Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) bzoley válasza Tottu (#350) üzenetére


bzoley
veterán

Hivatalos adatot nem tudok, de mintegy 93-95°-ot tekeredik jobbra és balra. Hibáról én nem tudok, mert nem kerestem, mivel eddig nem volt gondom vele. Használtan vettem, állítólag 3-4 éves volt, most akkor 4-5 körül lehet. Eddig gond nélkül. A letört rögzítő az én hibám:)

Megjegyzés:elég rég óta használok kormányt autós játékokhoz(az elsőt én építettem joy elktronika felhasználásával, aztán egy sima rugós kormányt nyüstöltem sokáig megerősítve fémtengellyel, csapágyakkal, egy ideje meg a Formula Force GP-t hajtom). Többször találkoztam vibrás és egyéb félmegoldású kormánnyal, és ha szabad ilyet javasolnom, ha valakinek nincs pénze ''igazi'' force-os kormányra, inkább a hagyományos rugós kormányok közül válogasson, nem fogja a kormány hátráltatni a játékban annyira. Mintegy fél éve futottam össze a fentebb említett Compressor valamilyen kormánnyal, és néha még felsírok éjszaka.(elnézést a tulajtól) Mint a digitális kamerát, az egy éves fiuknak vették az új géphez és elhívtak összeszerelni. CMR4 demó volt kéznél kipróbálni, és mivel akkoriban én is épp azzal múlattam az időt, minden kanyart reflexből vettem. Ezzel egyszerűen nem tudtam végigmenni a szakaszon. Lehet, nem kerestem kitartóan, de hatalmas volt a holtjáték, ez párosult azzal, hogy a kormány középen kattant, mintha kormányzár lett volna rajta. Az egész szerkezet lötyögött, mint ami szét akar esni, hála a minden irányban állítható dőlésszögnek. A rögzítést hagyjuk. A mellékelt váltó és kézifék még tetszett is volna, ha lehetett volna rögzíteni valahova. Ezek tetejébe, amita vibra lerendezett, az egy tragédia. MM és egyéb boltokban ki vannak rakva a polcra, meg lehet tekergetni, fogdosni, így el lehet kerülni a későbbi szenvedéseket. Persze mindenki azt vásárol magának amit akar, de azért talán érdemes előtte szétnézni, hogy használható-e a termék. Bocs asüketelésért!

(#352) Tottu válasza bzoley (#351) üzenetére


Tottu
senior tag

Köcc a kimerítő választ :) Én azt hittem, hogy a Logitech Formula Force GP-t legalább 270 fokban el lehet tekerni, de hát ha csak 180 fokban lehet ám legyen. A FFB-je milyen?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#353) Minstrel


Minstrel
senior tag

Helo!

Potit keresek a Momo pedáljába, itt egy kép, ha láttok hasonló méretűt akkor szóljatok ;) 10k ohm-os a poti.

Kép:
Bővebben: link

(#354) bzoley válasza Tottu (#352) üzenetére


bzoley
veterán

Erőteljesnek mondható. Én 80%-on használom. Egy GTR már meg tud izzasztani:)

(#355) forceberg


forceberg
veterán

Új állapotú Logitech Formula GP kormány eladó! Kb 4 hónapos, bőven garis. Kinek mennyit ér?:Y

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#356) forceberg


forceberg
veterán

UP:Y

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#357) Tottu válasza forceberg (#356) üzenetére


Tottu
senior tag

gondolom ez nem FFB-s, ugye?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#358) Xero válasza Minstrel (#353) üzenetére


Xero
nagyúr

miért is cseréled? Nekem is sokszor volt hogy nem ment föl maxra.. szétkaptam láttam ami arra hivatott hogy megtartsa a potit az kicsit nagy mozgásteret enged.. fogtam beragasztottam középre őket azóta hibátlan! :)
Végigtoltam párszor f1-el ausztráliát (vagy 200 kör) és nem jött elő a hiba.. nagyon cool... és elég gáz ha elgagyizod és nem látsz különbséget egy 15e-s és egy 30e-s kormány között...

Üdv

(#359) Minstrel válasza Xero (#358) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nos, én is beragasztottam őket középre, kinyomtam sziloplaszttal is már, akkor jó volt pár óra játékig aztán utána megint kezdte a hülyéskedést, kalibrálás után jó, de párszor megnyomom és már megint nem rosszak, nem csak nem térnek ki maxra, hanem ugrálnak is. Jobb megoldást már nem tudok, pucoltam is őket contact sprével, azután is sz@r volt. Logitech hángeri azt mondta, hogy nem rendelnek nekem újakat, rendeljek én... bahh, egérhez is találtam már csuszótalpakat, de potikat sehol:((( Ja, és amúgy most két éves a kormány, de nem mondhatnám, hogy agyon volt használva...

(#360) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hali all!

Kicsit off jellegű lesz a dolog, de kormány is van benne.

Szal a lényege annyi, hogy elgondolkoztam, hogy veszek egy kormányt. Az lenne a kérdésem, hogy kinéztem egy ilyent, hogy:

Logitech Formula Vibration Feedback kormány pedállal. ez kerül 12k-ba. Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e vbárnom két hónapot arra, hogy vegyek egy logitech momo racinget? Bővebben: link


A másik meg hogy valakinek nincs joy-os tapasztalata? Logitech Freedom 2.4 Cordless-ről lenne szó. Bővebben: link


Üdv: balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#361) dolbee


dolbee
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Logitech Wingman Formula GP kormányom. (Nem FFB-es.)

Ehhez kellene egy kis ''műszaki'' segítség. Leginkább az tudna segíteni (gondolom én), akinek ugyanilyen kormánya van.
Vagy aki szedett szét hasonlót.... :)))
Egészen pontosan a pedál részben - belül - a vezetékek bekötése érdekel. (Melyik drót hova van kötve?)

Tudtok ebben segíteni?

Én ''láma'' vagyok kormány ügyben, ez az első kormányom, most vettem majdnem újonnan, úgyhogy elkel a seítség.... :))

Üdv mindenkinek!

dolbee

Nem fékezünk senki kedvéért!!!

(#362) dolbee válasza forceberg (#355) üzenetére


dolbee
csendes tag

Szia,

Olvastam, hogy neked van egy Logitech Wingman Formula GP kormányod.
Én ugyan nem akarom most megvenni, mert most vettem egyet (neked sajnos), de mielőtt eladod segíthetnél egy kicsit.

Megnéznéd, hogy a pedálrész 3 vagy 4 vezetékkel csatlakozik a kormányrészhez? (A csatlakozódugónál lehet látni.)

Ha jól tudom van olyan, amelyik ''fehér-piros-zöld-sárga'' tehát 4 vezetékkel csatlakozik, és van olyan, ami csak ''fehér-piros-zöld'' tehát 3 vezetékkel.
Már ez is nagy segítség lenne.

De a LEGFONTOSABB: hogy esetleg tekerd ki a 7 csavart (5+2 a gumitalp alatt) és írd le hogy honnan hová mennek a vezetékek.

Nekem a 4 vezetékes pedálom van, de ha rádugom a kormányra, akkor össze-vissza működik az addig jól működő kormány is.

Ha ezt megtennéd, örök hálám üldözne. Köszönöm.

Mindenkihez: igaz, hogy a 3 vezetékes az analóg, a 4 vezetékes a Force FB-eshez való pedál? Ha igen, ugye ezek alapján át lehet kötni?

Balu: A Logitech Formula Vibration Feedback 9765 Ft itt: http://www.e-connect.hu/

Mindenkinek köszönöm aki válaszol! És bocsi, hogy hosszú voltam.



[Szerkesztve]

Nem fékezünk senki kedvéért!!!

(#363) bzoley válasza Bazsesz (#360) üzenetére


bzoley
veterán

Ha annyira nem sűrgős, és nem sajnálod rá a lét, szerintem várj még két hónapot. Persze úgy semmi értelme, ha az asztal alatt fog porosodni. Ha nyúzni is fogod, megéri várni. Főleg, ha sikerül olyan játékkal összefutnod, amiben használható FFB is van, akkor pláne. Ha nem tervezed túl sűrűn használni, talán akkor is jobb választás lenne a Formula Force GP. Abból az egy képből, amit láttam, gyanús a vibrás kormány rögzíthetősége.

(#364) forceberg válasza Tottu (#357) üzenetére


forceberg
veterán

Nem FFB-s.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#365) dolbee


dolbee
csendes tag

Sziasztok!

Logitech Wingman Formula GP kormányhoz kellene segítség, vagy ennek az FFB-s változatához.

Ha tud valaki, kérem segítsen.
Köszönöm.

Lehet, hogy rosszul álltam eddig neki, csak türelmetlen voltam. Bocsi.

Nem fékezünk senki kedvéért!!!

(#366) lb


lb
csendes tag

Van valakinek USBs Genius SPEED WHEEL3 -ja? (nem rezgos)
van egy nagyon franya problemam, azt tudni kell hogy ehhez nem kell szoftver csak bedugom az usbebe es kesz.
nemreg vettem, faszan is ment par napig (napi 1-2 orat jatszottam vele) aztan fogtam magat es elkalibralodott. Es sehogy sem lehet visszaallitani.
No gondoltam lehet valami jatek szart el valamit, amit oszinten szolva ketlek, de azert mielott elvittem a boltba elvittem ocsemhez ahol szinten ugyenezt csinalta. Bedugtam, ah faszaul megy , otthagytam, es lam nehany nap mulva nala is jelentkezik. Mi a fene? No most visszavitem a boltba de persze gozuk sincs mi lehet a problema. Otthagytam hatha produlkaja a tuneteket.
Mi a bubanat lehet ez?
Mindkettoknek logitech usbs egere van, de kozben kiprobaltam ugy is hogy nulla usbs cuccal bootoltam, ujrainditottam, aztan amikor win felallt betettem a kormanyt, es akkor sem lehetett bekalibralni.
Olyan mintha eltarolna valahol valami baromsagot az usb driver amitol aztan nem lehet megszabadulni.
Valakinek Otlete esetleg (egyenlore a vegyel masikat kategorian kivul :)

(#367) ksasa válasza lb (#366) üzenetére


ksasa
tag

Ha csinálnál egy rendszervisszaállítást az elkalibrálódás előtti időpontra? Csak azért mert nekem is volt hasonló problémám igaz egy másfajta kormánnyal és csak így udtam rendbehozni, de azóta müxik.

(#368) lb válasza ksasa (#367) üzenetére


lb
csendes tag

ez nagyon jo otlet, de a windows install utan az elso lepeseim egyike kikapcsoljam a rendszer visszallitast. A masik oldal hogy nincs sajat drivere igy nemtom mennyire eletkepes. De most igy ezutan arra gondoltam meg csinalok egy sima windows telepitest valahova es az usb drivereket es a inf eket visszmasolom.(persze elotte backup)
hatha.

(#369) Tottu


Tottu
senior tag

Valaki hallott már erről a kormányról?:
Bővebben: link
Ha igen akkor mi a véleményetek?Milyen a FFB-je?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#370) dolbee


dolbee
csendes tag

Köszönöm Lorenzonak aki végül is elüldte a fotókat!
Ő a király!
Segítségével most már működik a pedálom!!!!

Nem fékezünk senki kedvéért!!!

(#371) ISZOLE válasza lb (#366) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nekem még csak botkormánnyal gyűlt meg a bajom de ebből a szempontból szerintem ua. Anno a logitech oldaláró szedtem le egy kis progit ami futtatáskor megkeresi az összes kalibrációt és törli őket (persze egyenként rákérdez).

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#372) Tottu


Tottu
senior tag

Nah senki se hallott még róla?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#373) czollnerg


czollnerg
aktív tag

hy, a Manta Compressor FFB-ről ki hallott már?? nekem nagyon tetszik csak jó lenne egy kicsit többet tudni róla..... pl.: váltója! Szinte csak képeket lehet róla találni azon meg nem sokat tudok kinézni! Esetleg uebben az ár kategóriában kormányt tudtok ajánlani, amelyiknek külön van a váltója?

(#374) ksasa válasza czollnerg (#373) üzenetére


ksasa
tag

Nem a legjobb konstrukció. Igaz, hogy nagyon dizájnos, rengeteg kütyü meg külön sebváltó van rajta, de inkább dobjál rá még egy pár ezrest (mondjuk vagy 3-at) és vegyél vagy Logitech-et v. Saitek-et. Ezen két márkával biztos, hogy nem ér kellemetlen meglepetés (inkompatibilitás, pontatlanság, stb.).

(#375) czollnerg válasza ksasa (#374) üzenetére


czollnerg
aktív tag

logitechben van külön váltós is? Nem csak a 30ezer forintos?

(#376) czollnerg válasza czollnerg (#375) üzenetére


czollnerg
aktív tag

példa fajtát esetleg tudsz mondani?

(#377) ksasa válasza czollnerg (#376) üzenetére


ksasa
tag

Nézz körül, de Logitechből 28000 alatt új különváltósat nem kapsz (MOMO Force). Használtan akár 20 alatt is be tudod szerválni. Hidd el ezen az egy periférián nem érdemes spórolni, mert a mechanikus alkatrészek miatt egyáltalán nem mindegy milyen a minőség. Saitekből nincs külön váltós, de ha csak nem rally fan vagy, akkor nem is szükséges (sztem a fülváltó sokkal praktikusabb, bár ez az én egyéni véleményem).

(#378) lb válasza ISZOLE (#371) üzenetére


lb
csendes tag

kosz szepen, ez jo otlet kiprobalom

(#379) lb válasza lb (#378) üzenetére


lb
csendes tag

nem sikerult, mindig megrtalalja a kis util a kalibraciot, de ugyanolyan tre lesz. Nem lehet bekalibralni. A boltban nem sikerult reprodukalniuk a dolgot ugyhogy akar lehet hogy a valahogy mas usbs cuccokal aakd ossze. Ezt majd megprobalom kideriteni meg.

(#380) Mateee


Mateee
tag

Vettem egy ilyen Logitech MOMO racing kormányt és a pedálokkal lenne egy kis gondom.

Eddig még csak Live for Speed-el nem tudtam kiprobálni minden mással eddig megy. A kormány megy csak a pedálok nem akarnak,
A beállitásoknál probáltam beállitani a gyorsitást de ha megnyomom a gázt akkor nem történik semmia gomb beállitásakor.
Hogy kell beállitani a gázt meg a féket?
Valaki segitsen hogy hogy állitsam be az lfs-be a pedálokat.

Elöre is köszi

(#381) Mateee


Mateee
tag

!up

Valaki segitsen már!!!!

(#382) bzoley válasza Mateee (#381) üzenetére


bzoley
veterán

Az Axes/FF-en belül az Available Axes-nél mozog valamelyik csúszka, ha nyomkodod a pedálokat?
Ha igen(nálam pl. a gáz a slider0) akkor a Select function to assign axis-nél kiválasztod pl. a gyorsítást, majd oldalt a megfelelő gombot(nálam ez a slider0). Ez középen Invert1-et mutat, mint a fék. (a driverben külön van választva két pedál)
Valahogy így néz ki: Bővebben: link

Ja, és Legyen szíves, vagy kérem valaki segítsen!

[Szerkesztve]

(#383) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Hahó! Rátaláltam erre a topikra, és gondoltam irok, mivel már lassan 2 éve vagyok 1 logitech formula force GP boldog tulajdonosa.
Tapasztalatok: - Az elején furcsak volt, igy kormányozni,de utánna az az érzés :D Szel tetszetős... Viszont az elmúlt másfél év alatti nyúzás miatt (Nem vagyok 1 zerge termetű gyerek) 1 apró doogra lettem figyelmes:Ha középállásban finoman mozgatom a kormányt, akkor elkezd nyikorogni, illetve,hogy a pedálok néha 1 picit az elapállapot előtt megakadnak. Szerintetek emiatt érdemes visszavinni ''szervizeltetni'' a gari lejárta előtt? Azt mondták,ha én szedem szét, akkor ugrik a garancia :o

[Szerkesztve]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#384) Mateee válasza bzoley (#382) üzenetére


Mateee
tag

Bocsi a bunkoságomért csak idegesitet hogy nem emgy a kormány.
Azóta hála neked megoldodot a pedá problémám.
1000thx érte

(#385) bzoley válasza CactuS (#383) üzenetére


bzoley
veterán

Ha nem nyúlok hozzá, előfordul, hogy nyekereg néha. Ettől még működik. Ez a középre húzás miatt lehet, dolgozik a motor. Az akadás már bajosabb dolog. Döntsd el, hagyod úgy ha nem zavar, visszaviszed, vagy szétszeded.

(#386) Tybee


Tybee
tag

szerintetek megér használtam 7k-t ez a kormány: Manta Compressor Supreme FFB????
ez force feedbackes ugye?vagy csak rezgős?látom én is h ffb van a végére írva de ki tudja...

(#387) czollnerg válasza Tybee (#386) üzenetére


czollnerg
aktív tag

olvass 1 kicsit visszább: 373-es hozzászólás

[Szerkesztve]

(#388) dewill


dewill
csendes tag

Nemrég szert tettem egy trust ff380-as force feedbackes kormányra(13e Ft volt). Nagyon jók a tapasztalataim:
pedál nem lötyögős határozottan kell nyomni
gombok kicsit rossz helyen vannak de megszokható
force nagyon jól meg lett csinálva(Richard burns rallyval és FIA GT racinggel próbáltam többnyire)
jól rögzíthető, egyszerűen telepíthető
jó a fogása
én csak ajánlani tudom, ezért az árért szerintem nagyon jó vétel

(#389) LakiTomi


LakiTomi
tag

Átolvastam 1-2 totyikot, de konkrétan az érdekelne hogy a Forsz Fidbekk annyit jelent hogy ha lenyomom a gázt és kb 150-nel száguldok az Undergaundban akkor egyszerüen jobbra balra kezd rángatni szabálytalanul a kormány és játszhatatlan lesz a játék? :( De most télleg ezt jelentené? Nekem elég lenne ha csak nehezen lehetne tekerni, vagy ez igy magában nem megoldhato ? Amugy egy tesco-s kormányom van:

http://www.globalsources.com/si/6008802908866/LargeImage/Video-game/product_id-8830025089/action-GetProduct.htm

Szerintem nagyon jo, csak ezt a jobbra-balra rángatózást nem értem. Ha lehuzom az táprol akkor anéljül simán megy csak nincs forsz fidbekk (mily meglepö ) :)
Valaki tudna segiteni vagy valamit tanácsolni hogy lehetne-e valahogy ugy beállitani hogy csak egyszerüen nehezen lehessen tekerni és ne kezdjen el rángatozni.

Ja és ha nem a lenti gázpedálokat használom akkor minden tökéletes még A FFB-is. Igy kellene menni gázpedálokkal is. Kérem adjatok tanácsot :R

[Szerkesztve]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#390) LakiTomi


LakiTomi
tag

AP

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#391) LakiTomi


LakiTomi
tag

:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O
Legalább valami bátorito szavakat, hogy ez igy jo vagy nemjo.Léccci :F:F:F:F

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#392) LakiTomi


LakiTomi
tag

Köszönöm mindenkinek seggitő szavait :C:C :R:R

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#393) LakiTomi


LakiTomi
tag

A probléma idöközben megoldódott.... :C
Nekicsapodott a falnak (frontális ütközés) :))
Anyunak kell elmagyaráznom, hogy télleg nekimentem a NFSU-ben a falnak és ez lett a vége :DD És hogy a forsz fidbekk nem valósághü :DDD

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#394) Misike


Misike
tag

Sziasztok!

Nagy kérdés: Formula Force GP vs MOMO racing? Megér a MOMO 13K-val többet?

(#395) Uzuriel


Uzuriel
csendes tag

Hi!
ha valakit érdekel egy logitech MOMO, 1 hónapos, alig használt, kitünő áll.ban.... 29K-ért írjon ide,de inkább ide tomtheslayer@freemail.hu.

(#396) Uzuriel


Uzuriel
csendes tag

''csak racing'';)

(#397) cselt


cselt
senior tag

Szerintetek egy microsoft Side Winder Force Feedback Wheelt mennyiért lehetne eladni? Használt, de jó állapotban van.

(#398) csimpok


csimpok
aktív tag

USB-s? Mennyi idős? Kipróbálható? Miért adod el, ha annyira jó állapotban van (látom amúgy kormányt akarsz venni...) Egyelőre ennyi.

(#399) cselt válasza csimpok (#398) üzenetére


cselt
senior tag

Hali!

Game portos a kormány. Kb 3,5 éves. Természetesen kipróbálható. Azért adom el mert momot szeretnék venni, mert az jobban teccik. De Bővebben: link et a topikot nyitottam a témával kapcsolatban. Szal inkább oda írj ne ide offoljunk! :) Mennyit adnál érte?

(#400) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv ki mit tud a Logitech® Formula™ Force GP kormányról? NFS-hez meg F1 1999-2002-höz és hasonló játékokhoz kellene. Újonnan venném, de tapasztalatok érdekelének róla illetve más 5let is jöhet kb 15 ezer Ft-ig köszi!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.