Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Nakata válasza AMD_ok (#1750) üzenetére


Nakata
tag

Én már belenyugodtam, mert ha megjavítják a tápot vagyis töltőt, akkor is még ott van a váltó hiba szal ennyit erről.Veszek ujat csak még nem tom milyet.G25 kéne :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1752) #72042496 válasza Nakata (#1751) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miután kipróbáltam a G25-öt, eladtam a Momo-t, tehát nagyon ott van a szeren a cucc!

Viszont mégiscsak sajnálok érte cca. 55K-t kiadni (csak alkalmi autóversenyző vagyok), így a Driving Force Pro mellett döntöttem...úgy gondolom, az én igényeimnek tökéletesen meg fog felelni: precíz, a G25-höz hasonlóan 900 fokban forgatható, sok gomb van rajt, nem romlik el a pedálja, mint a Momo-nak, s az ára is egészen barátságos!

(#1753) Nakata válasza #72042496 (#1752) üzenetére


Nakata
tag

Hát én a játékokról annyit, hogy minden nap jáccok és igényelem igen csak a jó kormányt.Hát igen a G25 egyenlőre marad a nagykerbe,majd ha lessz kedvem és fölös píízem veszek egyet.

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1754) AMD_ok válasza Torry (#1745) üzenetére


AMD_ok
őstag

Na szeva!

Ugy néz ki, megoldódott a probléma, 1000 ft-ért cseréltek benne valamit, még nem kaptam vissza, de elvileg jó.

Majd kipróbálom, ha jó lesz, ennyit megért a dolog, azt hiszem ;)

(#1755) Nakata válasza AMD_ok (#1754) üzenetére


Nakata
tag

Jaja az baráti

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1756) #72042496 válasza Nakata (#1753) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt mondják, a DFP a Logitech legjobb kormánya a G25 után...mindezt úgy, hogy a G25 árának kevesebb, mint a felébe kerül, szerintem igencsak tuti vétel lehet Neked is! ;)

(#1757) Nakata válasza #72042496 (#1756) üzenetére


Nakata
tag

Na erről még nem is hallottam.Köszi az infot.Rögtön utána is böngészek :R

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1758) Nakata válasza #72042496 (#1756) üzenetére


Nakata
tag

Végülis mindene megvan kicsit dizájn-ban másabb,de elég jónak tűnik.Van bot váltója is csak nem tudom, hogy milyen a váltó.Mert, csak előre-hátra lehet mozgatni akkor inkább gyűjötgetek kicsit többet :D ,de ha olyan mind a kocsiban akkor minden okés vele. :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1759) #72042496 válasza Nakata (#1758) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem, ez sajnos csak fel-le váltós, akár az összes többi kormány, a G25-öt (ill. az abszolút profi kategóriásakat) leszámítva.

Kívülről nem olyan tetsztős, mint a G25, de a tudása nagyon meggyőző. Viszont ha mindenképpen igényled a 6 sebességes váltót, akkor gyűjtened kell a G25-re.

(#1760) Nakata válasza #72042496 (#1759) üzenetére


Nakata
tag

Hát nem is az , hogy igénylem,csak hát ha már kidobok sok pénzt, akkor legyen már egy olyan kormányom amire rég óta vágyok.Ami ezt a kormányt illeti ez sem rossz.Tetszik a vastagsága és a ''bőr'' borítása(ha az ténylegesen bőr)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1761) #72042496 válasza Nakata (#1760) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, mondjuk ha kihasználod a váltót, akkor a G25 a jobb vétel, megaztán amúgy is precízebb a szerkezete.

Én nem használnám ki a G25 erejét, a váltó is felesleges lenne számomra, így örülök neki, hogy itt a DFP mint lehetőség. (Momo-t a pedál hibája miatt nem akartam még egyszer venni, amúgy is drágább kormány.)

Ma fogom megrendelni a DFP-t a Ph! egyik bazárjában, így jövő hét végére várható az érkezése. Ha meglesz, be fogok számolni milyen a Momo-hoz, ill. G25-höz képest, egy hobbiversenyző szemszögéből! :)

[Szerkesztve]

(#1762) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sziasztok!


Olvasom a topicot, és a kérdésem az lenne felétek, hogy a leírtak szerint a Logitech Driving Force Pro BIZTOSAN használható-e PC-vel, és ha igen, akkor milyen driver kell neki? (Vista alá is)

Valamint ez, vagy a MOMO Racing a jobb választás?
(látom annak gondjai vannak a pedállal, stb)

[Szerkesztve]

(#1763) Nakata válasza #72042496 (#1761) üzenetére


Nakata
tag

Nah alig várom, hogy mit mondasz róla.Ami a váltót illeti az utóbbi időben nagyon rászoktam a kézi váltóra már csak azzal megyek(és jobbak a verseny értékek is szal pár tizedez javít a kézi váltó).Ami a Momot illeti nekem volt az is.

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1764) Nakata válasza AMD_ok (#1762) üzenetére


Nakata
tag

A MOMO-val kapcsolatban a sima MOMO-snak rossz a pedál csak.Nekem szerencsém volt egy Logitech MOMO Force kormányhoz ,amit limitáltan adtak ki és bőr kormány,alu pedálok alu váltó.stb és az valami eszméletlen jó volt.Ha MOMO-t akarsz akkor a Force az nem lessz hibás.

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1765) #72042496 válasza AMD_ok (#1762) üzenetére


#72042496
törölt tag

A DFP legjobb tudomásom szerint simán megy PC-vel, mivel USB-n keresztül kapcsolódik, s ugyanaz a driver meg is hajtja, ami pl. a Momo-t...csak ezt a Logitech elfelejtette megemlíteni a honlapján. :D

Nekem volt Momo-m, most lesz DFP-m, két hét és remélem be tudok számolni róla!

Ahogy Nakata is mondta, a Momo Racing-nél általában előjön a pedálhiba (szétszedés után javítható, csak ugrik a garancia). A Force mentes ettől, csak olyat nem igazán fogsz szerezni, normális áron főleg nem. Ha mégis, akkor nagy szerencséd van! :)

(#1766) Nakata válasza #72042496 (#1765) üzenetére


Nakata
tag

Hát igen én jól jártam a Forceval mert 20K-ért vettem :o :P (na persze havertól) és mentem Angliába és nem volt pénzem :( és meghirdettem itt a PH-n 35K-ért és olyan 5 perc alatt el is ment :DD ,de igazán sajnálom, mert olyan kormány soha többé nem lessz nekem :O

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1767) AMD_ok válasza #72042496 (#1765) üzenetére


AMD_ok
őstag

Köszönöm, sokat segítettetek, mert innentől az ár fog dönteni, no meg az, hogy a MOMO-nak alul középen van egy lefogatója, és mivel nekem bill tartóm van, igy az sajna nem fér oda.

Meggonsolom a dolgot, egyébként nekem most egy Formula Force GP van, azt cserélném.
Erről egyébként érdemes a fent említett kormányok valamelyikére váltani?

(#1768) fokec


fokec
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy a DFP USB-n keresztül kapcsolódik-e a géphez avagy nem?
Köszi

(#1769) Nakata válasza AMD_ok (#1767) üzenetére


Nakata
tag

Ez sztem nem volt kérdés :) Persze ,hogy érdemes.Mindha egy Trabantból és Mercibe ülnél

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1770) Nakata válasza fokec (#1768) üzenetére


Nakata
tag

Igen usb-n keresztül csatlakozik

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1771) AMD_ok válasza Nakata (#1769) üzenetére


AMD_ok
őstag

Köszi, eddig is meg voltam győzve, de most totál!

Amúgy kipróbáltam a kormány tápját, és jó lett!!! :C

(#1772) Nakata válasza AMD_ok (#1771) üzenetére


Nakata
tag

Remek :DDD :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1773) Pandaboy


Pandaboy
tag

Sziasztok!

Mit jelent a limitált széria? Legyártottak X-Y darabot a G25-ből és amikor az elfogy,utána már nem lehet venni ilyen kormányt??? :F :F
Mert én is szeretnék venni. Csak még lehet megvárom,míg lemegy az ára.

Ha jól tudom a Momo Force is limitált széria v :R :F olt.
Miért nem leht kapni évekig a G25-t ???????

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#1774) Nakata válasza Pandaboy (#1773) üzenetére


Nakata
tag

Ezt hol láttad???Ha a hozzászólásban,akkor azt a L.Momo Force-ra értettem,de igen azt jelenti

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1775) #72042496 válasza AMD_ok (#1771) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahhoz képest, hogy pár hete szinte még nem is tudtam a DFP létezéséről, már itt is van egy az asztalomon! :R
Ez a kormány bizony nagyon ott van! Egyetlen hátrányaként a picike bajuszkapcsolókat tudom említeni, de ezt talán meg lehet szokni. :)

Előnyök:
- erős FF, pontos működés
- a pedálok úgy néz ki, hibátlanok
- sok kézreálló gomb
- eltalált szekvenciális váltó
- kis helyen elfér, ami tárolásnál előnyös
- jó áron be tudtam szerezni :)

Újonnan sajnos már sehol nem kaptam emberi áron, 30K-t pedig nem akartam kormányért kiadni...ehelyett szétnéztem a használt piacon, s megtaláltam a DFP-met: 18K-ért. Kis takarítás után kijelenthetem, olyan, mint az új. Garancia már nincs rá, de a tulaj megkímélte, s tökéletesen működik. Remélem engem is mindvégig hűen fog szolgálni! :R

Pandaboy : Korábban volt szó róla, hogy a G25 - a Momo Force-hoz hasonlóan - limitált szériás lesz, de úgy néz ki, ez vaklárma. Ehelyett mintha a DFP árusításával állnának le... :(

[Szerkesztve]

(#1776) Pitu


Pitu
aktív tag

Sziasztok!

Logitech Formula Vibration Feedback Wheel v. Genius speed wheel 3?
Árban nagyjából ott van mind2. Esetleg pro/kontra?

(#1777) Nakata válasza Pitu (#1776) üzenetére


Nakata
tag

Én mindenképp Logitech-et vennék.

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#1778) AMD_ok válasza #72042496 (#1775) üzenetére


AMD_ok
őstag

Na megy PC-n?Az király! Látom, fasza a kormány, drivert melyiket használod hozzá?

Milyen OS alatt?

(#1779) #72042496 válasza AMD_ok (#1778) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, simán megy! ;)
Xp alatt használom, az 5.0-s Profiler-el. Utóbbi a Logitech oldaláról, a G25 szekcióból letölthető! :D

(#1780) Debilon válasza Pitu (#1776) üzenetére


Debilon
addikt

inkább egy Logi FF EX..ez legalább FFB-s

főleg ha a genius is csak vibra-t tud

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1781) MoT3C


MoT3C
csendes tag

Én 1.5éve aktívan szimulátorozok egy ligába. Elmondhatom ,hogy sok kormány volt a kezem alatt Logitech wingman, új wingman,Régi Momo, Momo racing , G25 és kijelenthetem ,hogy a G25 nagyon durván übereli a Momot olyan mintha téleg autót vezetnél pl. Sokkal pontosabb nem is lehet összehasonlítani a kettőt és végre nem 3honapokat bír a pedál. :C Amúgy visszatérve néhány korábbi hsz- hez. G25 után egyértelmű Momo racing a legjobb kormány vagy még a régi Momo de azt már nem kapni. pedált meg 3havonta szét kell szedni és egy kis kontakt javító szprével befujni.

[Szerkesztve]

(#1782) AMD_ok válasza #72042496 (#1779) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nagyon jó!

Lehet beújítok egyet akkor. A 900 fokos fordulat miatt kell a G25 Drivere?

(#1783) neilszab válasza AMD_ok (#1782) üzenetére


neilszab
őstag

Itt van egy kis félreértés. Az nem a G25 drivere, hanem egy driver csomag, amelyben többek között benne van DFP drivere is. A DFP teljes értékű PC-és kormány, csakhogy a Logitech valami elképesztő buta módon, ezt elfelejti a feltüntetni. Pedig az ég világon mindenben übereli a Momo racinget.

Azt honnan veszitek, hogy leálltak a gyártásával, ez hivatalos információ?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#1784) #72042496 válasza MoT3C (#1781) üzenetére


#72042496
törölt tag

A DFP-t nem próbáltad? Ahogy hallom, szimulátoros berkekben inkább ezzel nyomják, ill. most már G25-el. Momo-s sofőrrel alig találkozni.

AMD_ok: Nem, pusztán a G25-öt választva tudtam letölteni az 5.0-s verziót. A Momo alatt pl. csak a 4.6-os volt elérhető - amivel egyébként szintén megy a DFP.
A 900 fok bekapcsolásához: [link]

neilszab: Nem hivatalos, csak valaki felvetette...mindenesetre égen-földön nem kapni normális áron DFP-t... :(

[Szerkesztve]

(#1785) AMD_ok válasza #72042496 (#1784) üzenetére


AMD_ok
őstag

Uram, maximális tiszteletem! :R :R :R

Ha elmegy a Wingman-em, ezt fogom venni!

Egy link, hogy hol található DFP: [link]

(#1786) #72042496 válasza AMD_ok (#1785) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos a Kiskerárakról sokminden elmondható, de hogy naprakészek lennének, az nem... :(

A Nova-Comp árlistájában pl. nem is szerepel, a PC Landnál múlt héten még 24K-ért hirdették, de nem tudtak hozni, mert a nagyker is kifogyott belőle.

26K-t már nem akartam kiadni a kormányért, 8K különbség az bizony sok, még ha az enyémre nincs is már garancia...megkímélem a szerkezetet, csak nem fog elromlani. A Momo is gyári állapotú volt, mikor két év után továbbadtam - mindössze a pedálhiba jött elő rajta. :(

(#1787) AMD_ok válasza #72042496 (#1786) üzenetére


AMD_ok
őstag

Elment a Wingman ;]

Jöhet az új cucc: :C Akkor:

1. MOMO Racing vagy
2. Driving Force Pro?

a 2. szimpibb :DD

(#1788) neilszab válasza AMD_ok (#1787) üzenetére


neilszab
őstag

Nagyon szépen kérlek olvass vissza!!


( :( )

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#1789) SN2O


SN2O
aktív tag

Sziasztok!
Esetleg tudnátok néhány tippet adni arra, hogy egy genius kormány(+pedálok) mért ad olyan jeleket a gépnek mintha 2-3cm-re mozgatnám a kormányt akkor is ha hozzá sem érek!(konfigurálása utánn is csinálja!)
Valamint néha azt is tapasztalom, hogy annak ellenére, hogy teljesen el van tekerve jobbra a kormány, a számítógép néha úgy észleli mintha időnként hirtelen balra rántanám!(Másik irányba tekerve is produkálja!)
Mindenféle tippnek örülnék!

(#1790) inkubator


inkubator
tag

Lehet szeretnék megnezni egy momo kormányt. Ha elmegyek megnézni akkor milyen jelekből tudom hogy szar a pedálja? illetve érdemes e 18.000 ért megvenni? Könnyen javítható? szóvalmire figyeljek? (játök közben milyen jelek utalnak arra hogy szar?) thx

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1791) inkubator


inkubator
tag

Esetleg 18.000 alatt melyik kormány jobb mint a momo ffb?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1792) inkubator


inkubator
tag


MANTA Compressor Supreme Force Feedback kormányról mi a véleményetek? momo hoz képest jobb? idötéllóbb? véleményekt please pro és kontra.

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1793) Met válasza inkubator (#1790) üzenetére


Met
nagyúr

Igazából nehéz megállapítani elsőre, hogy jó e még a pedálja vagy nem, ugyanis amikor kihúzod majd visszadugod az USB-be akkor újra kalibrál és egy darabig jónak tűnik.
90%, hogy rossz a pedálja (bár tudok egy 2 éves hibátlanról :D) javítani viszonylag egyszerű[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1794) Gabox


Gabox
csendes tag

Sziasztok!

Eladó egy 2 napja vásárolt, 0 kilóméteres Logitech Momo Force. Akit érdekel, 25K-ért megkaphatja. (Aqua-nál vásárolt, 1 év gari).

Eladás oka: tudomás szerzés a G25 létezéséről :W

(#1795) Met válasza Gabox (#1794) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt gondold át mégegyszer. Inkább a Racing-re gondoltál.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1796) Gabox válasza Met (#1795) üzenetére


Gabox
csendes tag

Ja igen, Momo Racing a becsületes neve :)

[link]

(#1797) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Van egy Logitec Driving Force kormány nálam kölcsönbe, de a force feddbackot nem tudom sehogyan se életre kelteni benne, meg nagyon könnyen fordul semmi erőfeszítés nem kell hozzá, és ráadásúl a legtöbb játék irányithatatlan is , mert túl könnyen fordul és kivágódik a kocsi hátulja és nekimegyek vminek, meg a kanyarokat se tudom bevenni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1798) neilszab válasza Jégkokó (#1797) üzenetére


neilszab
őstag

Hát elsőnek a driver beállításait nézd meg (vezérlőpult, vagy eszközkezelő) és nézd meg be van e kapcsolva, ill. a csúszkák nincsenek-e 0-ra húzva. Ha azon a lapon, ahol vizálisan mutatja a kormány és a pedálok állását, megnyomsz egy gombot a kormin, akkor elvileg vami idióta hang kiséretében elkezdi rángatni a kormányod és akkor működik az ffb-é. (ha nem akkor nézd meg hogy bedugtad-e, mert mást nem tudok elképzelni)

Na ha itt jó, akkor a játékban van vmi baki, de mivel nem írtad mivel tolod, így nem tudok mit mondani?

Ööö.. a gép bekapcsolásakor kalibrálja magát? (elkezdi pörgetni)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#1799) Jégkokó válasza neilszab (#1798) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nekem a vezérlőpult játékvezérlőknél nincs egy szó se a force fedbackról írva azt már megnéztem.De egyik autós játéknál se működik, próbáltam már párat.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1800) neilszab válasza Jégkokó (#1799) üzenetére


neilszab
őstag

Te egyáltalán föltelepítetted hozzá a driver? Csak mert annak ott kell lennie!

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.