdett kötekedni,hogy azzal nem lehet kényewlmesen váltani.Kicsit olyan érzésem támadt,h szégyelni kellene magam azért mert ilyen ''szar''kormányt vettem amivel még váltani se lehet normálisan.Az egy dolog,h tegnap idegesebb voltam a kelleténél és lehet,h túlreagáltam de továbbra is fenntartom,h nem kell beleszólni vagy kostolgatni,vagy ha igen ne kezdjen el kioktatni!
Az alapelvekkel kapcsoltaban csak annyit....ezt most neked egy viccnek fogom fel és nem veszem magamra!Legyen egy jó napod,jól megmondtad! :( Ja és neked kellene nyitott szemmel olvasni mert nem én kezdtem el ''humorizálni''!Ki írta azt az ufos dolgot arra,h idézem magam ''azzal a kis mütyürrel nagyon kényelmesen lehet váltani...''Erről ennyit!

(#853) FreeZer25


FreeZer25
csendes tag

Nyugi. Minek erről veszekedni? Ha valaki 2x annyiért vesz kormányt akkor azon kényelmesebb a váltó. Én játszottam már mind a 2 kománnyal és az ex-nél szerintem sem zavaró hogy ilyen a váltó (én mindíg egy helyen fogom a kormányt, ahonnan elérem). A pedálról annyit, hogy 2 haveromnak is van MOMOja és az egyik 2x javította a pedált a másik még csak 1x. Az EX pedálja igaz hogy kicsit gagyinak tűnik de kevesebbszer mennek tönkre (sorry ha nem így van, én így hallottam). Szerintem mindenki örüljön annak a kománynak ami van neki. Én is örülök a Thrusmaster f1-es gameportos kormányomnak még. És majd ha lecserélem valamilyenre akkor meg annak fogok örülni ami akkor lesz.
Már írtam, de eddig csak veszekedtetek: Légyszi segítesetek a döntésben hogy 10-15k-ért milyen kormányt vegyek.
Köszi! :R

[Szerkesztve]

(#854) Panky válasza Zso2 (#828) üzenetére


Panky
tag

Azért kattog mert 200foknál manuálisan reteszel felette alatta pedig software-esen. Ha beállítod 201 fokra nem fog kattogni. Egyébként azé kattog kilépésnél mer más a beállítás a specific illetve a global device settingsbe.

(#855) Panky válasza FreeZer25 (#853) üzenetére


Panky
tag

Ja a Driving Force Pro-n is ilyen van és totál kényelmes.

Volt egy 360 Modena-m (Thrustmaster) azon voltak pillangók. Elég sokáig bírták csak amikor elkezdtem komoly simulátorokkal nyomulni manuálisan akkor pár hónap után eltörött/kiakadt a rugó a pillangóból és csak lifegett. Váltani lehetett vele csak hát ugye...

Viszont a Logiteches módszertől is félek mert kikophat az érzékelő alóla mint a kisebb kategóriákon....



MOD: kérdésedre válaszolva az EX jó lesz neked bár egy DFP még jobb :)

[Szerkesztve]

(#856) Zso2 válasza Panky (#854) üzenetére


Zso2
őstag

Ok köszi , már közben rájöttem, Ha lejjebb van 200 foknál akkor az alapbeálllítást is lejebb kell venni és igy nem kalapál.OK

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#857) Zso2


Zso2
őstag

Tudnátok gamekat ajánlani amin teljesen ki lehet élvezkedni a driving force prot.
Eddig F1challenget játszok főleg (ezért vettem a kormányt).De itt nincs szükségem nagyon az FF-re.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#858) Met válasza Zso2 (#857) üzenetére


Met
nagyúr

Richard Burns Rally, Nascar 2003, GTR, rFactor

röviden mondva szimulátorok :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#859) Panky válasza Zso2 (#857) üzenetére


Panky
tag

Feljebb találni fogsz pár beállítást tőlem azokat csekkold le!

(#860) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Most tervezem egy Logitech Formula Force EX kormány megvételét.Lenne egy hülye kérdésem,hogy egy újnyi vastagságot sem elérő üveglapra rá lehet fogatni a kormányt rendesenmeg az üveg miatt nem csúszik el? :D

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#861) [MGC]Rico válasza Interceptor (#860) üzenetére


[MGC]Rico
csendes tag

Hi!

Nekem is ilyen kormanyom van. Kb olyan 3-5mm vastag asztalra már lehet rögzíteni a kormanyhoz adott fogantyú hosszabbító segítségével. Az üveglapon lehet hogy csuszkalni fog, mert müanyag az üvegen fog kapaszkodni. De ha mondjuk szerzel egy rossz gumibelsőből egy darabot akkor tutira jó lesz. Az ad elég tapadást. Bár ez csak egy ötlet, mert probalni nem probaltam, nekem fa asztalom van. Lehet hogy az üvegen sem csuszkal.

Bye

(#862) Met válasza [MGC]Rico (#861) üzenetére


Met
nagyúr

Ha csak műanyag kapaszkodik az üveghez az majdnem biztos, hogy el fog csúszni. Lehet csak egy hirtelen kormánymozdulatnál de az biztos, hogy a leg rosszabbkor fog megtörténni ;)
Gumírozni kell az alsó tappancsait és azt a részt is ami az üveg felső részével érintkezik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#863) Interceptor


Interceptor
addikt

Köszi az infót! majd megoldom valahogy a tapadást:)a lényeg hogy fel lehet fogatni.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#864) joshua7


joshua7
veterán

Totál láma vagyok a témában, szóval milyen FF-es kormányt ajánlotok 20k-ig? Strapabíróság fontos tényező, billentyűs váltás előny. Felhsználás: GT Legends, RBR, NfS: MW :) , jövőbeli szimulátorok.

Semper Fi

(#865) ksasa válasza joshua7 (#864) üzenetére


ksasa
tag

Szerintem egy Saitek R440 kormány ideális választás. Magas kompatibilitás, minőségi anyagok, strapabíró(1.5 éve nyúzom, semmi hiba nem volt még), kegyetlen jó erőhatások és az optikai érzékelőjének köszönhetően nagyon pontos irányíthatóság és nem utolsósorban nagyon kényelmesek a váltófülek elhelyezkedése. Ár/érték arány szempontjából kiváló.

(#866) kribe válasza joshua7 (#864) üzenetére


kribe
őstag

Logitech Formula Force EX.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#867) Zso2 válasza joshua7 (#864) üzenetére


Zso2
őstag

Ha szerencséd van találsz 20k ért alig használt Driving Force Pro-t ez a legjobb választás.
Ki az aki eladja :F :F :DD

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#868) Zso2


Zso2
őstag

Sokat gondolkodtam hogy MOMO vagy DFP, de nem bántam meg hogy a DFP-t választottam már csak a sok gomb miatt is megugye jó lesz a ps3 hoz is :C :C

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#869) joshua7 válasza Zso2 (#867) üzenetére


joshua7
veterán

Titok. :)

Melyiket a kettő közül?
DFP - 20k
Momo - 18k

Semper Fi

(#870) quby válasza joshua7 (#864) üzenetére


quby
őstag

No!! én is aszondom hogy DFP! kb 3 hete nyúzom de negyon bejön!Ma volt alkalmam kipróbálni 1 MOMO-t!Nagyon sokáig gondolkodtam hogy megvegyem-e, amikor ráakadtam erre a totyikra, igyhát megvettem a DFP-t!Háát ha a MOMO-t vettem volna meg és ma a DFP-t próbálom ki tutira a tökömbe szúrok 1 kést :DDD !!!!!!Az Aquában 24k szerintem azt a 4k pluszt még szánd rá!

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#871) Shiroi Neko


Shiroi Neko
csendes tag

Sziasztok.

Kissé behalt a Driving Force Pro-m pedálja, értsd: a gázpedál akadozik, mármint hiába nyomom, nem történik semmi, aztán amikor 60-70%ig benyomom, akkor hirtelen max gázt ad, ilyesmik. Namost a gari természetesen lejárt, ezt meg tudják szerelni valahol értelmes áron, vagy esetleg lehet venni külön pedált? Ha valaki tud értékes információval szolgálni, azt megköszönném.

(#872) Met válasza Shiroi Neko (#871) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy látszik a Racing potméterei kerültek ebbe is :(

Szedd szét és fújd be a potikat kis wd40-el

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#873) joshua7


joshua7
veterán

Tulajdonképp a Momo miben 'gyengébb' a DFP-nél? Ha az egyáltalán. A plusz gombok nem hoznak lázba, ps3-am soha nem lesz. :) Csak a gombok számában különbözik?

Semper Fi

(#874) Zso2 válasza joshua7 (#873) üzenetére


Zso2
őstag

Pedig nagyon is jók a plusz gombok Pl: boxba kiállásnál betudok állítani mindent gyorsan egy ujjal, meg verseny közben sem kell lenézni a billre ha valami infót közben leakarok hívni.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#875) joshua7 válasza Zso2 (#874) üzenetére


joshua7
veterán

Más különbség van?
Mondjuk 2k-t megér. :)

Semper Fi

(#876) Zso2 válasza joshua7 (#875) üzenetére


Zso2
őstag

900 fokos forgatás amit mondjuk f1 ben :DDD nemigen használok de pl kamionos gaméhoz meg roncsderbihez jó lehet.+ ujjabb kiadás, gondolom javítottak 1 2 dolgot.Pl pedál (szerintem),nagyon sokan panaszkodtak.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#877) Met válasza Zso2 (#876) üzenetére


Met
nagyúr

hát ha megnézed a #871-t láthatod, hogy nem feltétlen javítottak (annyit) rajta :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#878) Zso2 válasza Met (#877) üzenetére


Zso2
őstag

Nem biztos ogy szériahibás még csak ezt az 1 et halottam.Ne hogy elszóljam magam :DDD

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#879) Zso2 válasza Met (#877) üzenetére


Zso2
őstag

De még akkor is jobb a momonal ha a pedal ugyanolyan is :DD

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#880) Zso2


Zso2
őstag

14 gomb + a váltókarok 2+1

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#881) dni válasza joshua7 (#875) üzenetére


dni
őstag

Hali!

Szerintem csak a DFP ;D. Nekem is volt lehetőségem több ízben, havernál (úgynézki ő is átvált DFPre) kipróbálni a Momo-t, nem rossz az sem, de az csak 240° -os. Jópár játéknál jóljön a nagy kormányszög. (Pl. LFSnél most kezdek átszokni a 700°-ra drift témában ;) ). Valamint a több gomb is mellette szól.

(#882) dni


dni
őstag

Esetlegesen tud arra vki megoldást, h hogyan lehetne gameport híjján egy plusz pedálsort gépemhez csatlakoztatni?

(#883) Panky válasza dni (#882) üzenetére


Panky
tag

USB? Az újabbak általában már USB-n kommunikálnak a géppel.

[Szerkesztve]

(#884) dni válasza Panky (#883) üzenetére


dni
őstag

Van olyan is hogy csak a pedál külön usbn csatlakozik? Mert a dfp is saját csatit használ.
Találtam itthon egy régi gameportos hangkarit, ha esetleg találok hozzá drivert akkor megoldható, h a meglévő mellett használjam?

[Szerkesztve]

(#885) Met


Met
nagyúr

Létezik, olyan plusz pedál ami usb-n csatlakozik

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#886) Met


Met
nagyúr

El lehet kezdeni gyűjteni a karácsonyi ajándékra :D
[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#887) Zso2


Zso2
őstag

Nem semmi szerkezetek ezek a pedálok , próbálta már valaki?Ennyivel jobb is mint ahogy az ára mutatja?

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#888) Met válasza Zso2 (#887) üzenetére


Met
nagyúr

hát egy hangyafasznyit jobb lehet :D
valszeg nem kis műanyag potik vannak benne és nem törhető rugó tart ellen hanem valami hidraulikus dugattyú vagy mi a szösz

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#889) Zso2


Zso2
őstag

Nemtom , lehet avval se tudnék jobb köröket menni az f1-ben.Annyi pénzt nemér a külömbség.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#890) fd3


fd3
tag

na még mindig nem vettem meg a kormányt
és még mindig nem tom mit vegyek.

Genius Speed Wheel Force Feedback (br. 9.408 Ft)
Logitech Logitech Formula Force EX (br. 14.490 Ft)
Logitech WingMan Formula Force GP (br. 14.420 Ft) ez ffb-s???
esetleg vmi más? ha van konkrét bp-s árajánlattal együtt az fajin lenne, McCöszönném

15nél nem akarok többet költeni rá

Met: mér nem jó a sim racing? (nekem nagyon bejön, egyelőre billentyűzettel :B ) és mért jobb a 2003 season? multkor mintha lett volna icq számod, most nem találom. megadnád? csak hogy ne offoljunk annyit. bár irhacc privbe is.

[Szerkesztve]

(#891) [MGC]Rico válasza fd3 (#890) üzenetére


[MGC]Rico
csendes tag

Hi!

A Geniusrol nem tudok semmit, a masik kettőröl igen. Bár ez már volt itt a topicban, de azert leírom. A két Logitech szinte teljesen ugyanaz (az EX a GP utódja), mindkettő ffb-s. Viszont az EX az ujabb kiadás, annyival jobb, hogy sok gomb van rajta kb 10db + 4 iranyu joy + váltógombok. A régin csak 4 gomb + váltógomb. Bár volt aki fikázta szerintem nagyon jó az a sok gomb. Én a TOCA 3-al ugy játszok, hogy még a menüben sem kell a kormányról levenni a kezem mindent rálehet állítani. Illetve verseny közben a nézelődéseket, pause gombot, boost gombot , kéziféket stb. Egyszóval praktikusabb, kényelmesebb. A pedálok ugyanazok mindkettőnél, műanyagok és különböző erősségű a fék és a gáz. A váltógombok nem pillangó gombok, csak simán a küllő hátulján lévő nagyobb ''dudorok''.
Nekem EX-em van. Eddig meg vagyok vele elégedve.

Hirtelen ennyi. Bye

[Szerkesztve]

(#892) fd3 válasza [MGC]Rico (#891) üzenetére


fd3
tag

kössszííí

asszem akkó én is beruházok egy ilyen force ex-be

(#893) quby


quby
őstag

Valaki nem tudja véletlenül hol vannak a logitech profiler beálitásait tartalmazó fájlok? :F Újratelepítéskor nem akarok még ezzel is sz@rozni :(

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#894) Met válasza quby (#893) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet már megoldottad de wgp és les kiterjesztésű fileokat kell keresned.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#895) DzSimi


DzSimi
csendes tag

Kormányt szeretnék venni, de végképp elbizonytalanodtam a topik olvasása során :)

Logitechnél - ahogy olvasom - sz*r a pedál, akár a Momo-t, akár a DFP-t, akár az EX-et nézem; Saitek, Genius - nem bizom bennük; Ilyen noname-t meg nem akarok.

Szóval ti melyiket javasoljátok? :F

WDR 3600 - Vargalex 1.1.7

(#896) Zso2 válasza DzSimi (#895) üzenetére


Zso2
őstag

Hát azért ne tegyél le a Momo-ról vagy a DFP-ről mert azt mondták hogy szar a pedál,
az én DFp-m nek pl semmi baja nincs ez az a változat aminek a közepén a GT felirat van gondolom Grand Turismo-t jelent( ez jó a playstationokhoz is).

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#897) Met válasza DzSimi (#895) üzenetére


Met
nagyúr

Ha csak a pedál probléma miatt nem akarsz Momo Racinget venni akkor már mehetsz is a boltba :)
A hiba könnyen javítható és tartós a végeredmény.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#898) Louies


Louies
tag

Helló!

Van 1 Trustmaster nascar 2000 kormányom padálal. nagyon jó állapotban. nem tudom mit érhet nem nagyon értek hozzá. De jobb mint a mostani müanyag kerekesek, mert ennek gumi boritási fém kereke van. igy nem izadsz rá és lehet cibálni rendesen.

Priviben !!!!!!!!!!!!!!!

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#899) Louies válasza Louies (#898) üzenetére


Louies
tag

up!

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#900) Met


Met
nagyúr

Szerintem próbálkozz egy apróhirdetéssel

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.